3? ,Dag van de verpleging' zet de schijnwerpers op verpleegtaak PIANO'S Schiedammers vierden zonnig Oranjefeest PurolHpufc Witte zwanen, zwarte zwanen HET MOTORPALEIS Agenda Schiedam KRATZ ^juUUDS DONDERDAG 5 MEI 1966 HOLWIJ KLOCKE KOMA - VAfN KUYK KEUKENS VOLGENDE WEEK DONDERDAG, 12 mei, zal voor de derde achter eenvolgende maal in Nederland de ,,dag van de verpleging" worden gehouden. Deze dag valt samen met de geboortedatum van Florence Nightingale. Dit jaar zal deze dag gewijd zijn aan de verpleging van psychiatrische zieken, hetgeen voor deze tak van verpleging bijzonder belangrijk is. aangezien men ook in ons land nog maar al te vaak dis criminerende tendensen aantreft ten aanzien van de psychisch gestoorde medemens. u,uvo"6WJ 'Al MCI ïxctvcxiüieikeilliuis. vei- pleegsters zullen de meisjes rondleiden STALEN GOOTSTENEN e.. door het ziekenhuis, terwijl een lezing LOSSE BAKJES in alle matén uit voor zal worden gehouden over Florence raad leverbaar. Nightingale. H. v. d. ENDEN - Showroom: STRAATWEG 36, R'DAM TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. getoond van het Gasthuis, dat voor 1400 al bestanli. Verder zal een aantal voorwerpen te zien zijn, die in vroege re eeuwen bij de „verpleging'' werden gebruikt, zoals een dekselbed, een dwang- stoel. boeien, bijtmasker en dwang buizen. Tevens zal aandacht worden be steed aan de ontwikkeling van de psy chiatrische therapie in de laatste eeuw. In Vlaardingen wordt op 10. 11 en 12 mei in „De Visbank" een fototentoon stelling gehouden met medewerking van de directies van de ziekenhuizen te Vlaardingen en Schiedam. Het fotoma teriaal heeft betrekking op de zieken verpleging. Verpleegsters en ziekenver- zorgsters zullen uitleg geven. In Rotterdam ten slotte worden daag donderdag 5 mei de leerlin- In 1964 werd de „dag van de verple ging" voor het eerst in ons land gehou den, in navolging van andere landen, zoals China, Australië en de Verenig de Staten, Nederland was het eerste land, dat gehoor gaf aan het besluit van het congres van de Internationale Orga nisatie van Verplegenden om deze dag ook m West-Europa in te voeren. De dag, die beslist niet mag worden gezien als een gelegenheid om verpleeg sters bloemetjes te sturen, heeft een drieledig doel. In de eerste plaats wil men jonge mensen wijzen op de moge lijkheden, die in dit prachtige en mens lievende beroep liggen. Voor de jonge re verpleegsters betekent deze dag weer eens een bezinning op de idealen, die hen er toe hebben geleid dit beroep te kiezen. Voor de oudere verplegenden be tekent het een bezinning op de veran derde verhoudingen van het werk. Een van de belangrijkste evenemen ten op deze 12de mei is de opening var» „De Beuikeler Hof", die zal wor den verricht door Prins Bernhard in zijn hoedanigheid van Landcommandeur van de Johanniterorde. „De Beukeler Hof" is een open inrichting voor 150 psychisch gestoorde bejaarden, die be hoort tot het Prot. Christelijk Streekzie- r70NNlGER dan zonnig was dit jaar kenhuis te Bennekom. het oranjefeest en dat maakte het alles kleuriger en fleuriger. Het begon vrijdagavond met de lam- pion-stertocht uit alle delen van Schie dam. waarbij Schiedam-Zuid de ere palm kon wegdragen met de chr. gym nastiekvereniging D.O.K. samen, die bei den er een stoet van maakten, die aan het doel beantwoordde en het aan zien tenvolle waard was. alle bekende merken service door geheel Nederland Modeljachtjes in de vijver van Beatrix De Schiedamse vereniging van model- jachtbouwers „Viking" heeft na veel moeite, thans een plaats gevonden om de modellen te demonstreren. Na lang durige besprekingen met burgemeester en wethouders, de chef van de gemeen telijke plantsoenendienst, de heer Over zet en de Schiedamse hengelsportvereni ging is thans overeengekomen, dat ge bruik mag wórden gemaakt van het zui delijk deel der zgn. Kethel-vijver in het Beatrixpark, waarover we elders in dit blad iets mèer vertellen. Zondagmorgen, 8 mei van half elf tot 's middags pl.n;. vier uur zal worden gedemonstreerd met verschillende varen de modellen, zowel zeilschepen zals ra diografisch bestuurde schepen. In het vervolg zullen in het weekeinde dan re gelmatig dergelijke demonstraties wor den gegeven. In Rotterdam zal op 12 mei een lan delijke bijeenkomst worden gehouden. De dag begint met een bezoek aan het Deltaziekenhuis. Om 2 uur wordt in de Hotterdamse Schouwburg een bijeen komst gehouden, waar de hoofdinspec teur van de Geneeskundige Inspectie voor de Geestelijke Volksgezondheid, de heer J. B. M. Veraart, zal spreken over „Verplegen in deze tijd". De direc teur-generaal van de Volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, zal een inleidend woord spreken. Voor deze bijeenkomst zijn ook twee vertegenwoordigers van elk ziekenhuis In ons land uitgenodigd, bij voorkeur leerling-verplegers of ver pleegsters uit het laatste leerjaar. Ook in vele andere ziekenhuizen in ons land zal aandacht aan deze ,,dag van de verpleging" wordesn besteed. In het Prot. Chr. Psychiatrisch Ziekenhuis „Bloemendaal" te Loosduinen zullen uit elk van de zes ziekenhuizen in „Groot Den Haag" twintig leerling-verplegen- den bijeen komen om deel te nemen aan een psychiatrische dag. Ter gele genheid van die dag zal onder ande re een lezing worden gehouden over de ontwikkelingen in het psychiatrisch zie kenhuis. De overige stadswijken kwamen van matig tot slecht voor „de dag", waar bij het Nieuwlandwijk tot de laatste ca tegorie moet worden gerangschikt. Wel triest, wanneer zelfs deze kleine moeite voor medewerking niet kan wor den opgebracht! H. Verbeek van R.C. Schiedam wjnnaar werd, 2. R. Aversteeg uit Rotterdam, 3. G. Hosman uit Vlaardingen: adspiranten A. 1. H. Rietkerken, 2. J. Brinkman, 3. R. Pols uit Schiedam. Bij de nieuwelingen werd het resultaat I. A. van Dun, Schiedam, 2. R. Zoete- man, Rotterdam en P. Heijster. De diverse muziekcorpsen zorgden voor vrolijkheid op straten en pleinen door een muzikale wandeling. iTzntoonstellim lg In het St. Joris Gasthuis te Delft wordt op de «vond van de 12e mei een tentoonstelling geopend, die tot 25 mei zal duren. Deze tentoonstelling is gewijd aan de psychiatrische verpleging. Daar nal een aantal archiefstukken worden Zondag moederdag Een geslaagd Moederdag-cadeau hoeft heus geen handenvol geld te kosten... als U er maar vlug genoeg bij bent. En zo'n cadeau Is dit prachtige porseleinen toiletstel met bloemdecor, verpakt In luxe ge schenkdoos! Een toiletstel, bestaande uit een Eau de cologne flacon (nu gevuld met zalig geparfumeerd badzout)... een make-up spiegel In groot formaat en een poederpot (nu gevuld met bolletjes gekleurde make-up watten). Een toiletstel, zó luxe en zo verfijnd, dat de normale prijs 13.75 nog goedkoop is... kopen onze klanten, die er vlug bij zijn voor nog géén vier gulden. Een lampion en een kaars hangen toch echt niet diep in de portemonnee. Maar goed. het werd op het plein toch een feeëriek geheel, vooral toen de toe juichingen, zowel voor vorstenhuis als burgemeester Roelfsema, die toespraak hield, los kwamen. In de grote feestdag zaterdag, werden al dadelijk de ouders van de verloofde van prinses Margriet, het echtpaar Van Vollenhoven aan de Burgemeester Knap- pertlaan opgenomen. Het Politiemuziek- gezelschap maakte een reveille-mars door de stad en reeds om half negen stond het corps voor de deur van de familie Van Vollenhoven. Daar werden als serenade voor de ja rige in het gezin een drietal marsen op uitmuntende wijze ten gehore gebracht door het corps, onder leiding van diri gent Brilleman. Het echtpaar Van Vollenhoven, verge zeld van de commissaris van politie, de lieer K. Rijpma hoorden voor de tuin van hun woning de serenade aan en ga ven blijk deze attentie te waarderen. Intussen was voor het raadhuis de aubade door de schoolkinderen aange vangen. Helaas, ook hier een matige medewer king, het aantal kinderen dat de „lust" op kon brengen aan deze aubade deel te nemen, was welhaast minimaal. Daarom temeer waardering voor de genen die er waren en inderdaad een goed nummertje volkszang onder lei ding van de heer A. van Gulik lieten horen. Maar zeer sporadisch konden de niet talrijke luisteraars het opbren gen om ons volkslied mee te zingen Een compliment aan Gerard Bressers, die op het Hammondorgel op uitsteken de wijze de zang begeleidde en dat met enthousiasme en veel instemming deed. Op het bordes van het stadhuis namen de burgemeester, secretaris, wethouder Sabel en andere genodigden de aubade in ontvangst. Lichtstoet DE lichtstoet als slot van het feest, was ditmaal uitnemend verzorgd, al moet geconstateerd, dat ook hiervoor de prachtige avond alle medewerking gaf. In totaal namen 63 onderdelen aan de stoet deel en het bleek, dat er goede zorg aan besteed was. De prijzen werden als volgt toegekend: afd. Grootbedrijven: ere-prijs Fa. D. Ba ron, le pr. werf Gusto. 2e pr. Wilton- korte Fijenoord, 3e pr. Gulf Oil: groep kleine -en industriële middenstand: 1. fa. v. cl. Moezel, 2. J. v. d. Bor, 3. Scheffers, 4. Waldo. 5. Eurotax: Middenstandbedrij- ven 1. L. Jurgens, 2. Perquin, 3. Deba, 4. Iris, 5. ZHEH, 6. J. v. d. Hil, 7. Van Engelen. Verenigingen en scholen: 1. Huishoud school en Technische school, 2. Vereni ging Singélkwartier. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens ZE ZIJN ER WEER de vanouds bekende V00RJAARS-K00PJES In overjarig-nieuwe brom fietsen, enorme keus, volle garantie en service, en inder- STUKKEN GOEDKOPER De produkten der techniek oefenen al tijd een onweerstaanbare aantrek- kingskracht op levenslustige jongetjes uit. Hier houdt een drietal Rotterdam- mertjes zich onledig met de analyse van een afgedankte benzinepomp. Zij gaan niet deskundig, maar in ieder geval wel grondig te werk. 5 mei: Irene: 10.00 u. Ver. Nat Feest en Gedenkdagen. 14.00 u. Filmdag. Mu sis Sacrum: 20.00 u. Commissie Eurobal Bevrijdingsbal. ?n bijeenkomst op dinsdagavond 17 mei Arcade: 20.00 u. R.K. Bond van Chr. Soc. Belangen. Werkmeesters en ander toez. houdend personeel: Kontaktavond. Irene: 19.00 u Belangen. Als geheel dus: een uitnemend geslaag de feestdag. In Kethel Goede variatie HET feestprogramma voor het verde re deel van de dag heeft zoals we reeds hebben gemeld een ruime variatie geboden. Niet alleen in het stadscentrum, maar ook in de verschillende stadswijken was er vrijwel voortdurend „iets te doen" en dank zij de uitnemende weersomstan digheden, slaagde het allemaal. Het was een genoegen om op de spdrt- velden te zijn. waar o.m. de finales van de schoolwedstrijden werden gespeeld. In de Korenbeurs werd weer gescho ten, er waren gymnastiekdemonstraties. In de Lange Nieuwstraat werd de ge bruikelijke wielerwedstrijd gehouden met als resultaat, dat in de B-adspiranten In onze Parfumerie-afdeling ver kopen wij deze elegante en luxe toiletstellen, van wit porselein met fijn bloemdecor,... ook voor Moeder's toilettafel, Géért te/, of schriftbest. Vis vergun ningen Horden weer uitgereikt Ter Gemeente-Secretarie van' Schie dam liggen de visvergunningen voor het nieuwe seizoen, dat 28 mei as. be gint, ter uitreiking gereed. Vórig jaar werden rond 3.000 vergunningen uitgege ven. Ieder jaar is hel zo, dat de meeste hengelaars wachten met het halen van de visvergunning tot enkel dagen vóór 28 mei. Het gevolg is. dat in een paar dagen honderden kaarten moeten worden uitge schreven. Er moet vaak lang gewacht worden voor men de begeerde kaart in zijn bezit heeft. Ieder kan dit voorkomen door reeds nu vergunning af te halen. De gelegenheid daartoe bestaat vanaf 2 mei 1966 op elke werkdag, behalve des zaterdags, en wel van 8.30 tót 12.00 uur en van 13.30 tot 14.30, afdeling Bevolking ingang Oude Kerkhof 19b. De kosten zijn: Btjdragebewijs: voor het vissen met één gewone hengel f 2,75; Kleine Visak- te: voor het vissen met twee gewone, een speciale of een hengel met levend —3 f8.00; Grote Visakte: i met alle geoorloofde vi Consenten tot uitoefening v serij f 2.00. Vergunningen i sen in de Schiedamse havens f 1,50. Voor deze laatste vergunning is een kleine visakte ad f8.00 vereist. DE Kethelse gemeenschap heeft het er dank zij de aktiviteit van de Oranjevereniging Wilhelmina ook niet bij laten zitten en er een gezellige dag Het begon 's morgen om 9 uur met een aubade, waaraan de muziekvereni ging St. Radboud en de schoolkinderen meewerkten, het geheel onder de leiding van de heer C. L. van Beurden, Bijna heel de Kethelse jeugd, plm. 700 kinderen, waren verschenen en hebben enthousiast de diverse liederen gezongen, bleek zie uitemed te lehn n enthousiast de diverse liederen gezongen. Het plein van de Ned. Herv. Kerk bleek zich uitnemend te lenen als klank bord voor de zang. Een massaal gezongen volkslied, be sloot deze aubade. Daarna trokken de kinderen in op tocht naar de eigen scholen, waar spelen werden gehouden. 's Middags maakte de chr. gymnas tiekvereniging Animo met begeleiding van de band een mars. Het geheel werd besloten met een lam pionoptocht. w,mm smetteloos zuiver Clubblademi iernv s „Excelsior", het clubblad van dé Schiedamse R.K. Sportvereniging is vrij wel geheel gewijd aan het Thurlede-toer- nooi 1966. dat op Hemelvaartsdag zal plaatsvinden. Voorzitter A. A. G. Koevermans van de junior-commissie schrijft een wel komstwoord en, dan volgt het reglement voor het toernooi, waaraan wordt deel genomen door Wilhelmina '08 uit Weert, Lisse: Lisse—Fortuna; Vlaardingen RBC, Roosendaal en Excelsior '20 ne men ieder met een elftal deel in elke De prijsuitreiking vindt plaats 15 mi nuten na het einde der laatse wedstrijd. In de weekbrief van de SVV-pupillen wordt er de aandacht op gevestigd, dat het de verjaringsdag is, 8 mei, waarop SW tegen stadgenoot Hermes DVS zal aantreden. „Breng doeken, bellen en toe ters mee", zo wordt aanbevolen. 20.00 i Avro: Audities. Irene: 20.00 u. Pers. Ver. Smits Co Personeelsavond 7 mei: Tivoli: 20.30 u. Schied. Jazz Sociëteit „Guillaume": Bijeenkomst. Ire- onf) u- Avro: Audities. Wijkcentrum Gerepatrieerden: Kontaktavond. o mei: Arcade: 20.00 u. R.K. Instuif: Dansavond. Stedelijk Museum tot vrij dag 10 juni geslotèn. Gelerie PUNT Vier: Wim Motz, schilderijen en litho's De dienst vangt aan vrijdagavond 6 Uur. Dienst apotheek Jansen, Swammër- damsingel 41. tel 264917. rotterdam: karei doormanstraat 294 den haag: venestraat 3 Vergadering S.G.P. Voor de afd. Schiedam van de SGP zal dinsdag 10 mei in gebouw Irene, ds. E. Venema, Chr. Geref. predikant in Her steld Verband te Zwijndrecht een rijdre- de houden. Medegedeeld wordt, dat ds genen die bij de raadsverkiezingen om welke reden niet in staat zijn hun stem zelf uit te brengen, daartoe een vol macht kunnen aanvragen voor 18 mei bij L. H. Knipscheer, Havendijk 202a, T. M. Monster, Groenelaan 2, J. Bezemer, Lim burg Stirumstraat 33, A. Huyzen, v. Ol- debarneveldtstraat 6, J. Bezemer, v. Limburg Stirumstraat 33 en te Kethel D. de Ridder, Seringenhof 4. De Schiedamse Duivensportvereniging De Vrijheid verzond voor de wedvlucht Vilvoorde, een afstand van 120 km., to taal 600 duiven. De eerste prijswinnaars werden 1 gebr. v. d. Wind. 2 11 19 M. Putters, 3 J. Schrumf 4 8 21, Jan Doe- jaar, 5 J. Westerholt, 6 M. Krommen hoek, 7 J. v. d. Ent, 9 Th. v. d. Berg. 10 C. Rigeters 12 Jac. Doejaarsen 13 23 Duymel en Co, 14 22 W. de Winter, 15 J. Mackay, 16 A. de Wilt. 18 C. Sems, 20 J. W. Blom, 24 25 A. Limborg. Ge lokt 7.40.0 Eerste duif 9.00.00. Voor Korte Hoogstraat 18 Rotterdam Telefoon (010) 135763 Twee autoveerschepen van de Noord zee Veerdiensten N.V., de „Norwave" en de „Norwind" onderhouden een regel matige dienst met Engeland. Ter ge legenheid van de opening van deze dagelijkse „Roll-on/roll-of" veerdienst heeft de maatschappij een witte en een zwarte zwaan aan de gemeente Rotter dam geschonken, aldus het oude kinder versje waar makend. De dieren hebben de naam van de schepen gekregen. Zwarte zwanen zijn zeer zeldzaam; de vogels kwamen eerst alleen in Australië voor. De zwanen zwemmen in de vijver van Het Park. voor de Rotterdamse jeugd van acht tot twaalf jaar een tekenwedstrijd uitge schreven; gevraagd worden al dan niet gekleurde tekeningen in een formaat van ten hoogste 50 bij 40 cm met als onder werp het liedje witte zwanen, zwarte zwanen en/of de nieuwe autoveerver- binding tussen Rotterdam/Europoort en Huil (Engeland). De inzendingen worden beoórdeeld door een deskundige jury en voor de beste en origineelste tekeningen worden vier reizen naar Engelana onder geleide beschikbaar gesteld. Werkstukken dienen voor 30 juni 1966 onder het motto „Witte zwanen, Zwar.te zwanen" te worden ingezonden aan Noordzee Veerdiensten, Haringvliet 100 te Rotterdam. Culotte pakjes, wol en Terlenka vanaf 25.30 Lft.5jaar. kl.st.p.m, (voor uw zoon) IDEAAL OM TE DRAGEN (voor u) VERANTWOORD OM TE KOPEN Jongenspakje met korte broek. De brug tussen kleuter en junior-kostuum, maar door die korte broek juist het kostuum met de nodige extra vrije beweging,

De Havenloods | 1966 | | pagina 11