VERSIERDE DOOD C.A.B. biedt 40 jaar hulp aan invaliden Van Boerderij tot jeugdcentrum Ju] kansen zijn opnieuw gestegen Bijzonder concert in de Havenkerk DE TRIO BUBBLE GUM CLUB IS OPGERICHT HAVENLOODS DONDERDAG 21 APRIL 1966 8 P. ■pEN van de meest bekende comités op charitatief terrein te Schiedam is de C.A.B., zoals deze algemeen bekend is, het comité dat ieder jaar weer de uitstapjes voor invalide stadgenoten verzorgt. Het is dit jaar veertig jaar geleden, dat op heel beperkte wijze de C.A.B. dit werk bgon. Thans maken viermaal per jaar deze misdeelden in plm. 40 auto's een volle dag een uitstapje. Die taak was gedurende vele niet de enige van de C.A.B. want "men hielp ook menige invalide die dat zelf niet^ kon betalen, aan een invalidewagen. A'» gevolg van de onlangs gewijzigde Bijstandswet is dat onderdeel van liet werk vervallen, docht ruim 300 Invaliden zien ieder jaar opnieuw met verlangen Donderdag 28 april is de eerste tocht die gaat naar de bloembollen. Dan is er op donderdag 16 juni de jubileum-boot tocht per Spidoboot naar de Deltawer ken. Donderdag 8 sept. volgt dan weer een autotocht naar Heemstede en op 17 de cember is er een winterfeest in gebouw Irene te Schiedam. Het geld voor dit al les wordt middels giften, inzamelen van oud papier enz. verkregen. Het is allemaal heel bescheiden begon nen in 1926. Toen ontstonden de school reisjes en daar bleven heel wat misdeel de kinderen van verstoken. Het waren in Schiedam bijzonder de heren J. Lub en K. J. Heyboer, twee kans om de toenmalige taxihouder Pee- teboo te bewegen een taxi beschikbaar te stellen voor die kinderen. Van de eer ste tocht in juni 1326, profiteerden toen zes kinderen. Ook in onliggende steden, Rotterdam, Delft en Vlaardingen was men actief ge worden om de misdeelden te helpen en in samenwerking werden later ook wel boottochtjes georganiseerd. Uiteraard maakten de oorlogsjaren een einde aan dit liefdadige werk. doch nauwelijks was de vrijheid er weer, of het comité pakte de draad weer op. De eerste na-oorlogse tocht wu in 1947. toen in 120 auto's de gasten voor een dag naar de grote veilinghal in Poel dijk werden gebracht, waar zij een feest dag hadden. Sinds dat jaar ging het Schiedamse comité zelfstandig de toch ten organiseren. De bootreisjes leverden teveel trans- port-moeilijkheden voor de invaliden op, zodat het alles per auto ging gebeuren. Het land werd in alle richtingen door kruist. meest in de richting van Bloe- mendaal, doch ook wel naar Zeist, naar Baarle Nassau, Rockanje enz. De win terfeestavond, waaraan vaak bekende ar tiesten hun medewerking gaven, vorm den een hoogtepunt in het leven van me nige invalide. Invalidewagens Het was de praktijk welke het comi té naar een nieuwe taak bracht. Want, omdat men juist met de financieel wei nig draagkrachtigen had en heeft te ma ken, bleek, dat voor sommigen het bezit van een invalidewagen een enorme hulp zou betekenen en hen zou redden uit de geïsoleerdheid van de woning. En dus probeerde het C.A.B. geld by een te bren gen voor de aanschaf van die wagens. Het lukte in de loop der jaren 120 inva lidewagens aan te kopen. Nu de gewij zigde Bijstandswet ook op dat terrein mogelijkheden opent, is het comité van die taak ontheven. Al het beschikbare materiaal werd overgedragen aan de Schiedamse Dienst voor Sociale Zaken. Er was een speciaal fonds, het K J. Heyboer-fonds" voor gesticht. Voor dat fonds wordt nu een nieuwe mogelijk heid nagegaan, waarbij de gedachten gaan in de richting, om degenen die daarvoor in aanmerking komen aan een televisietoestel te helpen. De financien Hoewel het uiteraard heel veel „lief dewerk" is, de autobezitters niet alleen hun auto belangeloos een dag en in de spaar... door nu te kopen meeste gevallen zelfs meerdere dagen beschikbaar stellen en ook nog geld toe geven. is de financiering van de uitstap jes toch een afzonderlijke zorg. Wint. de „pupillen" zoals zij worden geheten. CABee" dag voIled'g de ga8t 'an het In liet verleden werd jaarlijks in het Passage Theater 'n'feestavond gegeven waaraan artiesten veelal gratis mee werkten. Doch dat is steeds moeilijker en kostbaarder geworden. Nu tracht men de gelden te verkrijgen middels een ver loting. het verzamelen van kranten enz. Min of meer uit principe wil men niet aanklop- bij het gemeentebestuur j t dit v >rk als e de he'e burgerij. Op 16 juni wordt het dus een grootse en feestelijke boottocht met de „Caland iedere Schiedamse invalide mag deelnemen. Het is pracht werk, zo vertelden de leden van het C.A.B. ons". Daar zijn mensen, die des morgens om vijf uur ai aangekleed zitten te wachten op de auto, die om negen uur hen komt tillen. Ieder jaar leven zij weer naar die gro- Er zijn altijd wel voldoende autobezit ters om de tocht mogelijk te maken waarbij het opvalt, dat steeds meer da- mes-chau"eo voor zulk een tocht beschikbaar stellen. Namen als van de doktoren v.d. Berg, Van der Broek, van de heren Jurgens en Th. v.d. Berg zijn bekend in het C.A.B. Het zijn thans de heren A. Schud- debeurs (voorzitten. A. de Jong. secre taris-penningmeester, D. W. A. Fontey- ne en P. Smits die reeds v,eel jaren dit opofferende werk voor de Schiedamse in validen verrichten. En om het meer mee te delen, het gironummer van de heer De Jong penningmeester C.A.B. is 446418. lana 8 Het eerste berenteam van Julia. Schiedam heeft in de afgelopen week overduidelijk bewezen dat zij een zeer serieuze gegadigde is voor het kam pioenschap in de overgangsklasse. Dank zij twee schitterende overwinningen op auhtereenvolgens het sterke Delta en mede-gegadigde Blokkeer/D.E.S. 2. zijn de .Schiedammers nog slechts bereikbaar voor het Dordtse Orawi 2 en het ge noemde Blokkeer/D.E.S. 2. Deze twee teams hebben overigens nog slechts twee Wedstrijden te spelen zodat de kan sen op beslissingswedstrijden bijzonder groot zijn. Juliana, dat dé vorige week tijdens het bijzonder geslaagde trainingsweek end in Drente ook al verrassend win naar werd van het grote internationale toernooi in Zuidlaren, verkeert momen teel in grootse vorm. Tegen Delta moesten de Schiedam mers slechts in de tweede set een veer laten (9—16) maar in de overige sets THOR hield de jaarvergadering lana waren zij met 15—9, 15—% en 1 de Schle Wij kochten een grote partij porseleinen tafelserviezen met gotidrozet gedecoreerd en In bijzoader fraai dessin, uit de normaieserievan veertiggulden Zondagse serviezen, die U dagelijks gaat gebruiken, omdat U ze nu gaat kopen voor een ongekend lage prijs, voor nog géén vijf en twintig gulden. Fijn porseleinen rafelserviezen, bestaande uit 6 diepe, 6 platte en 6 dessertborden, 1 grote ovale schotel, 1 sauskom «n 2 schalen ningswoord, dat na de glorieuze herden king in 1964 van het 60-jarig bestaan van dé vereniging, uiteraard de boog in 1965 wat minder strak gespannen was. Toch kon spr. ook voor 1965 wijzen op velerlei activiteiten, waarbij in wedstrij den fraaie resultaten werden bereikt. F,en bijzonder verheugend gebeuren in 1965 was wel de vorming van een nieu we heren-afdeling, die nu ca een jaar ijverig traint. Minder prettig is. dat er bij het stijgen van de leeftijd bij de ad- spiranten, vooral de jongens, een te groot verloop is. Dit is evenwel een verschijn sel, dat zich in het gehele land v oordoet vooral in de steden Een door het Kon. NederL Gymn. Verbond ingestelde com missie tracht voor dit probleem een re medie te vinden. Op vlotte wijze werden de jaarstukken behandeld en onveranderd goedgekeurd. Het budget van inkomsten en uitgaven werd begroot op f 18.000,-. Op voorstel van het bestuur werd als secretaris in functie gekozen de heer J. L. v.d. Touw en als bestuurslid dé heer C. van Oud- beusden. Herkozen werd mevr. H. v.d. Stel—Daalmeijer en de heer A. Ris- seeuw. Vervolgens huldigde de voorz. de heer K. Oranje, die dit jaar 50 jaar lid van „THOR" is. hem aan de jeugd ten voorbeeld stellend. Een bespreking van het tot nu toe in 1966 reeds afgewerkte programma en van wat in de komende maanden te gebeuren staat vormde een nieuw bewijs, dat „THOR" leeft en werkt. Aan het eind van de avond werden en kele films vertoond, waaronder een zeer interessante van de onlangs gehouden Gymnaeatrada in Wenen. zij met 15—9, 15—fo en 15—5 duidelijk de meerderen. Vooral Cees de Munnik, weer geheel bekomen van de vermoeiende wedstrijden met het na tionale jeugdteam in Frankrijk, en Aad Bremer speelden een sublieme wed strijd. In de laatste set brachten zij hup tegenstanders zelfs volledig tot wanhoop met hun gevarieerde aanvallen. Te Den Haag in de wedstrijd tegen Blokkeel D.E.S. 2 heeft Juliana nog maals duidelijk gedemonstreerd, dat de conditie en hel moreel momenteel op perbest zijn. Beide ploegen speelden weliswaar onder grote druk maar bij de Schiedammers kwam dit in hun spel nauwelijks tot uitdrukking. Integendeel, zij hebben de Hagenaars in slechts 38 minuten een gedecideerde 30 neder laag toegebracht. Juliana trok al direct in de eerste set fel van leer en gaf. dank zij voortreffelijk blokkeren en slim aanvalsspel de tegenstander geen schijn van kans: 157. In de tweede set was het verschil, mede dank zij het spec taculaire verdedigen van o.a Hans Soe- ters, nog sprekender: 15-5. In de der de set kwam. begrijpelijkerwijze, even de terugslag. Blokkeer profiteerde hier van dankbaar en bouwde een ruime voorsprong op. Time-outs bij 2—6 en 2—8 keerden echter het getij en Juliana, vrijwel foutloos spelend, zette de 29 achterstand om in een 1510 overwin ning. De Juliana spelers staken na het laatste fluitsignaal hun vreugde niet on der stoelen of banken. Het damesteam van Juliana zorgde eveneens voor een zeer verdienstelijk resultaat door het hooggeplaatste Shell een gelijkspel af te dwingen. De eerste en de tweede set waren mei reap. 155 en 156 voor het enthousiast en in hoog tempo spelende Juliana maar m de twee resterende sets gaf de grotere routine van de Vlaardingse dames de doorslag: 6—15, 12—15. Jongens-A, dat helaas hun kam pioensillusies in rook zag opgaan, speel de tegen Lekker kerk-A, dat nog wel kan sen op de titel heeft, gelijk. De setstan den waren: 15—13, 4—15, 15—10 en 10—15. Meisjes-A kwam ook al tot een pun tenverdeling tegen AMVJ, RLVC a maar beide ploegen speelden onder protest omdat het net op bevel van de scheids rechter veel te laag was gehangen. Meer stoptreinen voor Schiedam Als gevolg van de actie die is gevoerd om meer treinen op het traject Rotter dam-Delft ook te Schiedam te doen stoppen, zal in de nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen hieraan gevolg wor den gegeven. Ook ligt het in de bedoe ling om de internationale treinen met meer aan station Rotterdam-Noord 'Hil- legersbergr te laten «toppen, maar te Schiedam. Raadskandidatenlijst voor Schiedam Nadat aanvankelijk tien partijen zich hadden laten registreren voor deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam, waarvan we elders in dit glad melding maken, zijn woensdag de definitieve kandidatenlijsten ingediend. Aan de verkiezingen wordt in tegen stelling met de vorige maal thans niet deelgenomen door de Partij voor Vrije Burgers en Volkswil en Referendum, die de vorige keer niet aan de kiesdeler kwamen. Naast de reeds bekende partijen nemen thans ook deei de Boerenpartij met de volgende kandidaten: 1 C. Muys, 2 A. Roode. 3 B. A. v.d. Bor, 4 G W. K. L. Heybiom. Voorts neemt de P.S.P. aan de ver kiezingen deel met de volgende kandida ten: 1 mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu. 2 mevr. J. H. H. Gerding-Eggink, 3 T. Vroombout, 4 mevr. H. M. Kruyshaar- Tuitjes, 5 B. J. C. Jurgens sr, 6 G. Ho- gebirk. 7- A. B. Vasenna. De kiesdeler per zetel zal plm. 1200 zijn Op 31 januari van dit jaar werd in de Havenkerk van de Parochie Sint Jan de Doper te Schiedam een concert gegeven met groot koor en orkest. Het was een oomcert, dat niet alleen uitnemend slaagde doch ook de wens deed ontstaan naar meer van dergelijke evenementen. Zondag 24 april zal nu opnieuw in deze kerk een concert worden gegeven zulks ter afsluiting van het winterseizoen, dat dan in oktober wordt 'heropend. Dan wordt een concert gegeven ouae ooerqerij, Ljanasvreuga aie gelegenheid van het 350-jarig bestaan der momenteel nog aardig verscholen ligt ITe r.k. parochie van Kethel heeft de noodkerk aan de Molensingel moe ten ontruimen door de vordering van de woningbouw. Maar intussen was de oude boerderij„Landsvreugd"die Pater Dominicanen te Schiedam, terwijl in december of november, een Bulgaars gemengd koor zal optreden. Het programma vóór as. zondag luidt als volgt: 1. Orgel; Voor de mis, Concerto no. IV van J. S. Bach. 2. Nelson-Mis van J. Haydn. 3. Onder de communie, O jesu amor mi, van A. Giesen. 4. Na de mis, Memorare van Abbé Hecht. 5. Orgel: Allegro van G. F. Handel. Medewerkenden zijn: Kerkkoor: „Can tate Domino" onder leiding van Jos Vratniken. Sopraan: Alide Maria Ellens. Organist: J. Sdhmitz. VGLO-handbal wedstrijden slaagden volkomen De handbalwedstrijden die voor de leerlingen van het Schiedamse voortge zet lager onderwijs tijdens de vakantie zijn gehouden zijn geslaagd. Getracht zal worden in het vervolg ook dit on derdeel in het wedstrijdprogramma op te nemen. In het algemeen werd met veel enthousiasme gespeeld, hoewel de standigheden verre van aange- terzijde der huizenblokken ingericht tot jeugdcentrum. Daarvoor is heel wat werk verricht, zowel aan het exterieur als interieur. Maar het is een gezellig tehuis geworden. De gemeenteraad Gouden tubaspeler hartelijk gehuldigd Gedurende een halve eeuw is de heer P. de Kaper lid van het R.K. Harmo nieorkest St. Ambrosius te Schiedam en het is te begrijpen, dat dit feit niet on opgemerkt voorbij is gegaan. De heer van Leeuwen 2e voorzitter van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid Holland heeft tidens een huidigingsbij- eeri komst in het repetitielokaal van het Orkest waarderende woorden gesproken de heer de^ Kaper, die een steunpi- hOLVVIJ KLOCKE KOMA stelde voor de verbouwing een bedrag van f 154.000 beschikbaar. Een ruimte is ingericht tot noodkerk, voorts een werk- en vergaderruimte en eên gedeelte voor de jeugdvereni gingen. De boerderij ging op 25 no vember 1960 in handen van de ge meente Schiedam over en was opge nomen in het Onteigeningsplan. Om dat de weilanden voor woningbouw bestemd zijn, kon de boerderij zich niét handhaven. De stalmimte is ingericht tot nood kerk, hoewel zondags gebruik wordt gemaakt van de geref. kerk JDe Ark". De verbouwing en inrichting heeft f 66.000 gekost. Enkelandere jeugdverenigingen maken eveneens van Landsvreugd ge bruik. waartoe verbeteringen tot een bedrag van f 70.000 zijn uitgevoerd. Voor inrichting van een gedeelte van de boerderij voor de eigenaar werd 18.000 uitgetrokken. het Orkest is geweest niet al leen vanwege het bespelen der tuba. doch meer omdat hij steeds getracht heeft het Orkest bijeen te houden. Aan de jubilaris werd dan ook het ere-ïnsig- ne uitgereikt. Namens de Schiedamse Gemeenschap bood dé heer K J. Veld huizen bloemen aan. Ook de heer C. van Beurden, dirigent van het Orkest sprak het trouwe lid toe en noemde hem een gezellig lid en goed muzikant. De erefdirigent, de heer J. Heilker uit Driebergen sprak de jubila ris toe en ook het ere-lid, de heer G. Schaap getuigde van waardering. De heer de Kaper, die vele jaren to- VAN KUYK KEUKENS Om die reden werden de wedstrijden voor de lagere scholen dan ook naar de Pinkstervakantie verschoven. De or ganisatie onder leiding van de heer J. Rens en diens medewerkers liet niets te wensen over. Er waren 17 scheids rechters beschikbaar. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden: Groep Wol)jor|ani L... A. jongen. 1 Spieringshoeklyceum, 2 OU1K UdlHKri R.K.TS-WF. en TSS., groep B. jongens 1 R.K.TS., 3. 2 R.K.TS. 5. 3. TSS2, grrep C. 1 meisjes: 1 Willem de Zwijger A. 2 R.K. Huishoudschool, groep C. 2. meis jes. 1. Willem de Zwijgerschool, B. 1; 2. R.K. Spieringshoeklyceum. 2. 2 Wil lem de Zwijger Huishoudschool, groep D 1 meisjes. 1. Willem de Zwijger B. 2 groep D. 2. meisjes, 1. Rehoboth ulo., 2 Willem de Zwijger, B. 3 beslissing- groep. D. Spieringshoeklyceum-Rehoboth u.l.o. 3—1. J neelmeester in Arcade is. heeft tijdens ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN e i alle maten uit v ?eger 64 inwoners bij 0 De geref. vereniging Ziekenzorg te Schiedam zal woensdagavond 11 mei in het Geref. Jeugdhuis de jaarvergade ring houden. 0 Op uitnodiging van de Schiedamse filmkring, zal dinsdagavond 26 april Pa- boren ter J. P Dirkse in de zaal Irene spre ken over het onderwerp: „Dramaturgie in de film". Ter illüstratie zullen enkele film« wor den vertoond. Gedurende de maand februari kreeg Schiedam er 64 inwoners bij. Dit is te danken aan de omstandig heid, dat er zich 15 personen meer ves tigden dan er vertrokken terwijl er 49 meer personen werden geboren, dan er overleden. Het totaal aantal inwoners van Schie dam bedroeg op 1 maart j.l. 81.804. nl. 40.684 mannen en 41.120 vrouwen. Er vestigden zich 254 personen en er vertrokken 239. Er werden 98 kinderen geboren, 53 Overleden 49 nen en 19 vi Er werden drie kinderen onwettig ge- f" 41 waren het eerstgebo- H. v. d. ENDEN Showroom: STRAATWEG 36, R'DAM, TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. Vrijdag «n Zaterdag verkopen wij deze prachtige Import por seleinen tafelserviezen, goud rozet ei in fraai dessin. TV,"IE wel eens in Parijs of andere wereldsteden geweest is, weet, hoe bussen en trams op zondag leegstromen bij de kerkhoven. De kerken worden gepasseerd, de kerkhoven be zocht. Vrachten bloemen worden de hoven opgedragen. Er is zoiets als een dodencultus ontstaan. Beroemde kerkhoven als C'ampo Santo in Genua zijn musea van kunst vanwege al de kostbare beeldhouwwerken. Amerika spant wel de kroon. Wat Jessica Mitford in haar boek „Laatste eer naar Laatste mode" daarover schrijft, grenst aan liet ongelooflijke. Dit boek is een sociologisch onderzoek naar het verband tussen begraven en zaken doen in het hui dige Amerika. Het vertel^ hoe er een hele begrafenisindustrie is ontstaan. Er zijn voor deze bedrijfstak tal van vakbladen, b.v. met de titel: „C'asket and Sunnyside". iDoodkist en Zonzijde). Per advertentie worden offertes gedaan van massief koperen kistsloten „voor een cliënt die een langdurige bescherming ver langt". Sommige kisten zijn voorzien van schuimrubber en andere hebben springmatrassen. De firma Elgin maakt rekLsme yoor het revolutionaire „Volmaakte Houding"-bed 1 Er valt een keuze te maken uit meer dan zestig kleurschakeringen. Waarom zou men een dergelijke keus alleen maar bieden bij auto's en niet bij doodskisten? Doodshemden bestaan niet meer. U kunt bij een luxe modiste terecht, die zich in grafdrachten specialiseert. In uitzicht wor den gesteld „exclusieve modellen, met de hand genaaid naar de moderaete patronen als een laatste gedachtenis japonnen, kostuums, negligés, accessoires.'' Voor de allerlaatste verzorging: „Levenechte opmaak" het allerlaatste snufje in kosmetisch balsemen. In 1960 hebben de Amerikanen 1.6 miljoen dollar besteed aan begrafeniskosten. Men vindt dat de hoge levensstandaard ook moet uitkomen in de overlijdensstandaard. De wijze van begraven is een statussymbool geworden. De stijging van deze uitgaven gaat blijtkens de statistieken zelfs uit boven die van het levensonderhoud. Piet wil zich in zijn laatste snik niet laten overtroeven door Jan. Er heeft zich een psychologisch opgezette „smerttherapje" ontwikkeld. De sterfkamer heet bij- jrioorbeeld sluimerkamerl Wat yindt u van een zin uit het vakblad „National Funeral Service Journal": „Een begrafenis is niet iets dat op een koopje mag worden gedaan. Integendeel, hier is een goede gelegenheid hert statussymbool zijn rol te laten spelen, went door op familie trots te werken kan men veel verdriet verzachten. Een begra fenis biedt ook de kans schuldig evielen* te boeten en kwade gewetens af te reageren door de kosten te dragen voor een dure begrafenis Wie eens van deze dingen zelf wil kennis nemen, moet e?n bezoek brengen aan „Forest Lawn", de befaamde begraafplaats in Zuid-Californië. In de roman „Thé loved one" van E. Waugh kunt u er over lezen. Er zijn daar in een prachtig park ver schillende grote kerken: er is een Helden-Gedenkplein. Hal der Historie en een Vrijheids-Mausoleum. Beelden zijn er bij de vleej, als „Schattig Moeke'', „Kijk Mammie". Gedeeltelijk onthulde Vernissen staan er in lieflijke lanen, lanen met namen als „Eeuwige liefde", „Vriendelijk licht", „Fluisterende Pijnbo men". Wie op het veld „Broederliefde'' wil laten begraven vindt als minimumprijs op een bordje staan 300 Een prach tig museum nodigt uit binnen te gaan. Uit bosjes links en rechts yan de paden klinkt zoete grammofoonmuziek, Geen wonder dat er steeds meer protesten opklinken tegen dit eerbetoon naar laatste mode, en dit dansen van doodsmuziek op liet pijpen van de commercie. Een dwaze, zielige zaak. Ik ben blij dat ik geen smartth era peut hoef te zijn, maar een dienaar van de Opgestane Heer. En dat ik weet van het graf van Jezus in Jeruzalem dat helemaal onversierd is, omdat het leeg is. Want Hij is opgestaan. Zelts op de steen, waarop zijn lichaam een paar dagen heeft gelegen, ingewikkeld in een voudige lakens, staat niets, In dat graf kan je alleen maar voelen, hoe leeg alles is wat we nog voor doden willen doen. Maar ook, hoe vol echte troost het is, als je met een levende Heer in je hart het graf van anderen en van jezelf onder het oog mag zien. Dan hoef je de dood niet te verbloemen en dan hebben we op een kerkhof weinig te soeken. Dan zullen we Magere Hein zgker niet spannen voor het karretje van onze status-zoekerij. Want als de Heer zelf zo zonder staatsie in h graf heeft gelegen, dan zullen wij er geen praalzaak van maken. We willen het best weten, dat we op de doden-akker alleen maar in verderfelijkheid zaaien. Omdat we ook weten, dat er straks, als het Godsrijk ten volle doorbreekt, in onverderfelijk- heid zal worden gemaaid. Of om het met de Bijbel zelf te zegtgen: „Maar, zal iemand zeggen, hoe worden de doden opgewekt' En met wat voor lichaam komen zij? Dwaas 1 Wat gij zelf zaait wordt niet levend, of het moet gestorven zijn, en als gij zaai' zaait gij niet het toekomstig lichaam, maar slechts een korrel, bijvoorbeeld van koren, of van Iets anders. Maar God geeft er een lichaam aan, gelijk Hij dat gewild heeft, en wel aan elk zaad zijn eigen lichaam." „Zo is het ook met de opstanding der joden. Er wordt ge zaaid in vergankelijkheid, en opgewekt in onvergankelijkheid, er wordt gezaaid in zwakheid en opgewekt in kracht. Er wordt een natuurlijk lichaam gezaaid en een geestelijk lichaam op gewekt (1 Cor. 15), Dr. K. J. KRAAa Wat het sterftecijfer betreft, 1 kind beneden 1 jaar, 1 in de leeftijd van 15-24 jaar, 1 van 25-39 jaar. 5 van 40-49 jaar, 6 van 50-59 jaar. 10 van 60-69 jaar, 16 van 70—79 jaar, 16 van 80 en ouder. Er werden in februari 45 huwelijken gesloten en er vonden 4 echtcsheidin- gen plaats. Van de gehuwden, betrokken er 10 'een eigen woning, 5 gingen bij ouders in wonen, 1 onderhuur, 12 ieder afzonder lijk en 17 vestigden zich buiten de ge meente. Er vonden totaal 416 verhuizingen bin nen de gemeente plaats, waarvan 109 gezinnen betroffen. Er vertrokken 9 ge zinnen naar Rotterdam. 4 naar Vlaardin- Toneelwedstrijden zijn geëindigd De Schiedamse toneelvereniging „Tot steun in de strijd" heeft de toneelwed strijd der sectie Toneel van de Schie damse Gemeenschap dit seizoen afge sloten met de opvoering van „Beau Ri- vage", een „thriller" van George Bat- Het stuk werd met veel verve ge bracht en het wds een interessante ge schiedenis die ten tonele werd gevoerd. Er werd uit het stuk gehaald wat er in zat. waarbij ook werd gewerkt met lichteffecten en geluid. Medewerkenden waren: mevr. N. Ro denberg, mevr. B. de Vogel, mevr. H. v.d. Roer. mevr. A. Ilmer. mej. A Ro denberg en de heren L. Rodenberg, W. de Vogel en D. Goedhart. De prijsuitreiking zal plaats vinden op vrijdag 29 april. Schiedam is nu schaakkampioen Schiedam 1 is kampioen Straks zal dit winnend schaakteam deelnemen aan de strijd in de promotie-klasse van de R.S.B.-comp. Vanaf het moment 1923 dat het beoefenen van de schaaksnort in het verenigingsleven van Schiedam tot ontwikkeling kwam. heeft nog niet één schaakteam in Schiedam dit succes kunnen evenaren. Schiedam 1 kan daarom dan ook te recht trots zijn dit schaakniveau te heb ben bereikt, te meer wanneer men be denkt dat dit succes is behaald na een competitie waarin hei aanvankelijk er op leek dat alleen hel aantal vergaarde bordpunten voor de eindstrijd bes'issend zou zijn. In de laatste ronde echter leed de naaste concurrent Hiliegersberg 1 toch nog vrij onverwachte nederlaag en stelde daarmee de zaak voor Schiedam 1 nog duidelijker. Ernstig tekort aan gezinsverzorgsters Naar aanleiding van ons artikel over de hulp aan bejaarden deelt mevr. H. Hazenbroek-de Boom (telef. 269530) van de afdeling Schiedam. Het Groene Kruis ons mee. dat momenteel een- ernstig tekort bestaat aan Gezinsverzorgsters. Dit betreft dan meisjes in de leeftijd van 16 jaar, die vooral in gezinnen, waar om elke reden dan ook de huis vrouw uitvalt, zo noodzakelijk werk kun nen verrfchten. Voor dit werk is geen diploma vereist, maar er bestaat wel gelegenheid orn een opleiding te volgen, terwijl de sa larissen zeer goed zijn. Er kanzowel in dienstverband worden getreden als in tijdelijke assistentie. „We zijn op het ogenblik vaak niet in staat om in gezinnen te Schiedam, waar in werkelijk nood heerst, hulp te verle nen". aldus mevr. Hazenbroek. die ons verzocht dit mee te delen, om zo mo gelijk assistentie te verkrijgen. 0 B. en W. van Schiedam stellen de raad voor de heer M. J. Dalhuizen die thans tijdelijk als zodanig werkzaam is te benoemen tot onderwijzer aan de burgemeester Verveenschool. 0 Over het onderwerp: „De vrouw in het Staatkundig leven" spreekt dinsdag avond 26 april de heer W. H. van Oost- rum uit Zuilichem op uitnodiging van de kiesvereniging der S.G.P. te Schie dam. De bijeenkomst wordt gehouden in een zaal van het Geref. Jeugdhuis en er zal gelegenheid zijn om vragen te steNen. Op 10 mei wordt een openbare vergadering belegd, waarin ds. E. Ve- Stuur 4 Trio-waardepunten en 2 postzegels van 20 cent in een gesloten enveloppe aan Trio Bubble Gum Club, Postb 5131 Rotterdam met vermelding van naam en voornaam ivoluit). m geboortedatum, adres en woon Een Trio waardepunt is verpakt bp elk pakje Trio Bubble Gum )2 pak jes voor 10 cenl; itj de bekende aüt" maat of bij de winkelier).

De Havenloods | 1966 | | pagina 6