Reuzenvliegtuig staat op stapel voor duizend personen Nieuw klooster werd plechtig ingewijd De Havenloods m Prinses Margriet had 't even moeilijk met een dweil PUROL I lT/,1 •Y«llDe kwaliteifsfandpasta Schouw drijven in Kralingse polder npOEN Charles Lindberg op 20 en 21 mei 1927 met zijn een- motorige „Spirit of St. Louis" helemaal alleen de wijde Atlantische Oceaan overstak, kon deze grote luchtvaartpionier niet vermoeden, dat enkele tientallen jaren later de continenten door vaste luchtlijnen met elkaar verbonden zouden wor den. Er is geen techniek, die in deze eeuw zo snel is ontwikkeld als de luchtvaart. Op het ogenblik is het de normaalste zaak van de wereld, dat een viermoto rig straalvliegtuig in nog geen zes uur op een hoogte van ongeveer tien kilome- i ter van Amsterdam naar New York vliegt. Niemand wordt daar meer heet o£ koud van. Toch is de luchtvaart ook hedentendage nog steeds in grote ont- wikkeling. 1 De grootste Amerikaanse vliegtuigfa- brieken, de Douglas en Boeing hebben sinds enige maanden het plan de grote viermotorige straalverkeersvliegtuigen, zoals de DC8 en 9 op de intercontinen- tale routes te vervangen door veel gro- tere broers om zo tot een goedkoper ta- i rief voor luchtreizigers te komen- Douglas bijvoorbeeld is bezig aan een DC8 versie die wordt aangeduid met DC 863. Dit vliegtuig kan ongeveer 251 passagiers herbergen tegen de maximaal 165 passagiers in de huidige uitvoering, en met gebruikmaking van dezelfde mo toren. Douglas bijt tenslotte het spits af met een monstervliegtuig. Dit vliegtuig (DC 10 zal met zijn drie dekken maar liefst 1000 passagiers kunnen vervoeren. liet „luchtmonster" zal hoogstwaarschijnlijk worden ontwik keld uit het militaire reuzentransport- vliegtuig de C5A. De luchtreus zal een vleugelspanwijd te van meer dan 73 meter krijgen (de DC 8vleugel meet 43,41 meter) en de passagiers kunnen herbergen in luxueus ingerichte ruimten voor eerste klas pas sagiers of in privé-compartimenten. Ver der krijgt dit vliegtuig een eetzaal, sa lons met panoramaruiten, kinderkamers en meer van dergelijke dingen, die de luchtvaart na de grote luchtschepen niet meer heeft kunnen verwezenlijken. Toch zal dit gevleugelde luchtschip van dezelfde 3000 meter start- en lan dingsbanen gebruik kunnen maken als de DC 8. Nog deze maand zal de USAF uit de C—5A ontwerpen van Douglas, Boeing en Lcckhead zijn keuze maken. Deze feiten wijzen er duidelijk op. dat het luchtverkeer in de toekomst zal gaan uitgroeien tot een waar massaverkeer. Jonge kerkers komen bijeen Vanavond om acht uur zal er door de jonge kerkers van de Ned. herv. kerk, weer een jongekerkavond worden gehou den in het „Trefpunt". Spreker voor deze avond is de nieuwe pastoor van Maasland de heer Huiberts. Deze zal spreken over de nieuwste ontwikkelin gen van het Vaticaans Concilie. Bloemen en fruit te koop in bezoekuren Holy In de. toekomst zal het waarschijnlijk mogelijk zijn om bij het Holy-ziekenhuis bloemen en fruit te kopen tijdens de be zoekuren. Een voorstel voor het openen van die mogelijkheid is bij de raad in gediend. De winkëlsluitingsverordening zal evenwel veranderd moeten worden wil de gelegenheid geschapen worden. Als het doorgaat zal daarbij ook de ge legenheid aanwezig zijn orfi bloemen bij de beide begraafplaatsen te kopen. Douglas (DC 10?) „driedekker" voor duizend passagiers, die misschien ontwik keld zal worden uit het militaire reuzentransportvliegtuig C-5A. Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met IN NOG GEEN 6 UUR VLIEGEN IN CANADA Van het vliegveld Schiphol is gister- vmiddag om kwart over twee de eerste vlucht van de Canadian Pacific Airlines van de nieuwe dienst Amsterdam-Mon treal gestart Aan boord bevonden zich vier Haarlemse bloemenmeisjes, die onder leiding van mevrouw M. C. de Jonge-Boissevain in Montreal Neder landse bloemen hebben aangeboden aan de burgemeester van deze stad en aan enkele ziekenhuizen en andere in stellingen. De nieuwe C.P.A.-dienst, die Neder land een rechtstreekse verbinding geeft met oostelijk Canada erf met D.C.-8 straalvliegtuigen wordt uitgevoerd, vergt slechts een vluchtduur van vijf uur en drie kwartier. Voorlopig wordt er' p deze lijn twee maal per week in beide richtingen gevlogen en wel van Amster dam op woensdag en zaterdag. De zusters Urselinen te Maassluis hebben een belangrijk weekend achter de rug. Het nieuwe klooster aan de Re- viuslaan-Zuidvliet werd donderdag inge- bruikgenomen. Donderdagmorgen kwam deken Boelrijk van Schiedam om het ge bouw in te zegenen. Eerst werden de klokken van het klooster en de klok van de nieuwe begrafeniskapel gewijd. Daar- de vertrekken van het klooster en ten na de vertrekken van het klooster en tenslotte de kapel. Tijdens de hierna op gedragen H. Mis, waarbij de deken werd geassisteerd door de directeur van de Zustercongregatie rector Middelhof, hield deken Boelrijk een preek over de betekenis van het kloosterleven. Hierna was er een bijeenkomst met vele geno digden in één van de grote vertrekken van het klooster. Daarna volgde de offi ciële overdracht. geeft opening van zaken Autobedrijf „Victoria" N.V. uit Rot terdam heeft vrijdag 29 oktober een nieuw bedrijfspand aan de Beethoven- singel 140 te Vlaardingen geopend. De opening ging gepaard met een personen wagenshow van de Mercedes-Benz in het Rotterdamse Hilton-hotel, waar nage noeg het hele programma, waaronder al le niejjwe modellen, zoals de 200, 200D, 230, 230 S en de 250 S/SE werden ge toond. Ook de al bekende typen zoals de 230 SL en de 600 waren hier te bewon deren. In de nu geopende showroom en garage in Vlaardingen werd enkele da gen daarna dezelfde show gehouden. Vele belangstellenden kwamen het nieuwe bedrijfspand van „Victoria" be wonderen, terwijl natuurlijk de nieuwe wagens in het middelpunt van de be langstelling stonden. Een keur van bloemstukken comple teerden de moderne nieuwe showroom. ^^^^^voor geheel uw gezin Voor DAMES- en HEREN- I SCHOENEN en PANTOFFELS te i „Liefde en Vrede" houdt filmavond in „Triangel" Vrede" in Triangel een extra filmavond speciaal voor de leden boven de 18 jaar. De voorstelling is bestemd voor oud-le den. begunstigers en ouders van leden. De vertoonde film is dezelfde als die zaterdag om 20.45 vertoond wordt voor de leden namelijk „Naakt onder de wol ven". Deze Oostduitse film is gemaakt naar het gelijknamige boek van Bruno Apitz. De roman berust op authentieke gebeurtenissen in het concentratiekamp Buchenwald. Het is de reconstructie van de geschiedenis van een 3-jarig jon getje, dat door Poolse gevangenen het kamp wordt ingesmokkeld. De laatste dag van de herfstvakantie kunnen de jeugdige bezoekers zaterdag middag om 2 uur genieten van de span nende jeugdfilm „Het Geheim van de Mijnschacht". Deze voorstelling is voor iedereen toegankelijk. De jeugdleden tussen de twaalf en zes tien jaar kunnen zaterdag om 18.30 uur de film „Bad Boy" bekijken. I RUWE HANDEN weergave Duitsland mingen, gemaakt Enige tijd geleden besloot prinses Margriet een verpleegstersopleiding te gaan volgen in het kinderziekenhuis ,JDe Lichtenberg" te Amers foort. Sommige mensen stonden er wat sceptisch tegenover. Een prinses krijgt natuurlijk de makkelijkste en leukste karweitjes te doen en hoeft zich echt niet uit te sloven voor de patiënten. Ook de andere leerlingverpleegsters in ,,De Lichtenbergbezagen met wat argwaan de komst van hun koninklijk collegaatje. Hun houding veranderde op slag toen ze merkten dat Margriet dezelfde vervelende klusjes op moest knappen als zij. In het begin waren er een paar kleine probleempjes want de prinses moest veel leren, wat andere meisjes als heel normaal beschouwen. Margriet had nog nooit een dweil uitgewrongen, ze kneep hem wat in elkaar en er kwamen maar een paar druppeltjes water uit. Ze leert het nu al aardig, zo vertellen de andere verpleegsters elkaar. Om de beurt moeten de leerlingen bedienen in de verpleegsterskamer en ook Margriet komt natuurlijk regelmatig aan de beurt. Ook dit serveren gaat haar heel goed af. Overigens zijn de anderen vol lof over de kameraadschappelijke manier waarop zij met hen om gaat. De directie heeft één concessie gedaan aan het koninklijk bloed van de prinses: zij hoeft geen avond of zondagsdiensten te verrichten en is daarom ook niet intern. Zij heeft wel een eigen kamer, maar komt iedere morgen in haar eigen autootje om haar dagtaak te verrichten, die nu nog hoofdzakelijk bestaat uit studeren in de leskamers en één uur prak tijk. Om vijf uur vertrekt ze weer en dit heeft tot gevolg dat alle leerling-verpleegsters naar de ramen rennen om haar te zien vertrekken. Want misschien komt Pieter haar afhalen en die zouden ze zó graag eens willen zien I H Hot behoud van Uwtanden Duizenden korte en lange bontmantels tegen lage prijzen volledige garantie. Desgewenst zeer soepele krediet-service. Vraag gratis folder. De Bontkoning, Hoogstr. 97 - Rotterdam - Telefoon 117.117 Schiedamseweg 105. Tel. Kleding zonder vooruitbetaling iTe koop 1 f2,50 per week. bijv. kleding km.st. 117.50 op gespr. U* in 52 weken ad lingmagazijn .ctora, I tot 15 dec. 1965. Fransenstr. Gevr. ii leiding persone Huize Avondrust die enkele dag. p. w. de m nemen. Voldoende ander Goed salaris en goede sociale voorzieningen, rectie Schiedamseweg 105, tel. 01898-8751. Hoogstraat 97. Rotterdam, Tel 117115. Vraag gratis - dames- heren- en ding en suèdejasjes BIJVEDIENSTE Landelijk Reclame-verspreidings-bureau vr. BEZORGERS voor het verspreiden van drukwerken e.d. Br. ond. no. 2590. Adv. Bur. Harte, Bergweg 218. R'dam-11- i Man- en popkanaries, Kardona- Jongens i Gevr. loodgieter, pijpfitter i loodgteterateerling. C, van cL. Ent. loodgieters bed rijf, Schie- damseweg 74. Teil. 01888-8001, Vila ardingeo Jong Frans-Nederlands gezin wonende aan duinrand, Den H aag-Ki jtodiuin, zoekt jong meisje voor kinderverzorging en het verrichten van huishou delijke werkzaamheden, even tueel intern. Br. o. nx 7858 Oroinjewever A'niisen, Ohio. spotÜjster. Zebra- vinken., Doanindkaan-wiida's, V'alikipaitfkiiietenBeo's met of zonder kooi en div. andere ti pische vogels. Struij akstraat Vlaardingen. gouden 14 en 18 karaats d mes- en herenpolshorloges, band f 77.50 en f 97.50. TeLefo 1211909. ■t Tetefiunken Deze kost dus dn f 298. Haast u voor de prijsverhoging! Spe ciale aomWiediing in bandrecor ders van f 398 voor f 298. Dis- ietrFrnsistr. 107, Rtterdm. Tel. vereniging kjhap bij iiseer een. Oud-Papier-Ak- tie! De afvoer veraorgt fa. Ph. Lok Zonen, 4e Inidustnlestr. 12-14, Vlaardingen. AJhaatoervi- ce door geheel Rijnmond en Westland. Vraagt inliichitingien pgr briefkaart. Nu voor pracht zingende kanaries en diverse tropische vogels naar Deedelzanger, Een- 58. Tel. 2374. Bungalowtenten, gebruikt en-of overjarig met 15 tot 40 procent korting. Emouis Camping, Hoog str. 82, Vlaardiimgen. Tel. O1"0" hert Ar arte spreek- n gevraagd i montage- wertazaamheden. Hoog loon. Vrije bedrijfskleding. 5-daagse werkweek. Adx. M. Reyns, '.chterdijk Ji, _t.o. luchthaven. Aangeto. Skoda Octavia 1958. Prima in lak en bekleding. Niet doorgeroest. Nieuwe ban den, f 750. Radio Veka, Bergse, laan 194. Tel. 010-248170. nfietsonderde- soires. Vuvk, Tel. 01898- S, Vlaardingen. Tel. Het oudste jn beste adres. Rozenlaan 10, Vlaardingen. Tel. 2894. naanden proef, i tand 49.000. Prijs f 175Ó. C Visser Ph. de Goede- I Schiedamseweg 145. Vlaardingen (W.). Voor aardgasverwarming C. 1. Ent, Loodgietersbedrijf, damseweg 74. Tel. 04898- VLaardingen. loft of partij ?Met die Wdl- erbij100 pot. succes. Con- ferenoier-acoordenniist-drum- Rozeniaan 10, Vlaardta- Tet. 2894. Sier- en zangvogels. Inkoop, nenkoop. inruil. J. M. Mü®er. Struijokstr. 1. Vlaardingen (Cen St. Nicolaas en Plet in het betere genre, pleet te huur bij „Het Mas Zolang de voorraad strekt partij gloednieuwe, puntgave merkgereedschappen met KORTINGEN TOT 60 e restanten kunnen wij niet allemaal opnoemen, maar als -beelden- draaibare bankschroeven 7,25. Booromslagen 3.95. Buigzame assen met 6 mm boorkop 5,95. Handboormachines 2,75. Doppendozen chroom vanadium, 19 doppen e! stukken 47,50. Draadsnijgereedschappen o.a. 12-delig of 1 9.95. Gereedschapkisten 5-delig 12,25. Chroom klauwhamers 1,39. Grote zware lijmtangen va" 1Kn ,ot 630 mm a 9,15. Stalen blokschaven 190 ilijpmachine steenmaat 125 1~— m 73.—. „A.K.A." schuifnu 1,99. .T.C., 5,30. Grote Electr. bankslijpmaeh. n 16,50. Chr. waterpomptangen 3,95. „Remscheid" handzagen Vrijdag 19 november zal het bestuur van de Kralingerpolder, schouw drijven over alle sloten en andere waterwer ken in deze polder. Gemeenteraad Vlaardingen wil huizen onteigenen De doorbraak tussen de Westhaven plaats en Hoogstraat is ten dele reeds bebouwd. C en A hebben hun vestiging daar en aan de tegenover liggende zijde op de Hoogstraat nadert het gebouw van de Hema haar voltooiing. Aan de West havenplaats tegenover het confectiebe drijf gaat begin van het voorjaar de bouw van een hotel-restaurant bedrijf beginnen. Alle reden dus om blij te zijn over de voortgang die de bebouwing van de toegang tot het Liesveld-viadukt heeft- Zo denken B. en W. er evenwel helemaal niet over. De bebouwing namelijk van de grond aan de Westhavenplaats zui delijk van de doorbraak is nog lang niet in zicht. Het is namelijk zo dat van de negen panden, die voor de bouw van een ander groot bedrijf zullen moeten wijken, er maar vijf in handen zQn van de ge meente. Over een zesde zijn onderhan delingen gaande en het het is nu zover dat er een voorlopig koopcontract geslo ten kan worden. De drie resterende panden zijn even wel nog steeds in handen van de eige naren en deze gaa tot nu toe niet in op de voorstellen van de zijde van de gemeente Vlaardingen gedaan, om de zaak in eigendom te krijgen. Het college begint evenwel wat in tijd nood te komen want de ook noodzae- lijke straatverbreding in het gesaneerde gebied moet op korte termijn worden uitgevoerd en dit is niet mogelijk als de panden er nog staan. Bovendien is er een bouwplan voor het betrokken gebied in voorbereiding en dit kan geen voort gang vinden zolang de gemeente geen beschikking heeft over de grond. Het college stelt de raad dan ook voor een onteigeningsprocedure te begin nen. Zij achten het niet langer verant woord daarmee te wachten, omdat met dit soort procedures meestal een aan zienlijke tijd is gemoeid. Het is voor de afbouw van de vernieuwde binnenstad noodzakelijk dat er in deze bouw rondom de doorbraak schot komt. Jaap Sprigt gaf goed clavecimbelconcert In een volle bovenzaal van café Stad houders heeft zaterdag voor de kunste- naarssociëteut VI 65 de Amsterdamse clavicinist Jaap Spigt een concert gege ven op spinet, clavecimbel en clavechord. De heer Spigt lichtte op heldere wijze toe wat er gespeeld werd en ook de prinoipiële verschillen tussen de be speelde instrumenten werd door hem uit de doeken gedaan. Op het spinet speelde hij enkele wer ken van Martin Peerson, onder andere, „The fall of the Leaves" en „The Primerose". Ook het zeldzame clavich- chord werd bespeeld. Als laatste werken bracht de heer Spigt op clavecimbel en kele stukken van Francois Coupjrin ten gehore waaronder het geestige en van duidelijke uitleg voorziene „Les folies frangaises". Samen met de pianiste Roos Wijker- Keller speelde hij de Sonate in F voor klavieren van Johann Christiaan Bach. Als dank voor zijn spel kreeg de heer Spigt een houtsnede aangeboden. Na het kletspraatjes-artikel van de vorige keer moet ik nu wat nieuwtjes inhalen. Nieuws, dat inmiddels zeer heet is en nieuws, dat reeds aan het afkoelen is. We vallen met de deur in het Surinaamse huis, waar op 9 oktober ter gelegenheid van de ingebruikstelling van de Brokopondo-Centrale (het geen geschied is door Koningin Juliana tijdens haar bezoek aan dit Rijksdeel) een serie van vier zegels zal verschij nen. De gekozen onderwerpen zijn ontleend aan foto's van de Suralco en brengen achtereenvolgens in beeld een Bauxietmijn te Moengo (10 ct, oker), een aluinaarde fabriek te Paranam (15 ct, groen), het waterkrachtwerk van Afobaka (20 ct, blauw) en een aluminiumsmelterij, eveneens te Paranam (25ct, rood). De zegels zullen voor 1,40 via de filatelistenloketten hun weg naar de verzamelaars wel vinden. Inmiddels zijn ook de ontwerpen bekend gemaakt van de kinderzegels van Neder land. de Nederlandse Antillen en Suriname. De verschijningsdata zijn resp. 16, 10 en 26.11. Zijn de Nederlandse zegels (8+6, 10+6, 18+12, 20+10 en 40+10 ct) vervaar digd naar tekeningen van kinderen tussen 7 en 11 jaar, die van de Antillen zijn di* allesbehalve Deze ontwerpen ziin vervaardigd naar kleurendia's van diverse soorten ,v^v koraal, zoals dat in al haar onvoorstelbare Ij pracht voorkomt in de wateren rondom het "U /Ryy*) eilandenrijk. Ook schrijver dezes heeft bij het zien ervan alles, wat haai was, vergeten en in een stilte, die nergens ter wereld zo hoor baar is als onder water (en daarom niet voor niets genoemd het „rijk der stilte"), getracht, al deze overweldigende indrukken te verwer ken. Nergens op onze planeet is de onderwater sport zo fascinerend dan in het tot op grote diepte glasheldere (en op Aruba zelfs turkooisgroene) water van zachte temperatuur, met de grillige koraalformaties en scholen brutale vissen in de meest ondenkbare kleuren, die het vreemde rose watermonster van héél dichtbij willen komen bekijken. De zegels nu geven een beknopt beeld van wat er al zo onder water aan hersenkoraal, zee-anemonen, rif-vissen en sponzen te vinden is. Ze worden uitgegeven in de waarden 6+3, 10+5, 20+10 en 25+11 ct en kosten aan de verzamelaarsloketten in Nederland 1,80. Wat nuchterder van ontwerp en in hun overdadigheid aan tekst herinnerend aan de recente, veelomstreden Groene-Kruis-zegels zijn de Kinderzegels van Suriname. To make a long story short, het is kind met luipaard, aap, schildpad en konijn, wat de klok slaat en de serie (4+4, 10+5, 15+7 en 25+10 ct) kost daairom ook slechts 1,60. Voor het vuurwerk van de week (én 10V.) zorgde een bekendmaking van de West-Duitse minister van Posterijen tijdens diens openingsrede op de kortgeleden te Essen gehouden postzegeltentoonstelling „Assindia". Hier werd bekendgemaakt dat de Duitse PTT de verzamelaarswereld zal verblijden met, neen, niet één en ook niet twee, maar met drie frankeerseries. En het is nu oppassen, dat men de boot niet mist. Zoals gewoonlijk worden de lagere frankeerwaarden uitgevoerd in offsetdruk en de hogere, vanaf 30 Pf., in plaatdruk. De voor de huidige serie gekozen de ontwerpen, nl. het scheppen van een houtsnede-idee. was in hevige kritiek onderworpen. Er vielen meer of minder mooie bena- ?an ,,Rabattmarken'' er een was. De PTT heeft daarom korte metten aangekondigd, dat de gehele serie in plaatdruk zal worden vervaardigd bovendien in groter formaat zal worden uitgebracht. Als eerste zegel in de nieuwe versie zal in november de 30 Pf. het licht zien. De inmiddels verschenen 8 waarden In klein formaat offsetdruk 10—15—20 en plaatdruk 40—50—60—70—80 Pf. blijven voorlopig gehandhaafd totdat de resterende 8 waarden, die op dit moment nog moeten verschijnen, zijn uitgebracht en wel in groot formaat plaatdruk. Pas daarna worden de kleine (eerste 8, bovengenoemde) formaten vervangen door grote. Dat is nog niet alles. De tot op heden verschenen kleine formaten blijven gehandhaafd en zullen worden gedrukt uit sluitend in offsetdruk (dus niet alleen de bestaande 10—15—20 maar ook de 40 t/m 80), met dien ver stande, dat zij nog slechts uit rollen en automaten verkrijgbaar zullen zijn. Rekapitulerend bestaan dan de volgende uitvoeringen: 1. klein formaat offset X01520 en klein formaat plaatdruk 4050 7080; 2. groot formaat plaatdruk: de gehele serie en 3. klein formaat offset 10—152025—40 070—80 uit rol en automaat. Op 6.10 versche nen de Duitse Kinderzegels, opnieuw met sprook jesmotieven. Ditmaal is het Assepoester, die haar a.s. prins-gemaal tracht t door heel geraffineerd haar glazen muiltje in zijn paleis te verliezen. Het zijn rag-fijn getekende juweeltjes van zegels in pasteltinten in de waarden 10+5, 15+5, 20+10 en 40+20 Pf. WEST-BERLIJN: Op 23.10 twee nieuwe zegels in de reeks „Het nieuwe Berlijn" nl. 15 en 20 Pf., resp. de Duitse Opera en het Philharmoniegebouw. Reeds verschenen de 10 en 40. "Ï7ERENIGDE STATEN: De onlangs plotseling te Londen overleden diplomaat Adlal Stevenson wordt geëerd door de uitgifte van een 5 ct zegel op 23.10. i Hij was afgevaardigde van de Verenigde Staten bij de UNO. Abraham Lincoln is de president, die op r f 19.10 verscheen op de eerste zegel van de nieuwe ge- bruiksserie. (Weet u, dat de huidige serie nog kompleet verkrijgbaar is bij de Philatelic Sales Agency, P.O. Dept., Washington DC?) FRANKRIJK: Alhier evenals op Reunion her dacht men op 2.10 met een zegel van 0.30 F resp. 15 CFA het feit, dat 300 jaar geleden de eerste Franse kolonisten het kleine eiland in de Stille Oceaan betra den. Het 20-jarig bestaan van het Commissariaat voor de Atoomenergie werd gevierd door de uitgifte van een zegel van 0.60 F op 11.10. De miljoenste hektare in het kader van de herbebossing werd in beeld gebracht op een zegel van 0.25 F op 4 oktober. OOSTENRIJK: In Wenen wordt momenteel de 20e Internationale Rode Kruis Konferentie gehouden. Op 27.9 verscheen daarom een zegel van 3 S. Op 4.10 herdacht men met een postzegel van 1.50 S. het 50-jarig bestaan van de Vereniging van Oostenrijkse steden terwijl dit land op 20.10 herdacht, dat het 10 jaar gele den werd toegelaten als lid van de Verenigde Naties. De oplaag van alle drie zegels bedraagt 3 miljoen exemplaren. t MALTA: Het kerstmannetje is in aantocht. Via Malta koerst hij noordwaarts en wordt over 2% maand in onze streken verwacht. Wat er op de kerst-zegels ld, 4d en l/3d staat afgebeeld, was tot 7.10 zelfs voor het kerstmannetje voornoemd een raadsel. Tenslotte kom ik gaarne Uw aandacht voor het volgende vragen: Van een langdurig zieke ontving ik kortgeleden een brief, die mfl zeer heeft getroffen. Hierin vertelde zij mij, hoe moeilijk het was, aan postzegels te komen en dubbele te ruilen, wanneer men aan bed gekluisterd is. Uit de brief bleek, hoezeer zij een onderling kontakt met andere verzamelaars miste. Ik heb een sterk vermoeden, dat briefschrijfster in deze niet alleen staat en dat er meer zieken zijn, die, om hun stille upen te ver korten. naar kontakt met andere lotgenoten verlangen. Wat ligt daarom meer voor de hand dan te trachten, deze mensen tot elkaar te brengen, hetzij voor het ruilen, hetzij alleen om elkaar eens een fijne brief te schrijven? Mocht u hiervoor voelen, deelt u mij dan even uw naam en adres (in blokletters) mee en vooral, wat u verzamelt (gehele wereld of welk land en welk motief, zoals bloemen, godsdien stige motieven, schilderijen, dichters of schepen op postzegels) of dat n alleen maar een gezellige pen-friend zoekt. Ik stel mij voor een gestencilde lijst te maken, waarop uw naam en adres met vermelding van uw wensen. Deze Ujst, waaruit u uw ruil- of korrespondentiepartner zelf kunt kiezen, krijgt u dan t.z.t. via de redaktie van dit blad toegezonden. Gaarne verzoek ik de gezonde verzamelaars onder de lezers of klubs, mij te helpen aan postzegels en katalogi ter verdeling onder de zieke kollega's. U doet er een enorm goed werk mee. Bij voorbaat hartelijk dank! BEZIEN de enorme belangstelling, die na mijn in vorige aflevering gedaan aanbod werd getoond voor het gratis drukwerk over alle bestaande V.N.-postzegels en postwaardestukken. rijst bij mij de vraag, of er niet een aantal verzamelaars is, dat lid wil worden van de verzamelaarsvereniging Verenigde Naties/Verenigd Europa. Deze vereniging telt momenteel, met ondergetekende mee. 61 leden en groeit hard. De aktiviteiten strekken zich uit tot ruil- en diskussiebijeenkomsten, aankoop van postzegelbenodigdheden met korting, het in gezamenlijk overleg vaststellen van richtlijnen betreffende de vraag „wat hoort erbij en wat niet" (zo hebben een aantal z.g. „Europa"-uitgiften niets te maken met de eigenlijke gedachte van een Verenigd Europa), waardoor de verzamelaar de aanschaf van veel overbodige en niet ter zake doende uitgaven wordt bespaard. Tevens wordt voorzien in een uitgifte van een mededelingenblad, waarin veel nieuws en wetenswaardigheden speciaal met betrekking tot dit verzamelgebied. Bovendien is er de mogelijkheid, zich te abonneren op het uitgebreide en deskundig verzorgd en geschreven blad van de Dnitse zusterorganisatie, die onder het beschermheerschap staat van de Raad van Europa te Straatsburg en de Verenigde Naties te New York. De kontributie 12,50 per jaar; het Duitse blad, dat ook los is te abonneren, kost 9,Inlichtingen verstrekt graag de heer L. Molkenboer, Bisonstraat 20, Breda) lijkt hoog (is overigens in gedeelten betaalbaar) maar is dit, wat het gebodene betreft, niet en u haalt het er dubbel en dwars weer uit. door de kennis, die u opdoet omtrent oplagen, ver schillen, fouten e.d. Tevens verzamelt men op de duur een schat aan kennis en gegevens omtrent de beide lichamen zelf en hun suborganisaties, zoals Telecom municatie Unie, Wereldgezondheidsorganisatie of Euratom en Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Bij alles, wat men verzamelt, moet men en dat is de eerste opzet en vooral het plezier van een doelbewust postzegels verzamelen en niet simpelweg postzegels kopen zoveel mogelijk trachten te weten te komen over de betreffende zegel, of het nu een bepaalde paddestoelenfamilie betreft of de heup- en borstwijdte van een of andere suikerprinses. E. R. HOFMANN

De Havenloods | 1965 | | pagina 12