Onderwatersport wijst de weg naar nieuwe wereld Hans de Koning's hart gaat nog steeds naar Sparta uit In vuur en vlam gezet Sport srs» ffjteteSs Amateur-fotografen tonen resutaten Groot nieuwjaarsvuur in Schiedam Deze week in de bioscopen Beloning naar genieten tarieven voor gemeentelijke diensten WEJ Oplossing puzzel DE HAVENLOODS DONDERDAG 30 DECEMBER 1965. 4 SCHIEDAM T\e heer H. S. Zoetman uit Rotterdam projecteerde een kleurendia en zei op D gedragen toon: „Dit is een zeebaars die we Minou zijn gaan noemen. Hij heeft een lengte van bijna twee meter en een borstomvang die je met beide armen nauwelijks kunt omvatten." Vanaf het scherm staarde een sombere zwarte vis met dreigende ogen de kamer in. Hij was omgeven door een paradijs van groen, dat op de zeebodem op een diepte van veertig meter groeide. Op de achtergrond een eindeloze woestenij van rotsen die vaag wegtrok in de water- .Minou" om het verbaal kort te ma ken „is een vis die leeft op drie kilome ter buiten de Franse zuidkust. Eenmaal per jaar trekken we er met een aantal sportduikers naar toe om hem te bezoe ken en ieder jaar proberen we de nu twintig jaar oude vis 'verder binnen te reik te krijgen. Een aantal jaren gele den was het amper mogelijk om hem te fotograferen, maar vorig jaar was hij al zover dat hij een stukje vis tussen onze lippen w;egroof4g" H'et vèïh.aal van de „famme" zeebaars die een vaste .verblijfplaats heeft in de Middellandse Zee en die aan heel wei nig mensen bekend is doet zonderling aan, maar de.bewijzen rusten onloochen baar op het projectiescherm. Het is een weergaloze prestatie niet alleen om oe vis zo dicht te benaderen, maar hem bo vendien zo vertrouwd te maken met ue mens, die toegerust met duikerspak en persluchtflessen borrelendA~ iÊêm De heer Zoetman 2 icei „..erft al een jaar 1 onder de wateroppervlakte op zoek naar planten en vissen die er in hun verstilde paradijs een leventje lei den dat aan.maar weinig mensen be kend is De Nederlandse duikers zijn ver- enied in een organisatie die is aangeslo tenen de sportfederatie. Hét duiken op. basis van liefhebberij is een aangelegen heid die gröat uitho^^nesvenmogen en vereniging Triton enkele malen per week ln Rotterdamse-zwembasinsMet de ei - varing die daar wordt opgedaan trekt langzaam het scherm op naar de myste rieuze wereld van vissen en planten in de Middellandse Zee („een bedevaarts oord voor duikers"), de Vinkeveense plassen en de Zeeuwse wateren waar ook de fascinerende ontdekkingstochten Zondag geven' Nederlandse duikers in het water van de Kralingse plassen een demonstratie in de vorm van een wed strijd. Tafejke deelnemers zullen ge kleed in rubberpakken zoeken naar num- merties die in flessen op de bodem van het meer zijn_ gedeponeerd, „afé .Itoo- zenburg van kwartier waa dachte door. De gedachte aan observa tie en verkenning; de ontdekkingsreis naar het grote onbekende in de eindelo ze stilte, die wordt begeleid door het zachte ruisen van de golven aan de op pervlakte. Dan groeien sportduikers uit tot archeologen of biologen die thuis een zee-aquarium aanleggen". De heer Zoétman is daarvan zo'n Voor beeld. In de gang van zijn flat aan de Taborsjj-aut slaat een verbrokkelde kruik die hij heeft gevonden op de bodem van de Middellandse Zee. Een tweeduizend jaar geleden werd dit deel van de „ee druk bevaren door Grieken en Romeinen die hiiy nogal .eens wat materiaal ver speelden Een van de sporen die zij ach terlieten werd gevormd door een groet aantal amphoren, stenen kruiken waarin parfums, wijnen en olie werden ver voerd. Een van de kruiken datenend uit die jaren is door de heer Zoetman ^opgedoken en naar Rotterdam gebracht. Daar staat hij nu als een bewijs van het doorzettingsvermogen van de vinder. Zon der langdurige oefening, concentratie en kennis van zaken kan die wonderlijke wereld nooit worden bereikt. Afdalen naar een diepte van enkele tientallen meters kan een levensgevaarlijk avon tuur worden wanneer men zich onvol doende heeft getraind. Enkele jaren ge leden bracht de Zwitser Keiler het diep terecord op driehonderd meter, maar bij deze expeditie verloor zijn metgezel het 1 leven. Wedstrijdelement De omstandigheid dat de Nederlandse onderwatersport bond is aangesloten bij de sportfederatie schept de moeilijkheid dat hiervoor een wedstrijdelement ge vraagd wordt. Ofschoon dat er soms zoals zondag wel is in te brengen zien de duikers deze voorwaarde toch ais een bezwaar. „In vele landen" zei de heer Zoetman „worden wedstrijden uit geschreven waarbij duikers toegerust met een harpoen, een kompas en zwem vliezen op éigen lucht onder water gaan om daar te jagen. Niet zelden gebeurt het dat zij, bezeten door de strijd en ge lokt door een prachtige hoofdprijs, niet tijdig bemerken dat ze aan het emde van hun kracht raken. Dan komen er sterretjes en daarna niets meer De woonkamer van de familie Zoet man staat in het teken van de onderwa tersport. Langs de muur foto's van ein deloze wateroppervlakken, schilderijen van dorpjes langs de Middellandse Zee, grillig gevormde takjes van bloedkora len en op het projectiescherm een para de van zee-egels, vreemdsoprtige vissen en onderwaterduikers-, die gewapend met 1 schijnwerpers en camera's tussen dreg gende grotten rondscharrelen. De heer Zoetman: „Met ,de demonstra tie van zondag wil Triton proberen nog meer Rotterdammers warm te krijgen voor deze sport, die óns al vele jaren ge leden de weg heeft gewezen naar een wereld". De Rotterdammer H. S. Zoetman met een deel van de uitrusting voor de sportduikers de heer Stobbe is duikers- lar de sportmensen bijeen ko- ar na afloop van de wedstrijd —"die"om elf .uur begint de prijzen worden uitgeraWf.'" Gedegen opleiding „Eigenlijk" zegt de heer Zoetman „is dit het eenvoudigste werk. De plassen zijn ondiep en er kan weinig gebeuren met de duikers. Wie in deze sport wat verder gevorderd is wordt geconfron teerd met-étér'gevarerr die - een kwestie van leven of dood kunnen zijn en die daarom een gedegen en streng geregle menteerde opleiding vragen. In het eer ste stadium voelt de dipker zich meest al onweerstaanbaar aangetrokken lot de wilde avonturen die hij met vraatzuchti ge vissen kan béleven. Dan gaan de ge dachten uit naar de harpoen waarmee aantal malen een zeebaars of een haai heeft weten te verschalken breekt toch een andere ge- MB m li rotterdam 16 taborstraat 17 tel. 010.13 11271 Uitrustingen voorduiken en onderwaterzw^mmen Het is ongetwijfeld een te prijzen ini tiatief van de groep Schiedamse kunste naars, die in „De Spin" aan de Markt een expositieruimte verkregen in „Het Spinnewiel", om ook eens aandacht te schenken aan de prestaties van de foto grafen. Dat dit de moeite waard is blijkt uit hetgeen gedurende twee weken er geëxposeerd zal zijn. Uit de inzendin gen is een keus gemaakt van totaal plm. 40 foto's, die lang niet allen tot de „top prestaties" voor een tentoonstelling kun nen worden gerekend, maar waaronder er toch beslist zijn, die aandacht verdie nd heeft Joost Marks enkele portret ten opgehangen, die wel hard van toon zijd, zodat de plastiek ln de gelaatstrek ken er wat onder leden, maar niettemin knap werk z.ijn. Fr. de Kievith bracht enkele portret-combinaties en toont een aantal experimenten van „koppen", die gedeeltelijk geslaagd .Zijn. Er is een bijzonder mooie foto van avondstemming; een opname van golven aan het strand. - Dan is ook nog te noemen het werk van Arnold Lever, die heel mooi mate rieel erposeert met een triest beeld van de vuilnisbelt Knap is ook de foto van de Parijse Eiffeitoren met lichtstreep over de Champ d'Elysee. waarschijnlijk oen tijdopname. Een tentoonstelling in bescheiden opzet, welke het aanzien waard. is. De bekende slogan: „Opgeruimd staat netjes", zou ook kunnen gelden voor de kerstbomen die in de voorbije kerstda- geij zo'n stemmige en gezellige sfeer in huis hebben gebracht. Nu zullen zij na te zijn ontdaan van alle kerstattributen, als kale bomen bedankt voor de bewe zen diensten, moeten worden opgeruimd. Wat gaan we er mee doen? Evenals in voorgaande jaren zal de Schiedam se Jeugdraad, in samenwerking met het gemeentelijke bureau voor Jeugdza ken en de Schiedamse Gemeenschap, met uw afdankertje nog even heerlijk feestvieren. Tenminste als U Schiedam mers aan dit georganiseerde feest wilt meedoen. Met de in te leveren kerstbomen gaan we proberen een groots Nieuwjaars- vuur te houden. Daartoe zal er op maandag 3 januari 1966 gelegenheid zijn dé oude kerstbo men in te leveren, en wel op zeven punten in de stad. Voor elke ingeleverde kerstboom zal één stuiver worden uitbetaald. Het Nieuwjaarsvuur zal dit jaar op een voor de Schiedammers bekende plaats worden ontstoken, n.l. op de Burg. van Haarenlaan, tussen de Dr. Schaepman- singel en de Vlaardingerdijk. U weet wel waar telkenjare in de vakantieweek het vuurwerk wordt afgestoken. Op boven genoemde plaats kunt U van 's morgens 9 uur af tot 's avonds 7 uur uw boompje inleveren. Voorts van 9 tot 14 uur op de navolgende punten: De speelplaatsen: Van 't Hofplein. Jan van Avennestraat en Rozenburgseplein, verder op de grote parkeerplaats Broers- vest nabij de Singelkerk, Parkweg hoek Mgr. Nolenslaan. Laan van Bol 'Es t. o.v. Coop-Centrum en Meeuwensingel hoek Schiedamseweg. ARENA: OSS 117 - Furie i H I. OO ft CENTRAAL: Triomf van Beurs. ercuies, Istan- 'COLDSSEUM: Winnetou keert ter boel, CINERAMA: The P™1,1,.1,4 f,000 CORSOT The a l. OOO GRAND: Some like it hot, (prol.) 14 j. ooo HARMONIE: do. t/m zo. Fotomodellen en chantage. 18 j. O ma. t/m wo. Heldenoommando, 14 j. OO KKlTEKiON. Lieve, neve donn. epru. i 18 J OOO LUMIèRE: Genghis Khan (prol.), 14 j. oo METRO: Vreemde bedigezellen, 14 j GO PASSAGE: The knack, 18 j. OOO r PRINSES- Champagne en sex, 14 OO za. zo mi. Laurel en Hardy, a.l. OO REX: „Arizona Raiders". 14 j. 00 STUDIO '62: Nog wat nieuws. Pussy cat? (prol.) 18 .i. OO THALIA: Mary Poppins, a.l. OOO VICTOR "A 14 j. OO. OOOO zeer goed OOO goed OO middelmatig O matig tot slecht twaalfwordt in „Alrium", Karei Doormanstraat 143, de dienst voor ieder een gehouden. Vooraf wordt gezamenlijk koffie gedronken. Ingaande 1 januari 1965 is, na een door het Bureau Personeelsbeheer en Organi satie van de Vereniging van Nederland se Gemeenten ingesteld onderzoek en uit gebracht rapport, voor het daarvoor in aanmerking komend personeel bij de huisvuil- en fabrieksvuilophaaldienst van de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettingsdienst, het beter leek eerst na te gaan of een dergelijk onder zoek zou leiden tot het door ons gewens te resultaat. Dit resultaat zou dan als volgt kunnen worden omschreven: a. een zo doelmatig mogelijk georga niseerd apparaat; b. een door of namens ons te beheer sen arbeidsproces, en c. een mede op de prestaties van de werknemers gebaseer de beloning. Om de hier vermelde doelstellingen te effectueren, wordt het niet voldoende ge acht arbeidstechnische onderzoeken, zo als eerder bij genoemde dienst verricht, bij andere afdelingen voort te zetten. De invoering en bewaking van tarieven en normen zullen volgens genoemd bureau zeer veel aandacht vergen, in verband waarmede de vraag reeds of het met be ter zou zijn, indien Schiedam over een of meer arbeidstechnici beschikt, die zo wel bij de voorbereiding als bij de na zorg een belangrijke rol zouden kunnen spelen, waarbij dan zou kunnen worden overwogen of het voorkeur verdient een aantal ambtenaren van de Gemeente een opleiding tot arbeidstechnicus te laten volgen, waarna zij tijdelijk of voor een deel van hun werktijd zouden kunnen wo <jen ingeschakeld bij de arbeidstechnische onderzoeken. - Om deze en andere vraagstukken op verantwoorde wijze te belichten zou het volgens bovenstaand Bureau nodig zijn allereerst een vooronderzoek in te stel len, waarbij dan aandacht zou moeten worden besteed aan de volgende punten: 1. in hoeverre er bij de diensten en be drijven behoefte bestaat aan normstelling en doelmatigheidsonderzoeken; en. of, en in wel tijdsbestek tariefbe loning zou moeten worden ingevoerd, en 3. op welke wijze arbeidstechnische on derzoeken moeten worden ingevoerd en in welke volgorde. Het bureau personeelsbeheer en orga nisatie van de Vereniging van Nederland se Gemeenten is bereid een dergelijk vooronderzoek in te stellen, waarbij dan allereerst zal worden zorg gedragen voor de voorlichting op arbeidstechnisch ge bied aan hoofden van dienst en hoofd afdelingschefs bij de diverse diensten en bedrijven, waarna in een aantal persoon lijke gesprekken zal worden nagegaan of het klimaat gunstig of ongunstig mag worden geacht voor arbeidstechnische onderzoeken en waarbij tevens globaal aandacht zal worden besteed aan de doel matigheid van de verschillende dienston derdelen. De kosten van dit onderzoek zullen 9.000 bedragen. Ryndam in herfst '66 naar Duitse dochtermaatschappij De Holland-Amerika Lijn heeft het voornemen in de herfst van 1966 het s.s. Ryndam over te dragen aan haar Duitse dochtermaatschappij, de Europa-Canada Linie G.m.b.H. te Bremen, ter vervan ging van het m.s Seven Seas, welk schip tegen die tijd uit de dienst zal wor den genomen. De Ryndam ondergaat op dit ogenblik een uitgebreide dokbeurt in Bremerha ven en zal begin februari volgend jaar volgeboekt naar Australië, Nieuw-Zee- land en om de wereld varen. Na terug keer in Rotterdam zal het schip daarna zijn trans-atlantische 1966 zomerdienst uitvoeren, zoals aangekondigd in de Hol land-Amerika Lijn-afvaartlijst voor 1966. r/o af en toe laat Hans de Koning zijn zo abrupt beëindigde voetbal- - carrière aan zich voorbijgaan. Hij ziet zich dan weer als zever tienjarige knaap van het Goudse Olympia naar Sparta gaan. Twee jaar later reeds heeft hij een vaste plaats in Sparta's eerste elftal veroverd. De jaren die dan volgen zijn een aanéénschakeling van successen. Twee maal kampioen van Nederland, éénmaal winnaar van de KNVB-beker, Europa-Cup successen (hij was aanvoerder in de beroemde wedstrijd tegen de Glasgow Rangers), een semi-interland wedstrijd tegen Zuid- Afrika, achtmaal reserve voor het Nederlands elftal en vele malen B- internationaal. Een Sparta-plftal in de jaren 1953'63 was ondenkbaar zonder de onverzettelijke halfspeler Hans de Koning. En dan plotseling op een zondag in mei 1963 blijkt hoe smal het pad is, waarop een top- sportman zich begeeft. Tijdens een duel met Piet Keizer van Ajax breekt hij een been. De breuk geneest snel, maar Hans de Koning krijgt tijdens zijn gedwongen rustperiode last van eep. oude rugblessu re. Sparta ■draait echter nfet zé best en men schreeuwt om "de terugkeer van 'de enthousiaste Hans de Koning. Zijn terug keer blijft echter noodgedwongen uit en Sparta's positie wordt met de week ris kanter. In Sparta-kringen wordt in dat stadium zelfs gefluisterd dat De Ko ning's klachten ongegrond zijn, dat hij wil profiteren van de situatie om een beter contract te kunnen bewerkstelli gen. De Koning („Ik had slapeloze nachten van de pijn") doet van alles om terug te komen en viert uiteindelijk ook zijn rentree. Niet zonder succes komt hij viermaal in het veld, maar dan blijkt dat hij zich heeft geforceerd. Met verergerde rugklachten moet hij vanaf de zijlijn toezien hoe Sparta zich np kra nige wijze van de degradatie weet te redden. Aan het begin van Hét daaropvolgende seizoen lijkt het iets beter te gaan. Hij tekent een contract voor het seizoen 1964/65 en laat ook de mondelinge toe zegging, dat hij bij zijn afscheid een be- nefietwedstrijd krijgt aangeboden, zwart op wit zetten. Hans de Koning gaat op nieuw in training, maar al spoedig blijkt dat zijn blessure eerder verergerd dan verbeterd is- De ongelukkige Spartaan loopt van de éne arts naar de andere, totdat hij 29 jaar oud definitief te horen krijgt, dat hij afgekeurd is voor het betaalde voetbal. Moeilijke tijd Een vreemde confrontatie die ieder jaar plaats heeft ergens op de bodem van de Middellandse Zee. De tamme zeebaars Minou zwemt langzaam in de richting van de duiker, de heer Zoetman. Dan breekt er een ftioeilijke tijd aan voor de altijd voor honderd procent strijdende voetbéller. Hij, die met het grootste genoegen vijf a zes avonden per week trainde, moet er Zich" bij neer leggen niet meer te mogen voetballen. Maatschappelijk weliswaar geen ramp, want Hans de Koning had na een vier jarige studie het diploma heilgymnastiek en massage behaald en heef.t nu een bloeiende praktijk opgebouwd in een eigen pand te Gouda. Maar wat hem zo'n pijn deed was, dat Sparta, waar voor hij toch tien jaar lang zijn beste krachten had gegeven, hem zo weinig elegant behandelde. „Óndanks", zo zegt hij zelf, „de nog aanwezige contracten.' Hans ging er zelf achteraan. Sparta beriep zich op de verzekering en de verzekering kon geen uitsluitsel geven, omdat zijn afkeuring geen oorzaak was van een directe blessure. Bij de vereni ging van contractspelers klopte hij iok al tevergeefs aan. „Het gaat me nog niet eens zo zeer om het geld", zegt Hans de Koning, „maar om de wijze waarop ik behandeld word. Ik hej> al die jaren mijn beste krachten aan Sparta gegeven. Ik heb m'n been gebroken en een blijvende rugblessure overgehouden. Maar nu ik niet meer kan voetballen, hebben ze geen interesse meer voor me. Ik zou daarom alle jonge beroeps- of semi-beroepsvoetballers willen fdvise ren, toch vooral aan de toekomst te den ken, want eens komt er een tijd dat ze niet meer kunnen voetballen." In zijn woonplaats Gouda wacht hij af. Zijn praktijk neemt hem zowel 's mor gens, 's middags als 's avonds volledig in beslag, zodat er niet veel tijd over blijft om over de teleurstellende gang van zaken na te denken. Maar als het ter sprake komt, blijkt toch wel dat deze affaire hem zeer ter harte gaat. Zijn ge dachten dwalen dan dikwijls af naar de jaren dat hij de rood-witte kleuren ver dedigde. „Die derby's tegen Feijenoord waren toch machtig", zegt hij en, bij het bekijken van de kampioensfoto van het Sparta-elftal in 1959: „Wat een prachtig team was dat. Slechts drie nederlagen in dat seizoen." /aren benieuwd, hoe de kerstboom-oorlog in Hoogvliet aflopen. U weet wel: het winkelcentrum in Hoogvliet en reclame-stunt uithalen en bood kerstbomen aan voor f 1.25, als je voor f5 in één van de aangesloten zaken besteedde. Maar het waren kerstbomen zonder kruis. Wilde men een houten kruis erbij geleverd hebben, dan konden padvinders dat er voor je aan slaan, die gaf je dan een paar kwartjes voor hun nieuwe troephuis. Natuurlijk namen de bloemisten in Hoogvliet het niet, dat er onder hun duiven werd geschoten. Zij hadden immers al jarenlang het publiek tot volle tevredenheid van groen kersthout voorzien. Ze staken met hun zevenen de koppen bijeen en boden voor f 1.25 een volledige kerstboom aan, incluis het kruis. Als we de krantenberichten mogen geloven, hebben ln die kerstbomenstrijd de mensen van het winkelcentrum aan het langste eind getrokken. Dat is eigenlijk vreemd, als je er als buitenstaander over nadenkt. Voor hetzelfde geld een kerstboom met kruis of een boom zonder kruis. Wie zal er dan niet voor een kerstboom met kruis kiezen? Toch is het wel begrijpelijk dat het winkelcentrum die kerstboom-oorlog won. Ten slotte waren zij met de stunt begonnen, en ook in een kerstbomen- gevecht is de eerste klap een daalder waard. En het is toch ook wel leuk, als je zelf een koopje hebt, die padvinders een halve gulden te laten mee verdienen. (Daar is het echt de kersttijd voor: een gift in een kerstpot van het Leger des Heils, ot intekenen op de één of andere k^rstlijst zijn ai de minst goede daden, die we in deze dagen plegen te plegen!) En vooral: bij zo'n winkèlcentrum blijf je meer anoniem en gaat het aan de lopende band. Maar bij zo'n bloemist voel je allicht wat meer verplichting. En een beetje dieper gekeken hebben we niet allemaal liever een Kerstfeest zonder dan een Kerstfeest met kruis? Wc bergen straks de kerstversiering weer op. De elektrische lampjes kan je zo i de doos doen. Daar is niets r gebeurd. Er is gewoon wat stroom doorheen gegaan en ze hebben licht gegeven. Maar daar werden ze zelf niet anders van. Die kaarsjes echter bergen we niet meer weg. Die branden we een voudig op. Die konden alleen maar licht verspreiden, doordat ze door de vlam werden verteerd. Hebben we een Kerstfeest zonder kruis gevierd? Dan zijn we deze dagen doorgekomen.net als die elektrische snoeren van kleurige lampjes, zonder dat er eigenlijk iets is veranderd. We hebben wel een ströom van goede woorden én daden, van licht en liefde door ons heen laten gaan, maar tegelijk ook ons oude leven voortgezet en ons eigen ik ten koste van alles behouden. Was er bij ons toch eigenlijk alleen maar het vrijblijvende lopende-bandwerk van het koude elektrisch. Of was het een Kerstfeest inet kruis? Is het ons net als de kaarsen vergaan. Ging de liefde van God zelf lichtend ons vervullen, zodat er veel werd opgebrand in ons door de pit en de vlam van Gods Geest? Alleen als ons eigen ik in Zijn vuur verteerd wordt, is er in ons leven het warme, bewogen licht van de kaarsvlam. Je hoort wel eens mensen zeggen, dat ze zich hebben opgeofferd als een kaars, die aan twee kanten brandt. Ik geloof dat dat nu juist precies datgene is, waarmee we vanuit Kerstfeest het nieuwe jaar mogen binnengaan. We mogen ver teerd worden door de liefde van God aan de ene kant en door liefde tot onze medemens aan de andere zijde. Vaak proberen we daaraan te ontkomen, want dubbel is eens zo dik. Er zijn mensen die helemaal in vlam willen staan voor God, maar ze vergeten voor hun medemens in liefde te branden. Er zijn ook mensen die verteerd worden van ijver, om alles voor hun naaste te doen.. Maar er is in hun leven nauwelijks een vlam voor de Heer. Ik dacht dat dit het onvergelijkelijke van Jezus was, dat Hij ons aan beide kanten in het licht in vuur zet. Dat is Zijn kruis. Dr. K. J. KRAAN. rschillig iaat Het is n harte te hopen, dat de poging van het actieve Sparta-bestuurs- lid, de heer Lou Mast, die wil trachten de partijen alsnog tot elkaar 'te brengen, mag slagen. Want Sparta heeft loch heel wat te danken gehad aan Hans de Koning. Clubb ladennieuw s „Smasher" doet mededeling dat half januari de kampioenschappen zullen aan vangen voor badminton, waarvoor de wisselbeker thans in handen is van Els Zwanenburg en Harry Meijer De mees te wedstrijden zullen op vrijdagavond worden gespeeld. De prijsuitreiking vindt op zaterdagavond 16 april plaats. De afdeling tafeltennis heeft zaterdag middag 8 januari in de Beurs een ont moeting met oud-internationaals. Van 10- 15 januari zijn er in Schiedam wedstrij den om het kampioenschap. Het maandblad van „Het Singelkwar tier'' wijdt aandacht aan het feit, dat in 1966 de vereniging 35 jaar zal bestaan, en alle evenementen zullen in het jubi leumteken staan. Er zullen binnenkort speciale speldjes in omloop worden ge bracht. Reeds thans worden de plannen voor het weekkamp besproken. „Excelsior-Nieuws" deelt mee, dat in dien de voortekenen niet bedriegen, in het begin van volgend jaar de bouwver gunning voor het nieuwe clubhuis zal worden ontvangen. En dan wordt meteen met leggen der fundering begonnen. Voor het bouwfonds wordt een loterij (f 10 per lot) georganiseerd, waarvoor tal van prijzen beschikbaar zijn. De jaarlijkse carnavalsavond is bepaald op vrijdag 11 februari. Vakanties chr- tech. school Op de Chr. Technische School begint vrijdag 25 febr. de voorjaarsvakantie tot donderdag 3 maart; de paasvakantie van donderdag 3 maart; de paasvakan tie van donderdag 7 april tot dinsdag 19 april; pinkstervakantie van vrijdag 27 mei tot donderdag 2 juni en de zo mervakantie van vrijdag 1 juli tot dins dag 16 aug. Horizontaal: 1 vlo: 4 bedeesd; 8 mal; 10 einde: 11 etude; 12 Ens; 13 den; 14 lew: 15 gek; 16 prestatte: 19 perron; 20 eender; 23 E(uropese) E(conomische) G(emeenschap); 24 ski; 25 snuf; 26 laken; 't eelt; 26 eventueel; 29 wier; 30 fiets; 31 star; 32 eék: 33 ere; 34 spa; 35 linnen; 37 stelen; 38 trein stel; 41 dom; 42 vod; 43 tak: 44 eis: 46 rouge; 47 engte: 48 als; 49 Lienden; 50 oer. Verticaal: 1 vee; 2 linde: 3 ons: 4 bedrog; 5 dans; 6 Ella; 7 devies; 8 mug: 9 Adèle; 10 Lek; 13 een; 14 été; 16 preferent; 17 trakteren: 18 enkelspel: 19 paskwil: 20 reu; 21 die: 22 roteren: 23 manie: 24 meute: 26 lef; 27 nes; 29 een; 31 tal; 33 kervel: 34 steken; 35 idool; 36 neo: 37 sta: 38 elite: 39 idee; 40 stad: 41 dra; 42 mus: 44 ego; 45 S(ociaal) E (conomische) R(aad).

De Havenloods | 1965 | | pagina 4