Ferry Pattiapon maakte Hollandiaan kampioen TOG MOET NET PUNTEN GAAN VEROVEREN ff* LANGS DE ll WATERWEG sport 1 Kunst na Arbeid zong in Immanuelkerk DE SP0RTT0T0 DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 FEBRUARI 1966 E ;n warm applaus gonsde maandagavond door de gezellige Hollan- diaankantine. Het was de sympathieke Ferry Pattiapon die Hol landiaan naar het kampioenschap sloeg. Een lang verwacht kampioen schap; al weken stond het Hollandiaanteam onbedreigd aan de kop van 2c. Proficiat Cees Olivier, Ferry Pattiapon en Theo Jansen. Het is geweldig, wat jullie gepresteerd hebben. Liefst 10 punten voorsprong op num mer twee, een uitstekende prestatie. En dan tebedenken dat echt nog niet alles er „uitgekomen" is. Op onze vraag of er veel getraind werd. antwoordt teamcaptain Ferry Pattiapon: „Nee. trainen is er bij ons niet bij. De Hollandiaan-kantine is wel erg gezellig, maar veel te klein." Overigens is Pattiapon wel vaak achter de groene tafel te vinden o.a. als trainer bij URTTC. .0.»: v - Ferry, de enige Vlaardingse tafelten- nisinstructeur van de NTTB, vertrouwt ons trots toe dat hij een uitnodiging heeft lopen van de t.t-v. Shell om daar trainer te worden. Het vaderlijke gezag van Cees Olievier onderbreekt het ge sprek: „Geeft die jongens wat te drin ken voor ze naar huis gaan". Daarme de doelens op de tegenpartij- „Ze hebben ons vanavond niets in de weg gelegd om na 2 jaren weer kampioen te worden". Zelfs op kousen, die een dage lijks voorkomende last voor Uw portemonnaie zijn, kunt U sparen door nCi te kopen en wij zullen U morgen laten zien hoe veel! Merknylons voor een derde van de normale prijs - de meest Verkochte Nylons in de prijsklasse van 2.50 strikt eerste keus, (wij mogen het merk heiaas niet noemen, maar U zult 't zelf wel zien...), naadloze merk Ny lons morgen voor nog géén tachtig cent. Strikt le keus nylons 20 denier naadloos micro kousenafdeling, eerste keus Nylons, 20 denier, naadloos Micro mesh, in de maten 8} /m10i per paar Géén tel. of schrift, best winningsdrift? Van de 39 loor Cees er slechts twee. Nee, de Repe- laer heeft het Hollandiaan ook niet moei lijk gemaakt: gemoedelijk gaven ze na elke wedstrijd felicitaties weg. Hollan diaan de eerste kampioen in Vlaardingen ën gezien de prestaties van de overige verenigingen naar alle waarschijnlijk heid ook de enige. En tevens de eerste kampioen van de afdeling Rotterdam. De sympathieke sportvrouw Mevr. (Nel) Vermaat vindt het allemaal heel fijn. ..Maar ja", zegt Nel Vermaat, secr. van Hollandiaan, „we zijn er nog lang niet". Om nu eerste klasser te worden; dat hebben ze wel bijzonder moeilijk ge maakt. Van de acht teams welke een Eten voor India in Vlaardingen succes Dp aktie „Eten voor India" is in Vlaardingen ook een succes geworden. Ruim honderdtienduizend gulden was het resultaat van de twee uur durende inza meling. Zeer veel jongelui kwamen een gift in de daarvoor bestemde bussen de poneren. De grootste opbrengst kwam in de bussen van de Grote kerk terecht. Vijf tienduizend gulden was hier het eindbe drag. Op alle andere plaatsen in de stad, kerken zowel als openbare gebouwen, was het hetzelfde gezicht. Geen moment stonden de bussen zonder mensen er om heen. Onafgebroken bleef men ondanks het slechte weer zijn geld brengen. Het landelijk gemiddelde werd in Vlaardin gen ruimschoots bereikt. ,Posita" komt weer in Trefpunt bijeen Zaterdag, 26 februari om 2 uur ko- de leden van de postzegelclub „Po- in Maasland, in het „Trefpunt" weer bijeen. In het eerste gedeelte zal de jaarlijk se ledenvergadering worden gehouden met jaarverslag van de secretaris en financieel overzicht van de penningmees ter. Verder is er bestuursverkiezing aftredende zijn de heren S. Lock en D. A. Bukman, die beiden herkiesbaar zijn. Kandidaten voor de functie van penning meester en secretaris kunnen gesteld worden tot het begin van de vergade ring. Het bestuur stelt voor de' contributie vast te stellen voor leden op f7,70, ge zinsleden f 4, aspirant-leden en stude renden f 2.50. Om 16.00 uur volgt een veiling van 18 kavels zegels waaronder 12 Nederland- halve competitie spelen gaan er slechts twee over dus nou ja afwachten maar. Theo Jansen (met baard) fleurt de ge zichten weer wat op „want zegt Theo dat is pas het eerste succes voor de sportvereniging De Hollandiaan. De voet balelftallen worden de volgende kam pioenenTheo Jansen kan daar zelf aan meewerken. Naast le team tafelten nisser is Theo ook uitverkoren voor Hol- landiaan's kern van de voetbal afdeling. Zaterdagavond waren ruim 1.000 muziekliefhebbers naar de Immanuel kerk te Maassluis gekomen om te kun nen genieten van het door de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" georgani seerd concert, met medewerking van het Byzantijnskoor en organist de heer K. Bons. Het werd een prachtig concert, wat bestond uit drie delen t.w. muziek werken gespeeld door Kunst na Arbeid. Nummers gezongen door het Byzantijns koor en zowel voor als na de pauze orga nist K. Bons, met werken van G. F, Handel. Cesar Franck en C- M. Widor. Het kleine orgelconcert „Concerto nr. 2" van G. F. Handel deed het goed, ter wijl het gedeelte dat door Kunst na Ar beid werd verzorgd „Concertino voor kla rinet" door het publiek bijzonder werd gewaardeerd. Het meeste indruk maakte het Byzantijnskoor njet haar dertig le den. Vooral het laatste nummer voor de pauze „Ektenie Litanie" was wel iets bijzonder. De bas zong de eigenlijke li tanie tekst, terwijl het voltallige koor het antwoord herhaalde op machtige en so nore mattier. Sneeiiwklokjesdieven De heer M. de Zeeuw aan de Wethou der Dijkshoornlaan, heeft elk jaar in zijn bloementuin sneeuwklokjes staan, die ook elk jaar door vreemden worden uitgegraven dit natuurlijk bij afwezig heid van de bewoners, en meegenomen. Ook deze week kwam de heer De Zeeuw weer tot de onaangename ontdekking, dat zijn sneeuwklokjes waren gestolen. tok tijdens de wedstrijd van de afge- lopen week tegen Favoriet 2 is TOG niet in staat gebleken aan de punten te komen. De TOG-ers hadden dit ook niet verwacht. Maar TOG schoot iets te kort om een puntenverdeling te realiseren en kwam niet verder dan ferme tegenstand, die de nederlaag tot 64 beperkte. Het is overigens een bijzonder spannend duel geworden, waarin Hans Nieolai bijvoor beeld tegen De Beer met 2628 en 21-23 het hoofd moest buigen. Een De Beer, die er tegen de TOG-ers stevig zijn tanden inzette want ook Piet Kardol en Piet Pleysier' moesten aan hem na een verwoed gevecht in drie ga mes toegeven. Ook in de andere duels waren de Maassluisers nauwelijks de minderen, want viermaal zat men dicht bij een punt, dat echter toch uiteindelijk in de derde game naar een Hofland of De Beer ging. Wanneer TOG in deze ont moeting iets meer overtuiging in zijn spel had kunnen leggen, dan had men zeker gekregen wat nu al verdiend leek. Het missen van deze kans betekent voor TOG nog steeds, in de gevarenzone ver keren en daar wil men toch echt wel uit. De komende ontmoetingen (TOG krijgt nog vier minder hoog geklasseerden) zul len daarom met een grote inzet worden aangepakt. Het tweede evenaarde tegen Repelaar de prestatie van de eerste helft 55 en TOG 4 deed hetzelfde tegen Cen trum 6 91. TOG 5 won met 64 van Centrum 4 en TOG 6 verloor van Intiem 12: 4—6. K K ging op het ingeslagen succes sen-pad verder en versloeg zonder al te veel moeite Xerxes 5 (73). Chris Ker- kum won alle partijen, terwijl 't Hart en/ Foncke ieder een set moesten af staan. Ook het tweede won met 73 van Contact 2. Hier was Dick Bergwerff goed voor de volle winst en zorgden Jan Par te en Cor Verkerk ieder voor twee pun ten. Het derde bleef voor promotie (te gen RN 2 9li en dient zich aan voor promotie naar de derde klasse. De K K junioren maakten de vreugde in het ru- beroidkamp volledig door winst op In tiem 50. Smash, die de puntjes wel heel hard nodig heeft trok in Rotterdam tegen Hermandad aan het kortste eind. De politiemannen kwamen op volle sterkte achter de tafel en dat leverde voor de Maassluise gasten vele proble men op. Henk van Rossen bleek onder het wakend oog van de politie helemaal niet zeker van z'n zaak en hield z'n score blank. Frans v. d. Burg won een van van zijn drie partijen. Dit betekende voor Jos v. d. Burg dat hij in de slotset te gen Dijkstra met een stand van 54 het wel of niet meenemen van een punt in handen had. Hij knokte ervoor; na twee dames hadden de heren elkaar nog niets toegegeven en in de spannende slotgame was het Dijkstra die aan het langste eind trok. Smash 2 had Atlantic 4 op be zoek, dat in de eerste helft Smash het eerste verliespunt toebracht, waartoe de gasten overigens ditmaal in het geheel niet Instaat bleken, want met grote over tuiging gingen de heren Pop, J. en L. Zeegers te werk en lieten 10-4) aanteke nen. Het derde verloor met 2—8 van Hermandad 4, De junioren kregen van stadgenoot TOG met 41 klop. Frans Vlasblom scoorde het enige tegenpunt. Overige uitslagen: RaketHollandiaan 0—10, Hollandiaan 2Insulinde 64, Hol landiaan 3Eendracht 11 82, Hollan diaan 5Repelaar 2 010 Intiem 8 Hollandiaan 6 8—2, Hollandiaan 7Ho- bart 3 73, HermandadIntiem 1 5—5, Intiem 2—Eendracht 5 010, Intiem 3— Centrum 3 55, Elan 5Intiem 4 82, Cebeco 1—Intiem 6 55, Intiem 10Di- veko 3 46, Diveko 5Intiem 11 100, Intiem 2 jun.Elan jun. 41. 1 Elan 6 12—22, 2 J. Pendrecht 11—19, 3 21-up 6 11—19. 4 TBSM 3 12—13. 5 Stok vis 2 11—9. 6 Nationale 2 12—9, 7 Stad huis 2 12—8. 8 WTV 1 11—3, 9 RAP 3 122, 10 Eendracht 12 3L 1 Overschie 2 1118, 2 Meeuwenplaat 12—18, 3 Honor 1 12—18, 4 St. Rotterdam 12—16, 5 Cebeco 12—8, 6 VBP 2 11—7 7 Caltex 11—7, 8 RET 11—6, 9 Intiem 6 12—6 10 Van Hesseen 2 3K 1 TOG 3 11—18, 2 PVA 2 11—16, 3 Elan 8 12—14, 4 Luxaflex 12—14, 5 SVA 4 11-13, 6 Windmolens 12—10, 7 Sunlight 11—9, 8 Raket 3 11—6, 9 Roteb 11—2, 10 Atlan- 1 21-up 5 12—24, 2 HPV 3 13—18, 3 Ger minal 13—17, 4 JKS 11 13—15, 5 Smash 1 13—14. 6 Eendracht 13 11—13, 7 Her mandad 2 128, 8 Intiem 5 128, 9 Ta- va 12—7, 10 Shell 3 13—0. 3D 1 SVZ 1 13—24. 2 BTTC 13—19, 3 Stok vis 13—18, 4 SVS 12—14, 5 Eendracht 12—13, 6 Elan 7 13—13, 7 Overschie 13-10, Hollandiaan 3 13—8, 9 Shell 2 12—4, 10 Justitia 123. Ned. metaal bedrijfs- bond hield vergadering Tijdens de jaarvergadering van de Alg. Ned- Metaal Bedrijfsbond afd. Maassluis werden de aftredende bestuursleden de heren M. Speijer, J. Hoekveen en M. van Rosenberg herkozen, terwijl in de vakature, ontstaan door het vertrek van de heer Tempelaar, tot penningmeester werd gekozen, de heer J. C. Eyeriks. In de kascommissie kregen zitting de he ren K. v, Splunter en C. Vlielander. Uit de jaarverslagen bleek, dat de afdeling wat het ledental en de financieën be treft, een goed jaar achter de rug heeft, al is het bestuur van mening dat nog veel metaalbewerkers ongeorganiseerd zijn. De districtsbestuurders, de heer A. Schravemade, sprak in deze vergadering over georganiseerd en niet georganiseerd. Hij zeide o.m., dat dikwijls de hulp van de districtsbestuurders wordt ingeroepen voor problemen het gehele personeel be treffende. Het is daarom logisch dat de werkgevers voor deze diensten, die ook van belang van de onderneming kunnen zijn, betalen, middels een bedrag gelijk aan de jaarcontributie per ongeorgani seerde. Verder schonk spreker aan het stakingsrecht ook aandacht en daar naast aan de rechtspraak in de onderne ming, die hij van belang vond om aan de' sociale achterstand, die in het meest welvarende gebied van Nederland, n.l. in- en rondom Rotterdam nog bestaat, een einde te maken Draagt elkanders lasten bracht 793,60 op De huis aan huiscollecte ten bate van „Draagt elkanders lasten", in de perio de van 14 t.m. 18 maan 1966 heeft te Maassluis opgebracht f793,60. In ver band met de actie „Eten voor India" heeft het hoofdbestuur de straatcollecte, die zaterdag j.l. gehouden zou worden, niet doen doorgaan, zodat bovengenoemd bedrag een prachtig resultaat mag wor den genoemd. Het bestuur zegt een ieder, die aan deze collecte heeft medegewerkt dan ook hartelijk dank TVOG levend In de feestrge* van de enorme nationale prestatie op het ijs van 't Ullevistadion in Göteborg valt het moeilijk om te praten over de vele conflicten, die vooral de laatste tijd zich voordoen in de Nederlandse sportwereld. Over de kwestie finis hes" willen we 't derhalve nu zeker niet hebben. Deze maal beperken we ons tot de voetbalsport, want hoewel de grondoorzaak van de conflicten in alle sporten dezelfde is, werden we in de laatste dagen daar nog eens met onze neus gedrukt op conflicten tus sen trainers en leden van een keuze commissie en/of bestuur. Na het door ons blad openbaar geworden conflict tussen trainer Kment en de leiders van Feijenoord, bleek vorige week bij de andere Rot terdamse ere-divisieploeg een soort gelijke kwestie te leven. Bill Thomp son, de Schotse trainer van Sparta, gaf zijn bevoegdheden met betrekking tot de samenstelling van het eerste en tweede team aan het Kasteelbestuur terug, omdat het zich in deze zaken wilde mengen. Bij de amateurs zien we zulks ook. In Vlaardingen hebben we eveneens dergelijke kwesties. VFC kende dit probleem enkele seizoenen geleden en besloot toen niet langer moeite te doen kandidaten te zoeken voor een immer bekritiseerde (terecht of ten onrechte) elftalcommissie. „Laat een oefenmees- ter, die betaald wordt en diploma's moet bezitten, zich maar waar maken", was de grondgedachte. Bij de eerste trainer, die ondpr deze stelregel bij de ..kwekkers" moest werken liep het verkeerd. Chris Jans bleek een ver keerde keuze. Hij verdween dan ook van het toneel, maar onrustbarende conflicten tussen leden van de ver eniging bleven uit. Bestuursleden van andere Vlaar dingse amateurverenigingen, die wij toendertijd polsten over het besluit van VFC (het breken met de usance het niet meer samenstellen van een e.c.) geloofden toen niet in het nut ervan. Toen het mis ging onder Jans, zeiden zij: Zie je nu wel, dat het niks is." Na de ontwikkelingen van de laat ste tijd durven zij zulks echter niet meer overtuigend te herhalen. Verscheidene clubs hébben conflic ten tussen trainer en commissie- of bestuursleden gekend of kennen ze nog. Bij de een kreeg de trainer meer zeggenschap, bij de ander moest deze wijken of een deuk in zijn prestige incasseren Ómdat men de mensen, die zich ten slotte voor de vereniging be langeloos hadden ingezet, niet wilde krenken. Een feit is echter, dat er bij verschillende verenigingen (ook elders in den lande) wordt onderzocht of het misschien toch niet beter zou zijn om de oefenmeesters volledig mandaat te geven. Het grootste bezwaar bij de verenigingen is echter, dat deze kwes ties zich in de loop van het seizoen voordoen. Het afstappen van het systeem met een e.c. is namelijk een beslissing, die de besturen niet eigen handig kunnen doen omdat zulks in strijd zou zijn' met statuten en huis houdelijk reglement. Voor de gerezen conflicten werden tijdelijke oplossin- ren gevonden, maar we hebben wel de indruk gekregen, dat in verschillende bestuurskamers reeds wordt gewerkt aan een voorstel voor de over enkele maanden te houden jaarvergadering, waarin een structurele wijziging met betrekking tot de samenstelling van de elftallen is besloten. Wij geloven, dat men er werkelijk naar toe moet, dat trainers, die soms flinke geldbedragen ontvangen en op last van de bond heus niet gemakke lijk meer te verkrijgen diploma's moe ten bezitten, de kans krijgen hun kwa liteiten te bewijzen. Immers, zij trek ken het meest met de jongens op, zij bepalen de speelwijze, zij kunnen de conditie van de gegadigden het best beoordelen en ook kunnen zij minder subjectief tegenover hen staan. Mocht de keuze in dè loop van het seizoen minder juist geweest zijn dan nog altijd kan een bestuur, of als dit zijn verkeerde keuze niet wil erkennen, eventueel een buitengewone leden vergadering ingrijpen. Door zo'n be slissing kan in ieder geval een trainer of een commissie c.q. bestuurslid geen tweedracht meer zaaien met een op merking als ,Jk wilde jou opstellen, maar eh..." of door beloften gedaan vóór een vergadering van de ver antwoordelijke heren" anders beslist. De tijden zijn veranderd. Vroeger toen een lid van de vereniging de training verzorgde en de oefenstof minder ge- compliceerd was, kon men de samen- 1 stelling van een elftal aan de ver- j trouwensmannen van de vereniging overlaten. Toen trainde men vaak slechts eenmaal per week, waarbij dan de leden van de e.c. meestal ook aan- wezig waren. Thans ligt het anders. De gang naar het veld van de niet- i actieve (op het veld uiteraard) leden is minder en van de actieve juist meer. Wij hopen, dat men dit zal be- seffen, want regeren is vooruit zien en met een volharden in de traditie staat men stil, terwijl de ontwikkeling zich voortzet. Ben v Haren Standen 1 Eendracht 5 13—23 2 21-up 2 13—22, 3 Élan .3 13—19, 4 Milksteam 1 13—18, 5 Intiem 2 13—12 6 SVA 1 13—9, 7 USV 2 14—9. 8 NKF 1 13—8. 9 NOAD 3 13-7, 10 Xerxes 3 145. IC 1 Service 1 13—26, 2 Diveko 12—20, 3 Eendracht 4 1318, 4 Favoriet 1318, 5 Eendracht 7 13—10, 6 USV 1 13—9, 7 In tiem 13—9, 8 TOG 1 13—7, 9 Herman dad 13—7, 10 Milksteam 13—6. 2A 1 Stadhuis 13—21, 2 Elan 5 13—20 3 K en K 14—19, 4 Overschie 13—16. 5 Noad 4 13—16. 6 Eendracht 9 13—12, 7 Feyenoord 2 14—12, 8 Intiem 4 14—11, 9 Xerxes 5 13—3, 10 RAP 2 13—2. 2C 1 Hollandiaan 1326, 2 Raket 1316, 3 Feyenoord 1 1215, 4 Kaveka 11U, 5 Repelaer 13—11, 6 Elan 4 12—10 7 TOG 2 12—8, 8 Xerxes 4 11—6, 9 Een dracht 8 11—5, 10 TSF 3 2 D 1 TOGB 13—23, 2 HPV 1 13—22, 3 E en R 13—21, 4 Insulinde 13—14, 5 Hollan diaan 2 1313, 6 Centrum 1 1412,- 7 In tiem 3 14—12, 8 Germinal 4 13—10, 9 Hoogvliet 14—5, 10 HTTC 13—2. 2E 1 BTTC 13—24 2 21-up 4 13—20. 3 HTTC 2 13—19, 4 TSF 1 13—18, 5 TBSM 2 13—18, 6 TJC 1 14—13. 7 PVA 1 13—7, 8 Nationale 13—6, 9 Shell 1 13—5, 10 USV Officieel programma voor het 4e reserveformulier d.d. 26 en 27 februari 1966 Arsenal-Tottenham Blackpool-Aston Villa Everton-Chelsea Leicester-West Ham Manchester U-Burnley N ewcastle-Stoke C. Notts Forest-Sheffield W. Sheffield U-Leeds U. Borussia M.G.-Hamb. S.V. Eintracht Br.-Kaisersl. Eintracht Fr.-Stuttgart Werder Br.-F.C. Köln Borussia N.-Hannover Blackb. Rovers-Sunderl. res. Fulham-Liverpool >es. Berichten of mededelingen kunnen worden gezonden aan onze sportredac. tie in Vlaardingen (Dirk Schaferstraat 18, tel. 5872). Chris de Korte, de assistent van sport- schoolhouder Jan van Gorsel, die in sep tember naar Japan vertrok, heeft in de periode dat hij daar verbleef reeds vele brieven naar zijn „baas" geschreven. Ook zond hij vele foto's, die hij maakte met het toestel dat hij kodht direct na zijn aankomst van het geld, dat zijn leerlingen bijeen hadden gebracht en hem overhan digden bij zijn vertrek. In zijn brieven deelde De Korte mede, dat hij het in Japan na een lange periode van wennen nu goed kan aarden en reeds verschei dene vrienden heeft gemaakt. Vol lof sprak hij over zijn leraar Ebii, die achtste dan is en concludeerde, dat hij zich pas bij zijn terugkomst met een gerust hart judoleraar zal kunnen laten noemen. Over zijn belevenissen hopen wij over enige tijd meer te kunnen publiceren. Wij willen nu echter volstaan met mee t« delen, dat de plannen voor zijn terug keer al vrijwel rond zijin. Op 4 juli hoopt hij in Marseille weer op Europa's vaste land voet aan wal te zetten. De gymnastiekvereniging Hollandia maakt bekend, dat zij op zaterdag 5 maart in de Stadsgehoorzaal een grote uitvoe ring zal geven. Na afloop van de uitvoe ring, die om acht uur zal beginnen is er een bal in de zaal Harmonie. In tegenstelling tot zijn oorspronke lijke 'plan om tot het einde van de com petitie te blijven, heeft Arie Mastenbroek zijn trainersloopbaan bij RK WIK reeds nu beëindigd. Reeds rond de jaarwisse ling had Mastenbroek aan het bestuur van RK WIK zijn wens kenbaar gemaakt om eerder te vertrekken, dan contrac tueel was vastgelegd. Zijn bedoeling was maart. Later is tussen de oud-CW-er en het RK WIK-bestuur nog even van gedachten gewisseld om het seizoen af te maken, maar in haar weekbrief van vorige week deelde het bestuur van RK WIK mede, dat nu zich een medische indicatie bij Mastenbroek heeft voor gedaan het vertrek eerder dan oorspron kelijk gepland een feit is geworden. De training van RK WIK wordt nu tijdelijk verzorgd door vice-voorzitter Frans van de Ven sr., die tevens deel zal uitmaken van de elftalcommissie. Hij neemt daarin de plaats over van de heer C. J. den Boogert, die zich uit deze commissie ■terugtrok. De heer Den Boogert blijft wel deel uitmaken van het bestuur van da voetbalvereniging. „Ziehier uw eerste nummer van ons officiële contactorgaan. Een nogal kale voorpagina zult u ongetwijfeld denken. Inderdaad. De redactie heeft namelijk spe ciaal voor u, trouwe lezer., de mogelijk heid opengelaten een klinkende naam te bedenken voor uw lijfblad." Dit zijn de eerste zinnen van het eerste clubblad, dat de in 1948 opgerichte atletiekvereni ging Fortuna een dezer dagen liet ver schijnen. De voorpagina was indexdaad kaal„ maar de inhoud van dit eerste pro dirkt van a.v. Fortuna's redactie (J. den Broeder. J. v. d. Meer en A. Bouwens) beslist niet. Vijf volle folio-vellen gavën een overzichtelijk beeld van de activi teiten van het afgelopen jaar en de pro blemen en plannen, die momenteel bij deze jonge vereniging leven Voorzitter D. Ringlever schreef: „Wij bezitten thans een accommodatie, waar wij onze atle- tieksport op een zeer goede wijze kunnen beoefenen. Ook voor Vlaardingen is deze baan een aanwinst. Om dit waar te maken, zullen wij trachten er nog dït komende seizoen atletiekwedstrijden op te houden, zodat wij het Vlaardingse pu bliek nader tot de moeder aller sporten „Atletiek" brengen.' Jan GroeneveM. oud eerste-elftal- speler en nu juniorleider van De Hollan diaan verzocht ons aandacht te vestigen op de klaverjaswedstrijden, die de jeugd commissie van deze vereniging iedere zaterdagmorgen vanaf half elf in het clubgebouw van De Hollandiaan houdt. Er wordt gespeeld door koppels en ieder» week zijn er fraaie huishoudelijke of luxe artikelen te winnen. Iedereen kan mee doen. De kosten van deelname zijn Der koppel f2.-. De opbrengst van deze wedstrijden wordt bestemd voor activi teiten voor de jeugd van De Hollandiaan in de zomermaanden. In Maassluis wordt zaterdag a.s. de finale gespeeld van het grote klaverjas- toernooi van VTM om de grote prijs van VTM: de kamer wollen vloerbedekking. Ook de tweede prijs is niet te versmaden namelijk een dames of heren rijwiel. D» finalisten worden verzocht op tijd aan- wezig te zijn. Gelijk met deze final» wordt een groot troosttoernooi georgani seerd. Ook daarin zijn prachtige prijzen te winnen. De prijsuitreiking vindt plaats om circa 6.30 uur. Familieleden en be langstellenden zijn welkom. De aanvang van beide evenementen is om 4 uur. In het komende weekeinde wordt het oorspronkelijk voor 12 en 13 februari vastgestelde programma gespeeld. Voor de goede orde herhalen wij het nog eens: Limlburgia—Fortuna, VFC—EBOH, Hoek van Holland—Rijswijk, RK WIK—'Wip- polder, De Hollandiaan—TRH, Ter Leede —Zwaluwen, Excelsior M—s Graven- zandse S.V., HVO—ASWH. TSB—RAS, Duinoord—Hoekse Boys, Rockanje—Sun light, Hermandad—TRS, NTW—DVO en Oldi—VDL. Flardifilm houdt demonstratieavond In de voorzaal van „Excelsior" Oost- havenkade wordt op vrijdag, 25 februari s avonds om 8 uuï een demonstratie avond gehouden door de firma Regene- to uit Den Haag. Behandeld wordt het prepareren en eventueel herstellen van beschadigde smalfilms. Deze avond wordt georganiseerd door de amateur- smalfilmclub „Flardi-Fllm" die behalve haar leden ook alle belangstellenden filmhobyïsten uitnodigt en welkom heat,

De Havenloods | 1966 | | pagina 4