6% Schiedams feestprogramma op Koninginnedag T.V. RADIO POP-ART EXPOSITIE TREKT DE AANDACHT Modelvliegtuigbouwers zoeken oefenterrein Schiedamse orgelkring Schieland-kring opgericht RECORDERS HET MOTORPALEIS (6 DE HAVENLOODS DONDERDAG 28 APRIL 1966 T7R is niet aan te ontkomen, dat ieder jaar op het feestprogramma van die vaste punten staan. Het valt niet mee om telkens iets anders te bedenken, dat bij het publiek aanslaat, maar onze financiën zijn ook zeer beperkt en we zijn grotendeels afhankelijk van de gemeentelijke subsidie", zo leidde de voor zitter van de Stichting Viering en herdenking nationale feest- en gedenkdagen te Schiedam, de heer J. van de Griend, de mededelingen over het komende feestprogramma in. Niettemin, er zijn tal van onderdelen, die het altijd uit nemend blijken te doen en ieder jaar opnieuw toch een grote belangstelling trekken. Dit mag in het bijzonder worden gezegd van de sier- en lampion optocht en de lichtstoet. Burgemeester H. Roelfsema schrijft in een voorwoord van het programma o.m.: Wie van de viering van Koninginnedag en van de Bevrijdingsdag een probleem maakt, kan niet van harte meedoen. Maar daarmee gaan dan deze gedenk dagen aan hem voorbij en dat zou jam mer zijn, want in de gezamenlijke vie ring ligt een bindende kracht. Ik geloof dat het goed is bestaande verschil len te negeren; maar evenmin is het juist om het gemeenschappelijke te ver doezelen. Op deze dagen zal dat, wat ons bindt, voorop staan, want het gaat hier cm iets, wat ons allen betreft: wij vie ren hier feest als Nederlanders. We laten hier de hoofdlijnen uit het programma voor zaterdag 30 april vol gen. De feestelijkheden worden als ge bruikelijk aan de vooravond, dus vrijdag ingezet met de ster-lampion-optocht, die om half negen precies, uit de diverse wijken vertrekt. Dit is als volgt: Groep I: Singelkwartier: opstelplaats Dieselstraat vóór de Daltonflat. Dan: Buys Ballotsin gel. van 't Hoffplein, Boerhaavelaan, Prof. Kam. Onneslaan, Stephensonstraat, Vil lastraat. van Swindensingel Marconiweg, Korte Singelstraat, Broersvest, Parkeer- plein. Eventueel sluit de gymn. ver. „Polyanta" zich hierbij aan. Muziek: het jeugdkorps van ..Het Leger des Heils". Groep II: Schiedam-Zuid: opstel plaats Nieuwe Maasstraat. Dan: Nieuwe Maasstraat. Rozenburgstraat, Stad houderslaan, W. de Zwijgerlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Broersvest, Par- keerplein. Eventueel sluit de gymn. ver. „Juliana" hier bij aan. Muziek: de Jeugd Rijnmond-band Schiedam. Groep III: West I: opstelplaats Vondellaan, tus sen Gr. Florisstr. en Westfrankelandse- straat, Brugmanstraat, St. Liduinastraat, Warande, Burg. Knappertlaan, Nieuwe Chr. gymn. ver. „Dok.". Groep IV: West straat. Dan: Vlaardingerdijk, Vlaardin- gerstraat, Dam, Korte Dam, rechtsaf de Hoogstraat, Koemarkt, Broersvest, Parkeerplein. Muziek: drumband van de R.K. gymn. ver. „Excelsior". Groep V: Nieuwland: opstelplaats Dr. Wibautplein. Dan: Mgr. Nolenslaan, Parkweg, Spin huispad, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Parkeerplein. Muziek: het jeugd-orkest van „St. Ambrosius". Kinderen uit Groen - oord en Kethel kunnen zich desgewenst bij deze groep aansluiten bij de Nieuwe Damlaan, hoek Mgr. Nolenslaan. Alle groepen komen binnen door ingang bij de ruïne. Aankomst op het Parkeer plein ca. 20.50 uur. Op het parkeerter rein zullen de burgemeester en andere autoriteiten het geheel gadeslaan. Na een héél kort oponthoud is de afmars van het Plein als volgt: in de hieronder ge noemde volgorde door de uitgang bij de Vest rechtsaf böj die Oversofiiiesestraat, dan linksom weer de Broersvest op. Op deze wijze vormen de groepen op de Broersvest dan één stoet tot aan de Koe markt, waar de stoet gaat uiteenvallen. Groep I, het Singelkwartier, gaat n.l. rond het Koemarktplein terug via Broers vest, Korte Singelstraat en Swammer- damsingel. Groep II, Zuid, gaat de Koe- marktbrug over en via de Lange Nieuw- Oranjebrug, rechtsaf Nieuwe Haven, St. Liduinastraat. Groep V, Nieuwland, ach ter West I en II, gaat de gehele Nieuwe Haven dan Nw. Damlaan. Begin: aubade De grote feestdag wordt zaterdag om half negen ingezet met de aubade voor het stadhuis. Er is een ander zang- programma samengesteld dan veelal wordt afgewerkt en het luidt als volgt: 1. Een meisje van Scheveningen: 2. wat zullen onze patriotjes eten?: 3. vier we- verkens; 4. marsmuziek; 5. allen, die willen naar Island gaan; 6. de stoker en de machinist; 7. merck toch hoe sterck; 8 het Wilhelmus (gezamenlijk). Na af loop speelt de heer Bressers nog enige tijd populaire muziek. De twee muziek korpsen maken daarna een tocht door de stad. Aan de aubade wordt deelgenomen door leerlingen der lagere- en buitenge woon lagere scholen van Schiedam, met medewerking van de muziekkorpsen „Gusto" en „Leger des Heils". De heer G. L. Bressers zal de zang op een Ham mondorgel begeleiden. Dagprogramma Het dagprogramma omvat verder de finalewedstrijden van schoolvoetbal- en handbaltoernooi op veld 1 van Hermes in de Koopmansbeurs. Om 10 uur teken kleurwedstrijd op het Edisonplein; kin derspelen in Schiedam West, Nieuwland 1 en 2; de sportochtend der Geref. jeugd raad op het H.B.S.S.-terrein, van 10-18 uur volleybaltoernooi in de Sporthal, vliegdemonstraties bij de Techn. school om 1 uur; kinderspelen in Schiedam oost- en zuid; om 1 uur handbal- en de monstratiewedstrijd op laatstgenoemd terrein; de gebruikelijke teken-wedstrijd aan de Mgr. Nolenslaan: ruiter-demon- straties om 3 uur aan Boshoek; om 5 uur optocht met versierde fietsen aan de Ho- genbanweg; div. muziekkorpsen zullen een mars maken door de binnenstad en de gymnastiekvereniging D.O.K. met band om 2 uur door Nieuwland. De ac cordeonvereniging K.D.O. speelt om half drie op het pleintje bij de Grote Kerk. De jaarlijkse wielerwedstrijd zal om verkeersredenèn plaats vinden in de Lange Nieuwstraat en vangt daar om twee uur aan. Dan is er om half negen voor de negende maal de lichtstoet, die aan de Rembrandtlaan wordt opgesteld. Om 8 uur is in Musis Sacrum het Oran jebal. Bij dit alles worden verpleegden en verplegenden in ziekenhuizen en be jaarden-tehuizen onthaald en zal O.N.I. weer musiceren in deze tehuizen. En op het plein aan het Broersveld staan diverse kermisvermakelijkheden. In Kethel ZE ZIJN ER WEER de vanouds bekende V00RJAARS-K00PJES in overjarig-nieuwe brom fietsen, enorme keus, volle garantie en service, en inder- STUKKEN GOEDKOPER I In Kethel blijft men niet achter, want daar heeft de Oranjevereniging „Wil- helmina" een. eigen programma samen gesteld. Dat vangt om 9 uur aan met een aubade op het Kerkplein der Herv. kerk, waarbij St. Radboud medewerking zal verlenen. Dan volgt een muzikale rond gang en omstreeks 10 uur zijn er kin derspelen. Van 10-11 uur maakt Radboud dan weer een mars door Kethel. Om twee uur trekt de chr. gymnastiekvereniging Animo met drumband door de straten en geeft in de omgeving van de Valerius- straat een demonstratie. Het slot van de feestdag wordt gevormd door een lampionoptocht welke om half negen van het plein der chr. school aan de Vlaar- dingerweg zal vertrekken. Medegedeeld wordt voorts, dat op 7, 8 en 9 juli een kermis plaats vindt op een terrein aan de Koekoekslaan; op 8 juli zijn daar terrein-demonstraties van de landelijke rui tervereniging Schiedam. Viering bevrijding In het programma voor de viering van de bevrijdingsdag is allereerst opge nomen de herdenking van de gevallenen in de avond van vier mei. Dan wordt om 6 uur de vlag halfstok gehangen. Om 7 uur begint de opstelling van de stoet voor de bijeenkomst bij het monument in de Plantage. Hier speelt het muziek korps van het Leger des Heils gewijde muziek vanaf half zeven tot de aankomst van de stoet. Na de herdenkingsplechtig heid, is er om half negen in de Grote Kerk een bijeenkomst. De volgende dag, 5 mei zet de viering der bevrijding in met het luiden der klokken om 8 uur, dan om 10 uur een carillonconcert. In gebouw Irene zijn filmvoorstellingen voor gehandicapten en bejaarden en evenzo des middags, 's- Avonds kan men tegen betaling van 50 cent de voorstelling bijwonen. In het programma zal men ditmaal de taptoe missen, hetgeen een gevolg is van het feit, dat de kermisvermakelijkheden hét parkeerterrein bij de Singel bezetten. De mogelijkheid wordt nagegaan om de taptoe bij een later gelegenheid uit te beduidend goedkoper Kamperen mag een uitermate sportieve bezigheid zijn, maar waarom zou U zich zelf niet een beetje mogen verwennen, tij dens de heerlijkste weken van het Jaar? Voor hen, die een goede nacht rust boven alles stellen en niet op de grond willen liggen, zijn deze stretchers bedoeld. Veldbedden, geheel ultneem- baar, met metalen frame met 3 verende spanbeugels, maat 60 x 190 cm, bespannen met canvas doek, voor nog géén tientje. En om het genot volkomen te maken een luchtbed met op staande zijkanten, net zo ide aal, liggend als Uw matras thuis, maat 75 x 185 cm, voor Iets meer dan twee tientjes. stretcher 60x190 cm luchtbed 75x185cm Vrijdag en Zaterdag verkopen wij deze stretchers en luchtbed den op de Camping afdeling, 2e etage, voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten tel. of schrift yowel in galerie Wiegman in de Pas- L-1 sage als in het Sted. Museum van Schiedam wordt de aandacht gevraagd voor de moderne „Pop-Art". In eerstge noemde Galerie vindt men een expositie die een indruk geeft wat onder „pop art" wordt verstaan; in het Stedelijk Mu seum is in grafiek vorm iets te zien over de Amerikaanse pop-kunst. Pop-art is 'n veel omstreden begrip; een verschijnsel in de hedendaagse kunst vol misstanden, haken en ogen pro's en anti's. Zij werd veroorzaakt door de ongewone keuze van materialen en onderwerpen. Dingen, gebruiksvoor werpen en-of afbeeldingen daarvan wor den alleen of in kombinatie verheven tot kunst. pin-up kalender, kranten, reklame-druk- werk, een auto-vloermat, een corset, alle maal voorwerpen uit onze hedendaagse samenleving, weggegooid, verloren, afge keurd, verouderd van type, overal vin den we ze als afval aan de zelfkant van onze welvaartssteden. Ze dragen de ken merken van onze gestroomlijnde en in dustrieel gevormde maatschappij. Het viinidien van deize o-'niuit)te dingen vormt de basis voor dit soort kunstwer ken. Het geconfronteerd worden met een gebruiksvoorwerp, dat uit zijn funktie ge haald, doelloos ergens ligt, geeft een schok van bevreemding, van verwonde ring. Ondanks de herkenning van normaal gebruiksvoorwerp, krijgt zo'n ding bui ten zijn gewone omgeving iets onge woons. Het gaat een ander leven leiden, buiten zijn dagelijks nut om. Het wordt getransformeerd in een archeologische vondst, een merkwaardig insekt, een ruig maanlandschap, een humoristisch ver haal. Deze merkwaardige kombinatie van werkelijkheid en fantasie heeft een soort poëzie tot gevolg, die niet alleen ge voelig en teer. maar vaak hard en schrij nend is. Brutaal protesteert de „pop-art" tegen onze wereld van overvloed, onver schilligheid en versteende wellevend- heidsvormen. De „pop-art" die is voort gekomen uit onvrede met en ongeloof in allerlei overgeleverde ons leven bepalen de waarden, kan sterk shockerend zijn. Er ontstaat aldus een afbraak van ge vestigde en algemeen verbreide, maar dode normen. Afbraak en afkeer van fraaie onwaar gebleken idealen. Vandaar de terugkeer tot de dagelijk se realiteit, die genoeg levenskracht in zich draagt om al het verheven theore tische geleuter naar de voltooid verle den tijd te verwijzen. Het voorgaande geldt ook voor de beeldende kunst zelf. Klassiek geworden materialen als olie verf én linnen worden ongegeneerd ver mengd of vervangen door nieuwe, onge wone en vaak „minderwaardig" ge noemde stoffen als zand, papier, lijm en zelfs de al eerder genoemde gebruiks voorwerpen, die in hun geheel opgeno men worden. Juist deze ongewone materiaalkeuze roept bij velen de grootste tegenstand op. Het komt bij het accepteren van de pop-art aan op een onbevooroordeeld be kijken, meeleven en het verstand en de fantasie gebruiken. Kunst is namelijk nog altijd geen vorm van vrijblijvend amuse ment, die gedachteloos met de paplepel ingegoten kan worden. Voor degenen, die na het lezen van de ze woorden belangstelling hebben gekre gen, bestaat de mogelijkheid om tot en met de eerste week van mei een stro ming van de „pop-art" in de „Galerie Wiegman" te bezichtigen. nu... beduidend goedkoper Het is toch bepaald geen luxe als man en vader de zomer in gaat met een paar mooie pope- line pyjama's (die hij straks met de vacantie toch nodig heeft...) En daarom houden we morgen een extra verkoop van deze prachtige popeline herenpyja ma's, die U uitzoekt voor' nog géén zeven gulden. Een prachtige kwaliteit pope line, 'n pyjama, die normaal 11.75 kost... geheel contraste rend afgewerkt, met prettige, royale pasvorm en In- fraaie kleuren. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze popeline herenpyama's in diverse kleuren, w.o^bleu, grijs groen enz., en In-de m 48 t/m 56, voor KORTE HOOGSTRAAT 15 ie MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218 - 224 TXe redaktie van Lawn Tennis heeft onlangs in samenwerking met The Coca-Cola Export Corporation Hol land Branch besloten onderschei dingen uit te reiken aan personen of instellingen, die zich voor de Neder landse tennissport verdienstelijk heb ben gemaakt. Voor de maandelijkse toekenning van deze onderscheiding, een fraai gecalligrafeerde oorkonde, is een commissie ingesteld, die bestaat uit de heren: Ir. C. M. Lugten (Techn. Ad viescommissie KNLTB), Hans de Bie (sportjournalist) en B. Dros redakteur Lawn Tennis). Deze commissie heeft de oorkonde van de maand april toege kend aan mej. N. van Buyson te Schie dam, die dit jaar onafgebroken 50 jaar bestuurslid is geweest van de Schie- damse Lawn Tennis vereniging. De overhandiging van de oorkonde heeft plaatsgevonden op vrijdag 22 april in het clubhuis van de Schiedamse Lawn Tennisvereniging in het tennispark aan de Stadhouderslaan te Schiedam, door de heren B. Rijks, direkteur van Bot- telo NV te Schiedam en B. Dros, re- dakteur van Lawn Tennis. Op de foto: mejuffrouw Van Buyson kan als het moet ook nog wel een balletje slaan. Kolberts, Blazers Terlenka-pantalons v. Groot assortiment sporthemenden Bel-O-Fast, Tricot nylon v.a. 8,45* Ift. 10 jaar. k.st.p.m. (voor uw zoon) IDEAAL OM TE DRAGEN (voor u) VERANTWOORD OM TE KOPEN Een kombinatie van kolbert en pantalon voor Junior met verschillende mogelijkheden: kolbert met korte- of lange pantalon, pantalon met sporthemd of trui. Veel jubilarissen bij Schiedamse brandweer Door de burgemeester H. Roelfsema, zullen zes korpsleden worden gehuldigd in verband met hun zilveren jubileum, en woorden van afscheid gericht tot vier personeelsleden, die in de afgelo pen maanden wegens pensionering of om andere reden de Schiedamse brandweer dienst hebben verlaten. De jubilarissen zijn: J. C. Putter, hoofdbrandmeester le klasse (wnd. com mandant); H. Bieze, hoofdbrandwacht; J. Boks, hoofdbrandwacht; C. H. v.d. Bout, hoofdbrandwacht: M. Witsel, hoofd brandwacht; A. Witberg, brandwacht le klasse. De scheidende brandweerlieden zijn: H. J. F. Dinkelaar, hoofdbrandwacht; W. van Doorn, brandwacht le klasse; A. J. Verschuren, brandwacht le klas se; J. Zuidgeest, brandwacht le 'klasse. De bijeenkomst zal voorts in het te ken staan van de officiële ingebruikne ming van twee nieuwe brandweervoer tuigen een nevelspuit en een materi aalauto. HET is maar gelukkig dat iedereen die een hobby heeft, daar enthousiast over is. Tenminste, als het goed is. An ders duurt de hobby meestal niet zo erg lang. En daarom is het gelukkig, dat de heren Pfijfers en Pieters enthousiast over hun hobby: de modelvliegtuigbouw kunnen praten. Want zij zijn het, die de club, die bijna geheel ter ziele was, nieuw leven willen gaan inblazen, wat een lang niet gemakkelijke taak is. Niet alleen dat er veel problemen zijn op te lossen maar de heren zeggen het zelf: „Je moet in deze modelbouw tegen teleurstellingen kunnen". En dat betreft dan het werk stuk dat wordt vervaardigd Er is een tijd geweest, dat de Schie damse club van modelvliegtuigbouwers 22 leden telde. Dat is het hoogste aantal geweest. Er werden toen ook vele uitne mend geslaagde demonstraties gegeven, wat voor menigeen een openbaring bete kende voor wat deze bouwers presteer den. Maar geleidelijk aan is 't ledental ver minderd; het dieptepunt werd het vorig jaar bereikt met nog vier leden reste rend! Toen riep de heer Pieters de hulp in van het bestuur der Kon. Ned. Ver eniging voor Luchtvaart, maar die kon niet veel doen. Overwogen werd nog een fusie met de afdeling Vlaardingen, maar men wilde graag zelfstandig blijven Het lukte uiteindelijk toch weer tien leden bij elkaar te krijgen en zover is het dan nu, waarmee het verhaal niet ten einde is. Met de werkgelegenheid of tewel clublokaal zit het wel aardig, men heeft sinds jaar en dag de beschikking over een kelderruimte aan de Diepen- brockstraat. Schiedamse wandelaars gaan naar Soestdijk Ongeveer zestig leden van de Wandel sportvereniging Schiedam-Zuid zullen za terdagochtend deelnemen aan het gebrui kelijke défilé voor het paleis te Soest dijk, ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin. De kinderen zullen die ochtend om acht uur per autobus van het postkan toor te Schiedam vertrekken en uiter aard de nodige feestelijke attributen mee nemen. De leiding van de mars is in handen van de voorzitter, de heer De Smit. Op initiatief van de directeur Schiedamse Muziekschool en organist dirigent aan de Sacramentskerk te Delft, de heer Kees Bak, is opgericht de Schiedamse Orgelkring, genaamd Schie- land-Kring. De oprichtingsvergadering had plaats op vrijdag, 22 april in het gebouw van de muziekschool, nadat de Initiatief nemer tezamen met twee collegae-orga- nisten de heren S. W. J. Schade van Westrum (organist Oud Katholieke Kerk alhier) en J. Hoogervorst (direc teur-organist aan de Dekenale Kerk van St. Lidulna aan de Nieuwe Haven alhier) de voorbereidende besprekingen en per soonlijke ledenwerving voor de kern (de eerste opzet) van de kring hadden ver richt. Tot nu toe gaven zich 30 sympathisan ten op, waarvan de meesten door een contributie van minimaal f 10,- per jaar tot lid van de kring zijn geworden. Voor het seizoen 1966 van mei t.m. september zijn vijf concerten gepland, waarvan de eerste drie binnen een week in de stad per biljet zullen worden aan gekondigd. Het ligt in de bedoeling ver schillende orgels in de stad hiervoor te benutten. Behalve organisten uit Schiedam zullen mettertijd in volgende jaren wanneer de belangstelling voor de con certen zodanig is dat het verwezenlijkt kan worden, ook organisten buiten Schie dam worden uitgenodigd. De aard van de te geven concerten zal zeer verschil lend kunnen zijn: orgel alleen, orgel mef medewerking van een solist(e), interpre tatie-concerten; luisterwedstrijd, impro visatieconcerten, meerdere organisten op één concert, orgel m.m.v. koorzang en verzoekprogramma's met voorbe houd. De geplande concerten voor dit siezoen zijn de volgende: 9 mei Oud-Katholieke kerk (ÏDam 28), S. W. J. Schade van Westrum, orgel, m.m.v. mej. Digna Schade v. Westrum, alt-blokfluit en mej. Elly Zoomermeijer, cello; 9 juni. St. Liduinakerk (Nieuwe Haven 119), Joop Hoogervorst, orgel, m.m.v. mej. Hilde Broekhuizen, dwars fluit; 30 juni. Oud-Katholieke Kerk Jaap Vegen „Waarom schaam je je zo?" Matteklopper: „Ik heb een tapijt gezien, dat Eurotop had schoon gemaakt". Eurotop,devolledig automa- matische tapijtreini- /L, 1 ging. Binnen een (fiuroM week hebt u uw ta" D'' P'Jtof loPer: stofvr'j. zandvrij, nieuw van kleur en verstevigd terug. ...Nu slechts f3.- per m2, mits u zelf haalt en brengt in een der winkels van Roeloff, Bierens, Prima. f 3.25 per m2, incl. thuis halen en bezorgen door Motex, tel. 010-133916. i Keppel. orgel, (org. a.d. Messiaskerk te Rotterdam), m.m.v. Jan Huizinga, bas; 24 augustus. Juliaaakerk (B.K. Laan), gastorganiste (nog in bespreking); 8 september. St. Liduinakerk, Kees Bak, orgel (m.m.v. solist nog in bespreking). Aanvang van alle concerten: 20.00 uur. Toegangsprijs f 1,-. Programma a f 0,25, beide uitsluitend aan de kerk. Inlichtin gen en aanmelding voor leden Schieland- kring bij het secretariaat: de heer C. Passchier, Zwaluwlaan 64, Schiedam. Tel. 265385. Deze kring staat niet in ver band met de muziekschool. Maar heel wat moeilijker oplosbaar is het probleem van een oefenveld Een paar jaar geleden mocht nog in het Beatrixpark met de modellen wor den gevlogen, maar dat werd om allerlei redenen niet meer toegestaan Nog steeds zit men nu met dit pro- „Wat voor aardigheid is er voor de jongelui aan, wanneer zij niet de kans hebben om met een door hen gemaakt model te kunnen vliegen", zo stellen de heren Pfijfer en Pieters terecht zich de vraag. Er moeten veel eisen aan het terrein worden gesteld. Het moet vlak zijn; de vliegtuigjes moeten er behoorlijk kunnen opstijgen en landen en dus moet er liefst een verhar de baan zijn. Er is ook veel ruimte nodig, want een vliegtuigje beschrijft een vrij grote cirkel en er moeten toch een paar vliegtuigen tegelijk in de lucht kunnen zijn. Vroeger gold ln sterke mate het wel zeer doordringend motorgebrom, zodat nogal ver van de huizen moest worden gegaan, tegenwoordig maakt men ge bruik van geluidsdempers en dat doet het lawaai sterk verminderen. Er zijn ook wel „stuntvliegers" bij, lieden dus, die een. wel zeer speciaal mo delvliegtuig bezitten, dat in staat is om een klaverblad loopings zowel voor- als achterover uit te voeren. Cubaanse acht te beschrijven en hoe de kunststukken meer mogen heten. Men kent ook vlieg tuigjes, welke een snelheid van 150-200 km kunnen ontwikkelen. „Het is een fascinerende hobby, die veel geduld vereist, soms teleurstellend is, maar aan de andere kant ontzettend boeiend is en bevrediging geeft aan de genen die vele uren aan zo'n modelvlieg tuigje werken." aldus de heer Pieters. Uiteraard hangt het aantal werkuren af van het te maken model, doch het vari eert van plm. 50 tot ruim 400 uur Vreselijk kostbaar is het alles ook weer niet, ook de motoren worden vaak zelf vervaardigd. Zaterdagn 30 april, des morgens om 11 uur wordt op het terrein voor de Techn. School aan de Burg. Van Haarenlaan en Mgr. Nolenslaan een demonstratie gegeven. Hieraan wordt me dewerking verleend door enkele bekende figuren uit de wereld va» de modelvlieg tuigbouw zoals door de gebrs. Visser en de heer Metkemeyer uit Amsterdam, die ieder voor zich kampioenschappen heb ben gevestigd en tot de best geklassifi- ceerde vliegers mogen worden gerekend. Ook de heer J. Huuksloot uit Vlaar dingen zal komen demonstreren Wat de heren Pfeifer en Pieters nu maar wensen is, dat degenen die belang stelling hebben voor de modelvliegtuig bouw niet allen komen kijken, maar zich ook aanmelden om aan deze hobby deel te nemen. Het adres van de heer Pieters is Goudenregenlaan 9. En dan moet nog worden getracht het probleem van het oefenveld op te lossen. Intussen heeft de club, die eertijds als naam „Icarus" had gekozen, die gewijzigd irn „De Crusa ders", dit omdat ook in Amsterdam een club met gelijke naam bestaat. Leden van de club zijn thans personen in leef tijd variërend van 15-45 jr. Er zijn plan nen om een clubblad te laten verschij- ROTTERDAM, SCHIED. VEST 67 (VERL COOLSINGEL), TEL. 12 27 66 sterdam - Haarlem - Hilversum Clubbladennieuws „Animo-Nieuws" heeft de opening van de Sporthal op Kethelse grond aan gegrepen, om aandacht te vragen. In een gezellig praatje worden de diverse afdelingen van deze gymnastiekvereni ging voorgesteld.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4