F Nieuwe brandweerkazerne kost ruim f 3.000.000,- Eerste paal geslagen voor machinefabriek B. EN W. SCHIEDAM STELLEN BOUW VOOR Agenda Schiedam HET MOTORPALEIS Wethouder opende nieuw service-station PIANO'S HUUR I/JL HAVENLOODS DONDERDAG 21 APRIL 1966 B. en W. van Schiedam doen thans aan de gemeenteraad een voorstel tot de bouw van een nieuwe brandweerkazerne op een terrein, gelegen tussen de Breedstraat, Prinsensteeg en de Achter de Teerstoof. De bouw van deze kazerne is noodzakelijk, omdat de thans bestaande kazerne aan het Emmaplein plaats moet maken voor de bouw van het nieuwe stadhuis. De gemeenteraad heeft reeds eerder uitvoerig over de plaats voor de nieuwe brandweerkazerne gedis cussieerd. De kosten van de bouw worden geraamd op 3.150.000. Het college geeft aan de hand van tekeningen de meest brandgevaarlijke punten der stad aan, die begrensd worden door de Noordwest, Broensvest, Oranjestraat en Nieuwe Haven en constateert: .Aanvaardbaar zou ook nog zijn de ligging van de brandweer, kazerne in of aan de rand van dit gebied. Voor de haven- en industriegebieden zou de brandweerkazerne moeten liggen ongeveer aan de Vlaardingerdijk tussen de Nieuwe Damiaan en de Aleidastraat. Om de gesloten woongebieden binnen de gestelde tijd te kunnen bereiken, zou als plaats moeten worden gedacht aan het gebied, begrensd door Vlaardingerdijk, Breedstraat. Sdhie, Broersvest, Oranjestraat en Nieuwe Haven. Voor het minst brandgevaarlijke gebied zou de nieuwe brandweer kazerne bij voorkeur moeten liggen aan de Nieuwe Damiaan tussen de Vlaardingerdijk en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Uit hef bovenstaande kan worden af geleid. dat de beste plaats is gelegen ongeveer op het kruispunt van de Vlaar dingerdijk, Nieuwe Damiaan en Nieuwe Haven. Hier is evenwel geen ruimte be schikbaar om een brandweerkazerne te bouwen. Nagegaan moet dus worden of deze in de naaste omgeving wel te vinden is. Keus is er niet, slechts de omgeving van de Breedstraat kan in aanmerking komen. Volledigheidshalve merken wij nog op, dat de brandweer in v.m. Kethel een nevenpost heeft, alwaar één kleine blus- eenheid is gestationeerd. Handhaving van deze post zal ook in de toekomst een ge biedende eis zijn. Wordt van de in de tabel genoemde tijden van de maximale tijdsduur tussen het moment van de brandmelding en het tijdstip van aankomst bij de brand de uitruktijd afgetrokken, dan blijft de be schikbare rijtijd over. Voor het eerste voertuig bedraagt deze ongeveer 3 mi nuten. Uitgaande van een snelheid van 45 km/uur is de haalbare afstand in de beschikbare rijtijd dan ca. 2250 meter. Bij deze benaderingswijze springt de gunstige ligging van de brandweer kazerne op dit punt duidelijk naar voren. De voorgenomen sanering van de bin nenstad zal hierin geen verandering bren gen, daar het omliggende gebied blijvend het grootste brandrisico zal geven. Wordt omgekeerd uitgegaan van deze plaats aan de Breedstraat, dan dient te worden overwogen of deze plaats zodanig is gelegen, dat een goede uitruk naar alle genoemde gebieden inderdaad mogelijk is. Uit de tekening, waarop mede de hoofd routes zijn aangegeven, blijkt dat er, na de verbreding van de Vlaaidhigerstraat met een goede aansluiting naar het Spin huispad, in dit opzicht geen moeilijk heden zullen zijn. Plan Schienoko DIJ de opzet van het plan „Schienoko", vastgesteld in de vergadering van 22 februari 1965, is rekening gehouden met de situering van de brandweer kazerne aan de Breedstraat. Weliswaar hebt U zich bij de vaststelling van dit plan losgemaakt van de plaatsbepaling van de brandweerkazerne; dit neemt echter niet weg, dat de visie van de Commandant van de Brandweer op de plaats voor deze kazerne, gesteund door de Districtsinapecteur voor het Brand weerwezen, In aanmerking genomen bij de opzet van het plan „Schienoko" wel rekening moest worden gehouden Indeling spaar... door nu te kopen Tienduizenden autobezitters kennen reeds het genot en de waarde van plaid-hoezen voor hun wagen... ze staan niet alleen gezellig en comfortabel, maar ze besparen in belangrijke mate Uw eigen kleding en de auto bekleding. En wat kan In voorjaar en zomer de bekleding niet akelig plakken In de warmte! Maar dat niet alléén... door ze nii te kopen, bespaart U belang rijk op de aanschaffingsprijs, om dat U ze nu koopt voor nog géén vijf gulden. auto-pla*d TN de toelichting op het voorstel tot bouw van de nieuwe brandweer kazerne constateren B. en W. van Schie dam, dat deze in staat moet zijn te zor gen voor een gebied met een aantal van 110.000—120.000 inwoners. Naar aanleiding van opmerkingen reeds eerder omtrent het plan in de gemeente raad gemaakt delen B. en W. mede, dat na ruimer «tudie het mogelijk was het plan te beperken zonder tekort te doen aan de branriweerbelangen, waardoor ook de kosten lager komen te liggen. De belangstelling van de raad heeft vruchtbaar gewelkt. Losgelaten is b.v. de gedachte van een vrij omvangrijke werkplaats, een kosten besparende factor van niet geringe be tekenis. Deze wijziging Is mogelijk, er van uitgaande dat de overgang naar een beroepsbrandweer niet onwaarschijnlijk is. Als deze zich voltrekt kan worden volstaan met een werkplaats, die in de overgangsfase, dus voorlopig, ook plaats moet bieden voor de technische werk plaats van de dienst van Gemeentewer ken. M.a.w. er behoeft slechts rekening gehouden te worden met een werkplaats voor beroepsbrandweerlieden; het pro gramma van eisen voor de technische werkplaats van Gemeentewerken kan dus vervallen. Deze werkplaaats zal tz.t moeten worden ingepast in de plannen voor een nieuwe huisvesting van de werkplaatsen en terreinen van de dienst van Gemeentewerken. Overeenkomstig dit schetsplan is het mogelijk de gehele kazerne aan de Breed straat te projecteren met .afzonderlijk op het achterterrein een werkplaats, waar voor grondoppervlakten van resp. 2800 en 720 m2 zijn aangehouden. In de nieuwe opzet heeft het kazerneterrein een tweede in- en uitgang aan de zijde van de Ver brande Erven. Direct achter de kazerne ligt het oefenterrein. De bebouwde opper vlakte zal 1040 m2 en de open oefen plaats 1760 m2 beslaan. De kazerne ln deze opzet voldoet aan het gestelde programma van eisen. De garageruimte ln de kazerne ls verkleind, zodat deze niet voor 10 maar voor 9 voer tuigen plaats zal bieden. Deze vermindering kan ln de toekomst worden opgevangen door een gedeelte van de werkplaats te zijner tijd, zo dit nodig mocht blijken, tot garage te be stemmen. met een terreinreserve, die dan ook in het plan is neergelegd. In dit verband merken wij nog op, dat bij de voor bereiding van dit plan commissie-overleg heeft plaats gehad, waarbij uiteraard ook is gesproken over de plaats van de toe komstige brandweerkazerne aan de Breedstraat, zo zelfs dat de Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbrei ding reeds in haar vergadering van 7 no vember 1961 in principe hieraan haar instemming gaf. Ten slotte, ter sprake is ook gebracht de combinatie van de brandweerkazerne met de Gemeentelijke Vervoer-, Reini- gings- en Ontsmettingsdienst of met de Technische Bedrijven. Eerstgenoemde dienst, thans gevestigd aan de Buitenhavenweg, verkeert in de situatie, dat verplaatsing wegens groot ruimtegebrek, reeds noodzakelijk is. Het plan voor de verplaatsing van deze dienst naar het industrieterrein bewesten de Schie is dan ook in voorbereiding. Gelet op het vorenstaande is het niet verant woord, wegens de excentrische ligging, aldaar ook de brandweerkazerne te ves tigen. Aan de eomblnatie met Technische Be drijven werd gedacht met het oog op de inkrimping van deze bedrijven als gevolg van de komst van het aardgas. Hiervan kan worden gezegd, dat, ook na het wegvallen van de pnoduktiemid- delen, de beschikbare ruimte bij de Technische Bedrijven niet van dien aard is, dat aldaar de ruimte voor een brand weerkazerne zou kunnen worden vrij gemaakt. Overigens geldt ook hier, dat de excentrische ligging op grote bezwaren zou stuiten. Tot zover wat de plaatsbepaling betreft ruk via de Breedstraat), de alarmcen trale, het gemeenschappelijk was-, kleed- en eetlokaal voor het personeel, de maga zijnen voor slangen, watervoerende arma turen en kleine blusmiddelen, slangen wasserij en slangenibundelruimte, de slangen droog- en oefentoren. De oefen plaats zal van onder- en bovengrondse brandfcranen, gevelbrandkranen en een brandput worden voorzien. Op de eerste verdieping zijn gepland: de kantoren van de commandant, brand meester (preventie), administratie, les lokaal, het eventueel later te bouwen dagverblijf, keuken, slaapzalen, kamers en toiletten voor kazerneren van vrij willig of beroepspersoneel en 2 stuks dienstwoningen. Op de tweede verdieping komen de garderobe met lnstruetielokaal voor het gehele personeel en 2 stuks dienstwonin gen. In de kelderverdieping zijn gepland: de centrale rerwarmingsruimte, pompen en regelkamer, werkruimte, oefenruimte voor persluchtmaskers, controlegang, in- structiaruimte voor maskers en de auto- matenkamer van de P.T.T. De onderlinge ligging van de verschil, lende ruimten is zodanig, dat deze voor de dienst de vereiste controle op uitruk kend materiaal en een efficiënte werk wijze mogelijk maakt. De directe uitruk van de eerste 5 voertuigen zal via de Breedstraat plaats vinden. Het gealarmeerde personeel komt op via de Verbrande Erven. Onderlinge hin der behoeft zich dus niet voor te doen. Bij het terugkomen van een brand kun nen via het oefenterrein vuile slangen enz. direct van de voertuigen in de was serij worden gedeponeerd. Het bepakken van de voertuigen kan geheel in het ge bouw geschieden. TZ"OMENDE tot de kostentoecijferingen verklaart het college dat deze gesteld zijn volgens op heden bekend zijnde ge lijkwaardige objecten. Er komen vier dienstwoningen welke op 170.000 worden geraamd; het gebouw met verwarming 1.900.000; dan de werk plaats ƒ320.000. De totale kosten worden dan geraamd op ƒ3.150.000. Gevraagd wordt van de raad akkoord te gaan met de plaats voor de brand weerkazerne, de plannen voor de bouw nu definitief te doen uitwerken. 21 april Irene: 14.00 u. Ned. Ver. Huisvrouwen: Lezing. Arcade. 20.00 u. NKV: Bestuurs vergadering. Chr. Soc. Belangen: 20.00 u. Rhe- torica: Spreken in het openbaar. Sursum Corda: 20.00 u. Centraal Kerkeraad: Vergadering. Irene: 20.00 u. Ned. Chr. Vrou wenbond: Bijeenkomst. 22 april Aula v.h. Stedelijk Museum, 20.00 u. Ver. Vrienden v.h. Museum: Lezing „Wat is Pop-Art?" Arcade: 2000 u. KABO: Bestuurs vergadering. Sursum Corda: 20,00 ui NCGOV: Vergadering. Tivoii: 20 u. Fad: Fanclubavond. Musis Sacrum: 20.00 u. Gemeen tewerken: Feestavond. Iréne: 20.00 u. Toneelver. „Het Zuiden" Toneelavond. 23 april Opstandingskerk: 18.00 u. Oecu menische Raad van Kerken: Broodmaaltijd. Tivoii: 20.30 u. Schied. Jazz So ciëteit „Guillaume": Bijeenkomst. Sporthal: 20.00 u. Stichting Sport hal, Commissie Eurobal en SBLO: Topbal Musis Sacrum: 20.00 u. Pers. Ver. Schrijver: Feestavond. Irene: 20.00 u. Pers. Ver. PTT: Personeelsavond. 24 april Arcade: 20.00 u. RK Instuif: Dansavond. Monopole Theater: 10.30 u. Nivon Filmochtend. Marijke: 14.00 u. Het Singelkwar tier: Filmmiddag. Stedelijk Museum: Tentoonstel ling van Amerikaanse Pop-Art Grafiek. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdags om 6 uur. Dienst apotheek Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 17, teL 287532. NCVB houdt jaarfeest De afdeling Schiedam-ceatrum van de Ned. Chr. Vrouwen Bond houdt donder dagavond, 21 april in gebouw Irene het jaarfeest. Het programma bevat o.m. opvoering van het toneelspel „Rhapso- die in rood", waaraan medewerking wordt verleend door mevr, M. J. Ligt- hart-Kootwijk, mevr- W. Sonneveld-van Dijk, mevr. A. Lagendijk-Visser, mevr. M. M. van der Ent-de Boom, mej. A. Winkelman, mej. B. P. Mackenbach. De regie is in handen van mevr. Ligthart. Na de pauze is er een test over arti kelen van Nederlands fabrikaat Op 23 mei zal ds. Joh. Prins uit Rijswijk een rede houden. DE heer D. L. Ingelse sr. directeur van de N.V. Machinefabriek en Stonmketelmakerij v.h. Ingelse en Co. heeft op een terrein van 5000 m2 aan de Stricklcdeweg de eerste paal gesla gen voor de bouw van een nieuwe fa briek. Het bedrijf werd in 1890 gesticht en was oorspronkelijk gevestigd aan de Westvest 16 te Schiedam. In 1898 heeft de fa. Ingelse Co. de huidige panden aan de Nieuwe Haven 139 betrokken. Verscheidene malen zijn hierin verbou wingen en verbeteringen verricht. Het bedrijf vervaardigt momenteel stoomke tels, drukvaten, autoclaven, pijpleidin gen. melasse-installaties, staal en con structiewerken, oliestook-installaties en rentrale verwarmingsinstallaties. Een bijzondere tak zijn de industriële aard gas-installaties, die sedert het bekend worden van de grote voorraad aardgas een ruime aftrek vinden. Voors wordt er op grote schaal repa ratie- en onderhoudswerk bedreven aan vorenstaande installaties, alsook voor de steen- en betonindustrie. Een bij velen wellicht onbekende tak zijn de mengin- stallaties voor bitumen, waarvoor nu ook ZE ZIJN ER WEER de vanouds bekende V00RJAARS-K00PJES ln overjarig-nleuws brom fietsen, enorme keus, volle garantie en service, en inder daad STUKKEN GOEDKOPER Kosten i het plan ls Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fleurige en handige plaidhoezen, wagen, - Bijpassende plaids, 9.85 TkE nadere detaillering als volgt: Op de begane grond zijn gepland: de garages voor de stalling van 9 voertuigen (■waarvan 5 voertuigen voor directe uit- Schiedams Vrouwen koor bij prinselijk huwelijk Tien leden van het Schiedamse Vrouwe koor hebben deelgenomen aan de koor zang in de Grote Kerk te 's-Gravenha- ge, tijdens het huwelijk van gravin Yvonne Szapary en prins Karl von Hes sen. Het koor was samengesteld uit zan gers en zangeressen van koren, die on der leiding staan van dirigent Vranken. Uitgevoerd werd o.m. het „Halleluja" van Handel. FJe gemeenteraad van Schiedam heeft kortgeleden besloten, dat alle auto wrakken, al is dit dan in de verorde ning dan ook anders omschreven, van de openbare weg moeten worden ver wijderd. Maar dat is allemaal nog niet ineens tot uitvoering gebracht. Het is bovendien vakantie en wie zou de jeugd misgunnen om nog lekker „autootje te spelen" in de wrakken, die in de Kreupelstraat nog zijn te vinden Halve eeuw geturnd In de jaarvergadering van de Schie damse gymnastiekvereniging Thor is de heer K. Oranje gehuldigd in verband met het feit, dat hij een halve eeuw lid van de vereniging is. De voorzitter, de heer A. van Schie sprak de jubilaris toe en stelde hem als voorbeeld van trouw jegens Thor ten voorbeeld. Bij de bestuursverkiezin gen, werd de heer J. L. van der Touw tot secretaris herkozer en gekozen tot bestuurslid, de heer C. van Oudheus- den. Mevr. H. v.d. Stel en de heer A. Risseeuw werden herkozen. Verder werd het programma voor het zomerseizoen besproken en ten slotte werden enkele fraaie films vertoond die zijn opgeno men bij de in Wenen gehouden Gym- nastrada. Hoe Schiedam spaarde In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam een bedrag van f2.724.091,98 Ingelegd en f2.326.388,67 terugbetaald. In maart 1965 bedroegen de inleg en de terugbetaling resp. f2276.934,74 en f2.144.778,89. Het inlegoverschot van maart 1966 ad f397.703,31 is, zoals u ziet, aanzienlijk ho ger dan dat van maart 1965 ten bedrage van f 132.155,85. Het zelfde kan gezegd worden van het inlegoverschot over het eerste kwartaal. In het eerste kwartaal 1966 werd nl. f 1.922.579,44 meer ingelegd dan terugbetaald, tegen f 1.401.273-06 over het eerste kwartaal van 1965. Van een nadelige invloed van de hoge rentestand is bij deze. spaarbank dan ook niets te bespeuren. Wel valt er een ver grote voorkeur voor de 4en 5 procent termijnrekeningen te constateren. Op de ze rekeningen was ultimo maart J.L een bedrag van f8.664.000,- geplaatst, tegen f5.896.000 per 31 maart 1965. De door in leggers aan de spaarbank toevertrouwde gelden waren eind maart 1966 voor ruim f29 miljoen belegd in effecten, voor ruim f9 miljoen in hypotheken en voor bijna f 16 miljoen in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De liquide middelen be- circa f5 miljoen. Drukte in de trouwerij De laatste jaren wordt het steeds meer de gewoonte te trouwen op maan dagen, dinsdagen, woensdag- en donder dagmiddagen en vrijdagen en wel zo danig, dat 50 pet. van het aantal hu welijken op deze dagen en middagen wordt voltrokken. De overige huwelij ken worden voltrokken op woensdag morgen en donderdagmorgen De ambtenaren van de burgerlijke stand, die belast zijn met de voltrek king van de huwelijken, zijn echter te vens belast met de leiding van het bu reau bevolking en het bureau militaire zaken. Door het voortdurend onttrekken van deze gekwalificeerde krachten aan het afdelingswerk, wordt dit werk on gunstig beïnvloed. Om hierin verbetering te kunnen bren gen, menen B. en W. van Schiedam, het aantal ambtenaren van de burger lijke stand te moeten uitbreiden met een of twee buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand, d.w.z. ambte naren van de burgerlijke stand niet voortkomende uit het ambtenarencorps, die uitsluitend belast zullen worden met het voltrekken van huwelijken De figuur van deze buitengewone of z.g. honorair ambtenaar van de burger lijke stand komt in vele gemeenten voor o.a. ln: Alkmaar, Delft, Hilversum, Leeuwarden, Leiden en Zwolle De heer A. T. Magielsen, wonende te Rotterdam, is bereid deze functie te vervullen. Hij is thans nog ambtenaar van de burgerlijke stand in de gemeen te Vlaardingen, maar wordt ln juli a.s. gepensionneerd. B. en W. stellen daarom voor de heer Magielsen te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Volle evangeliesamenkomst In het gebouw christelijk sociale be langen aan de Lange Haven 73 wordt vrijdag 21 april om acht uur een volle evengelisamenkomst gehouden. Spre ker is de heer B. Westerduin uit Den Haag. jBij een moderne verkeersweg behoort een modern servicestation zo heeft de N.V. Dorzo (Van Dorp en Zoon) overwo gen en zo is aan de nieuwe Ilorvathweg een modern servicestation verrezen, waarvan de officiële opening een feeste lijk tintje heeft gekregen al waren de weersomstandigheden dan echt niet zo voorjaars-feestelijk. Niettemin was een zeer talrijk publiek bijeen gestroomd. corps Ahoy muzikale opluistering ver zorgde en een show ten beste gaf. Het waren waarschijnlijk ook de weersom standigheden die veroorzaakten, dat de raket, welke op een boogte van 700 me ter diende te exploderen, dit reeds op en kele honderden meters deed, hetgeen overigens aan de sensatie van deze ge beurtenis toch weinig afbreuk deed. Het was de Schiedamse wethouder van financiën en sportzaken, mr. P. van Boc- hóven die in een toespraak de N.V. ge luk wenste met de opening van dit mo derne station. Hij verklaarde een „ver stokt voetganger" te zijn en dus geen beste klant van een benzinestation, maar wel deelde hij. mee, altijd graag een lift te accepteren. De wethouder deelde mee. dat het servicestation aan de zuidzijde 'n overkapping met drie luifels krijgt naar het model van het Schiedamse spoorwegstation, terwijl aan de noordzij de een onderkomen voor het personeel Eurobal op 30 april Bezetting zaal „Irene" was bevredigend Hoewel het theoretisch mogelijk zou zijn de zes zalen van gebouw „Irene" ■per jaar 2190 maal te verhuren, is het bestuur van de vereniging „De Belan gen" toch niet geheel ontevreden met een totaal van ruim 900. Als gevolg van allerlei omstandigheden, neemt het aan tal vergaderingen af en dit laat zich voe len in het verhuur. Wel blijkt er veel be langstelling te bestaan voor huur van kleinere zalen en daarmee is rekening gehouden met verbeteringen die zijn aan gebracht. Dit werd medegedeeld ciamse deugaraao organiseert in samen werking met de Stichting tot viering en herdenking van nationale feest- en ge denkdagen, op 30 april a.s. een groot Oranjebal in het zalencomplex van Mu sis Sacrum te Schiedam. Medewerkenden zijn: In de grote zaal: Het dans- en showorkest „Jerry Jox", In de bovenzaal: het beatorkest „The Lightnings. In de Bron: „Het Oxtail trio" Het bal begint om 20.00 uur tot 1.00 uur. 0 De commissie Kadervorming start op 29 april a.s. met de eerste serie vor mingsavonden voor het kader van de bij de Schiedamse Jeugdraad aangeslo ten verenigingen, De heer Boon welke doceerde aan de Sociale Academie te Den Haag is voor deze avonden uitgeno digd. De bijeenkomsten zullen worden gehouden in het gebouw voor Chr. So ciale Belangen, Lange Haven 73 zaai 4 aanvang 20.00 uur. De volgende avonden worden gehouden op vrijdag 6 en 13 mei a.s. verga dering, die druk bezocht werd De ver gadering stond onder leiding van de heer H. Gotink, die een welkomstwoord sprak. In het jaarverslag werd ook opgemerkt, dat het aantal leden der vereniging terug loopt en overwogen wordt deze in een Stichting om te zetten. Het gebouw, dat werd gesticht mede tot bevorderingen van de belangen van de Ned. herv. ge meente van Schiedam, voldoet nog Clubbladennieuws In „Ursus-Nieuws" wordt verhaald van de Berlijnse reis, die uitnemend is geslaagd. De voetbalwedstrijd verliep wat moeilijk, omdat op een koolasveid moest worden gespeeld. 0 In het blad van de Schiedamse Honk balvereniging wordt meegedeeld, dat het voorzitterschap tijdelijk wordt waargeno men door de heer J. F. Ebben, wegens ziekte van de voorzitter. laatstelijk enige buitenlandse opdrachten zijn ontvangen. Los hiervan wordt nog steeds aan vele bedrijven service ver leend, d.m.v. het verhuren van lokomo- bielen. Daar de hedendaagse apparatuur steeds grotere omvang en volume aan neemt. werd de behoefte gevoeld aan enerzijds een meer efficiënter bedrijfs pand en anderzijds een terrein voor het vervaardigen van zeer groot constructie werk, zoals deze nu gevonden is ln het ca. 5000 m2 grote terrein Dit terrein biedt voorlopig de nodige ontplooiingsmogelijkheden. Destijds werd van de gemeente Schiedam deze grond verkregen, teneinde tot een efficiënter produktieplaats te geraken. Het terrein, is aan water gelegen, zodat wederom scheepsreparaties kunnen plaatsvinden, meer speciaal aan de machinekamers. Deze reparaties konden de laatste jaren niet plaatsvinden, daar aanleggen in de Nieuwe Haven niet meer mogelijk- bleek. De voorbereidingen voor de bouw hebben plaatsgevonden in nauwe samen werking met de heer M. Verwaal, de huidige bedrijfsleider van N.V. v.h. In gelse Co, de architekt en Slavenburg's bouw- en onderhoudsbedrijf te Schie dam. Het bedrijfsgedeelte wordt opgetrok ken uit geprefabriceerde beton-elemen- ten van Kemper beton N.V. te IJssel- monde, welke een bijna oneindige le vensduur hebben en voorts het voordeel, dat de onderhoudskosten hieraan mini maal zijn. De gehele bedrijfsopzet is doordacht door bedrijfsleiding, direktie en enige andere staffunktionarissen. De wanden bestaan uit betonnen sandwich- wandplaten met een zeer hoge isolatie- waarde. De bouwtijd wordt mede door het toe passen der elementen sterk bekort en zal dan ook naar alle verwachting be gin volgend jaar gerealiseerd zijn, waar na de verhuizing van de huidige vesti ging kan plaatsvinden naar het nieuwe bedrijfspand. De N.V. v.h. Ingelse Co beschikt momenteel over een jonge, deskundige en zeer aktieve staf. die mede om rede nen daarvan in het aktieve bedrijf van Slavenburg een geschikte partner heeft gevonden, dit gebouw in de huidige vorm te realiseren. Het bedrijfsgedeelte wordt gescheiden van een tussenlid, waarin de dienstruimten zijn ondergebracht van het kantoor in twee lagen. Da gevels aan de Strickledeweg zijn de zogenaam de gordijngevels, die het g- heel een zeer aantrekkelijk uiterlijk zal geven. WurliTzer v.a! 25 «p.mnd. zondereerste storting j Demonstraties van de modellen '964 te Rotterdam dag van 10 tot 4 uut dom onze Wurlitzer-organist Joop Walvis. Bi) aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT wordt ingericht. Hij wees voorts op de uitnemende service welke Total hier gaat geven. De adjunct-directeur van Total-Neder- land, de heer H. de Boer bood zijn ge lukwensen aan en sprak zijn waardering uit voor de medewerking ook van de zij de van het gemeentebestuur van Schie dam ondervonden. Hij overhandigde een cheque van f1000,- voor de Sporthal waaraan later de hr. A. C. v. Dorp nog f250 toevoegde. In hotel Rijnmond volgde een receptie, waar nog enkeie sprekers gelukwensen aanboden. De klanten van het nieuwe servicestation ontvingen o.m. een uitne mende Wegenkaart, ballpoint enz. als herinnering aan de gebeurtenis. Prijzan vanaf 675.- mat recht van koop 1 C m v.a. JLWap.mnd. zonder eerste storting let wel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL vrees folder* en inllc.n'ingen over de nieuwe eerie IMS bO de wurlltzer-tm Hoe de duiven vlogen Uitslag van de wedvlucht voor oude duiven vanuit Vilvoorde, afstand 110 km. Deelname 302 duiven. Gelost: 17 april om 1130 uur. Eerste duif: 13.29.06 uur en de laatste prijsduif: 1737.13 rur. C. den Tuinder 1,10,17,42,43; T. Jan sen 222,27.51; C. Anker L. Toutyn 3, 12,1534,44,67; J. Vis 4,8; A. Boes 5,7, 9,11,14,33,45,58,61; A. v. Gogh 6; J. Sil- vius 13,36,71,73; C. Paardenkoper 16,38; H. v. d. Kraan 18,34,75; N v. Ark 19, 48,50,63; L. v. d. Mey 20,37,39; L. Vis 21; T. v. Weelie 23,54; M. v. d. Waal 25; H. Veltman 26; G. Vermeer 28,11, 60,64,74,76; A. Brouns 29,52,72; C v. d. Grijp 30,49,59; N. v. d. Kant 31; 'P. van Os Co. 32,46; E. v. Smirren 35; F. Hartog 40; H. Breuker 47,69; J. v. Har- melen Vol 53,55; P. Florijn 56; P. Gouweljeuw 57,65; G. Boon 62; J. Blom- steel 66,70; J. Suttop 68,dipl. Lou van Ravens leidt interland-wedstrijd Woensdag. 27 april zal de Schiedam se scheidsrechter Lou Ravens zijn eer ste interlandwedstrijd gaan leiden in Leipzig. Het betreft de wedstrijd Oost DuitslandZweden. Grensrechter" zul len zijn de heren Muis en Boosten. „Door Weer en Wind" won enkele prijze De Vlaardingse Wandelsportveren.gin, „Door Weer en Wind" heeft op 16 apri. in Hillegom gewandeld. Zij nebben a i 3 prijzen gewonnen. De 1ste or ij* ging naar de groep van de 15 km. ope, s 2 groepen die op de 10 km liepen v ook elk een prijs.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4