De heer M. Danser sloeg 48 „Glaasjes op" over Scholieren grepen hun kans! Even uitluisteren Elvis Presley his hand in mine Rita Reys Meets Oliver Nelson DE HAVEiNLow^ 17 MAART 1966 15 V(I(II!.J14I!S PL1TMPIRADE sterk verhoogd verkoopcijfer. Sommige platen hoor ik ge woon niet meer en dat moet ook wel want anders zou je gek wor den", zegt de heer Danser. „Vori ge week heb ik alleen op zaterdag zeker vijftig „Glaasje op" gehoord, maar gelukkig kan ik „mijn oreé afzetten" als dat nodig is." Ge vraagd naar zijn mening over Do novan zei hij: Donovan is aan tijd onderhevig. Hij zal moeite hebben om het nog een jaar uit te houden. Het is fijn dat wat dit genre be treft er eindelijk' ook eens iets goeds van eigen bodem komt: na melijk Boudewijn de Groot". Als wij My Funny Valentine noemen geeft de heer Danser direkt zijn antwoord: „Rita Reys is voor mij onverbrekelijk' met dit nummer verbonden, maar ook Miles Davis mag genoemd worden! Liesbeth List: Grandioos!!" Op het bal van het laatste Grand Gala du Disque zong Rita Reys bij het Trio Pirn Jacobs met als gast Edisonwinnaar Oliver Nelson. Dit optreden weird een grandioos succes en Phonogram nodigde hem en enkele buitenlandse en Ne derlandse jazzmusici uit om een LP te maken. Buitenlandse solisten: Art Far mer Lee Konitz - Benny Bailey - Ake Persson - Sahib Shihab - Klaus Doldinger en Stu Martin (Philips BL 12700). Nederlandse solisten: Piet Noor- dijk - Herman Schoonderwalt - Cees Smal - Eric van Lier en Wim van Beek. Het fijne van deze LP is, dat er een flinke plaats is ingeruimd voor instrumentale soli, zodat u kunt horen dat de Nederlandse mu- My name is Bar bra, Two He touched me - The shadow of your smile - Quiet night - I got plenty of nothin' - How much of the dream comes true - Second hand rose The kind of man a woman needs - All that I want - Where's that rainbow - No more songs for me - Give me the sim ple life - Nobody knows you when you're down and out - Brother can you spare a dime - The best things in life are free. (CBS Arto- ne 62603). Musicalster Barbra Streisand brengt op deze LP liedjes uit haar T.V.-show, welke ook op de Nederlandse schermen verscheen. Het bijzondere van deze vrouw is dat oude liedjes geheel nieuw klin ken zoals bijvoorbeeld in 't Porgy Bess lied: I got plenty of nothin'. sici niet onderdoen voor hun bui tenlandse collega's. De plaat draait natuurlijk om Rita Reys en zij zong met een werkelijk zo unieke groep jazzmusici dat zij zichzelf daardoor overtrof. Tiener Band Show Pee White the Magic Stran gers - The Mega's - Terry Cordon the Virtuals - Willy Ferrari and the Rollers - The Bubbles. (Impe rial ILA 252). Tiener Band show: dat Is de ti tel van deze unieke plaat. Uniek, omdat men het heeft aangedurfd een LP op te nemen met enkele (nog) onbekende beatgroepen. Men ls hier in Nederland dikwijls van mening dat goede beatmuziek uit het buitenland moet komen, maar op deze plaat zijn stuk voor stuk pro sta ties geleverd welke die van verschillende buitenlandse groepen overtreffen. Een avond met Wim Sonneveld Wim Sonneveld is waarschijnlijk onze veelzijdigste cabaretier. Zijn onderwerpen, zijn stemmingen, zijn imitaties zijn eindeloos geva rieerd. Iedereen zal het er over eens zijn, dat je Wim Sonneveld moet hebben gtez&en, omdiat er j uist visueel zoveel aan ihiem is te bele ven, maar van de andere kant is zfjn stem ook weer expressief ge noog en zijn timbre zo persoonlijk dat ook door hem sleehits te horen men het gevoel heeft nauwelijks iets te missen. (Philips PL 12964). Platen beheersen het leven van M. Danser, zelfs die platen van ver voor de Tweede Wereldoorlog mogen gevraagd worden, hij weet meestal direkt een antwoord. De ze routine en vakbekwaamheid geven weer een extra service aan de klant die daardoor vaak aange naam verrast wordt. Vooral de laatste jaren door de tieners is de grammofoonplaat een zeer gewild artikel geworden en bereik te men ook bij Radio Modern een Blues alweer een uitgave die op dit terrein een geheel ander geluid laat horen. Son House zegt u het! Grinning in your face". Zijn Sun down en Empire State Express brengen de blues van het zuiverste water. Een plaat die een uitge breide discotheek in één klap tot een waardevolle maakt O Twee jaar geleden konden we merkwaardige berichtjes in de Amerikaanse muziekbladen lezen over een meneer in Hollywood, die een „new sound" had uitgevonden. Lètterlijk uitgevonden, -vant Herb Aipert uit Hollywood had zijn Nieu we Geluid door toevallig spel met bandrecorders „ontdekt". HU noemde zijn new sound „Ameria- chi", een aardig gevonden samen trekking van „American Music" en „Mariachi", de bekende Mexi caanse feestmuziek. Het werd ernst met die Mariachi-klanken, toen Alperts „The lonely buil" in Ame rika een verkoop van meer dar 2 miljoen singles bereikte... De „new sound" bleek te bestaan uit het le vendig gebruik van dubbelkoper in arrangementen die deden denken aan de befaamde Spaans-Mexicaan se bandjes, zoals ze in Tijuana 'het stierenvechterscentrum van Mexi co) voor de feestelijke noot zorgen. Het repertoire bevat zaligheden als „Whipped Cream" „A Taste of Honey", „Tangerine" (Manda rijn), „Peanuts" en „Green Pep pers". Deze Alpert-suksessen, plus „Zorba the Greek" en de grote hit „Spanish Flea" komen alle voor op een grote langspeelplaat van de Tijuana Brass, op London LDU 179002. Chris Andrews met Yesterday man, Too bad you don't want me. To whom it concerns en It's all up to you now op disques Voque Int 18036. Een topper, dat weten we al, de meesten liefhebbers zullen dit plaatje allang in hun verzame ling hebben. Sunny Goodge Street en IU try for the sun van Donovan. Het ein de! Ondanks alle steeds weer te rugkerende verhalen over imitatie en „die stijl is over een maand vergeten!" Vergeet het maar! Pye 7 nh 112 Negram. Het is deze keer de heer M. Danser (26) van Radio Modern die zyn mening geeft over onderstaande grammofoonplaten. De heer Danser is werkzaam aan de Schiedamseweg 145 één van de 7 filialen en doet dit werk al 10 jaar. Naast de verkoop van de uitgebreide sortering platen heeft hij ook de inkoop in handen en elke maandagmorgen is er een bijeen komst waarbij de diverse inkopen besproken worden. „Het is geen gemakkelijke materie", aldus de heer M. Danser, „want ook al komt het weieens voor dat wij ons vergissen, meestal is de aankoop goed. Dat moet ook want wij kunnen ons geen misgrepen veroorloven, ook hiermede immers is de service aan onze klantenkring gediend." Het is ongeveer zestien jAar ge leden dat deze in- en verkoper van grammofoonplaten zelf begon met zijn eerste plaat van het Neder landse cabaret. Want naast het be zoeken van schouwburgen en to neeltheaters heeft de heer Danser een sterk ontwikkeld gevoel voor cabaret. In zijn kleine disco theek van ruim 150 platen bevin den zich vele cabaretplaten, maar de moderne jazz is daarin sterk vertegenwoordigd. „Als ik de keus moest doen om één plaat te kiezen dan nam ik „Heerlijk duurt het langst". Dat is een fijne plaat die niet teleurstelt. De kans om zelf een grammofoonplaat te bespreken werd door vele scholieren aangegrepen. In volg orde van binnenkomst worden de aanvragen verwerkt. Als je geschreven hebt kom je beslist in aan merking, je moet echter geduld hebben. Iedereen krijgt een benrt! Mochten er nog scholieren (12-17 jaar) *tjn die mee willen doen dan kunnen z(j een briefkaart schrijven aan: Redactie Weekblad „De Havenloods", Westblaak 25 te Rotterdam. In de linkerbovenhoek „grammofoonplaat". Schrijf je naam en adres duidelijk op de achterkant en vergeet niet te vermelden hoe oud je bent, op welke school Je gaat en in welke klas je zit. Iedere maand verschijnen er zes foto's van jongens en meisjes die aan de beurt zijn. Zij ontvangen automatisch een willekeurig plaatje dat zij moeten bespreken en dat daarna hun eigendom wordt. Op verzoeken om bepaalde plaatjes kunnen wij niet ingaan! Maak de bespreking niet langer dan een half velletje van een normaal schoolschrift en vergeet niet ook daar onder je naam en adres te zetten. Doe mee en verdientwee plaatjes! Eén voor op de draaitafel en één in de krant! Roel de Hoog (15 jaar). Salomon de Braystraat 21. Rotterdam. Klas 2d van het St. Franciscuscollege. Beukelsdjjk 91. „Het plaatje „Met wie ik hem zie" (Philips Jf 327967) van Conmy van den Bosch is naar mijn mening wel een grappig plaatje. Het is een ver. taling van „Capri c'est fini" en ik vind het in de eigen taal beter klinken. De begeleiding van de andere kant „Ik ben gelukkig zander jou", vind ik eng goed. Het is hoofdzakelijk een groot aantal violen met een gitaar," Inge Beukers (13 jaar). West Sidelinge 18a. Rotter dam. Klas 2b, Sint Faulus Ulo. „De plaat Zorba the greek en Up cherry street. Herb Alport's Tijuana Brass. (London fix 3167). Up dherry street is in het begin een leuk nummer, maar datzelfde melodietje wordt steeds herhaald. De trompetbegeleiding is erg mooi en ook de gitaren vind ik geweldig goed. In Zorba the greek is dat geschreeuw en gejoel van het publiek erg leuk. maar dat dit steeds weer herhaald wordt is storend want de muziek wordt overstemd. Toch vind ik het een fijne plaat die op feestjes erg geslaagd zal zijn." Elisabeth Bosland (14 jaar), Hoflaan 78. Rotterdam. Klas 2c van de Mecklenburgschooigemeenschap (Havo-hbs) „Ik héb de plaat The Rob Hoeke Rhythm and Blues group (jf 327964 Philips) ontvangen. Rob Hoeke heeft met dit plaatje jazz en beat willen verenigen, wat hem, naar mijn idee, niet zo goed gelukt is. „So blue" is een mislukking. Dat begint direct met gejengel van gitaren en drums. In Oh. baby please, komt de rhythm and blues zo fijn naar voren. Wat daaraan een extra tintje geeft is dat er tussen twee zinnen door even op een mondaccordeon wordt geblazen. Jammer is het dat de gezangen tekst niet te verstaan is. Beide num mers zijn composities van Rob himself." Afke Hak (13 jaar). Rozenlaan 117. Vlaardingen. Klas lb Gemeente-lyceum. „Ik ontving The happy sound of Toots Thielemans (Philips 434321 be). Zowel zijn gitaarspel, harmo nica ais fluiten kenmerken zich door een goed ritme. Ook zijn medespelers kunnen er een houtje van. Dancing with Linda is een eenvoudig liedje en wordt zuiver gespeeld, dit kan ook van Hello. Mister Swing gezegd worden. Nummer 3 Melan cholic harmonica getuigt van een goed gekozen repertoire evenals Whistling guitar." Ella v. d. Velden (14 jaar). Klaproosstraat 2. Vlaardingen. Klas 2 van het Gemeente Lyceum Vlaardingen (hbs). „If you wait for love vind ik een .steengoeie" plaat. (Decca f 12 337). Er zit een fijn ritme in en ook een beetje melodie wat je niet van iedere plaat kunt zeggen. Dave Berry vind ik over het algemeen eng goed. Hij heeft wel eens minder goede plaatjes gemaakt. Ik vind het alleen niet zo leuk dat. als het plaatje afgelopen lijkt, het weer opnieuw begint. Dat is imitatie. De achter, kant „Hidden" vind ik fijner. Het is een beetje vreemd zoals Dave Berry zelf ook is. Maar het hoort bij hem. De gitaren vind ik erg goed. Dit wordt (en is al) een grote hit en dat is een pres tatie na zijn This strange effect Ik geloof niet dat dit succes met deze plaat geëvenaard wordt." Henny Verbeek (14 jaar), Vondelstraat 43, Vlaar dingen. Klas 3b St. Jozef Ulo. „Ik heb Max Woiski's (jr.) Curasao en Leve de vrijgezel (Vive l'amour) plaat een paar maal ge draaid. Curacao vind ik de beste. Max jr. heeft een goede stem en lik vind de platen van hem en zijn vader erg leuk. De muziek is goed, vooral het elektronisch orgel. Het slagwerk is hier niet te luid zoals aan de andere kant. De tekst is wel leuk en de muziek is op z'n minst vlot. De rest is ook goed." His hand in mine - I'm gonna walk dem golden stairs In my Father's house are many man sions - Milky white way - Known only to Him - I believe in the man in the sky Joshua fit the battle of Jericho - He knows just what I need - Swing down sweet Cha riot - Mansion over the hilltop - If we never meet again Wor king on the building (Inelco LSP 2328). Deze opname van Elvis bewijst wel dat hij het rock 'n roll tijd perk eindelijk voorbij is en met deze plaat blijkt hij tot de werke lijk groten te behoren. Hij zingt met begeleiding van The Jorda- nairs op prachtige wijze 12 geeste lijke liederen op een manier welke niemand van hem verwacht zou hebben.

De Havenloods | 1966 | | pagina 11