li Koken en bakken voor God J Pop-art uit de breitas Tot ziens in de pruikentijd! Nieuw model aardgasketel Modieus, ook in een schort Maassluise jeugd krijgt idee van politie-apparaat Bfonchï letten DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 NOVEMBER 1965 9 VLAARDINGEN VROUW past 4^5 P SPSS** V» ^^ÜÜIË ir interessen MHIföttMtitËNMliMi W 4 S ar de aard van »v,«sMmPi WSÈtBfcï |Cr ff/&W Ja ESSO GEEFT ZIJN TIJGER WEG het seizoen. In de i mer gaat haar hart uit naar het vervaar digen van luchtige strandjurkjes en in de winter hanteren haar nyvere handen de breipennen. Het mo derne huishouden Iaat de meeste vrouwen nog ruimschoots de tijd om haar aandacht aan diverse hobbies te wijden. En breien is een produktieve hob by, die nu zeker in het middelpunt van de belangstelling staat. Jn Roosendaal, op de Boulevard 96, is de vestiging te vinden van Nederland's jong ste pruikenimporteur, de heer L. Visch (27). Hij heeft alles op „haren en snaren" gezet om in korte tijd een goed bedrijf op te bouwen dat in een behoefte wil gaan voorzien. De behoefte namelijk van dames, die zonder enig haar- gebrek te hebben, toch moeite willen doen om aan een passende pruik te komen, zodat zij in vele gevallen verlost zullen zijn van het tijdrovende kappers- bezoek. „In Duitsland en Frankrijk is de pruik al helemaal ingeburgerd", zegt hij, ik ken een doodgewone dameskap per in Keulen die een omzet heeft van vijftig pruiken per maand. Zover zijn we hier nog lang niet. De Nederlandse dames hebben kennelijk meer tegenzin te overwinnen dan bijvoorbeeld de Frangaises, die één of twee pruiken in voorrad hebben om er bij passende gelegenheden gebruik van te kunnen maken. Natuurlijk is het waar dat pruiken erg duur zijn, maar we mogen niet vergeten dat daar voor het kappersbedrijf ook wei nig lucratiefs in zit. Ze verkopen er hier nu eenmaal te weinig en daarom moeten grote winsten worden genomen. Ik importeer voornamelijk uit Duitsland, waar veel haarfabrieken gevestigd zijn. Ik lever niet alleen volledige pruiken, maar ook onderdelen postische delen en lokken van echt haar. Een komple- te pruik komt op ongeveer f 225,-, dat is dan echt haar en machinaal verwerkt. Handwerk is uiteraard duurder, maar wij garanderen de lange levensduur van die gewone pruik die als het ware gemeen goed moet gaan worden voor iedere Ne derlandse vrouw. In Duitsland zijn de vrouwen veel modebewuster wat de coif fure betreft. De prijzen behoeven ook hier echt geen handicap te zijn, want een aanvullend deel kost bijvoorbeeld f 52,- en een lok f 9,50, uiteraard moet de tussen handel hiervan ook het haar toekomende deel hebben, maar zoals gezegd, dit ligt nogal hoog omdat er gewoon te weinig afname is. Het moet zo worden, zoals wij nu reeds werken, dat de mensen ons een lok van het eigen haar opsturen met een kleine omschrijving wat wordt ge wenst en dan verzenden wij." In de voorraadkamer van Huize Buvi te Roosendaal liggen heel wat pruiken en onderdelen te wachten op de komende aeriana, ae neer u. smit, zaï op aon- kt derdag 2 december hoogst persoonlijk de tijger weggeven. Het dier zal j/oortaan ^hows* onder de naam,,Paul van Esso" Diergaarde Blijdorp door het leven gaan. --- - T Het gaat hier om een ongeveer twee kende huw La,,res du nei gaai mei um een ungeveei twee jaar oude Sumatraanse tijger, die de Pingoum. Men pro- Diergaarde ter gelegenheid van het 25- ^ert ,°P, dl,e man,pr jarige bestaan ten geschenke krijgt var de benzinemaatschappij. de Nederlandse v strourn Franse brei- ideëen, waarmee zij goed-gewapend de winter tegemoet kan treden. De foto laat pop-art uit de breitas zien. Deze ontwerpen zijn gebreid uit Leacril Pingouin en zijn ook op de show te zien. Op dinsdag 30 novemoer zal deze show in Rotterdam te zien zijn, en wel in het Rijnhotel, Schouwhurgplein 1. Kaarten klanten. Er is veel geld nodig om een dergelijke grote' voorraad te investeren, maar ook dat is noodzakelijk. Verder is de pruik natuurlijk een zeer aan mode onderhevig artikel dat de inkoop voor een importeur er ook niet gemakkelijker op maakt. De heer Visch. die dit werk be gon naar aanleiding van een gesprek met een vriend die zelf kapper is heeft ech ter goede hoop dat ook de Nederlandse vrouwen zich straks één aanschaffen om passend gekleed en ge kapt uit te gaan. Een Rotterdamse onderneming die aardgas-gestookte c,v.-ketels produceert, heeft haar serie ketels uitgebreid met een nieuw model, dat in vele opzicht en een belangrijke verbetering betekent. De nieuwe uitvoering heeft thans alle aansluitingen aan de achterzijde van de ketel, waardoor het mogelijk is de ommanteling van de ketel eerst dan aan te brengen, nadat alle aansluitingen zijn gemonteerd en de installatie heeft proef gebrand. In de praktijk beduidt dit, dat men de ketel sneller zal kunnen opstellen en dat er minder tijd nodig zal zijn om hem volledig gereed voor het gebruik te maken. Een tweede voordeel is dat bij de montage, de mantel niet meer beschadigd kan wor den. Een ander voordeel van de nieuw uitvoering is dat met minder totaal vloer oppervlak volstaan kan worden, waardoor deze ketels nog makkelijker o.a. in keukens geplaatst kunnen worden. De fabrikant, Vanandel-Metallicus N.V., heeft naast deze technische verbeteringen, van de gelegenheid gebruik gemaakt om het uiterlijk attractiever te maken en te moderniseren. De ketel is aantrekkelijker geworden door de frontplaat en de kopplaat in gebroken wit uit te voeren, terwijl de rest van de mantel in wit is uitgevoerd. Ook heeft men de frontplaat voorzien van een stijlvolle handgreep, waarmede men deze plaat in een oogwenk kan afnemen, o.a. voor het aansteken van de ketel. De ketel, die volledig van Nederlands fabrikaat is en het „Giveg" keur heeft verkregen, is zeer beperkt van afmetingen met voor het kleinste model res p. maten van diepte 66 cm, hoogte 91 cm, en breedte 30(1cm. Het apparaat wordt geleverd in capaciteiten van 16.000, 24.000 en 32.000 Kcal./h. De Vanandel ketels worden geproduceerd in Nieuwkoop (Z.H.). Zegels invaliditeitsrente WURLlTZER 1.145.- KUUR met recht van koop O C m v.a. mm+J ■p.mnd. zondereerste storting Demonstraties van de modellen 1966 te Rotterdam dagelijks van 10 tot 4 uur door Wurlitzer-organist Joop Walvis Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering PIANO'S Prijzen vanaf 675.- HUUR zondereerste storting hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. I Vraag folders ,Een schort moet goede bescherming geven, maar ook flatteus zijn. Een schort moet niet te nauwe armsgaten, niet te wijde manchetten en geen los hangende hakendeceintuur hebben Maar wel een ophanglusjeDeze, voor de schortenindustrie belangrijke uit spraken, werden dezer dagen gedaan door een zeer deskundig huishoud- forum Dit forum discussieerde op ver zoek van de A.K.U.- naar aanleiding van de nieuwe Enka-schorten collectie. Dat doelmatigheid van een schort en een modieus ontwerp toch heel goed kunnen samen gaan, bleek tijdens de fo- rum-bijeenkomst overduidelijk. Men'prees de practisohe eigenschappen van weefsels, die vooral bij het schort zo'n belangrijke rol spelen. Vooral Enka- lon tricot werd gunstig beoordeeld. Die kwaliteit ventileert goed door zijn po reusheid. terwijl de stof niet doorschijnt. Bovendien is Enikaton licht in gewicht (1 km garen weegt slechts 4gram Het is gemakkelijk te wassen en in een wip weer droog, dus practisdh. Dank zij de gladde garens is Enkalon bovendien immuun voor vetvlekken en stofdeeltjes, terwijl het bovendien onontvlamibaar, dus in dat opzicht volkomen veilig is. Het materiaal is kleurecht, waardoor het ook na talloze malen wassen zijn frisse kleur behoudt. Het forum was het over de volgende eigenschappen eens: 0 driekwart raglanmouwen, die van on der met een triootboord om de arm sluiten, 0 géén volledig rugpand, zodat ook de bewegingsvrijheid bevorderd wórdt, 0 het schort moet overigens de kleding goed bedekken. De huisvrouw wil „er in" zitten. 0 het schort mag iets korter zijn dan de rok, voor een vlotter aanzien, 0 schuinigeplaatste zakken op dijbeen- hoogte (liefst meer breed dan diep) voorkomen het blijven haken. De zak ken moeten voldoende ruim zijn voor een stofdoek, wasknijpers en porte- monnaie, 0 een bandsluiting in achterhuis en tail le is ideaal, waardoor knopen verme den kunnen worden, 0 de ideale prijs van een schort is rond WARME VOETEN IN OUDERE TRAMS In de Centrale Werkplaats van de RET is men druk bezig 71 tramrijtuigen van verwarmingselementen te voorzien. Het gaat hier om de uit 1949 daterende mid- deninstapwagens, die onder meer dienst doen op lijn 4. Mei} hoopt de werkzaam heden, die in augustus zijn begonnen, volgende week te beëindigen. Het reizen in de motorwagens 101-135 en de aanhangrijtuigen 1021-1056 zal dan in het koude jaargetijde een stuk pretti ger zijn geworden. De motorwagens heb ben, omdat hun voorcompartiment in open verbinding staat met het midden- balkon (wat nodig is om te voorkomen dat de ramen bevriezen), elk zes ver warmingselementen gekregen met een to taalvermogen van 5.000 Watt: vier in het voorcompartiment en twee in het wel door een deur beschermde-achterdeel. In de aanhangers werden vier elemen ten met een totaalvermogen van 4.000 Watt aangebracht, twee in het voor- en twee in het achtercompartiment. De ele menten bevinden zich op de vloer, tegen de zijwand. Ze zijn tweemaal beveiligd. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een wijziging ge bracht in een eerdere beschikking, die ten gevolge kan hebben, dat alsnog recht op invaliditeitsrente blijkt te bestaan Wie aanspraak meent te kunnen ma ken op invaliditeitsrente wegens vóór 1 januari 1965 ingetreden invaliditeit, moet volgens de (nog) geldende Invaliditeits wet kunnen aantonen, dat op zijn rente- kaarten ten minste 150 zegels zijn ge plakt. Omdat de zegels werden afgeschaft be paalde de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid dat deze 150 zegels vóór 1 juli 1965 moesten zijn geplakt. Nu de ze regel onbillijk blijkt te werken is laatstgenoemde datum gewijzigd in 1 ja nuari 1966. Men kan zich dus alsnog voor 1 januari 1966 tot de Raad van Arbeid wenden om bij te betalen wat aan 150 zegels ontbreekt. Bouvigne geeft cursus over werken met bandrecorders Vormingscentrum en Volkshogeschool, Kasteel Bouvigne te Breda, organiseert een cursus „werken met de bandrecor der". Het programma is er vooral op ge richt om de deelnemers, naast enige téchnische industrie, zelf te laten wer ken met de mogelijkheden van de band recorder. De cursus wordt gehouden van vrijdag 7 januari aanvang 20.00 uur, tot maandag 10 januari 17.30 uur. Inlichtin gen telefonisch of schriftelijk bij: Vor mingscentrum en Volkshogeschool „Bou vigne", Bouvignelaan 5, Breda, telefoon 01600—23688. de 15 gulden; alleen voor een exclu sief schort in een extra leuke uitvoe ring zouden prijzen tot in de 20 gul den mogen gelden. x.,„ Voor Baby I POEDER - CREM.E - OLIE - ZEEP zijn gratis verkrijgbaar bij: Mon Tricot, Lijnbaan 43, Rotterdam. De aanvangstij den van de shows zijn 14.30 en 20.00 uur. De gemeentepolitie van Maassluis stelt al gedurende een aantal jaren de jeugd, In het bijzonder de verkeersbri- gadiertjes, in de gelegenheid, kennis te maken met het politieapparaat. Dit met het doel om tot een goede verstandhou ding te komen tussen burgers en politie onderling en de jeugd van liet idee af te brengen, dat de politie „een boeman" is. Zo ook enkele dagen geleden. Om twee uur 's middags hadden zich tien jongens en meisjes van de Minis ter de Visserschool verzameld voor het politiebureau aan de Markt. Inspecteur Korpschef J. de Jongh nodigde hen in zijn kamer en wees de jeugd op een aantal primaire taken van de politie, zoals b.v. het handhaven vain de openbare orde, rust en veiligheid in de gemeente, wat tot uitdrukking komt in het politie-embleem. Onder het afgebeel de wetboek en zwaard staat „Vigilat Ut Quiescant", wat vertaald betekent „de politie waakt, opdat de burgers gerust kunnen zijn". De verkeerstirigadiertjes vervullen voor hun school een verwante functie bij de oversteekplaatsen. Na het toespraakje van de inspekteur vertoonde hoofdagent De Jong kleuren dia's. Aan de hand van deze dia's kon men zien, dat de politie op velerlei ter rein werkzaam is en dat op die manier het ambt van politieman buitengewoon boeiend en afwisselend is. Brigadier Haakma legde uit hoe een snelheidsme ter werkt en trakteerde de bezoekers op een flesje limonade. Daarna bracht men een bezoek aan re chercheur De With, die belast is met het onderzoek naar misdrijven en het op sporen van misdadigers. Hij nam van al le kinderen een vingerafdruk, die ze mee mochten nemen en zette ten slotte het gehele gezelschap op de foto. Na een leuk proefje met een gestolen portemon- naie en een bezoek aan de cellen kwam voor de jeugd het hoogtepunt van de middag nl. het werken met de mobilo foon. De meisjes werden door brigadier Haakma mee de stad in-genomen in het V.W. busje en de jongens bleven achter op het bureau. Door middel van de mo bilofoon onderhield men onderling kon- takt, wat dikwijls aanleiding gaf tot luid gelach. Ook de jongens werden op hun beurt meegenomen in de V.W. combi. Moordzaak afgesloten Het onderzoek in de moordzaak van mevrouw Apotheker-ten Hoor is afge sloten. De politie neemt als vaststaand aan dat de dader J. van W. is. Dit deel de commissairs dr. C. N. Peyster woens dagmorgen mee. Uit uitlatingen van Van W- tegenover collega's is gebleken dat hij wraakgevoelens koesterde tegen de man van het slachtoffer. Van W. en de heer Apotheker waren collega's. Men schonk er geen aandacht aan, omdat be kend wasi dat Van W. wel eens geeste lijke depressies had en daarvoor nog steeds onder doktersbehandeling stond. Ook het feit, dat Van WM zich mët een verzinsel bij mevrouw Apotheker aan diende wijst op het feit dat Van WM de dader is. Dit laatste blijkt uit de uitla tingen van het dochtertje van het slacht offer. Dat Van WM zelfmoord pleegde staat voor de politie vast. s Dit werk is in de allereerste plaats een geslaagd fotoboek van een'herontdekte toeristische route. „De groene kustweg heeft een lengte van 1200 km, beginnen de in Skagen, het uiterste noordelijke puntje van Denemarken tot aan Rotter dam. (Als de brug over de Oosterscheide straks opengaat, zou men Vlissingen het eindpunt kunnen maken). De onge veer 150 fraaie foto's versterken ons in de mening dat dit traject inderdaad een aantrekkelijke verbinding met Scandi navië vormt. De weg leidt langs straten en dijken, weiden, bossen en schilderach tige steden van Denemarken, Duitsland en Nederland. De badplaatsen en eilan den zijn overal vanaf de route gemakke lijk bereikbaar. Het boek is een goede gids en inspira tor voor de vakantieplannen van het vol gend jaar, want de kwaliteiten van de route zijn vele: zowel de rust van de Deense fjorden als de intrigerende schoonheid van de zeer pittoreske plaat- sen nodigen via de prachtige foto s tot eigen aanschouwen. Men moet de charme ervan eens tot zich laten doordringen. Dan komt men toch tot de conclusie, dat dit meer inspireert en ontspant dan voor de vierde keer naar het Gardameer of Rivièra te gaan Uitgave van Publiciteitsbureau A. Boerma te Groningen. Prijs f 27,50. RENT u De Nieuwe Linie, dat altijd Interessante, vaak- fel- vooruitstrevende rooms-katholiek weekblad" Een tijd ge leden kritiseerde dit blad een advertentie in een katholiek blaadje. Die advertentie luidde aldus: „Wat zou je bij het laatste oordeel liever zeggen: ik was bakker of slager, of: ik was missionaris?" De „Hoogeerwaarde Pater", waar men zich kon aanmelden was compleet met hoofdletters, titulatuur en adres aangegeven. De Linie publiceerde met instemming het commen taar, dat een verontwaardigde lezer op de achterkant had neer gepend: „Beter een goeie bakker of slager dan een slecht mis sionaris". Daar is natuurlijk iedereen het mee eens. Maar zou het in Gods oordeel toch niet makkelijker liggen; als je een goéd missionaris of predikant bent beweest in plaats van een doodgewone goede winkelier of arbeider? Ik denk aan een prachtig woord van LutUer: „Een arme dienstbode kan zeggen: nu kook ik, ik maak bedden op, ik veeg het huis. Wie heeft het mij bevolen? Mijnheer en mevrouw hebben het mij opgedragen. Wie heeft hun deze macht over mij gegeven? Dat heeft God gedaan. Dan is het dus zo, dat ik niet alleen hen, maar God in de hemel dien. Hoe kan ik dan gelukkiger zijn? Dan is het immers hetzelfde, alsof ik voor God in de hemel zelf mag koken." Het citaat doet natuurlijk wat ouderwets aan, maar ik onderstreep graag het machtige slot: Wie weet van zijn beroep als opdracht van God, kookt en bakt koopt en verkoopt voor God in de hemel. Het is erg jammer dat dit besef vaak uitgesloten is, in ker kelijke en in niet-kerkehjke kring. Als men in christelijke kring over „arbeid in Gods Koninkrijk" spreekt, dan bedoelt men meest vooral „geestelijk" werk, alsof niet heel het Rijk van de Arbeid Gods Rijk is en mag worden. Natuurlijk is dat niet alleen een zaak van vrome gezindheid. Zeker is het geen al gemene waarheid. Het is waar, maar we moeten het ook waar in a k e ndoor samen veel dieper over d« beroepsethiek door te' denken en door te spreken. Mensen van de kerk en niet van de kerk samen. Eén van de woorden van de vorige week overleden grote zendingsman professor Kraemer dat mij heit meest getroffen heeft is het volgende: „Is het nog in overeenstemming met de feiten, wanneer men zegt, dat de kerk in haar gemeenteleden ten volle aanwezig is op die levensgebieden (fabrieken, werkplaatsen, politieke partijen, regeringsbureaus) waar de echte geloofsstrijd heden ten dage wordt gestreden? Is het niet veeleer waar dat ge meenteleden, mannen en vrouwen, langzamerhand worden op gezogen door de wereld doordat zij zich aanpassen aan dc geest, de verwachtingen en de maatstaven van deze wereld? I.eiden de meeste lidmaten van de kerk met bun dubbele mo raal, één voor hun privé-leven op zondag en één voor hun gedrag .n Je wereld van alle dag, niet een schizofreen bestaan? Leeft de christelijke rest werkelijk in de wereld om daar de functie van het zout te vervullen? Of staat ze eerder terzijde van het slagveld? Persoonlijk zou ik zelfs willen zeggen, dat het gemeentelid zich over het algemeen geestelijk krachteloos en niet voldoende geschoold voelt voor het getuigenis in die sector voor zijn leven waar htf zich het meest ophoudt. Ziedaar het ontstellende probleem, dat schuilgaat achter het feit dat de leek, machteloos en verlamd als bij op de strategisch be langrijkste punten van zijn bestaan is, toch dikwijls een trouw kerkganger is en in het dagelijks bedrijf van zijn kerk voor allerlei dienstbetoon is te vinden. Het probleem is vooral zo ontstellend, omdat de invloed van de kerk en de waarden waar voor zij in de wereld gesteld is afhankelijk zijn van de ver andering van die machteloosheid en verlamming in een betoon van geest en van kracht." Hoe zou het tot een nieuw betoon van geest en kracht juist in de arbeidssfeer kunnen komen? Wie denk, mee hierover? Dr K. J. KRAAN 0 Symbiose een bloemlezing uit drie jaargangen. Deze greep uit „Symbiose", het kwar taaltijdschrift van de Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming, is zonder meer de moeite waard. Hoewel de denkkaders waarin enkele scribenten zich bewegen niet altijd de onze zijn, is het toch een genoegen van de verschillende artikelen kennis te nemen. De meeste zijn gewoon interessant, sommige ook uitstekend ge schreven. Ons hebben onder meer de vol gende artikelen geboeid: Historie van „het tegennatuurlijke", Roerselen en daden, De nood van het naakt. Monokim. Zedendelinquentie en maatschappij, De pil en de moraal en Fin de siècle. Wij hebben geen behoefte verder kri tisch op deze bloemlezing in te gaan. Wel achten wij de waarde van deze „proefboringen" door haar streven het juist zien van menselijke verhou dingen groter dan men wellicht denkt, als men de N.V.S.H. tenminste alleen ziet als een club van sexuele hobbyisten. Stichting Uitgeverij NVSH, Den Haag. Prijs f 7,90. 0 Elck wat pils door Piet Heil. Na alle serieuze verhandelingen op het gebied van sexualiteit en derzelver naas te omgeving, komt dit drukwerkje ons als een normale reactie voor. Wel hebben we enige twijfels of ieder dit zo kan aanvoelen. Piet Heil heeft in ieder geval een 25-tal spitse rijmen gemaakt, waar onder zeer geestige. De NVSH-zeifspot ontbreekt gelukkig niet. Hier is zelfs de leer wel eens sterker dan het vlees! Dat begint en eindigt dan bijvoorbeeld zo: „Hij was een nogal grondig man. Eer hij begon aan erotiek wenste hij kennis der techniek en las daar vrijwel alles ^an. Na zestig jaar van studiezin kwam hij tot 's levens grootste stap. Hij kocht Verstandig Ouderschap en vulde alle o'tjes in". Enfin, voor f 1,50 kan men er nog veel meer lezen in dit niemendalletje van de Stichting Uitgeverij NVSH in 's-Graven- hage. 0 Meer over Bolderburen door Astrid Lindgren. Al staan er dan maar drie huizen in Bolderburen en wonen er m^ar zes kin deren je kunt er heel wat beleven. Bij voorbeeld als er weer eêns feest gevierd wordt, dan knallen de voetzoekers, dan wordt je betoverd en spoor je boeven op en wat al niet meer. Die zes kinderen zijn drie meisjes en drie jongens. Avonturen te over! Er wordt een schat gevonden op een ei land midden in het meer, een van de jongens rijdt in een wak, de watergeest wordt bespionneerd en als grootvader 80 jaar wordt staat hij in de krant. Er staan een heleboel leuke tekenin gen in dit boekje, dat al voor de tweede maal gedrukt wordt. Dat is geen won der, want het is erg leuk voor jongens en meisjes van nauwelijks 10. Uitgeverij 0 Pippi Langkous gaat aan boord door Astrid Lindgren. Ze is voor niemand bang, die Pippi Langkous. Ze is het sterkste meisje van de wereld en zo rijk als een tovenaar. Behalve een massa sproeten en rood haar heeft ze ook een kist vol gouden tientjes. Ze woont helemaal alleen, met een paard en een aap die meneer Nilsson heet. Overal waar Pippi komt gebeurt wat. in de winkels, op de markt en ook als ze eens even naar school gaat. Haar vader, kapitein Langkous, is ko ning over de Kurredutnegers geworden toen hij op hun eiland aanspoelde en hij komt Pippi halen om negerprinses te worden. Prinses Pippilotta ziet zich al dansen om het kampvuur op de maat van de trommels. Dit leuk geïllustreerde boekje (uit het Zweeds vertaald), dat op een geheel ei gen wijze de fantasiewereld van het kind doorkruist, beleefde zijn derde druk. Het Is een zeer goede benadering van de kinderlijke verbeeldingskracht en der halve een pracht geschenk. Uitgeverij Ploegsma bracht het voor f 3,90 onder ieders bereik. A.H. A. M. J. van Alhoewel vele bij het woord „Eti quette" denken aan ouderwetse stijve vormelijkheid, komen wij toch allemaal wel eens te staan voor een moment, waarop je graag zou willen weten, „hoe het nou eigenlijk precies hoort". Goede manieren krijgen wij meestal allemaal wei mee van onze opvoeders. Toch blij ven er we) van die kleine dingen over, die je het gevoeJ van eigenwaarde op een bepaald moment doen verliezen. Een boekje zoals dit, is dan ook net geschikt voor juist deze kleinigheden. Ook situaties die voorkomen bij geboor te, huwelijk, sollicitaties, tafelmanieren e.d kunt u hierin opslaan. Uw eigen fa- tasie en gevoel voor wellevendheid, ge combineerd met dit boekje, zullen u in staat stellen u in alle situaties op uw gemak te voelen. Pocket-uitgave Else vier Prijs f 2.90. Hoestdrank in tabletvorm.95ct

De Havenloods | 1965 | | pagina 13