jubiL erend Orpheus goj geslaagd concert 0 „Overbelaste bierleiding" drukte ruit in Schiedamse raad heeft een drukke agenda voor de boeg Bekendmaking N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten PUROL Landelijke rust te Kethel REINIER VAN DEN BERG RUIMT OP TELEFOON 125608 Bfonchileften DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JANUARI 1966 9 SCHIEDAM Twee maanden geleden opende het echtpaar N. van Vliet op de hoek va-n de Newtonstraat en 's-Gravenzandsestraat in Schiedam de Bar-Bodega „Club 54". Bewijzen dat daarmee in een behoefte werd voorzien, bijzonder voor de jonge- mensen die in deze omgeving wonen zijn er genoeg. Meteen trok de gezelligheid tientallen jongelieden aan, die anders mogelijk op straat tot de verleiding van boosdoenerij kwamen. Nu kwamen zij met elkaar een praatje maken, namen deel aan spelen, luisterden naar muziek, kortom, Vonden een soort van tweede thuis. Bijzonder in de weekeinden, wanneer het op de straten zo akelig doods kan zijn, vindt de jeugd hier wat zij zoekt. Er i? ruimte voor ongeveer honderd personen, maar j 1. zaterdagavond b.v. kwam zoiets van driemaal dit aantal op dagen. Omdat iedereen toch aan haar en zijn gezelligheid moet komen, werd een soort var rouleersysteem toegepast, dat wil zeggtsi, voor iedere gast die de bode ga verliie), mocht een ander binnen ko men. Dit nu heeft geleid tot zulk een VOOR BABY'S HUIDJE Vreemdelingenverkeer nam in 1965 toe In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Beneden- Maas wordt meegedeeld, dat het toene men van het vreemdelingenbezoek aan Schiedam gedurende de laatste jaren zich gelukkig ook in 1965 heeft voortge zet, ondanks de slechte weersomstandig heden. Voornamelijk is dit te danken aan de trek naar de stad van toeristen, die tijdens de zomermaanden domicilie hadden in de kuststreek. Van de 12.000 inlichtingen werden er ongeveer 2.000 gegeven aan buitenlan ders; in Schiedam voornamelijk aan Duitsers en Engelsen. Ook bleek de sa menwerking met de VW-Rotterdam in zake de Logies-Informatie-Dienst aan de verwachtingen te voldoen. Een groot aantal personen kon door deze dienst op het laatste moment nog onderdak ver schaft worden. Door de geringe finan ciën kon niet dié propaganda voor Schie dam gemaakt worden, die men graag ge zien had. Wel kon de uitgave van een nieuwe plattegrond van Schiedam gere aliseerd worden, hoewel hierbij de kos ten door middel van advertenties gedrukt moesten worden. De grote vraag naar deze uitgave zo- wel van de zijde der Gemeentepolitie als van die der bedrijven en particulie ren. bewijst, dat de plattegrond in een behoefte voorziet. Ook had de V.V.V. een werkzaam aan deel in de organisatie van de Interna tionale Jeugduitwisseling 1965 tussen Neath (Wales), Esslingen (Duitsland) en Schiedam. De hotel- en restaurantaccommodatie in Schiedam onderging een geduchte uit breiding. Het aantal bedden werd met de opening van het nieuwe hotel Rijn mond verdubbeld. De V.V.V. hoopt nu alleen, dat ook de Schiedamse bedrijven met deze uitbreiding rekening houden en hun gasten in Schiedam zullen onder brengen. Ook werd nog een nieuw res taurant geopend aan de 's-Gravenlandse- weg terwijl een bestaand restaurant aan' de Broersvest geheel verbouwd werd. Beide restaurants kunnen zich ver heugen in een goede publieke belang stelling. Vlaardingen-Schiedam grenswijziging In verband met de aanleg van de Zoomweg, „welke weg enige gedeelten van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen afsnijdt van de rest der gemeenten heeft, het College van B. en W. van Schiedam contact gehad met B. en W. van Vlaar- dingen om deze situatie onder ogen te zien en een regeling te treffen, die de daaruit voortvloeiende ongewenste gevol gen kan ondervangen. Hierbij is om trent het volgende overeenstemming be- reikt: a. Voor het gebied ten oosten van de Zoomweg (welke grond naar Schiedam zal overgaan) zal Vlaardingen in overleg met Schiedam een uitbreidingsplan vasl- stellen: hieraan wordt thans uitvoering gegeven. b. Voorzover deze grond met eigen dom van Vlaardingen is, zal Vlaardm gen deze met de meest mogelijke spoed onteigenen, eventueel met vervroegde in bezitneming; vooruitlopend hierop zal worden getracht de grond langs minne lijke weg in eigendom te verkrijgen. c. De ter weerszijden van de Zoom weg gelegen eigendommen zullen over en weer worden overgedragen, waar' de door één der partijen meer over te dragen grond zal worden verrekend te gen f 1,75 m2, exclusief dè kosten van pachtontbinding. d. Vlaardingen zal al het mogelijke doen om te bereiken, dat de aan Schie dam over te dragen grond van Vlaardin gen uit zal worden opgespoten op dezelf de condities als waaronder voor Vlaar dingen thans wordt opgespoten. e. Vooruitlopende op de eigendoms overgang. bedoeld onder C zal de ge meente Schiedam de door haar af te sta ne grond op korte termijn aan Vlaardin gen in gebruik geven, voorzover Vlaar dingen deze nodig heeft voor de aanlc van enige straten, zulks tegen een ver goeding van 5 procent van 't door Schie dam in de grond geïnvesteerde kapitaal. Inclusief de kosten van pachtontbinding. gedrang, dat een ruit van 3 x3 meter het begaf. Toen was goede raad duur, want de temperatuur was niet zomers en dit soort van „vrij entree" kon niet worden ge handhaafd. Dus trok de directie er op uit om planken te krijgen, hetgeen geen gemakkelijke opgave bleek te zijn. Het was vroeg in de zondagochtend, om streeks vier uur. toen men in Maasland belandde en daar bij een tuinder het be nodigde hout kon kepen, waarna snel het gat werd gedicht. In de ongezellige planken zagen de kunstzinnige jongelieden iets om hun ga ven te botvieren en in bijzondere stijl brachten zij aan: „Gesneuveld door over belasting der bierleiding. De directie van Club 54". De ruit komt er weer in, een volgen de maal beter oppassen. „We willen het graag behoorlijk en rustig houden", is het standpunt van de directie, „zodat de ouders weten dat het hier geen bende AR-Kiesverenigin g houdt vergadering Donderdagavond, 27 jan. houdt de a.r. kiesvereniging te Schiedam in de zaal bij de Magnalia Dei Kerk een vergade ring, waarin aan de orde wordt ge steld de protestants christelijke samen werking bij de a.s. gemeenteraadsver kiezing. Er zal dan ook een groslijst werden samengesteld voor candidaten. Voorts zal dinsdagavond 1 febr. de Staatkundig Geref. Partij in het Geref. Jeugdhuis vergaderen. Er zullen enkele belangrijke mededelingen worden ge daan omtrent de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. De godsdienstonderwijzer A. de Rede lijkheid uit Ouderkerk aan de IJssel zal een slotwoord komen spreken. Zoals be kend heeft de S.G.P. de samenwerking met Prot- Schiedam voor de a.s. raads- verkiezingen verbroken, dit in verband met een haar inziens te nauwe samen- werking met de K V.P. op verschillend gebied. Het is nog niet zeker of de S.G.P. met een eigen lijst zal uitkomen: bij de vorige raadsverkiezingen werd on geveer 700 stemmen behaald bij een kies deler van plm. 1100. Mogelijk echter dat de gewijzigde leeftijdsgrens voor deel name aan de stemming, een kans geeft. Maandagavond. 31 januari om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam ver gaderen ter behandeling van een agenda, welke 18 punten telt. Vastgesteld moet worden een bezoldigingsverordening voor het gemeentepersoneel, aansluitend op de rijksregelingen. Uit betreft bezoldiging voor de ambtenaren, maar ook voor het personeel van het gemeente-ziekenhuis, de brandweer enz. 0 Door kleine grondvuilingen is het de laatste jaren mogelijk geweest de Schie- damseweg hier en daar te verbreden. 0 Mei de tbenmalige eigenaar van het pand Schiedamseweg 57-99 kon destijds geen overeenstemming worden bereikt over de overdracht van enkele stroken grond waarover de gemeente wilde be schikken, voor aanleg van een trottoir tussen de Meeuwensingel en de Zwaluw laan. Inmiddels zijn deze panden in an dere handen overgegaan en de huidige eigenaren zijn bereid gevonden die gron den met de gemeente te ruilen, onder enkele voorwaarden, o.m. van enkele percelen grond van gelijke grootte aan de achtereven. B. en W. stellen nu de raad voor tot ruiling over te gagn. 0 Het plan is om tot algehele sanering van de Parallelweg over te gaan en de panden daar te slopen. Thans kan worden aangekocht het pand Parallelweg 92 te gen taxatieprijs van f 13.250,- waarmee B. en W. akkoord gaan. 0 De panden Otterbuurt 9, Gedempte Baansloot 4 en Herenstraat 39 kunnen door de gemeente worden aangekocht, hetgeen gewenst is voor stedebouwkun- dige doeleinden en saneringen. De prijs is f 5.000,- per woning. Voorts kan wor den aangekocht het pand Verbrande Er ven 1, hetgeen gewenst in verband met de uitvoering van het saneringsplan Schienoko. De prijs voor het huis is Na aankoop van de boerderij Vlaar- dingseweg 33 van de familie Verkade is deze op 16 maart 1961 aan de gemeente overgedragen. Van het bijbehorende wei land zijn later enige percelen verpacht aan de heer A. Rip, waarvan een deel voor aanleg van de Zoomweg in gebruik is genomen en binnenkort zal door de Gasunie een gastransportleiding worden gelegd. Met het oog hiervan is nu ontbin ding der pacht overeengekomen en zal de gemeente f 9.500,- vergoeding uitkeren, dat echter op (derden wordt verhaald. 0 Het toekomstige Liduinalyceum dat aan de Laan van Spieringshoek zal wor den gebouwd is zodanig geprojecteerd, dat het weggedeelte aanvankelijk achter de torenflat en lopende naar de brug over de Poldervaart, moet verdwijnen. Ten zuidwesten van de plaats van het scho lencomplex zal een nieuwe weg worden aangelegd. Dit maakt het noodzakelijk, dat de waterleiding, hoog- en laagspan- ningskabels worden verlegd. De kosten worden geraamd op f 16.500. 0 De bouw van het viaduct in Rijksweg 20 nabij Groenoord is zover gevorderd, dat vrij spoedig verlichting moet worden aangebracht. Dit kunstwerk dat 60 me ter breed is, overspant de Churchillweg, die twee dubbele rijstroken, gescheiden door een groenstrook zal krijgen, verlichting middels 144 armaturen zal een uitgaaf vergen van f 28.500,-. 0 De gasaflevering aan de N.V. Hoek s Machine- en Zuurstoffabriek zal bij de komst van het aardgas sterk toenemen, daar dit bedrijf zal overgaan op gasver- warming. In verband hiermee moeten speciale leidingen worden gelegd. De kos ter- van het geheel zullen f 2° Knn |^Bj|| gen. 18.500,- bedra- hoogspaniilngskabel tus'êen het schakelhuis-west, staande nabij de Julia- nalaan en de omgeving Nassaulaan, is overbelast. Hiervan zijn ernstige storin gen het gevolg wanneer zich onverwachte gebeurtenissen voordoen. Daarom moet een nieuwe, zwaarder voedingskabel van 1500 meter worden gelegd. De kosten bedragen f 100.000,-. „Bravo" vierde 35-jarig jubileum in ..Irene" Toen 35 jaar geleden de mondaccor- deonvereniging „Bravo" door de C.J.V. werd opgericht, bestonden er in Schie dam vijf van deze verenigingen: thans zijn er nog slechts twee over, waaron der .Bravo" behoort. En ook deze ver eniging heeft het evenals de zuster vereniging moeilijk om in stand te blijven. Dit moest worden, geconstateerd bij de viering van het 35 jarig bestaan van „Bravo", ter gelegenheid waarvan in gebouw Irene*' een alleszins goed verzorgde feestavond werd gegeven. De heer G. J. Koppenol, voorzitter van de vereniging jubileerde mee. want hij is al die jaren lid van de vereniging Hem werd door de heer J. Timmermans een geschenk aangeboden als waarde- ring voor hetgeen hij al die jaren voor de vereniging heeft gedaan. Een geva rieerd programma werd hierna afge werkt. „Animo" houdt de jaarvergadering De chr. gymnastiekvereniging „Ani mo" te Kethel, zal donderdagavond 27 januari in de „Rank" de jaarvergade ring houden. Na de pauze zal de heer H. Voorbach, oud-leider van de vereni ging enkele films vertonen over het op treden van „Animo" tijdens de Gymna- strada. „Heerlijk duurt het langst" in het Passagetheater Op uitnodiging van het Kunstcentrum Schiedam, zal dinsdag 8 en woensdag 9 februari in het Passage Theater de op voering plaatsvinden van de Nederland se musical: „Heerlijk, duurt het langst Deze musical, waaraan medewerken Conny Stuart, André van den Heuvel, Winnifred Bosboom, Freddy Albeck, Leen Jongewaard Francine ter Linden en Rob van Houten'in de hoofdrollen, met een koor-ballet van 12 leden en een orkest van zes man, had zijn premiere op 2 ok tober 196" iri Amsterdam en werd una niem door pers en publiek enthousiast ontvangen. Het Nieuwe de la Mar Thea ter is drie maanden uitverkocht geweest en in verband met dit grote succes zal deze produktie vanaf 1 augustus 19bh weer in het Nieuwe de la Mar TneateL zijn serie voortzetten. De regie en choreografie is van de Canadees Gordon Marsh, die voor de tekstregie wordt geassisteerd door Henk van Ulsen. De dekors en costuums zijn van Johan Greter en Frans Vossen. De kostuums van Mevrouw 'Stuart zijn on worpen door Max Heijmans. Company- manager is Jack Bow. De muziek in „Heerlijk duurt het langst" is van Harry Banmnk, een vijf- onde^erifedj^Tof Wta sSvell heeft geschreven. In deze musical wor- den een twaalftal Nederlandse liedjes ten gehore gebracht, die tot de beste op dit terrein mogen worden gerekend. Hoewel er inmiddels een grammofoonplaat-opna me is gemaakt en de plaat ook in de han- del is gebracht, werd besloten deze plaat nog niet voor radio en-of televisie uit te zenden om de verrassingen in de tekst en de muziek nog niet prijs te geven. De tournee in Nederland begint 1 janu ari 1966 en zal ruim vier maanden du ren waarbij in alle grote steden van het land wordt opgetreden. In verband met het overweldigende succes heeft de pro duktie het gehele ensemble een nieuw iaarcontract aangeboden, hetgeen in ae ongesubsidieerde sektor een unicum is. „Wie het eerst lacht" goed spel van Utile Dulci In het kader der toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, heeft de toneelgroep Utile Dulci een opvoering gegeven van het blijspel: „Wie het eer ste lacht". De weersomstandigheden speelden een rol mee in deze opvoering, want de be zetting van de zaal was matig. Bijzon der goed verzorgd was het decor. Het spel zelf had alle aandacht, welke het ook verdiende, al was het gegeven om trent de lotgevallen van een bankier die bankroet gaat en aan het gokken slaat, niet nieuw. Op 10 febr. treedt Intermezzo voor het voetlicht en op 24 februari volgt Brede- rode. Demonstraties van mond op mond-beademing Evenals verleden jaar wordt momen teel in liet Sportfondsenbad-Schiedam met mond op mond-beademing gedemon streerd voor de leerlingen der scholen die de schoolzwem-lessen volgen. Bij de ze demonstratie wordt gebruik gemaakt van een pop op lichaamsgrootte, die dus danig is geconstrueerd dat alleen bij een juiste behandeling de beademing moge lijk is. Voor ieder is dus te constateren of één en ander op de goede manier geschiedt. De demonstraties gaan door tot en met dinsdag 1 febr., en vinden elk half uur plaats, des morgens van 8.15 uur t.m. 11.45 en 's-middags van 13.30 t.m. 15.30 Uur. F. Putto, oud-directeur zwembad, overleden Op 66-jarige leeftijd is overleden de heer F. A. Putto, oud-directeur van het Sportfondsenbad Schiedam. Hij verliet het bedrijf met pensioen in 1964. waar na hij zich in Spanje vestigde. In ver band met zijn gezondheidstoestand keer de hij evenwel naar Schiedam terug en is hier overleden. De heer Putto heeft veel gedaan om de belangstelling voor het zwemmen in Schiedam te bevorde ren, waarvoor hij ook veel propaganda voerde. In Poortugaal, op de Zalmplaat, dus langs de Oude Maas, wordt bin nenkort begonnen met de bouw van 60 vier-slaapkamerwoningen met voor- en achtertuin en garage naar verkiezing. Dit project kon worden opgezet in samenwerking met enkele grote Rotterdamse bedrijven die voor hun employé's een huisvesting wensten niet ver van 't werk, n het streven van het Bouwfonds Nederlandse-Ge- De verdeling van de op dit moment nog resterende wonin gen is inmiddels begonnen. Deelnemersformujieren worden verstrekt bij het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, West- blaak 22. Rotterdam. U kunt ook- bellen direct met 010-129369 In Heenvliet wordt binnenkort met een zelfde project be gonnen. Inlichtingen hierover worden nu reeds verstrekt. de veilige weg naar het eigen huis JJét koninklijk Schiedams man nenkoor „Orpheus" heeft de serie voorgenomen jubileumcon certen ter herdenking van zijn honderd-jarig bestaan ingeleid met pheu^heeft jieze^ een alleszins geslaagde uitvoering in de Grote Kerk. Eén der meest op de voorgrond tredende kwali teiten van het koor is de homogene samenzang van de onderlinge stem groepen en de fraaie klank, die het koor produceert. Dat de zuiverheid wel eens in 't ge drang kwam lag hoofdzakelijk aan de na-galm in de kerk. die het zuiver in toneren bemoeilijkte. Deze te sterke resonance was ook de oorzaak van de vervloeing van de articulatie van de gezongen teksten. Dit gold eveneens voor de nuanceringen, die hierdoor on voldoende tot haar recht kwamen. Doch al met al: de zangprestaties het jubilerende koor waren die klus" voor koor en drie hoorns van de in 1955 gestorven Walter Rein. Deze com ponist, die tot de Duitse vernieuwers van het mannenkoorrepertoire behoort, heeft met deze liederencyclus ongetwijfeld de mannenzangliteratuur verrijkt. ,.Or- avond i— Had het koor in Bruckner's „Trosterin Musik" kennelijk nog enige moeite door de te sterke resonance op toon te blij ven, in de a cappella gezongen „Hym- nus de Spiritu Sancto" van A. Diepen- brock bleek dat het koor zich aan de akoestiek geheel had aangepast, wat hoorbaar werd door de zuiverheid en bloeiende klank, waarmede dit werk werd gezongen. Hoge eisen aan suiver intoneren stelde de koorcompositie van Wim de Rooij: „Juicht, aarde, juicht". Onder de goede leiding van het kocrlil J. Eikenbroek verkreeg dit moeilijke koorwerk een knappe uitvoering. Grote indruk maakte de „Mörike-Zy- RUWE HANDEN i {leze -ijkt. idern idioom geschreven koorliederen in haar vele klank- en gevoelsschakeringen bekwaam gezongen. Het hoorntrio speelde hierin zijn partij met verrassende zuiverheid en mooie toon. Tot besluit van het voca le gedeelte hoorden we de nog altijd imponerende, helaas te weinig gezongen „Frithjofsage" voor mannenkoor, solis ten en orkest van Max Bruch. Met ae- vertolking van dit klankvolle en drama tisch sterk geschreven koorwerk heef'. Orpheus onder de muzikale leiding van Chris Verhoog grote eer ingelegd. Solisten waren de sopraan Rosemary- Round en Rudolf Vedder, bariton. Rose mary Round zong de partij van Inge borg expressief en muzikaal van voor dracht. De partij van Frithjof werd doof Rudolf Vedder met zijn soepele en so nore bariton zeer genuanceerd gezongen. Het West Nederlands Symfonie Orkest heeft het koor verdienstelijk begeleid. Minder exact klonk de „Egmont-Ouver- ture" van Beethoven. De tempi waren te ongelijkmatig en ook de voordracht was wat ongenuanceerd. Het was voor de or kestleden dan ook niet gemakkelijk op het soms onduidelijk takteren van de di rigent Chris Verhoog te reageren. Solis tische afwisseling bracht voorts de orga nist Aad van der Hoeven met de „Toc cata" opus 59 van Max Reger, die hij met grote fantasie speelde. Ook in de orgelbegeleidingen toonde hij zijn des kundigheid. Het publiek uit de niet geheel gevulde kerk toonde zijn dankbaarheid met een spontaan applaus. m Schiedamse Scheepvaart in het vorig jaar In het afgelopen jaar liepen de ge meentelijke havens van Schiedam bin nen 702 zeeschepen met een inhoud van totaal 17.408.040 m3 bruto; tegen 733 1964. Er ,17.259.712 m3 bruto tegen 736 zeeschepen in 1964 van 19.176.024 m3. Voor wat de geschutte binnenvaart betreft, aan de Buitensluis passeerden 1863 schepen en 310 in de Binnen sluis. Coasters 5 met bruto inhoud van 4041 door snelverkeer en bouwwoede aangetaste streken. Men zal dan niet schepen van 19.130182 m3 tten opzien tegen een flinke mars en men moet ook terdege zijn ogen ge- vertrokken 701 schepen bruiken. De verwende massa, die zich laat voortrazen door benzinemonsters is zo geleidelijk aan het lopen of wandelen verleerd en vanuit een voertuig vangt zij slechts een vluchtige glimp op van het schone dat het landschap te bieden heeft. De doodlopende Groeneweg te Kethel is als het ware een soort fuik waarin men terechtkomt, maar dan ook een fuik van schoonheid. De stilte die hier heerst, is verkwikkend. In deze symfonie van rust en stille ts het geluid van een voorbijrazende trein als het ware een paukenslag die voor een extreem contrast verantwoordelijk is. De plannenmakers hébben steeds de mond vol over te sparen groenstroken. Men mag slechts hopen dat deze plannen tot verwerkelijking komen. ,Het is anders wel beklemmend te zien, hoe de grote massa's staal en beton sterk in de aanval zijn ten nadele van onze ruimte, lucht en ons leven. Octave de Coninck. ARMBANDEN 14 krt.. vanaf damesringen 14 krt.. vanaf HERE). MONOGRAM- RINGEN. 14 krt.. vanaf DAMESHORLOGES 14 krt., vanaf HERENHORLOGES 14 krt., vanaf bedels 14 krt., vanaf HANGERS, 14 krt, vanaf 54 95 18-95 1395 69-50 97-50 19-50 24.50 DAMESHORLOGES 17 steens anker, vanaf HERENHORLOGES 17 steens anker, vapaf VELE GESCHENKARTIKELEN IN ECHT KRISTAL ZIE VOORAL ONZE ETALAGES -Wni, Opendeursamenkomst in Opstandingskerk De commissie voor het Opendeur- werk nodigt alle belangstellenden uit tot het bijwonen van een Opendeursamen komst die zal worden gehouden in de zaal onder de 0»=iandingskerk. aan staande donderdag 27 januari om acht uur. In deze samenkomst zal de voor- vitter van de commissie voor het Open- deurwerk, ds. R. H. Wissink een inlei ding houden over het onderwerp „Gelo ven naar buiten". Na de inleiding zal er ruim gele genheid zijn voor het 'uitwisselen van ge dachten en het stellen van vragen. Boom viel op auto Door de heer C. Kruithof is aan het gemeentebestuur van Schiedam een schrijven gericht om schadevergoeding, in verband met het feit dat op zijn auto. die geparkeerd stond voor de hoofdin gang van de Dr., Noletstichting aan de Stadhouderslaan, een boom viel. B. en W. stellen de raad voor het schrijven voor kennisgeving aan te ne men, omdat de gemeente toch verzekerd ij en de betrokken maatschappij wel zal uitmaken of verweer moet worden gevoerd. Fietser tegen auto Toen de elfjarige H. van Kapelle, wo nende aan het Nieuw Huis ter Lucht te Maasland op de Kerkweg met zijn rij- wie' begon te slingeren en daardoor te veel op de rijbaan kwam, werd hij aan gereden door een personènauto bestuurd door de heer S. van Dijk uit Maasland. De elfjarige knaap liep hierbij hoofdza kelijk aan het hoofd verwondingen op. Hij werd naar het Holy-ziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. Hoestdrank in tabletvorm.95ct

De Havenloods | 1966 | | pagina 9