mmm Sterft de werknemer uit? „Papa ga je met ons naar de papegaaien? HUUR PIANO'S HUUR Drukte in bouwerij Cees Bouw vernietigt eigen niet verkocht kunstwerk Oranjecomité hield geslaagd feest 7*08 Modehuis Marlen hield modeshow van Andel |->d)E HAYENLOODS DONDERDAG 17 MAART 1966 "yOOR mij ligt de „Open Deur", een tijdschrift, uit gaande van de hervormde en de lutherse kerk. Dit nummer draagt het motto: Welk beroep Vragen van geloof en arbeid zijn in onze tijd aktueler dan ooit. Ik denk aan het artikel: „Sterft de werknemer uit dat alarmerende cijfers geeft over Amerika, economisch-sociaal in veel opzichten ons voorland. Vooral door de automatisering, computers, kyberne- tica (de leer van besturing door een elektronisch brein), zijn daar thans acht miljoen mensen werkloos, terwijl Amerika nog nooit een zo langdurige periode van welvaart en gunstige economische ontwikkeling beleefd heeft als in de laatste 20 jaar. En elke week komen er 40.000 werklozen bij, die als overkompleet ontslagen worden. ]\TOG B 5 EVEN SLECHTS en m< n de papegaaien, links v aan het eind van deze maan beugels, waarop zij naar hartelust plegen t gaan verlustigen aan de gedragingen Blij dorp". Want waarschijnlijk reeds weer het toelaat, zullen zij weer de schommelen, gaan bezetten met de bezoekers, die het met de dieren altijd opperbest Maar wil men als men bv. 3 al dingen heeft meege maakt, die het alleszins wenselijk maken, dat zij wat in toom worden gehouden. Het zijn, evenals kakatoes, grote, sterke dieren; te" groot om in een kooi in de huiskamer te hangen en te sterk om ze in een volière te plaatsen. Want de die ren zijn nogal vernielzuchtig en het met hun snavels vernielen vdi het traliewerk is voor hen een koud kunstje. Zodoende is het in de open lucht schommelen op een beugel het maximum aan vrijheid wat men hun kan geven. Daartoe is niet zo maar direct beslo ten, want men heeft bv. met de ara's nog het beste voorgehad, toen zij in de diergaarde kwamen. Vooral omdat men mocht aannemen, dat zij in het land van herkomst, Zuid-Amerika, op grote schaal door de Indianen met stompe pijlen be» schoten waren, waardoor zij de kunst van het vliegen niet meer zo goed be heersten. Maar, o wee, toen zij eenmaal waren losgelaten. Toen klommen zij in bomen, hetgeen wel een mooi gezicht was, maar heel nadelig voor de tuin zelf, door de beschadigingen, die zij aan richtten. De vorig jaar gepensioneerde hortulanis I, Mark, was dan ook op ze kere dag bepaald woedend toen bleek, dat de top van een zeldzame beuk totaal was uitgevreten. Ook kwam enige tijd Lorre wachtend op bezoekers. geleden aan het licht, dat een van de dieren zo goed kon vliegen, dat hij in een pereboom in Zwijndrecht was terechtge komen. Natuurlijk tot grote ónsteltenis van de eigenaar. Dit was een waarschu wing voor „Blijdorp" om toch vooral de ara's wat in bedwang te houden. Mede gelet op het feit, dat er in de diergaar de tevens wilde dieren in open hokken rondwandelen en het de dood van de pa pagaaien zou betekenen, wanneer zij er in zouden neerstrijken lWurliTzer! Prijzen met recht van koop O C m v.o. e»W ■p.mra, zondereerste storting Demonstraties van de modellen 1968 te Rotterdam dag van 10 tot 4 uut door onze Wurlitzer-organist Joop Walvis. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- ij* 'met recht van koop IC j zondereerste storting I Letwel: hoge inruilwaarde J voor Uw oude PIANO of ORGEL. Vraag folders en inlichtingen Maar met dit al, is de eerste kennis making met de diergaarde straks weer een attractie. Het publiek duwt wel eens te hard tegen de beugels, waardoor soms beschadigingen ontstaan, maar over het algemeen kan men het met de die ren opperbest vinden. Het zijn prachtige exemplaren, die altijd mooi in de veren blijven- In het geheel zijn het er 24. Behalve de ara's, die, zoals gezegd, uit Zuid-Amerika komen, zijn er ook ka katoes, afkomstig uit Nieuw-Guinea en de Molukken. Die uit Nieuw-Guinea zijn inmiddels zeldzame exemplaren gewor den, want in de toekomst zal men ze zo eenvoudig niet meer kunnen betrekken. Vermelden wij nog, dat de dieren des nachts binnen worden gebracht en dat zij in de winter Dij de tropische dieren De Koedoes V: Direct naast de papagaaien vindt men een grote weide, waarop de koedoes en de Indische antilopen rustig rondwande len. De uitblinker is hier de koedoe, een dier met een prachtig gewei, dat, even als de antilope een enorme springer is. Het wekt wel eens verbazing, dat hij maar rustig achter de lage, houten hek ken blijft, zonder de weg naar de vrij heid, die in feite zo nabij is, te kiezen. Maar hieraairligt gen truc, die in „Blij dorp" is uitgevonden, ten grondslag. Een truc, die zoals dr. A. C. V. van Bem- mel ons mededeelde, op het ogenblik in vele buitenlandse tuinen reeds wordt toe gepast en waarmee op grote schaal proe ven worden genomen. Hierop is „Blij dorp", overigens zeer terecht, trots. En toch is het, wat een Rotterdammer zou noemen, een a-b-c-tje, want achter hek ken heeft men greppels gegraven en de bodem er heen naar beneden hellend ge maakt. En omdat de diejren nimmer bergafwaarts springen, maar wel berg opwaarts, bleek de eenvoudige barrière voldoende, om de dieren aan hun „plek je grond" te kluisterea De groep koedoe's, die men op de wei de ziet lopen en de statige antilopen, in wier gezelschap zij zich bevinden, ver dragen elkaar uitstekend. Ondanks het feit. dat zij in hun gedragingen toch wel veel van eikaar verschillen. De koedoes zijn ruige dieren, die zich veel in struik gewassen ophouden. De antilopen hebben in Afrika een grote verspreiding in de open steppen. Dat is vooral te merken, wanneer de dieren schrikken- Een koe doe neemt dan twee, hooguit drie spron gen en kijkt dan verder de kat uit de B. en W. van Schiedam hebben de vol gende bouwvergunningen verleend: 1. H. Th. v.d. Vlerk alhier, tot ver bouwing van het pand Hoogstraat 54, zulks door het veranderen van de voor gevel en het wijzigen van de indeling van de begane grondverdieping, de le verdieping en de kelder. 2. S. Steinas. tot verbouwing van het pand Hoogstraat 88, zulks door het veranderen van de voorgevel. 3. W. S. J. v.d. Werken, tot verbouwing van het pand Buys Ballotsin gel 85b, zulks door het maken van een douchecel. 4. N.W. W. A. Hoek's Machi ne- en Zuurstoffabriek, tot het overkap pen van een stuk grond tussen twee pan den aan de Havenstraat 19. 5. N.V. bran derij-Distilleerderij A. Daalmeijer, tot het aanbrengen van een ijzeren hek in de be staande houten schutting, alsmede tot het maken van een deur in de zijgevel van het pand Raam 19, beide toegang gevende tot het open terrein naast ge noemd pand. 6. Directeur van Gmeen- tewerken, tot de bouw van een gasregel- station op een terrein aan de Laan van Bol 'Es. 7. N. G. de Kruif, tot verbou wing van het pand Groenelaan 93, omvat tende het veranderen van de voor- en achtergevel en het wijzigen van de inde ling van de begane grondverdieping, de le verdieping en de zolderverdieping. 8. Ko Sing tot verbouwing van het pand Parkweg' 373, omvattende het wijzigen van de indeling van de kelder en de be gane grondverdieping. 9. Glasindustrie Pieterman N.V., tot het uitbreiden van de kistenloods op een terrein aan de De Braauwweg, deel uitmakende van het perceel Nieuwpoortweg 12, alsmede tot het maken van een toegangshek m de be staande schutting aan de De Braauwweg. 10 C. D. Scholte, tot verbouwing van het pand Villaweg 49, omvattende het ver anderen van de voor- en achtergevel als mede de indeling van de zolderverdie ping. 11. Koenen Postorders N.V. te Rot terdam, tot verbouwing van het pand Hoogstraat 58, omvattende het verande ren van de voorgevel. 12. G. van Katwijk, tot verbouwing van het pand Broersveld 134, omvattende het veranderen van de voorgevel. 13. N.V. Machinefabriek en Stoomketelmakerij v/h Ingelse en Co., tot de bouw van een fabriekshal met kantoren op een terrein boom, maar een antilope begint te ren- •nen, zo snel hij kan. Waarmee overi gens op de weide ook al weer rekening is gehouden, doordat er ronde hoeken zijn aangelegd; het geheim van de smid om antilopen in toom te houden, maar waar aan men toch ongemerkt voorbij loopt. Op dezelfde weide bevinden zich ook Afrikaanse kraanvogels, Afrikaanse ma- raboes en nandoes. Dat zijn kleine Euid- amerikaanse struisvogels uit de pampa's in Argentinië. In totaal zijn het ongeveer 20 dieren; een internationaal gezelschap op een oppervlakte van slechts èen kwart hectare. Een gezelschap, dat elkaar niet in de weg loopt en nimmer ruzie maakt. Een verdraagzaamheid, die in „Blijdorp" aan het licht is gekomen, waarmee het bewijs is geleverd, dat men in de Rotter damse dierentuin niet alleen dieren on derbrengt, maar ook hun gedragingen be studeert. Tot heil van de dieren zelf en tevens tot genoegen van de bezoekers, van wie zeer velen grote dierenvrienden M. van den Berge. Machines nemen al meer het werk over, dat tot nóg toe door mensen ge daan werd. In Amerika adverteert men met machines van 30 G P. (G.P. Girl Power meisjeskracht), de machine doet het werk van 30 kantoormeisjes. Waar blijven die meisjes? Ze worden werkloos. Ruim 15 procent van de Ame rikaanse jongeren hebben al geen werk meer. voor jonge negers is dat 3050 procent. De meesten van hen rekenen er niet meer op, dat zij nog ooit aan de slag komen. Want de mensen-uitsparen de machines worden al vernuftiger en al goedkoper. Niet alleen de handwerkers worden op die manier uitgeschakeld, ook de hoofd werkers verliezen hun baan aan de com puters, die sneller en akkurater werken dan de man met moeizaam verworven diploma's, met af en toe ziekteverlof, met looneisen en vakantie. Een machine stelt geen eisen, is nooit ziek, werkt dag en nacht en kan direkt vervangen wor den, als hij op is- Waarvoor nog de ris kante en economisch wankele arbeids kracht van de mens gebruiken? In een reuzebedrijf in de buurt van New York staat een computer, die in 25 minuten de loonadministratie van 26.000 man personeel uitvoert, compleet met overuren, toeslagen, aftrek enz. Een middelgrote bank met 400 man perso neel bracht via een computer dat aan tal terug tot 75. Dat is de nieuwste revo lutie in het arbeidsproces. Mensen wor den vervangen door machines en deze machines zijn in staat de produktie enorm op te voeren. De schaarste-econo- mie van onze voorouders heeft plaats ge maakt voor de overvloed-economie van deze en volgende tijden. Gaan we dus met sneltreinvaart een luilekkerland tegemoet, waarin iedereen alles in overvloed kan krijgen? Het ziet er niet naar uit. Want met deze over- produktie houdt de koopkracht geen ge lijke tred. Een bedrijfschef van de Ford fabrieken wandelde eens met een vak bondsleider door een volledig geautoma tiseerde afdeling. Hij wees naar dé rij computers, die zonder enige menselijke assistentie alle werk verrichtten en merk te smalend op tegen de man van de vak bond: Die betalen jou geen contributie! Waarop deze antwoordde: Maar ze kopen jouw auto's ook niet! Een snedig antwoord- Want als machines mensen vervangen en mensen daardoor werkloos worden en van een minimum werklozen- uitkering moeten leven, waar zullen zij dan het geld vandaan halen om een auto te kopen of elk ander artikel buiten het nodige, voedsel en kleding? Toch gaat er in de Verenigde Staten stemmen op die de op gang zijnde ontwikkeling positief tegemoet treden en de "automatisering niet met vrees, maar met vreugde begroeten. Eindelijk, zo zeggen ze, naderen we de eeuw waarin de mens niet meer in het zweet zijns aanschijns voor zijn dagelijks brood hoeft te ploeteren en nu die tijd kómt, zijn we er hang voor. Waarom? Omdat we nog vastzitten aan de oude stelsels, waarin werk voorwaarde voor brood was. Maar die tijd is voorbij. We krij gen nu mechanische slaven aangeboden en eindelijk wordt ons de gelegenheid gegeven om ons bezig te houden met zin voller werk en nu weigeren we dat zo vaak pietluttige en geestdodende werk af te staan! Een radikale econoom als de Ameri kaan Robert Theobald stelt de revolutio naire vraag: Waarom moet een mens altijd aan een werkgever gebonden zijn om te kunnen leven? In zijn boek „Free men and free markets" betoogt hij, dat we de jeugd nu al moeten opvoeden voor een maatschappij, waarin arbeid niet langer voorwaarde is voor loon, maar waarin ieder een minimum inkomen ge garandeerd krijgt, overeenkomend met zijn omstandigheden. De vrijgekomen tijd hoeft niet meer tot de geestdodende sleur van de werkloosheid te verworden, maar moet gevuld worden met nieuwe arbeidsvormen en zinvolle besteding van de vrije tijd. Velen zullen zich eerst meer moeten ontwikkelen om van die vele vrije tijd een goed gebruik te kun nen maken. Dat vergt een grootscheep: se uitbreiding van het onderwijs. Wij hebben 100000 onderwijskrachten per jaar extra nodig, stelt Theobald. Gaat het in ons land dezelfde weg op? Prof. ir. Jac. P. Thijsse voorspelde on langs, dat onze bevolking over 20 jaar nog maar 20 a 30 uur per week zal wer ken. Dat betekent 70 vrije uren per week. Ook bij ons zal het onderwijs -ïch moeten richten niet alleen op die 20 uren werk, maar ook op de rechte besteding van de 70 uur vrije tijd. Die zal gericht moeten zijn op de eigen ontplooiing en op de dienst aan de naasto en het alge mene welzijn. De bovengenoemde Theobald heeft zijn gedachten neergelegd in een rapport aan de Wereldraad van Kerken. Daarin eist hij van christenen een meer revolu tionaire houding tegenover het huidige maatschappelijke bestel- Zij moeten de veranderingen positief tegemoet treden en zich niet laten binden door de ver ouderde wijsheid van vroegere perioden, i de Strick- iedeweg. Oecumenische jongeren komen bijeen De Instuifkoerier", het orgaan van de stichting instuif van jong r.k. Schiedam wekt op tot bijwonen van 3 jongeren bijeenkomsten op oecumenische basis, nl. op 17, 24 en 31 maart in de kerk van St. Jan de Doper aan de Mgr. Nolens- laan. Er is een korte toespraak voorts commünity-singing, optreden door de heer van den Berg en mevr. M. de Boeft, bekend van de jeugddiensten van ds. Julius te Rotterdam. Voorts mede werking door het orkest van het St. Li- duinalyceum. Sprekers zijn ds. J. Vuys uit Den Haag, Rev. C. Reeves van de Missions to Seamen en pater J. Görtz. Apothekersdiensten De dienst vangt aan vrijdagsavonds om 6 uur: Apotheek Gouka, Groenelaan 127, telefoon 268035. De 22-jarige Schiedamse kunstschilder Cees Bouw heeft het vorig jaar en kele malen de aandacht op zich geves tigd, doordat in en rond de door hem ge huurde garage in het Nieuwland zich één en ander afspeelde. In die expositie ruimte „Honger" werd onderdak ver schaft aan Schiedamse kunstenaars voor exposities van hun werk, maar daar kwam Cees Bouw zelf niet toe. Nu houdt hij dan eigenlijk zijn eerste expositie van werken, waarvoor in Galerie Wiegman in de Passage ruimte werd afgestaan. Het merkwaardige in dit geval: de wer ken die gedurende deze expositie tot en met 27 maart niet zijn verkocht, norden eigenhandig door Cees Bouw ver nietigd! Dit klinkt zo op het eerste geluid erg vreemd en zeker voor een kunstenaar, die als het goed is, een stuk van zichzelf in zijn werk legt. Maar Cees Bouw geeft er de volgende verklaring voor: „Voor mij is het maken van een kunstwerk het belangrijkste, niet in de eerste plaats het verkopen er van, al wil je er wel graag geld voor zien. Maar zelf onderga je voortdurend een verandering in je belevenis op het terrein, van de kunst. Daarbij moet het oude werk me niet in de weg staan. Ik kan het ook niet bewaren als iets heiligs, zoals anderen dat misschien wel kunnen. Na de vervaardiging heeft het werk voor mij afgedaan. Dan wil ik weer helemaal vrij zijn. Jb kunt je ook weieens schamen over werk, dat je vroeger maakte. Ik ben echt niet trots op mijn werk, ik vind het alleen maar fijn om het te ma ken". En dit alles is dan de reden, dat Cees Bouw zijn werk niet wil bewaren. „Goed, ik kan het weggeven, maar 'wat heeft dat dan waarde voor een ander? Ik heb eens iemand gehad, die beslist een werk. stuk van me wilde bezitten, maar het niet kon betalen. Dan geef ik het zo ie mand veel liever cadeau, als ik weet dat hij er van geniet' Daarom verkoopt Cees Bouw dan ook zijn werk tegen een minimaal bedrag; hetgeen overblijft wil hij ten aanschouwe van een ieder vernietigen. Pijnlijk? „Je - - zakelijk afhandelen;1 n de weg staan", aldus Cees. Goed. dat geeft Diet Wiegman, die de expositieruimte aan zijn kunstbroeder afstond hem wel toe, „maar het lijkt mij toch wei een hele stap. Het is toch iets van je zelf", zo luidt zijn mening. Daarom zouden beide kunstenaars het zo fijn binden, indien in Schiedam wat meer samenwerking en uitwisseling tus sen de kunstenaars onderling en ook met het Schiedamse publiek mogelijk zou zijn. De suggestie, 'zoals die in „De Ha venloods" werd gepubliceerd omtrent het inrichten van een collectieve expositie ruimte in het vroegere „Soephuis" jui chen zij toe. Er is alleen maar aanpak en steun voor nodig. „Iedereen werkt nu maar wat op zichzelf" vindt Diet Wiegman, die weliswaar niet heeft te klagen over werkopdrachten, maar het probleem van gebrek aan expositieruimte toch wel ziet Cees Bouw zit nu voor zijn eindexa men aan de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen. In de eerste eigen expo sitie brengt hij nu een aantal gouaches, grafieken en lino's. Cees Bouw is een naturalist, dat kan men zien o.m. in het geëxposeerde: „Ondergaande zon" en „Plattegrond"; experimentief noemt hij zijn werken, en dat zal ook een rol spe len bij zijn plannen tot vernietiging. Tot en met 27 maart kan men in de Passage zijn werk bezichtigen. En (nog) kopen Er kan het Oranjecomité van Schie dam geen verwijt van worden gemaakt, dat de weersomstandigheden niet mee werkten om de beperkte feestelijkhe den die waren georganiseerd tot een vo' ledig succes te maken. Het geheel was trouwens wel een bijzonder moeilijke op gave, dit ook in verband met de aan trekkingskracht van het televisietoestel. De „buiten-gebeurtenissen" hadden uiter aard het meest onder de weersomstan digheden te lijden, niet in het minst de gecostumeerde voetbalwedstrijd- Veel gelangstelling trokken echter de binnen-gebeurtenissen", niet in 't minst de voorstellingen van „In de Soete Sui- kerbol". De avond bracht vooral veel jongelui weer in het Passage Theater, waar een uitnemend en gevarieerd pro gramma werd gebracht. Daarvoor had het comité wel zeer bekende artisten uit gezocht. Het waren o.m. „The Mounties in nieuwe samenstelling, „The Three Jacksons" met hun accordeon, de „Val- co's" met acrobatiek, Annie Palmen die met haar zang veel succes had, en bij zonder ook Fred Caps, de virtuoos on der de „tovenaars". Dan was er het Leedy Trio en Jimmy White met Rus sische dansen. Succesvol was ook het optreden van Orpheus Tienerkoor, dat zich met Rot terdamse tieners had versterkt. Op ge zellige wijze werden wat liederen van internationaal karakter gezongen en von den spontane reacties bijzonder ook bij de tieners in de zaal. Het was een uit nemend geslaagde avond, die pas rond het middernachtelijk uur een einde vond. Benoemingen bij gemeente Tot technisch hoofdambtenaar bij de gemeente Schiedam is met ingang van 1 juni a.s- benoemd de heer J. F. van Dongen te Utrecht; tot brandwacht de heer P. C L. van Noordt; tot schrijver A bij de dienst van Volkshuisvesting, de heer A. J. Kouwenhoven tot adspirant bij de gemeente-politie, de heer J Hof man. Aan de heer P. de Kort is met ingang van 31 mei wegens bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend als commies A bij de dienst van Sociale Zaken. De heer J. Metaal, hoofdopzichter bij de Technische bedrijven, heeft zijn 25- jarig jubileum in dienst van de gemeen te Schiedam gevierd. Onder auspiciën van de Culturele Werkcommissie van het Nederlands Ka tholiek Verbond, zal zaterdagavond 19 maart in gebouw Arcade door de r.k. toneelvereniging „Alberdingk Thijm" het blijspel van Joh. Zonruiter, „Bokken en Geiten" worden opgevoerd Voor de afdeling Nieuwland van de Ned. Chr. Vrouwenbond, spreekt donder dagavond, 17 maart in de Magnalia Deï- Kerk, drs. R. H. Wissink uit Schiedam over „Leven en dood in bijbels licht". In de vergadering van 19 april spreekt de heer J Goudzwaard uit Rotterdam over „Jeugd in de moderne welvaarts staat". 0 Op 30 maart zal in de Schiedamse 'Goede Havenkerk de vergadering plaats vinden van de Particuliere Synode van de Geref. Kerken in Zuid-Holland. Een moderne ring. In breedten van 4 tot en met 10 mm. Een Constant ring! Een verlovingsring van Constant... die hun einde definitief zien naderen. In de „Open Deur" kan men natuur lijk de geweldige vragen, die hier aan de orde komen, alleen maar aanstippen. Het antwoord kan alleen maar gegeven worden door een werkelijk nationale be zinning op deze dingen, waarin de ge wone man en alle mogelijke deskundi gen gaan meedenken en mee-experimen- teren. In elk geval spelen hierbij de diep ste levensvragen, dus ook de Godsvraag, een beslissende rol. Daarom is het waar devol, dat dr. Buskes al vast waar schuwt, van ons goddelijk beroep geen afgod te maken. In het Westen hebben wij eeuwen lang de arbeid op een wat romantische wijze geïdealiseerd en elkaar wijsgemaakt, dat werken de zin van ons leven is. In een overlijdensadvertentie stonden de woorden; de overledene gaf zijn leven voor onze onderneming! Even vernietigend voor een mens vind ik het opschrift op vele graven: zijn leven was werken! Passeer ik zo'n graf dan denk ik altijd: hier ligt een werk ezel begraven! Om ons werk naar waar de te schatten, zullen wij moeten weten, dat wij niet leven om te werken, maar dat wij werken om te leven. Dat wil zeg gen, dat het werken als zodanig nooit het doel en de zin van ons leven kan zijn. Juist als we onze beroepsarbeid niet idealiseren, maar heel nuchter waarde ren, wordt het ons gemakkelijk ge maakt, te verstaan en te beleven, dat wij in ons dagelijkse werk God en de naaste mogen dienen. Er worden ons geen onmogelijke eisen gesteld. Wij be hoeven óns beroep niet te vergoddelij ken. Wij mogen leven voor Gods aange zicht. Daarin ligt de zin van ons leven, zowel in onze werkuren als in onze vrije tijd .Wij behoeven geen werkezels ie zijn, maar ook geen werkgoden. Wij mogen medearbeiders van God zijn en onze vrije tijd evengoed" als onze werk dagen opgenomen weten in het geheel van ons leven, dat wij leven voor Gods aangezicht. Op zondag, van maanda? tot vrijdag. Ook op onze vrije zaterdag. En straks eventueel onze 70 vrije uren per week! DR. K. J. KRAAN. spaardoor nu te kopen n doén in haar huis, door gebrek aan hulp. Neen, zo'n duster is een nood zaak - en U kiest natuurlijk een gezellig, vlot model, om er char mant mee uit te zien en toch Uw kleding te beschermen. Tricot Nylon dusters, in di verse leuke kleuren, met korte mouw en twee flinke zakken, dusters in practisch 7/8 model, guldens goedkoper, voor nog géén zes gulden. Nu koopt U deze elegante en practische Nylon dusters, zó gewassen en niet strijken, In de maten 38 t/m 46 en In de kleuren licht- en korenblauw, flesgroen, wit ?n tomaten rood voor oor M Het v modesh sis Sacrum te Schiedam presenteerde. 's-Middags waren het de leden van de afd. Schiedam van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen die de zaal vulden en 's avonds waren er opnieuw veel belang stellenden. Het was de moeite waard. In samenwerking met kapsalon Lilian, hoedenmagazijn van Kaison Schamle- Ras, tassenhuis Kerstholt en het Bruids huis, werd hetgeen het voorjaar gaat brengen op modegebied gedemonstreerd. Voor de dames drie- en tweedelige mantelpakjes, vrolijke japonnetjes, voor de heren regenjassen, colbert- en 'sport- costuums, waarbij kon worden vastge steld, dat de mode zowel omgeslagen pijpen als zonder omslag toelaat. Voor dames was keus in Frans- Duits, en Engels model, waarbij vooral de tweedstof Jersey het „deed". Met gheel, in zeer redelijke en aantrekkelijke prij zen. Er werden 90 damestoiletten en 13 herencostuums getoond. Mevr.—E. J. Verstraten-Bleecke gaf als „lady-speaker" de nodige informatie.

De Havenloods | 1966 | | pagina 14