1 Schiedammer Ries Verbeek bij prinselijk huwelijk PIANO'S LUXOR ACHTER ONS. ZATEIS KEES EK IH; GEMASKERBE COWBOY A<>enda Schiedam Schiedamse politie krijgt een betere huisvesting Niet om naar huis te schrijven Lit de Kerken Gevonden-verloren 95 95 DE HAVENLOODS DONDERDAG 17 MAART 1966 J^IES VERBEEK uit de Boerhavelaan in Schiedam behoorde tot de 22 gelukkigen, die van nabij de trouwplechtigheden in Amsterdam mocht bijwonen en hij schrijft daarover het volgende: „Op 9 maart o mvier uur was ik samen met mijn vader in de kantine van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Ik ben op 10 maart jarig en om die reden uit een groot aantal scholieren uit Nederland gekozen, het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg bij te wonen. In de kantine waren uit iedere provincie een jongen en een meisje met begeleiders aanwezig. Samen met een meisje uit Gouda, Joke Slagboom, mocht ik de provincie Zuid-Holland vertegenwoordigen. den. Deze toestellen „De Bron": P.S.P::s We werden toegesproken door minister Diepenhorst en er werden ook televisie opnamen gemaakt. Dat gebeurde later ook tijdens het instappen bij de autobus sen. We reden naar hotel Noordzee in Noord wij V. waar we de nacht zouden doorbrengen. Éérst maakten we nog een korte strandwandeling, waarna ons een diner we'd aangeboden. Daarna haastte iedereen lich naar de televisie-Zaal. waar de die rriddag gemaakte opnamen te zien zouden zijn Zo we'd de avond doorgebracht, s Morgen* vroeg om zes uur moesten we al weer opstaan om snel te ontbijten. Maar het duurde toch wel even voor we met het ontbijt konden beginnen, want met tweeëntwintig jarigen kostte het veel tijd voor we elkaar gefeliciteerd hadden. Na het ontbijt moesten we ons dan ook wel heel erg haasten om op tijd te kun nen vertrekken. Gelukkig vergat nie mand iets van grote waarde Met de bus reden we snel naar Amster dam en wel naar het Minervapaviljoen. waar de begeleiders moesten achterblij ven om» de plechtigheden op de televisie te volgen. Voor hen was geen plaats in de Westerkerk. Van het Minervapavil- joéh reden dus allen wij scholieren en twee begeleiders van het ministerie. naar het RAI-gebouw om daar over te stappen in een bus van het stadsvervoer Via deze omweg kwamen we bij de Westerkerk aan en om kwart over negen hadden we onze plaatsen al ingenomen, wel geruime tijd dus voor daar iets ging gebeuren. Maar gelukkig waren er in de kerk nog televisietoestellen aanwezig, waarop de rijtoer 'en het burgelijk huwelijk uitstekend gevolgd konden wor- 17 maart: Irene 14 uur Ned. Ver. Lezing. Musis Sacrum 30 u Openbare awond. Mkrsis Sacrum 20 uur S.G. Toneelwed strijd: ..Othello" met „Ben hete zomer- avon d Magnalia Deï Kerk 20 uur Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Schiedam-Nieuw- laodLedenvergadering. Chr. Soc. Belangen 20 uur Rhetorica: Spreken in iiet openbaar. Irene 20 uur V.V.D.: Vergadering. Sursum Corda 20 uur Centf. Kerkeraad: Vergadering. 18 maart: Irene 20 uur Willem de Zwijgerschool I: Ouderavond. Ti vul i 20 uur De Megas: Dansavond. Musis Sacrum 20 uur „De Bron": K. V. PVergadering. 19 maart: Irene 14.30 uur Schied. Handbalver. „D.W.S.": Feestmiddag voor ad- spiranten Arcade 20 ui Tivoli 20.30 „GuiiLume Musis Sacrum Dsnsa-vond. Stedelijk Muséum: Tentoon»,' Hing van kindertekeningen en groepswerk. Van af ,20 maart tentoonstelling „In kannen en kruyken". Gebruiksvoorwerpen en aafdewerk van 10001900. spaar... door nu te kopen De gemakken van Tetoron telf- jtrijkende en Tricot Enkalon overhemden zijn genoeg bekend ...ook de prijs rond de 12.- Is geen nieuwtje voor U! In onze herenmode-afdeling houden wij een speciale verkoop van deze overhemden. Een grote partij Tetoron (Poly ester/Kitoen) en Tricot Enka lon streep overhemden, door elkaar voor nog géén acht gulden. Belde soorten In perfecte pas vorm, zó gewassen, zó droog en een genot om te dragen. waren wel nodig wi*. w«m van «ii/.v plaatsen bleken we van d« eigenlijke plechtigheid niet meer te kunnen zien dan af en toe wat hoof den. Het binnenkomen van de bruidsstoet was daarentegen heel goed te zien en la ter hef naar, buiten gaan vanzelfsprekend ook. Na bet huwelijk, dat een grote in druk op mij. maakte, duurde het ook nog een drie kwartier voor Wé naar buftetl konden. In die tussentijd ontdekten wij, dat vlak achter ons Ard Schenk en Kees Verkerk zaten. Later wist een ambtenaar van het ministerie voor ons handtekeningen van hen los te krijgen, waar vooral enige ver zamelaars onder ons zeer blij mee wa ren. Buiten bleek de regen gelukkig juist te zijn opgehouden, zodat we droog in het Minervapaviljoen aankwamen. Daar werd ons nog een warme maaltijd aan geboden. maar daarna waren we aan het eind gekomen van dit onvergetelijke uitstapje van anderhalve dag. Met de bus gingen we naar het station en om zes uur was ik weer in Schiedam. RIES VERBEEK Ries Verbeek (links) aan t)e tafel met genodigden. - N.K.V.: Toneelavlnd. :ur Sc-hied. «Jazz Sociëteit Bijeenkomst. - *- The Trifids: die als ,.de eerste fase' van een nieuw hoofdbureau werd aan gekondigd. Dat is al heel wat jaren geleden Maar die fase dan overslaande, nadert nu dan het elftde van de echte, en ook meer betekenende „eerste fase". Achter het front-hoofdgebouw en aan gebouwde achter-gebouwen, is nu een nieuw, twee verdiepingen tellend ge deelte hoofdbureau gekomen, Daar zul len straks, en dat kan tege nhet. ernde van deze maand zijn. enkele diensten bezit van^gaan nemen. Dat zijn o.m. de er ÖMe donkere kamers :enningsd1enst: de kinder- irte verhoorkamers, wnar- nog drie kamers komen voor het „groten-verhoor Verder op do tweede verdieping ka- ners voor hoofdinspecteurs, inspecteurs, rechercheurs en ook administratie. Er is „logeergelegenheid" voor pas santen, mensen dus, die zo'n beetje op de doorreis zijn. En hetgeen in een politiebureau zeker niet mag ontbreken cellen voor arrestanten, waarvan er twaalf tegelijk in een privécel opgebor gen kunnen worden. Daarmee verband houdend, zijn er twee verhoorkamers. Dit alles betekent een verruiming in het nu propvolle hoofdbureau, waar iedere ruimte tenvolle benut is. Een volgende fase omvat o.m. ruim teverbetering voor de administratie, voor recherche en enkele andere diensten, en een ruimere kantine. Bij de derde- en slotfase, komt dan het huidige hoofdbu- rau ah geheel aan de beurt. „Uiteindelijk gaan we groeien naar een stad van 120.000 inwoners waarvoor een politiecorps van 100 man noodzake lijk is en dal stelt ook eisen aan de be huizing", constateert de Commissaris van politie, de heet K. ttljpma. Wie. hetzij vrijwillig, hetzij onvrljwll- Tetoron T ricot Enkalon Deze overhemden: Tetoron overhemden in wit en Tricot Enkalon overhemden in bleu of grijs streepdessin verkopen wij door elkaar voor Gèin Ut. of schrift. ig bij. Goed, er zijn méér gemeen telijke diensten die dit na kunnen zeggen maar een ieder krijgt zijn beurt, al duurt het dan ook wel even. Het nieuwe stad huis zal in veel gevallen de grote klap moeten geven. De politie staat buiten dit alles, zit helemaal afzonderlijk in de Lange Nieuwstraat. In een gebouw, waaraan zelfs „Monu mentenzorg" niets kon vinden om haar zórg over uit te strekken en waarom het haar een zorg zal zijn, of het hele ge bouw wordt gesloopt. Zo ver is het nog niet, maar er wordt wel gebouwd al zien de Schiedammers danr weinig of Niet dat het „in alle stilte" gebeurd, daar niet van, maar het nieuwe gaat schuil achter het oude. Dus blijft voors hands (en dat kan heel lang zijn) de ge vel van het hoofdbureau van politie nog staan, terwijl daar achter zich heel veel voltrekt. Waarschijnlijk deze maand de eerste fase zal zijn voltooid. Eigenlijk is dit laatste niet helemaal juist. Commissaris Rijpma herinnert zicht dat toen hij zijn taak in Schiedam begon, men hem wees op een garage. „Ik verlang van niemand dut hij zich oefenen zal in ongevoeligheid, maar wel moet ik u en mijzelf waarschu wen voor overgevoel. Er is iets aan trekkelijks in om zich te verdiepen In zijn leed. Een lijder te wezen heeft iets belangwekkends. En vandaar dat er aan kleine wondjes zo lang wordt geplukt tot er echt lelijke zweren van groeien en dat er mensenharten, om zo te zeggen, aan doodgebloed zijn", U Vindt dit misschien wat vreemde woorden. Ze zijn van l'iet Paalt.iens, u weet wel. die dichter van „Snikken en grimlachjes". Weet u ook dat hij predikant was. 't laatst in Schiedam en dat hij op een tragische manier is heengegaan? Wat hierboven staat is een gedeelte uit een preek van hem. Ik las deze woorden omdat ik mij wilde afvragen wat Jezus toch bedoeld zou hebben niet „Zalig die treuren". Dit Is de tweede zaligspreking uit de Bergrede van Jezus. Natuurlijk heeft de Heer geen voorkeur gehad voor mensen die er plezier in hebben om bedroefd te kijken, be droefd te spreken en bedroefd te doen. Omdat ze zoals ds. Haversehmidt (de echte naam van Plet l'aaltjens) zegt. zichzelf in het bedroefd zijn en in het lijden belangwekkend gaan vinden. Het is aantrekkelijk je te verdiepen in je ziekte. Je wordt er interessant van, vooral als je de gave bezit om 't he le zaakje nog een beetje aan te dik ken. Het is duidelijk dat Jezus van zulke mensen niet zegt: Zalig die treuren, want zij zullen verlroost worden. Die mensen zijn al meer dan getroost. Ilun verdriet is niet echt. Overgevoel noemt Piet Paaltjens het. Overgevoel. maar dan van een bijzondere soort, nl. ten aanzien van eigen leed of lot. Jezus bedoelt een ander soort treuren. hu bedoelt dat treuren dat ontstaat alle bekende merken als iemand gemerkt heeft dat alles an- - - - M ders kan zijn. Als iemand zoiets als het paradijs even gezien heeft. Of als hij van Jezus gehoord heeft wat Gods bedoeling eigenlijk met de mens is. Zo iemand ziet de werkelijkheid om hem heen en In zichzelf en vindt dat niet om naar huis te schrijven. Dat is echt treuren. Over deze wereld met z'n grote wonden (Vietnam, India, China, de zuidelijke staten van de Verenigde Staten). Over onze eigen samenleving waar we el kaar wel brood en dekens en een baan, al veel moeilijker een hnls, maar zelden echt geluk kunnen geven. Dat heeft niets met overgevoel te ma ken. Maar met een nieuw soort rea lisme, dat treurt en aan 't werk gaat. Dat gaat sjouwen en tegelijk uitziet naar de grote hulp. MEDEMENS N/er goh/etenwu iNDtBBM 7JN srmetz HUP!!. GROTE GEEST fiUPt/E (ONPPT /K H/EP EEN CHEyBHNES W/ZZEN V UZEREN PRRR- MER HET/S rmnteTE vocR 'ZEE Vf)N EEH EPOORL'JN. WMPori v/e ZEN TE U RRN? RNEN2 PRNK U.' J TON7D EN U REO&e /KZC/ZCEN HUN CE- /uHEZPeN! VEN' s-TE€N SPOORWEG GPgoT BCEHE MRN NET VERBORGEN GEZICHT JONS PW/NGEN ETRUP TE GTRHEN. WE HO- 1 tG TERUG NETNEE/^HPU- Het /s VGRRpCHZ/. CRS DE INDIRNEU WeGTREKtCESJ •5PHKIMEM TWEE GTR0&ERS PbOTSEUWS HUN BdSEKl. ZE INZZZEN ONS POPEN W/NO Derek Flint mist zijn aansteker Als u per persoon een aansteker meebrengt het mag zelfs een ka. potte zijn, krijgt u GRATIS TOEGANG tot de NACHTVOORSTELLING op vrij dag 18 maart, 's nachts 12.30 uur in het LL'XOR-THEATER de voor première voor Rotterdam van DEREK FLINT (le klas 6e danj Opgelet Wie even als DEREK FLINT vergezeld, van 4 hoogst aantrek- keiijlte dames naar komt, zal in aanmerking komen voor een speciale prijs. Iloe meer schoonheid U meebrengt, hoe groter Uw kans! Eén heer-vier dames-vijf aanstekers. lig weieens 'een interieur van het hoofd bureau heeft gezien zal indien niet te sterk onder invloed van zenuwen of iets anders hebben moeten constateren, dat de Schiedamse politie beslist niet royaal is gehuisvest. Voor wie de com missaris ook blij is met zijn straks betere behuizing? Voor de arrestanten en verhoorden. „Deze mensen moesten nu in het bu reau door alle gangen en langs kamers geleid worden, waar soms andere men sen lopen of zitten. Iedereen kon dan meteen zien, wie wij, om welke reden dan ook, hierbinnen brachten, hetgeen Zodat ook een bezoek aan het hoofdbu reau van politie om die reden er pretti ger op zal worden Om over degenen, die er moeten werken maar niet te spreken. „Een eeuw achter" in Musis Sacrum De Schiedamse padvindersgroep „Bur gemeester van Haeren" geeft in vox-band met het 30-jarig bestaan op zaterdag 2 april in gebouw Musis Sacrum een feest avond. waarin de revue: „Een eeuw achter" zal worden opgevoerd. De bands „The Madmen" en „Group 65" verlenen die avond medewerking, anti utJNtMiut: ineiixeii service door geheel Nederland hiLvebsum Hervormde Gemeente: Grot.» Kerk 10 uur ds. A. Hoffman, bevestiging van lid maten, 5 uur cis. I. Schipper. Ede: Bethel- kerk 10 uur ds. J. W. Zimmerman, 7 our drs. R. H. Wisslnk; Oputandiiigskerk 10 uur ds. D. .1, Spaling, H. Doop, 7 uur ds. A. le Coq. Jeugdiii-nst; Vredeskerk 10 uur da. J. G. Jansen, 7 uur ds. C. van der Steen. Open Deur-dienst: Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. L„ Wuister, Schiplulden. 7 uur ds. H W. Hemmes, Schiedam; De Rank K.'O uur cis. J. D. Wuister. Schipluiden. Geref. Kerk; Oosterkerk 10 uur ds. A C. Hofland a; Rotter.lnm-Penorecht. 5 uur ds. H. H. Grosheide te Bami; Kethel „De Ark" 9.50 uur ds. J. P. Prins te Den Hiaag-Loosdui.ien, ,3 uur ds. J H. de Boer te Leiden; Magnalla Dei Kerk 10 uur ds. P. R. Everaars. 3 uur ds. P. R. Everaars: „De Goede Haven" 10 uur ds. W. A. Krijger, 5 uur ds. J. P. Prins: Jtiliana- kerk 10 uur ds. J. H. de Boer. 5 uur ds. W. A. Krijger. Ned. Prot. Bond, Westvest 10.30 uur ds. A. D. KUvtsen. Leger des Hells. Lange Haven 71, 10 uur Helllgin-gssamenkomst. ti.30 uur openduchtsamen komst Koemarkt. 7.30 uur Verlossmgssamenkomst. Leiding mijoor en mn~" Oud-Geref. huis, Lange I 3.45 uur. Oud-Kath. Gemeente. Dam 28. .10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen, Volksgel.ouw. Tuin- laan 50, 6 uur toespraak. 7 uur Wacht torenstudie. VrUe Geref. Gemeente. TuinJaan 50. 10 en 4 uur dienst. Chr. Geref. Kerk. Warande. 10 en 3 uur ds S. Wijnsma. Baptisten Gemeente, Lange Haven 125 7 uur samen.k rfnst. Mission to tne Seamen, Anglicaanse dienst kantine Wlltón-fijenoo a. iedere eerste, derde n vijfde zondag der maand v.m. 9 uur. Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref, leer, Lang" Nicu'vstraa; 67, dienst om 10 en 5 uur. Voorganger as. Hofman. Geref. Kerk (vrijgemaakt', Westvest 30. 9.30 en 4.o0 uur CIS. C. Vonk. Evang. Luth. Kerk, hoek Oi onjestraat. 10 uur ds. A. Steinhart. Ned. Ilerv. (Geref.) Evangelisatie, Op stand'nsfskerk 10 uur Js. I-, Brasser uil Voorthuizen, gebouw Irene 4 uur da L. Brasser Oemeente voor Oorspronkelijk Chris tendom, Lange Haver, .'29 4 uur voor ganger de heer v. d. Brugge. 97. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag zwart lederen herenhandschoen, blau we kinderhandschoen: grijze herenglacé oorbel; herenbril met bruin montuur;- (R>: zwarte lange dameshandschoen: ring met 11 sleutels; antiek brilletje in etui: kontaktsleuteltje motorrijwiel; zij den shawltje; zijden damesshawl; shawl: zwarte fietstas met beugels; grijze da mes paraplui: vat motororandstoï; bon boekje; blokfluit in etui; bikhamer; bromfietsplaatje; boekje met gegevens voor bakker of melkhandelaar; 1 paar grijze herenhandschoenen. Te bevragen bij de vinders: manchetknoop. Klamer. Bredelaan 5, Hello (N.H.i; dameshorloge (in han gen Nater, Parkweg 81: dameshorloge, G. Veliekoop, Van Marumstraat; broche (met foto's), G. v.d. Brink NasBauiaan 12: oorbel met koraal, P. Becker, Haven- dijk 30b: grijs bruine poes. Markus, Joh Straussplein 21: zwart bruine teef, Gem. Rein. Dienst, Buitenhavenweg; zwarte reu met bruine vlek aan de kop en een lichtbruin met zwarte bastaard herder, Gem. Rein. Dienst, Buitenha- veriweg: donkergrijs gestreepte kater Post Albert Cuypstraat 18; tortelduif, Gem. Rein. Dienst Buitenhavenweg: schotse collie, H. v.d. Kraan, Van Heem kerkstraat 46: bromfletsplaatje; J. v.d. Horst, Mesdaglaan 25a; plastic buis (6 meter i, Braat. Oostsingel 87; rol rubber slang, Fa. Bijl, Nw. Mathenesserstraat 64: legitimatie NS. Van Rongen, Van Hallstraat 11: padvindersriem met sleu tel. Steens, Rotterdamsedijk 204b; don kerbruine herenglacé, Kerklaan 77; kln- derhandschoen gebroken wit (L). Hage, Jan Steenstraat 37; donkerblauwe want, Van Vorle, Villastraat 67: grijze heren handschoen (gebreid), Smit, Rijnstraat 13b: zwarte herenglacé, Richter, Snelli- ussingel 38; zwarte damesglacé LVan Scheindelen. Spoorbaanstraat 11; 1 paar bruine stoffen dameshandschoenen. Bu reau Huisvesting. Westmolenstraat 26: bruine herenhandschoen (R>, Verkade, Jan van Avennestraat 7; ring met 3 au tosleuteltjes (verm. Opel). Hoogwerf, Nieuwe Maasstraat 4: vierkleurenball point, De .Ruijter Heenvlietstraat 26; ring met 2 sleutels, G. Veliekoop, Van Marumstrarat 18a; ring met 2 sleutels. De Vries m.s. „Tila". nieuwe Haven t.o. Hoordbur. van Pol.; étui met 2 sleu\ tels. Heijkoop, Lange Nieuwstraat 9b; zwarte vulpen, Liebeek, P. J. Troelstra- laan 151; tierenörll met bruin montuur, Van Buren. Stationstraat lb; lichte da- mesbril in etui, Vonk, Willem de Zwij gerlaan 21ring met 4 sleutels, v.d. Berg Eauristraat 93a; kinderuril. Van Soelcn. Burg. Knappertlaan 8a: ring met'5 sleu tels, Bastiuanse, Ribeslaan 28; bruine damesrok Coca-Cola. Van Deventerstr. 28; 1 paar gebreide herenkousen, Kor- pershoeK, Beienandsesiraal 57; brum kinderschoentje (R), Roelsen Fr. Hals- plein 14: blauwgrijze shawl, Post, Ke thel; kindexstep, Coster, Biugmaixstraat 32; kinderstoeltje, Tiedeman. Gescnen- kenhuis, Broers vest 40; piastic auto, Kor- pershoek, Beierlandsestraat 57; autostep met rem en standaard. Van Bochoven, Groenelaan 29: damesportemonnee in- Onder Ons hield feestavond De vereniging „Onder Ons" rsr. H.B.S. te Schiedam heeft de Jaarlijkïe grote feestavond er weer op /.uren Bijgewoond door de directeur, leraren en énkele andere genodigden, werd een onderlinge toneel-wedstrijd gehouden, waarbij directeur en leraren als jury fungeerden. Eisofie Karei bleek de bes te actrice te worden geacht. Jan Post- ma de beste regisseur en Leo Beckers de beste acteur. Na afloop der voorstelling was er ge legenheid tot dansen, waarbij directeur Spronk de waarschuwing gaf. dat niet „te innig" mocht worden gedanst, daar het anders nodig zou zijn daartegen op te treden. De „Mega's" verzorgden de dansmu ziek en trokken veel „fans", die echter geen kans kregen het gebouw binnen te dringen. spaar... door nu te kopen En ook kinderen zullen tijdens deze speciale spaar-aanbiedingen niet te kort komen, want voor hen hebben wij speciale verkoop poplin kinderjacks. Van een prachtige, zware kwali teit poplin, met twee zakken, metalen deelbare rits, uit de normale series van 13.25 tot 16.25 nu voor bijna de helft van de normale prijs. K,ndeïiackS houdende zegels. Veenhof Van Hoogen- dorpstraat 27; opvouwbaar geruit bood- schappentasje, Koster, Thomas a Kem- 2-2» jaar 3-4 jaar 5-6 jaar 7-8 jaar pisstraat 14: herenpoi-temonnee, J. L. Strijen, Vlaardingerdijk 227a: damespa- raplui, Kok, Lorentzlaan 64; diplomaten- tas inh. scnoenen, Van Geene, Burg. Vafn Haarenlaan 1007; aktentas inh. brood, portier Thorbeckeschool, Thor- beckesingel: geblokt boodschappennetje, Postma. Boterstraat 38. Orpheus tieners traden op Voor een goedgevulde zaal „Arcade" hebben de Qrpheus tieners een uitvoe ring gegeven onder leiding van de heer Leo Smit. Het koor zong een aantal nummers, die ook ter gelegenheid van de Óranjeavond in het Passage-Theater In onze kleuterafdeling, beneden verkopen wij deze grote partij poplin kinderjacks in diverse kleuren o.a. rood, korenblauw en marine, voor prijzen die U geen tweede keer kunt ver wachten. Ctin ut. of schrift, bttt. ten gehore waren gebracht. Het geheel mocht er zijn erx terecht werd herhaal delijk door een daverepd applaus blijk gegeven van waardering.

De Havenloods | 1966 | | pagina 2