Muzikale notities uit binnen- en buitenland „JOSé FELICIANO" Camillo Felgen: zingende omroeper The Mystery's The Sandy Coast The Bandits Les Gars du Hord Audities voor „Amateurs" Jeugd in gesprek met Bernard Droog Toni Ricardo gaai weer aan de slag HUUR PIANO'S HUUR De HAVENLOODS DONDERDAG 14 APRIL 1 uur in de middag begint dan de grote hit parade tot hall vier waarin de luiste raars mee kunnen dingen in een verlo ting. Iedere week gaat er een kofferradio en wat flessen advocaat uit. Eens in de drie maanden komt er een grote win naar die de DAF ontvaftgl. Camillo Felgen staat verder in het pro gramma op zaterdag van 17.30-18.00 uur en op zondagmiddag (van 16.3017.30 uur) verzorgd hij ,,Das Grosze Wunsch- konzert". De Vara heeft kortgeleden een plaatje van hem gedraaid en ook de NCRV zal in de toekomst een paar pla ten van hem draaien. In zijn teksten komt duidelijke een peadegogische inslag naar voren, hij zingt teksten met een moraal. Enige van zijn platen zijn: „Hoch in den Bergen von Mexico", Ma- man, ma maman", „Jede Wolke zieht vorüber", „Es-tu seul, mon amour", „Ballade pour une trompete", „Sohwar- zer Pierrot" „Ich fa&se gawz still dieiine Hande". Zijn diep-warme stem is het beluiste ren ruimschoots waard. In vele televisie uitzendingen in het buitenland geeft Ca millo zijn medewerking, en in een bui tenlands radio-blad bespreekt hij weke lijks de nieuw uitgekomen grammofoon platen. Al met al, een zeer actief kun stenaar, die het verdient, ook in Neder- land bekendheid te genieten. De VARA-radio zal met ingang van 7 mei a.s. weer audities organiseren voor het programma „Amateurs, de micro foon is voor U". De VARA komt daar toe volgende maand in de plaatsen: Zaterdag 7 mei, café-restaurant „De Vrolijkheid", Oude Meppelerweg 3. Zwol lerkerspel. Zaterdag 14 mei, hotel „De Klandery", Zuiderplein 33 te Leeuwarden. Zaterdag 21 mei, schouwburg „Het wa pen van Heemskerk", Breedstraat 35 te Alkmaar. Zaterdag 28 mei, concertzaal De Jong, Herenweg 49 te Groningen. In een programma van Milo Anstadt zullen leerlingen van het St. Vitus Colle ge te Bussum vragen stellen aan en van gedachten wisselen met de acteur Ber nard Droog. Het onderwerp is: toneel. Bernard Droog is als acteur verbonden aan de toneelgroep „Theater" te Arn hem, terwijl hij bovendien doceert aan de Arnhemse Toneelschool. Bernard Droog mag men een all-round acteur noemen. Behalve toneelspeler is hij oolk nog cabaretier hoorspel-acteur, televisie acteur en ook de opera is hem niet ■vreemd. De regie berust bij Milo An>3tadlt. (donderdag 14 april 21.45-22.15 Neder land 2). „Als je hem éénmaal hebt zien optre den, dan vergeet je hem nooit meer", schreef The Buffalo Evening News in juli 1965. Wij kunnen dit na zijn tele visie-optreden van jl. zaterdag beamen. Hij werd geboren in Puerto Rico en reeds op 9-jarige leeftijd stond hij op het grote toneel van El Teatra Puerto -Rico in New-Yorkse Spanish Harlem. Zijn vader moest hem tijdens zijn optre den bp de schouders nemen want als één man stond het publiek om hem heen en hij kwam zodoende niet boven de mensenmassa uit. Toen reeds begreep het publiek, dat hier een toekomstig groot artiest aan 't werk was en mien schreeuw de zich de kelen schor. Hij is momenteel één van Amerika's meest gevraagde TV-figuren. Men be weert, dat het zijn volkomen eigen stijl van zingen is; anderen beweren, dat het zijn virtuositeit op de guitaar is. Hoe dan ook, hij is een groot talent. Hij combi neert zijn virtuoze guitaarspel met zijn dwingende persoonlijkheid, die het pu bliek vanaf het eerste moment in zijn ban brengt. José brengt een aaneenschakeling van: rock-folk-latin en dat alles in de Ameri kaanse popstyle- Hij zingt b.v. een Bob Dylan song met een Bossa Nova-beat; op de guitaar brengt hij een imitatie van een „blue grass banjo" in duet met een mandoline van het overbekende „The flight of the Bumble Bee". In 1963 werd hij eigenlijk pas goed bekend toen hem gevraagd werd in te vallen voor een ziek geworden collega. Bij dit optreden was de talentenscout van RCA aanwezig en vanaf het eerste moment af was deze die aangekondigde artiest volk omen verge ten en contracteerde José Feliciano. Dat was het hoopvolle begin! Zijn eerste plaat „Everybody do the Click" werd merkwaardigerwijs een hit op de Philippijnen maar deed niets in de States; het w^s een parodie op Miriam Makeba's „Wedding Song". „The Mystery's", sedert 1961 „gekweekt" in het Jeiugdclublokaal aan de Maurita. straat 68, is thans een pop-art-groep geworden met uitsluitend nummers van The Rolling Stones en The Kinks. Werkit sleChts met 4 medewerkers nl voor zanger, solo en rythme door de solist met refreinzanig, bassist, drummer en refreinzang. Deze aparte groep begint aardig In te komen en is zeer gezien door de tieners. E.v. optreden is op 16 april a.s. in De Doelen, Doeleplein 1 te Schie dam, 23 april a.s. in de Kantine van het Centraal Belasting Gebouw en 30 april straatfeestje in de Van Speykstraat. De solist speelde reeds op 9-jarige leeftijd de elektrische gitaar en ls de Jongste van de groep (15 jaar), hij heeft tevens de leiding over de groep. De huidige bezetting is: solist/rythmegitarist, Egon Verhoeven, 15 jaar; bas, Arte de Bruine, 21 jaar; drums. Ger van Oorschot, 21 jaar; zang Joop Durivou, 19 jaar. The Sandy Coast, algemeen gezien In de vaderlandse showbusiness als DB belofte voor de toekomst en momenteel zeer in trek met hun „That Girl Was Mine" (terwijl ook „Subject Of My Thoughts" nog goed doorverkoopt) zullen in de kamende uitzending van AVRO's Moef Ga Ga hun televisie-debuut maken. De datum van de uitzending is op dit moment nog niet bekend. Hildegard Knef: chansons met eigen tekst De internationale toneel- en filmster Hildegard Knef maakt dezer dagen de eerste chansons-tournee door de Duitse Bondsrepubliek. Sinds zij in de jaren 1955/56 in het IMPERIAL Theater in New York bijna 600 maal als Ninotsch- ka in de musical „Silk Stockings" op het toneel stond, heeft zij plezier in het zin gen gekregen. Films, radio en grammo foonplaten maakten haar aantrekkelijk rauwe stem gauw populair. Thans orga niseert zij niet alleen een chanson-avond, maar ook als tekstschrijfster treedt zij op de voorgrond. Ook in haar nieuwste langspeelplaat zingt zij eigen liederen, waarmee zij, volgens haar eigen woor den, geen echte kritiek op de heden- daagde tijd uitoefent, maar alleen amu seren wil. Haar geliefde Berlijn wordt in haar liederen hartelijk gehuldigd. Want hoewel zij in Beieren geboren, met de Engelse regisseur David Cameron ge huwd en op grond van haar veelzijdige toneel- en filmverplichtingen meer onder weg dan thuis is, is de 40-jarige actrice met hart en ziel Berlijnse, Op Eerste Paasdag zal het precies acht jaar geleden zijn dat Camillo Felgen, Luxemburger van geboorte en werkzaam als omroeper bij Radio Luxemburg, met dit werk van start ging. In acht jaar kan veel gebeuren, maar een feit blijft dat de man die op de 208 meterband mid dengolf en de 49 meterband kortegolf in ons land niet veel bekendheid geniet. Zijn faam als zanger/omroeper is in eigern land -groot, miaar ook in Duitsland en België kent men zijn naam. Dit is niet wonderlijk als we weten dat van Ca millo ruiim honderd grammofoonplaten bestaan. Jongstleden zaterdag werd in Essen een DAF-auto uitgereikt aan één van zijn bewonderaars. Camillo heeft een geheel eigen pro gramma onder de titel: „Die grosze 8!" Hij neemt daarbij de telefoon en belt acht verschillende grammofoonplaten- winkels in Duitsland op om naar de best verkochte platen van die week te vra gen. Deze platen draait hij en zodoende is de luisteraar (zaterdagsmiddag van 13 30—14.30 uur) verzekerd van een up- to-date platenprogramma. Zondags om 2 Onder de vele Rotterdamse beatgroepen die de aandacht trekken kan „The Bandits" genoemd worden. In de samenstelling: Dave v. d. Stam, zang; Aad van Rijswijk, solo; Bob van Vliet .slag; Wim van Sliedrecht, bas; en Thorn Roeters, drums, treden zij met veel succes op voor jeugdhuizen, personeelsverenigingen en andere instellingen. Vorig jaar v/erd er een bandopname voor Radio Veronica van de groep gemaakt en zij kwamen tweemaal in aanmerking voor een uitzen ding. In maart nam Bovema een proefopname op voor een plaatje en men heeft goede hoop dat dit inderdaad uitgegeven zal worden. Deze jonge groep de gemiddelde leeftijd is twintig jaar zal zeker nog van zich doen spreken! Correspondentie-adres: B. vam Vliet, 3e Sohamsstraat 32, Rotterdam, telef. 253420 Na heel veel narigheid met de gezond heid zal de Rotterdamse zanger/gitaar- speler weer aan de slag gaan. Door ge sukkel met de maag werd aan zijn car rière een gevoelige slag toegebracht. Tóch bleven zijn vele fans hem trouw en langzaam komen ook de contracten weer los voor deze semi beroepsartiest. Toni heet in werkelijkheid Thomas Regard en hij is getrouwd en in het gelukkige be zit van een stel gezonde kinderen. Op 8 april zal hij een klein optreden hebben in Vara's „Fanclub" waar hij het beken de: El Peron Pompero zal brengen. De tien witte hainden van Les Gars du Nord bewijzen nog niet dat zij bang zijn ze vuil te maken. Ze werken integendeel heel hard en krijgen na een vierjarige periode van samenwerking steeds meer contracten. Zij beschikken over een zeer uitgebreide (en geregistreerde!) fanclub van meer dan duizend leden. Zij hebben voor radio, concours, talentenjacht en andere evenementen gewerkt en binnen kort zullen zij weer voor de Vara een optreden verzorgen. De medewerkers zijn: Pierre Rocher (20), slaggitaar, zan ger van het Franse repertoire en tekst schrijver; Henny Hoogendoorn (19), bas, drums Harry Geurts (19), Harold Jack zanger (internationale repertoire) 1 Jean- pierre Rocher (22) solo-gitaar, leider, compositeur, arrangeur en zang en slag gitarist Wim Bónte (22) WurliTzer met recht van koop O C m v.a. MbW n o.rrnd, zondereerste storting Demonstraties van de modellen 1966 te Rotterdam dag van 10 tot 4 uui door onze Wurlitzer-organist Joop Walvis. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 C as v.a. Jh W p.mnd. zondereerste storting Letwel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO oF ORGEL Vraag folders en inliet, ngen Tht. Tt^yST

De Havenloods | 1966 | | pagina 11