f i*ïhck Dam aan de Schie WASCANA STIJLVOLLE INTERIEURS WAT NIET IS KAN KOMEN MAG HET? Hoe is dat mogelijk? VAN BOLHUIS EH MEYER geopend Nieuwe Rijnmond- hotel deze week DEN zm- recht vooRpe HflRrreN- ktonin- 6tN) WONDERLAND yEERST ÜE STELLING. _HET VONK tETMONKilSi fMfüESTEIT, U 0EKJT NIET? AN DERS OfiN EEN LNREDE TYRflNj S-haa? 'HOOFD tl Schiedamse agenda 2 december: Irene 14 uur Comeniusschool A: Sint Nicolaasmiddag. Irene 14 uür Ned. Ver. v. Huisvrouwen: Kontaktmiddag. 3 december: Irene 9 uur Kath. Scholen: St. Nicolaas- morgen- Irene 14 uur Alb. Magnusschool. St. Nicolaasmiddag. Irene 20 uur Schied. Sportver. „S.V.V."! St. Nicolaasavond voor pupillen. Musis Sacrum 20 uur Pers. Ver. O'lthof Kruyt: Feestavond. Tivoli 20 uur De Megas: Dansavond. 4 december: Tivoli 20-30 uur Schied. Jazz Sociëteit „Guillaume": Bijeenkomst. Arcade 10 uur Pers. Ver. „Eurotax": St. Nicolaasochtend. Arcade 14 uur Glasindustrie Pieterman: St. Nicolaasmiddag. Arcade 20 uur R.K. Instuif: Dansavond. Ohr. Soc. Belangen 13.30 uur P.T.T.: St. Nicolaasfeest. Irene 9 uur Oranjebuurtver. „Gusto": St. Nicolaasmorgen. Irene 14 uur Mondaccord. Ver. „Vrien denkring": St. Nicolaasmiddag. Musis Sacrum 13.30 uur Gem. Werken: St. Nicolaasmiddag. Sursum Corda 14 uur Wandelsportver. Schiedam-Zuid: St. Nicolaasmiddag. Wijkcentrum 17 uur Klinknagelfabriek: St. Nicolaasmiddag. 5 december: Arcade 15.30 uur N.K.V.: St. Nicolaas feest. Stedelijk Museum: Tentoonstelling van de Groningse Kunstenaarsgroep NU. (Schilderijen, grafiek en beeldhouw- APOTHEKERSDÏENST Aanvang vrijdagavond zes uur: apo theek 't Gouden Hert- St. Liduinastraat 58. telefoon 268364. Negen jubilarissen bij W ilton-F ij enoor d In het hoofdgebouw van Wilton-Feije- noord te Schiedam zijn aan enkele jubi larissen onderscheidingen uitgereikt. Wegens 40-jarig dienstverband, ontving de onderbaas J. v. Loopik de ere-medail- le in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, terwijl de heer P. C. Loopik, tijdschrijver, de medaille in brons werd uitgereikt. Een kwart eeuw in dienst zijn de he ren: A. Akkermans, bankwerker, N. A. van Beek, onderbaas, afd. plaatwerkerij, T. B. Elder, metselaar, F. van Crane- broek, bankwerker, J. Noordzij, beamb te afd. boekhouding, allen te Rotterdam. C. H. Putters, constructeur, Vlaardingen L; van Wagtendonk, begroter-calcula- teur, te Schiedam. Mej. N. M. Kooyman, beambte afd. produktie heeft 15 dienstjaren. De jubila rissen werden toegesproken door de di recteur, de heer C. H. Meeuwisse en ont vingen allen het gebruikelijke geschenk onder couvert- „Dilettantjesvierden feestelijk jubileum Het 12'/«-jarig bestaan van het Schie dams Jeugdtoneel „De Dilettantjes" is feestelijk gevierd in de zaal van Tivoli, waar St. Nicolaas als hoge gast op be zoek kwam om zijn waardering te ken- nen te geven, voor hetgeen deze jeug dige toneelspelers en speelsters preste- De heer J. B. H. Beining sprak een begroetingswoord tot de gasten. Er werd heel wat gezongen deze middag, waar bij Dickie Verschoor als „voorzanger" optrad. Voor St. Nicolaas en zijn knechten voerden de Dilettantjes daarna een to neelstukje op, declameerden en zongen. Als erkentelijkheid daarvoor ontvingen de kinderen een verrassing. Mevrouw R. Dettmeijer-Kamp heeft met haar groep spelers en speelsters de goed-heilig man een waardige feestmiddag aangeboden. De secretaris bracht in een toespraak nog het 12'/! jarig bestaan van de vereni ging in herinnering, dat eind februari met leden en donatuers zal worden ge- fluc (fl)AD'ï)!SMEVS ZflLlM* RECHT LIEVE -PJD... OOOÜ WAT 7IT EE TOCH IN MUN «scHoeroefirr t&rmR. db TcvER-PflDPetrroeL. werkt van twb KANTEN) HETVOGENDE AdOMENTSCHROMPELT RIKTE WEER IN! I mil 1 Sinterklaasfeest voor bejaarden Óp vrijdag 3 dec. om 2 uur zullen de dames van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers in Hoek van Holland aan alle ingezetenen boven de 65 jaar een Sint Nicolaasmiddag aanbieden in gebouw de Harmonie. De heer De Vos Klootwijk is op her haald verzoek bereid gevonden weer over zijn verdere belevenissen als bal lonvaarder te vertellen. Mevr. Ouwens en de heer Van Beijeren zullen wat ge zellige muziek ten gehore brengen. De entree is gratis, terwijl tevens een gratis consumptie zal worden aangebo- Dat is geen prijs voor zo'n senoritas. Het antwoord... melange-dekblad. Dit nieuwe dekblad- melange van het beste uit de fijnste tabakken - me volledig machinale vervaardiging mogelijk. Daarom is de prijs van Wascana ongelooflijk laag. Senoritas 10 ct-Cigarillos 6V2 ct-Bolknak 16 ct. met melange dekblad extra licht, extra geurig Verschillende gemeenteraadsleden hebben tijdens de behandeling van een voorstel van B. en W.. om nog eens f 326.500 renteloos aan de Stichting Sporthal Schiedam te lenen voor het bouwen van een sporthal, nodig gevon den, een drietal grote metaalbedrijven in Schiedam scherp te bekritiseren om dat dit drietal niet meteen f40.000 op tafel legde, zoals middels een soort „aan slag" was vastgesteld. Het behoeft beslist geen geheim te zijn, dat deze drie bedrijven zijn Wilton- Tijenoord, Gusto en Swarttouw. Aan gemeentegelden heeft Schiedam nu een klein miljoen gulden renteloos geleend voor genoemd doel. Berekend was dat uit de burgerij en bedrijfsleven f97.500 bijeen zou worden gebracht. Het laatstgenoemd bedrag bleef f 40.000 beneden de raming, en dat kwam door de genoemde bedrijven, die met hun drieën zo ongeveer de helft van „burgerij en bedrijfsleven" bijeen dienden te brengen. Dat is zwaar tegen gevallen; één bedrijf wees het verzoek af, twee andere gaven geen antwoord. Commentaar van de bedrijven: we zit ten aan de grens van ons budget en we zullen zelf bepalen aan wie en wat we bijdragen. De heer Wilton was van me ning dat zijn bedrijf ruimschoots bij draagt aan de Schiedamse gemeenschap. De werf staat ongeveer 3'/t ton per jaar af aan giften en bijdragen van allerlei aard. Meenden enkele i'aadsleden een oordeel uit te moeten spreken in ter men van kruidenierspolitiek" raads lid Collé vn de CPN), nu de f40.000 niet werd betaald. Nu zullen bedoelde bedrijven deze uit lating wel naar waarde weten te schat ten, maar we zouden de vraag willen stellen, of iemand, of dit nu een bedrijf of een persoon is, zelf zal mogen uitma ken of hij al dan niet voor een bepaald doel wil bijdragen. Waar gaan we heen, indien een ge meenteraad de directie van bedrijven, mogelijk ook wel particulieren, de man tel gaat uitvegen indien om welke reden dan ook niet wordt bijgedragen aan zekere projecten. Dat het spijtig is om veertigduizend gulden te missen, dat valt te begrijpen, maar dit geeft zelfs een gemeenteraad allerminst vrijheid om bedrijven of wie dan ook in de gemeente te betuttelen, zoals hier gebeurde. Dat vrijwel niemand in de raad voor de betrokken bedrijven waaraan Schie dam toch veel te danken heeft, en die zich in dit college niet konden ver dedigen, in de bres kwam, maakt deze aanval er nog minder fraai door! Schoolkoor deed 't goed Het schoolkoor van het Schiedamse St. Liduinalyceum heeft bij het door de KRO georganiseerde Jeugdorkestfestiva) wel bijzonder mooi resultaat weten te behalen, het werd als eerste in de finale geplaatst, He koor had hiervoor drie Griekse dansen uitgevoerd, waarbij een bijzondere prestatie werd geleverd. Het koor heeft reeds eerder bij het AVRO- festival een derde prijs weten te beha len. HINT VOOR SINT! 2 x een idee waarmee U elke foto-enthousiast verrast: Metalen diadoos voor 240 dia's S x 5,met index. 2 4 FILIALEN IN NEDERLAND Bezwaren tegen herbestrating van Lek en Mieuwe Maasstraat Naar aanleiding van vragen in de Schiedamse begrotingscommissie, om het herstraten van de Lekstraat en Nieuwe Maasstraat voorrang te verlenen, omdat deze route meer en meer door het ver keer wordt gevolgd, delen B. en W. me de, dat een vervroegde herbestrating van de Lekstraat bezwaren ontmoet, om dat deze straat dient te worden betrok ken in de plannen tot aanleg van een nieuwe waterkering. Bij een blijvende toename van het ver seer door de Nieuwe Maasstraat en de Lekstraat zal een vervroegde herbestra ting van eerstgenoemde straat, die in de plannen van 1967 is opgenomen, wor den bezien. Bij dit alles dient te worden nagegaan noe de verkeersstroom zich gaat ontwik kelen na de ingebruikname van de nieu we verbindingsweg langs de spoorbaan RotterdamSchiedam, de Horvathweg. Winkelpanden brachten stevige prijs op Bij de te Schiedam gehohden verkoping van de winkelpanden Dam 24 en 26 brachten deze f79.000 op, wat een hoog bedrag moet worden genoemd. Het is nog niet bekend wie het pand beeft gekocht en voor welk doel. Volgend jaar moeten de volkstuinen verdwijnen In verband met de aanleg van de we gen voor de Beneluxtunnel te Schiedam moeten de volkstuinen nabij de Vijfslui zen worden ontruimd, waartoe de huur ders een aanzegging hebben ontvangen. Zij ontvangen voorkeur bij toewijzen van tuinen in het Thurlede-eomplex. De ont ruiming wprdt over ruim een jaar ver- Notaris A. Hoek eervol ontslag verleend Op zijn verzoek is aan de heer A. Hoek met ingang van 1 mei 1966 bij Koninklijk besluit eervol ontslag ver leend als notaris met standplaats Schie- n stijlmeubelen exclusieve lampen perzische tapijten porselein kast 's-Gravelandseweg 616 Verlengde Broersvest Schiedam - Tel. 267793 Advies aan huis DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 DECEMBER 1965 Schiedam is een nieuw hotel rijker ge worden. Het is een belangrijke aan winst. Men kan bezwaarlijk zeggen, dat de stad ruim bedeeld is met hotelruim te en al spoedig is een gast van de stad dan ook genoodzaakt zijn heil in Rotter dam te zoeken, waar het vaak ook niet zo gemakkelijk is om onderdak te ver krijgen. De opening van hotel „Rijnmond" aan het Nieuwlandplein donderdagavond brengt daarin een verandering; het hotel met 52 bedden is er volledig op ingesteld om aan de hoogste eisen te voldoen. Aan vankelijk was het plan ruimte te maken voor 34 bedden, maar aan dit aantal kon uitbreiding worden gegeven. Niet alleen dat er goede hotelaccom modatie is verkregen, ook heeft het hotel heel wat te bieden. Door het maken van een doorbraak, zal „Rijnmond" de be schikking krijgen over 182 m2 ruimte, waarbij ook vergaderzalen enz. zijn. Vervolgens is er de nachtclub „Cosmo- poliet", grenzend aan het hotel, waar voorlopig op vrijdag-zaterdag- en zondag gelegenheid tot dansen zal worden gege ven in meer exclusieve vorm. Er is een Italiaans huisorkest „Igerlo" Er is nachtvergunning tot drie uur. Voorts zijn in de kelders kegelbanen in gericht. Als geheel, een belangrijke aanwinst voor het nieuwe woongedeelte van de stad, dat zich snel en modern uitbreidt. Zojuist lees ik in mijn krant dat er in het buurtschap 't Woold, bij Winters wijk, een „eenhoorn" op stal staat. Een tienjarige koe van boer Korten kreeg in het voorjaar een knobbel op zijn kop. De deskundigen vergisten zich, het was geen ontsteking, maar er kwam na enige maanden een werke lijke hoorn uit te voorschijn, 20 centi meter lang en met een doorsnee van 7 a 8 centimeter. Een mooie knobbel voor biologen, dachten wij zo. Maar wij dachten nog meer. Wat ons het meeste trof was dat de koe al tien jaar oud was. Ik weet niet pre cies hoe oud koeien gewoonlijk worden, maar ik denk dat tien jaar toch al een respectabele leeftijd is. Zo'n koe heeft al een heleboel kinderen en kleinkin deren. En dan nog zoiets. Meestal noemen wij zo'n verschijnsel een „speling der natuur". Daarmee willen we het gevoel uitdrukken: de natuur speelt er maar wat mee. Ze houdt ons een beetje voor de gek. Maar die een hoorn staat er maar. En hoevelen zul len niet komen kijken naar dit wonder lijk fenomeen. Ook bij mensen doet zich wel eens zo'n speling der natuur voor. Maar ik heb dan iels anders op 't oog. U herinnert zich misschien nog wel het verhaal van die oude Oma Moses uit Amerika, die op hoge leeftijd begon te schilderen. En zowaar, 't werd wat. Nu zijn haar schilderijen goud waard. Een mens moet niet te gauw zeggen dat het afgelopen is. Wie weet welke won derlijke gaven er hij u nog uit kunnen komen, 't Hoeven niet allemaal „een hoornen" te zijn, 't mag ook wel wat minder opzienbarend, maar 't kan Soms komen mensen op latere leeftijd tot de ontdekking dat ze altijd iets ge mist hebben. Ze stappen een kerk bin nen en vinden iets dat ze hun verdere leven nooit meer zouden willen mis sen. Misschien hebben de kinderen eerst ook wel zoiets gezegd als: een ontsteking, een ouderdomsverschijnsel. Maar niks hoor. Een levend geloof kwam er te voorschijn. Een nieuw le ven om zo te zeggen. „Wat niet is, kan komen", was een van de wijsge rige opmerkingen waarmee mijn va der ons vroeger begeleidde. En hij had gelijk. U moet uzelf niet te vroeg af schrijven. MEDEMENS r De dam aan de Schie gaf de naam aan Schiedam. Naar alle waarschijnlijkheid is de straat die wij thans Dam noemen gelegen in het oudste deel van de stad. De Dam is een zeer smalle straat die niet meer is berekend op ons moderne verkeer, ditzelfde is ook het geval met de Hoogstraat, die her haaldelijk verstopt raakt door auto's en forse bestelwagens. Het verkeer zal in de toekomst ge leid moeten worden door bredere wegen en die, voor wat het door gaande verkeer betreft, zoveel moge lijk buiten het centrum moeten zijn gelegen. De Dam en de Hoogstraat zijn niet te verbreden. Dit zou zulk een in grijpende maatregel zijn en zo'n kapitaalverslindende manoeuvre bo vendien, dat daar niet aan te denken valt. Overigens zou het voorkomen van de stad veel van zijn oorspron kelijk karakter vérliezen. De Dam bezit zeker nog een betrekkelijke schoonheid. Dit komt op de tekening duidelijk tot uitdrukking. I

De Havenloods | 1965 | | pagina 2