bij huisman Vijfsluizen worden nu gesloopt któcjedincjetjeó Tweemaal winst voor Juliana-heren Tëhlenka, 4 in één In het weekeinde geen bromfiets op Thurlede BANDEN Wilton huldigde weer veel jubilarissen PE HAVENLOODS DONDERDAG 31 MAART 1966 KORTE ie MIDC volgende week VREDESTEIN staat er op BANDEN CENTRUM staat er achter met een 35-jarige ervaring in bandenservice UITLIJNEN BALANCEREN SPECIALE GARANTIE i de Vijfsluizen tussen Schiedam en Vlaar- dingen, hard gewerkt. Het is trouwens een combinatie van grote werken die er uitgevoerd worden en het verkeer bemerkt er alles van. Niet alleenom dat dit is omgelegd, maar ook vanwege de alom heersende bedrijvigheid. Daar is dan de aanleg van de nieuwe verkeersweg welke straks noordelijk Nederland gaat verbinden met het ge bied der Rotterdamse eilanden, Zee land en de Benelux-landen. Vandaar de Benelux-tunnel. Nu ligt de weg in profiel reeds te wachten, totdat deze straks de tunnel in zal duiken. „Straks", dat zat volgens de plannen dan in 1967 zijn. Het werk aan de verkeersweg is nu vrijwel gestaakt, hoewel uiteraard nog wel zo een en ander wordt gedaan om in het „maaiveld" de toegang tot de tunnel voor te bereiden. En ook voor dit werk is heel wat bedrijvigheid in de buurt van de Vijfsluizen te consta teren. Zoals bekend, is de Poldervaart overbodig geworden én zal zij worden gedempt. Daardoor kunnen ook de sluizen van het Hoogheemraadschap Delfland verdwijnen en met de sloop werkzaamheden van deze sluizen is men volop bezig. Men ziet het op deze foto, de dubbele sluisdeuren zijn nutte loos, er is om zo te zeggen geen druppel water om tegen te houden. Ook de zware muren terzijde van de sluizen vallen onder de materialen van de sloper. De naam van ..Vijfsluizen" zal voor lopig nog wel blijven voortleven, maar de sluizen zullen binnen niet al te lange tijd zijn verdwenen! Het eerste herenteam van het Schie damse Juliana heeft dank zij twee overwinningen in de afgelopen week. de kansen op een kampioenschap weer in hand genomen. De Schiedamse weken voor de boeg zijn er thans nog v ploegen met vrijwel gelijke kansen. Het ziet er dus wel naar uif dat de strijd in de overgangsklasse een bijzonder span nend slot gaat krijgen- De eerste wedstrijd tegen het Delftse Punch werd door de Schiedammers zon der al te grote inspanning met 30 ge wonnen. In de eerste en de tweede set was het verschil, getuige ook de setstan den 156 en 158, zeer duidelijk. In de derde set moest de Juliana-ploeg aan vankelijk tegen een grote achterstand aankijken. Bij de stand 212 keerde ech ter het getij. De ploeg hervond haar ritme en won met 1715 ook deze set waardoor de uitslag dus 30 werd. Tegen het Haagse PVC hebben zij het echter bijzonder moeilijk gehad. De ploeg begon al in de eerste set uiterst nerveus het geen vele technische fouten en missers tot gevolg had. Slechts met moeite won Juliana de eerste set met 1512 In de tweede daarop volgende sets was het echter helemaal mis. De vrijuit spelen de Hagenaars overspeelden hen herhaal delijk en zij wonnen de tweede en de derde set dan ook met resp. 15-7 en 15-9. Het zag er dus zeer somber uit voor Juliana maar gelukkig hervond de ptiog riaaroa haar zelfvertrouwen enigs zins. In deze fase van de strijd was het vooral de jonge Cees de Munnik die excelleerde. Met harde en goedgerichte smashes doorboorde hij keer op keer de Haagse verdediging en ook opbouwend deed hij veel en bijzonder goed werk. De vierde set werd door Juliana met 155 gewon nen en de balans was dus weer in even wicht. Direct na het begin van de vijfde en beslissende set nam PVC een voor sprong en wist deze zelfs tot 82 uit te breiden. Juliana leek een geslagen ploeg maar voor de zo- keer in dit seizoen gebeurde het schijnbaar onmoge lijke. Met. inS»anr:n:; van al haar krach ten werkten zij de achterstand weg en slaagden er tenslotte zelfs in de set met 15—11 te winnen. Het tweede herenteam moest in de wedstrijd tegen Concordia 3 slechts de eerste set afstaan met 157. Daarna ging het echter van een leien dakje. De overige setstanden waren: 1511, 1512 en 15—5. Dames 1 ging op bezoek bij VCK 2 en boekte eveneens een 31 overwinning. De wedstrijd tussen de beide zeer jeug dige ploegen had een zeer levendig ver loop. De Schiedamse dames verloren de eerste set met 1511 maar wonnen daar na met resp. 1715, 156 en 152. De overige uitslagen waren als volgt. Heren 3 won met 31 van Wecha en he ren 4 kreeg met 30 klop van Shell. Te leurstellend w^s de nederlaag van jon gens A tegen Spirit A (1—3) en de Schie damse meisjes B moest in Jong Pen- drecht A met 3—0 haar meerdere er kennen. nieuwste modellen Een re9enias moet praktisch zijn: water- meuvtsie moaenen prQOf^ |jcht_ gemakke,jjk Een regenjas kan daarnaast ook smaékvol zijn: dat bewijst Huisman. Kom eens kijken naar onze regenjassen, die al deze eigen schappen hebben. Bijbehorende zijden sjaal 6.95 en 9.90. prima stoffen betere afwerking betaalbare prijzen Grote sortering regenjassen Groningen 5 Voorjaars-zendingscollecte De voorjaarszendingscollecte onder de Herv. ingezetenen van Maasland bracht f 1175,59 op. I Door grootste omzet, laagste prijzen I Klaver jasnieuws De Schiedamse Klaverjasvereniging ,,Qns Genoegen West'' organiseert dins dag, 5 april een groot paas(eieren)con- cours, dat zal worden gespeeld in de zaal van het volksgebouw, Tuinlaan 50, Schiedam De aanvangstijd is 8 uur. Er worden 2 partijep van 2000 punten gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt één gulden per persoon. Aan de volgende adressen kan men zich laten inschrijven Jac. Zagwijn, Gordonstraat 31b, Schie dam. Dhr. De Bruin, Villastraat 103, TVTanneer volgende week woensdag de Horvathweg met de twee nieuwe bruggen voor het verkeer wordt open gesteld, zal daarmee een nieuw stadium in de verkeersverruiming buiten het hart van de grote steden zijn verkregen. Dit is dan slechts een gedeelte van hetgeen in de naaste toekomst ver der nog staat te gebeuren. Eén van de belangrijksten daarvan is wel de aanleg van Rijksweg 20, die tussen Kethel en Schiedam, nabij Groenoord loopt in de richting van het nieuwe weggedeelte naar de Beneluxtunnel en Vlaardingen- Hoek van Holland. In dit traject wordt nu in de Schie- damseweg een tunnel gebouwd, die onder de Rijksweg 20 door gaat. Deze tunnel nadert de voltooiing en ook het aansluitende weggedeelte is op hoogte gebracht. Voor deze tunnel zijn 560 palen in de grond gedreven. Drie pijlers zijn met beton gestort. Het viaduct heeft een lengte van plm. 80 meter en is 64 meter breed. Het werk wordt uitgevoerd door het Aannemersbedrijf „Nedervo" uit Rot terdam. D. van der Kooy gaat met pensioen In een bijeenkomst van schoolbestuur, personeel en oud-leerlingen zal donder dagavond, 31 maart in het geref. jeugd huis aan de Lange Haven afscheid wor den genomen van de heer D. K. van der Kooy, die met 42 dienstjaren bij het on derwijs, thans zijn taak bij de Rehobot- school voor ULO aan de Tuinlaan in Schiedam, gaat neerleggen. De heer Van der Kooy werd geboren in De Krim (Overijssel) waar ook zijn vader bij het onderwijs werkzaam In 1924 werd de heer Van der Kooy benoemd bij de Dr. Kuyperschool in Vlaardingen, daarna volgde een benoe ming aan de Groen van Prinsterer MULO-school te Maassluis en op 1 maart 1934 aan de MULO-school in Schiedam. De heer Van der Kooy was ook als leraar verbonden aan de Schiedamse Handelsschool. veel instemming ontving de al gemene ledenvergadering van de „Thurlede" de mededeling dat het voor nemen is, om op zaterdag en zondag het met bromfiets berijden van het com plex te verbieden. Hiertoe was van de Verkeerspolitie een schrijven ontvangen, waarmee men volkomen akkoord kon gaan. Het voorstel zal )nu nog in de ge meentelijke Commissie voor Strafveror deningen dienen te komen, maar men hoopte, dat de maatregel zo spoedig mo gelijk van kracht zal worden. Thans ma ken ruim 100 gezinnen gebruik van de gelegenheid tot overnachten en ook om die reden is wel meer rust gewenst. De vergadering stond ondpr leiding van de heer M. J. Bouwer. Het jaar verslag van de secretaris, de heer G. van Pelt gaf aan, dat het maximum aan tal van 250 leden is bereikt, omdat er niet meer tuinen beschikbaar zijn. Mededeling werd gedaan over de aan koop van de winkel op het terrein, waarop Ged. Staten nog geen goedkeu ring hebben verlend. Vastgesteld werd, dat de bouw der huisjes nu vrijwel is beëindigd, nog twee zijn er in aanbouw. Degenen die nog een huisje willen la ten bouwen, kunnen zich hiertoe bij het bestuur aanmelden Het financieel verslag van de penning meester, de heer D. v.d. Kemp gaf een batig saldo aan. Beide verslagen werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezingen, werden de heren M. J. Bouwer en H. Wigmans herkozen. In de vakature van de heer P. Brouwer, werd de heer F. E. G. Wal- last benoemd en in die van de heer J. Mulder de héér L. J. v.d. Wateren. Tot lid van de kascontrolecommissie werd genoemd de heer Post. Ingesteld ■piV het meisje zei ja". Dit duistere zinnetje was het hoofdthema in de zaak tegen de Vlaardinger A. B., een verder overigens gedegen koopman die aan een minderjarige stadgenoot een boekje onder die titel had verkocht. Daar in echter steekt niets bijzonders; tiental len boeken gaan dagelijks in Vlaardingen van de hand zonder dat hieraan een kan tonrechter te pas behoeft te komen. Al leen, by dit werkje constateerden de die naren der Heilige Hermandad dat achter deze titel een literatuur schuilging, die op zijn minst genomen zinnenprikkelend kon worden genoemd. En dat maakt in vele gevallen de transactie strafbaar, zeker wanneer de koper in leeftijd onder de door de sterke arm gestelde maat blijft. „Tja", zei B. en hij maakte een veront schuldigend gebaar, „Mijn broodwinning heb ik in een heel andere branche, edel achtbare, en met deze deze boekjes heb ik haast helemaal geen ervaring." „U wist dus niet wat erin stond", infor meerde de kantonrechter. B. schudde met zijn hoofd. „Dat wel", zei hij, „En ik wist ook wel dat ik ze niet aam minderjarigen mocht verkopen, maar het was al tegen sluitingstijd en dan let je niet altijd zo goed op." De kantonrechter knikte, „Maar dat maakt de zaak daarom niet minder ern stig." B. beaamde het met een gezicht waarop duidelijk te lezen stond dat je als winke lier naar zijn mening niet overal op let ten kan. „Tja", besloot hij, ,,'t Is allemaal wel waar, maar wat doe je eraan." „Het zat nog net op de rand", zei de officier van justitie, mr, G. G. Abeln, ,Met was nog wel geen pornografie, maar ik zou u toch afraden" richtte hij zich tot B., „om dergelijke lectuur op zo'n manier aam. de man te brengen." Hij eiste een boete van 40 gulden of 8 dagen. B. had op de eis van de officier weinig te zeggen. Hij was fout geweest gaf hij toe en hij weet ook ondanks het door hem aangevoerde gebrek aan ervaring dat hij boekjes van die strekking niet aan de jeugd mag slijten. Ondanks het feit, dat sommigen ervan, naar hij vertelde nogal meevielen en ondanks het feit dat de flaptekstschrijvers zich bij dergelijke werkjes uitputten in het vinden van mooie zinnen waarmee ze de inhoud als „diep menselijk", „een brok leven" of als „waarheidsgetrouw als nooit een boek was" aanprijzen. Het is overigens jammer, dat de flapteksten evenals de inleiding van het boek ooit door iemand gelezen worden. De jeugdige koper van het on derhavige stuk proza had bijvoorbeeld dan in de klein gedrukte lettertjes op de achterkant gelezen, dat „De ware Liefde (met een hoofdletter) niet komt wanneer men haar roept en dat de ongeduldige altijd de kans beloopt een bedrieglijk sur rogaat te ontvangen." Dit had eigenlijk voorop moeten staan. B. werd veroordeeld tot een boete van 35 gulden of 7 dagen. TTEEL ongemakkelijk kwam de Schie- dammer J. W. H. er van af toen hij zich voor de kantonrechter verantwoorden moest omdat hij, met zijn auto de maxi mum snelheid met maar liefst 40 kilo meter had overschreden. Maar dat was nog lang niet alles. Tijdens de behande ling werd er tevens over gesproken, dat hij de euvele daad had gepleegd „ter linker zijde van de weg" en dat terwijl noch de uitlaat, noch de achterbanden en het stuur van zijn wageh in Orde waren. „Dat waren vijf overtredingen", begon mr. W. E. van Vloten, „En niet eens zulke kleine." H. gaf het toe. „Maar", zei hij, „Hele maal juist is het niet. Ik heb in Rotter dam te hard gereden en niet in Schiedam zoals het hier staat", en hij wees op het gele papier dat hij in de hand hield. ..O", zei mr. Van Vloten, „Maar dacht je dat dat zo belangrijk was, dat we je daarop lieten gaan." „Nee", antwoordde H., maar zijn gezicht verried duidelijk, dat hij zoals zovelen, die verschijnen moeten had gemeend dat elke fout, elke vergissing, hoe onbelangrijk ook onmiddellijk leidde tot een nietig verklaring of vrijspraak. „In ieder geval", vervolgde de kanton rechter, Js het proces-verbaal opgemaakt in Schiedam, is het niet." H. knikte. „Het is een bijzonder kwalijke overtre ding geweest, vooral gelet op de omvang rijke recidive staat van de verdachte", zei de officier in zijn requisitoir, dat hij besloot met de eis van 70, 100, 40, 30 en 40 gulden boete plus twee onvoorwaardelijke ontzeggingen van de rijbevoegdheid voor de tijd van 4 en 3 maanden en een ver beurdverklaring van de auto, welke de politie na het opmaken van het proces verbaal in beslag had genomen. H. werd veroordeeld tot boetes van 70, 75, 40, 30 en 30 gulden, tot één voorwaar delijke ontzegging voor de tijd van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar, één voorwaardelijk voor de tijd van 4 maanden en de verbeurdverklaring van zijn auto. Bij koninklijk besluit is aan vijf werk nemers van Dok en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam, we gens langdurige en trouwe dienst, in ver- Dand met hun veertigjarig jubileum bij dit bedrijf, toegekend de bronzen ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau. Het zijn de volgende perso nen: 1. A. van Ekelenburg, voorman-tim merman, wonende te Schiedam aan de Westfrankelandsestraat 99a; 2. W. M. de Jager, modelmaker, wonende te Schie dam aan de prof. Kam. Onneslaan 92b. 3. P. v.d. Bergh, boorder, wonende te Rotterdam aan de Adr. Mildersstr. 58b; 4. M. Ouwerkerk, verhaler wonende te Rotterdam aan de Tapuistr. 67b; 5. F. H. Viehmann, klinker, wonende te Rotter dam aan de Flakkeesestr. 129 Andere jubilarissen met een kwart eeuw aan dienstjaren waren: A. Bies heuvel, chef afd. controle, Vlaardingen, F. Feenstra, elektr. monteur, Rotterdam, A. J. M. Feuth, sjouwer-bankv/erker, Rotterdam. H. C. de Graaf, voorman- elektr. lasser, Schiedam, M. Hoogerwerf ijzerwerker nieuwbouw, Vlaardingen H van leien, koperhakker, Rotterdam.' H. G. de Jager, koperslager- fitter, Schie dam, G. Klos, onderbaas-bankwerker, Vlaardingen, C. C. v.d. Kraan, bankwer ker, Schiedam, C. v.d. Landen, malheur der, Rotterdam, J. Lolkus, ijzerwerker, Schiedam, L. v.d. Merwe, magazijnbe diende Rotterdam, J. J. Meyer bankwer ker, Vlaardingen, B. Penning, scheepma ker. Schiedam, J. A. Quack, boorder, Rotterdam, M. A. de Ruyter, bankwer ker, Schiedam, W. J. S. Skularikus, kraanrijder Rotterdam, J. v.d. Sterk ko perslager - fitter, Rotterdam, A. j. G. Vredenbregt, ijzerwerk, nieuwbouw, Schiedam, C. v.d. Wel, vioerlegger, Rot- terdam, P. H. Westdorp, elektr. lasser, Schiedam. W. v.d. Wildt, kraanrijder, Rotterdam, M. L. van Woerden, ijzer werker, Rotterdam. Zij werden namens de directie toegesproken en hen werd het gebruikelijke geschenk onder couvert aangeboden. Dinsdagavond 5 april zal in gebouw Arcade de Schiedamse vereniging van aguariumhouders een vergadering hou- den, waarin de heer Looze zal spreken over het onderwerp: „Vissen, nun kweek en hun voeder". Water vrienden hebben grote zwemplannen Leden van de Schiedamse Zwemver eniging Watervrienden, zullen op 3 april deelnemen aan de vierkamp in het Sportfondsenbad te Delft. Wanneer het bad Groenoord weer open gaat, wordt begonnen anet de training voor deelname aan de wedstrijden in het Bosbad. Van zaterdag 23 juli—30 full zal in Havelte een zomerkamp worden gehou- werd een commissie voor Ontspanning, die vooral in de winter zal zorgen voor kaartavonden, lezingen enz. en feestjes voor de kinderen. In deze commissie kregen zitting me vrouw Mettes en de heren de Graaf. Barneveld, Frenay jr. Steenbergen. De voorzitter gaf een beschouwing over het tuinjaar 1966 en wees op de nood zaak voor goed onderhoud van paden enz. In augustus zal op het complex Thurlede een tentoonstelling worden ge houden, waarvoor door het Landelijk Verbond een wisselbeker beschikbaar wordt gesteld. Er kunnen nog enkele tuinhuisjes worden gebouwd tegen een prijs van f1850 De aandacht werd er op gevestigd, dat indien men een broeikasje wenst te bouwen, hiervoor eerst vergunning bij de gemeente moet worden aangevraagd. spaar... door nu te kopen Gun Uzelf de luxe en het gemak van een mooie, grote passpiegel, waarin U zich ten voeten uit kuntzien... en kunt controleren of de naad van Uw kousen recht zie en Uw japon correct hangt. Hen passpiegel, die iedere huismoeder die zelf haar garde robe maakt, zéker moet hebben - gemaakt van prachtig helder spiegelglas, normale prijs 12.50... morgen voor nog géén acht gulden. Prinses Julianaschool hield ouderavond Het is een gezellige en succesvolle ouderavond geworden van de Ned. Herv. Prinses Julianaschool aan de Oostsingel in Schiedam. Er was veel belangstelling, zodat de gymnastiekzaal tot de laatste plaats was bezet. De heer G. de Raad, hoofd van de school sprak een openingswoord, waar na in televisiestijl een Journaal werd opgevoerd, waaraan 35 scholieren mede werking verleenden. Het zat goed in elkaar en zelfs het weerbericht ontbrak niet. Hierbij sloot de penningmeester der Oudervereniging zijn jaarverslag aan. Ook waren er enkele toneelstukjes en schetsjes. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze passpiegels, 98x32 cm groot (passend aan de binnen kant van Uw kastdeur),. breuk alstublieft zelf VVV Schiedam dit jaar weer aktief Het ligt niet aan de V.V.V. te Schie dam, als het vreemdelingenverkeer nog niet zodanig is, als wel gewenst zou zijn; de vereniging tracht op vele en velerlei manieren aandacht voor de stad te trek ken. Niet alleen dat middels folders enz. in binnen- en buitenland de aandacht op Schiedam wordt gevestigd, maar er zijn ook andere aktiviteiten om toeristen te trekken. In de jaarvergadering der VW deel de de voorzitter, de heer J. van Pelt mee, dat de RET dit jaar de bekende rond ritten tot Schiedam zal uitbreiden. Voorts zijn er plannen om nabij het theehuis Paviljoen De Ketel een midget- golfbaan in te richten. Ook de nieuwe sporthal zal aandacht trekken. Er is een plan om aan de Maasboulevard of bij de ruïne aan de Broersvest, deze zomer een klank- en lichtspel op te voeren. Ge tracht zal worden het culturele leven te bevorderen. Men zou het op prijs stel len, indien camping mogelijkheden door het gemeentebestuur werden gegeven in het Beatrixpark.

De Havenloods | 1966 | | pagina 6