"W I Stervend straatje f UIT DE SCHIEDAMSE RAADSPORTEFEUILLE "De kleine held mm ÉËS Krijgt bibliotheek in Kethel nieuw gebouw? Op de grens e-:' nt: <ft#M SSff 1 Overtrekt nu Bankstel huur PIANO's HUUR UIT DE KERKEN DÜinDERDAG 30 DECEMBER 1965. 2 SCHIEDAM Tijdens de maandag, 3 januari, 's avonds orri afcht uur te houden vergadering van de gemeenteraad zullen de volgende agendapunten worden behandeld. Aller eerst is er de gebruikelijke nieuwjaars rede van de burgemeester. Voorgesteld Wordt het aftredend lid van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum, de heer J. H. J. Witkampf te her benoemen. 9 Ter benoeming tot onderwijzer in vaste dienst aan de ïrasmusschool wordt voor gedragen de heer F. Flameling en aan de Willem de Zwijgerschool, de heer A. Mi; I^oozep over te p.Uatsen van de Erasmusychópl. naap de Willem de Zwij gerschool. V Als aandeel derf gemêerite in de kosten van de' A-Kring Bescherming Burger Bevolking wordt voor 1966 een bedrag yan 24.587 gesteld. Voorgesteld wordt aan de heer L. J. van As, onderwijzer aan de W. A. van Lief- landschool wegens benoeming naar elders, eervol ontslag te verlenen. Voor een nieuwe huistelefoon instal latie t>ij de gemeentelijke reinigingsdienst, wordt een krediet yan 9400 gevraagd. Ton behoeve van onderzoek der be volking op t.b.c. waarmee half januari door „Tuberova" een aanvang wordt ge maakt, wordt een krediet van 25.600 ge vraagd. 9 Vior de bouw van 34 bej aardenwonin- WurliTzer 1.145.- gen, 5 garages en 1 winkel was aan de St. Liduinastichting een garantiebedrag verleend van ƒ560.000, doch in werkelijk heid hébben de kosten 617.561 bedragen. 'Om die reden wordt voorgesteld de ga rantie te verhogen. Ook de kosten voor de vierde fase blijken hoger te zijn, zodat in totaal de garantie 800.000, moet worden. De heer A. Rip had tot Kerstmis 1970 een pachtovereenkomst van een perceel weiland, groot 0.80.25 ha., dat echter thans is opgespoten. Daarom wordt een vergoe ding van 4750 voorgesteld. 9 Voor aanschaffing van leermiddelen voor de Wiljem de Zw;ijger school wordt 'een bedrag .V3n 875Ó gevraagd. Het is nodig'de Lange ijageja ,(wëst2ijde), Gor- donstraat en. SipgeJ te herbgstraten en leidingen etc. te vernieuwen. De kosten hiervam worden' ops 194.000 geraamd. Ten behoeve van de werkzaamheden voor het aardgas, vragen B. en W. 900.000 beschikbaar te stellen, wat het Restant is van het in totaal verleende krediet van 1.400.000. Voorgesteld wordt aan de voetbalvere niging HBSS een bedrag van 15.000 te lenen tégen een rente, dat éénvierde pro cent hóger is .dan de rente van kasgeld lening van de gemeente. De vereniging kan voorts van de KNVB 10.000 lenen tegen 3 dit alles ten behoeve van de bouw van sportaccommodatie op een ter rein in het Hargapark. 9 Nadat het onteigeningsplan was vast gesteld voor Woudhoek-Spaland, is over eenstemming bereikt met een aantal grondeigenaren, waarbij de koopprijs is vastgesteld voor totaal 4.09.72 ha. Daarom stellen B. en W. de raad voor met die aankoop accoord te gaan. 9 Omdat de bedrijfsapparatuur der NV Schiedamse Melkzuurfabriek wordt ver zwaard, is het nodig het transformator huis te versterken, waarvoor een bedrag van 12.000 wordt gevraagd. Bctromcbaar en m betaalbaar m Mathenesserplein m Telefoon 338676 Beijerlandselaan 65 Telefoon 371560 Rotterdam. D.K van der Kooy kri jgt eervol ontslag In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, stellen B. en W. aan de raad voor aan de heer D. K. van der Kooy eervol ontslag te verlenen als directeur van de gemeentelijke mid delbare handelsavondschool met 3- en 5- jarige cursus. Tevens wordt voorgesteld de heer Van der Kooy vanaf 1 april a.s. tot en met het einde van de cursusjaar met de waarne ming van het directoraat aan genoemde school te belasten. GOUDEN VERTELLINGEN HU ZIET ONS NIET I- [WE "Z'JN VEI LIS 1 \mm VOORLOPIG TENMINSTE.'/ M 1 b-i. W/1 FABRIKANT Uw voor bijzonder lage prijs! Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel 25.31.11, Rotterdam b.g.g. tel. 28.34.63 T zonder eerste storting Demonstraties van de modellen 1966 te Rotterdam dag., taan 16 tot 4 uur door één van onze Wurlitzer- organisten Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- mei recht van koop 9 C m v.a. JBii# .mnd. "'Zonderetrste storting Letwel: hoge inruilwaarde Uw oude PIANO of ORGEL. Het filiaal van de gemeentelijke open bare bibliotheek in Kethel, krachtens de bekende samenwerking mede filiaal voor de Rooms-Katholieke Bibliotheek, is gehuisvest in het vm. Gemeentehuis. Dezé huisvesting is absoluut onvoldoen de geWorden. Het aantal bij dit filiaal ingeschreven lezers neemt voortdurend toe, wat zich laat verklaren door de Ke- thelsé uitbreidingen, met daarnaast nog de nieuwe samenwerking. De op zich zelf al beperkte ruimte, die ter beschik king staat en geen enkele mogelijkheid tot uitbreiding biedt, laat geen verdere toeneming van het aantal bezoekers meer toe. De nodige plaats voor meer boeken, administratietafels ontbreekt. Overigens voldoet de huisvesting in het vm. Gemeentebuis niet aan de huidige eisen, hetgeen een belemmerende factor r de subsidiëring van rijkswege. O ling beide gebouwen, aan elkaar gren zend en aangepast, op te richten aan de De Biestraat; dit is de straat die de Schiedamseweg met de Hargsingel ver bindt. Het plan voor de stichting van dit ge bouw, dat in overleg met de Rijksinspec teur voor het bibliotheekwezen is uitge werkt, verkreeg de instemming van de bibliotheekcommissie alsook van de commissie voor de gemeentewerken. De totale kosten, de inrichting inbe grepen, worden geraamd op f 142.000. WAAF?OM |5 PAT PAARD DE. KEFK 'JN MA Af? WAAR7 L'JKHEDEN [Plotseling nukt pablito zeer verschrikt..! SEN PAARD? IN EEN KERK -3 DE K1ERK IS AL- EEN BESTEMD VOOR MENSENNieT VOOR PA AF DEN een PASTOOR VLUG, OONSEN EN BL'JP NAM EK CHATO constateren I urlltzer-lmporteur 7 W. Nadat de commissie voor de gemeen telijke openbare bibliotheek de aandacht op deze onhoudbare toestand had geves tigd, is nagegaan op welke wijze een goede oplossing voor dit probleem kon worden gevonden. Uiteindelijk is daarbij de keus gevallen op de stichting van een semi-permanent gebouw. In de overwe gingen is mede betrokken het plan van de P.T.T. tot de stichting van een der gelijk gebouw 'voor het onderbrengen van een hulppostkantoor. Het is de bedoe- 9 B. en W. doen de raad een schrijven toe komen over de yerhuur van het pand Broersveld 164 aan de Kunstenaarsvere niging S.-45. Aande raad wordt voorge steld dit schrijven yoor kennisgeving aan te nemen. ('Horizontaal: 1 insekt j 4 beschroomd 8 model 10 afloop t 11 muziekstuk 12 plaats in N.O-polder 13 boom 14 vreemde munt 15 dwaas 'j 16 levering (arbeid) 19 soort kade f 20 gelijk t 22 Europese organisatie 'f (afk.) 23 moeder (spreektaal) 24 sneeuwschaats 25 reuk 26 misprijzen 27 verharde irutrl 28 in voorkomend geval t 29 alge, j 30 vervoermiddel 31 stijf 32 gemalen schors 33 achting Ophtssinst va 34 tuinfeerei 35 soort textiel 37 wegnemen 38 aantal wagons 41 soort kathedraal 42 lor 43 twijg 44 vordering 46 cosmetisch artikel 47 nauwte 48 voegwoord 49 plaats in Betuwe 50 soort grond Verticaal: 1 weidedieren 2 boom 3 pers. v.n.woord 4 bedriegerij 5 kunstuiting 6 meisjesnaam 7 motto 8 insekt 9 meisjesnaam 10 Nederl. rivier 13 nauw verbonden 14 jaargetijde (Frans) 16 de voorkeur gevend 17 feestelijk onthalen 19 bespottélijk iets 20 mann. hond 21 aanw. v.n.woord 22 ronddraaien 23 verzotheid op één punt 24 troep jachthonden 26 moed 27 buitendijks land 29 lidwoord 31 telwoord 33 kruiderij 34 soort stoten 35 afgod 36 nieuw (voorvoegsel) 37 bevel 38 keur, bloem 39 gedachte 40 grote plaats 41 gauw 42 vogel '4 ik 45 adviesinstelling (afk.) deze puzzel elders in dit nummer Tussen het Oude Kerkhof en de Ge dampte Baansloot ligt een smal straatje met zeer oude huisjes. De ryummering van de huisjes behoort tot èèn van de belendende straten, althans heeft het straatje geen afzonderlijke naam. De meeste van deze oude stulpjes zijn reeds door de bewoners verlaten. Er zijn nu nog maar twee pandjes bewoond, de rest is dichtgespijkerd. In verband met de sanering van de oude stadskern van Schiedam zal ook binjien afzienbare tijd dit straatje ten offer vallen aan de sloper. En zo is het welgedaan! Van woongerief is hier geen sprake meer, zeer zeker niet men de heden ten dage geldenden i staven aanlegt. Niettemin levert zon straatje zelfs in zijn staat vaii ondergang en afsterven nog wel een zekere schil derachtige schoonheid op. Links ziet men een deel van het schoolgebouw dat ge vestigd is op het Oude Kerkhof. Op de uiterste achtergrond prijkt een deel van de koorzijde van de Sint Janskerk. Schiedamse waterscouts hebben nieuwe lelievlet De Schiedamse Waterscouts (S.W.S.) zijn in het bezit gekomen van een nieuwe lelievlet, die zij vol trots ter bezichti ging zullen stellen tijdens de gebruike lijke nieuwjaarsreceptie, welke zaterdag 8 januari van 24 uur wordt gehouden in het clubhuis aan de Havenstraat op Werf Ou wens. Oudejaarsavond Herv. Gemeente: Grote Kerk 7.30 uur ds. A. Hofman; Bethelkerk 7.30 uur ds: H. W. Hemmes; Opstandingskerk 7.30 uur ds. D. J. Spa ling; Vredeskerk 7.30 uur ds. C. van der Steen; Kethel, Dorpskerk 7.30 uur ds. W. Vans. Nieuwjaarsdag: Grote Kerk 10.30 uur ds. A. Hoffman; Aula Kohnstammschool 10.30 uur ds. J. G. Jansen: Bethelkerk 10.30 uur ds: H. W. Hemmes; Opstandingskerk 10.30 uur ds. J- W. Zimmerman; Vredeskerk 10.30 uur ds. C. van der Steen; Kethjel, De Rank, 10.30 uur ds. W: Vons. Zondag 2 januari: Grote Kerk 10 uur drs. R. H. Wissink, 5 uur ds. D. J. Spaling; Bethelkerk 10 uur ds. J. G: Jansen. 7 uur dr. H. Schroten, Gharlois; Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 7 uur ds. H. W. Hemmes; Vredeskerk 10 uur ds. H. W. Hemmes. 7 u. drs. R. H. Wissink; Kethel, Dorpskerk 10 uur de heer J. Barnhoorn. Sassenheim (theol. kand.), 7 uur ds. J. Visser, 's-Gravenhage, Jeugddienst; De Rank 8.30 uur de heer J. Barnhoorn, Sassenheim (theol. kand.). Geref. Kerk: Oudejaarsavond: Juliana- kerk 7 uur ds. J. Couvée; Kethel De Ark, 7.30 uur ds. J. Nammensma. Zondag 2 jan.: Oosterkerk 10 uur ds. W. Grif fioen uit Den Haag, 5 uur ds. P. R. Everaars: Kethel, De Ark, 930 uur ds. A. J. Jansens uit Rotterdam-Z„ 5 uur ds. D. P. H. Pouwels uit Hillegom: Mag- nalia Dei Kerk 10 uur ds. W. A. Krijger. 5 uur ds. H. J. Heynen uit Den Haag: Goede Havenkerk 10 uur ds. Pouwels. 5 ds. Couvée: Julianakerk 10 uur ds. P. R. Everaars, 5 uur ds. W. A. Krijger. Ned. Protestanten Bond, Westvest. Oudejaarsavond d. A. D. Klaassen; zon dag 10.30 uur ds. L. J. R. Ort (Herv.). Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur Heiligingssamenkomst. 6.30 uur open luchtsamenkomst Koemarkt; 7:30 uur Verlossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon- Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uur. Oud-Kath. Gemeente, Dam 28, 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen, Volksgebouw 50, 6 uur toespraak, 7 uur Wachttorenstudie. Vrije Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur dienst. Clir. Geref. Kerk. Warande, vrijdag 31 dec. 6.30 uur ds. H: van Leeuwen: 1 jan. 10 uur leesdienst; zondag 2 jan. 10 en 4 uur ds. J. Drenth Baptisten Gemeente, Lange Haven 125, 7 uur samenkomst. Mission to the Seamen, Anglicaanse dienst, kantine Wilton Fijenoord, iedere eerste, derde en vijfde zondag der maand v.m. 9 uur. Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. leer, Lange Nieuwstraal 67. dienst 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Westvest 30. Oudejaarsavond ds. Vonk, zondag 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Evang. Luth. Kerk. hoek Oranjestraat, Oudejaarsavond 7.30 uur ds. A. Stein- hart; zondag 10 uur ds- A. Steinhart. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, Oude jaarsavond 7.30 uur ds. L. Vroegindeweij uit Delft; zaterdagmorgen 10 uur de heer D. G. van Hoeven uit Benthuizen; zon dag 10 uur ds. J. Boezer uit Drongelen. 4 uur de heer G. v. d- Kamp uit Den Haag. Laten we even aannemen dat het een vrij willekeurige n*-ht is waarin we de oude kalender®van de wand halen om er een nieuwe, met een nieuw jaar tal, voor in de plaats te hangen, toch doet het ons allemaal wat. We staan straks weer even op de grens tussen twee „jaren". Er gaat even iets door je heen. Iets van „we zijn samen on derweg". Even een moment van in keer en bezinning. Je kijkt even terug en je kijkt vooruit. Wat voor gevoelens zouden mensen daar bij moeten hebben? Natuurlijk kunnen wij dat elkaar niet voorschrijven. Er is niet een geijkte manier van „over gaan" van oud naar nieuw En toch, zou het zo gek zijn als we ons, terugkijkende, een beetje schaamden? Daar ligt dat jaar 1965. Met al die kansen die we gehad hebben. Met die bitse woorden, met al die gedach ten die in ons hoofd hebben rondge spookt. We hebben zo weinig vrede kunnen houden. En dan hoeven we niet eens alleen aan Vietnam en ai die andere oorden te denken. Een beet je schaamte dus. Misschien we] een heleboel schaamte. Beschaamdheid is wat anders dan schaamte. Maar beschaamdheid mag er straks in de oudejaarsnacht ook wel zijn. Want ondanks dat alles ont vingen we zoveel. Niemand weet waar aan we dat verdiend hebben, als we denken aan andere mensen die hon ger hebben, kou lijden of in ievensge- vaar van de ene plek naar de andere hebben moeten vluchten. Wie weet daarvoor een geldige reden? Wij zijn duidelijk geen haar beter. Je kunt nauwelijks zeggen dat we meer ons best gedaan hebben. Een beetje be schaamdheid kan er ook wel bij. En, niet te vergeten, meeleven met an deren. Voor wie dit jaar een jaar van verdriet was. Voor wie dit jaar bijna de ineenstorting van hun hele leven bracht. Daar mogen we wel bij zonder aan denken. Misschien kunt u zo iemand nog even heel bescheiden uitnodigen om die avond niet alleen te zijn. Op de grens. Dat betekent ook vooruit kijken. Ik weet niet hoe het er voor u uitziet. Wie weet iets van dit ko mende jaar? Duidelijk is. dat de con currentie feller zal worden. Dat er weer een paar problemen bij gekomen zijn. Ook hier valt niet veel voor te schrij ven. Maar we zouden het kunnen pro beren met bescheidenheid. Met open heid om wat ons zal overkomen te ontvangen. Met geloof en vertrouwen dat er Eén is (hoe men ook over Hem denkt) Die mensen leiden wil. Niet in 't algemeen, maar persoonlijk. Om zo te zeggen, als ze het zelf ook willen: geleid worden. Ons mensenleven wordt er bij onze toe nemende macht over de natuur en over elkaar niet eenvoudiger op. Voor we het weten zijn niet de dingen die ons omringen de grootste problemen, maar zijn wij het zelf. Het zoeken naar de oplossing van het probleem dat wij zelf zijn. zou wel eens het j beste werk kunnen zijn dat wij ons dit jaar voornemen. Laat ik u dat dan maar van harte toewensen, 't Lijkt één van onze goedkope „waarheden". maar ditmaal staat dit echt in de Bijbel: wie zoekt, die vindt. MEDEMENS 9 Ter benoeming van drie leden van het college van Regenten van het Sint Jacobs Gasthuis wordt als nummer 1 voorgedra gen: in plaats van de heer mr. J. W Peek, de heer H Roelfsema. voorts mevr. C. H. Bieze-Verkaaik (aftredend) en de heer J. y. d. Velden (aftredend).

De Havenloods | 1965 | | pagina 2