Een stuk papier op het gras is als een vloek in de kerk ^Qecktócfedincjetjeó P. VISSER STRIJD VOOR SCHOON SCHIEDAM DOMANIALE KOLENHANDEL TEL 231625 Krijgen autobussen Schiedam voorrang? Vinyl WASAUTOMAAT "UE HAVENLOODS DONDERDAG 17 MAART 1966 ^[et is ongeveer zestien jaar geleden, dat het bouwen van wijk in Schiedam zijn beslag kreeg. De te bouwen wijk kreeg de naam van „Nieuwland." Voordat een bouwplan de tekenkamer verlaat, is het meestal zo. dat de gemeentenaren een blik daarin mogen werpen. Strakke woonblokken met veel glas en dus veel licht. Dat is dus heel wat anders dan de woningen uit de dertiger jaren, met benauwde al koofjes en hokkerige woonkamers met schuifraampjes", zo schrijft de heer P. Visser. We hebben nu dus in ons Nieuwland ruime woningen met veel licht en lucht. Er is zeer veel ruimte in de straten en grote oppervlakten zijn beplant met heesters, bomen en gras. Er staan zelfs bakken met bloemen. Nu zou men kunnen zéggen: „Dat is toch prachtig in verhouding met vroe ger, met de vele nauwe en mistroostige straten, dat zullen de mensen toch wel waarderen!" We zijn mi laat ik z -ggen in de „pa- tatzakken-straat" en wat ziet u daar? Cartonnen dozen, fietsband, papier, etensresten en gaat zo maar door. Deze aanblik is verbijsterend: depri merend en een schande Maar wat u niet ziet. gebeurt 's nachts, ban gaat de brui ne rat immers rond op zoek naar voed sel en papier voor zijn nest. Het bruine monstertje, drager van diverse gevaar lijke bacillen, gaat op dat stinkende hoopje aardappelen en ander voedsel af. Ziet hij daar niet een portiekdeur open, staan? (Er staan immers 's nachts deuren open? i Ja, hij ziet dat en sluipt met kleffe pootjes de treden af. de kelder in. Nergens in Nieuwland hebben kelders een zgn. „stofdorpel". wat een prachtige gelegenheid geeft om ln de kel der in een kist of zo te kruipen. U komt in weken niet ln de kelder, of merkt het niet. Ban komt er nog een rat bij en in korte tijd is er een hele familie bijeen. Dan schrikt U. de vrouw gilt, u wordt kwaad op uw gemeentebestuur en op de gemeentelijke diensten, dat maar niets doet aan dat rattengespuis. Maar u bent abuis, want uw gemeeute- bestuur doet alles om u het leven zo aangenaam rriogelijk te maken en be strijd ononderbroken het rattenge- vaair. Daarvan vertelde ,.De Haven loods" onlangs. Maar het is vechten te gen de „bierkaai" als op de ene plaats de ratten bestreden worden en op de an dere lokspijs wordt neergeworpen. Als u zelf niet zorgt dat de boel schoon blijft, kunnen zelfs duizend politie-sgenten daar niet tegen waken. Het gaat om uw ver antwoordelijkheid tegenover de gemeen schap. Uw sociaal gevoel! Om zelfdisi- pline. Het is a-soeia»l om anderen de dupe te laten worden van uw ondoor dachte handelwijze. Thans komen er jonge knoppen aan de heesters en andere beplantingen, het gras begint te kleuren, een stuk pa pier op een grasmat is als een vloek in een kerk, ljet is natuurschennis. Dat i straatje i kijken i r de m V In de mooie wijk Nieuwland ligt veel vuil' op straat. Dit is een beeld van de Thorbeckesingel. beetje recreatie dat we nog over hebben, moeten we streng bewaken, alles wat u ziet als u uit uw woning kijkt is uw eigendom, van ons allen. Wij allen heb ben daar voor betaalt, door middel ook van de belastingen. Hier moeten onze kinderen kunnen spe len zonder papier en ratten. Inwoners van ons Njeuwlamd, overwin uw schroom of schaamte om eens uw om, geving schoon te houden, raap het papier op. praat er over met uw buren tracht hen te overtuigen van de noodzaak de straten schoon te houden! Er wordt van u een kleine moeite ge vraagd en geen geld, besteedt enkele mi nuten aan uw onmiddellijke omgeving, zet uw vuilnisemmer nooit te vroeg bui ten en sluit die goed af bij het buiten zetten. Als uw kinderen naar school gaan. bindt hen op het hart geen rommel en papier op straat te werpen, geen ver nielingen aan eigendomuien van de ge meenschap te plegen. Duizenden gul dens worden besteed aan herstel van N.V. 4CHIEHAVENWEG ?4 NW. BINNENWEG 127 232628 234857 opzettelijke vernielingen en bevuiling. Onderwijzers, helpt mee met strakke hand de onder uw verantwoordelijkheid staande jeugd elke dag er op en de jeugd daadwerkelijk meewerken aan opruimen va rommel. Leer ze .liefde voor dieren, - veel groen is, zijn veel vogels beroerd gezicht zo'n leuke allerlei t is pakken, dat dat de politie met het pro- cesverbalenboekje er aan te pas moet ko men. Wie deel wil nemen aan deze actie, schrijve aan P. Visser, Van der Tempelstraat 2. Schiedam. Stadskivaal Tot zover het schrijven an de heer Visser waarmee ongetwijfeld een ieder die het goed meent met zijn woonplaats en woonwijk, het van harte met- eens kan zijn. Evenwel en dit om verkeer- opmerkingen die hij als NieuwlandbeWo- ner speciaal op dit stadswijk richt, min stens van even grote betekenis voor ieder ander deel van de stad, of dit nu „Zuid". „West" of „Oost" betreft. We zeggen" zulks op gezag van de gemeen telijke reinigiirgs- en plantsoenendienst, die beiden bij deze aangelegenheid zijn. betrokken. Dat wil >.eggen, liet door de heer Visser genoemde kwaad treft men overal in gelijke male aan. Men vestigde er echter wel onze aandacht op, dat niet altijd de wapperende papieren etc. aan nonchalantheid van de inwoners zijn te wijten. Het kan gebueren dat door jeugd of andere voorbijgangers de deksels van Vuilnisemmers w orden opgetild, waaido papleren bij harde wind de kans nemen om er ijlings vandoor te gaan. Daar zijn vrachtauto's en bestelauto'» met levens- iddelen etc., die papieren gemakkelijk merel in onze tuinen te zien rondschar- iaten "wegwaaien" Een "andere reien tussen afval en papier. Winkeliers» nnf,mrie men de „tochthoeken", worden gevraagd hieraan mee te wei- ken, uw etalage komt slecht uit ln een bevuilde straat. IJs-verkopende zaken laat de slagzin: „Geen papier-op Straat", aanbrengen. Eigenaren van patatzaken \schaft u eens wat meer afvalemmers aan, niet al leen vlak voor uw deur. maar ook wat verder van uw zaak af. Kan dat niet eens onderling door de winkeliers worden besproken, om gezamenlijk wat meer te doen tegen de papierlawine voor uw za ken? Inwoners van Nieuwland, uw wijk zal en moet «choonj en als we geslaagd zijn daarin, dan kunnen we ons ge meentebestuur eens vragen een monu mentale tijdaanwijzing met carillon op de hoek Damlaan-Burgemeester van Haa- renlaan! dit gezamenlijk moeten doen, iemand heeft een ander idee, laat u dan weten. We kunnen het beter zelf aa papier vaak bijeen wordt gedreven en een vrolijk spelletje spelen. Dit alles voltrekt zich door heel de •tad. Én patat-etende jeugd vindt men ook in iedere straat!' Dit is allemaal geen excuus, maar wel een zekere verklaring voor de stadsvér- ontreiniging. Uiteraard bestaat juist door achteloos Wegwerpen van voedsel, of dat nu resten van zakjes patat, fruitschillen of wat an ders is, het gevaar dat ratten worden gefokt, wat ook weer >door heel de star gebeurt. Maar een feit is en we schreven dit reed» herder ook laartegen stelt de gemeentelijke dienst zich. „met hand en tand" teweer zodra er een ,,tiu' dat uit enige richting wordt gegeven. Al dit al. het initiatief sympathiek e aandacht var de heer Visser bevelen het in NERGENS ZOYEEL KEUS- NERGENS ZO VOORDELIG Kijk en vergelijk GROOTSTE SPECIAAL ZAAK VOOR CAMPING Wat HISFA-RAI vertoont STAAT OOK BIJ ONS maar véél goedkoper. Alle aoorten tenten, caravans, rubberboten, bagage, en tent wagens, enz. Vergelijk vóór u koopt IET huidige verkeer brengt vele en I 1 velerlei problemen die ieder op zijn beurt een stukje muidaeht ontvangen. Nog maar in heel beperkte mate betreft dat van de autobusehauffeur. Hij „draait mee" met alle andere verkeersmoeilijk heden, maar heeft er nog andere bij. Zoals, flat hij aan een tijdschema is ge bonden en anders mopperende passa giers in zijn bus heeft, waarvan hij zich overigens ook weer niet al te veel zal (en kani aantrekken. Een probleem voor hem wordt ge vormd door het stoppen bij de halten. Het stoppen gaat in het algemeen nog wel, maar het wegrijden stelt hem vaak voor grote zorgen, vooral op drukke ver keerswegen of punten. opgave is: hoe komt de bestuurder van deze autobus weer tussen het voortgaan de verkeer? Zoals het thans is, probeert iedere autobestuurder (want allemaal hebben we haast) net nog langs de bus heen te komen en maakt daardoor het hem onmogelijk weg te rijden. Er zit niets anders op dan dat hij gaat dringen", dat wil zeggen, zich ge- v, oon in de file drukt" met alle geva ren van dien. Waarbij hij bovendien een strafbaar feit r.ii. te plegen. Maar wat moet hij? Wachten totdat er een „gaat je" komt? Er zijn punten (en de B.K.- laan Is er één van» waar dat zeer zel den aanwezig is. En toch willen zowel de chauffeur als de passagiers opschieten; zij willen ook naar werk of hul» of waar dan ook heen. En het is nog een „openbaar middel van vér voer" boven dien. Er gaan momenteel geruchten,, dat door een wijziging in het verkeers reglement aan autobussen voorrang moet worden gegeven bij het wegrijden. Uiter aard is dit ook weer niet helemaal zon der bedenkingen, we kennen de vrijhe den, die sommige trambestuurders zich op grond van hun vrijwel onbeperkt voorrangsreéht veroorloven met alle na re gevolgen voor autobestuurders van dien. Van twee kwaden zal het beste ten worden gekozen. Afwachten welke dat zijn zal! Ofschoon mooi dezé diertjes, de riendjes va Cluhhladermieuws torli geen Schiedam Nieuws" van S.V. en H.V Schiedam maakt melding dat in de af deling Softbal dit jaar nieuwe sliding- pakken ingevoerd zullen worden, broek, een hesje en „echte" solftbalkou embleem Camping Sport GEBR. V. ESVELD Vrijdag 18 Volgens T.S.F.-nieuws zal maandag 21 maart de TSF-driekamp tafeltennis 11 ma Beurs worden verspeeld en op don- Ierdag, 24 maart het clubkampioenschap olgen. De revanche opn het Schiedam kampioenschap vangen maandag 2 Het ligt in de bedoeling op zondag 15 .mei een landelijk toernooi houden in samenwerkingmet het Rot terdamse Germinal. Op 27 maart wordt het tennisselzoen geopend. Goudse Rijweg 28 - 1 elef. 13 Tenten en Caravans, Pascalweg 115 Openingsaanbiedingen Veger: „Waarom schaam je je zo?" Matteklopper: „Ik heb een tapijt gezien, dat Eurotop had schoon gemaakt". Eurotop,devolledig automa- matische tapijtreini ging. Binnen euro. week hebt u u zandvrij, kleur en verstevigd terug. ...Nu slechts f3.— per m2, mit« uzelf haalt en brengt in een der winkels van Roeloff, Bierens, Prima. f3.25 per m2, incl. thuis halen en bezorgen door Motex, tel. 010-133916. i spaar... door nu te kopen Vanaf morgen knapt U zelf die kleine karweitjes op... zonder vakkennis of dure materialen... Met Vinyl wandbekledlng in een wip... en goedkoop. Vinyl wandbekleding, het meest Ideale, afwasbare mate riaal, Vinyl plastic op papierbasis voor het bekledan van deuren, wanden, kasten «nz. In handige rollen van 70 cm breed in lichte kleuren en rollen van 140 cm breed in donkere kleuren, per meter door elkaar voor nog géén tachtig cent. wandbe kleding 70 cm naff- breed 140 cm j o» breed Op onze eerste verdieping ver kopen wij deze Vinyl wandbe kleding, in donkere en lichte kleuren (met kleine foutjes), 140 en 70 cm breed. door elkaar per meter qgp xepy n tel. of tehrlft. b Knopen voor het tapijt van prinses Beatrix Het tapijt dat ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix met prins Claus door alle Rotterdamse vrouwen en meisjes geknoopt wordt is bijna ge reed Degenen die hun bijdrage nog niet hebben gegeven, hebben daartoe ge legenheid tot en met 26 maart. Op die datum zal onherroepelijk de' laatste knoop gelegd worden. Zoals bekend kan er dagelijks ge knoopt worden van 10 tot 4.30 uur in de hal van het Rotterdamse!) Nieuwsblad, Schiedamse Vest 1. Vraag da volledige brochure van sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. /"iP één der laatste zittingen van het Schiedamse kantongerecht stonden twee, wel heel voortvarende jongelieden terecht. Het waren de Schiedamse broers H. en K. P.. zoals ze het zelf noemden fervente verzamelaars, die naast een le-' vendige ruilhandel in antiek en wat dies meer zij, zich óok hadden toegelegd op het verzamelen en verhandelen van wa pens hetgeen zij hadden gedaan zonder in het bezit te zijn van de daarvoor ver eiste vergunningen. Volgens de oudste van de twee waren die vergunningen nu niet van zo'n groot belang en waren die dingen gemakkelijk genoeg te krijgen. Men behoefde maar lid te worden van de één of andere schietvereniging, zo vertelde hij, en direct na de ganmelding zouden de door de rechtbank gevraagde papieren door het Rijk per omgaande worden toegestuurd, wil zo maar vergunningen toesturrt" „Dacht je dat", vroeg mr. W. E. van Vloten, wien deze gang van zaken wel wat erg simplistisch voorkwam, „dacht je dat het Rijk aan ledereen die schieten wil zo maar vergunningen toestuurd." K. P. knikte. Hij dacht het wel, vertelde hij de kantonrechter, hoewel hij het niet helemaal zeker wist. Per slot nan re kening had h\j zijn wetenschap evenals de wapens slechts uit de tweede hand en het was natuurlijk niet helemaal uitgesloten dat die ander het één en ander gemakshalve vergeten was te ver tellen. De kantonrechter dacht het ook. „Zo eenvoudig als ze het je hebben verteld is het niet", besloot hij. P. haalde zijn schouders op. Het geeft - toch niet meer", zei hij, „want ik hou er nu helemaal maar mee op. Ik leg me liever toe op het antiek". „Dat is in ieder geval wel veiliger" merkte de officier van justitie op. ,,Hel is bepaald geen prettig idee dat ergens in de stad zich een heel arsenaal met revolvers en geweren bevindt". „O", wierp de jongste van het tweetal geruststellend tegen, „er was niks mee aan de hand, die revolver was onbruik baar en het geweer ook". „Al» je ermee geschoten had", vulde de oudste bereidwillig aan, „was het je reinste zelfmoord geweest. Het ding was zo verroest dat het na de eerste patroon al aan flarden had gelegen". De officier van justitie vond dat dai er allemaal weinig toe deed. Vuurwapens iijn vuurwapens, zei hij in zijn rekwisi toor, en uitgezonderd een gering aantal verouderde en onbruikbare modellen zijn alle vuurwapens bij de wet voor onbe voegden verboden. Hij eiste tegen de broers tweemaal een boete van 150 gul den of 30 dagen met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen wapens. De kantonrechter veroordeelde conform TilJZONDER bouwvallige toestanden, u-aren het onderwerp van bespreking, tijdens de behandeling van de zaak tegen de Schiedammer C. J. R., die zich moes' verantwoorden omdat zijn wagen, waar mee hij nota-bene net een reisje naa> Scheveningen wilde maken rijtechniscl in onvoldoende staat verkeerde Onde meer deugde aan het „trotse" bezit var R. de uitlaat niet, was het stuur versie ten, werkte de versnelling niet en had de rempedaal reeds lang voordat R dooi de sterke arm van de u-eg werd getild nog slechts een uitsluitend decoratieve functie. Bovendien reed R. zonder te z-ijn verzekerd, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs en bleek „en passant" dal de bodem van het vehikel zodanig was doorgeroest dat de inzittenden door de bodem heen een bijkans onbelemmcrt uitzicht hadden op de voorbijschietende leuk tegen de politie verklaart, dat hij juist van plan was om met zijn gezin een leuk ritje naar Scheveningen te maken". „Beseft u wel", hernam de kanton- i eepter het woord, „welke risico's u zich daarmee op de hals haalt". „Tja antwoordde R. en hij maak- •e een verontschuldigend gebaar. „Stelt u zich eens voor, dat er plotse ling een kind de straat was opgelopen U had geen rem gehad om te stoppen en geen stuur om het te ontwijken en bovendien was u niet eens verzekerd legen de gevolgen". R. moest toegeven dat hij zichzelf en zijn gezin wel in groot gevaar had ge bracht door ze in een dergelijke wagen mee op pad te nemen. Dit was ook de mening van de officier van justitie, die tegen R. een bijzonder zware boete eiste ,,'t Is veel", zei hij tot besluit van zijn rekujisitor, „maar de erdachte heeft ook bijzonder veel ver eerd gedaan". R. werd veroordeeld tot boetes Van 7S gulden, 100 gulden, 25 gulden, 50 gul len en 100 gulden, te vervangen door een evenredig aantal dagen plus een voor waardelijke hechtenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van twee jaar, een straf die 50 gulden minder was dan ie officier tegen hem had geëist. „Tja", zei R. die voor de kantonrechter een buitengewoon opgeruimde natuur bleek te bezitten, „wat wilt u. Het ding heeft maar vijftig gulden gekost". Mr. W. E. van Vloten moest R. toe geven dat vijftig gulden voor een wagen inderdaad een bijzonder klein prijsje was. Maar voor dit ding", zei hij is het nog te veel geweest. Dit ding is geen auto. Dit is een rijdende doodkist, waarin u nog niet eens verzekerd was". „Dit is al te gek", vond de officier van justitie, iemand die met zo'n ivrak de weg op durft, zoder enig papier, zonder te liMavsn rijden en die dan nog dood- MAASKANT 3- BEHANGSEL Vakkundige behangers VRAAGT STAALBOEKEN 2eMIDDELLANDSTR.2-Tel. 233192 WOLPHAERTSB. 236 - Tel. 274825 ROTTERDAM

De Havenloods | 1966 | | pagina 4