Feijenoord, neem voor mij straks maar een ander GOD GEEFT ALLES GRATIS Gevonden voorwerpen Beroepssprinter wordt kruidenier in Spijkenisse VIEUX WILLY KMENT IS EEN VERBITTERD MAN 111 1 miSRnm Overtrekt nu Bankstel Ravo-talentenjacht in Mauritszaal Deze week in de bioscopen hm VRIJMOED HUUR PIANO'S HUUR Kunstnijverheid in muurkast MAC laat Aviolanda Convair ombouwen Ned prot. bond houdt T"\e vliegtuigfabriek „i najaarsvergadering DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 NOVEMBER 1965 JJET begint me allemaal een beetje te veel te worden. Er zijn voetbaltrainers die onder zulke omstandigheden zeggen: als ik mijn geld maar krijg dan kan me de rest gestolen worden, maar zo ligt voor mij de zaak niet. Ik heb steeds geprobeerd om met inzet van al mijn krachten mijn werk te doen en ik heb altijd hoge opvattingen van mijn taak gehad. Ik zou willen zeggen: Feijenoord neem voor mij straks maar een ander". Het gezicht van de meestal zo opgewekte Oos tenrijkse -trainer Willy Kment staat somber wan neer hij over de prestaties van Feijenoord spreekt. Hij is een teleurgesteld man, die na een prachtige carrière als voetbaltrainer nu, op zijn vijftigste jaar, wel een heel bittere pil te slikken heeft ge- ikregen. De bestuursleden laten hem niet delen in de zware verantwoordelijkheid die zij als club leiders op zich hebben genomen. Zij beslissen over het komen en gaan van spelers zonder advies van de oefenmeester te hebben gehoord. Willy Kment kan het allemaal moeilijk verwer ken dat hij op deze manier op een zijspoor wordt gezet, temeer omdat de minder goede resultaten ■toch altijd voor een deel op de trainer worden verhaald. Het teaim draait stroef en of Harry Bild, die zaterdagavond succesvol in Feijenoord debu teerde, daaraan op korte termijn iets kan veran deren, moet worden afgewacht. De komst van de Zweed naar Feijenoord heeft de scheidsmuur tussen trainer en het bestuur van Feijenoord nog weer eens verhoogd, omdat Kment buiten de transfer is gelaten. Verbitterd voegde de oefenmeester hieraan toe: „Ik heb zelfs uit de krant inoeten lezen, dat de Zweed in Rotterdam was aangekomen. Blijkbaar vindt men mijn werk zo onbelangrijk, dat ik niet eens meer tijdig over zulk soort zaken word ingelicht. Via de kranten heb ik destijds eveneens vernomen dat Henk Groot en Bergholtz waren verkocht. Het was toen alof ik een klap in mijn gezicht kreeg. Ook bij deze ingrijpende veranderingen, die zo nauw samenhin. gen met het welzijn van het eerste elftal, heeft men mij volkomen gepasseerd". Het zijn maar een paar van de punten die ertoe hebben geleid, dat er tussen bestuur en spelers en trainer een onmogelijke situatie is ontstaan, die vanzelfsprekend op de prestaties van het eerste elftal niet zonder uitwerking blij ven. Willy Kment meent dat zijn positie volledig is ondermijnd en dat niet alleen vanwege het feit dat men hem zo nadruk kelijk buiten alle geslaagde en minder geslaagde transacties heeft gelaten. Hij zei: „Tijdens de ontmoeting van Feijenoord tegen Real Madrid werden alle spelers aan prins Bernhard voorge steld. Ik was ook in de kleedkamer toen de prins arriveerde en ofschoon ik bijna naast de spelers stond werd ik bij de voorstellingsceremonie volkomen gene geerd. Een zelfde situatie ontstond na de wedstrijd toen spelers en bestuursleden aan prinses Beatrix en de heer Von Ams- berg werden voorgesteld. Ook hier deed men alsof ik een volkomen ondergeschik te was en opnieuw werd ik door het be stuur bijna demonstratief over het hoofd gezien. Deze vernedering heeft mij heel erg diep aangegrepen en tot op heden heb ik eigenlijk niet goed kunnen begrij pen waarom dit allemaal is gebeurd. Misschien omdat ik een buitenlander ben of ben ik een asociaal mens? FABRIK a NT voor bijzonder lage prijs Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25.31.11, Rotterdam b.g.g. tel. 28.34.68 In de Mauritszaal aan de Mauritsweg wordt a.s. zaterdagavond de finale ge houden van de nationale „Ravo"-talen- tenjacht 1965. Aan deze talentenjacht zullen deelnemen: John Fire and the Rudows, Ronny Brochet and the Despe rados. Vera Simone. Willy Marse. Jea- net Hesterman. De winnaar krijgt van de Ravo een fraaie beker met inscriptie plus een contract. Tevens wordt de win naar in staat gesteld bij Phonogram een proefogname voor een grammofoonplaat De avond begint om acht uur- De en treeprijs bedraagt f2,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de deelne mers en bij Ravo, Jacob Catsstraat 26b tel. 281999. Dzjen- minderjari- Olympiade t ARENA: Hercules in de hel gis Khan, 14 j. OO CENTRAAL: Handel in gen, 18 j O CINEAC-N .R.C.: Tokio (prol.) a.I. OOO CINEAC-Beurs: Huwelijk In Italiaanse stijl, (prol.) IS j. OO CINERAMA: The beet of Cinerama. (prol.) al OOO COLOSSEUM: vrij. t.m. wo.: Onover- winnelijke zeven, 14 j. OO *- koning der cowDoys. f OO In het bijzijn van de spelers word ik als kwajongen gebruikt en wie zal er dan nog verwachten dat mijn opvattingen en instructies serieus worden genomen?" Het zijn woorden die komen uit de mond van een man, die diep is geschokt door de vele emoties die hij in de afge lopen maanden heeft moeten doorstaan en die nu toegeeft, dat het eerste elftal van Feijenoord is teruggezakt van een sterrenteam tot een formatie van mid delmatige kwaliteit. Bovendien heeft de verkoop van Henk Groot een dubbel na delige werking voor Feijenoord gehad. Niet alleen is het Rotterdamse team er door verzwakt geraakt, want Ajax dat zich intussen als een van de meest se rieuze kandidaten voor de landstitel heeft aangediend heeft met Henk Groot blijkbaar belangrijk aan kracht gewonnen. De Amsterdammers zijn druk bezig om de kampioensillusies van Feijenoord danig te verstoren. Meer dan ooit zou het op dit moment gewenst zijn geweest indien er tussen trainer en bestuur van Feijenoord een sfeer van vertrouwen en een wil tot sa menwerking zou zijn. Ofschoon het per spectief van de laatste weken voor de sta dionclub niet zo rooskleurig is, biedt de competitie nog alle kansen op een wen ding ten goede. Als gevolg van een reeks tegenvallers met blessures van spelers, maar zeker ook door een slechte interne verhouding is het moreel van de sterrenformatie flink aangetast. Het is onverstandig te menen, dat de weg naar succes snel kan worden teruggevonden wanneer het aan samenwerking en vertrouwen blijft ont breken. HONDERDEN PRESENTJES IN SPEELGOEDBOEK Het jaarlijkse speelgoedboek is, voor de 18e maal weer verschenen. Telkens zo tegen de geschenken tijd komt het uit en nu voor het eerst helemaal In kleur. Het moet wel een van de populairste boekjes van Nederland zijn, getuige de oplaag: 600.000 stuks. Daar is zo'n 60 ton papier aan besteed Het boekje geeft de vaak wanhópige cadeautjes-zoe ker rust: men kan keus bepalen uit honderden spelen en speelgoed: poppen, auto's, kleuterwerkjes, gezelschapspelen. behendigheidsspellen, treinen, handar beid, puzzels, bouwdozen, denk- woord en intelligentiespelen, constructiedozen, enzovoorts. Alles is duidelijk afgebeeld in kleur, helder omschreven, voorzien van ver melding leeftijdsgroep en prijzen. Het Speelgoedboek 65/66 is 64 pagina's dik, heeft een leuke omslag van de Amster damse tekenaar Ton Beeke, en kost maar 40 cent. Het is te krijgen bij de speelgoedwinkels. \ND: Help! (prol.) a l. OOO HARMONIEGeheim agent 007 contra Dr. No, 14 j. OOO KRITERION: Lieve, lieve John, (prol.) f "8 1 OOO fr LUMIERE: Het kasteel der duizend angsten, 18 j. OO LUXOR: Zorba, de Griek, (prol.) f 18 1 OOO METRO: Geheim agent 007. operatie Hongkong. 14 j. OO i PASSAGE: Inspecteur Clouseau slaat weer toe. 14 j. OOO PRINSES: do. t.m dl. Politiedossier: zedenmisdrijven, 18 j. O za.- zo.-mi.: De laatste Robin Hood. al OO t REX: Geheim ag:ente ln Gibraltar,; 14 j. OO STUDIO: The knack, (prol.) 18 j. OOC THALIA: Nog wat nieuws, Pussycat? 'prol 18 j. OO VENSTER: Een vrouw Is een vrouw t (8 1 OOO VIICTORIAvr«. t.m. wo.: De tijgert lust ze rauw. 18 J. Hoewel Aad de Graaf nog maar 26 jaar oud is en pas één jaar vertoeft ln het selecte gezelschap der snelste be roeps-wielrenners ter wereld, gaat deze tengere Rotterdammer zich uit het inter nationale wielerleven terugtrekken. Dat lijkt misschien een wat onwaarschijnlijk besluit van een wielrenner, die vorig Jaar besloot van zijn sport zijn broodwinning te gaan maken. Het is namelijk moeilijk aan te nemen dat hij zich in cén seizoen tot een vermogend man heeft gefietst. Dat is dan ook geenszins het geval. Over vier maanden opent hij een levensmid delenbedrijf in de nieuwe wijk Braband van het zich snel ontwikkelende Spijke nisse. Natuurlijk stopt hij niet meteen met het wielrennen. Hij wordt lid van de Putse Rennersclub „Delta" te Spijkenis se en is vast van plan om bijvoorbeeld 's zondagsmorgens met de overige leden van deze vereniging (w.o. Arie den Har- tog) trainingswedstrijden te gaan rijden Maar de gelegenheid om regelmatig op Aad de Graaf blijft zijn masseur, soigneur en raadgever, de heer Loo, regelmatig bezoeken. O. J. C. 1 OO Cr p OOOO - Z ooo - de f de baan te gaan trainen zal er wei niet meer zijn- Aad de Graaf vindt dat overi gens niet zo heel erg. Zijn nieuwe zaak neemt hem nu volledig in beslag. Herinneringen aan de achter hem lig gende jaren heeft deze baansprinter ge noeg. Als zeventienjarige knaap ver scheen hij voor het eerst met zijn fietj op de baan, nadat hij niet zo'n best sei zoen als wegrenner had gehad. Drie jaar later werd hij reeds kampioen van Ne derland op de baan in dezelfde wees dat hij slaagde voor het eindexamen HBS. Het Nederlands kampioenschap zou hij nadien nog driemaal veroveren. In ternationaal bezien blies hij als amateui zijn partijtje behoorlijk mee. Hij won veertienmaal een Grand Prix en duel leerde menigmaal met bekenden als do Fransman Trentin, de huidige Belgische wereldkampioen Sercu en de Italiaan Gaiardoni. Een heel aparte beleven:» voor hem, was de Prijs van Oost-Ber- lijn. De televisie daar besteedde ruim schoots aandacht aan dit wielergebeuren. Zowel voor- als na de wedstrijd die hij won werd hij voor de T.V. geïnter viewd- „Ik kon niet meer straat lo pen", vertelt Aad de Graaf, „iedereen gaapte me aan of wees me na." Tijdens de Olympische Spelen ln Tokio greep hij, samen met Piet v. d. Touw, op het onderdeel tandem, net naast da bronzen medaille. Dat was overigens wel een teleurstelling, want zij behoorden tot de favorieten voor dit nummer „Jam mer genoeg hadden wij maar onderhal- ve week samen kunnen trainen", zegt De Graaf. Beroeps WurliTzer met recht van koop OC m v.a. «p.mnd. zonder eerste storting Demonstraties i de modellen 1 Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATla ONDERRICHT. Enorme sortering 1 Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 C m ZOndereerste storting hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL# inlichtingen erie 1966 oij Vraag folders Talentenjacht met ZZ en Don Mercedes Joost de D-aayer presenteert op woens dag 17 november a-s. aanvang 8 uur n.m- in het gebouw Palace in de Zomerhof straat een grandioze talentenjacht voor bands met tevens medewerking van Z Z., (Bob Bouber) winnaar van een Edi son op het Grand Gala du Disque en zijn Maskers. Nu begeleid door zijn nieu we band „HET", Don Mercedes and his Benz, die nu aan dc top staat als de Nederlandse Donovan met zijn nieuwe Hit de Nederlandse vertaling van Uni versal Soldier. Verder staat op het pro gramma' de Belgische zangeres Dea Doll die in België reeds 15 grammofoon platen op haar naam heeft staan Deel nemers voor de talentenjacht kunnen zich aanmelden bij grammofoonplaten maatschappij Bovema te Heemstede- In de landelijke finale zullen vele prij zen uitgeloofd worden waaronder: een Dynacord versterkersinstallatie, een vijfdaagse reis voor de gehele winnen de band naar Liverpool, een plaatopna me bij Bovema, enz. Deze landelijke talentenjacht wordt georganiseerd in sa. menwerking met Dynacord, Pepsi Co la, Reisbureau Roy en muziekmaand- blad Teenbeat. Voorverkoop: Geutjes en Hulswit, 1ste Middellandstraat 50 en Van Speijkstraat 10. Vorig jaar schreven wij een artikel tje over mevrobw M van Coevorden, die in haar huis aan de Noordsingel 212 een miniatuurwinkeltje had ingericht in een kast. Zij verkocht daar WlZO-arti- kelen, kunstnijverheidsprodukten uit Is raël, die door immigranten met de hand vervaardigd zijn. Mevrouw Van Coevorden heeft nu haar winkeltje weer geopend. Haar collectie oosterse kunstvoorwerpen, omvat o.a. prachtig zilverwerk, sieraden, Jemeniti- sche sjaals enz. Zij verkoopt deze artikelen niet om er iets aan t« verdienen; de opbrengst is uitsluitend bestemd om de immigranten, die dagelijks Israël binnenkomen, uit Je men en Marokko, te steunen. Deze men sen moeten uit hun vaderland vluchten omdat hun geloof of afkomst daar niet geduld wordtt. In Israël moeten ze opge vangen worden, en in hun eerste levens behoeften moet worden voorzien. Voor de hulp aan de immigranten zorgt de WIZO (Women's International Zionist Organisationdie dit kan doen door hulp van particulieren uit allerlei landen. Mevrouw Van Coevorden is een van hen, en de Rotterdammers kunnen haar werk steunen door bij haar de kunstnijverheidsartikelen te kopen. Men kan bij haar een afspraak maken onder telefoonnummer 248525. f TJ de Convair 340/440 v In de recreatiezaal van het „Francois Haverschmidthuis" wordt vrijdag 12 november, de najaarsledenvergadering gehouden door de afdeling Schiedam van de Ned. Protestanten Bond. Bij de bestuursverkiezingen zijn af tredend mevr. J. J. Engelse-Blok en de heer W. van Overhagen, die herkiesbaar zijns hetgeen niet het geval is met de heer H. M. de Baan. Na de pauze houdt de heer Th. W. Vis een lezing over Spanje. „Aviolanda" zal Martins Air Charter verbouwen tot het turbine-pro- pellorvlieg-tuig Convair 600/440 D. Op 15 oktober nam Martin's Air Charter bij General Dynamics/Convair een optie op deze conversie. De optie is nu omgezet in een definitieve opdracht aan Aviolan da. De introductie in Europa van de Con vair 600/440 D is een geheel Nederland se aangelegenheid. Aviolanda is de eer ste Europese vliegtuigfabriek, die een productielijn voor de Convair-conversie °PMAC zal de Convair 340/440 op 31 januari 1966 overbrengen naar de werk plaatsen van Aviolanda in Woensdrecht, waar de Rolls Royce Dart 10-motoren zullen worden ingebouwd en de tanks en de passagierscapaciteit (van 49 tot 56 plaatsen) zullen worden vergroot. De Convair 600/440 D, die bij MAC zal gaan vliegen onder de naam Con- vair/Rolls Royce Prop-Jet. krijgt een snelheid van ongeveer 460 kilometer per uur en volbelast een vliegbereik van ruim 2000 kilometer. Het verbouwde toestel zal 25 maart 1966 door Aviolanda aan MAC worden opgeleverd. Dit betekend dus, dat het vliegtuig nog voor -het vakantieseizoen van 1966 in gebruik zal worden genomen. Het afgelopen jaar trad hij dus toe tot de rijen der professionals. „Ik was uit gekeken bij de amateurs", zegt Aad de Graaf, „en ik wilde ook wel eens bij de slimme jongens rijden." Dat nij dit jaar niet meteen tot de allerbesten zou gaan behoren, mag geen verwondering wek ken. Zelf had hij er wel hoge verwach tingen van, maar het werd een pechvol seizoen. Tijdens de twee maanden ge leden gehouden wereldkampioenschappen op de baan in het Spaanse San Sebastian gleed hij onderuit en brak een pols. Dat bleek overigens pas een week later. Eerst reed hij nog het tandem-nummer. Door de pijn kon hij echter zo slecht sturen, dat het Nederlandse duo de naam „twee zonder stuurman" kreeg. Aad de Graaf heeft veel geleerd en ge noten tijdens zijn wielerjaren. Hij heeft vele talen goed leren spreken en hij be zocht vele landen. „Ik heb vier van da vijf werelddelen bezocht, alleen Austra lië niet", zegt De Graaf zelf. Ook heeft hij veel vriendschap opgedaan. Zo lo geerde onlangs de Australische sprinter Ronald Baensch bij hem. Veel kans om te bewijzen hoe ver zijn capaciteiten reiken, zal hij niet krijgen. Misschien dat hij alleen nog aan de Ne derlandse kampioenschappen mee zal doen, maar het „grote werk" is voor goed voorbij. Jongere krachten staan klaar om in zijn voetsporen te treden „Want", zegt Aad de Graaf" talent is er genoeg, ook in Rotterdam. Let bijvoor beeld maar eens op de jonge Wim Koop- mans van de „Pedaalridders". Het is al leen zo jammer, dat we in Nederland nog steeds geen overdekte wielerbaan hebben In Hamburg heeft de monteur Manfred Klus op een vacantiereisje in de binnenstad zijn zakken vol met bankbil jetten gepropt en die zo maar op straat aan iedereen gratis uitgedeeld. „Alstublieft, pak aan, voor u." Er waren enkele mensen, die er grif op in gingen, maar achteraf vertrouwden ze de zaak toch niet. Ze liepen gauw naar een bank om te controleren, of de biljetten wel echt waren. Ja, ze waren echt. Hoe was het mogelijk. De meeste toeschouwers hielden zich echter veilig buiten schot. Ten slotte was de monteur om van zijn geld af te komen genoodzaakt de biljetten zo maar rond te strooien in het station; 420 marken dwarrelden langs de spoorrails. Uiteindelijk werd de politie gewaarschuwd en die nam de gulle gever mee naar het bureau. ,,Ik ben het sparen gewoon zat", legde de man uit, „dat is alles". Nu komt het dagelijks voor, dat iemand het sparen zat wordt en zijn hele verzame ling weggeeft bierviltjes, suikerzakjes, speldjes, postzegels. Maar bij geld sparen komt dat eenvoudig niet voor. We zeggen wel, dat geld maar het aardse slijk is. en dat het toch niel gelukkig maakt, maar ondertussen. We vinden het prachtig als we van een heilige als Franciscus lezen, dat hij zo maar al zijn goederen op straat weggaf aan de armen en de armoede als zijn bruid koos. Maar dat is veilig-lang geleden. Wie zoiets nu doet, komt op het politie-bureau terecht, of in een zenuw inrichting. Die agenten ln Hamburg hebben de monteur erg argwanend bekeken. Ze rilden afwerend toen hij ook hun een bankbiljet aan bood, ze analyseerden zijn gedachtengang. Ze konden tot geen andere conclusie komen dan dat het samenhangend was, wat hij zei. Zo stond het in de krant: „samenhangend". Het moet wel uiterst verstandige taal zijn geweest, die de monteur uit sloeg, want vrijwel altijd heeft die agent gelijk, die in een proces-verbaal noteert „Onsamenhangende taal". Voor alle zekerheid hebben ze de man, die overigens t» goeder naam en faam bekend bleek te staan toch ook nog maar naar een zenuwinrichting gebracht. Want geld op straat weggeven, dat doe je eenvoudig niet. Dat dachten de dokters in die inrichting ook maar hoe z» ook zochten, ze konden niets vinden. Ze onderzochten hem nog eens nauwkeurig en ten slotte moesten ze verbijsterd constateren, dat ze geen attest konden afgeven, dat deze man een gevaar was voor de gemeenschap. In de krant waarin ik dit bericht las, werd de wen» uit gesproken dat een dergelijke stunt op grote schaal door een steenrijke t.v.-omroep b.v. in Amerika, zou worden herhaald, om de reacties van publiek en instanties nog scherper te bestuderen. Er zijn minder interessante tv-producties, die meer kosten dan de, laten we zeggen 25 mille, die men daar voor op straat zou moeten uitdele». Overigens is dit idee niet nieuw. Ik herinner tne uit mijn studententijd, dat er in Amsterdam een man was, die op straat aanbood om voor elke gulden een rijksdaalder te geven. Ook die man kwam op het politiebureau terecht, in de Warmoesstraat. Er bieek de een of andere publiciteitsonder- neming achter te zitten die wilde weten hoe mensen op zoiets reageerden. De waarheid, dat wij mensen verstek laten gaan, stikken van wantrouwen, als we iets waardevols zo maar helemaal gratis aangeboden krijgen, is trouwens zo oud als de Bijbel. Eén van de profeten stelt God ergens als een marktkoopman voor, die zegt, dat vandaag alles te geef is, dat het nu echt allemaal gratis is. Hij geeft zo maar water (in het waterarme Jeruzalem door de waterverkopers op straat voor duur geld verkocht) en brood en wijn voor niets. „O, alle gij dorstigen, komt tot het water, en gij die geen geld hebt, komt, koopt zonder geld en zonder prijs wijn en melk" (Jesaja, hoofd stuk 55). God kan, wat hij zo maar gratis uit pure liefde wil geven, vaak aan de straatstenen niet kwijt. Juist omdat Jezus alles van God zo maar voor niets aan de mensen aanbood, kwamen moeder Maria en zijn broers en zusters Hem ophalen, om Hem als zenuwpatiënt onschadelijk te maken. Ook Hij kwam op het politiebureau terecht. Maar voor Hem liep het niet zo goed af als voor Manfred Klus. Hij werd een gevaar voor de gees telijke volksgezondheid bevonden en aan het kruis terecht gesteld. Krankzinnig toch eigenlijk: kostelijke dingen van God als lucht en zon en regen willen we maar al te graag gratis van Hem ontvangen. Maar als Hij ons het meest waardevolle wil geven, wat Hij heeft, en wat Hij al tijden lang voor ons op gespaard heeft: Zijn hart, Zijn genade. Zijn liefde, dan ver trouwen we de zaak niet. Dan draaien we er om heen als een kat om de hete brijpot. We redeneren bij onszelf: Ja. die dominee of die pastoor kan nu wel zeggen, dat het echt allemaal zo maar gratis is, maar als je er echt op ingaat, dan haal je je zelf allerlei verplichtingen op de hals, je merkt, dat je ergens een olifant cadeau hebt gekregen We willen veel liever zelf beter gaan leven. We willen veel liever zelf de hemel verdienen, dan dat we de heerlijkheid van God als onverdiende, ja als door ons alle maal verzondigde werkelijkheid zo maar ontvangen. We willen veel liever eerst zelf een stevig berouw kweken en eerst zelf betering des levens tonen, vóór we ons overgeven aan God. Zo maar helemacl cadeau dj vergeving ontvangen is ons veel te goedkoop en veel te gemakkelijk. Het wantrouwen, waarmee de spontane daad van Manfred Klus werd legend, is maar kinderspel, vergeleken bij de weerstand die God elke dag bij ons ondervindt. DR. K. J. KRAAN Te bevragen aan het Hoofdbureau v Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 —17.00 uur. behalve op zaterdag en zon dag: bagagespanner; étui met 3 lipssleu- tels; 1 kontaktsleutel; 3 lipssleutels; bril. kam, tabaksdoos en f 0.40; heren hoed; gymschoen; kinderschoentje; 1 paar herenhandschoenen; zakwoorden boek. Te bevragen bij de vinders: autostep, Smit, J. van Avennestraat 41a; auto- step. De Vries, Jan Steenstraat 63; autostep, De Hartog, Diepenbrockstraat 61; zwembroek en handdoek, v. 't Hof, Valeriusstraat 86; kinderfietsje, Sturken- boom, Schiedamseweg 36; passer. Wind- horst, Overschiesestraat 66a: 1 mud an traciet, v.d. Goes, v. Swindensingel 4; 1 paar herenhandschoenen, Machielsen, Villastraat 92; wollen kinderwantje, Gij- tenbeek, Obrechtstraat 8; 1 paar heren- handschoenen, Maat, St. Liduinastraat 52a; herenhandschoen (1), Touw, Boyle- straat 29; sjaal, Wigbers, Zwartewaal- sestraat 7: meisjessportkleding, Ter Steege, v. Tienhoven.straat 5; kinderre genpak, Brökling, Mariastraat 86b; plas tic jas. Huigen, Tuinlaan 32b; Kinder- bril. Robben, Vlaardingerdijk 105; sleu telring. Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat: bos sleutels. Janson, Mo lensingel 133; 2 sleutels in étui, Zeven boom, v. Ksrnebeekstraat 58; fietstas met inh„ Rook, Bilderdijkstraat 31a; suède portemonnee, Suijker, Warande 99; portemonnee met inh., Bedaf, Heen- vlietsestraat 25a; damesportemonnee m. inh., Mostert. W. Pijperstraat 43: toilet tasje met portemonnee, Janse, Abattoir, Slachthuislaan; aktentas. Schoenmaker, Parkweg 359; portemonnee met inh., Huize St. Jozef, Lange Haven 107; kin dertasje met inh., v. Loo, Vismarkt 3b: muntbiljet, Van Leeuwen, Gordonstraat 21c; dameshorloge, Ouwen-s, Dr. Kuy- perlaan 243; ringetje, v. Veen, Lekstraat 103; ketting, Boomsluiter, Willerm Pas toorstraat 56; polshorloge, Mathijsen, Nic. Beetsstraat 35a; dameshorloge, De Jong, Van 's-Gravesandestraat 196 (afh. tussen 18 en 19 uur)herenhorloge, Hoenderdaal, Lindenhof. Lange Achter weg 14; fietspompje, Eijsberg, Mgr. No- lenslaan 782: jonge poes, v. Herwaar den, St. Liduinapl. 12; kanarie, Sprong, Lorentzplein 12a: herdershond, Nouw^ Hogenbanweg 55a.

De Havenloods | 1965 | | pagina 18