Zal Rijnmondraad zich vestigen in Schiedams stationsflat Aeht wegzakkende woningen moeten worden ontruimd warmte db Subsidie van f voor kunstcentrum MEYBORG Amateur smalfilmclub maakt verkeersfilms D. BARON Pui^olbrengl1 HAKSTIKKB LEKKER! DE HAVENLOODS DONDERDAG 24 FEBRUARI 1966 13 Het Rotterdamse gemeenteraadslid, dr. F. J. Krop, heeft er zich ongerust over gemaakt, dat de Rijnmond Raad zich in Schiedam zal gaan vestigen. In Schiedam kan men zich deze ongerustheid niet erg indenken, per slot van rekening is Iedere gemeente gelijkberechtigde partner en draagt ook iedere Schiedammer, babies incluis, zijn verplicht aandeel in de kosten (volgens raming 1,20 per jaar) bij. Het is ook duidelijk, dat Schiedam graag de deuren van het Stations flatgebouw voor de Raad open zet, vooral nu ook de voorzitter van de Raad ln het Schiedamse bevolkingsregister is ingeschreven. En de Stationsflat is een ongetwijfeld aantrekkelijk kantoorgebouw. wens per etage geregeld. Om die reden zijn er dan ook geen ..beweegbare mu ren", zoals dat wel in vaktermen heet, dat wil zeggen, er zijn geen beweegbare ramen, omdat dit overbodig is. Hierdoor wordt dus ook tocht enz. in het gebouw uitgesloten. Uiteraard worden er de meest moderne liften aangebracht, een werk van de fa. Van Straaten. Iedere etage heeft een vloeroppervlak te van 600 m2. en is voorzien van een bescheiden keukeninstallatie. De bene- denetage is bestemd o.m. als showroom. Er is een parkeerruimte van 2600 m2. er wordt bij het gebouw een benzinesta tion gevestigd. Het gebouw is gunstig ge legen, niet alleen omdat het slechts en kele tientallen meters van het Schie damse station staat, maar ook aan de snelle verbindingsweg zowel met Rotter dam als Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland via Horvathweg en Van Haarenlaan, nu straks de Brandersbrug in gebruik zal worden genomen. Dit be tekent ook, dat vanuit Rotterdam het De Stationsflat is een Schiedamse schepping. In nauwe samenwerking tus sen de ontwerpster, het Architecten- en Ingenieursbureau Spruijt en den Butter, heeft de N.V. Bouw- en Aannemingsbe drijf D. Baron, beiden uit Schiedam, is dit forse en fraaie gebouw gebouwd. Een gebouw van negenkantoorverdiepingen plus begane grond en kelderruimte. Wat deze laatste betreft, behalve dat hierin de diverse installaties voor olie-verwar ming, de telefoon enz. zijn ondergebracht, is er voor ieder kantoor een brandvrije archiefruimte ingericht. Er is een zeer aantrekkelijke werk ruimte verkregen, waarin het ongetwij feld een genoegen zal zijn om te wer ken. Hieraan draagt ook bij de bijzon der air-oonditieraing. die d'OOT de fa. Vair Swaay uit Den Haag wordt aange bracht. Dit is een installatie welke vol ledig aan de eisen voldoet, want niet alleen wordt gezorgd voor koele- of war me lucht, maar ook de vochtigheids graad en luchtverversing wordt naar A. Het subsidie is bedoeld voor de dek king van eventuele verliezen, zodat het niet wordt uitgekeerd voor zoveel na af loop van het seizoen zal blijken, dat geen verlies is geleden; bij de vaststelling van de uitkomsten moeten als baten ver werkt zijn de uitkeringen krachtens de subsidieregeling voor passieve culturele ontwikkeling. B. Het kunstcentrum zal van elk eve nement een exploitatie-overzicht en van het gehele seizoen een eindverslag aan burgemeester en wethouders moeten overleggen. B- en W. van Schiedam herinneren er aan, dat de gemeenteraad in september 1965 heeft besloten aan het Kunstcen trum alhier, voor het seizoen 1965-1966 een subsidie te verstrekken voor het dek ken van de totale exploitatietekorten op zijn te geven voorstellingen tot een maxi mum van 6.360 en voor het maken van propaganda tot een maximum van 3.300. De Schiedamse Gemeenschap verzocht in het geraamde tekort voor het seizoen 19661967 ad f 15.000,- te willen subsi diëren. Zoals bekend, is het kunstcentrum in het lopende seizoen gestart als overkoe pelend orgaan, waarin de Katholieke Kring, de Schiedamse filmkring, Toon kunst en de Schiedamse gemeenschap participeren, met het doel het culturele werk in Schiedam tot nieuw leven te brengen. Het Kunstcentrum heeft in deze korte tijd nog geen gelegenheid gehad zijn werk te consolideren en heeft ook nog geen redelijke financiële basis, welke D W. van Schiedam schrijven de gemeenteraad steunt op een voldoende aantal leden. B. ,J hebben hiernaar een onderzoek slechts minutenwerk zal zijn per auto. Het Stationsflatgebouw is een sieraad voor Schiedam geworden. Het is geen ..blok glas en steen", maar de architect heeft het gebouw karakter weten te ge ven en bouwkundige schoonheid, die het gebouw het aanzien waard maakt. De N.V. Baron heeft inmiddels het ge bouw, dat rond de vijf miljoen aan bouw heeft gekost, verkocht aan de N.V. ES- GE, een dochteronderneming van de Esso, die het gebouw gaat exploiteren. Zoals medegedeeld, zal ook Wilton— FijenoordBronsmetaal er twee verdie pingen van gaan bezetten. Dit zullen dan de eftages 8 en 9 zijn. Voorts is het zeer waarschijnlijk dat de Ameri kaanse onderneming Key de eerste en tweede verdieping zal betrekken. Indien de plannen van de Rijnmond voortgang vinden, dan zullen voor deze Raad waar schijnlijk de etages 3, 4 en 5 worden ge reserveerd, zodat 6 en 7 nog resteren. Het gebouw zou per 1 april opgeleverd worden, hoewel er een vertraging van enkele weken kan ontstaan, al kon er tij dens de vorst vrij geregeld worden door gewerkt. Overigens betekent dit niet, dat dan het gebouw kan worden betrokken, want dan moet de afwerking plaats vin den volgens de wens van de diverse huur- ders, die bepaalde andere indelingen kun nen verlangen. Ook de inrichting van de kantoren vergt wel enige tijd, maar dit is afhanelijk van de huurders. Om die reden zal het ook nog wel even duren, voordat de Rijnmond Raad het gebouw zou gaan betrekken. Enkele weken geleden is de voor zitter vam de Rijnrpond Raad, mr. Ma- rijnen, die intussen inwoner van Schie dam is geworden, met enkele leden van de Raad het flatgebouw wezen bezichti gen, waarna de voorstellen werden ge daan. Weliswaar bepaalt artikel 3 lid 2 van de wet op Rijnmond, dat de Rijn mond Raad in Rotterdam is gevestigd, doch er is altijd nog een uitwijkmoge lijkheid, doordat de Raad anders kan be slissen. Schiedam valt even goed onder de zorgen van de Rijnmond Raad, als Rotterdam en de andere gemeenten. Uiteraard is het aan de Raad om te be slissen, of de zetel naar Schiedam zal worden overgebracht. Gezien de moderne ontwikkeling van Schiedam, de toekom stige sanering van binnenstad en her bouw wordt aan de waardigheid van de Raad bij Vestiging in Schiedam ge slist niet tekort gedaan. En de Stations flat biedt een uitnemend punt. dat ge makkelijk uit alle richtingen bereikbaar is. VOOR Dam 9 Tel. 262809 Op één van deze etages zou volgens de plannen de Rijnmond Raad kan toren gaan inrichten. Men heeft een prachtig en ruim uitzicht tot in wijde omtrek. fAdvertentie Nieuwe tarieven voor gemeenteziekenhuis B. en W. stellen de raad voor de nieu we tarieven voor verpleging in het Ge meenteziekenhuis met ingang van 1 april alsvolgt te regelen: volwassenen, kinde ren' en zieke babies, klas 1 5^,65, 2a 53,25, 2b f45,20 3 f45,65, S.V.B. 42,65. In klas 3 is exclusief het hono rarium anaesthesist en S.B.B. uitgezon derd kosten gebruik operatiekamer, la- boratorium, verbandmiddelen Voor gezonde babies zijn de tarieven klas 1 ƒ65,50, 2a 63,50. 2b 54,50 klas 3 42,50, gebruik verloskamer resp, ƒ40, ƒ30, ƒ20. Gebruik operatiekamer varieert in groepen en klassen van 10,50 tot 120,55. Volgens berekeningen, zullen hierdoor de vqrpleeggelden 101.000 meer gaan opbrengen, zodat het nadelig saldo wordt teruggebracht tot 44.391 Polaroid Landcamera automatic 104 no. T 192639, kunt u bij ons gratis een bril uitzoeken ter waarde van f 100, AKKERMAN OPTICIEN Weissenbruchlaan 156, Hillegersberg, Telefoon 18 81 46. Schiedam bezit een eigen amateur smalfilmclub. Sinds 6 oktober 1965 heb ben zij er iedere le woensdag van de maand bijeenkomsten in zaal 4 van ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155 te Schie- Er zijn nu 13 leden, maar het bestuur is van mening dat er in Schiedam en omstreken veel meer filmliefhebbers zijn, die het leuk zouden vinden ook in clubverband filmpjes te maken en te be- Er zijn ook financiële voordelen aan verbonden wat betreft aankoop van filmapparatuur en ook worden er film- lessen uitgegeven, die het bestuur krijgt toegezonden van een bekende fabriek op film. en fotogebied. doen instellen. Daarbij is tevens geble ken, dat het bezoek aan de reeds gege ven voorstellingen in dit seizoen redelijk is.'Zij zijn zich ervan bewust, dat, wan neer niet de helpende hand geboden wórdt, dit tot gevolg zal hebben, dat elk nieuw initiatief, voor nü en in de toe komst geen kans meer zal hebben. Om het kunstcentrum in staat te stel len op de ingeslagen weg voort te gaan, zouden B. en W. willen voorstellen, voor het seizoen 1966-1967 een subsidie in de exploitatietekorten op de te geven voor stellingen te verlenen tot het maximum van f15.000. Hieraan zijn de volgende voorwaarden te verbinden: spaar... door nu te kopen Als U nu toch van de zomer een auto-imperial nodig heeft voor de vaeantie... breng dan Uwgeld niet naar de bank, maar spaar meer en vlugger door nü te kopen. Een oersolide auto-imperial, uit de series van 45.-- passend op iedere kleine en middelgrote wagen, verstelbaar in hoogte en breedte, met 4 steunpunten, passend op iedere dakgoot. Gefabriceerd uit roestvrij ver zinkt buis, geheel uitneembaar, daardoor makkelijk op te ber gen, en afgewerkt met plastic doppen, morgen voor nog géén dertig gulden. Aangezien bekend is, dat de raad belangstelling heeft voor nevenvermeld onderwerp delen wij mede, dat ons over de verzakkingen van de woningen aan de Hogenbanweg tussen de Dr. Zamenhofstraat en de Jan Leeghwaterstraat een interim-rapport van het Ingenieurs- en Architectenbureau Ir. J. P. van Bruggen c.i., G. Drexhage, Ir. J. J. Stekenburg c.i., en A. Bodon te Rotterdam heeft bereikt. Hoewel er nog geen direct gevaar bestaat, hebben wij op grond van de con clusies van dit rapport toch besloten de acht woningen aan het meest noordelijk gelegen portiek van dit woningblok te ontruimen. Wij merken hierbij op. dat het toch nodig zou zijn, dat deze woningen bij uitvoering van eventuele herstel- werkzaariheden ontruimd zullen zijn. Wij hebben aan de directeur van de gemeentelijke woningdienst en aan de chef van bureau huisvesting opdracht gegeven met de bewoners van de woningen contact op te nemen, om hen op de hoogte te stellen van de voorgenomen ont ruiming: vast te stellen, welke verlangens bij deze bewoners leven ten aanzien van een toe te wijzen woning en ons te oriënteren omtrent de consequenties (waaronder de financiële) die de verhuizing voor deze bewoners zouden kunnen nebben. Wij stellen ons voor U binnen enige dagen een resumé te geven van voren bedoeld interim-rapport." Het Is met deze acht woningen een merkwaardige geschiedenis. Zij maken deel uit van het blok tussen beide hiervoor genoemde straten, maar het zijn de acht woningen van de flat op de hoek van de Dr. Zamenhofstraat, waar' het voornamelijk om gaat De flats werden omstreeks 15 jaar geleden gebouwd en de bewoners zijn er zeer content mee. Dat wil zeggen, de woningen zelf voldoen hen in elk opzicht. De narigheid zou ontstaan zjjn door de bouw van het viaduct in de Hogebanweg Er is uiteraard veel grond aangevoerd en er zijn palen geslagen. De mogelijkheid bestaat, dat de grond onder de flat in die richting is gaan verzakken met alle gevol- aUtO onze afdeling verkopen wij deze robuuste Zo is er in de buitenmuur van de flat aan de Zamenhofstraat een spleet van meer dan een centimeter ontstaan. Het cement laat hier en daar los, zo dat het niet moeilijk zou zijn er stenen uit de muur te halen. Dit maakt de situatie wel erg onze ker. ook wat "de veiligheid voor de be woners betreft. Hen is medegedeeld er op te rekenen, dat zij binnen ongeveer vier weken hun huis zullen moeten verlaten, indien Huis vesting althans voor hen een tijdelij ke nieuwe woongelegenheid heeft ge vonden. ,,Ik hoop alleen maar. dat we hier weer terug mogen komen," zo zei ons een bewoonster. Een ander bleek echter minder hok vast" te zijn; ,,Als ik een goede andere woning krijg dan ga ik niet meer ver huizen," zo verklaarde zij. Inbrekers actief De laatste weken zijn inbrekers ken nelijk veelvuldig in Schiedam op pad. Vorige week werd ingebroken zoals we hebben vermeld in het Co-op filiaal kan de Nolenslaan met f2.500,- en diverse artikelen: in een woning aan de Triton straat werd ingebroken en voor f3.000.- aan sieraden en f 1.400,- geld gestolen. Thans is ingebroken in de kantoren der distilleerderij Dirkzwager aan de Noord- vest, doch dé buit bedroeg slechts f50,- en wat sigaretten Ook in de distilleerderij Wenneker is ingebroken, maar hier werd niets ver- Aan de Parkweg werd de automaat van de banketbakkerij Kok vernield en leeggehaald. Jaarvergadering D.O.K. In de jaarvergadering der Christelijke gymnastiekvereniging D.O.K. werd ge constateerd, dat de uitbreiding van het aantal leden voor problemen stelt wat de zalen betreft. 'Het ledental bedraagt ruim 1500, het geen ruim 300 meer is dan op 31 decem ber van 1964. In financieel opzicht staat de vereni ging er ook gunstig voor. Als bestuursleden werden herkozen voorzitter B. van Dam ex se. mej. R. Buyrman. Nu neemt de één verhuizen gemakke lijker op dan de ander. ..Verhuizen kost bedstro", is een goed vaderlands oud gezegde en dat weten ook de betrokken bewoonsters. De gemeente zegt weliswaar toe, dat de financiële consequenties bezien zul len worden. Er zijn altijd kosten die er niet uit zullen komen. Wat denkt men van andere vloerbe dekking, gordijnen en wat er alzo meer bij een verhuizing te pas komt? Er zijn gezinnen, die de flat na de nieuwbouw betrokken, dus er reeds plm. „We hebben eerst een tijd lang in de narigheid gezeten door die werken hier voor de deur. nu dat voorbij is, moeten we uit huis," zo beklaagde zich een be woonster. Nu was het de laatste jaren toch al geen pretje. In sommige woningen tocht te het door de muren heen, door de scheuren in de buitenmuur. Ook drong er vocht door. De plafonds hadden nogal te lijden en er kwamen ook scheuren in. „Als ze bij u boven een stoel verzetten, kunnen wij het beneden horen," deelde een bewoon ster haar bovenbuur mee. De gemeente is reeds geruime tij(J be zig om herstelwerk te verrichten in d acht flats. Er zijn ook lekkages geweest; soi mige deuren en ramen sluiten niet mee behoorlijk. 'Bij mij scheurde het behang van d muur," aldus een bewoonster. Maar ook hoort men „Het zijn fijne huizen en het uitzicht is hier geweldig." Bovendien is de huur zeer billijk, 16,35 per week. Het vooruitzicht nu min of meer hals over kop dé woning te moeten verla ten. lokt niemand aan. Maar zo gaat het toch ook niet veel langer. Het is overigens nog de vraag hoe lang het zal duren, of ook de ande re flats gebreken zullen gaan vertonen. Men wist te vertellen dat in het aan grenzende flatgebouw ook verzakkings verschijnselen zijn waargenomen, maar waarschijnlijk een paal verdere onhei len tegen houdt. Of dit zo is, zal de toe komst wel leren. Wanneer straks de wo ningen ontruimd zullen zijn, zal door de gemeente begonnen worden om te trach ten afdoende maatregelen te nemen te derder verzakken met bepaalde de buitenmuu Als men meer wilt gaan doen met uw filmcamera dan alleen maar een fami lietafereeltje, of een vakantiefilmpje op nemen, met Marietje bij het zomerhuis je en Keesje aan het strand dan kunt u lid worden van de club. Het is de bedoeling dat ook degene die pas een filmcamera hebben, in de club te krijgen. Om met en van elkaar te leren met zo'n camera om te gaan en leuke en gezellige filmpjes te maken. A.s. woensdag, 2 maart hebben wij weer een bijeenkomst. Een paar van on ze leden zullen dan hun filmpjes draaien, waarna zij hun oren wijd open zetten voor kritiek of uitbundige lof. Ook zijn we nu bezig met een zoge naamde voorlopige opdracht, met zijn allen een film te maken over het ver keer. Ieder heeft daarvoor zijn eigen keuze gedaan om uit tc werken en een filmpje van te maken. De een be handeld bijv. de Spoorwegen, de ander bromfietsen enz. Zodat we één grote film krijgen. Ieder moet zijn onderwerp dus zelf helemaal opbouwen. VOOR BABY'S HUIDJE Een brede scheur demonstreert wat n.v. bouw- en aannemingsbedrijf Lange Kerkstraat 58-60, Tel. 26.47.9 Voor groot en klein werk Activiteiten NCVB Klachten over buslijn 39 in de huid gezondheid en zuiverheid De afdeling Schiedam-Centrum van de Ned. Chr. Vrouwenbond'houdt maandag 7 maart een voorlichtingsmiddag in Mu sis Sacrum1 over ..Groenten en Fruit." Dinsdag 15 maart volgt een' excursie naaf het Ned. Zuivelbureau te Rijswijk, waarna bezichtiging van het Vredespa leis en bezoek aan Drievliet. Bij het gemeentebestuur van Schie dam is van de heer H. M. Brouwer een schrijven ontvangen met klachten om trent buslijn 39, benevens voorstellen tot verbetering van de verkeersgeleiding bij de kruisingen Broersvest- Korte Singel straat en Burgemeester Knappertlaan- Nieuwe Haven. B. en W. stellen" de raad voor het schrijven ter afdoening in hun handen te geven- m

De Havenloods | 1966 | | pagina 9