Ei NS-econoom stelt belasting voor op spitsuurverkeer j)Q w KRATZv: Huisvesting in cijfers Pur'Olbrengl Gevonden en verloren PIANO'S HUUR Pro Juventute heeft financiële moeilijkheden Nieuwe *ÜE HAVENLOODS VRIJDAG 20 MEI 1966 ONLOGISCH EN ONBILLIJKE IDEEËN IN PROEFSCHRIFT Onverantwoord Voor In zijn proefschrift geeft hij een aantal gedachten over een meer genuanceerd heffingssysteem voor de motorrijtuigenbelasting, dat ons zo niet belachelijk dan toch wel buitengewoon irrationeel voorkomt. Alsof het zó uit een op winst bejag berustende koker van de NS komt, stelt de heer Geerlings voor: extra belasting voor de automobilist, die tijdens het spitsuur wil rijden. Zijn recht moet dan blijken uit bijvoorbeeld een vignet op de voorruit: verhoging in de Randstad Holland van de tarieven voor olie en benzine met twintig tot veertig cent per liter; van plaats tot plaats, verschillende tarieven voor de motorrijtuigenbelasting: hogere parkeertarieven in de steden dan daarbuiten; hogere belastingen voor het gebruik van „dure" wegen, over het algemeen de stadswegen. En dan moeten wij blijkbaar hieruit opmaken dat deze functionaris van een openbaar vervoerbedrijf met zijn suggesties het openbare belang denkt te dienen en hierin een oplossing meent te zien voor onze verkeersmoeilijkheden die van dag tot dag toenemen Zelfs een niet-vervoersdeskundige kan uit de conclusies van het proefschrift be grijpen, dat deze op zijn zachtst gezegd gespeend zijn van alle gevoel voor ons gijpend vervoersprobleem. Iedereen im- ftiers weet dat coder de huidige omvtao- digheden de autovloed door geen enkele kostprijsfactor meer beïnvloed kan wor den en dat het de gebruiker van tram en,bus in de steden bijna om het even is of de ritprijs een kwartje dan wel 50 cent bedraagt. De tarievenfactor zal dus geenszins van noemenswaardige invloed kunnen zijn om de reiziger te bewegen niet van een eigen vervoermiddel ge bruik te maken. Langs deze weg ko men we dus niet tot een doeltreffende oplossing voor de verkeersnood: 't gaat veeleer om de snelheid en de kwaliteit van hét te kiezen vervoermiddel. Onrechtvaardig HET „Strijdlustig streven" van deze econoom lijkt er voorts op gericht speciaal diegenen te duperen die de au to gebruiken voor het woon-werk-verkeer gedurende de spitsuren en dan vooral in onze steden in het Westen. Vergeten wordt, hierbij echter dat slechts een ge deelte van het verkeer tijdens de spits uren bestaat uit hen dié de auto de rest van de dag niet nodig hebben en die dan bovendien een openbaar vervoermiddel als bruikbaar alternatief hebben. Vele deelnemers aan het spitsuurver keer' moeten evenwel ook gedurende de tussenliggende uren hun auto gebruiken (artsen, vertegenwoordigers en tal van andere groeperingen) en deze mensen zouden op onrechtvaardige wijze de dupe worden van extra belastingen, die juist het doel hebben degenen, die dit zonder ernstige bezwaren kunnen doen. naar het openbare vervoer over te hevelen. Mogen we hier stellen dat er om het gewenste doel te bereiken wel iets posi tievere methoden bestaan, zoals: G Verbetering van het openbare ver voer (hetgeen met name door dé ste delijke vervoerbedrijven in het westen des lands wordt nagestreefd): G langparkeerders in kantoren- en za kenwijken weren door veelvuldige toe passing van parkeermeters en parkeer- schijven; stop- en wachtverboden in alle stra ten waardoor veel doorgaand wegver keer en- of openbare vervoermiddelen passeren; bouw van parkeergarages buiten de centra der steden (met goed aanslui tende openbare vervoersdiensten naar die centra) en dan wel zodanig dat de bij die parkeergarages aan- en afrijden de auto's niet het rijdende verkeer be lemmeren. verband met de allerweg erkende wen selijkheid de wedloop tussen kosten- en inkomstenverhogingen nu eindelijk eens te beëindigen. Zelfs wanneer alle extra inkomsten uit des heren Geerungs voor stellen zouden worden aangewend" vooi verkeersverbeteringen, dan nog zouden we ons niet kunnen voorstellen dat de besteding van deze gelden de algehele verkeersafwikkeling ten goede zou ko komen. We hebben in Nederland reeds vol doende leergeld betaald .met de instel ling van het Wegenfonds waarvan de gelden alleen besteed worden voor ver snelde bouw van autowegvoorzieningen, terwijl het uitgesproken stadsverkeer, dat nog altijd voor een heel groot deel uit voetgangersverkeer en openbare ver voermiddelen bestaat, van nét Wegen fonds in feite geen cent wijzer is gewor den. Integendeel, een versnelde wegen bouw zal slechts een versnelde toename betekenen van het autoverkeer dat juist in de stadskernen de grootste proble men sehept. ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN en LOSSE BAKJES in alle maten uit voor raad leverbaar. H. v. d. ENDEN Showroom: STRAATWEG 36, R'DAM TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. Schoenmaker Dierenasiel wacht op heropening Nadat enige tijd geleden het dieren asiel in Schiedam mede wegens gebrek aan een toezichthouder moest worden gesloten, is nu inmiddels het gebouw aan de St. Annazusterstraat belangrijk gemo derniseerd. Er is nu gelegenheid tot op name van tien honden en achttien kat ten. Echter kan het asiel nog niet wor den geopend, omdat getracht, wordt een toezichthouder aan te trekken. Zodra dit is gebeurd, zal hiervan mededeling wor den gedaan. „Open huis" bij werf Gusto Het is een jaarlijks terugkerende ge woonte. dat de Werf Gusto (e Schiedam, een „open huis'' geeft die is bestemd zowel om de jeugd gelegenheid te geven met eigen ogen te zien wat er op een werf alzo omgaat, als de gezinsleden van de Gusto-werkers bekend te maken onder welke omstandigheden vader, zo nen of broers iedere dag hier hun werk doen. Er is altijd bijzonder veel interes se voor dit„open huis" en ook nu wa ren er weer plm. 400 gasten van Gusto. Het trof net dat de „Free Enterprise 3" gereed lag om van de helling te glij den en uiteraard werd een „voorbezich tiging" van die gebeurtenis gegeven. Verder stonden alle afdelingen van dit enorme bedrijf voor iedereen open en kon men zien hoe de kiel voor een schip wordt gelegd, hoe het er in de machine hal toe gaat. wat er in de leerschool gebeurt. Bijzonder interessant was de hal, waar in de prachtige luxe zeil- en motorjach ten worden gebouwd. Moge het in de scheeps-nieuwbouw momenteel dan wat moeilijk liggen, Gusto heeft meer pijlen op de boog. o.a. in de boortorens HEr cl Korte Hoogstraat 18 e Rotterdam Telefoon (010) 135763 s droevig te moeten constateren er in de leiding van ons nationa le spoorwegbedrijf functionarissen aan wezig zijn die zonder begrip voor de vervoersproblematiek ideeën en stellin gen betreffende andere vervoerstakken poneren, die onlogisch onbillijk en ook onuitvoerbaar zijn. En dat terwijl deze functionarissen juist zo broodnodig hun krachten zouden moeten geven aan het oplossen van vraagstukken, die een po sitieve bijdrage 'tot leniging van de ver- voersnood kunnen leveren. De aanpas sing met name van ons spoorwegbedrijf aan de hedendaagse vervoersbehoeften in ons land kar helaas geenszins spec taculair genoemd worden. Wij lopen wat dat betreft ernstig achter vergeleken bij andere landen. Het gezegde ..schoenmaker, houd je bij je leest" is dap ook o Mariniersweg l (hk. G.singel) teief. OIO ZE ZIJN ER WEER de vanouds bekende VG0RJAARS-K00PJES in overjarig-nieuwe brom fietsen, enorme keus, volle garantie en service, en inder- STUKKEN GOEDKOPER nu... beduidend goedkoper Geniet rr door zo'i nemen. U tovert altijd een plekje „uit de wind" waar U beter en gerief lijker van zon en frisse lucht kunt genieten. Morgen hebben wij een speciale aanbieding luxe windscher men, 3 meter lang en 135 cm hoog, met versterkte onder- zoom, A driedelige tentstokken, 6 scheerlijnen en 6 haringen. Nu koopt U Uw luxe wind scherm, compleet met suwide foudraal voor nog géén zeven tien gulden. windschermen j 135 cm hoog compleet met 4 tentstokken 6 scheerlijnen 6 haringen foudraal In onze Camping afdeling op de tweede etage verkopen wij deze luxe windschermen van fris ge streept tentlinnen, compléét voor Giin tel. of schrift. I Aan het kwartaaloverzicht van het bu reau Hulsvesting Schiedam ontlenen we, dat het aantal ingeschrevenen vermeer derde met 247 personen tot 5418 en dat van vestigingen toenam met 45 tot 1126. Er werden in de eerste drie maanden van het jaar 523 verhu svergunningen afgege ven. Dit betrof om. 107 nieuwe wonin gen en 217 opschuifwoningen. 31 woning- ruilen, 102 inwoningen. Er werden 680 nieuwe gevallen ingeschreven. Veel wordt de opmerking gehoord, dat bejaar den' in zo geringe mate met een bejaar den-woninkje of -flatje worden geholpen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat: 1. er thans 358 van dergelijke wonink jes (flatjes) zijn. (de z.g- rusthuizen niet meegerekend) 2. onder „voorkeur voor een dergelijk woninkje" staan bij het Bureau Huisves ting ingeschreven 557 aanvragers, die aan de vaststaande gestelde norm vol doen, n.I. ten minste 65 jaar alleen of 130 jaar samen. Hiervan meest GGD-gevallen, die veel al ook een grote bovenwoning vrijlieten. Voor de bejaarden gelden als toewij zingsnormen hoofdzakelijk: 1 urgentie van de GGD-verklaring (voornaamste) 2. de leeftijden: 3. de grootte van de leegkomende wo- 4. de datum van inschrijving vanaf.de gestelde minimum leeftijds-grens. Het is duidelijk, dat oneer bovenge noemde omstandigheden de „doorstro ming" naar specifieke bejaarden-wonink jes slechts in langzaam tempo kan ge schieden. Het aantal ingeschrevenen bij het Bu reau Huisvesting, dat een kleinere wo ning wenst te betrekken, en een ten min ste twee normale kame/s grotere woning vrijlaat, is thans plm. 300. Van dergelijke gevallen zijn er sinds 1 januari 1965 aan een kleinere woning geholpen: 115. Een niet gering aantal Als criteria worden zoveel mogelijk aangehouden: 1. eventueel GGD-verklaring: 2. grootte van de woning, dié vrijgela ten wordt: 3 of iemand voor de vrijkomende klei nere woning geschikt is; 4. of de huurprijs van een kleinere wo ning overeenkomt met het inkomen van de kandidaat: 5 bereidverklaring van de eigenaar van de kleinere woning. In de toekomst zal het terrein, be grensd door de Vlaardingerstraat, de Ke- thelstraat en de Vellevest, bouwrijp ge maakt moeten worden. De verbreding van de Vlaardingerstraat, die een belang rijke ontsluitingsweg zal worden, staat op het programma. In dit terrein loopt een watergang, die met een heul in de Vlaardingerstraat, de verbinding vormt tussen de Vellevest- gracht en de Korte Haven. Deze heul heeft een functie in de waterhuishouding, m.a.w. zij wordt gebruikt bij het door spuien en voor het lozen van boezemwa ter van Delfland. In de toekomstige situatie kan deze dijkopening niet gehandhaafd worden. Haar onmisbare taak dient echter i te worden. De aanleg gracht en niet meer de Korte, de plaats daarvan de Nieuwe Haven, is dan ook noodzakelijk. Om dit werk t.z.t. tijdig tot uitvoering, te kunnen brengen dient thans de voor bereiding ter hand genomen te worden, in de vorm van de vervaardiging van een schetsontwerp met globale kostenraming, voorafgegaan door grondmechanisch on derzoek en opmetingen. Haar aan zijn uiteraard kosten verbonden. Deze wor den geraamd op 10.000, welk bedrag als voorbereidingskrediet ter beschikking moet "'orden gesteld. Met ingang van i oktober a.s- zullen voor het kleinverbruik van gas de tarie ven gelden, zoals deze zijn aanbevolen voor de samenwerkende organen. Kort samengevat houdt deze actie het volgen de in. De gasverbruiker, die nieuwe ver- warmings-apparaten laat aansluiten tij dens de ombouwperiode van de sector waarin hij woont, ontvangt een hoeveel heid gas gratis. Deze hoeveelheid gas zal kunnen bedragen 300, 500, 600, 800 of 1000 m3. De leverancier van het verwar mingsapparaat en het gasbedrijf zullen op 50/50 basis de kosten .van deze gra tis gasleveranlie samen dragen. De regeling van deze actie is volledig uitgewerkt in een nota, die voor u ter inzage ligt. De actie cadeaugas is in wezen een beperkte prijsverlaging, waarmede strikt genomen wordt afgeweken van de tarief stelling, zoals deze door u is vastgesteld. Artikel 22 van de Verordening houdende bepalingen voor de levering van gas geeft ons echter de bevoegdheid in bijzondere gevallen gas tegen lagere prijzen te le veren. Aan de hand van deze bepaling besloten wij tot de actie cadeaugas, die de instemming heeft van de Commissie voor de Technische Bedrijven, over te gaan. .in de huid gezondheid en zuiverheid Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00- 17.00 uur, behalve op zaterdag en zon dag: Beige dameshandschoen, rode dames handschoen, 1 paar zwarte dameshand schoenen, blauwe nylon regenjas, ring - met 10 sleutels, kleine lipssleutel, brom fietsplaatje IvlXS 357, 1 éénpersoor.soed (wolvlokken) verpakt, bruine portemon nee met inhoud, bruine portemonnee m. inh. Te bevragen bij de vinders: autostep H. J. Goudswaard, Thomas, a Kempis- straat 48a, kinderfiets, Seip. Sweelinck- singel 12, autostep, Groenenberg Klaas Katerstraat 22; sweater en baddoek, v. Raaij. Schimmelpemiinckstiaat 31: 2 damesshawls, Leeuwens, Marconistraat 45a, damesshawl Vrauwdeunt, Snellius- singel 44a, 1 paai grijs lederen heren handschoenen Coté Snelliussingei 48a, baddoek, washandje en zwembroek, v. d. Ende, Van Oldenbarneveltstraat 124, kin derpetje Brugmans, Lange Singelstraat 30, broche, De Vries Molensingel 115, he renhorloge met rekbandje Bijloo, Mo- lensingel 55, bankbiljet Steenoven, Hol). Wijnhandel, Schie 112. bedelarmbandje Pronk, Lekstraat 74d kettinkje met me daille Van Dorp Meeuwensingel 110, par kiet, Groeneweg. Oostsingel 102, pape gaai Van Ewijk, Larige Haven 128a gro te bastaard boxer, Dierenasiel Abraham van Stolkweg, Rotterdam herenbril in brillenetui, J. van Leeuwen. Talmalaan 19, sleutelbos (5 sleutels), mevr. Mul der. Burg. van Haarenlaan 1398, ring met 2 sleutels Roeling Van Limburg Stirum- straat 63, ring met 7 sleutels, Schiedam- se Bewakingsdienst, Korte Singelstraat 16b, bos sleutels in blauw eiui, Prins Vlaardingerdijk 201, ring met 2 autosleu teltjes Kuiters, Wattstraat 60b. Bril met blauwe glazen, Van Kruithof. Rem- brandtlaan 94b; laadklep van vracht auto, Ruigrok, Mesdaglaan 16b; etui inh. rijbewijs e.a., Post, J. A. Alberdingk Thijmstraat 22a; transistor radio. C. de Bouvrie, Julianalaan 30, hondenriem 133330 (penning), v. Noordt, Julianalaan 108, zak met aardappelen, Blankenstein, Mgr. Noienslaan 624; bruine portemon nee met kam, Sehulze, De Meesterstr. 17, herenportemonnee met inh. Collignon. Burgem. Stulemeijerlaan 81, damespor temonnee inh. o.a. oorbellen en fietssleu- tel Ruseier Jan v. Zutphenstr. 77. etui met shag, Landsbergen, Joppelaan 8, le-' gertas met inh. v. Kokken, Singel 111, plastic kindertasje met inh. Vrauwdeunt, Troelstralaan 161, kinderparaplui, Fijne- dam, zwarte handtas met inh. Baart, v. Musschenbroekstraat 20a, geblokte kin derportemonnee Prein Valeriusstraat 30, herennortemonnee met inh. Van Veen, Kortlandstraat 10, bruine aktentas met inh. Ouwerling, Benzinestation, Over- schieseweg herenportemonnee met inh. Dunnes, Speenkruidstraat no. 12. Vlaar- dingen. Het heeft wel lang geduurd eer de vergunning er was voor de bouw van zes Bogaerswoningen aan de Huis te Velde- laan te Maasland. Maar thans is het zo ver dat de nodige papieren er zijn. zodat met de bouw begonnen kan worden. Aanbestedingen in tie woningbouw Het gemeentebestuur van Schiedam heeft aanbesteed het bouwen van 231 wo ningen ten noorden van de Delflandse- weg in Nieuwland-oost en 351 Elemen- tum woningen in GroenoOrd-noord met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: Fa. v. d. Sluis en Zn. Spijkepisse, f 466.400, Joh. Verbrugge, Vlaardingen t' 453.525, fa. gebr. Schelvis, Heemstede f 440.750, C. G. v. d. Hoek, Hoenkoop, f 380.000, H. Rienstra, Nieuwerkerk aan den IJsse! f 379.000, N.V. Aanemings- bedriji. Zaandam, f378.700,' fa. vgebr. H. en G. Lagendijk, Rotterdam, t'357.799, N.V. Aannemings Mij. De Vries, De Lier f 340.000, N.V. Kleinekoort, Poot en Baade, Schiedam f337.90 0, Aannemingsbedrijf Oosterwij k Rotterdam 333.000. Voorts is aanbesteed het verrichten van straatwerk, riolering enz. in verband met de verbetering .dei- Burg, van Haarenlaan. De werken aan de ventwegen en aansluitende wegen en rij wielpaden. Ingeschreven werd als volgt N.V. Aan- neinings Mij. de Vries, De Lier 380.000, fa. gebr. H. en G. Lagendijk, Rotterdam ƒ368.699. C. G. Hoek, Hoenkoop 368 000, Aannemingsbedr. Oosterwijk, Rotterdam 365.000, N.V. Aannemings Mij te Den Haag l 364.300, A. Hoogeboom, Rijpwete- ring 362.500, Jof. Verbrugge, Vlaardin gen 361.583, Chr. N. Wagner, Rhoon 359.000. fa. gebr. Schelvis, Heemstede t 352 500, H. Rienstra, Nieuwerkerk a.d. ÏJssel ƒ350.500. v WurliTzer s met recht van koop vanaf 0 per mnd. zonder eerste storting. DEMONSTRATIES van de modellen 1966 te Rotterdam dag. van 10 tot 4 uur door onze Wurlitzer-organist Joop Walvis. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.— met recht van koop vanaf P. mnd. zonder eerste storting Let wel: HOGE LNRU1LWAARDL voor uw oude piano en orgel. Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1966 bij de Wurlitzer-importeur: Voor meubels, tafels, wanden, deuren en auto-bekleding... U kunt 't zo gek niet verzinnen of kunstleer is dè ideale stof om van oud nieuw te maken. Op onze afdeling kunstleer zoekt U uit tientallen soorten de beste en mooiste uit... de Juiste soort... maar dan voor prijzen, die niets meer met de werkelijke waarde te maken hebben. Een voorbeeld roemen we U... kunstleer met geschuimde rug, 130 cm breed, soepel, oersolide en prachtig mooi van kwaliteit, normale prijs ruim een tientje, maar nCi voor nog géén twee en een halve gulden. boorkranen. enz. In verband met deze bezoekavond bestond voor de jeugd ge legenheid om deel te nemen aan een tekenwedstrijd met als onderwerp: „Gus to, een speciaal bedrijf', waarvoor di verse prijzen beschikbaar waren. Sportzaken besproken In Musis Sacrum is door de afd. Schie dam van de P.v.d.A. een sportconfe- rentie gehouden, waarvoor geringe bé- langstelling bestond. De voorzitter van de commissie, de heer J. Scheffers be treurde dit feit. De heer K. van Driel uit Rotterdam besprak de sportorgani satie in het algemeen en wees op de algemeen toenemende belangstelling hier voor. De heer J; Schipper sprak over de sportaccommodatie waarna mr. P. van Bochoven de verhouding lussen overheid en de sport behandelde, waarbij hi.i wees op de financiële belemmeringen in deze- Hij deelde mee, dat de wielerbaan op Harga ongeveer f 300.000 kost. Mutaties bij gemeente Met ingang van 1 april is het parate deel van de uitrukdienst van de Schie- damse brandweer, de zgn. wachtdienst- ploeg, uitgebreid met 16 man. Aan elk van de 4 groepen zijn hierdoor 4 man schappen toegevoegd. Deze extra man schappen fungeren in beginsel als reser ve-aanvulling op de bestaande groepen. Voor de weekeinden en vakanties be tekent deze uitbreiding een versterking der eerste uitrukgroep. In het tijdvak 1 jan. - 31 maart van dit jaar werd 50 maal de hulp van de brandweer ingeroepen. Er waren 21 bin nenbranden. 17 buitenbranden, 1 uit slaande brand. 3 scheepsbranden. kunstleer 1BO cm jUHü "breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij kunstleer, in diverse kleuren, 130 cm breed, Giin tel. of schrift. Het jaarverslag van de afdeling Schie dam van de vereniging Pro Juventute maakt er melding van, dat in 1965 totaal 30 kinderen uit 22 gezinnen door de Kin derrechter onder *>ezicht werden gesteld, terwijl dit van 43 kinderen uit 35 gezin nen werd opgeheven. De totale bemoei ing betrof 170 kinderen uit 120 gezinnen. In het afgelopen jaar waren er 61 vrij willige medewerkers in functie, waarvan 48 als gezinsvoogd. 12 als vrlj-patroon. kwamen 43 ouders via verwijzing op het bureau. Aan het einde van het verslagjaar bestond nog contaci met 16 gezinnen betreffende 22 kinderen Voor 63 gezinnen werd een oplossing ge vonden in 'n kort contact waarin de con tacten in verband niet de zomeractivitei ten zijn inbegrepen. Voor 25' gezinnen waren meer dan vijf contacten, hieron der worden ook de langdurige begele- digscontacten gerekend. Voor 26 gezin nen werd verwezen naar een andere in stantie, na een kort contact of na een langdurige voorbereiding. In 7 gevallen 'hiervan wérd een ondertoezichtstelling door de Kinderrechter uitgesproken. Ge zien de vrijwilligheid van 't contact met ons bureau komt deze tot stand door een verwizing van de ouders naar 't spreek uur van de Raad voor de Kinderbescher ming, dié de verdere voorbereiding ter hand neemt. Een vrij patronaat kwam via aanmelding op het Spreekuur tot stand. Een begeleidingscontact werd overgenomen van de uit Schiedam ver trekkende -school-maatschappelijk werk ster. Voor de vier kinderen werd een uithuis plaatsing geregeld: twee plaatsingen in een BJI-internaat. waarvan één na on derzoek van de gemeentelijk psycholoog, een plaatsing in een pleeggezin en een plaatsing na advies van een MOB in een observatiehuis: deze laatste met mede werking van de GG en GD en op kosten van de Gemeentelijke Dienst voor Socia le Zaken. De overige afrondingen werden onderscheiden in paedagogische. psycho logische of sociale hulp. Consulten: 38 maal werd advies ge vraagd over de te volgen weg bij moei lijkheden met kinderen. In het merendeel der gevallen vond qverleg plaats welke instantie de beste hulp voor het betref fende gezin kon bieden Ruim 49 vrijwillige medewerkers wa ren aan het einde van het verslagjaar gezinsvoogd of gezinsvoogdes over 82 kinderen uit 56 gezinnen; de oeide jeugd- maatschappelijk werkers hadden 45 kin deren uit 30 gezinnen onder 'oezicht. Op- Spaarresultaten Ook de afgelopen maand was voor de Spaarbank anno 1820 te Schiedam zeer gunstig. Ingelegd werd n.I. f2.331.364,62 en terugbetaald f 2.170.154,74, tegen een inleg en terugbetaling van respectieve lijk 11.905.623.28 en f 1.769.458.96 in april 1965. Het inlegoverschot van de eerste vier maanden van 1966 kwam op f 2.083.789,32 (januari t.m. april 1965 f 1.537.437.38.). Het totaal tegoed van inleggers was op 30 april 1966 f56.908.605,39. Een spec taculaire groei als wij bedenken dat het tegoed op 30 april 1965 (50.680.811,78 bedroeg. Ultimo april 1966 waren de sal- di-tegoed van spaarders voor f29.213.236,10 belegd in effecten, voor f 9.026.554,91 in hypotheken en voor f 16.185.130,84 in onderhandse leningen i gemeenten e.d., terwijl de onbelegde bedroegen. nieuw daalde het aantal gezinnen, waar mee de vereniging via de gezinsvoogdij contact had; daar het aantal nieuwe ge zinnen ift deze sector met het voorgaan de jaar overeenkwam, werd de daling veroorzaakt door het aantal beëindigde gezinsvoogdijen. Daartegenover is het (antei gezinsvoogdijpupilien dat niet thuis was, gestegen, ook in absolute zin, zodat 50 pet. der gezinsvoogdij-pupillen in een inrichting, pleeggezin of elders verbleef De uitoefening van een gezinsvoogdij over een jongen en een'meisje dat niet thuis verblijft, heeft een eigen inhoud en stelt speciale eisen; dit wordt nog ver sterkt wanneer de nbo.dzaakvan een uit huisplaatsing de aanleiding tot de onder toezichtstelling is en direct Dij het begin der maatregel gerealiseerd -noet worden. Het vinden van vrijwillige medewerkers, die de tijd hebben, en bereid en in staat zijn deze gevallen te behartigen, blijkt niet eenvoudig en dikwijls niet mogelijk. De financiën blijven een grote zorg voor de vereniging. Ondanks een gerin gere personeelsbezetting en een verho ging van het subsidie van de apparaats kosten in de gezinsvoogdij-sector is er een niet onbelangrijk tekort op de ex ploitatierekening. Reeds het vorige jaar werd gesteld dal blijvende bezetting van anderhalve kracht voor het preventieve werk waarschijnlijk niet mogelijk zou zijn; de vereniging blijft echter naar middelen zoeken om tot uitbreiding te komen. Het subsidie van de Gemeente Schiedam is in dit verband een belang rijke steun. middelen f4.997.031,35 1 HIER IS HET PELGRIM GASFORNUIS Met VIER branders en extra sudder zeer grote met veiligheidsknoppen En nog vele extra's die U moet gaan zien bij Uw handelaar!

De Havenloods | 1966 | | pagina 13