Over Schiedamse daken „Rose's mooie billen" zijn al lang geen giller meer... huur ,m- Deze week in de bioscopen DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 NOVEMBER 1965 Aannemersbedrijf gaat (JJt de Schiedamse raadsportefeuille zich uitbreiden ZO N JAAR OF ACHT aeleden nam de Nederlandse Comedie Felieien Marceau's grimmige comedie „Het ei" op het repertoire. Grote opschud ding was het gevolg. Dit kon toch niet. Wat een mentaliteit. De bekende kreten. Aan de andere kant was er waarderina. Sommiaen verstonden toen al deze taal, die onverbloemder dan gewoonlijk de dingen bij de naam noemde. Nü dan is ,Het ei" opnieuw opgevoerd. Wat blijkt? Het is lang niet zo grimmig, lang niet zo leuk ook als die eerste keer. En dat terwijl er mets aan het stuk veranderde. We zagen weer Guus Oster schitteren in de hoofdrol. De overige bezetting mocht dan gewijzigd zijn, daarin kan geen aanleiding worden gevonden voor de andere waarderina van het stuk. In die acht jaar zijn wjj veranderd. - >- In acht jaar tijds werd meer mogelijk. Onder meer door „Het ei", dat toen een grens doorbraik. Niet voor de mensen, die toch al geregeld naar de schouwburg gingen, maar juist voor die grote „bui tenwacht" waarvan een enkeling ineens in de schouwburg verdwaalde, koersend op het kompas, dat de recensent van het lijfblad, wakend over het zieleheil van de abonnee, hem had aangereikt. Zo ging dat in Nederland. Ging, want de televisie heeft al die vaderlijke zorg onmogelijk gemaakt En daar kwamen ze: de klassieken en de modernen. De oren van al die on schuldige vaderlanders .tuitten. We zagen films, toneelstukken, documentaires en ge sprekken. En als. ar werd de open heid en openhartigheid groter. Als het wat al te bont werd, hadden we een fijne rel, van welks nevenverschijnselen we leerden welke vormen van bijvoorbeeld anti semitisme er in ons volk leven. En dat was dan weer een apart programma. En langzamerhand verbazen we ons over niet zoveel meer en blijken onze oren toéh meer kunnen te verdragen dan we aanvankelijk gedacht moeten hebben. Een voorbeeld uit „Het ei". Acht jaar geleden was de opmerking „Rose, ja, die heeft de mooiste billen van de buurt" een giller. Nu horen we het nog nauwe lijks. En geen sterveling die er aanstoot aan neemt. Hoe zou het ook kunnen. Pinter is tegenwoordig een betere beken de van de TV-kijker dan van de schouw burgbezoeker. Dat betekent dat zijn vo- cabulair gemeengoed is geworden, waar tegen die billen het grandioos moet af- zou we' leggen. Mocht het acht jaar geleden nog "n stuk lenen- of de wrang klinken als in „Het ei" werd ge. zegd dat „im'n zuster me geen moer kan schelen", sinds „Wie is bang voor Virginia Woolf?", is het bijna een lief kozing. En uit dit alias blijkt hoe gevaarlijk Het t* om reprises te geven. Eerlijkheids- feftJv* moet ik nu zeggen dat „Het ei" *»ij altijd een voorbeeld van een meesterlijk blijspel is geweest, maar dat het na de heropvoering veel van zijn glans heeft verloren. Het was overigens een beste voorstel ling waarih Guus Oster, onwaarschijnlijk jong, excelleerde. gen bericht uit Gelderland leert, dat de Gelderse Maatschappij voor Land. WurliTzer met recht van koop OE m v.a. ëfiii Jep.mnd. zondereerite storting Demonstraties dagfelijks ie modellen 1966 Rotterdam ran 10 tot 4 uur door organist Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering - 1 PIANO'S Prijzen vanaf 675.- HUUR met recht van koop 1 C m v.a. JL p.mnd. zonder eerste storting Let wel: hoge inruilwaarde Fa. J. van Urk Westersingel 42-44 R'dam tel.(010)135025 Pianorecital afgelast Door omstandigheden kan het aange kondigde pianorecitel voor twee piano's, onder auspiciën van de Schiedamse Mu ziekschool, niet doorgaan. intrede gedaan dan hadden wij nu bijvoor beeld geweten hoe Shakespeare, die ook acteur was, heeft ge speeld. Eén greep in het archief was vol doende geweest. MaaT halaas, het heeft zo niet mogen zijn. Aan hen die enige hondar den jaren na ons ko men is wal het voor recht toebedeeld zich van het theater stekend beeld te vormen. .Bovendien heeft de eigen, genera tie ook veel gemak van het archief. Publiek, scholen, universiteiten, verenigingen enz. kunnen er profijt van trekken. Wie dit doel wil helpen verwezenlijken kan dat doen door ten minste een tientje over te maken op postgiro 38 89 69 t.n.v. Stichting geluid- en beeldarchief van het Toneelmuseum, Herengracht 168. Amster dam-C. Zijn of haar naam zal worden bijge schreven in het Stichtersboek. Bovendien krijgt hij of zij een Stiohtersoertificaat, waarop wordt bedankt door Wim Kan, die zich al van een plaatsje in „de eeuwigheid" heeft verzekerd. JAN HEIN DE GROOT AGENDA SCHIEDAM 18 november: Magnalia Dei Kerk 20 Hoewel een aannemersbedrijf uiter aard vele „eerste palen" slaat, was er voor het aannemersbedrijf Hcijnsbroek N.V. te Schiedam alle reden om de eer ste paal welke ditmaal op een terrein aan de Kommiezenlaan in de Ipansse- polder werd geslagen, met wat bijzon dere feestelijkheid te omlijsten. Het was nl. de eerste paal voor de uitbreiding van dit in Schiedam zozeer bekende be drijf. Reeds 30 jaar is de werkplaats aan de Overschiesestraat gevestigd, doch er moest nodig uitbreiding komen, vooral tengevolge der naoorlogse mechaniserin gen in de houtleverings-industrie. Dit ge schied voor 90 procent machinaal en er is nog slechts 10 procent handwerk bij. Het maken van deuren, kozijnen, ramen en betimmeringen voor eigen bouwwer ken, wordt door de N.V. Heijnsbroek zelf uitgevoerd. Nu zal op bedoeld terrein een werk plaats worden gebouwd van 26 x 9 me ter met een hoogte van 4% meter. Hier in komen ook kantoren, magazijnen, schaftlokaal en een werkplaats met een lengte van 16 meter Er zal veel glas voor worden gebruikt. Van de 35 palen die geslagen moeten worden, heeft mevr. J. A. Heijnsbroek, de echtgenote van de directeur J. T. Heijnsbroek, bij stevige vrieskou de eerste paal geslagen. Toen de paal in de grond was ver dwenen, kwamen vele vrienden en rela ties, leden van het personeel de heer Heijnsbroek gelukwensen aanbieden, waarna gezamenlijk een lunch werd ge bruikt. Ongeveer veertig jaar geleden werd het aannemersbedrijf door de heer P. A. Heijnsbroek opgericht, die daarna in Schiedam tal van bouwwerken tot stand bracht. Zo werd in compagnonschap o.m. de (Geref.) Julianakerk gebouwd, het Broederklooster aan de Warande en de Dr. Noletstichting, om slechts enkele grote werken te noemen'. Deze maand is overigens wel een fees telijke maand voor de Heijnsbroek-fami- lie. want op 25 november viert het echt paar P. A. Heijnsbroek het gouden hu welijksfeest. Oude boerderij wordt jeugdhuis en noodkerk Na aankoop is de boerderij „Land- vreugd" met enige hectaren weiland die was opgenomen in een onteigeningsplan, op 25 november 1960 in eigendom aan de gemeente overgegaan. Hét weiland is van lieverlede aan de stadsuitbreiding offer gevallen. De boerderij zélf, ge- „Vj \t ten Mier gevallen. De boerderii zelf, ge- NienwlflVnH°UW7.eHenUar^^?nv: |£!!S R«k«weg 20 GUUS OSTER bouw aan de dramaturge Eline Verkade de opdracht heeft verstrekt een toneel stuk te schrijven over de huidige proble matiek in de landbouw ip Nederland. Het is dinsdagavond onder de titel „Stoe lendans" in Arnhem in première gegaan. Hoe het stuk ook uit mag vallen, het initiatief van de Landbouwmaatschappij zal er niet minder om zijn. Het is een initiatief dat navolging verdient Voor Rotterdam zie ik er wel wat in. De huidige problematiek in het havenbedrijf kan het Rotterdamser vereenzaming van de mens in de grote stad. Enfin, er zijn wel en kele onderwerpen te bedenken. Een groot bedrijf of een organisatie, waarin de be drijven elkaar vinden, zou er eens over moeten denken. De kosten kunnen nau welijks een bezwaar zijn, want het Gel derse stuk mocht op subsidies rekenen van het ministerie, van het provinciaal bestuur en van het Anjerfonds. Wie waagt? Lenige tijd geleden is opgericht de Stichting geluid- en beeldarchief van het Nederlands Toneelmuseum. Het schone doel dat de stichting zich jtelt is zoveel mogelijk theaterprodukties in beeld en geluid vast te leggen, zodat het nageslacht zal weten hoe en wat wij speelden. Had de techniek eerder haar Alleenstaanden vragen om huisvesting Naar aanleiding van opmerkingen in een vorige raadsvergadering gemaakt, delen B. en W. aan de gemeenteraad mede, dat bij het gemeentelijk woning bureau Schiedam thans zijp ingeschre ven 64 alleenstaanden, n.l. 52 a. van de 52 ingeschreven willen er: 46 (88,5 pet.) een éénpersoons flatje en 6 (11,5 pet.) wel een andere op lossing. Acht van de ingeschreven vrou wen wonen thans buiten Schiedam. b. van de 12 mannen wensen er: 8 (66,67 pet.) een éénpersoonsflatje en 4 (33,33 pet.) wel een andere oplossing. Vijf van hen wonen thans buiten Schie dam. Uit het bovenstaande olijkt, dat 54 (84,38 pet.) van de 64 in totaal inge schrevenen een twee-kamerflatje wen- Opgemerkt wordt, dat van de 52 inge schreven vrouwen er: 3 reeds zelfstan dig wonen; 6 over tenminste 2 kamers beschikken of bij ouders (1 of 2 perso nen in een groot herenhuis wonen; 3 eerst een flatje willen betrekken als de de huid' dam, Nieuwland. Ledenvergadering; Irene 14 uur Ned. Ver. van Huisvrouwen. Demonstratiemiddag; Geref. Jeugdhuis 20 uur Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Schiedam-Centrum, Ledenvergadering; Moijis Sacrum 20 uur Willy en Willeke Alberti Show. Feestavond: Sursum Cor- da 20 uur Centrale kerkeraad Verga dering; Sursum Corda 20 u. N.V. Palthe. Contactavond; Irene 20 u. Wijkgemeente V, Toneelavond; Irene 20 uur N.H.G.E.. Vergadering. 19 november: Müsis Sacrum 20 uur Ned. Bond v. Oud-Strijders, Feestavond; Arcade 20 uur Zangver. „Excelsior", Najaarsconcert; Tivoli 20 uur De Megas, Dansavond; Volksgebouw 20 uur Nivon. Film- en dia-avond. 20 november: Tivoli 20.30 <jur Schied. Jzz Sociëteit „Guillaume", Bijeen komst; Arcade 20 uur R.K. H.C. „Spirit", Contactavond; Chr. Soc. Belangen 20 uur Advent Gemeenschap, Contactavond; Irene 20 uur Filmclub „De Driehoek", Filmavond; Irene 20 uur Prinses Irene U-L.O. A. Contactavond. 21 november: Arcade 20 uur R.K. In stuif. Dansavond: Wijkcentrum 20 uur Galerie Punt Vier: Werken van Fer Stedelijk Museum: Tentoonstelling van de Groningse Kunstenaarsvereniging NU (schilderijen, grafiek en beeldhouw werk). Galerie Piet Vier: Werken van Fer Hakkaart (t.m. 20 nov.). APOTHEKERSDIENST Aanvang vrijdagavond 6 uur: apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674 de Sweelincksingel, kon gespaard blij ven. Het laat zich zelfs aanzien, dat de ze boerderij nog jaren kan blijven staan. Aangezien zij zich, wegens het ontbre ken van het benodigde land, niet meer leent voor uitoefening van de veehoude rij, is nagegaan welke bestemming aan deze boerderij kan worden gegeven. Zoals bekend is bestaat er nog steeds in Schiedam grote behoefte aan ruimten voor het jeugdwerk. Voorts dient de R.K. noodkerk, staande nabij de Molen- singel, wegens de woningbouw aldaar, zo spoedig mogelijk te verdwijnen. Het kerkbestuur heeft de plannen voor de bouw van een definitieve kerk reeds ter hand genomen. In de vorige vergadering besloot de raad tot de gronduitgifte voor deze kerk. Naar wordt verwachf zal de nieuwe kerk omstreeks juli 1967 ge reed kunnen zijn. Intussen zal er een andere gelegenheid beschikbaar moeten zijn ,ter vervanging van de noodkerk. In het licht van deze behoeften hebben B. en W. een plan tot de verbouwing van de boerderij „Landvreugd" doen uit werken. De uitvoering van dit plan zal het boerderij complex transformeren in: 1. een woning voor één van de voor malige eigenaren, die daar nu nog woont.; 2. werk- en vergaderruimten voor enkele verenigingen; 3. een kerk ruimte. De kosten hiervoor worden geraamd op f 154,000 in totaal en na vorenstaande toelichting stellen B. en W. van Schie dam de raad voor genoemd krediet te verlenen. reden dan ook, ben. Twee van de mannen beschikken over voldoende woonruimte- „Excelsior" concerteert in gebouw „Arcade" De gemengde zangvereniging „Excel sior" uit Schiedam geeft op vrijdag 19 november een concert in gebouw „Arca de", Lange Haven 71. Het najaarsconcert begint om acht uur. Medewerkenden zijn Germaine Stor- diau sopraan, Jeanne Bol-Tas, alt, Jan Waaijer, tenor, Jan v. d. Ree, bas, Adri Slootmaker, vleugel en het dameskoor TVp TTlAmo SC»m" Dn ia ifj Hsn* De gemeenteraad van Schiedam zal de vergadering houden op vrijdag 19, maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 november. Behandeld zal worden de be groting 1966. In de laatste vergadering komen ook nog een aantal afzonderlijke voorstellen van B. en W. aan de orde. Zo werd in juni 1964 door het Aanne mingsbedrijf Oosterwij k N.V. door het leggen van een persleiding door het volkstuinencomplex, schade veroorzaakt, tot een bedrag van f3.694,92 voor de ge- Ds. J. W. Zimmerman plechtig bevestigd In de goed bezette St. Janskerk heeft ds. J. W. Zimmerman zijn intrede ge daan bij de Ned. herv. Kerk van Schie dam. Hij werd door ds. D J. Spaling Dzn bevestigd. Deze had daartoe als tekst gekozen 2 Corinthe 16-21, waarin de achtergrond van het werk van de predikant wordt belicht. De nieuwe predikant sprak ver volgens over de tekst 2 Corinthe 5 vers 5 en 6. Hij constateerde daarbij, dat er tussen zijn vorige gemeente Rottum en Schiedam meer ligt dan de afstand en de moeilijkheden van het verhuizen. In alles moet de hulp van God worden ver- - wacht en geen te hoge eisen aan e mens worden gesteld. Spr. hoopte in t" Schiedam veel geestverwanten te mogen vinden om op deze wijze een levende i gemeente te kunnen vormen. Namens de centrale kerkeraad sprak ds. A. Hoff- man woorden van welkom. Na afloop van de dienst volgde een geanimeerde receptie. Daar sprak o.m. mr. H. Snoep namens het college van kerkvoogden, die dank bracht voor de medewerking van de gemeente, waar- j door het pand Graaf Florisstraat 3 voor de predikant kon worden aangekocht. Namens de kerkeraad voerde de heer j J. Sonneveld het woord, voor de diake- j nen de heer F. van der Hamme, voor de classis drs. H. W. Hemmes namens de kerkeraad van, de Geref. kerk ds. J. j N. Nammensma, mevr. A. den Hoed- j van Dijk sprak welkomstwoorden na- mens de Rem. Broederschap terwijl ook ds. Hoffman nog welkomstwoorden sprak. meente. Omdat niet wordt betaald, stel len B. en W. voor hiervan een recht zaak te maken- Voor uitvoering van technische verken aan de 's-Gravenlandseweg door verleg gen van kabels enz., wordt een krediet drag nodig. Voorstellen worden gedaan tot verlenen van voorschotten aan ver schillende schoolbesturen op de vergoe dingen voor 1966. In verband met het saneringsplan „Schienoko" kan werden aangekocht de panden Verbrande Erven 5, 10, 12, 17 en 19 en Achter de Teerstof 32, 19. Eveneens kan worden aangekocht het perceel St. Pietersteeg 5. Voor het ver nieuwen der omheining van (je Algemene Begraafplaats wordt een krediet van f 7000 gevraagd. Voor aanschaffing van medische appa raten in het gemeentezieknhuis, o.m. nieuwe couveuse, is f4500 nodig. Het is nodig de leidingen in een ge deelte van Kethel, nl. Iepetlaan, Harg- f206.000 nodig. j t De gemeenteraad had bedoten dat de gemeente zich garant zal verklaren voor rente en aflossing ener lening van f2.312.500 voor bouw van het bejaarden huis der Humanistische Stichting. De kosten blijken tegen te mallen, zodat f2 400.000 moet worden geUend. Straten in Groenoord krijgen naam Aangezien binnenkort de eerste wo ningen (elementum-woningen) in het uit breidingsplan „Groenoord-noord" zullen worden uitgegeven, zal aan enkele in deze woonwijk gelegen wegen een naam worden gegeven. In tegenstelling tot de straatnaamge- ving in Groenoord-zuid en midden, die is ontleend aan de namen van uitslui tend Nederlandse musici, hebben B. en W. nu namen gekozen van Duitenlandse componisten. Zij stellen voor bovenbedoelde wegen resp. Johann Straussplein, Mozartlaan Vivaldilaan en Borodinlaan te noemen, r De samenstelling van de eerste naam- geving met het woord „plein" achten B. en W. verantwoord, omdat de flats ter plaatse zodanig zijn gelegen, dat een f groot langgerekt plein is ontstaan. De andere wegen worden met het woord „laan" aangeduid, omdat het grote rian- te verbindingswegen met boombeplanting betreft, die derhalve het karakter van een laan zullen krijgen. Toevoeging van d« voornaam is alleen noodzakelijk bij de naamgeving Johann Straussplein; deze persoon is mét zijn voornaam een begrip geworden. Boven dien dient zijn voornaam, om verwar ring met zijn eveneens beroemde fami lieleden te voorkomen. De andere per sonen zijn zonder hun voornaam bekend. ARENA: Votorie in d« Pacfic, 14 J. ooo CENTRAAL: From here to eternity, 14 i oooo i CINEAC-BEURS: Uren van terreur, 14 j 3 <X> CINERAMA: The beet at Cinerama, f (prol a.l. OOO j COLOSSEUM: Laat ze maar schieten, 14 j. <K>; za. zo. nu.: Mi. vriend f Trigger, a.l. OO j CORSO: Angélique, markiezin der en- j gelen, (prol.) 18 j. OO GRAND: Help 1 (prol.) a.l. <KO f HARMONIE: Geheim agent 00' oontra j Dr. No, (prol.) 14 j. OOO KRTTERION: Lieve, lieve John (prol.) 13 j OOO j LUMIèRE: Leve de liefde, 18 OO 1 LUXOR: Zorba, de Griek, (prd.) 18 i. ooo_ Von Ryan's Express-trein, 14 j OO PRINSES: Laat ze maar schieten 14 J. O: za.. zo., mi. Gene Autrey wild weet, a.l. O REX: De charge aan de rode «tvier, 14 j. O STUDIO '92: The knack, prol.) Tg J v THALIA: Nog wat nieuws, Pussjcat f (prol.) 18 j. OO ir '^VENSTER^De liftboy, a.l. VICTORIA: Tarzan de geweld! O OOO - OOO - «oea OO middelmatig O matig tot slecht Wind, duiven en ratten storen uurwerk St. Jan Sportver- Schiedam vergaderde i de heer J. C. Molendijk werd benoemd tot lid van verdienste van de afdeling honkbal. Dooi sport M uiteindelijk wist het eerste ieam zich tot de eerste klasse op te werken. Het aantal leden van de vereniging bedraagt plm. 400. Er. wordt met 14 elftallen aan de diverse competities deelgenomen, ter wijl vijf senior- en twee juniorteams in de Honkbal spelen. TW weerwil van de vele hoge gebouwen die Schiedam, thans rijk is, wordt op vele plaatsen de skyline beheerst door de hoge baliemolens met htm door de eeuwen gepalineerde muren. De vier nog in stand gehouden molens met hun donkere rom pen priemen hun wieken hemelwaarts en .typeren de stad Schiedam. Op de tekening ziet men de molén „De Vrijheid" die aan de Noordvest staal Daar tussenin zijn de gebouwen te zien van vele bedrijven en enkele oude geveltjes aan de Zijlstraat. Op de voorgrond ver tonen zich de daken van de Breedstraat en de St. Janssteeg. De moderne liniaire bebouwing van de buitenwijken geeft op de achtergrond acte de présence. benoemd. Nog enkele interne zaken v eniging werden besproken. Betere weg naar Harga-Sportpark Met ingang van 21 november zal de doortrekking van de Olympiaweg in het Schiedamse Harga-Sportpark naar de Hargalaan zijn voltooid, waardoor een belangrijk? verbetering in de verkeers regeling bij de thuiswedstrijden van H.D.V.S. en S.V.V. kan worden verwe zenlijkt. Van die dag af, zal de politie het autoverkeer komende van oe Sport- parkbrug via de Hargalaan naar de Olympiaweg leiden. Daarna worden Ie auto's geparkeerd op het parkeerterrein rechts en zo nodig op de volgende ter reinen. Na afloop van de wedstrijd wor den de auto's in de richting van de Sportparkbrug geleid. Voor wielrijders en voetgangers geldt deze regeling niet. Zij zullen naar het veld moeten via de route. S Barendregt trad af als voorzitter NVY- bestiiurdersbond NA gedurende twaalf jaar voorzitter van de NVV-bestuurdershond te zün geweest, heeft de heer S. Barendregt de voorzittershamer één dezer dagen aan zijh opvolger overhandigd. Behalve voorzitter van de socialisti sche fractie in de gemeenteraad is de heer Barendregt lid van de Rijnmond- raad, waardoor het hem onmogelijk werd om buiten zijn dagelijks werk en de vele andere functies die hij bekleedt, ook nog het voorzitterschap van rte NVV- bestuurdersbond te blijven waarnemen. Ongetwijfeld zal de Vlaardingse vak beweging zijn aktieve en bekwame voor zitter, die er in is geslaagd tussen de afdelingen van de bij het NVV aange sloten bonden een hechte band tot stand te brengen, missen. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer C. van der Bergh, lid van het af delingsbestuur van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale. Vrij regelmatig traden tot vooi kort storingen op in de tijdaanwijzing van de St. Janstoren te Schiedam, d.w.z. dat de vier wijzerplaten ongelijke tijden aanga ven. Het onderzoek naar de oorzaak van dit euvel heeft aangetoond, dat da bevestiging van de wijzers aan de wij- zerassen en het gewicht van de wijzers zodanig is, dat bij sterke wind de wij zers terugvielen. Getracht is dit manke ment te verhelpen, maar de voorlopige voorzieningen zijn, hoewel eei goede ve- betering werd verkregen, niet afdoende. Naar wordt verwacht kan een doeltref fende verbetering bereikt worden door wijzers van een lichtere constructie aan te brengen; het gewicht van de wijzers op de assen speelt n.L mede een grote rol. Dit wil niet zeggen, dat bij de aan wezigheid van deze wijzers door storm achtige wind helemaal geen storingen meer kunnen optreden. De vervanging van de wijzers zal een bedrag van f3.500 vragen. Via het raamvenster in de zuidwest zijde van de toren hebben duiven de ge legenheid zich naar binnen te begeven. De uitwerpselen en de oude nesten van deze vogels veroorzaken aldaar eeh ver vuiling, die grote schade aaricht aan het houtwerk van de vloeren, de luidstoelen. de cabine van de beiaardier enz. Welis waar worden de betrokken rolders regel matig schoongemaakt, masr zeer spoe dig daarna krijgt de vervuling weer de overhand. Het is dan ook noodzakelijk, dat de toren wordt afgeschermd, een maatregel, die ook elders veelal is ge troffen. Daar voorts de aanwezigheid van ratten in de toren is geconstateerd, moet de bestrijding hiervan ter hand ge nomen worden. De kosten van een en ander zullen f 1.050 belopen. GEVONDEN EN VERLOREN 17.00 uur, behalve op zaterdag e:, dag: sleutelring met 4 sleutels; étui met 2 sleuteltjes; étui met 3 sleutels; kin dertasje met inh.; aktentas; kettinkje polshorloge; ring; kinderschoentje (R); handschoen (R); metalen voorwerp; kaartje sportkeuring. Te bevragen hij de vinden: onderstel van kinderwagen, de Jong, Deensestraat 28, Rotterdam; doosje, Mak, ?rans Hals plein 8b; pocketboekje, v.d Bas, v. Swin- densingel 46b; filter van fototoestel, Har- denbol, Insulindestraat 212c, Rotterdam pakje vlees, Wolf, Slachthuislaan 11 d; autostep, de Haas, Brugmanstraat 2a: want, Gilden, Alex. Numanstraat 14a; dameshandschoen (r.) Soeter:, Gordon- straat 5b; want, v. Noort,' Jiilfanalaan 108; regenbroek, v. Dijk, Singol 138; da- mesvest, den Hartog, Edisonstraat 33; rokje en bloesje, de Winter, Pernisse- straat 14 (na 1800 uur); regeibroek, v. d. Water, Parkweg 164; herearegenjas, Martens, Nieuwe Buurt 3; lederen jas, Woertink, Rozenburgerstraat 17a; dames hoed, Ouwens, Herenpad 15b; een bank biljet, Bekker, Dr. Wibautplein 9b; he- Alph. Arlënsstraat 98; herenpofehorloge, Poppeliers, Villastraat 90; bankbiljet, Ho- gendijk. Singel 43c; bankbiljet, Massini, Mgr. Nolenslaan 767; portemonnee met inh., v. Vliet, Allardastraat 28; pdrtemon- e met inh., KettemëUe, Herastraat 37; telring, v.d. Sman, Groenelaan 39; kin- derbril, Wijnen, Lekstraat 46b; nerenbril Hogerwerf, Burg Knappertlaan 16»; vul pen, Postkantoor, Mgr. Nolenslam.

De Havenloods | 1965 | | pagina 6