m m J z Dit jaar belangrijk voor jeugdcricket 'van Andel Lakens en slopen £9 K98 TEENAGER MODE! BEN MALTHA h X I 1 h X 1 HUUR PIANO'S HUUR DE HAVENLOODS DONDERDAG 31 MAART 1 Cluhbladennieuws Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan, heeft de Schiedamse Sportvereni ging: „Houdt Braaf Stand" (H.B.S.S.) een jubileumboekje uitgegeven, waarin grepen uit de geschiedenis van de ver eniging worden gedaan., Burgemeester Roelfsema schreef een inleidend woord waarin hij ondermeer constateert, dat de grondslag voor deze vereniging niet is gelegd in de sport zelve, doch in de levensbeschouwing. De met 19 elftallen spelende vereni ging getuigt vön medeleven van zeer velen. Ook de wethouder voor Sportzaken, mr. P. van Bochoven biedt in een arti kel diens gelukwensen aan Verder, zijn er bijdragen o.m. van de voorzitter van het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen, de heer J. van der Meijde, de heer J. Bijloo uit Rotterdam namens de K.N.V.B., de heer E. Roelf- zema, competitieleider van het Zaterdag voetbal der K.N.V.B., de voorzitter der jubilerende vereniging, de heer H. Bree- voort jr. en van verscheidene anderen. Volgens het in het boekje afgedrukte programma, heeft het bestuur van de vereniging een receptie gehouden en werd leden en donateurs een feestavond aangeboden. Op 10 me-" laagserie aa op 19 H" 1 vangt een jubileum-neder- i voor tien senior-elftallen, er een junioren- jubileum- volgt op 11 juni een puzzelrit en is aan het einde der nederlaagserie op 18 juni een reünie en gekostumeerde wedstrijd en een wedstrijd Oud-H.B.S.S. Oud Spijkenisse. „Ursus-Nieuws" maakt er melding van, dat vrijdagavond'25 maart een con tactavond wordt gehouden, met mede werking van „Les Coccinelles". In „De Sannieplak", het clubblad van Hermes-D.V.S. wijdt Egel Knickerbo cker een beschouwing aan de fusieplan nen en constateert o.m., dat de afstand naar de ere-divisie nu enorm groot is en er is gerede kans, dat Xerxes zich daarin zal nestelen. Hij stelt - de vraag, of een gezamen lijke terugkeer naar het amateurisme niet de voorkeur verdient, mits de be gaafde spelers eventueel tegen markt waarde verkocht mogen worden en de verdiensten voor de club naar eigen in zicht zouden mogen worden gehono reerd. Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix met Claus von Amsberg ontving N.V. Distilleerderij v/h Simon Rynbende Zonen te Schiedam de vererende opdracht het Kasteel Drakesteyn in miniatuur, uit gevoerd in Delftsblauw, te ontwerpen. Dit miniatuurtje, voorzien van het monogram van de prinses en de prins en gevuld met jonge jenever, werd door het bruidspaar aan hun gasten uitgereikt ter herinnering aan hun hu welijk. In samenwerking met N.V. distilleer derij v/h Simon Rynbende Zonen werden de miniatuurtjes exclusief voor het bruidspaar vervaardigd door N.V. Koninklijke Goedewaagen Porselein en Aardewerkfabrieken te Gouda. Op de foto ziet men een afbeel ding van de fles met het Drakesteyn- miniatuurtje. Een moderne ring. !n breedten van 4 tot en met 10 mm. Een Constant ring! Een verlovingsring van Constant.. De Jeugd-Cricketcommissie van het Schiedamse Hermes-DVS constateert in het clubblad, dat 1966 een zeer belang rijk jaar voor de vereniging gaat wor den. Kampioenschappen en de daaraan ge- dat Hermes-DSV weer is doorgedron gen in de top van het Nederlandse cricket, en het is verheugend op te merken, dat de jeugd in zo belangrijke mate tot deze successen heeft bijgedra gen. Om deze gang van zaken nog ver der uit te bouwen heeft de Jeugd- Cricket commissie gemeend nog meer dan in vorige jaren deze jeugd door training en het spelen van vriendschap pelijke wedstrijden de gelegenheid te bieden Zich verder te bekwamen. Wat betreft de training: de JCC is er in geslaagd voor de maand juli een En gelse jeugdtrainer aan te trekken, die van plm. 5 juli tot 8 augustus de Her- mes-jeugd op Harga zal onderrichten. Op 8 augustus vetrekt dan, evenals vo rig jaar, een jeugdelftal naar Engeland voor een 10-daagse crickettour. Ook staan er een groot aantal vriend schappelijke wedstrijden voor het Tou- ring-Team op het programma. Buiten de jeugdelftal van Norrkoping C.C., de Deense cricketkampioen, dat dan een tour door ons land maakt. Maar ook voor de adspiranten en pu- .pillen hadden wij ons een interessant programma gedacht. De training voor beide groepen, respectievelijk in de Ko renbeurs en in de gymnastiekzaal, wordt druk bezocht en het is te hopen dat on ze jongste cricketers met evenveel ani mo aan de veldtraining zullen deelne men, wanneer deze over enkele weken in de dan hopelijk inmiddels gereedge komen (dubbele) cricketkooi start. Buiten de competitieprogramma': de zaterdagmiddag (adspiranten) en de woensdagmiddag (pupillen) hoopt men op zaterdag 28 mei een pupillentour- nooi te houden met als deelnemers: Olympia (Gouda), Concordia (Delft), De Krekels (Wassenaar) en natuurlijk Her mes D.V.S. Op zaterdag 2 juli staat dan weer de boys-day op het programma. HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAAT 152 BEIJERLANDSELAAN 176 ROTTERDAM Ds. Tissink bedankt voor beroep Geref. kerk leiding Een spaarbankboekje met wat erop, maar een lege linnenkast ...dat is niet de bedoeling! Neen, zowel het een als het ander kan heel goed... ook voor U. Graslinnen lakens en slopen, in gladde of geborduurde uit voering, van een uitstekende kwaliteit, het borduursel In smaakvolle dessins. glad sloop lakens 1 -pers. 150x220 cm lakens 2-pers. 180x230 cm geborduurd sloop lakens 1-pers. 150x220 cm lakens 2-pers. 180x230 cm OBK concerteerde in Passage theater Het Schiedamse Harmonie-Orkest „Oefening Baart Kunst" neemt een bij zondere plaats in bij het Schiedamse muziekleven. De vereniging behoort tot de oudere verenigingen en de concerten trekken altijd veel belangstelling. ook woensdagavond weer het 1 het orkest in het Passage or het voetlicht kwam. Onder i de heer J- van Beek is een zwaar programma afgewerkt, dat bij de luisteraars bijzonder in de smaak viel, wat ook wel bleek uit het applaus dat herhaaldelijk weerklonk. Onder leiding van de heer P. van Vliet, heeft ook het jeugdorkest zich goed om wikkeld en deed blijken van gemaakte vorderingen. De drumband werkte aan het slotnummer mee en ontving even eens een waarderend applaus. Na de pauze werd de filmt „Fanfare" van Bert Haanstra vertoont. „Excelsior" behaalde mooi succes Leden van de Schiedamse gymnastiek- pioenschappen van de Ned. Kath. Gym nastiek Bond. In de hoofdafdeling A. voor meisjes van 12—13 jaar kwam de groep van Ex celsior op de tweede plaats. Bij de groep 14—16 jaar kwam de Schiedamse groep op de vierde plaats. In de reserve afdeling A. werden de drie eerste plaatsen bezet door de groe pen van Excelsior benevens de vijfde Ronde van Schiedam op 13 augustus De Rennersclub Schiedam heeft mee gedeeld, dat zaterdag, 13 augustus, de leden zullen deelnemen aan de bekende Ronde van Schiedam voor amateurs ter wijl een week later die voor professio nals zal volgen. Op Koninginnedag, 30 april, vindt een wedstrijd aan de Vlaar- dingerdijk plaats adspiranten. De Haagse beatgroep de Golden Ear rings heeft ongeveer 200 tieners in zaal Arcade in Schiedam in extase gebracht. Zij waren echter niet de enigen die dat deden, want, voor zij optraden lieten de vijf Schiedammers, die tesamen The Madmen vormen, horen, dat ook zij verstand van beatmuziek hebben. Zij zijn ze\fs zo goed, dat Radio Veronica hen een uizending beloofd heeft, die kan worden beluisterd op 16 april. Er zal ook een plaat gemaakt worden; de proefopnamen zijn al achter de rug. De vijf Madmen, hier op de foto, zullen dus waarschijnlijk nog vaak van zich laten horen. nieuwelingen Vrijdag en zaterdag verkopen Wij dit fraaie en oer-degelijke linnengoed, om Uw linnenkast eens flink bij te vullen en toch te sparen. Ciin «el. of schrift, tot. Chinezen foetsie Op de werf Gusto hadden zes Chine zen toezicht bij de bouw van een hopper zuiger Zij hadden tijdelijk onderdak in Schiedam gevonden maar zijn zonder nader adres verdwenen. Vermoedelijk hebben zij elders in Ne- dèrland zich weten te vestigen, omdat zij er de voqrkeur aan geven in ons land te blijven hoewel zij uiteraard niet in het bezit zijn van een vergunning. Raadskandidaten SGP Nu de S.G.P. te Schiedam met een eigen kandidatenlijst bij de gemeente raadsverkiezingen zal uitkomen, is de volgende lijst samengesteld: 1. L. H. Knipscheer, 2, C. A. den Uijl, 3. J. Be- „Oranje en de visserij" wordt druk bezocht Het bestuur van de Stichting Viering Nationale Feest- en Gedenkdagen (kort heidshalve genoemd de Oranjevereni- gong. heeft na afloop van de festivitei ten van de 10e maar met kracht de voor bereidingen voor de evenementen voor de 30e april en de 5e mei ter hand geno- Aan velen is weer de folder gezonden waarin men opgewekt wordt deel te nemen aan de traditionele Lichtstoet, die zal worden gehouden op 30 april. Het is verheugd dat reeds enkelen zich op gaven als deelnemer. Het begin is er dus weer. Aan u, geachte lezer, de taak om dit voort te zetten. Voor het verkrijgen van inlichtingen kunt u zich wénden tot de heer A. M. Schoof (kantoorboek handel Mercurius), Lange Haven 77, te lefoon 268812. De lampionoptocht zal worden gehou den op de vooravond van Koninginnedag, t.w. op 29 april a.s. Uit verschillende delen van de stad zal die avond om half negen worden gestart naar het centrale punt, het grote plein aan de Broersvest. Voor de leerlingen van de lagere scho len zullen weer diverse kinderspelen worden georganiseerd. Het komt her haaldelijk voor dat men nog wil laten inschrijven op de feestdag zelf. Dat is dan meestal niet meer mogelijk. De in schrijving loopt via de scholen. Het per soneel van alle Schiedamse scholen ver leent spontaan de zo nodige medewer king. DE GROTE Zwarte NAPPA HERENJASJES Bij ons geen f 165,— maar 115/ Dit kan alleen de leerspecialist Meent 80, R'dam, Tel. 12.02.07 's maandags tot 1 uur gesloten. Zang- en gebedsdienst in hervormde kerk In de stille week voor Pasen, zal op woensdagavond, 6 april in de hervorm de kerk te Maasland een zang- - en gebedsdienst worden gehouden, voor rooms katholieken, gereformeerden en hervormden. Tevens welkom zijn zij, die niet tot deze kerkgenootschappen beho ren en zich een ogenblik willen bepalen bij het lijden van Christus. Aan deze dienst werken mee; Pastoor Huiberts, meditatie over Jezus lijden en ons lijden, ds. Fr. de Jongh, lithurgie, enkele hervormde lidmaten. Het meisjes koor ..Sandreon" De Christelijke zang vereniging „Hosanna" met orkest, het geheel onder leiding van Sander van Marion. Ondermeer zal worden uitgevoerd, de cantate „Jezus meine Freude" van D. Buxtehude- Aan het orgel de heer R. Bakker Aanvang 8 uur precies. De toe gang is vrij. Ter dekking van de kos ten zal alleen aan de uitgang een bijdra ge gevraagd warden. 1 k 1. 1 5 6 7 8 9 .0 ii 1 k 19 11 li IS 16 17 n- 18 14 20 w 21 21 22 22 2J 21 21 25 25 26 26 27 28 H 23 29 30 30 M 31 ik 33 31 35 36 M 31 37 38 H 39 90 91 11 72 li 13 11 19 IS 16 1? 17 18 18 19 19 50 50 SI 51 32, S3 51 51 SS 56 57 SS 59 R> D j op 2 honingdrank boom klein deeltje groot land (afk.) vuurspat gerecht familielid verdriet stad in N.-Afrika hoogstaand gelijk worp vorderen op de manier van salaris Europeaan vis gewricht speelgoed gescheiden familielid lofdicht 45 vrouw van Abraham 46 soort slaapplaats 47 bijbelse reus 48 lichaamsdeel 49 gewicht 50 voegwoord 51 gemalen schelpen 52 godin der tweedracht 53 lidwoord 54 soort wedstrijd 55 hulptaC 56 onderwijs 57 insekt 58 voorzetsel 59 stem uitbrengen Verticaal: 1 ijle stof 2 boom 3 soort struisvogel 4 lichaamsdeel 5 deel van schip 6 vrucht 7 afvoer 8 emmer 9 voedsel 10 pluis 11 kantoor 14 daarna 16 telwoord 17 edelk^aap 19 laatst 20 model 21 ongaarne 22 aanw. v.n.woord 23 levervochit 24 zoogdier 25 soort gedicht 26 voorzetsel 27 grasland 29 papegaai 30 verenwisseling 34 smaad 35 familielid 30 vaartuig 37 stoot 38 stok 39 organisatie 40 oosterse titel 41 smakelijk 42 graad 43 verkeerd 44 deel van oog 46 alle twee 47 bedgerei 48 bloem 49 Franse rivier 50 precies 51 gewicht 52 onb. v.n.woord 53 Spaanse titel 54 biiwoord van tijd 57 voorzetsel Ds. C. J. Tissink te Bodegraven, die beroepen was tot predikant bij de geref. kerk van Schiedam in de vakature ont staan door vertrek van ds. Couvee, heeft voor dit beroep bedankt. Oplossing van deze puzzel elders in dit nummer Golden Earrings traden op in „Arcade" De go-go-groep „The Golden Ear rings" uit Den Haag heeft zaterdag een bezoek gebracht aan de Schiedamse tieners en twens. De grote zaal van ge bouw Arcade was bij dit optreden niet geheel bezet. Voor de zekerheid was ook de politie een kijkje komen nemen. De ze hoefde echter in het geheel niet in te grijpen. Het hoofdzakelijk jeugdige publiek bleef de hele middag bijzonder rustig op de stoel zitten. The Golden Earrings danken hun suc ces vnl. aan hun „That Day". Deze plaat stond al na twee weken op de der de plaats van de Veronica-40. De heer B. van Kooten, beter bekend als Joost den Draayer heeft de afgelopen week aan deze beat-groap de eerste gtuden Gerba uitgereikt. De presentatie van de show was in handen van Martin Green, discjockey bij Radio-London. Voor de pauze gaven „The Madmen" nog een nummertje beat weg- Onder het publiek bevond zich ook Ted ter Braak, de man van „Een glaasje madéira my dear". ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN en LOSSE BAKJES in alle maten uit voor raad leverbaar. H. v. d. ENDEN Showroom: STRAATWEG 36, R'DAM, TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. Winst en verlies voor SYC De teams van de Schiedamse Volley bal Club hebben met wisselend succes gespeeld. Heren 1 speelde twee maal in 1 week. Na felle strijd werd Concordia 2 met 3—2 geklopt, met de setstanden: 15—8, 12—15, 9—15, 15—9 en 15—6. De uitwedstrijd tegen Delta ging op het nip pertje verloren. 23. De eerste sets gin gen naar Delta, 15—10 en 17—15. Toen kwamen de SVC-héren opzetten en woiw nen de beide volgende sets met 1618 en 12—15. De vijfde en laatste set moest de beslissing bcengen. De ploeg uit Zwijn' drecht bleek óver de langste adem te be schikken en wist de volle winst te beha len. (15—12). Dames 1 kreeg twee strafpunten te in casseren- Door plotselinge ziekmeldingen op het laatste moment en doordat een speelster te laat arriveerde door motor- pech stond het team onvolledig in het veld. Geen beste beurt. Dames 3 verloor met 3—0 van het ster ke Jong Pendrecht, dames 4 schonk ge heel onnodig twee punten weg aan het Rotterdamse DRL, dat met 31 won. Heren 3 verloor eveneens met 30 en wel van Jong Pendrecht 2, terwijl heren 4 leider DVO één punt afsnoepte (2—2). Ook jongens A deelde de punten met CVV A (2—2). Woensdag 30 maart a.s. houdt SVC haar jaarlijkse ledenvergadering in het wijkcentrum Nieuwland. Het bestuur re kent op een grote opkomst. MAC als eerste met commerciële vlucht over pool Als eerste Nederlandse chartermaat schappij heeft Martin's Aircharter afge lopen weekeinde een commerciële vlucht naar Tokio gemaakt over de Noordpool. De maatschappij bracht 59 bemannings leden van de firma Smit uit Rotterdam naar Japan, die de bemanningen van de sleepboten Thames, Tasmanzee en Bri-, tonia aflosten. De vlucht werd in 38 uur gemaakt met een D.C. 7. Gemeentezangavond in Bethelkerk Donderdagavond 7 april wordt een ge meentezangavond gehouden in de Bet helkerk, aanvang 8 uur. Deze avond is georganiseerd tot bezinning op het lij den van Jzus- Op Witte Donderdag, voorafgaand aan de Goede Vrijdag-, wil len wij door daar veel bekendheid aan te geven, velen de gelegenheid bieden, op die avond daarbij stil te staan De ze avond gaat uit van de wijkgemeen- te van Ds. J. v. Noort. Zij is bedoeld voor Vlaardingers van alle gezindten. Medewerking verleend de C.J.V. Spel- groep „Argus". Gevonden - verloren Te bevragen aart het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: portefeuille met inhoud; dames portemonnee (ledig); halsketting; ket tinkje met kruisje; kinderarmbandje met plaatjes, 2 autosleutersl, zakmesje, kinderbril: lipssleutel (200) met plaatje Tedi; etui met sleutels; jack jongens jas; lederen pet; kruiwagen; autostep (Post Kethel) bruine heren handschoen (R); bruine herenhandschoen (R); rode gummihandschoen: zwarte stoffen da- meshandschoén; wit kinderwantje (R>. Te bevragen bij de vinders; loupe, Kruithof, Fabristraat 71: hondenhalsband Jansson Nieuwe Maasstraat 118b; Me daille avondvierdaagse, Cohen, Burg. van Haarenlaan 1433; passer in etui, Kuijper, Dr. de Visserlaan 26; vlag met stok, Bouman, Vlaardingerdijk 13b; he renportemonnee met inhoud, v.d. Tuijn, Schaperlaan 25; herenportemonnee met foto's, P. de Jong, Nieuwe Damlaan 704; dubbele fietstas, Klein Polderweg 186; portemonnee (Skai) met inhoud, De Mol, Lange Kerkstraat 66; damesportemon nee met inhoud, Sjoerdsema, Schutters veld 64, tel. 262107; ledige damestas, Lansbergen, Koemarkt lb; herenporte monnee met inhoud, v.d. Steen, Rhoonse- straat 2b; suede kinderportemonnee met inhoud, De Vette, Van Limburg Stirum- straat 65; portemonnee met inhoud en een ring, Ned. Spoorwegen, Afd. Gevon den Voorwerpen, Utrecht; zilveren arm bandje, Stuij, an 's-Gravenandearsts 44b; dameshorloge, B. F. Meershoek, Al- bardastraat 43; bankbiljet, Uittenbogaard Voornesestraat 18; herenhorloge, Schoen makers, Rotterdamsedijk 208c; loonzakje met inhoud, Van Vliet, Van Hoogendorp- straat 17; dameshorloge, v.d. Perk, Burg. Van Haarenlaan 1419; etui met sleutels, Zeverboom, Van Karnebeekstraat 58; kinderbril (donker montuur), Monster, Burg. Honnerlage Gretelaan 195; drie kleuren ballpoint, A. van Stralen, Iden- burghstraat 42; ring met 8 sleutels, Post kantoor, Tuinlaan; sleutel (204), Pistoor, Vondellaan 39a; zwarte vulpen met chroomdop, Verberk. Prins Frederik Hendrikstraat 6; 2 sleutels in etui, Van Roeij, Rotterdamsedijk 407a; volleybal- schoen (R), Post, Mariastraat 32a; shawl Bijloo, IJsselmondestraat 40; babysokie (blauw-wit), Stuij, Van 's-Gravesande- straat 44b; bruine herenshawl, Volle- bregt, Westfrankelandsestraat 77; 1 paar zwarte balletschoentjes, Schilperoord, Aleidastraat 142; alpino, Van Es, West frankelandsestraat 107; geruite heren shawl, Bornéman, Dr. de Visserlaan 44, geruite jongejispet, Van Veen, Hoog straat 48; kanarie, Looman, Lange Nieuw- straat 97; bromfietsplaatje, Jongste, Pol derweg 80; wieldop van auto, v.d. Wal, Hoofdstraat 221; rood autostepje, Ma- chielsen, Villastraat 92; 1 paar lange da meshandschoenen (groen), Stuij, Van 's-Gravesandestraat 44v: zwarte dames glacé, Vollebregt, Westfrankelandse straat no. 77; herenhandschoen (R), De Bruijn, Perenlaan 10; zwarte stoffen da meshandschoen (L), D. Zonneveld, Poortugaalsestraat 12b. De afdeling Vlaardingen-Schiedam van de Kon. Ned Natuurhistorische vereni ging houdt maandagavond 4 april in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein te Schiedam een bijeenkomst, waarin o.m. een expositie aanwezig zal zijn van flo ra en fauna. Er worden ook enkele filma vertoond. WURLITZER U Prijzen met recht van koop OC m v.a. Mip, p.mnd. Demonstraties van de modellen 1968 te Rotterdam dag van 10 tot 4 uui dooi onze Wurlitzer-organist Joop Walvis. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enormesortering Prijzen vanaf 67 met recht van koop J (J m zonder eerste «tortin. Letwel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. Vraag folders en Inlichtingen de Wurlitzer-importeur: 16 bü Fa. J.van Urk ?wi Westersingel 42-44 R'dam tel.(010)135025

De Havenloods | 1966 | | pagina 13