i> SPIDO ïïT Transworld Rig '58 op weg Nigeria naar zonnig ROTTERDAM Doorstroming in woningen verloopt in Schiedam goed Interkerkelijke paasnachtdienst in Lutherse Kerk TEENAGER MODE! BEK MALTHA Oplossing puzzel Rotterdam en Schiedam weer nauwer met elkaar verhonden Tweeduizend scholieren doen inee aan Paastoernooi DE HAVENLOODS DONDERDAG 7 APRIL 1 0 VervVplg van pagina Q wei Raar geval rEN RAAR GEVAL", geeft Kees -"-(toe: „zoiets hety ik nog nooit ge- harï AUVionc 1 had. Althans, niet zoi hoog en zo groot. En zo onhandelbaar, fwant als je straks in Schiedam de havMn van Wilton uit vaart, kun je nergens! meer bij. En we hebben al zo zitten 'lobben om die re serve-spruit op de goeie plaats te krij gen'. Bangigheid zit or niet bij. „Als we eerst maar eenmaal ifle eerste 1500 mijl er op hebben zitten on in de buurt van Las Palmas komen. Ifcan krijgen we een passaat-windje en stroom mee", aldus Kees. Waar het precies naar toe gaat. dat weet hij nog ifeiet. Het plan was oorspronkelijk Nigeitia, maar het kan ook wel zo'n duizend mijl „verderop" worden,. Wat maalt Kees er om. slepen is z'n lust en z'n levën. „En als ik thuis kom, dain ben ik vadter als het goed gaat", laat hij er op .volgen. Mevr. Va rekamp ze is een Den Helderse wist precies waar ze aan toe was toen ze Kees "trouwde. „Hij nriag blijven varen, per slot van rekening ïben je zeemansvrouw of je bent het niet'L zegt ze. En ze Us het. Dit nu is" het verhaal over Kees Va rekamp, de chef-runner van „World Rig '58". Hurricane KIJK maar\eens in het Stationskof fiehuis, misschien vind je hem daar", zo ontvingen we in Maassluis het advies, toen we'runner Toon Rietdijk wilden opzoeken.! Niet dat Toon Ipr zo'n vaste Stamgast is en zeker niet i.n ongunstige zin, maar de mannen van ite zee weten elkaar gauw te vinden voou een praatje of par tijtje biljart. En «Ui het dan op de voor avond is van zulk *ïen lange sleepreis- als waarbij ook Toota betrokken is, dan valt er heel wat te 'bepraten. En dus troffen we Toon bin de stamvrienden aan. Toon Rietdijk cwgetrouwd, 39 jaar> kan ook heel wat vertellen! „Had u dat bij de Australische ltust moeten mee maken," zegt Toon. lEen man van een zeesleper is nu niet diitect ondersteboven van een golfje, maar daar in de buurt van de „Australian Beat", nou, daar kan het pas spoken! We hebben daar trouwens zelf ook on dervinding van, maar daar gaat het nu niet over. Toon zat dan.i op de „Rode Zee" die allerlei sleepkaweitjes had op geknapt en nu in Fremantle e*n «Austra lische slagkruiser zou gtaan haren om naar Glasgow te slopen. „Daar komen we vlak tfij de kust krijgen de waarschuwing, dat er een hurricane op komst is", herinnert Toon zich. De „Rode Zee" gauw «aar binnen. Maar goed en wel in de veilige haven, komt het bericht, dat een .vrachtvaar der, de „Ululo" in moeilijkhetden is. Wat doe je als sleper? De „Rode Zee" ging er op af. „Nou, zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", bekent Toon, „een hel was het. Ik dacht niet dat we er nog levend uit zouden komen. Soms stond ,1e Rode Zee op z'n kop, dan maakten we weer slagzij, dat we dachten niet meer overeind te zullen komen. Maar we heb ben het schip binnen gehaald. De Aus traliërs stonden in de haven te juichen toen we binnen kwamen. Niks en nie mand was in Fremantle beter dan de Rode Zee en haar bemanning. Enorme stukken en foto's in alle kranten. Als we ergens in een café kwamen dan was het: „You are from the Red Sea? You don't have to pay". „Maar zon reisje blijft je wel bij", verklaart Toon. Hij zit ai een heel tijd je op de zeeslepers als bootsman. Maar zijn moeder, die weduwe was, wilde hem toch liever wat vaker thuis zal wel lukken", zeggen de Ruim 150 treden \YE hebben ook de 150 treden „naar hoven" op de „Transworld Rig '58 beklommen. Echt niet zo'n pretje: onze lotograaf had het de volgende dag nog in z n knieën. En je moet ook geen last hebben van duizeligheid of zo, want de ruim eertig meter is vooral op het wa ter in de diepte, een hele hoogte. Als je iets beetpakt, heb je gelijk een paar goed gesmeerde handen Maar op het platform zelf merk je van dat alles niets daar heb je de ruimte ai is die echt niet bijzonder groot. Je kunt er tenminste je benen eens strekken en dat zullen de twaalf man nen gedurende de drie maanden hier in de hoogte toch weieens nodig hebben. Ot liet gevaarte zal rollen" „Afwachten", zegt Kees Varekamp en hij laat er op volgén: „Wat dan nog, alles zit goed vast". Over zichzelf zit hij niet in de war en dat zit niemand. „Als we morgen boven gaan als we vertrekken, dan - als het goed is, niet eerder dag of negentig weer naar komen i bij i dik i En Toon, die alles voor zijn moeder, die weduwe was, over had. gaf de zee sleper er aan en ging op de hopperzui ger over. die in het Botlekgebied aan het baggeren is. Hij bleef daar twee jaar. Maar nu is zijn moeder gestorven en de zee blijft trekken. Toon wj»de het nu wel eens als runner gaan proberen en is ditmaal dus niet als bootsman aan boord. „Hij zal het er best redden", zeggen zijn maats in het Stationskoffiehuis. In de thuishaven we ten ze alles van je- En de reputatie van Toon blijkt best te zijn! Hij zit ook ai- weer 17 jaar bij „Smit". UIT het verhaal van Cor Spanjers- berg (35 jaar, ongetrouwd> Van Caerdenstraat 35 in Hoek van Hol land) kun je als landrot echt niet zoveel wijs worden. We zeiden het reeds, die sleepjongens (en daar horen de run ners bij) praten een eigen taaltje. Zo van: „En toen gingen we met twee bag geraars van Karachi naar Bombay en pikten daar twee oorlogsschepen op voor Priok. En toen leeg naar Fremantle en met een sleep naar Hongkong. Toen naar Rio de Janeiro via Kaapstad en terug naar Derzu. Volg ze maar eens op al die reizen; daar blijf je ver bij achter. Maar het is voor hen de gewoonste zaak van de we reld. Ze weten immers precies hoe je moet varen van Fremantle naar Hong kong en dan naar Rio de Janeiro en ga zo maar door. Cor heeft een jaar of der tien op de zuigers gezeten. Toen is hij op de zeeslepers gekomen. ..Ik heb ze zowat allemaal gehad", kan hij verkla ren En ook voor hem waren het aller lei „heen en weertjes" Met de „Oost zee", vliegdekschepen verzeulen, een keer twee baggermolens tegelijk, van Karachi naar Bombay. „Weieens in de narigheid gezeten?". „Natuurlijk", stemt Cor in. „maar we zijn er altijd best uit gekomen". Vierde runner het op de „Transworld Rig. "58" alle maal lekker loopt. Tenminste, voor zo ver het aan de runners ligt. Het is n.et Gerrit een beetje vreemd gegaan. Hij is oorspronkelijk een man van de Rijn vaart, waar hij heel wat jaren als schip per voer. Maar op een keer stapte Ger rit over naar de zeesleper en hij heeft sindsdien de Rijn, de Rijn gelaten. ,,Geef mij de ruimte maar", zegt Gerrit. En die heeft hij nu. Althans sle per en gesleepte. Want zelf hebben de mannen nu niet zo gek veel ruimte om zich heen. Gerrit heeft onlangs ook de „Ille de France" helpen wegbrengen naar de Afrikaanse kust. Hij weet dus zo'n beetje hoe het er met zo'n booreiland naar toe gaat. „We zullen het ook met dit eiland best redden" is zijn geruststellende mening. Neen, die runners zijn echt geen jongens die zich zorgen maken, al zijn ze blij als het ge val goed en wei is afgeleverd .,Ik heb nog nooit een sleep ver speeld", zegt Kees Varekamp. al heeft het weieens weinig gescheeld". Goed. met deze „Transworld Rig '58" is het beneden", zegt Kees. „Voor de rest: allemaal water om ons heen". In dit verband: bier is gerantsoeneerd, dat^wil zeggen, dat moet van de „Zwar- kapitein Poot maakt s zijn? al kan het op de lan- i spannen als Zee" komen uit hóéveel". Of er weieens „Valt best ge duur weieens wat er iets is. Maar ja, dan uol onderling maar weer zien te klaren". Gelukkig is er de PC.J.-radiogolf en die bereikt ook deze sleep over heel de wereld. „Dan weten we tenminste alles van het voetballen af", troost Kees zich. De Amerikanen hebben meestal nog een platenwisselaar met platen bij zich voor een goed stukje muziek. En verder is er het radiocontact met de „Zwarte Zee", waarbij niet alleen de noodzakelijke inlichtingen over de sleep worden uitgewisseld en het weerbericht doorgegeven, maar ook weieens een al gemeen praatje kan worden gemaakt. Voorts is er de hele reis contact-mo gelijkheid met Scheveningen-Radio. Als er „thuis" iets bijzonders is en voor chef Kees zal dat hopelijk iets goeds bijzonders zijn! dan komt dat op die manier wel over. Want voor de rest: geen post in drie maanden. Alleen maar varen. Zelfs bunkeren is niet meer nodig en provianderen nog minder. De ..Transworld Rig '58" is vertrok ken. Het werd een soort van meterio- logisch knopen tellen: gaat het door of gaat liet niet door. Toen we zaterdagmorgen dan nog aan boord van de Zwarte Zee kwamen, hing er de mededeling voor de bemanning van sleper en „aanhang", dat zij zon dagmorgen om tien uur aan boord dien den te zijn. En toen zij dan die ochtend op dat tijdstip aan boord kwamen, kon den zij meteen het gevaarte losmaken. Het ging er allemaal razend vlug. Zo snel, dat onze fotograaf Cock Tholens zich nog op het platform bevond, toen de sleepboten begonnen te trekken en de „Transworld" langzaam maar zeker in de richting van Nigeria ging. Nu ja, hij behoefde de lange reis niet mee te maken, want leden van de Roeiersvei eniging zorgden er uiteinde lijk voor, dat onze fotograaf aan land kwam en we zijn foto's vandaag in de krant hebben. Het duurde trouwens wel een paar uurtjes, voordat het eiland net jes achter de „Zwarte Zee" op de Wa terweg „slaags" lagen. En toen maar trekken, waarbij de „Zwarte Zee" door 't benauwde manoeu vreren werd geholpen door de sleepbo ten Azië, Steenbank, Viking en Euro pa. Het werd een ware triomftocht door de Waterweg, in Schiedam, Vlaardingen. Maassluis en Hoek van Holland stonden de toeschouwers bij duizenden. Vooral aan de thuishaven zag het hoofd zwart van de toeschouwers. Om streeks half zes was de sleep buiten gaats; over deze eerste étappe was on geveer vijf uur gedaan. Met de „Ile de France" duurde het door het getij, een Benoemingen en ontslagen bij de gemeente Bij de gemeente Schiedam nebben de volgende mutaties in het personeel plaats gevonden. Wat benoemingen be treft is bij de Accountantsdienst be noemd tot hoofdcommies A. de heer L. van der Windt te Vlaardingen. tot dus ver werkzaam bij het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële ad viezen der Ver. van Ned. Gemeenten. Bij het Stedelijk Museum tot assisten- tente, mej. E. W. G. van Maanen te Groningen. Tot aankomende bediende bij de politie, mej. C. M. B. Hoegge. Eervol ontslag werd verleertd bij de Dienst van Sociale Zaken aan mevr. M. Eikenboom-Teegelaar als schrijf ster; bij Gemeentewerken: aan de teke naar B.. de heer S. J. Swinkels. de technisch ambtenaar, de heer F. F. van Nunen: aan de heer J F. Veen- man. lichtdrukker le klasse met in gang van 31 juli a.s., wegens bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij het Museum met ingang van 1 juli a.s. aan mevr, P. T. van Genkèl-van Vliet, adjunct-commies, bij de Havendienst per 31 mei aan de heer M. C. Plooy. sluiswachter le klasse wegens bereiken van pensioengerechtigde leeftijd; bij de Gemeentelijke VRO-dienst aan de heer A. de Bie, technicus A. wegens berei ken pensioengerechtigde leeftijd. met PASEN varen met SPIDO Willemsplein - 010-135400 VRAAGT FOLDER! t Hoek %>an Holland. Geref. en R.K. in één kerkgebouw Als gevolg van de omstandigheid, dat de noodkerk van de rooms katholieke parochie aan de Molensingel in Kethe! moet worden afgebroken voor de wo ningbouw, is deze parochie voor wat de kerkdiensten betreft dakloos geworden. De gereformeerde kerk van Kethcl heeft nu geheel belangloos haar kerk gebouw „De Ark" aan de Zwaluwenlaan afgestaan. Het is niet nodig om de diensten daarvoor te wijzigen, omdat reeds sinds begin van dit jaar de geref. kerk diensten plaats vinden 's morgens half tien en 's middags om vijf uur. welke regeling zal worden gehandhaafd Naar het zich laat aanzien, zal het nieuwe rooms-katholieke kerkgebouw in de eer ste heift van hét volgend jaar gereed komen. VOOR BABY'S HUIDJE De afdeling Voorlichting van de dienst Algemene Zeken van de gemeente Schie dam deelt in „Het Stadhuis Meldt", het volgende mee: Over de z.g. „doorstro ming zijn de laatste tijd artikelen in (le pers verschenen, waarin resultaten en in verband hiermede genomen maatre gelen in andere gemeenten zijn opgeno- Daarom is het wel interessant te ver melden. dat het bureau huisvesting in Schiedam reeds jarenlang bij de uitgifte van nieuwgebouwde, meest duurdere, woningen traaeht, zoveel mogelijk wo ningen met een lagere huurprijs vrij te maken. Gemeld kan worden, dat dit veelal tot heel gunstige resultaten heeft geleid. Dit is mede bereikt kunnen worden, doordat het Bureau Huisvesting gegadig den voor duurdere woningen reeds jaren lang ook afzonderlijk administreert. Evenzo geschiedt dit met hen, die „van groot naar klein" willen verhuizen. Minister Bogaers van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening is. zoals bekend is, een groot voorstander van de z.g „doorstroming", d.w.z. de opschui ving van beter gesitueerde bewoners van goedkopere woningen naar duurdere. Hij wil dit nog aanmoedigen door Rijks bijdragen te verlenen in de verhuiskos ten, die via de gemeenten kunnen wor den uitgekeerd in die gevallen, waarin dit nodig zou blijken Een regeling hier omtrent is in Schiedam in voorberei ding. Nadere mededelingen hierover zul len t.z-t. worden gedaan. Van de 821 duurdere woningen in nieuwe blokken werden 539 (85.65 pet) toegewezen aan bewoners van goedko pere woningen. Met deze laatste wonin gen kon weer een behoorlijk aantal an dere gegadigden worden geholpen. Of het percentage van «5.65 bij de toewijzing van de thans in aanbouw zijnde nog duurdere woningen gehand haafd zal kunnen blijven, is niet zeker. Er wordt wel naar gestreefd. De huurprijzen van de thans in aan bouw zijnde woningwet-woningen Groenoord (Kethel) en aan de Delfland - seweg (Nieuwland-Oost tussen Schie en 's-Gravenlandseweg) zijn, als gevolg de hogere bouwkosten en de bereke ning van alle service-kosten met in begrip van de warmte^-levering door de centrale verwarming vastgesteld moeten worden op f175 - f200 per maand en zullen in de toekomt nog wel stijgen. De huurprijzen van de door de N V. Muijs de Winter gebouwde precnie- woningen zijn nog niet defintief bekend, maar zullen vermoedelijk komen te lig gen: a. voor de drie-woonlagenbouw op r 200 - f 210 per maand en plm. f 40 oer maand voor service-kosten en warmte- levering; b. voor de zevenwoonlagen-bouw met lilt op plm f215 - f240 per maand en plm. f40 per maand voor service-kosten en warmte-levering. De huurprijzen variëren naar tiet aantal kïimers en de hoogte van de woonlaag. Voor toewijzing gelden in het al gemeen de normen: 1. een gezin van drie personen kan slechts in aanmerking komen voor een driekamerwoning; 2. gezinnen, echtparen of a.s. echtparen met een gezamenlijke leeftijd van 54 jaar en ouder komen voor een na-oor- logse woning in aanmerking. Voor bovenbedoelde woningen in de hogere huurklassen hebben Burge meester en Wethouders nu het volgende besloten: 1. uitsluitend voor de nieuw gebouwde woningen in Groenoord (Ke thel) met een huurprijs van f 175 en bo- ger, alles inbegrepen, kunnen gezinnen van drie personen desgewenst in aan merking komen voor een vier-kamerwo- ning. spaan... door nu te kopen In onze koffer-afdeling begint de verkoop van vederlichte, Super- Ion weekend- of vliegtuigkoffers ...hoe U ze maar noemen wilt, uit de collectie van 15.75 voor nog géén acht gulden. Koffers van dit hoogst moderne Superion, een kunststof op tex- tielrug, volledig waterdicht en afwasbaar. Koffers, ideaal voor vacanties of weekends, met solide trek- slultlng, stevig handvat, licht In gewicht en perfect afgewerkt. paar uur langer. Vijftig kilometer uit de kust werd een zgn. „proeflocatie" ge maakt, dat wil zeggen het eiland werd even „op poten" gezet, kijken of alles werkte. En dat deed het, want kapitein Poot seinde maandagmiddag omstreeks vijf uur: „Alles in orde, we gaan weer varen." Dat ging nog niet zo gemakke lijk. want de kapitein deelde even later mee: „We trekken, maar komen bijna niet vooruit, door het zware tij." Maar uiteindelijk ging het er toch op aan; dinsdagmorgen zijn per helicopter <le technici van de proeven van boord ge haald. En nu is de 5000 mijl sleepreis naar Cabinda in Nigeria begonnen. Het week wachten door het weer, heeft ruim '1350.000 schade aan slepers en opdracht geefster gebracht. Onderweg krijgt de Zwarte Zee van tegemoet varende an dere slepers nu en dan wat bunkervoor- raad er bij, want de 9.000 paardekrach- ten „lusten" wel wat! In de havens van Wilton missen we nu in Schiedam een beeld, wi de laatste maanden vertrouwd In de nacht van Stille Zaterdag op Paasmorgen zal door de Lutherse Ge meente in haar kerkgebouw (tegenover de AMRO-Bank) een Paasnachtdienst be legd worden De leiding van deze dienst berust bij de Lutherse predikant ds. A. Steinhart en (Is. A. le Coq, N.H. jeugdpredikant, ter wijl jongeren van beide kerken als lekto- res (srhriftlezers) hun medewerking zul len geven. Deze dienst draagt dus een in terkerkelijk karakter. Rooms Katholieke en Oud Katholieke jongeren konden he laas niet bij deze dienst worden betrok ken omdat zij hun eigen Paasnarhtdien- sten hebben. Het is voor Protestants Schiedam een nieuw initiatief en hel is te hopen dat dit weerklank zal vinden bij jong en oud. Wanneer dat inderdaad het geval blijkt te zijn zal hel wellicht mo- gwlijk zijn om jaarlijks een dergelijke dienst te beleggen in een der Schiedam- se kerken. De initiatiefnemers verwach ten dat vele ouderen geïnteresseerd zul len zijn bij deze wijze van Paasfeest vie ren, die bijna zo oud is als de kerk zelf. De dienst begint om 23.30 uur en zal circa 0.30 uur eindigen. Men moet wel rekening houden met het feit dat de open bare vervoermiddelen dan niet meer rij den. In verband met het voor protestanten nieuwe van een paasnachtdienst (waarom- om wel een kerstnachtdienst en niet een nachtdienst met Pasen; het Paasfeest is zeker zo belangrijk als het Kerstfeest en in ieder geval van oudere oorsprongis het goed hier iets van de opzet te vertel- Het gaat in deze Paasnachtviering om de overgang van de Passietijd naar de Paastijd, vanuit de dood naar het leven, vanuit de duisternis naar het licht. In oorsprong was het een waakdlenst. In de kloosters wordt en werd de gehele nacht doorwaakt in de kloosterkapel. In vele kloosters en in de Oosters-orthodoxe ker ken doet men dat nog. Voor ons komt de nadruk meer le liggen op een reeks schriftlezingen uit O.T en N.T. en de be geleidende gebeden en liederen. Oudtijds werd in de Paasnacht de Doop bediend en deed men belijdenis des geloofs. Deze dienst is dus min of meer aangepast aan de mogelijkheden en tradities binnen de kerken van de reformatie. Er worden ve le liederen gezongen uit de liederenschat der Reformatie, ook melodieën uit de proefbundels. De H.H. jeugdcantorij za) daarbij steun verlenen. Er zal slechts een kort woord gesproken worden naar aanleiding van de lezing van het Paas- evangehe. Van groter belang zijn de Paasliederen die gezongen zullen worden waarmede aan het slot van de dienst het Paasfeest wordt inj»jzet. Men krijgt dan de gelegenheid om zijn eigen paaskaars aan te steken aan de grote Paaskaars die het liturgisch centrum staat opgesteld- ae verrezen Heer, symbool DE GROTE Zwarte NAPPA HERENJASJES Bij ons geen f 165,— maar 115, Dit kan alleen de leerspecialist Meent 80, R'dam, Tel. 12.02.07 's maandags tot 1 uur gesloten. symbool van het licht dat in de duisternis "is uit stoken. Paaskaarsen en gestencilde liturgieën zullen klaar liggen. De slotcollecte is na aftrek van enige onkosten bestemd voor het werk van de Oecumenische Raad te Schiedam. BURGEMEESTER OPEND NIEUWE BRUG Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze lichtgewicht Superion weekend- en vacantiekoffers, In bruin, groen, beige, rood en blauw, voor f schrift. best. Woensdagmiddag zijn Rotterdam en Schiedam weer nauwer verbonden, toen burgemeester Thomassen aan de Rotterdamse en burgemeester Roelfse- ma aan de Schiedamse zijde de Beu- kelsbrug-verbinding opende. Daarna werd ook de nieuwe Brandersbrug te Schiedam in gebruik genomen en zo een belangrijk stuk verkeersweg geo pend. Reeds eerder hebben we over de ze nieuwe verbindingsweg een en ander verteld. De officiële handelingen werden vooraf gegaan door een bijeenkomst in rle aula te Schiedam, waar zowel bur gemeester H. Roelfsema als burgemees ter Thomassen spraken. Rotterdam en Schiedam zijn hecht met elkaar verbonden. Vervolgens be gaf het gezelschap met de vele genodig den zich naar de BeUkelsbrug, waar de kleppen werden neergelaten en met vol le muziek marcheerde het muziekkorps van de Schiedamse gemeentepolitie daarna over de brug, terwijl als in stemmende dissonanten sirenes van schepen en fabrieken in de omgeving meeioeiden. Enkele ogenblikken later liet programma van de afd. Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen cermeldt o.m. donderdag middag 21 april in de zaal Irene een lezing over: „De vtouw en de toekomst" benevens vertonen van de films ,,Con Moto". ..Wen-telende wieken" en over Kasteel Drakesteyn. Dan volgt op dinsdag 26 april een ex cursie naar de Wasserij Nijman aan de Stadhouderslaan. Voor dinsdag 3 mei staat een dagtocht naar Zeeland op het programma met een bezoek o.m. aan Zierikzee, Veere en Middelburg. nam het verkeer bezit van wegen en, bruggen, terwijl intussen aan boord van het m.s. Erasmus de verversingen werden aangeboden en een gezellig praatje tussen de huurlieden" ge maakt. Het verkeer heeft nu een nieuwe weg gevonden voor de verbinding Schiedam en richting Vlaardingen, zij het dan ook, dat deze nog lang niet volmaakt is. Want de werkzaamheden aan de Burgemeester van Haarlenlaan zullen nog wel enkele weken in beslag nemen. Goed toneelspel van ..Onyx" met invaller De omstandigheden dat 'n hoofdrolspe ler plotseling verhinderd was om op te treden, maakte het voor de Schiedamse amateurtoneelvereniging „Onyx" er niet gemakkelijk op, om het toch al niet zo eenvoudige spel van Priestley: „Er ver dwijnt een gast" naar behoren te bren gen. Toch heeft souffleur J. Bal, die plot seling zelf op het toneel moest gaan staan om Aart Koster te vervangen, het er goed af weten te brengen en getracht aan het spel kleur te geven. In de toneel wedstrijd van de sectie Toneel van de Schiedamse Gemeenschap, had „Onyx" het zich beslist niet gemakkelijk gemaakt met dit stuk en er was moed voor nodig om na de tegenvaller van de speler, niet temin door te zetten. Als souffleur fungeerde nu Wim Slee- gers. Vermeldt zij nog, dat„Onyx" tevo ren het spel ook had opgevoerd voor personeel en leden der Vereniging tot bevordering van het Chr. Onderwijs in Schiedam. Deze avond wordt ieder jaar gehouden teneinde de onderlinge band in de vereniging te verstevigen, zoals de voorzitter van de vereniging, mr. H. Snoep in diens welkomstwoord meedeel de. Donderdag 14 april zal de prijsuitrei king plaats vinden aan de winnende teams van de door de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging gehouden spelregeltest. Op 26 mei vindt in Musis Sacrum een sportforumavond plaats. Horizontaal: 1 8 krap; 3 bar baar; 9 ooilam; 11 labiel: 13 mees- 14 wijd; 15 dito; 16 mi-s.; 17 16 narp;' 19 tel; 20 mes; 21 Centaur; 23 mus: 24 27 Olst: 25 rem; 26 tor; 28 pon; 29 ampère30 eed; 31 Ida; 32 stabiel: 33 and; 34 keu: 35 rol; 36 air; 37 40 Otto; 38 mud: 39 Er.s; 41 ram; 42 roerend' 44 urn; 45 paf; 46 4- 47 leeg; 48 via- 49 tree: 50 kar: 51 heel: 52 soezen: 54 Gelria; 56 58 teen; 57 doceren Verticaal: 1 4- 52 kost; 2 rommel; 3 bas; 4 A(nno) M(undi); 5 brij; 6 al; 7 rad; 8 Aeolus; 9 55 plan; 10 Iers; 11 les; 12 bit: 13 item; 14 wan; 15 dra; 17 hem; 19 put; 20 monitor; 21 censuur; 22 tamboer; 23 Roeland; 24 stadion; 25 34 roem; 20 36 reis; 2S pak; 29 aar: 30 pil; 31 dar; 37 taptoe; 38 dol; 39 eng; 40 tralie; 41 mare; 42 eek: 43 eer; 44 uier: 45 fez: 48 vel; 49 eed; 50 ave; 51 hen: 53 N(oord- O(ost): 54 ge. spaar... door nu te kopen Nu kunt U wielsierringen kopen voor Uw automobiel, die hier door met één ruk In de luxe sfeer terecht komt. Sets van 4 stuks wielsierringen, uitgevoerd in roestvrij chroom lichtmetaal. Wielsierringen, ook voor Uw auto. (wij hebben voor meer din 30 merken sierringen In voorrad) die Uw wagen in eens een heel ander gezicht geven, verkopen wij per set van 4 stuks voor nog géén tien gulden. Het jaarlijkse paastoernooi voor de Schiedamse scholen zal worden gehou den van dinsdag 12 april tot en met vrij dag 16 april. De wedstrijden worden ge houden op (Ir terreinen van sportpark „Ilarga", nl. twee velden van Hermes- D.V.S., twee van S.V.D.F.W., twee van Martinit-H.B.S.S. en een veld van Ur- sus. In verband met het door de KNVN op Koninginnedag vast te stellen voet- halprogramma. wordt voor zoveel mo gelijk, het schoolprogramma in de paasweek worden afgewerkt De organisatie is in handen van de heren J. v. d. Griend, voorzitter, P. F. v. d. Ploeg, secretaris, J. C. Bronne- man, J. v. d. Gaag, G. A. Poels, G. Rens, R. Rosheuvel, J. van Rosmalen jr. en J. D. van Velsen Deelgenomen wordt op dinsdag door 37 elftallen voor het voetballen der la gere scholen; woensdag 17 elftallen la gere scholen en 18 van ulo enz.; don derdag 32 elftallen ulo enz. Totaal 104 elftallen, met de reserves mee bestaan de uit plm. 1200 leerlingen. Vrijdag is er schoolhandbaltoernooi met 28 teams der lagere scholen meisjes, 24 teams la gere scholen jongens, 9 teams u.l.o. jon gens, 19 elftallen meisjes u.l.o. enz. To taal 80 teams met plm. 700 leerlingen. De leerlingen van de lagere scholen en jongens van u.l.o. etc. spelen het zeven handbal, de meisjes van de u.l.o. etc. spelen het elfhandbal. Voor de voetbal wedstrijden zijn zes velden nodig; voor de handbal-wedstrijden 11 en vier voor elfhanrlbal. Voor het voetbalprogramma zijn iedere dag 13 scheidsrechters be schikbaar en voor het handbal op vrij dag 30 scheidsrechters en scheidsrecht sters. In de Paasvakantie zullen dus plm. 2000 scholieren de Schiedams sportvelden bezetten! Vrijdag en zaterdag om 9 uur begint de verkoop sierringen Géén telof

De Havenloods | 1966 | | pagina 8