*4 HET OUDE HARGA Winkeliers Seliiedamzuid in touw voor feestdagen Schiedam bouwt scholen in snel tempo Gevallenen herdacht Achting gevraagd „Het Landbouwwerktuig 1966" grote agrarische expositie TSF behaalde voor derde maal zege Ki ndêrsamenkomsten in „Musis Sacrum" Miir Cliihbladennieuws BX O.-collecte bracht ƒ817,- op DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 NOVEMBER 1P65 Cchiedam-zuid is een stad op zichzelf. Niet dat de zuid-bewoners zich geen Schiedammers zou den voelen, want er zijn ge noeg bewijzen, dat zij daarin een goede plaats bezetten, maar Schiedam-zuid, vanouds „de Gorzen", vormt een ge meenschap op zichzelf. En een gemeenschap, die zich goed weet te roeren ook! Daarvan zijn de komende feestdagen •en voorbeeld. Met kan een toevalligheid lijn, dat St. Nirolaas op zater dag, 20 november zoals in vorige jaren in Schiedam- zuid voet aan wal zal zetten. Het Hoofd bevindt zich nu eenmaal in dit Srhiedamse Stadsgedeelte. De Zuid-bewo ners zullen zich beslist niet on betuigd laten bjj die gebeur tenis. Dat is slechts een onderdeel van hetgeen zuid in de komende weken te wachten staat, vooral dank zij het feit, dat hier een florerende winkeliersvereniging V bestaat, die buitengewoon ac tief is. Dit is niet alleen het geval bij bijzondere feestdagen als die thans op komst zijn, maar deze vereniging neemt eigenlijk de plaats in van een „buurtver eniging" in de wel zeer ruime zin van het woord. Een „buurt", welke heel Schiedam-zuid omvat. Daarom strekt de zorg van de „Middenstands Vereniging, Schiedam-Zuid" zich over een breed ter rein uit. De aanleiding tot oprichting van deze vereniging was een zeer onaangenaam stukje dat in 1961 door een geestelijke werd geschreven, waarin hij de bewoners van Zuid tot de a-socialen rekende. Is het te wonderen, dat ontketende? Toen werd een beund gelegd bij de zuid-bewoners en kwam het tot de oprichting van de middenstands- vereniging, waar- i leden toetraden. Thans telt de vereniging 60 leden, hetgeen twee derden van het aantal in zuid gevestigde winkeliers betekent. Er mag worden aangenomen, dat ook zij op den duur hun belang wel zullen gaan inzien, en het ontbrekende eenderde vol maken. Maar goed, de winkeliers staken om zo te zeggen „de koppen bij elkaar" en bespraken hoe men de wijk kon binden en aiktief werkzaam zijn tot verbetering van deze uitgebreide Schie- damse woonwijk. In die tijd werden ook de planrven voor de bouw van de „Maasboulevard-fiats" bekend en meteen richtte de vereniging de aandacht op deze toekomstige bewo ners van Schiedam-zuid. Men wilde trachten hen bij de activi teiten te betrekken en aandacht vestigen op de vele winkels in zuid. Als één der middelen daartoe, werd een boekje met als titel: „Zuid, het gezicht van Schiedam" uitgegeven. Dit boekje, verlucht met tal van Inte ressante foto's werd en wordt iedere nieuwe bewoner van Zuid aangeboden. Men vindt er niet alleen een korte be schrijving van dit stadsdeel, maar ook allerlei informaties omtrent het zaken leven, kerken, een plattegrond enz. Dit boekje blijkt bijzonder te worden Zon in schoorsteen van zieken en bejaarden De landelijke Sint Nicolaasactie van de Katholieke Nationale Vereniging „De Zonnebloem'' is weer gestart. Onder het motto „Zon in de Schoorsteen" is het de bedoeling de gezonden bij langdurig zieken en gebrekkige ouden van dagen, op Sinterklaasavond een kleine verras sing in de vorm van een pakje te la ten bezorgen. Men vergeet hierbij niet de rust- en verpleeghuizen. Verleden jaar werden via deze afdeling in Rot terdam zo'n 2500 pakjes uitgezet. Ook voor dit jaar doet de afdeling weer een beroep op iedereen, die wil meewerken om op 5 december vele har ten sneller te laten kloppen van hen. die toch al zoveel moeten missen. Men kan zich schriftelijk opgeven bij mevrouw A. Horvers-Schoonhoven, Berg- singel 124 te Rotterdam. Men krijgt dan een formulier toegestuurd, waarop naam en volledig adres van een zieke of een bejaarde staat. Tevens ontvangt men ge gevens omtrent leeftijd, geslacht, diëet enz., zodat men een aangepast pakje kan samenstellen. Het gaat beslist niet om kostbare geschenken, maar om een nuttige, aardige attentie. Voor de toe zending van zo'n formulier wordt men verzocht een postzegel van 18 cent in te sluiten. Wanneer men „De Zonnebloem" een pakje \wil laten verzorgen, moet men een gift storten op giro 259565 ten na me van H. Horvers te Rotterdam met vermelding „Sint Nicolaasactie Zonne- Vrouwengroep „Oud-Mathenesse" houdt fancy-faïr De Hervormde Vrouwengroep „Oud- Mathenesse" zal ten bate van het bouw fonds Nieuwe Vredeskerk in Oud-Mathe nesse, op woensdag 17 november een fancy-fair houden. Dit geschiedt in de huidige (houten) Vredeskerk aan de Prof. Poelslaan-hoek Schiedamseweg en wel 's middags van 2 tot 4.30 uur en 's avonds van 8 tot 10 uur. Er zullen textielwaren in grote ver scheidenheid tegen normale winkelprij zen, levensmiddelen, Groningerkoek en prachtig handwerk te koop zijn. Verder zijn er verschillende attracties, terwijl „We stellen gewenst zou ziji te bectitten, om meentelijk r Wijkraad de vraag, of het niet een soort van Wijkraad bepaalde zaken op ge- te kunnen bespreken," De Groenelaandie het centrum van de winkels in Schiedam-zuid vormt. De winkeliers bereiden zich nu reeds vigr op de komende feestdagen. Akties j gingen enkele stemmen op. Het gedachte, waaraan momenteel aandacht wordt beet eed, naast allerlei andere za- Zo is het verlangen kenbaar gemaakt voor het bezit van een eigen zweminrich ting, waarnaar het college van B. en W. nu een onderzoek wil instellen, nu het tracé van de nieuw aan te leggen dijk bekend is. Dan zou men graag ook wensen en verlangens kenbaar maken omtrent het saneringsplan voor Zuid, dat nader gaat komen. Het is immers de bedoeling in de toekomst het oude gedeelte van Zuid te saneren en er flatgebouwen te zetten, waardoor ook meer mogelijkheden voor „groen" en plantsoenen wordt geschapen. Het aantal inwoners van deze wijk, zal er zeker niet door verminderen. In het verleden heeft de middenstands vereniging-zuid al verschillende akties gevoerd. Wat o.m. heeft geleid tot in richten van enkele speelplaatsen voor de kinderen; op Koninginnedag worden feesten georganiseerd: er wordt deelge nomen aan de Schiedamse lichtstoet en andere evenementen. 'De vereniging be zit een verlichtingsinstallatie en geluids apparatuur, die het zij bissen haakjes medegedeeld ook wel in huur aan par ticulieren wordt verstrekt Kortom deze winkeliersvereniging be strijkt het terrein van het hele maat schappelijke leven. Er zijn plannen om een en ander te verruimen, door ook op sociaal- en geestelijk terrein waar nodig, aandacht te besteden. Dit alles over een vereniging, die wel een bijzondere plaats in dit Schiedamse stadsdeel inneemt. Het huidige bestuur bestaat uit: J. Crama, voorzitter: R. E. Korpershoek, le A. Korpershoek, 2e se- Jaspers, le penning meester: A. Overheul, 2e penningmeester A. Verhagen en H. Maan, bestuursleden. WASAUTOMAAT? Welk merk? Welk type? Welke prijs? Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. adres (blokletters s.v.p.) Met het slaan van de eerste officiële paal, heeft burgemeester Roelfsema de tweede fase Ingeluid voor de serie-sys- teemscholen in Schiedam. Ditmaal is het Groenoord dat aan de beurt is, en middels deze eerste paai in het bezit zal komen van een rooms- katholieke school met zeven lokalen en een drieklassige kleuterschool; een pro testantse school eveneens met zeven lo kalen en evenzo een openbare school. Hier wordt nog ern gymnastiekzaal bij geb«uwd. In Nieuwland-Oost komt in deze serie nog een achtklassige christelijke ULO met twee lokalen voor vakarbeid en ook een gymnastiekzaal. Voor dit complex wordt begin 1966 de rijksgoedkeuring verwacht. In dezelfde bouwstroom wordt ook nog een L.O.M.-school gebouwd, waarin ook kleuters worden opgenomen, teneinde een juist inzicht te verkrijgen in de leer moeilijkheden. Deze school zal nabij de Poldervaart den gebouwd. Tot slot wordt nabij de Algemene Technische School nog een gymnastiek zaal gebouwd. In diens toespraak heeft de burgemees ter zijn vreugde uitgesproken over het vlotte tempo waarin de scholenbouw in Schiedam plaats vind', en daarbij in het bijzonder de gemeentelijk inspecteur, de heer C. A Kamp dank gebracht voor diens aktiviteit in deze. Ter herdenking aan de gevallenen in beide wereldoorlogen, heeft burgemees ter Roelfsema bij het monument in de Plantage namens het gemeentebestuur TJet reeds lang door Schiedam ge- een krans gelegd. LA nm-no-v-oorilo Kathol lint 1 niiA ot Hierbij waren aanwezig o.m. de heer Fil^'f'oeiP'^ntaire bijna klaar Leden van de begrotingscommissie Schiedam stellen de vraag, waarom de documentaire film over Schiedam nog niet gereed is en wanneer deze film aan het gemeentebestuur zal worden overgedragen. Ia dit verband merken verschillende leden op, dat verleden jaar is medegedeeld, dat de film nog hetzelfde jaar zou worden afgeleverd. Nadien is er echter niets meer over ver nomen. Deze leden achten de gang van zaken met betrekking tot deze film zeer onbevredigend. Hierop antwoordden B. en W„ dat di verse factoren hebben bijgedragen de aflevering der film door de cineast Jan Schaper te vertragen. De belangrijkste hiervan zijn de verwerking van het ma teriaal voor een film van bepaalde leng te en het verkrijgen van rechten voor de gekozen muziek. B. en W. verwachten, dat de definitie ve aflevering van de film niet lang meer op zich zal laten wachten. Mo menteel vindt overleg plaats tussen het gemeentebestuur en de cineast over de begeleidende tekst. Na beëindigen van dit overleg kan de film voor vertoning gereed worden gemaakt. r* c? „Wil het college bevorderen, dat de uitgaande dienstbrieven, naar goed ge bruik, worden voorzien van een aanhef en slot, welke getuigenis geven van achting voor degene(n) aan wie de brief is gericht?", zo vragen leden der Schiedam begrotingscommissie. B. en W. -antwoordden,: „Wij zijn van mening, dat de inhoud van de uitgaande correspondentie bepa lend behoort te zijn voor de achting die men de geadresseerde toedraagt. Ons college ziet hier scherp op toe. De toe voeging van een aanhef en een besluit is daarbij slechts een formaliteit." EEN BUNGALOW «Hg Dat kan (beperkt, maar op korte termijn) in Heenvliet, Middelharnis, Westmaas en Zuidland. op ca 25 km van Rotterdam is op dit moment een bunga low met garage en grote tuin, kostprijs f 55.700.- (alles inbegrepen), voor bezichtiging gereed. Aan het bouwprogramma van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten is een uitermate gunstige financie ringsregeling verbonden als onderdeel van het streven: „méér mensen béter te taten wonen De bungalow in Zuidland is zaterdag 30 oktober en de eerste en tweede zaterdag in novembervoor bezichtiging geopend van 10.00^12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Westblaak 22 - Tel. 129369 - Rotterdam De modelwoning in ,,'t huis met de zolder" te Capelle ad IJssel is nu officieel geopend. Men kan er elke werkdag en avond terecht. Nadere publicatie volgt. Wat de komende akties betreft, het volgende. De St. Nicolaasaktie bestaat in het verstrekken van kaarten, waarop door de klanten zegels geplakt worden, die verkrijgbaar zyn gesteld bij aankoop van 50 cent waarde. Deze kaarten geven recht om mee te raden naar het aantal witte- en bruine bonen dat zich bevindt in de etalage van de fa. Wetsteyn aan de Groenelaan. De witte bonen moeten geraden voor deelname aan de St. Nicolaaswedstrijd, de bruine voor die met Kerstmis. Volgeplakte kaarten met vermelding van het geschatte aantal bonen, moet bij de winkeliers worden ingeleverd, het geen voor 4 december dient te gebeuren. Bij indiening van de kaart neemt men tevens deel aan een wedstrijd voor „Avond uit- met Schiedam-zuid." Er wordt uitgegaan van het standpunt, dat wie het dichtst bij het aantal bonen geraden heeft, voor een prijs als uitge stald in genoemde etalages, in aanmer king komt. Aanvankelijk had het bestuur een an dere attractie ontworpen, maar die bleek bezwaren te ontmoeten in verband met de Loterij wet. Zaterdag, 13 november, begint deze aktie, die voortduurt tot Kerstmis. De deelnemende winkeliers, leden van de vereniging, ontvangen dezer dagen het nieuwe embleem der vereniging op de winkelruit. Het wordt dus in Schiedam in de ko mende weken een gezellige boel, met bijzondere attracties! Van maandag 17 t/m zaterdag 22 januari 1966 zal „Het Landbouwwerktuig 1966", tentoonstelling van machines en werktuigen voor land- en tuinbouw, als grootste Nederlandse agrarische manifestatie op dit gebied in het nieuwe RAI- gebouw worden gehouden. De officiële opening van de tentoonstelling „Het Landbouwwerktuig'' zal worden verricht door de Minister van Landbouw en Visserij, mr. B. W. Biesheuvel. Naast de totale oppervlakte van het RAI-gebouw van 45.000 m2 die deze ten toonstelling beslaat, zal ook de Glazen Zaal als centrum voor de gehele voor lichting worden ingeschakeld. Hier krijgt de „man" gelegenheid zich ruimschoots te kunnen laten voorlichten terwijl de „vrouw" in de grote zaal van het Inter nationaal Congrescentrum een program ma kan volgen dat op haar is afgestemd. Van 17 tot en met 22 januari a.s. tonen 190 fabrikanten, importeurs en handelaren van werktuigen, machines, Vier wedstrijden hebben TSF-Schie- dam deze week de maximale winst van acht punten opgeleverd. Het eerste team zette zijn overwinningen reeks \oort eh nog wel op overtuigende' wijze: Nationale 1 moest met een 91 neder laag huiswaarts keren. Met zes punten uit drie wedstrijden en een seore van 282 gaat TSF 1 nu fier aan de kop van zijn afdeling. Bij TSF 1—Nationale 1 was het duide lijk een klasse verschil tussen de teams. Schilperöord en Wigmans demonstreer den dat door hun enkelspelen alle in winst om te zetten. Ditmaal raakte Huug Wittop Koning zijn ongeslagen record kwijt: met 19—21 21—16 17—2] werd hij door de Nationale-man J. Pors verslagen. De overige partijen leverden echter géén moeilijkheden op, waardoor de eindstand 91 werd. Overwinningen met dezelfde cijfers behaalden TSF op Intiem 8 en TSF 5 op Hellevoetsluis 1. Het tweede TSF-team deed het wat meer bescheiden, doch de 64 zege die in, het Tafeltermiscentrum werd behaald op Centrum 1 was toch een zeer verdienstelijke. Weer was De Looze de beste TSF-er: hij won alle drie zijn enkelspelen en legde daarmee de basis voor de uiteindelijke zege. Daarvoor waren ook de winstpunten van Bouwer (twee) en De Winter (één) ove rigens onontbeerlijk. TSF 4 blijft door zijn nieuwe over winning mede ongeslagen aan de kop van de ranglijst en TSF 5 herstelde zich uitstekend van de nederlaag, die de vo rige week bij Van Melle werd geleden. Daardoor behoudt dit team zijn kans zich weer bij de kop te voegen. gereedschappen en, aanverwante produk- ten van land- en tuinbouw hun nieuwste ontwikkelingen. Door een aantal expo santen wordt de z.g. variasektor ge vormd, waarin produkten, die in direkt verband ~met de agrarische wereld staan worden getoond. De voorlichtingsdien sten op het gebied van land- en tuin bouw nemen qok en in ruime mate— deel aan, deze tentoonstelling en hebben zich zoals genoemd verenigd in de Gla zen Zaal. Naast het hoofdthema van Het Land bouwwerktuig 1966 „mechanisatie en rationalisatie in land- en tuinbouw" is deze maal als speciaal onderwerp het transport op het bedrijf gekozen, onder het motto: goed transport minder kosten. In de Glazen Zaa! zal de voor lichting op dit onderwerp inhaken. „Het Landbouwwerktuig" mag zich steeds in een grote mate van belangstel ling uit het gehele land verheugen. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen zijn aan'134 stations in Ne derland goedkope gecombineerde reis- en toegdngsbiljetten voor Het Land bouwwerktuig verkrijgbaar. Deze biljet ten geven recht op spoorvervoer naar en van Amsterdam, vervoer op de Amster damse tram- en buslijnen en veerdien sten en toegang tot de tentoonstelling. In aansluiting op de gehouden tent- week in juni organiseert het comité Schiedam voor Christus op elke derde zondag van de maand een kindersamen komst. Deze z.g. „kinderfeesten worden gehouden in de grote zaal van Musis Sacrum". Lange Haven 111-115. Aan vang 15 30 uur De eerstkomende kin dersamenkomst zal worden gehouden op zondag 21 november. Alle kinderen ziin daar hartelijk welkom. Een nieuwe evangelisatiecampagne zoals de tentweek dit jaar zal worden gehouden van zaterdag 4 t/m zondag De voorbereidingen zijn Rode Kruis vierde zilveren jubileum De bloedtransfusiedienst Schiedam van het Nederlandsche Roode Kruis doet nu een kwart eeuw het menslievend werk en in verband daarmee werd allen, die op één of andere wijze met het werk verbonden is, woensdagavond in het Pas sage-Theater een, amusante avond aan geboden. Aan 425 ptrsonen is in de af gelopen dagen de Landsteinerpenning uitgereikt in verband met het afstaan van bloed. Aan dit feit werd ook deze avond aan dacht besteed en dank gebracht aan de velen die in de loop der jaren het werk van de bloedtransfusiedienst mogelijk hebben gemaakt. Nadat ook nog namens het hoofdbestuur gelukwensen waren aangeboden, was het aan het bekende ca baretgezelschap „De Vuurpijl" om voor amusement te zorgen. Tal van typische volksliedjes werden ten gehore gebracht. Het was een geslaagde avond, waarbij de aanwezigen van hun waardering her haaldelijk deden blijken. 0 i j< K. Rijpma, commissaris van politie, ge meente-secretaris. mr. M. J. Blok, wet houder W. van Schooneveld, de heer J. van de Griend namens het bestuur Nat. Feest- en Gedenkdagen, de heren A Aardoom en J. Donkers namens de Ned. Ver. van ex-politieke gevangenen en de heer P. J Th. Collignon voor de Klap roos collecte. annexeerde Kethel ligt wijd zijd uitgespreid in de Hollandse pol ders. Ofschoon in de buurt van de Schiedamseweg en Groenoord de ver stedelijking in alle hevigheid is los gebarsten en binnenkort alle open plekken zullen zijn dichtgemetseld, is Kethel voor het overige nog wel te verdelen in aparte buurten. Deze lig gen vrij ver uit elkaar. Vanaf het rolbruggetje over de Schie loopt de Polderweg, die tame lijk lang is tot aan de Jacobusbrug. Om de R.K. kerk vormt zich ook een kern met o.m. dl Kerkweg, Kerklaan, Joppelaan en de Groeneweg. Dan is er ook nog een kleine kern ten westen van de JacObxLsbrUg namelijk de Windas. Het oudste gebied van Kethel is echter rondom de hervormde kerk te vinden. Hier komen vele wegen en straten tezamen. Het schijnt ook in de bedoeling te liggen deze oude dorps kern te sparen. De tekening is gemaakt bij tegen licht zodat men de hervormde kerk en de omliggende gebouwen als silhouet ten' ziet. Op dit punt staat men met de rug in de richting van de Joppen- laan. 12 iuni 1966. o reeds nu gestart Meeleverden °r evangelisatiewerk worden hartelijk uit genodigd eventuelé suggesties voor een evangelisatiecampagne aan het secreta riaat. Vondellaan 13 a, te willen zenden. Ondanks veel medewerking van en kele grote bedrijven en instellingen heeft de tentweek in, juni van dit jaar ca. f 3.000 gekost. Ter voortzetting van het werk ontvangt het comité gaarne grote en kleine giften b.v. op giro no. 128047 t.n.v. comité Schiedam voor Christus. Alle meelevende christenen kunnen aan de voorbereidingen van het evan gelisatiewerk hun steentje bijdragen voor t.z.t propaganda voor de volgen de campagne te maken en de nu te hou den kindersamenkomsten onder aan dacht van belanghebbenden te brengen. Dp noodzaak van zending en interna tionale hulpverlening wordt dagelijks door de publiciteit media onder veler aandacht gebracht. Hoe nodig dit is zal niemand ontkennen Het is echter gebleken dat de noodzaak van zending en geestelijke hulp in Schiedam zelf de zelfde urgentie heeft. Om de wegen te vinden in de laatst genoemde nood en het werk voor te bereiden wat zal wor den gedaan houdt het comité Schiedam voor Christus in de komende tijd bid stonden. Deze zullen worden gehouden om de veertien dagen in één van de lo kaliteiten van de Julianakerk, ingang Juliana van Stolbergstraat. Aanvang 19 uur, einde ca. 19,45 uur. De eerste in deze serie bidstonden zal plaats vin den op vrijdag 12 november. Belang stellenden zijn hartelijk welkom! „The Smasher", het orgaan van de Schiedamse Sportvereniging T.S.F. deelt mede, dat op 16 november de vereni ging 12l/s jaar bestaat. Ter gelegenheid hiervan wordt een feestavond gegeven in „de Serre" te Vlaardingen. Dan zal tevens de uitreiking plaatsvinden van de prijzen die behaald worden bij een puzzelrit, die op 20 november wordt gereden. „Op naar de velden!" van de chr. korfbalclub O.D.I. maakt melding van een St. Nicolaasmiddag voor de jeugd op zaterdag, 4 december, waarbij ieder adspirant lid een surprise voor een an der maakt. Er is een boterletteractie on der leiding van B. Sleeuwenhoek, waar bij reeds 35 stuks zijn verkocht. „Vespanerama" maakt melding, dat slechts drie zwarte Pieten zich hebben aangemeld tot dusver voor de grootse intocht van St. Nicolaas op zaterdag, 20 november. Het pand Emmastraat 3 waar het clublokaal is gevestigd, is onteigend en door de gemeente gekocht, en officieel is door pastoor Beekman de huur opge zegd. Getracht wordt nu van de gemeen te een ander clublokaal te verkrijgen, waarvoor onderhandelingen gaande zijn. Als dit niet lukt, is men aangewezen op huren van een zaaltje. Geconstateerd wordt, dat door de slechte zomer men niet het plezier van het lidmaatschap van de club heeft ge had, als men gewend was, maar voor het nieuwe verenigingsjaar staan weer tal van evenementen op de lijst. De werkbrief van S.V. en H.V. Schie dam maakt melding van de jaarverga dering op vrijdagavond, 12 november, waarbij een geringe contributie-verho ging aan de orde wordt gesteld, varië rend van f 1,f3,- per jaar. Als bestuursleden zijn aftredend de heren J. v.d. Touw T. Krommenhoek, J. Spruyt, G. F. Zonneveld en J. Kinst, waarbij alleen laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt, in welke vakature de heer M. v.d. Nagel wordt voorgedragen. Er moet een terreincommissie worden benoemd. Het orgaan van de chr. gymnastiek vereniging „Animo" te Kethel deelt mee, dat woensdag, 8 december, vaardig- heidsproeven voor de jeugd worden afge nomen en op 11 december onderlinge wedstrijden voor dames en heren zijn georganiseerd. De Kringwedstrijden in november gaan niet door. De in Maasland gehouden collecte ten bate van het Geestelijk gehandicapte kind heeft het mooie bedrag van f 817,30 opgebracht.

De Havenloods | 1965 | | pagina 16