Mees Hope a. TYPISTE b. VRL. ADM. KRACHTEN MAGAZIJNBEDIENDE (mnl.) AFBRAAK PARALLELWEG a. ASSISTENT BEDRIJFSLEIDER b. CHAUFFEUR c. MEDEWERKER voor de spoelafdeling jongste bediende m VUYK&ZONEN'S Uit de Kerken MEDEWERKERS BANKIERS Amsterdam - Rotterdan vragen voor de Afdeling Mechanische Administratie op de hoofdvestiging te Rotterdam enige VROUWELIJKE KRACHTEN in de leeftijd van 18-25 jaar, voor bediening van machines en het verrichten van lichte administratieve werkzaamheden. Zij die enige jaren MULO-opleiding hebben en bekend zijn met ponskaartensystemen genieten de voorkeur. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Blaak 10, Rotterdam, (telefoon 114120, toestel 240). 12 Schiedam Voorts is er eens een sensatie ge weest over een „spook", dat zich in één van de huizen zou bevinden. Avond na avond dromden nieuwsgierigen er sa men, in de hoop er een lekkere spook geschiedenis te zullen beleven. Het is hoe kan het oók anders op een teleurstelling uitgelopen, want er is nooit een spook ontdekt. Overigens is het nog onbekend welke plannen men voor heeft met de Paral lelweg, die komen pas later aan de orde. Het blok dat thans aan sloping toe is. telde 85 woningen, waarvan er nu 49 ontruimd zijn. Op de foto onder: een kruidenierswinkeltje, dat geheel is om geven door voor de sloop bestemde woningen. De stijgende belangstelling voor de Har-Bodega ,,Club 54" aan de New- tonstraat in Schiedam, heeft het mo gelijk gemaakt de jeugd, die er 's avonds of overdag gezelligheid komt zoeken, van het nieuwste snufje op het gebied van kort- en langspeel platen te laten genieten. Daar zorgt dan de „Seeburg"-discotheek voor, die vanuit Frankrijk via Amerika naar ons land is gekomen. De ,,Club 54" behoort tot de eerste zaken in ons land, die van die nieuwigheid gebruik maken en hoewel het zonder officieel vertoon ging, was er toch een flinke schare belangstellenden aanwezig, toen „disc-jockey" Martin Greendie straks bij een radio-omroep in Enge land als zodanig gaat optreden, het wonder van de techniek presenteerde Dit is niet altijd nodig, want er is ook een zelfbediening mogelijk na hi- worp van een geldstuk, dat over de duur der te spelen plaat beslist. Iets bijzonders is het systeem van de luidsprekers, die in heel de zaak een uitnemende geluidsverdeling geeft. De jockey kan ook tijdens de muziek zijn commentaar geven en heeft aller lei technische vernuftigheidjes tot zijn beschikking. En uiteraard biedt deze discotheek alles wat de jeugd wil. Op de foto Martin Green voor het apparaat. Clubbladennieuws Het orgaan van de Schledamse aqua- riumvereniging „Natuurgenot in huis" bevat een artikel vlinders en een ver slag van de lezing over „In sloot en plas", waarin veel interessante nieuw tjes zijn te vinden. Voorts wordt ver teld over voedingsaangelegenheden. In het clubblad van Hermes-DVS ver klaart voorzitter Stouthandel dat er zorg bestaat over de afdeling voetbal en hij vreest dat dit seizoen een diepte punt zal betekenen voor de vereniging. Hi] herinnert aan de aloude kwestie om trent de twee verenigingen die in Schie dam onvoldoende steun ondervinden en is van mening, dat wil het betaalde voetbal in Schiedam nog een kans krij gen, een concentratie van de betaalde secties van SW en Hermes-DVS nood zakelijk is. De heer Stouthandel besluit zijn be schouwing met de wens, dat de thans gevormde commissie die wil trachten de fusie te bewerkstelligen, succes zal hebben. Ter gelegenheid van het S5-jarig be staan van de buurtvereniging „Het Sin gelkwartier" heeft het maandblad der vereniging een speciale kleur gekregen en ook de inhoud is met het feest in overeenstemming. Aangekondigt wordt het vastenavondbal op 20 febr. in de zaal Marijke en in oktober vangt de feestelijke herdenking van het jubileum aan met een bijeenkomst in het Passage Theater. Het weakkamp is van 23-30 ju- Het bestuur deelt voorts mede, dat het noodzakelijk is gebleken voorlopig een ledenstop af te kondigen sinds 1 jan. J. Kuiper (65) nam afscheid van PTT Temidden van leden van het personeel van het Schiedamse kantoor van de PTT heeft de heer J. H. H. Kuiper wegens In de hal van het gebouw waren velen bijeen gekomen en wij werden verwel komd door de heer J. Boas. Achtereenvolgens"werd het woord ge voerd door de heer J. C. Kremer, direc teur van het postdistrict Rotterdam, die de toewijding van de heer Kuiper voor diens werk prees en ook diens rustige na tuur ter sprake bracht, waardoor de heer Kuiper op prettige wijze met zijn perso neel en het publiek wist om te gaan. De heer Kremer overhandigde de heer Kuiper de afscheidspenning. De wnd. di recteur der PTT, de heer H. Koning voer de het woord namens het personeel van het kantoor Schiedam en overhandigde enkele geschenken; Mike v. Steenbergen een visstoeltje, de heer B. Kooyrnan grammofoonplaten en platenbon- Omdat het knutselen een hobby is van de heer Kuiper, bood het jongste lid van het personeel, Bram Hoogstad hem een boormachine met hulpstukken aan. Voorts werden nog diverse andere ge schenken overhandigd, en waren er spre kers namens de diverse bonden, namens gepensioneerden. Namens de bestellers sprak de heer N. v.d. Hoeven en oud employé A. Leenders. De heer Boas besloot de bijeenkomst met aanbieden van een foto-album, waar in afbeeldingen uit de loopbaan van de heer Kuiper zijn opgenomen, zulks nadat Irene Nelemans nog een fraaie fruitmand had overhandigd. Gemeenteraad herdacht de overledenen Alvorens maandagavond de gemeente raad met de behandeling van de agen da begon, heeft de burgemeester eerst woorden gewijd ter nagedachtenis aan wijlen mevr. H. Benthem de Wilde, oud-wethoudster van Schiedam, die vori ge week op 81-jarige leeftijd is overle den. De burgemeester constateerde, dat zij een integere figuur was, die vooral in het verzet haar kracht heeft getoond. Zij heeft met volle inzet de belangen van de gemeente gediend. Vervolgens wijdde de burgemeester woorden ter na gedachtenis aan wijlen de heer C. Smits, die vorige week overleed. Vele jaren heeft de heer Smits als journalist ver bonden aan de Nieuwe Rotterdamse Cou rant de belangen van de gemeente Schiedam gediend mede door zijn raads- verslagen- Hij was een beminnelijke fi guur en de burgemeester prees zich ge lukkig hem nog gedurende een halfjaar te hebben mogen meemaken. Met de heer Smits is een goed vakman en een journalist van het oude stempel heen gegaan. De raad herdachte met enkele ogen blikken stilte, deze beide doden. Volle Evangelie Gemeenschap, Groot handelsgebouw, dakpaviljoen, zondag 6 febr. 10 uur J. Rothuizen. Filadelfia Gemeenschap, Oranjeboom- straat, zondag 6 febr. 10 en 7.30 uur da heer P. Quist. Groothandel in Gedistilleerd - Bier en tevens Limonadefabriek vraagt: tevens, administratieve kracht, leeftijd pl.m. 22 jaar. De werkzaamheden bestaan uit: het leiding gevep aan de expeditie, het voeren van de verkoopadministratie. Praktijkdiploma Boekhouden gewenst, typen enz. Afwisselend werk en goed salaris. voor stadsbesteldienst (groot rijbewijs). Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan A. J. JANSE N.V. Hoogstraat 160, SCHIEDAM Prettige werkkring. Sollicitaties, zowel mondeling als schriftelijk, aan onderstaand adres. van rietschoten houwens' Administratie Mij N.V. Westzeedijk 469-479 Rotterdam. DE VETTEN's Boterbiesjes Alom verkrijgbaar heeft op haar afd. Administratie op korte termijn plaatsingsmogelijk heden voor Zij, die ULO-opleiding hebben, genieten de voorkeur. Geboden wordt zelfstandig werk. 'Salariëring afhankelijk van leeftijd en bekwaamheid. Tevens zoeken wij een bij voorkeur met kennis van magazijngoedereh voor scheepsbouw. Schriftelijke sollicitaties met volledige opgave vap leeftijd, opleiding, ervaring enz. te richten aan ónze afd. Personeelszaken. A AN de Parallelweg, die achter het station Schiedam is gelegen, staan twee blokken huizen: het eerste ge bouwd in 1922 en het tweede in 1925 Niet dat deze woningen zo slecht zijn, maar in verband met de plannen van de stadsuitbreiding, zal op den duur de hele Parallelweg worden gesaneerd, waarbij thans het oudste blok aan de beurt is. Wanneer het tweede blok aan de beurt zal zijn, is nog niet bekend. Van het oudste wordt pand na pand ont ruimd en ook tn de gemeenteraadsver gadering van deze week zijn weer twee panden aangekocht door de gemeente, nl. de nummers 90 en 92, waarvoor de taxatieprijs 13.250 gulden was. De wonjngen hebben nogal eens de logsjaren kwam er een bom terecht, die enkele panden vernielde. SCHEEPSWERVEN N.V. Capelle a/d IJssel Febmariprogramma van Ned. Ver. van huisvrouwen Het februari-programma van de afd. Schiedam van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen geeft o.m. aan, dat maan- dagmiddag, 7 febr. in Maison Westhuis de jaarvergadering wordt gehouden. Als bestuursleden zijn aftredend, maar her kiesbaar de dames J. Smits-van Winger den en E. de Vos-v. Harmeien. Er is een vakature ontstaan door aftreden van tnevr. H. M. Kortrijk-Ponsioen, waar voor mevr. A. v.d. Sloot-van Weert als kandidate wordt gesteld. Als afgevaardigden naar de algemene v ergadering worden voorgedragen de da mes E. de Vos-van .Harmeien en J. Eys- bergen-van Wensveeh met als plaatsver vangsters de dames C. Bakker-Duchatea en R. de Jong-Hoogenboom. Donderdag 17 febr. wordt in de kleine zaal van sirene" een demonstratie gege ven- over bewaring en bereiding van champignons, terwijl dinsdag, 22 febr. de eerste excursie van dit jaar wordt gehou den. die ditmaal naar het Dijkzigt-zieken- huis zal gaan. Vborts zijn er de gymnas tieklessen, is er op 8 en 22 febr. des mid dags bridgen en woensdag 2 en 16 febr. des ochtensd een bezoek met rondleiding la museum Boymans-van Beuningen. P. van der Kraan kon. onderscheiden Bij koninklijk besluit is aan de heer P. van der Kraan, wonende in Schiedam aan de Beierlandsestraat lb. wegens langdurige en trouwe dienst, toegekend de zilveren ere-medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van der Kraan vierde op 1 februari het feit, dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad bij de distilleerde rij „De Vink" van Visser Co. Momen teel vervult hij in dit bedrijf de functie van bedrijfsleider. lij een speciaal voor dit doei belegde bijeenkomst heeft biirg'emeester Roelfse- ma in het stadhuis de jubilaris toege sproken en hem de koninklijke onder scheiding opgespeld. Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. P. R. Evewars, 5 uur ds. W. Griffioen te Den Haag: Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. W. A. Krijger. 5 uur ds. J. Couvée; Magnalia Deï Kerk 10 uur ds. H. J. van Duinen te Voorburg. 5 uur ds. W. A. Krijger: De Goede Haven 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur ds. J. N. Namunensma; •Julianakerk 10 u. ds. J. N. Nammensma, 5 dtir ds. P. R. Everaars. Ned. Protestantenbond, Westvest. 10.30 uur'prof. dr. C. J. Bleeker (Herv.). uit Amsterdam. Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur Heiligingssamenkomst. 6.30 uur open- luchtsamenkomst Koemarkt. 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drij ver-Salomon Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uur. Oud-Kath. Gemeente, Dam 28. 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen, Volksgebouw. Tuin- laan 50. 6 uur toespraak, 7 uur Wacht torenstudie. Vrije Geref. Gemeente, Tuinlaan 50. 10 en 4 uur dienst. Chr. Geref. Kerk, Warande. 9 en S uur ds. W. de Graaf. Baptisten Gemeente, Lange Haven 125. 7 uur samenkomst. Mission to the Seamen, Anglicaanse dienst, kantine Wilton Fijenoord, iedere eerste, derde en vijfde zondag der maand v.m. 9 uur Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. leer. Lange Nieuwstraat 67, dienst 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30. 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Evang. Luth. Kerk, hoek Oranjestraat. 10 uur ds. A. Steinhart. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10 uur dr. C. A. Tukker uit Leiden, 7 uur Vredeskerka dr. C. A. Tukkar. mannelijke of vrouwelijke van ongeveer 22 tot 26 jaar, die Mulo-opleiding hebben genoten en in het bezit zijn van een boekhouddiploma of daarvoor studerend zijn. Zij zullen worden geplaatst in een aantal interessante posities op Afdelingen zoals Debiteurenbestand, Interne Controle, Mechanische Administratie, Voorraad-Admini- stratie en Facturering. Wij bieden deze nieuwe medewerkers een goed salaris en een gunstige vakantie- en vakantiegeldregeling. Ons kantoor staat vlak bij het Station Blaak (voor bus, tram of trein). Gegadigden wordt verzocht hun sollicitatie, met vermelding op enveloppe en brief van de letters MB, te richten aan de Personeelsafdeling, Haringvliet 72, Rotterdam. X3E HAVENLOODS DONDERDAG X FEBRUARI 1966 In verband met een belangrijke uitbreiding van onze Hoofdafdeling Boekhouding komen enkele plaatsen vrij voor

De Havenloods | 1966 | | pagina 12