'2%! Betere verbinding voor Capelle en Alexanderstad SINGELLIEF EN Programma Sportmaand '66 VOORJAAR 1967 STATION GEREED Jeugdkoor „Blijdorp" geeft concert RÜNMOND WORDTEEN GROTE WERKPLAATS Gebied zal voor maximale bijdrage nadonaal inkomen moeten zorgen Deze week in de bioscopen Opening Schiedamse sporthal geschiedt vanuit de lucht DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 APRIL 1966 7 P. JJET tijdstip waarop het nieuwe stationnetje tussen Rotterdam-Oost en Capelle aan den IJssel in gebruik zal worden genomen, staat nog niet vast. Aanvankelijk zou de halte al in 1966 klaar zijn. Nu wordt het waarschijnlijk mei 1967, hoewel ook dit nog lang niet zeker is. Een en ander vindt zjjn oorzaak in het feit dat de Nederlandse Spoorwegen te kampen hebben met financiële moeilijkheden. In verhand hiermee zal de accommodatie van het stationnetje heel eenvoudig en van een voor lopig karakter zijn. Inmiddels is men zowel in Alexander- atad als in Capelle aan den IJssel bij zonder gelukkig met het plan van de Ne derlandse Spoorwegen. De gemeente Rot terdam heeft voor zijn nieuwe wijk Alexanderstad diverse plannen in studie om de bewoners een goede verbinding met het station te kunnen garanderen. In de verre toekomst worden alle wijken via een metrolijn met de halte verbon den. Voorlopig zijn er echter enige bus lijnen gecreëerd. Naar verwacht mag worden zal lün 46- die nu Sohiebroek en Terbregge verbindt worden doorgetrok ken naar het nieuwe station. Voorts komt er een tweede buslijn vanuit Kralingen- Oost via de Alexanderpolder naar de N.S.-halte. Goed nieuws voor Alexander stad is ook dat er een sneldienst komt tussen deze wijk en het centrum van Rotterdam. Buslijn 57 krijgt bovendien een zuidelijker eindpunt. Een voorstel hiertoe is al door de RET bij B. en W. van Rotterdam ingediend. Bij alle maatregelen die in Rotterdam genomen worden om het station, dat noordelijk van de Rijksweg komt te lig gen, bereikbaar te maken voor de reizi gers, lijkt Capelle er wat bekaaid af te komen. Het vervoer zal hier verzorgd moeten worden door de autobusonderne ming van de Gebr. Van Gogh. Er schij nen wel zekere plannen te bestaan, maa men vindt het bij Van Gogh allemaal niet zo belangrijk. Men gaat er van uit dat de afstand tussen Capelle aan den IJssel en het Centraal Station In Rotterdam-Cen trum per bus ongeveer net zo snel te overbruggen is. als die naar het nieuwe stationnetje. Of dit in de toekomst, met het steeds drukker wordend verkeer in het centrum van Rotterdam, ook nog het geval zal zijn, is een open vraag. De frequentie waarmee de treinen bij de nieuwe halte zullen stoppen is zeer gunstig. Waarschijnlijk zullen er twee keer per uur in iedere richting treinen stoppen, terwijl op de spitsuren enkele extra stoppingen zullen worden ingelast. Een beslissing over de naam van de nieuwe halte is nog niet genomen. Direct ten oosten van de Prins Alexan- derlaan is de plaats waar de toekomstige halte wordt gerealiseerd. Dit is net niet op Capels grondgebied. Een en ander Het christelijk jeugdkoor „Blijdorp" geeft zaterdag 16 april om 20.00 uur een concert in de gereformeerde kerk aan de Kuyperstraat 19. Delfshaven. Di rigent is Addie de Jong, die tevens het orgel zal bespelen. Medewerking ver leent Inge Keemink, sopraan. Toegangsbewijzen, tevens programma fl,- zijn aan de kerk verkrijgbaar. Ze kunnen ook telefonisch besteld wor den onder nummer 154815. De opbrengst is voor liefdadige doeleinden. gen in de richting Krimpen a.d. IJssel. De Spoorwegen hebben liever niet dat 'n station jn een bocht komt te liggen. Het geen wel het geval zou zijn geweest als het op grond van Capelle zou zijn ge komen. Oude spoorlijn Vroeger beschikte Capelle aan den IJs sel wel over een eigen station. De vroe gere spoorlijn naar Gouda en Utrecht liep van het Maasstation In Rotterdam over de dijk waar nu de nieuwe provinciale weg naar Nieuwerkerk is aangelegd. Ten Westen van de Kerklaan, die gedeeltelijk niet meer üestaat, lag een ouderwets* stationnetje. Het gebouwtje is afgebro ken en op de plaats ervan verrijzen nu systeem. Toen de oude lijn nog in gebruik was. werd er bij het Ca- pelse station al niet meer gestopt. Wie met de trein mee moest, ging eerst met de bus naar Rotterdam. Om, eenmaal in de trein gezeten, zijn gemeente van in woning wat later weer te doorkruisen. De oude spoorlijn heeft, gedurende de jaren, dat er gebruik van werd gemaakt, de gemeente Capelle aan dien, IJssel on barmhartig in twee stukken gesneden. Door de vele spoorwegovergangen zijn er nogal wat ongelukken gebeurd. Ook schoolkinderen moesten vroeger dikwijls de spoorlijn oversteken om hun scholen te kunnen bezoeken. Voor de vele boeren die vroeger langs de 's-Gravenweg hun bedrijf hadden, was de spoorlijn een ver schrikking. Zij moesten hun vee bijna al tijd laten weiden ten zuiden van het spoor, terwijl hun bedrijven ten noorden Mag voor het huidige Capelle aan den IJssel het nieuwe station wat ver uit de buurt liggen, over.een aantal jaren echter ligt de halte in het centrum van een grote stad, die Capelle aan de IJssel en Alexanderstad te zijner tijd waarschijnlijk met elkaar zullen gaan vormen. Ds. P. N. Vellekoop neemt afscheid Dominee P. N. Vellekoop te Ouwer- kerk (Zeeland) hoopt op 24 april om 14.30 uur zijn afscheidspreek te houden in de hervormde kerk te Ouwerkerk. Hij heeft deze gemeente sinds 8 december 1963 ge diend als bijstand in het pastoraat. Ge zien zijn leeftijd 75 jaar zal dit het definitieve afscheid uit zijn ambt zijn. Pieter Nicolaas Vellekoop werd op 28 december 1890 in Rotterdam geboren. Hij was eerst werkzaam op een tweetal kan toren en studeerde naderhand ongeveer zes jaar aan de Nederlandse Zendings school, welke in die dagen nog te Rot terdam gevestigd was. Op 5 juni 1917 werd de heer Vellekoop door nu wijlen dr. R, J. Callehbach, predikant te Rotter dam en voorzitter van het Sangir-Talaud- comité uitgezonden naar het voormalige Nederlands-Indië. Diezelfde avond werd hij ingezegend en geordend als zendings leraar. In 1947 keerde ds. Vellekoop naar Nederland terug en was in diverse ge meenten werkzaam. Ouwerkerk, het dorp waar dominee Vellekoop tot 24 april zal dienen, ligt ongeveer 10 kilometer van Zierikzee. Tennisclub „Leonidas" heeft voor nieuwe leden tennisclub „Leonidas". spe lend op het tennispark „Overschie" heeft nog plaats voor nieuwe leden, junioren tot achttien jaar en gevorderden. Er is gelegenheid om in clubverband tennisles te nemen tegen gereduceerde prijzen. De club neemt deel aan compe titiewedstrijden, georganiseerd door de K.N.L.T.B. en schrijft zelf toernooien uit, waaraan iedereen kan deelnemen. Degenen, die ervoor voelen lid te wor den, kunnen contact opnemen met me vrouw H. M. Entingh-la Housse, 2e Ho- genbanweg 74, Rotterdam-Overschie, tel. plaats v L*R zijn enkele aantrekkelijke uitspraken gedaan door het dagelijks bestuur van de Rijnmondraad bij de beantwoording der rapporten, die zijn uit gebracht bij de ontwerp-begrotingen van het Openbaar Lichaam, welke op 19 april in openbare behandeling komen. Het dagelijks bestuur gaat in zijn beantwoording vrij diep en duidelijk op zijn eerste grote werkstuk in. Acht entwintig foliovellen zijn ter nadere toelichting aan de begrotingsontwerpen gewijd en zij betreffen vele uiteenlopende zaken. Al gunnen wij Rijnmond op korte termijn dat het de feitelijke knelpunten (zoals bijvoorbeeld zijn be moeiingen met het havengebied) onder de knie en op tafel zal krijgen, ver dienstelijk is toch evenzeer dat de Raad oog krijgt voor dingen uit de „dage lijkse" praktijk. Zo wordt in het antwoord onder an dere aandacht geschonken aan de ope ningstijden van bruggen in het stede lijke gebied van Rotterdam, waar scheepvaart en wegverkeer een compro mis ten aanzien van hun speciale eisen zullen moeten vinden. Anders ligt deze kwestie bij de Spijkenissebrug en de Botlekbrug. Rijnmonds bestuur meent dat bij deze twee bruggen een ruimere doorgangstijd voor het wegverkeer mo gelijk is. Bij het doorlaten van zeesche pen zou volgens het college het wegver voer voorrang kunnen krijgen geduren de de volledige spitstijden, waardoor aan grote aantallen weggebruikers een snellere doorstroming van het woon- en werkverkeer ten faveure zou komen. Rijnmonds dagelijks bestuur is er voorts van overtuigd dat het verkeers- en vervoersbelang in het gebied ge diend zal zijn met snelle metroverbindin gen. Na doortrekking ervan naar Hoog vliet mag men veronderstellen dat ver volgens een metroverbinding naar Ca pelle a. d. IJssel, Schiedam en Vlaa. dingen aan de orde zal komen, finan cieel wind en weder dienende. Men be denke hierbij dat doortrekking naar Hoogvliet al reeds gen! jaar zal ver- Het dagelijks bestuur van Rijnmond stelt zich op het standpunt, dat niet ge vreesd behoeft te worden dat op onma tige schaal in het gebied winkelcentra worden gesticht- Wij menen redactio neel te mogen opmerken dat hier veel afhangt van de plaats waar deze instel ling worden gevestigd en de omvang die zij krijgen, maar vooral ook hoe hun mogelijkheden zijn binnen de zuig kracht van het nabijgelegen Rotterdam. Grote werkplaats Op economisch terrein ziet het be stuur van Rijnmoml als belangrijkste uitgangspunt de eis, dat het gebied op grond van zijn unieke aardrijkskundige ligging voor een maximale bijdrage tot het nationale inkomen dient te zorgen. Scherp gesteld betekent deze eis, dat Rijnmond één grote werkplaats zal wer den. Wat er staat te gebeuren in de ko mende vijf jaren ten aanzien van haven- aanleg en daarop aansluitende indus trialisatie, laat het dagelijks bestuur in het midden op grond van bet feit, dat *FW' i zijn contact met de gemeente Rotter dam daarvoor nog in een te pril stadium verkeert. Daarbij zullen mede de mogelijkheden tot havenaanleg elders in het Deltage bied in aanmerking moeten worden ge nomen, zoals b.v. het Sloeplan bij Vlis- singen en het plan-Reimerswaal. Con tact wordt dienaangaande opgenomen met besturen van de daarbij betrokken overheidslichamen Met de bestrijding van calamiteiten (rampen) in het Rijnmondgebied heeft het college nog geen activiteiten ont plooid, hoewel het bereid is te doen on derzoeken of ingeval van ernstige cata strofen te land en te water een zo effec tief mogelijk optreden gewaarborgd 4s, door een alles omvattende samentrek king van het beschikbare blusmateriaal. Voor de unieke grote werkplaats die Rijnmond voor ons land zal worden lijkt ons de grootst mogelijke spoed ge wenst met voornoemde maatregelen ter bestrijding van nog ergere gevaren dan die van de luchtverontreiniging. Rijnmonds dagelijks bestuur verheugt zich over het feit dat met de behande ling van zijn eerste begrotings-ontwer- pen er een einde is gekomen aan de noodzakelijke aanloopfase voor zijn werkzaamheden. Het stelt verder voor op het terrein van de ruimtelijke ordening een vast „team van deskundigen" aan te trek ken, bestaande uit drie stedebouwkun digen, een recreatieve deskundige en een deskundige op economisch-technolo- gisch gebied. Ter voorbereiding van streekplannen wenst het een planoloog als secretaris aan het team te verbin den. Een voorstel dienaangaande zal aan de Rijnmondraad worden gedaan. De werkgroep die het D.B. van Rijn mond terzijde zal staan op het gebied van de Ruimtelijke Ordening zal bestaan uit de volgende deskundigden: de heer ir. B. Fokkinga. jhr. ir. J. de Ranitz en de heer ir. W. F. Schut, als planologen/ stedebouwkundigen. Voorts de land- schapdeskundige ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga en de econoom drs. A. G. van der Veen, Als voorzitter van deze werkgroep zal optreden de heer De Ra nitz. Tot staffunctionaris voor planolo gische zaken in vaste dienst bij Rijn mond stelt het dag. bestuur voor, te be noemen drs. D. H. Franssens. uit Den Haag. Aan het plan van de gemeente Rotter dam om een verkeersonderzoek te doen instellen door een tweetal gespecialiseer de Engelse bureaus, wil Rijnmonds be stuur meewerken met een financiële bij drage indien dit verkeersonderzoek zich ook uit zal strekken tot het gehele Rijn mondgebied. CINERAMA: (prol.) OOO COLOSSEUM: Lord Ju Kom van het dak af, i CORSO: The sound of mus (prol.) OOO GRAND: Thunderball. 14 ooo HARMONIE: De groene hel, (do. t/m zo.) Poker om liefe.d 18 j. (ma. t. OO KHITERION: I iprol) OO the Bulge, 18 j. J OOO t de r elke dienst die en in onze stad verricht. Voor elke plantenbak en bloeiende boom Zijn we dankbaar en daarom is het met enige waardering dat wij ti een foto kunnen laten zien van de Schiebroeksesingel (langs de Ringdijk) waar de (niet dun gezaaide) narcissen in volle pracht te bewonderen zijn. De bewoners zijn uiteraard blij met deze bloemenpracht, maar voor de voor- bijrazende automobilisten is het slechts een streep geel. Dat laatste is jammer, maar daar kan de Plantsoenendienst niets aan doen. Waar zij wel wat aan doen kan doen is de Erasmus- singel die ongeveer een veertig meter van de Schiebroekse singel verwijderd ligt. Genoemd naar een man voor wie wij allen grote bewondering hebben. Hij zou echter naar aanleiding van de verwaarloosde toestand waarin ,^zijn" singel verkeert een nieuwe „Lof der Zotheid" kunnen schrijven. Hier allerminst bloemen; slechts een klein beetje groen siert de waterrand. Allerlei zaken die met de stadsreini ging te maken hebben drijven op het water of verdwijnen naar de bodem. Regelmatig komen dan de mannen met de grote schepnetten om één en ander te verwijderen. Het is gelukkig dat ze dit doen, wel zou deze dienst wat vaker moeten komen want de bewoners kijken altijd tegen een troep smerigheid aan. Dit is niet in de laatste plaats te wijten aan het feit dat aan de Van Enckevooirtlaan/ Erasmussingel een soort opslagplaats ligt van allerhande vieze zaken. Dat de gemeente aan dit toekomstige (wanneer?) recrea tiegebied niets doet valt te betreuren. Dat zeltfs de Plant soenendienst meent zich met een Jantje van Leiden" van de Erasmussingel af te maken, wordt, gezien de situatie die veertig meter verder heerst, door de bewoners maar moeilijk verteerd. Ach, Plantsoenendienst, strijk d ehand over het hart en maak van deze sloot ook eens een singel.' OOO LUMIèRE: Fantömas slaat weer toe, i. (prol.) OOO LUXORDerek Flint, le klas 6e dan, 14 j. (prol.) OO METRO: Help! a.l. (prol.) OOO PASSAGE: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld, 14 j. (prol.) OOOO PRINSES: Avontuur in Soho, 18 j. (prol) OO Sjors en Sjimmie en de gorilla, a.l. REX: Terreur van de rode mantel, 14 j. OO STUDIO '62: Mary Poppins, a.l. (prol.) OOO THALIA: Judith, 14 j (prol.) OO r 't VENSTER: Alphaville, 18 j. OO VICTORIA: Lord Jim, 14 j. (do. t/m dl.) OO De opening van de Sporthal op 23 april zal op spectaculaire wijze gebeuren; een parachutist zal het nodige „materiaal" aanvoeren om op goed Schiedamse wijze de opening te doen plaats vinden. Uit één van de tien vliegtuigen welke op het aangegeven tijdstip, n.l. 11 uur overvliegen, zal de parachutist een bijltje aanvoeren, waarmee de voorzitter der Nederlandse Sportfederatie, jhr. mr. A. Feith, de verbinding zal verbreken met een fles echte Schiedamse jenever, welke dan tegen de boeg van een imitatieschip als het goed is aan scherven zal slaan waarmee de Margriet-hal zal zijn geopend. Prinses Margriet heeft n.l. toestem ming gegeven om aan de sporthal haar naam te geven, waarbij de Schie damse verbintenis in deze wel duidelijk is. Helaas kon de prinses geeq tijd vin den om gevolg te geven aan de uitnodi ging, om zelf de opening de verrichten. De sporthal (kosten 1.125.000) zal met een sportmaand worden geopend, waarmee echter het festijn niet zal zijn beëindigd. Verwacht mag worden, dat daarna nog een. aantal evenementen zal volgen. Zo is er een autoshow en di recteur Bolmers verklaarde ons, dat de hal om zo te zeggen, voor van alles en nog wat open staat. Hij deelde mee, dat b.v. het mogelijk zou zijn een kunst-ijs baan aan te leggen, indien zich daarvoor een gegadigde zou aanmelden. Het was wethouder P. van Bochoven die er de aandacht op vestigde, dat de gemeente Schiedam zo'n klein imilj oen gul - den in de hal heeft zitten. En nu hopen we maar, dat de aflossing op tijd zal ko men en daarvoor moet de heer Bolmers zorgen", zo stelde hij vast. En deze beloofde daartoe alle pogingen te zullen aanwenden. De hal (70 x 40 m) is primair bestemd voor sportzaken, doch daar naast kunnen er allerlei evenementen in plaats vinden. De secretaris der Stich ting, de heer N. van Spithoven deelde mee, dat voor 2000 gasten, voor een be langrijk deel medewerkers, op 22 mei de feestavond zal worden gegeven. Het parkeerterrein bij de bal moge thans nog wat beperkt zijn, wanneer, straks de Pol dervaart zal zijn gedempt mag worden verwacht, dat daarvan een flink deel voor het parkeren beschikbaar komt. Programma Sportmaand 1966. Van 23 april t.m. 22 mei georganiseerd door: S.B.L.O. Stichting Sporthal. Zaterdag, 23 april: 11.00 uur opening, zal geschieden door jonkheer mr. A. Feith Nederlandse sportfederatie. De Sporthal zal de naam krijgen van „Sporthal Margriet". 12.00 uur Receptie, gelegenheid voor alle aanwezigen om het Stichtingsbestuur te feliciteren. 13.00 uur Lawtennis, de topspeelsters van Nederland zullen een dubbel- en een enkelspel spelen, o.a. Trud Groen- 15.00 uur Basketball, een wedstrijd tus sen het Schiedamse Juventus en Wils kracht SNL uit Amsterdam hoofdklasse. 20.00 uur Top bal, een grandioos pro gramma dat in samenwerking met de commissie Eurobal tot stand is geko men. Medewerkenden: The Skymasters, o.l.v. Bep Rowold met zang van Joke van de Burg en John de Mol, Ilonka Biluska The Sparklings (beatgroep) The Lighttown Skiffle Group Russische zang en dansgroep Wolga Trampoline groep Stef Meeder en Gerard Bressers, ham mond orgel Zondag 24 april: 19.00 uur Zaalhandbal, heren en dames Rotterdamse jeugdploegen tegen D.W.S., 21.00 Snelwiek (Rotterdam, Overgangs klasse) tegen A.H.C. (Amsterdam, hoofd klasse), zaalhandbal wedstrijd heren. En tree ƒ0,50. Maandag 25 april: 20.00 uur Rolschaatsen hardrijwed- strijden voor jongens en meisjes van 9—12 jaar en van 1316 jaar. Iedereen die in het bezit is van rolschaatsen, kan Inschrijven. 20.30 uur, kunstrijdemonstraties, rij ders- en rijdsters uit de Nederlandse kernploeg, waaronder de nationale kam pioenen „küren" en „Shownummers". 21.00 uur, finale hardrijwedstrijd en prijsuitreiking. 21.15 uur Rolhockey, wedstrijd van de RC. Residentie (kampioen van Neder land) tegen een Bondsselectieploeg. Voor de eerste maal in Schiedam!! 21.35 uur, in de rust van bovenge noemde wedstrijd, kunstrijdemonstratie van de Nederlandse kampioenen. Dinsdag 26 april: 19.00 uur Zaalhandbal, jongens en meis jes U.V.G. tegen D.W.S. dames senio ren U.V.G. tegen D.W.S. en heren senio ren W.F. tegen D.W.S. Woensdag 27 april: 20.00 uur Micro Korfbal, officiële ste- denwedstrijd Den Haag tegen Rotter dam met een senioren en een junioren Donderdag 28 april: 14.00 uur School Volleybal, een tournooi tussen de verschillende Schiedamse scho len. 20.00 uur Judo, judo demonstraties en wedstrijden tussen zeer sterke Neder landse judoka's. Vrijdag 29 april 20.00 uur Micro korfbalwedstrijden tus sen de Schiedamse korfbalverenigingen: O.D.I., Succes en K.C. Schiedam. Zaterdag 30 april: 10.00 uur Volleybal, een groot „Sport hal volleybal tournooi". Zondag 1 mei: 19.45 uur Zaalhandbal, Südmar Brnyo (Tsjechoslowakije) tegen Dynamo (Rot terdam). De Tsjechen staan aan de we reldtop van het zaalhandbal. 21.00 uur Badminton. Nederland tegen Duitsland. Tot de deelnemers uit Duis- land behoren o.a. de kampioen van Duits land van de laatste drie jaar Wolfgang Bochow, de man die de finale bereikte tijdens de Int. Badmintonkampioen schappen te Haarlem. Voorts zullen ko men de nrs. 2 en 3 van de dames rang lijst Gerda Schumacher en Marie Louise Wackerow. Het Nederlands team zal na de Nederlandse kampioenschappen wor den samengesteld, in ieder geval spe len Imre Rietveld en Agnes Geene mee. Maandag 2 mei: 20.00 uur Badminton, revanches van de Schiedamse kampioenschappen. 21.00 uur Tafeltennis, revanches van de Schiedamse kampioenschappen. 22.00 uur Lawntennis, revanches van de Schiedamse kampioenschappen. Zondag 8 mei Waterpolo, Waterpolo- wedstrijden in het sportfondsenbad deel name een nationaalteam en -drie hoofd klassers. In de pauze komisch springen. Hockey, Op de hockeyvelden van sport park Thurlede een junioren hockey tour- Met deelname van 12 elftallen (6 jongens en 6 meisjes). Dinsdag 10 mei: 20.00 uur, zaalvoetbal, zaalvoetbal tour nooi tussen de Schiedamse voetbalvere- eniging H.D.V.S., S.V.V.. Excelsior en PPSC. Internationale scheidsrechters zul len als arbiters fungeren. Donderdag 12 mei: 20.00 uur Zaalhockey, een wedstrijd tussen de plaatselijke verenigingen As- vion en Spirit. Vrijdag 13 mei: 20.00 uur Keurturnen, driekringen wed strijd keurturnen tussen Rotterdam, Am- Expositie The Windsor Club The Windsor Club heeft een expositie georganiseerd van tekeningen en schil derijen van de jonge kunstenaars mej. M. L. Suykerbuyk en de heer A. Daams. De tentoonstelling wordt gehouden in de zaal aan het Bospolderplein (tussen de 'immers 19 en 20). De expositie-ruim- is geopend op zaterdag 16 april van morgens 10 tot 's middags 5 uur. sterdam en Utrecht. Een evenement ill het jaarlijks turnprogramma! Zaterdag 14 mei: 10.00 uur Schoolzaalhandbal, zaalhancb bal wedstrijden tussen verschillende Schiedamse scholen Zondag 15 mei: 10.00 uur Tafeltennis, een landelijk tournooi, er zal gespeeld worden op 48 tafels, 500 deelnemers kunnen inschrij- ven in zowel enkel-als dubbel spel. Vast staat, dat de gehele Nederlandse tafel- tennistop (8 dames, 20 heren) voor dit tournooi zal inschrijven. Dinsdag 17 mei: 19.00 uur Zaalhandbal, jongens en meis. jes junioren W.F. tegen U.V.G. heren en dames senioren W.F, tegen U.V.G. Woensdag 18 mei: 20.00 uur. Cricket, propaganda instruc tie avond, met prominente spelers uit de cricket wereld, onder auspiciën van de Ned, Cricket Bond. Donderdag 19 mei: 10.00 uur Basketball, landelijk basket ball tournooi, met deelname van vele bekende verenigingen. Vrijdag 20 mei: 20.00 uur S.Bii.O.-jaarvergadering met na afloop een filmpje van opening van de Sporthal. Zaterdag 21 mei: Aanvang: 14.00 uur Turnen, steroptocht door de stad en een middag programma voor de jeugd. 20.00 uur, avond programma met deel name van de oudere turners (turnsters), ln totaal zullen hieraan duizenden tur ners (sters) deelnemen. Zondag 22 mei: 10.00 uur Schermen kampioenschap pen van Nederland hoofdklasse degen, o.a. nemen deel de cracks Popken, Feith van Kregten en Blokhuis van zaal Abra hams uit Den Haag, van Tiggele, van Zaal Vandervoordt uit Rotterdam en Na tionaal kampioen 1965, alsmede Dwin ger en Godhelp van Zaal van der BerfT uit Amsterdam. Uit deze schermers zal de ploeg voor de wereldkampioenschap pen in Moskou worden geformeerd. 20.00 uur Slotbal, tot besluit van de Sportmaand organiseren we een bal avond „Voor en door Schiedammers..." met medewerking van o.a. Schiedamse Beat and Gitargroup „The Trifids" o.l.v. Barend v.d. Bor Schie damse zanger: Wim Scholte Karate de monstratie-team „Bushido" o.l.v. de Schiedammer Loek Hollander. Volks dansgroepen van de Wim. de Zwijger ULO en de Martinus school De vlaggen- groep van de gymnastiek ver. Thor. spaan... door nu te kopen U wilt toch na elk seizoen Uw kleren motvrIJ opbergen. Daarom hebben wij nu In deze serie een speciale aanbie ding van originele vinyl kleding- hoezen. Geen gewone hoezen, maar ex tra groot, anderhalf maal zo breed ais normaal, nèt afzonder lijke kasten, waar U toch uiterst handig door het openen van de treksluiting Uw kleding kunt bereiken. Koop nCi Uw mptzakken met solide frame en versterkte rits sluiting voor nog géén drie gulden. Vrijdag en Zaterdag verkopen wij deze kledinghoezen, met ruimte voor een massa kleding stukken, alle naden versterkt afgebiesd, Géén til. of schrift, best.

De Havenloods | 1966 | | pagina 7