ju ftlateWM DO Robben kunnen binnenkort in helder water vissen "J98 KAREL DOQRMANSTRAAT133 Overtrekt nu Bankstel En nu. Y.H.C. Heya voor .Rotterdam" Deze week in de bioscopen r,-'M Luchthaven neemt op 1 april startbaan in gebruik JeVolksk vant DE HAVENLOODS - DONDERDAG 24 FEBRUARI 1966 9 GTO LANG ALS „Blijdorp" bestaat heeft men zich reeds kunnen verlustigen in de rappe zwemcapriolen van de zee honden en zeeleeuwen in de bassins ter weerszijden van de ijsberen, die al even eens bij de bezoekers-in „hoog aanzien" staan; gelukkig achter dikke, hoge mu ren. Iets wat voor het voortbestaan van zeehonden en zeeleeuwen wel zeer nood zakelijk is. Er wordt hard gewerkt om van deze dartele zwemmers een nog grotere at tractie te maken door het water glas helder te maken. Eén poging waarin men het vorig jaar nog niet geslaagd is. doordat de temperatuur er zich niet toe leende. Men moet namelijk om de gewenste bekleding te kunnen aanbren gen, wachten tot de temperatuur tot tien graden C. is opgelopen. Maar men hoopt met de werkzaamheden, in de loop van de komende maand te kun nen aanvangen. Wanneer het werk vlot verloopt zal men zo omtrent Hemel vaartsdag de attractieve bewoners van .Blijdorp" ook in hun element, het wa ter kunnen bewonderen. Vorig jaar heeft men de bassins grondig verbouwd en het mogelijk gemaakt, dat het pu bliek tot naast de dieren kan afdalen, zo. dat men onder de brug door. de vij ver kan zien liggen, met het rijke die renleven, dat daarin te aanschouwen Doch in feite moet de ..robbenhaven". i] in het hart van de dierentuin, het nog gaan doen, maar dit zal niet lang meer duren. Dan zal van de Stadhoudersweg af dagelijks vers water worden aange voerd en in filters worden gezuiverd, zo dat ook het water in de vijver zal ver helderen. En dan zal ook het afvoerwa- ter naar de Rotterdamse singels wor den geleid, hetgeen in een uur tijd kan geschieden, terwijl voor de aanvoer slechts een half uur nodig is, via een pompinstallatie. die aldus 500 kubieke meter water verwerkt. Verbetering Het zal voor het publiek van grote be tekenis blijken te zijn. vooral, omdat men in de a.s. lente door de kolossale verbetering, het onderscheid tussen zee honden en zeeleeuwen beter leert begrij pen. De zeehonden met hun hobbelende bewegingen, waardoor zij maar onbehol pen vooruitkomen wanneer zij op het droge komen. Met hun achterpootjes naar achteren, hun zwemvliezen, waar mee zij zich zo razendvlug in het wa ter voortbewegen. Het zijn de dieren, die regelmatig langs de Nederlandse kust voorkomen en die men dikwijls op zafWP platen hun „middagdutje" ziet doen. Maar de zeeleeuwen zijn de dieren, die men zowel in dierentuinen als in circus sen aêmtreft, De echte jongleurs, uit Ca lifornia afkomstig, die tot geweldige 1 prestaties komen- met hun draaiende halzen en hun evenwichtsgevoel, waar door zij in staat zijn om bv. een bal, minutenlang op het puntje vhn Hurt heus in balans te houden. Ware circusarties ten dus, die zich overigens op het dro ge tevens goed kunnen voortbewegen, want de zeeleeuw kan de vier vinnen, waarmee hij zwemt, een slag omdraai en. wanneer hij uit het water komt en zodoende op vier poten lopen. Met de lange, beweeglijke nek statig omhoor. verzadigbare viseters en het is daarom ook, dat zij aan de kusten, waar visserij wordt gepleegd, als zeer schadelijk wor den beschouwd. Zelfs is er door de Ne derlandse regering tot voor ongeveer 20 jaar een premie betaald aan iedereen spaar... door nu te kopen Als U honderd gulden naar de Spaarbank brengt, dan wordt na een heel jaar keurig Uw rente,.. 3.25 gulden - bijgeschreven. Maar als U dit voorjaar Ww stoelen en wanden zelf gaat op knappen met dit kunstleer van 4.95 per meter... dat U mórgen koopt met een voordeel van drie gulden per meter... mogen we dan spreken van sparen door nü te kopen! Een partij fantastisch mooi kunstleder voor bekleding van stoelen, deuren, wanden enz., in de zo gewilde lichte kleuren, morgen per meter voor nog géén twee gulden. die een zeehond had gevangen; een be loning die vrijwel geluidloos is afge schaft, toen de zeehondenstand langs on ze kusten merkbaar achteruitging. Maar nu is de zeehonden-bevolking zich weer aardig aan het herstellen. In weerwil van het feit zelfs, dat grote bontfirma's zich danig voor de dieren zijn g; teresseren, toen zij een preparaat ont dekten, dat waardevolle zeehondenvel len opleverde. Er ontketende zich daar door een speciale zeehonden-jacht, veel al op hondjes van 34 maanden oud, met een soepel velletje, waarvoor grif f 35—f 40 wordt neergeteld. Ieder jaar «kwamen er aldus van 500 tot 600 velle tjes aan de markt. De gevolgen zijn natuurlijk niet uitge bleven maar van een algehele vernieti ging is toch geen sprake, want het eigen aardige geval doet zich voor, dat de zeehonden in de Duitse Waddenzee be schermd worden, maar dat de dieren daar niet voldoende voedsel kunnen vin den, omdat de Duitse Waddenzee sterk overbevist wordt. Het gevolg is, dat de dieren hun heil zoeken in de aangren zende Nederlandse wateren. Een emi gratie met alle gevaren van dien, want hier liggen de jagers weer op de loer om ze af te schieten. Nu is er inmiddels door de minister n T Uittreding *U ®0«»brec Op onze eerste verdieping ver kopen wij dit moderne bekle- dingtdoek, in lichte kleuren, 120 en 130 cm breed, i Kattenmepper van Landbouw en Visserij ingegrepen en mag er alleen nog maar op ver gunning ieder jaar een vastgesteld aan tal zeehonden men kan ze ook rob ben noemen worden afgeschoten. En straks zullen deze bepalingen wellicht nog verscherpt worden, wanneer de Del tawerken gereed zijn. Want dan zal er in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren zoet water zijn. waarin de zeehond niet kan leven. Zoals dit indertijd ook bij de Zuiderzeewerken het geval is ge weest. Men begint dan ook reeds zuinig te worden op de zeehonden, waarvan straks zeker 1/3 gedeelte verloren zal gaan en reeds heeft men een zeehonden reservaat bepaald bij het Eierlandse gat in de Waddenzee, dat van staatswege bewaakt wordt. Zodoende zal er in Ne derland een vaste groep zeehonden be waard blijven. ..Blijdorp" heeft overigens in decem ber vorig jaar bezoek gekregen van een kegelrob, een verdwaald exemplaar uit de grote kolonies robben, die langs de Schotse oostkust leven en dié tijdens een vliegende storm over een afstand van 600 km. is overgeblazen Het nog geen zes weken oude dier is gestrand in Hoek van Holland en de plaats van herkomst heeft men kunnen vaststellen, omdat de robben in Schotland na de-ge boorte, direct worden gemerkt. Met heel veel moeite heeft men de zuigeling in leven kunnen houden, aanvankelijk via de fles, maar nu, na twee maanden, verkeert het dier in een uitstekende welstand en verorbert het reeds smaak vol zijn dagelijkse portie vis. Het beest zal straks naar hartelust meezwemmen in de collectie zeehonden, die „Blijdorp rijk is. Een „vreemde eend", die het wel zal doen. M. van den BERGE. ARENAVrouwencommando op Kre- CENTRAAL: Verleiding, 18 j. O r CINEAC-BEURS: Een dollar met een gaatje, 18 j. OOO CINERAMA; De Whisky karavaan, 14 j. (prol.) OOO COLOSSEUM: vrij. t.m. wo.: Spartacus contra Nero, 14 j. O van Katie Elder, Furie in Bahia, The i prol.) OOO GRAND; De zonei (prol.) 14 j. OOO HARMONIE: do. i.m vechters, 14 j. OO ma. t.m. wo.: Zoeloe, r KRITERION. A cause femme, 18 j. OOO (prol.) OOO METRO: O.S.S. 117 - 14 j. OO PASSAGE: Some like PRINSES: do. t.m. di.: ze in de heupzwaai, 14 REX: vrij. t.m. wo.: V ten in Rio Bravo, 14 j. O STUDIO '62: Mary Poppins, a.l. (pro longatie i OOO THALIA: Viva Maria. 18 j. (prol.) OO 't VENSTER: Een ochtend van ze weken IR j (prol.) OOO VICTORIA: Inspecteur Cdouseau slaa weer toe, 14 j. OOO ÜB NV y 3f -TLA R/S- Als niet-rooms-katholiek verontwaardiging kennis van het schaam teloze berichtje op de voorpagina van uw laatste weekblad, inzake de uittreding van pater Dijkzeul Ieder normaal denkend mens zal be grijpen dat een berichtgeving als de uwe over een aangelegenheid welke zuiver en alleen in de persoonlijke sfeer dient te worden behandeld, voor de betrokken partijen hoogst pijnlijk moet zijn. U meent zich wellicht te kunnen be roepen op de bekende gevallen uft het bisdom 's-Hertogenbosch, maar u ver geet dat de mededelingen van mgr. Bec kers alleen voor de aldaar wonende pa rochianen waren bestemd, en naar ik vermoed tegen diens bedoelingen in een landelijke sensatie zijn geworden. Uw mededeling zie ik echter als een bewus te onkiese berichtgeving, waarmede nie mand is gebaat, doch alleen de betrok kenen zijn geschaad. Maarin Amster dam is men nu tenminste van het ver leden van de heer en mevrouw Dijkzeul- Sonderop volledig op de hoogte. Het ont breekt er maar aan, dat u geen foto's heeft gepubliceerd. Wat zou uw oordeel zijn over een kran tenbericht dat melding maakt van het feit dat dominee X (naam en functies voluit) is gescheiden van mevrouw Y (naam voluit), thans woonachtig is te Z„ en zijn ambt niet meer kan waarnemen en thans zonder werk is? Vooralsnog ben ik zo optimistisch te geloven dat u zo fair zult zijn aan deze kritiek een plaatsje in uw blad te geven. P. H SCHUURMANS Zolang het huwelijk een heuglijke gebeurtenis is tusuzn twee mensen, die door velen in deze stad een warm hart wordt toegedragen, zul len wij dit publiceren. Alle andere gedachten wijzen wij af. Red. IS NU GEVESTIGD OP HET NIEUWE ADRES: (hoek Van Oldenbarneveltstraat) Verder blijft alles bij het oude, zelfs het telefoonnummer 121.000. Dezelfde mensen staan voor U klaar in meer ruimte voor nog meer service zonder tussentijdse vrije dageniedere dag zijn er dezelfde mensen die U ook de vorige keer te woord stonden. (van dinsdag t.e.m. zaterdag van 9-18 uur) bii tedere aankoop boven i50.' vergoeden wij uw parkeergeld. Voor de derde maal in haar bestaan zal de IJshockeyclub „Rotterdam" het toernooi om de „Bob van der Heyden"- beker organiseren. Dat zal dit jaar ge schieden op zondag 27 februari. aan vang, 13.00 uur, op de Jaap Edenbaan te Amsterdam. Het toernooi, dat min of meer een afsluiting van het schaatssei zoen betekent, brengt alle Nederlandse ijshockey-teams op het ijs. Dit zijn dan: HIJS-HOKY, Amstel Tigers, TIJSC-Til- burg, IJ.H.C. Deventer en de Rotterdam se club Vorig jaar eindigde IJ.H.C. „Rotter dam" op de derde plaats; een niet ge ringe prestatie van deze knapen, die het zonder eigen trainingsgelegenheid moe ten stellen. Ook dit jaar willen zij een goed figuur slaan en daarbij hebben zij de medewerking van hun supporters hard nodjg. Een bezoek aan dit toernooi geeft een volledig beeld van de stand van het huidige ijshockey in ons land. Dus op zondag 27 februari naar Amster dam om daar een Heya, Heya uit te brengen voor de Rotterdamse jongens op de schaats! „Een vriend van mij had enkele ren geleden last van een kat die zijn tuin bevuilde en zijn marmotten be dreigde. Hij liet zich door de dierenbe scherming een vangkooi geven. Toen de kat gevangen was, liet hij hem weer vrij, omdat hij het zelfs niet over zijn hart kon verkrijgen het dier pijnloos te laten doden. Hij is een dierenvriend.. Eén van mijn buurtgenoten ondervond blijkbaar last van onze kat. Hij plaat ste een ook voor kinderen gevaarlijke zware klem, waarin de kat gevangen werd. Het beest werd donderdagochtend in deerniswekkende toestand met een bloedend gedeeltelijk bevroren pootje, uitgetrokken nagels en een bezeerd bek je aangetroffen, op enige afstand van ons huis. De plaatser van de klem had verzuimd er zijn visite-kaartje aan te hangen. Mag ik hem langs deze weg verzoeken zich bij mij te melden, opdat ik hem kan vertellen hoe ik over hem denk? Hij, resp. degenen die vermoe den. wie deze laaghartigheid bedreven heeft, kunnen zich ook in verbinding stellen met Politiebureau Straatweg, te lefoon 143144 toestel nr. 4004". J. H. van den IJssel, Van Ballegooysingel 56, Rotterdam. Op 1 april zal op de Luchthaven Rot terdam de verlengde grote startbaan of ficieus in operationeel gebruik worden genomen. Was de baan 1540 meter lang, na een jaar werken is deze lengte ver groot tot ruim 2000 meter. Op het ogen blik is de firma N.V. Offringa uit Gro ningen druk bezig er de laatste hand aan te leggen. De ingebruikneming van de verlengde baan heeft voor de lucht haven vele voordelen. De luchtvaartmaatschappijen zullen dan met de grote straalvliegtuigen kun nen neerstrijken en starten. Behalve de kleinere typen vliegtuigen zullen nu ook bijvoorbeeld de Caravelle, de Boeing 727 en de DC-8, zij het met een beduidende brandstofbeperking kunnen starten. Hierdoor zal de Luchthaven Rotterdam natuurlijk ook een zeer belangrijke uit wijkmogelijkheid worden van hel vlieg veld Schiphol. De havendienst wil de verlengde start baan op een datum na, april met enkele feestelijkheden officieel openen. Men heeft naar 1 april als datum van ingebruikneming gestreefd, omdat, enkele dagen later de jaarlijkse hollen-vluchten beginnen, waarvoor de luchtvaartmaat schappijen ook grotere toestellen gaan gebruiken. De luchtvaartmaatschappijen, die deze vluchten zullen uitvoeren zijn Channel Airways. British Midland, Au- tair en Invicta, Dan Air en Skyways. Deze vluchten zullen op 14 Engelse luchthavens beginnen en eindigen 'en worden uitgevoerd met toestellen van het type Viscount. Argonaut. DC-4, Am bassador, Avro-748 en DC-3. De topdagen worden verwacht tusens 17 april en 10 mei. De bussen, die de Engelse bezoekers naar de bollenstreek zullen vervoeren worden gecharterd'door de Engelse reis organisaties. Op 28 april zal de 100.000-ste bóllenpassagier worden verwacht. Dit feit zal worden verslagen door een team van de B.B.C. In het avondblad lees ik zojuist, na de eerste dag van verkoop van de ICEM-post. zegels en -blokjes, dat ingevolge de enorme navraag reeds verschillende postkantoren „zonder" zaten. Dat is goed nieuws en daarom wil ik dit beriifhtje aan het begin van dit artikel brengen. Het is te hopen, dat zich dit verschijnsel nog vaker zal voordoen, want u weet inmiddels allen, waarvoor de opbrengst bestemd is. Een woordvoert -r van de PTT verklaarde woordelijk: „Het is nog nooit eerder gebeurd, dat een bijzondere postzegelemissie zo hard loopt." Voor de verzamelaar zit hier wel degelijk toekomst muziek in, want ik heb eens mijn licht bij de ICEM opgestoken. De oplaag van do blokjes schijnt zeer groot te zjjn, om de acties huis aan huis, mara-ton (belastingvrij) en kaart-aan-de-Koningin te doen slagen. Het overgrote deel (nl. die, welke voor genoemde acties worden gebruikt) van de uitgegeven blokken wordt evenwel door do PTT behouden en vernietigd, zodat de overblijvende blokjes diegene zijn, welke bij da verzamelaar terecht komen. Dit aantal wordt geraamd op een 500.000 stuks. Legt u daarom wat blokjes extra opzij, om er later een duurder stuk voor te kunnen inruilen, als dit blokje in waarde is gestegen. Volgens een persmededeling van de PTT verschijnen de zomerzegels dit jaar om streeks april/mei; op 26/9 (voor het laatst op deze datum, in het vervolg op de stich tingsdatum van de raad van Europa: 5 mei), de Europa-zegels en op 15/11 volgen de Kinderzegels. Ik heb me laten vertellen, dat op de Antillen een bijzonder zegel t.g.v. „het" huwelijk zou verschijnen. zegel zal worden uitgegeven, hoewel die kans nu erg kiein is. U heeft allen kennis genomen van de aanstaande tariefsverhoging, die ons opnieuw fe wachten staat. (Persoonlijk had ik ze al eerder verwachti 1 mei is dit feest. Heeft u er wel eens aan gedacht, dat de huidige postzegelboekjes dan wéér moeten worden vervangen? Ze zijn dan precies elf maanden te koop geweest, niet te lang dus. Koopt u er nog een paar van, voor het te laat is; mijn vorige waarschuwing heeft het bewezen: de rode en blauwe boekjes zijn nu reeds het drievoudige waard. We hadden het daarnet over de ANTILLEN. Men begon aldaar omstreeks 31 1 met de ICEM- zegels. Omstreeks september verschijnt een serie van vier waarden t.g.v. 25 jaar onderwijs in de Antillen. In november volgen de Kinderzegels. Een sober uitgifte programma dus. SURINAME is daarentegen dit. jaar bijzonder actief. Startte men onaangekondigd met de uitgifte van vier luchtpostbladen van 15202530 ct. op 31/1 kwamen de ICEM's (denkt u aan uw Europa-verzameling? Tevens UNO-thema!l zegels en blok. Op 16/2 verschijnt een prachtige vógelserie met 8 waarden: 1234 36810 ct. Op 9/3 wordt het Centraal Ziekenhuis in gebruik genomen: Twee zegels van 10 en 15 ct. Daarna volgen: Op 26/3 „100 jaar Redemptoristen in Suriname", op 13/4 „Paasweldadigheidszegels" van 10+5, 15 8. 20 10. 25 12 en 30 15 ct.; 9 5 vieren de Staten van Suriname hun eeuwfeest; 20/10 komt een TV-serie van 25 en 30 ct. Op 25/11 komen de Kinderzegels (10+5, 15 8, 20+ 10. 25 12 en 30 15 ct.) met ja, u leest het goed alwéér een blok (10-)-5. 20 10, 10+5)! I ziet. al is het contract met vriend Lehmann, New York, USA, verbroken, zijn geest waart er nog steeds rond. Ik ben blij, dat ik aan het begin van de Lrhmann-era Suriname aan dc kapstok heb behangen, anders was ik weer f 14.46 als ik goed gerekend heb armer aan voor het grootste deel overbodige uitgaven, getuige de uitgifte, waarmee het jaar wordt afgesloten „50 jaar Bauxiet-Industrie in Suriname20 en 25 ct. Verzamelt u tevens nog de FDC's erbij, dan bent u meer dan bet dubbele kwijtOok ZWEDEN maakt het ditmaal tamelijk bont: T.g.v. de wereldkampioenschappen schaatsen wordt op 18/2 .n" postze8;e't)oekje uitgegeven. Het velletje bestaat uit twee horizontale strips van ^Tn^r.5-25~50 Öre' 900 000 boekjes zullen in de Zweedse taal worden gedrukt en 0.000 in de Engelse taal. Het boekje zal twee Kr. kosten. Losse zegels worden niet verstrekt. Ook Italië, Noorwegen en de DDR zitten aan aan de dis van wereldkam- pioensehappen-zegels: ITALIë hield op 24/1 het wereldkampioenschap bob sleeën in Cortina d'Ampezzo (40 en 90 lires), NOOR WEGEN houdt van 17/227/2 het wereldkampioen schap skiecn. Ter gelegenheid daarvan verschijnen op 8/2 liefst vier zegels (40—55—60—90 óre). Dc DDK doet het niet één minder: Hier op 25 1 drie zegels van 10'2520 pf„ t.g.v. het wereldkampioenschap sleeen. Dit voor de sportliefhebbers. Nog meer sportmotieven volgen uit SAN MARINO: Paardrijden en wel 10 lire (draf), 30 (cross country), 40 Ihindernisseni. 70 (galop), 90 (steeple chase) en 170 lire (polo. OOSTENRIJK geeft op 28,2 een her denkingszegel uit t.g.v. van het 100-jarig bestaan van de hoofddirectie PTT. Dc zegel toont ons het hoofdkantoor van de Oostenrijkse posterijen. DENEMARKEN maakt zijn opwachting met een buitengewoon suggestief zegel. Er staat een heleboel op en wel: „Het Rode Kruis" in 31 talen, met daarnaast een rood kruis, een rode leeuw (do Perzische organisatie) en de rode halve maan (de islamitische tak). ISRAëL heeft opnieuw een aantal aanvullingswaarden op de nieuwe gebruiksserie uitgegeven Nu: 0.05 (het wapen van de stad Lod), 0.02 (de stad Qiryat Shemona), 0.05 (Petah Tiqwa), 0.06 (Nazareth), 0.08 (Beer Sheva), 0.10 (Bet Shean), 0.12 (Tiberias), 0.37 (Zefat), 0.50 (Leziyyon) en 0.70 (Jeruzalem). Over wapens gesproken: Van de postdirectie van LIECHTENSTEIN ontving ik heden een hoekje inhoudend 11 briefkaarten a 10 rappen (prijs fr. 1.10). Elke zegel draagt het wapen van een Liechten- REPU8LIQUE FRANCAISE steinse gemeente in twee kleurenj "TA t/v Deze kaartenserie is een geslaagde j0 j| f aanvulling op de beide vorige.' 'I fraaie wapen-postzegel-series. Op het linker gedeelte van de kaart bevindt zich een pentekening van de betreffende plaats. Dit unieke boekje is te bestellen bij dc Post- wertzeichenstelle der Fuerstlichen Regierung VADUZ, Fürstentum Liechtenstein a 1.10 Zwits. frank, per internationale postwissel. FRANKRIJK: Drie grote Fransen worden geëerd op een op 14/2 uit te geven serie met toeslag teu bate van het Rode Kruis: Saint Pierre Fourier, Francois Mansart en Marcel Proust. Elke zegel heeft een waarde van 0.30 10 fr. Plaatsruimte belet mij, u het uitgifte-programma bekend te maken. De betreffende uitgiften zal ik vroegtijdig aankondigen, evenals de oplagen van de zegels uit 1965. VERENIGDE STATEN: Alle postzegels zullen vanaf heden, na een langdurige proefneming in Dayton (Ohio), worden gredrukt met een lutniniscerende drukinkt. Men rekent tegen mei 1967 alle zegels te hebben vervangen. Het doel ervan is, zoals ook wij reeds in Gouda beproefden het opzetten en sorteren te vergemakkelijken. Door bestraling met ultra-violet licht zullen de gewone zegels groenachtig oplichten, terwijl de luchtpostzegels een oranje licht schijnsel zuilen geven. In het kader van de nieuwe frankeerserie vwscheen op 29/1 een zegel van 6 ct (F. D. Roosevelt), op 22/2 volgt eer en op 14/3 een zegel van 8 cent (A. Einstein). Zover geschreven ontvang ik zojuist met de post het ontwerp van de huwelijkszegel van de Nederlandse Antillen. Wat hier niet kon en u kent allen de slappe argumenten en tegen spraak in deze onverkwikkelijke zaak kon daar wel en het resultaat is ontwapenend: Twee parkieten, gezeten op twee trouwringen, die de letters B en C omsluiten. Dag van uitgifte is uiteraard 10 maart en de waarde bedraagt 25 ct (50 ct Ned. munt). Vamsl PfiOt/ST f871 n zegel van 5 cent (George Washington) landelijk ochtendblad een krant om mee in zee te gaan. ij Bezorg mij 14 dagen gratis uw krant; daarna wil ik graag een: I J maandabonnement (f 3,90) kwartaalabonnement (f 11,70) (Doorhalen wat niet van toepassing is). NAAM: STRAAT: PLAATS: Deze bon s.v.p. uitknippen en opsturen aan De Volkskrant, postbus 1002, Amsterdam Straten mogen op 10 maart feestvieren De burgemeester van Rotterdam heeft besloten om, te'r gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Von Amsberg, op 10 maart-enkele ont heffingen te verlenen. Zo mag in de in richtingten tot-het verbruiken van eet-of drinkwaren zonder nadere vergunning muziek worden gemaakt en gelegenheid tot dansen worden gegeven, mits vooraf de verschuldigde vermakelijkheidsbelas ting is voldaan. Het algemeen sluitingsuur der inrich tingen tot het verbruiken van eet- of drinkwaren en der vermakelijkheden in gebouwen wordt, in de nacht van don derdag 10 op vrijdag 11 maart, bepaald op 2.00 uur. Zonder nadere vergunning mag tot middernacht straatmuziek wor den gemaakt. Ook is het organiseren van straat- en buurtfeesten toegestaan en mogen straatversieringen worden aangebracht.

De Havenloods | 1966 | | pagina 5