LES COMPAGNONS DE LA CHANSON en andere prominente artiesten in festijn vol verrassingen 20 mei groots lezersfeestin nieuwe Stork Town Dixie Kids Les Gars du Nord ÉÉ»a«aa Conny van den Bos "r-A~l* gy DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 MEI 1966 .«r- jyjET een groots feest vieren wy de eerste openstelling voor het publiek van De Doelen. Op 20 mei krijgen vele Rot terdammers de gelegenheid, dit, voor ons land unieke ge bouw ook eens van binnen te zien. Daarnaast is er een tin telend programma van Franse inslag opgebouwd rond LES COMPAGNONS DE LA CHANSON. Goede wijn behoeft geen krans Deze wyn parelt Na afloop van het optreden van de befaamde Franse zang groep volgt er een soirée dansante die zyn weerga niet kent. Charmante ambassadrices verlevendigen de sfeer. Officiële Franse en Nederlandse vertegenwoordigers zullen aanwezig zijn. Daarnaast wordt deze avond bezocht door promi nenten uit de grammofoonplaten- en televisiewereld. Voorlopig bestaat het plan dit feest tot rond twee uur te laten voortduren. De frisse muziek van de STORK TOWN DIXIE KIDS zal de voeten geen rust gunnen. De bekende Rotterdamse musicus Piet Noordijk maakt deel uit van dit uitmuntende orkest. Daarnaast hebben wij LES GARS DU NORD als medewerkers gekozen om verzekerd te zijn van een afwisselend muzikaal programma. Vol jeugdig elan zullen zij hun gitaar- en zangspel over alle feestelijkheid uit strooien. Bruisend als een glas champagne zet deze soirée zich voort. Allerlei kleine verrassingen twinkelen er tussen door. Een HIER een eerste rangs orkest op het podium! De Stork Town Dixie Kids speelden overal. Zij boekten successen in België, maakten toernees naar Denemar ken, Zweden en Duitsland en be haalden ereprijzen in eigen land. Over Piet Noordijk zouden we veel kunnen vertellen, maar deze jazzprijswinnaar van 1966 trok zo veel publiciteit dat we menen te mogen veronderstellen dat ieder een hiervan weet. Karei Fray was 12 jaar orkestleider van de Lion Hill Jazzman en verdiende zijn sporen in het vak. Koos v.d. Sluis speelde o.a. met Donna Highto- wer, terwijl Rudi Bosch grote be kendheid kreeg als lid van de Sky- masters. Pim Hogervorst bracht vele banjo-soli op de plaat o.a. het bekende Washington Square. Koos Serierse tenslotte was bas van The Dutch Swing College Band en in het orkest rond Toon Hermans, ook Lu Seanet roerde in de D.S.C.- band de trom. Hans Pohl is de enthousiaste, lei der van dit uitnemende muzikaal gezelschap en wist het bestaans- echte Parijse Citroën uit 1923 zal verschijnen, die ondanks zijn hoge leeftijd best in staat is een rondje te maken, maar die wij niet motorisch zullen beproeven. Conny van den Bos zal vanuit dit „Klaverblaadje" haar chansons presenteren. Mocht u ondertussen trek hebben in een sigaret; wel daar zijn een vijftal lieftallige ambassadrices (let op dames: zij dragen Diordie u graag van dienst willen zijn. Kunnen wij u niet de lucht van een ouderwetse Citroën laten ruiken, gaarne zullen weer andere schoonheden u helpen aan de Franse geur van dit moment. U zult dit „luchtige" Franse souvenir niet allen mee naar huis krijgen, maar velen zullen nog lang aan deze soirée terugdenken als zij met behulp van dit souvenir hun make up de finishing touch geven. Iedereen werkt mee om op dit feest uitsluitend vrolijke gezichten te ontmoeten. Let u eens op Les Compag nons, ook zij zullen voor een aardige surprise zorgen na afloop van hun programma. Eenzelfde surprise komt van Conny van den Bos, als u geluk hebt kunt u haar nog vele malen thuis horen. Nadere mededelingen volgen in ons blad. ALS er ooit sprake ls geweest van een goed partnership dan is dit zeker het geval met Les Compagnons de la Chanson. Zij dragen de qaam die een kwart eeuw geleden door negen jonge mannen gegeven werd aa,n een zanggroep die nu nog steeds aan de top staat. Een top die al tijd moeilijk te verdedigen is te gen de stug optrekkende en jonge concurrentie. Daarbij hebben zij niet alleen te maken met Franse collega's, maar met artiesten van wereldformaat. Want Les Com pagnons wisten zich op te werken tot internationaal niveau op hun gebied. Naast de vele repetities en het Intensief handhaven van een be hoorlijke discipline heerst er in deze groep een geweldige kame raadschap en dit is mede één van de vele troeven van Les Compag nons. Daarnaast hebben zij een aparte neus voor het aanwerven van impressario's, die helpen hun zaken over de gehele wereld goed te regelen. Het optreden in De Doelen voor ons weekblad is me de tot stand gekomen dankzij de enthousiaste medewerking van Charles Aerts Theaterproducties te Amsterdam. Zij begonnen hun optreden in de Franse provincies, kwamen pas daarna in Parijs, waar zij het pu bliek stormenderhand voor zich in namen ep waar zij ook de aan dacht op zich vestigden van een kleine in het zwart geklede vrouw Edith Piaf. Begon deze zich dus te interesseren voor deze jonge kerels vol leven en eerzucht, de Compagnons werden niet minder gefascineerd door haar toneelfee- ling, haar werkvermogen, haar ge loof In 1946 namen zij samen met Piaf een plaat op, waarvan de be kendheid ook vandaag niet vermin derd is: ,,Les Trois Cloches." In 1947 gaan zij met haar op tournee door Europa. Zij spelen met haar samen in de film „Neuf Car?ons, Un Coeur". Hun Amerikaanse toernee wordt een ware triomf tocht. Al spoedig worden hun chansons onderscheiden met een „Grand recht van de „Storks" te waarbor gen. Onder zijn leiding werd het jaarlijks concours van de Hot Club de Belgique als ook dat van de Jazzfederatie te Zürich gewonnen. Dit laatste gebeurde onder zeer on gunstige condities en er waren maar liefst 108 deelnemende orkes ten! Ook dit orkest doet mee aan het grote Doelenfeest van De Haven loods. De kennismaking met het Nederlandse publiek (de Storks zijn zo vaak in het buitenland) zal aan twee zijden groot genoegen opleveren. Les Compagnons: drie miljoen kilometers en 16 kinderen. Prix Du Disque Het meest ele gante cabaret van Parijs van een niveau dat helaas nu niet meer bestaat „Carrere". heefl het privilege de Compagnons voor te stellen aan twee koninklijke ver loofden: prinses Elisabeth van En geland en prins Philip. Van 1949 tot 1955 voligt toernee op toernee. Zij zingen over de he le wereld: negen reizen door de Verenigde Staten, drie door Enge land, concerten in België, Zwitser land, Nederland, Italië, Zweden. Noorwegen, Duitsland, Syrië, Liba non. Egypte, Israël, Portugal... In 1956 komen de Compagnons in Parijs terug voor hun optreden in de operette „Minnie Moustache". Daarna, tot in 1959, herneimen zij hun leven van troubadours, zin gend van Rio tot Boston, met een opstekertje naar Tel Aviv. In 1959 is het ook alsof zij weer eens diep ademhalen voor een volgende triomftocht; nummers als „Gondo lier", „Si Tu Vas A Rio", „Mar- chand de Bonheur", „Venus", enz brengen ongekende successen In 1965 is het woord „triomf' een te zwakke kenschets voor de loftui tingen, die de kritiek hen toe zwaait en in het begin van dat jaar is het een ware mensenmas sa, die hen in de rue de la Gaitê in „Bobino" komt toejuichen Met de firma Polydor door een contract verbonden, worden onmid dellijk enige e.p.'s en een lang speelplaat opgenomen, terwijl vol gende platen in voorbereiding zijn. Het is nu 25 jaar dat zij de anten nes van radio en televisie als het ware bezetten. Het is nu al 25 jaar dat zij heersen over een publiek, dat toch dikwijls de invloed moet ondergaan van plotseling opkomen de maar zo dikwijls weer verble kende „sterren" en van nieuwe modegrillen. Bij de Compagnons de la Chanson is het succes even wel een permanente aangelegen heid. In die 25 jaar hebben de ne gen vrienden drie miljoen kilome ters afgelegd en 16 kinderen ge kregen (acht jongens en acht meis jes), die in het dagelijks leven een belangrijke rol spelen in het be staan van deze groep. Niet alleen hun stemmen spelen e pONNY heeft u vast wel eens voor de televisie zien optre den of u hebt op z'n minst een plaatje van haar gehoord. Ook zij komt op onze soirée en zorgt voor een verrassing! In korte tijd werd Conny van een veelbelovende, een gevestigde actrice. Haar eerste ra dio-optreden was in 1960, haar eer ste tv-optreden een jaar later. Haar eigen naam is Jacoba Holle- stelle en zij werd secretaresse. Zij is jarig op 16 januari, heeft voorts een HBS opleiding met daarnaast lessen in zang, piano, ballet en be weging. Zij is donkerblond en heeft grijs-groene ogen. Conny maakt vooral furore voor de tv (haar eigen programma „Zeg maar'Conny") en werd vo rig jaar augustus naar Polen uit gezonden om voor Nederland deel te nemen aan het Vijfde Internatio- aale Song Festival van de Lichte Muziek. Haar bekendste song is: Ik ben gelukkig zonder jou. LES GARS DU NORD Zijn niet voor honderd procent Frans, maar de gebroeders Rocher die in dit orkest een zeer belangrijke plaats innemen zijn dit wel. De groep bestaat nu vier jaar en in die korte periode hebben Les Gars du Nord veel gepresteerd. Zij heb ben een uitermate goed lopende fanclub en contracten komen meer en meer Het begon allemaal met een ontmoeting Jean-Pierre Ro cher, de leider van dit orkest. Deze kwam een vriend tegen en vroeg hem mee te doen. Die vriend zei „ja" en deze wist nog een andere amateur. Nu zijn de jongens goed in de running. Zij zijn actief en doen aan alles mee- Zij 1 doorliepen de school van concoursen, talenten jacht en maakten reeds een gram mofoonplaat op Imperial Binnen kort krijgen zij een optreden voor de Vara. In hun gezelschap is ook de Amerikaan Harold Jack die het speciale genre voor zijn rekening Les Gars du Nord toont zich van dit contract, dat hen direct tussen de grote sterren in de Doelen plaatst, niet geschrokken. „Wij zijn wel wat gewend en weten dat we capabel zijn om deze opdracht goed uit te voeren", aldus Jean- Pierre. - Voor de kaartverkoop van onze grote feestavond in De I Doelen (20.15 uur) kan men terecht op ons kantoor Westblaak 25, dat van maandag tot en met vrijdags geopend is van 9 tot 17.30 uur. f De prijzen den- plaatsen inclusief bespreekgeld en garderobe zyn: f 6,8,50, 11,en 13,50. i Ook hebben wy verder nog een klein aantal kaarten t a 3,50 beschikbaar. Deze kaarten geven recht op een f plaats achter het podium. Zoals bekend zyn de stoelen f in De Doelen op een dusdanige wijze gerangschikt dat f er rondom het podium plaatsen zijn. Die ryen achter f het podium, te noemen „studentenrang", zyn dus voor deze aantrekkelijke prys beschikbaar. Uiteraard heeft iedereen die de voorstelling van Les Compagnons de la Chanson heeft meegemaakt recht t op het bijwonen van de fantastische soirée dansante. Die begint om circa 22.45 uur en duurt tot ongeveer 2 uur. Voor deze zeldzame gelegenheid vragen wy uw 'l medewerking wat de kleding betreft. „Klein avond- toilet" is een uitdrukking die omschrijft dat de dames i in enigszins feestelijke kledij verschijnen, waarbij de •t heren een donker of meer gedekt costuum dragen.

De Havenloods | 1966 | | pagina 15