m ,,De boer uit Meppel" heeft geen behoefte aan filmkeurmeesters Jongelui leren streven van kunstenaar beter kennen ROTTERDAMSE TEACH-IN CONCLUDEERDE: f Uitnodiging Wielerwedstrijd voor jongens van 12—16 JEUGD FESTIVAL WEER BEGONNEN Belangrijke opdrachten voor I.H.C. Holland DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 APRIL 1 £)RIE FIGUREN hebben duidelijk de Rotterdamse teach-in over de filmkeuring, vrijdagavond gehouden in De Lantaren, beheerst. In de eerste plaats „de boer uit Meppel" niet stoffelijk aanwezig om wiens zieleheil het allemaal begonnen was. In de tweede plaats de rechter Rogge uit Den Haag, die zich als lid van de Centrale Film, keuring zwaar had te verantwoorden en die zich tijdens dit moeilijke handwerk niet ontzag enkele stoten onder de gordel te plaatsen. En in de derde plaats de Amsterdamse cineast Louis van Gasteren, die met een stem als een oordeel de Haagse rechter het (bij tijd en wijle dema gogische) vuur na aan de schenen legde. De ..boer uit Meppel" was een creatie van rechter Rogge, die niet het minste bezwaar had dat bijvoorbeeld het aan wezige publiek alleen zou zien wat film makers willen laten zien. Het criterium is echter dat een groot deel van 'tNeder landse volk geschokt en gekwetst zou zijn als het alles zag. „De boer uit Meppel" representeerde deze groep voor de resi- filmis heeft gezien is er dan nog wel iets dat hem ih een film welke dan ook zou kunnen kwetsen? Gaat hij eigenlijk wel naar de bioscoop? Die laatste vraag was hierom grappig, om dat men op een zeker ogenblik tot de overtuiging kwam dat de filmkeurings commissie haar werk doet voor mensen, die toch al nooit naar de bioscoop gaan. Kwestie van keuze dentiële fiimikeurder. In |le loop van de avond en de nacht werden bij de geschokte gevoelens van de brave agrariër enkele vraagtekens A over geplaatst. Bijvoorbeeld: zou deze door I IAAKMEE werd het waagstuk echter en door gezonde calvinist wel te kwetsen niet helemaal - recht gedaan. Het tij zijn'' Als deze boer de militaire instructie- den? de teaoh-in vertoonde filmpje van Louis van Gasteren „Omidat mijn fiets daar stond (tot tweemaal toe afgekeurd, beduidend goedkoper Geef de kinderen een stel bad- mintonrackets met wat shuttles nu of straks met de vacantie... en U hebt er geen omkijken meer naar! Prima bespannen rackets, om fijn badminton te spelen, een gezond en leuk spel voor Jong en oud, lekker In de frisselucht, voor een spotprijs, voor een gulden en een kwartje! In de speelgoed afdeling beneden verkopen wij deze prima be spannen badminton rackets in grote maat, 65 cm, per stuk WÖCj Losse plastic shuttles omidat het die openbare orde i beelden vain Van Gasteren opgewonden zullen worden. Gekwetst? Dat is de vraag. Hoe men op het filmpje kan reageren bleek vrijdagavond. Rechter Kogge, die het voor het eerst zag, vond het een ten dentieus geval. Evenals de heer Geertse- mia burgemeester van Wassenaar. Het opmerkelijke is öiat wie ais rechter of als burgemeester naar Van Gasteren's beeld kijkt ze ervaart als tendentieus. Ik geloof niet dat dat een kwestie van kwade trouw is. Alleen een kwestie van keuze. Iedereen is aan het onderwerp de rel op de Amsterdamse Prinsegracht op 19 maart bij de uitgeverij Polak en Van Gennep emotioneel gebonden. Elke kijker heeft zijn keuize bepaald. Zwart wit geredeneerd kan je zeggen: voor de politie DUS tegen de film; tegen de politie DUS voor de film. Het hanteren van objectieve maatstaven blijkt vol strekt onmogelijk. Dat echter de Centrale Filmkeuring deze film voor openbare vertoning af keurt, is een staaltje censuur dat alle democratische spuigaten uitloopt. Dat vond rechter Rogge niet. Dat vond bur gemeester Geertsema wel: „Het is on juist dat de film van Van Gasteren is af gekeurd. Iedereen kan zien dat het hier om een tendentieuze film gaat". Toen de liberale voorman echter Van Gasteren verweet de rel op de Prinse- gracht te hebben veroorzaakt (welke krant zou zo'n man toch lezen?), kreeg hij van de cineast een minutieus verslag van de wijze waarop hij bij ie gebeur tenissen betrokken was geraakt. Meneer Geertsema en dat pleit voor hem liet zich snel overtuigen. Raakte later op de avond zelfs bezorgd over de finan ciële consequenties van een afkeuring voor de filmer. ,,Zeg Van Gasteren,, kun je je daar tegen laten verzekeren?" 2. Zij die vinden dat de normale wet geving voldoende waarborgen biedt. 3. Zij die het belang en het nut van het instituut inzien, maar die vinden dat de commissie het niet goel doet. Daarop had hij het volgende te zeggen: Ad 1. Dat is niet haalbaar, want dan zou men de strafwetgeving ook moeten herzien. Ik schaar die mensen onder de liederi die sexueel verkeer tussen vol wassenen en onvoiwassenen goed vinden voor de ontwikkeling van de persoon lijkheid. Ad 2. Controle achteraf is ingewikkeld. De rechter die een klacht te behandelen zou krijgen, bedient zich van de politie. Na een klacht zou de film voorlopig worden verboden, hetgeen sneu is voor de importeur. De importeur zou voortaan eerst naar de politie gaan om voor de vertoning een keuring te verkrijgen. Ad 3. Om dat te kunnen beoordelen moet men weten waarover men praat. Zichzelf ontslagen Maandag 2 mei a.s. hoopt onze zoon Joop de dag te herdenken, waaron f nij 12'/t jaar geleden bij onze dames- kapsalon jn dienst trad. Ter gelegenheid van dit feit reci- piëren wij maandag a.s. van 14-17 uur en van 19-21 uur in onze salon T.Tsclubstraat 52. f Wij hopen vele cliënten en relaties X te mogen verwelkomen. x Heer en Mevrouw J. L. VAN DER ROER f A.R. kandidaten in Maasland Reeds in februari j.l. ^erd in een le denvergadering van de Anti Revolutio naire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Maasland uit een opgestelde groslijst de kandidatenlijst voor de aan staande verkiezingen voor de gemeente raad vastgesteld. Op deze lijst staan de volgende 10 kandidaten: 1. A. Buitelaar 'zittend raadslid). 2 M. van Buuren Mzn (zittend raadslid), 3 Jac. v. d. Wel Czn (zittend raadslid), 4 L. Witkamp, 5 J. Doelman. 6 Joh. v. d. Kooij (zittend raadslid), 7 P. van Woerden, 8 J. Kwak- kelstein, 9 A. J. Schoppers en 10 J. B. Zegwaard Jac. zn. Van de huidige 4 A.R. Raadsleden staan 3 weer op verkiesbare plaatsen. De heer Joh. v. d. Kooij heeft zijn plaats moe ten afstaan aan de heer L. Witkamp. Hoewel de heer Witkamp nog maar ca 3 jaar in Maasland woont is hij daar geen onbekende meer. Op kerkelijk en maat schappelijk terrein is hij actief werk zaam. Zo is de heer Witkamp o.m. ouder ling van de geref. kerk. Ook is hij nog sekretaris van een door samenwerking, vanuit een drietal kruisverenigingen ont stane stichting voor kraamzorg in Schie dam. Met de heer Witkamp, direkteur van een distilleerderij, die evenals vele van de nieuwe bewoners van Maasland elders werkzaam is. heeft de A.R. daar mee tevens een vertegenwoordiger van de forensen op een kanshebbende plaats Gezien de niet ongunstige uitslag voor de A.R. in Maasland bij de Provinciale Statenverkiezingen wordt algemeen ver wacht. dat de 44-jarige heer Witkamp aanstonds de 4e A.R. zetel in de Maas- landse gemeenteraad zal bezetten. E.H.B.O .-examens in Maassluis Maassluis de oor het EHBO- aanvangsdiploma. Van de drieëntwintig kandidaten slaagden er twee niet. Het examen werd afgenomen door dokter Melchior sr. (theorie) en de heer C. Tui- tel (praktijk). Na afloop, sprak dokter Melchior de geslaagden tóe en moedig de hen daarbij aan vooral op dezelfde weg door te gaan. De geslaagden zijn: de dames S. Verkade. K. J. Greep. T. v.d. Houwen, N. Hofland, N. C. de Kei zer, A. v.d. Kraan. H. P. M. v.d. Pols v.d. Gang, J. W. van Roon van Tonge ren, J. Timmermans de Gunst en H. W. van Wijngaard de Gier en de heren: H. Spruyt, M. v.d.'Spek, M. v. Straten, H. J. J. Heynen, C. van Ieperen, P. Harthorn, J. Lenselink, J. J. van Noort, A. J. Parre en H. Zeverboom. Na af loop werden de geslaagden door dokter Melchior en voorzitter v. d. Lee geluk gewenst. Op 11 mei zijn de examens voor het eenheidsdiploma. Als U nu toch an de zomer een auto-imperial nodig heeft voor de vacantie... maak dan gebruik van deze aanbieding en profiteer door nü te kopen. Een oersolide auto-imperial, uit de series van 45.- passend op iedere kleine en middelgrote wagen, verstelbaar in hoogte en breedte, met 4 steunpunten, passend op iedere dakgoot. Gefabriceerd uit roestvrij ver zinkt buis, geheel uitneembaar, daardoor makkelijk op te ber gen, en afgewerkt met plastic doppen, morgen voor nog géén dertig gulden'. In onze afdeling auto-accessoires verkopen wij deze robuuste Imperials, Geen tel. of schrift, best. De ontspanningsvereniging 't Slot te Capelle aan den IJssel organiseert op zaterdag 30 april een wielerwedstrijd over tien ronden. Alle jongens van 12 tot 16 jaar kunnen er aan deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt 50 cent. Er wordt in groepen van 15 gestart; deel nemers met een fiets met versnellin gen zullen in een aparte groep worden ondergebracht. Het parcours loopt rond de Rozeniburgt. Drie soorten T"\E FILMER van zijn kant stelde: „Ik film de documentaire werkelijkheid. Er is geen truc aan te pas gekomen, er is niet gemonteerd". Het enige dat Van Gasteren deed was de beelden, zoals die ook door de televisie zijn uitgezonden, vertragen, zodat de gefilmde werkelijk heid zich in een tempo voltrok dat het menselijk oog in staat stelde alle details op te nemen. Waardoor een goed en ge fundeerd oordeel over wat er gebeurde, gevormd zou kunnen worden. Daar blijkt echter nog een andere factor voor nodig. Waarschijnlijk de factor tijd. Ondertussen is de film afgekeurd. In een rapport overigens waaraan de proces verbaal-stijl niet vreemd is. En op gron den, die niets met de film hebben te maken. Rechter Rogge ontzag zich tijdens het debat met Van Gasteren, die duidelijk de sympathie vam de zaal had, niet de filmer in een kwaad daglicht te stellen door te suggereren dat zijn mening uit een soort jeugd-trauma zou zijn voort gekomen. Hiermee verspeelde hij de sympathie, waarop hij nog had mogen rekenen omdat hij In feite de enige was die de filmkeuring verdedigde, wat hem in de positie van underdog bracht. Rechter Rogge onderscheidde drie soorten kritiek op de Centrale Film keuring: 1. Kritiek van hen die geen enkel ver bod willen: iedereen mag alles zien. film schadelijk volksgezondheid. Of, zoals rechter Rogge dat noemde, schadelijk voor de boer uit Meppel. Hierom moeilijk, omdat je als beoordelaar niet terecht kan komen in normatieve waarden, die zo snel ver anderen. Je kan zeggen dat een film schadelijk is als hij een verkeerde in vloed heeft op het individu. Maiar meestal worden de invloeden van de massa-communicatiemiddelen overschat. (Als dat waar is kan het filinkeurings- instituut dus zonderpijn worden opge doekt, was een opmerking uit de zaal). Hierop sloot een vraag in een liater stadium aan: De Pairoolfilimcriticus Doo laard vroeg of de leden van de commissie wel eens nadelige invloeden hadden on dergaan van al die ongecensureerde films die ze jaarlijks zagen. Rechter Rogge: „Het antwoordt luidt ontkennend". Burgemeester Geertsema vroeg zich af of de filmkeuring in de huidige vorm nog wel bestaansrecht heeft als voor de televisie ongekeurd materiaal wordt ver toond. Bedoelde de heer Geertsema, dat ook dat materiaal eerst gekeurd moest worden? „Ik dacht juist heel duidelijk in de andere richting te denken", was zijn antwoord, dat met een zucht van ver lichting door de liberale studenten in de zaal werd begroet. De filmcriticus Rob du Mee vond dat we het instituut nu maar moesten nemen zoals het is bedoeld: een vertegenwoor digend college voor de burgemeesters. Immers elke burgemeester is gerechtigd een film in zijn gemeente af te keuren. Hij had wel enkele wensen. Meer openbaarheid, de' commissie uit breiden met deskundigen. Du Mee achtte uit een serie interviews in Vrij Neder land bewezen dat van de 70 filmkeurders het grootste deel een totaal gebrek aan kennis van en interesse voor film heeft, „waarmee ze zichzelf eigenlijk hebbën ontslagen". Applaus. Instituut exit Til de afgelopen weken heeft IHC Hol- land verschillende belangrijke op drachten kunnen boeken. Opdrachten, waarmee de bedrijven, waaruit deze groep bestaat, te weten Werf Gusto-Schie- dam, Smit-Kinderdijk, Verschure-Am- sterdam, en Werf De Klop in Slledrecht, ruimschoots van werk zijn voorzien. Steeds belangrijker wordt in het ko ninkrijk Libië de oliewinning. Door de zich dientengevolge sterk ontwikkelde economie van deze jonge staat is er een grote behoefte aan het bouwen van nieuwe haveninrichtingen en het verbe teren van bestaande havens. Voor het uitvoeren van deze plannen ter verbete ring van de infrastructuur van het land zijn vele machines en materiaal nodig. Bij I.H.C. Holland werd daarvoor een hele serie schepen besteld. In de eerste plaats een zelfvarende baggermolen met een emmerinhoud van 800 liter. Deze molen zal geschikt zijn om ermee in zand en zachte, verbrok kelende rotsbodem te werken. Alle lie ren, eveneens geconstrueerd door een der bedrijven van I.H.C. Holland, wor den hydraulisch aangedreven. Een rots breker, die bestemd is om de rotsige bodem los te beuken, zodat de bagger molen de rotsstukken kan opnemen. Sleepboten: voor het verslepen van de stortbakken zullen zeven sleepboten ge bouwd worden. Loodsboten: Voor dienst In de havens zijn drie loodsboten nodig. die voorzien worden van een 120 PK die selmotor. DuikersbotenEveneens voor verschillende havendiensten zijn drie kleine duikersboten besteld. Door de Bel gische firma Soc. Générale des Draga ges S. A. werd een sleephopperzuiger besteld. Uitslagen s.v. Maasland Door de S.V. Maasland werden onder linge schietwedstrijden gehouden. De uit slag is als volgt. Korpswedstrijd op ba sis van 50 punten: J. W. Groenewegen 48, J. J. van Buuren 47, H. Korpel 46, G. Poot 46, J. A. Kleiwegt 46, A. v.d. Berg 45, Fr. van Staalduinen Pzn 45, G. Dek ker 45, A. Poot 44, A. H. van Dorp 43, M. C. Hanemaaijer 43, IJ. Boekestijn 42, A. Korpel 42, Fr. van Staalduinen Wzn 41, M. C Verploegh 40, J. Hane maaijer 38, G.'Dekker 37, W. Sonneveld 35 en H. van Woerden 34 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: M. C. Hanemaaijer 30, G. Dekker 29, J. W. Groenewegen 29, J. J. van Buuren 29, Fr. van Staalduinen Wzn 29, Fr. van Staalduinen Wzn 29, Fr. van Staaldui nen Pzn 28, A. Korpel 28. G. Poot 28, J. van Zwienen 28, J. A Kleiwegt 28, H. Korpel 27, A. Poot 26.'A. v.d. Berg 24 W. Sonneveld 24, M. C. Verploegh 23, H.' van Woerden 22, IJ. Boekestijn 21 «o J. Hanemaaijer 21 punten. noeming van deskundigen vond hij moei lijk. Wie is deskundig? Geen belangstel ling voor film bij de leden?, „dat houd ik tegen. Ik verzeker u dat de commissie is bevolkt met mensen die hogelijk in film zijn geïnteresseerd". Op een andere vraag reageerde rech ter Rogge: „Als men stelt dat de com missie alles wait homofilie is tegenhoudt, dan is dat niet waar. Het criterium is: is het onderwerp kwetsend voor grote groepen van het volk". En daarmee kwam „de boer uit Meppel" weer om de hoek kijken. Maar toen had men al vastgesteld dat de goede man best tegen een stootje kan en dat het hoogst on waarschijnlijk is dat hij, wanneer hij tot de acuut-gekwetsten behoort, waar schijnlijk geen bioscoop bezoekt. Het was dan ook verstandig dat men zich m grote meerderheid neerlegde bij het door prof. Wentholt geformuleerde standpunt: „Het instituut heeft zichzelf overleefd en daarom moet het ook weg". JAN HEIN DE GROOT. MAASKANT BEHANGSEL Vakkundige behangers Voor self plekkers: .VRAAGT STAALBOEKEN 2eMIDDELLANDSTR.2-Tel. 233192 WOLPHAERTSB. 236 - Tel. 274825 ROTTERDAM de liften van het gebouw Phs Van Ommeren N.V. om de circa 300 festival gangers, organisatoren, kunstenaars en journalisten naar hun plaats van be stemming te brengen: de op de vierde etage gelegen, ruimtelijk ongewoon grote kantine. Gedekte ronde tafels met servies voor de geurende koffie en het gebak nodigen de bezoekers tot een ge zellig aanzitten. Enkele vroege festivalgangers hebben, in afwachting van wat komen zal, in de onmetelijke ruimte reeds hun plaatsje gevonden. Naarmate het openingsuur nadert, vult zich de kantine met het ge roezemoes van stemmen en voetstappen. Nieuwelingen maken kennis met nieu welingen; oudere-jaars begroeten oude- re-jaars en de jeugd zou zichzelf niet zijn, indien niet in een ommezien vriendschappen werden gesloten of her nieuwd. De kakofonie van stemmen houdt plot seling op als de algemeen leider van het comité van voorbereiding, de heer W. Ch. H. van Zutphen, om stilte vraagt en aan de toneelspeler Piet van der Meulen het woord geeft voor „de officiële opening", een ceremonie, waaraan zelfs de wereld van de kunste naar zich niet kan onttrekken. Hij steekt een speech af, die gelardeerd is met kostelijke humor het privilege van de kunstenaar bondig en zonder die par lementaire omhalen en uithalen van vo calen als teken van afkomst en gewich tigheid. Twee-en-twintig minuten precies blij ven nog over voor het „officiële wel komstwoord", dat door burgemeester W. Thomassen improviserend wordt uit gesproken. In deze Improvisatie gaat o.m. de herinnering terug aan baarden en snorren, die het mannengelaat van de bewoners van de crypto-communisti- sche Walden-kolonie bedekten, bij welker conterfeitsels de namen verbonden waren o.a. van de dichter Frederik va® Ee'den, dominee Anne de Koe, jhr. ir. Felix Ortt en de publicist Lodewijk van Mierop: geestelijke provo's uit de begin jaren van 1900. Daar kwamen ook de kunstenaars bij een waarvoor burgemeester's moeder zo'n stille bewondering had. Een heilige eerbied, die zij wakker wist te roepen bij haar kindererj. Zich erover verwon derend dat hij, in zijn jeugd veelvuldig geconfronteerd met baarden en snorren, zich nu zo wereldvreemd daartegenover voelt, improviseert de burgemeester de 22 minuten vol met die aanstekelijke humor, die vermaagschapt is met de kunstenaar. Maar de heer Thomassen zou geen practisch en constructief burgemeester zijn indien hij in zijn welkomstwoord niet vele behartenswaardige woorden had laten klinken. Met de uitspraak: „Het Jeugd Festival mag geen verlen ging zijn van jullie kunstopvoeding, maar moet het podium vormen waarop jullie de contacten leggen met de kun stenaars", gaf burgemeester Thomassen de katheder aan de algemeen leider Van Zutphen terug. Na deze ongedwongen plechtigheid begon hst Jeugd Festival dat door Pierre Janssen met de hem eigen humor, mimiek en wijsgerigheid werd geopend met het voorstellen van enkele kunstenaars uit de wereld van de dans, de beeldende kunst, de literatuur, de architectuur, de muziek en het toneel. Met de woorden: „Of je een provo bent Cf neger, een naaktschilder of Jood, een communist of nozem: iedereen mag meespelen", werd het Jeugd Festival het privé-domein van de jeugd en de kunstenaars. Als hongerenden groepeerden de jon geren zich rondom de tafels, om hun vragen op de kunstenaars af te vuren. Met de gretigheid van de jeugd werd gespannen geluisterd naar wat die to neelspelers, architecten, schrijvers, beeldende kunstenaars, musici en ballet leiders te vertellen hadden. Het waren evenzovele werelden van ontdekking als er tafels aanwezig waren en temidden van deze luisterende, vragenstellende en debatterende jeugd heb ik mijn rond gang gemaakt, meegeluisterd, meegede- batteerd en vragen gesteld aan zomaar willekeurige festivalgangers. Waarom naar Festival De vraag luidde: „Wat heeft je naar het Jeugd Festival gedreven?" R. O. de Wilde, rijksambtenaar, 23 jaar: „Ik heb altijd belangstelling voor kunst gehad. Toch had ik het gevoel: er ontbreekt Iets aan. Ik wilde weten wat de kunstenaar drijft om kunst te schep pen. Voorkeur: schilderkunst en litera tuur." Corlne Provily, 21 jaar, Brabantse, nu in Rotterdam wonend: „In Fijnaart, mijn geboorte-dorp, beleefde ik niets wat de kunst betreft. Nu ik in Rotter dam woon. kom ik met allerlei kunst in aanraking. Ik heb behoefte hieraan en wil graag weten hoe in de kunst alles tot stand komt. Voorkeur: toneel." Riska Blijdorp, 18 jaar, is geïnteres- seert in kunst, doch heeft geen gelegen heid zich hierin te ontwikkelen. „Als je ouders er niets van afweten, sta je alleen. Je moet alles zelf doen en door het Jeugd Festival kan je geholpen worden." Zij vindt dat op school meer belangstelling voor kunst moet worden gekweekt. Ik hoop, dat het Jeugd Festi val er voor de jeugd is en niet voor de kunstenaars. Zij moeten zich meer met ons bemoeien. Moeten ons vragen stel len! Voorkeur: toneel en beeldende kunst." Leen Poldervaart, 19 jaar, houdt van schilderen. „Door het Jeugd Festival kom je met schilders in contact. Op deze wijze kan je iets omtrent de schilder kunst te weten komen. Voorkeur: schil deren en beeldhouwen." Ineke Lieshout, 23 jaar, voelt veel voor kunst. Zij volgt op de academie de colleges voor schilderkunst. Voelt ook veel voor toneel en muziek, maar moet aan «lectronischa muziek nog wennen. Een groepje festivalgangers luistert naar een uiteenzetting van Bouke IJlstra (rechts). Naast hem de acteur Pieter Lutz. „Op heft Jeugd Festival kan je fijn met allerlei kunstenaars spreken. Op een be paalde manier kijk je toch tegen een kunstenaar op. Voorkeur: schilderen." Jasper van der Linden, 23 jaar, was op de toneelschool in Arnhem. Houdt van ballet. „Wanneer je van een bepaal de tak van kunst houdt is het dom, je niet voor andere kunsten open te stel len. Op het Jeugd Festival kom je mat verschillende beroepskunstenaars in aanraking. Dit bevredigt mij. Voorkeur: toneel en ballet." Wim Korndörffer, 18 jaar, is lid van de schildersclub Beati in Schiedam. „Die gaat uit van de werf Gusto. Ik ga naar het Jeugd Festival om van de mo derne schilderkunst wat meer té weten te komen. Voorkeur: schilderen." Joke Roest, 18 jaar, houdt van toneel. „Ik wil meer te weten komen, hoe de kunstenaar zelf over zijn beroep denk* en hoe hij daartoe gekomen Je hebt zelf een bepaalde mening hierover en op het Jeugd Festival kom je erachter of je opvatting juist is geweest. Voorkeur: toneel en klassieke muziek." Het Jeugd Festival wordt vervolgd op 7 mei. 21 mei en 4 juni. Tot de hoogte punten behoren een opvoering van Schil ler's Don Carlos in de Rotterdamse Schouwburg, een promenade-concert in De Doelen en een balletmanifestatie in de Schouwburg, waar de drie Neder landse dansgezelschappen; Dansgroep Eigentijdse Dans, het Nationale Ballet en het Nederlands Danstheater geza menlijk het programma zullen verzor gen. IDO EYI» Maten en gewichten worden herijkt Op vrijdag 6 mei zal voor de gemeen te Maasland de her-ijk plaatsvinden van de maten, gewichten en meetwerktuigen in één van de lokalen van 't verenigings gebouw Het Trefpunt van 9.30 tot 12 en van 13 tot 15.30 uur.Ook als men geen oproeping voor deze her-ijk ontvangen heeft, is men verplicht de maten, ge wichten etc. ter h«--ijking aan to'biedsn.

De Havenloods | 1966 | | pagina 13