bij huisman ■m Tafeltennistoernooi gespeeld in nieuwe sporthal Margriet ^Qeclttóc/edinc/etjeó w SPIDO ROTTERDAM IVOROL BUITEN EXPOSITIE Burgemeeester reikte pri jzen uit 4 in één f fSA P& HAVENLOODS VRIJDAG 20 MEI 1966 4 KORTE HOOGSTRAAT 15 1E MIDDELLANDSTRAAT 98 WQLPHAERT3BOCHT 218 - opvouwbare paraplu. 109^ bespanning nu... beduidend goedkoper Al bent U nu nog zo gesteld op Uw eigen merk badzeep... toch moet U eens een proef nemen met deze verrukkelijke zeep, met parfumering „tabac". nubeduidend goedkoper der Heilige tiemandad le horen. „En uw kanarie'', besloot mr. Van Vloten, „mag le volgende keer wel thuisblijven. Aan demonstraties hebben we hier zo'n ge weldige behoefte niet". Teleurgesteld pakte M. zijn kooitje. „Het zou de zaak anders heel wat ver gemakkelijken", poogde hij voor het laatst, „want dit vogeltje zou u kunnen vertellen dat je met de lijmstok niks vangen kan". De zaak werd aangehouden. I Iet spijbelen van haar dochter was de reden, dat de Schiedarnse C.E.M.—Q. voor de kantonrechter moest verschijnen. Mevrouw G. begon voor mr. W. E. van Vloten met uiteen le te "en. dat zij er bepaald geen kiraad in zag. dat haar dochter zo lang niet, de lessen had ge volgd. „Ze moest van de hoofdonder wijzer naar een andere school", zei ze op gepikeerde toon. ..maar die school die ze ons hadden opgegeven beviel ons „Was er dan geen andere", wilde on middellijk mr. Van Vloten weten. „Nee", antwoordde mevrouw G. kor zelig, „er was niks. Tenminste niks dat twij goed genoeg voor haar vinden". De verdediging van de verdachte jmaakte geen noemenswaardige indruk op de kantonrechter. Tegenwoordig zijn er toch voldoende goede scholen", vond hij. „Kan wel wezen", antwoordde de ver dachte, „maar ik", en hierbij keek ze de drie heren afzonderlijk aan. „kén niks vinden. Ik ben ov.eral geweest, maar ner gens hadden ze iets. Uren heb ik in de rij gestaan en ten slotte heb ik dan iën school opgekregen en daar doe ik mijn dochter niet naartoe". ..Daar blijkt anders niets van uit het proces verbaal", onderbrak de kanton rechter. ..In het rapport staat, dat het schoolgaan van uw dochter u totaal niet interesseerde en dat u geen enkele poging hebt ondernomen om haar op een indere school te plaatsen". „Ik ben overal geweest", antwoordde mevrouw G. stug. „en d'r was niks". ..Waarom was die school die men u had aangeraden eigenlijk niet goed", wilde de kantonrechter weten. .Jlij was niet goed", antwoordde de verdachte op een toon alsof dat vanzelf sprak. ..Dat vraag ik niet". „We hebben er naar geïnformeerd". Tanden btank-Adetn fris Onbetwist de beste tandpasta van tenten en tentbunga- artikelen. OPENING Zaterdag 21 mei a.s. (Zondags gesloten) Plaats: MARNIXIAAN hoek Mr. Vrrschuurstr Vlaardingen ZEER SPECIALE AANBIEDINGEN MART VAN DAM Ketheiweg 79 Vlaardingen Tel. 0U9I-2SO4-5769 Burgemeester h. Koeifsema kon dinsdagavond een hartelijk applaus in ontvangst nemen bij de mededeling, dat hij juist die dag een jaar -aan hel hoofd van de gemeente Schiedam staal. De mededeling werd gedaan door de heer J. v.d. Griend tijdens de bijeen komst ter uitreiking van de prijzen die zijn behaald bij de jongste Aationale fees telijkheden. De heer Van de Griend dankte de burgemeester, dat deze het beschermheerschap van de nieuwe stich ting viering Nat. Feest- en Gedenkdagen heeft willen aanvaarden. De burgemeester heeft, alvorens de prijswinnaars bekend te maken, zijn gro te waardering uitgesproken voor het geen het comité met veel medewerking heeft weten te bereiken en bracht daar voor namens alle gemeentenaren harte lijk dank. De prijzen door de jury toegekend voor de Lichtstoet zijn als volgt: groep 1 In dustrie. 1. Werl Gusto. 2. Wilton-Fijen- öord, 3. Gulf; groep Grootbedrijf: Ere prijs: Bouwbedrijf Baron. 1. J. v.d. Moe zel. 2. v.d. Bor. 3. gebes. Scheffers, 4 Waldo. 5. Aurotax: groep Kleinbedrijf: 1. fa. Jurgens (wisselbeker). 2. Perwuin. 3. Toba. 4. Iris. 5. Dullaars, 6. Z.H. Eier- handel, 7. v.d. Hil. IS. J. Engelen, 9. Hof man. Groepsprijzen prestatieprijs Brand weer 1. Huishoud- en Industrieschool (wisselbeker). 2. Singel,kwartier, 3. Lans- BERGEN. Waarderingspr bergen, Waarderingsprijs: Drumband Gusto. Het totaal hoogst aantal punten werd door de fa. Baron behaald. Aan vijf wachters bij het Monumenten werd werden de prijzen behaald bij de schiet wedstrijden uitgereikt. Vrije naan: 1. P 1 Drenth 49 punten. 2. J. van Hartings veld 49, 3. D. v. Loopik 40. 4. J. W. Cra mer 45. 6. A. C. v.d. Heiden 43. 7. C. A. v.d. Linden 42. 8. ,1. Kunst 42. 9. J. C. 3. v. Geloven 42. ld. R. G. A. Houthuy- zen 41. 11. J. Roozenbeek 41. 12. M. Kop- peschaar 4i. 13. J. Schotsman 41. 14. C. j. BTeuer 40, 15. R. Rozenberg 40. 16. v. Diggelen 39. Kampioenschap Schiedam: J. Jansen 45 punten. Bekers zijn geschonken door fa. v.d. Bor. Muwi en Bakkerij De Geer. Voor de medewerking welke door de Schiet vereniging is verleend, werd door de Stichting Nat. Feestdagen een geschenk onder couvert aangeboden. Het volgend jaar zal de Jicht stoet voor de tiende maal plaats vinden, waarvoor speciale plannen ontworpen zullen wor- De opening van liet Zakkendragers- huisje zal vrijdag 27 mei plaats vinden door burgemeester H. Roelfserna. Formulieren voor het stemmen bij volmacht zijn in Schiedam verkrijgbaar bij: Gem. Secretarie, Nieuwstraat en bij de volgende K.V.P.-adressen. J. v. Collenburg, Berkenlaan 14, H. W. Me taal, Obrechtstraat 9, P. J. Sonnemans, Nw. Damlaan 617, M. Heinsbroek, Wa randa 184a, B. ten Wolde. Villastraat 53, G Winkes, Hogenbanweg 27b. nieuwste modellen prima stoffen betere afwerking betaalbare prijzen Ruim, sportief, gemakkelijk - daarom kiezen zoveel mannen de kombinatie van sportkolbert en pantalon. Maar he* is ook mannelijk om van die kombinatie kwaliteit en betaalbaarheid te verlangen. Dus: Huisman voor sportieve kleding. Sportkolberts en blazers, vanaf 59.50 Bijpassende Terlenka-pantalons, vanaf 29.75 Herenmode speciaal: nylon ankiets 2,88 2e paar 0.99 Plantjes water geven is meestal een alledaagse gebeurtenis voor de huis vrouw. Toch zijn hiermee ook enkele nwnneji belast. Het zijn personeels leden van de Schiedarnse gemeente die de plantenbakken in Schiedam van het benodigde water voorzien- IJ ET massale toernooi, waarmee in het kader van de Schiedarnse spoelmaand de ta I el tennissers hun sport in de Sporthal Margriet hebben geïntroduceerd, Is eewel voor de Stichting Sporthal a Is voor de organisatoren een groot succes geworden. Voor de Stichting Sporthal, omdat d-eze apeelgelegenheid ook voor een monxtrrloernooi als dit (35U deelnemers. 799 inschrijvingen) een welhaast Ideale is gebleken. Voor de organisatoren het Schiedarnse T.S.F. en het Rotterdamse Germinal tezamen omdat het toernooi een uitstekend verloop had en ondanks de grote inschrijving reeds om 9 uur 'n avonds, slechts weinig later dan was gepland, mei de prijsuitreiking door toernooileider i. 1). Oegreef kon worden geëindigd. Genen hel succes van deze dag mag het ais stellig worden aangenomen, dat er regelmatig grote Ufeltennis-evenementen in de Sporthal zullen komen, waarbij zelfs al is gesproken over de open Nederlandse kampioen Schappen internationaal De heeft verrassend W. Schoonemeijer iNedlioyd) ais over winnaar opgeleverd. Grote: echter was de verrassing van de uitschakeling tan de favoriet B. Schoofs in de kwartfina le door P. van Ham U.C.V.i Deze be reikte via een zege in de halve finale op E. v. d. Berg de finale, waarin W SchooEvetneijer (door een ook al verras sende zege op C. Deken van SNL-Smashi zijn tegenstander weid. De hoofdpartij van het toernooi leverde W. Schoooe- m'eier een vrijwel moeiteloze zege op (21-12 en 21-15). C. Deken werd derde. De dames-hoofdklasse is gewonnen door de Rotterdamse Ria Bogmans (Een dracht). echter niet dan 11a een felle strijd in de finale tegen mej. M. ten Broek (H.O.C.) De uitslag geelt de span ning en onzekerheid tot vrijwel het laat ste ogenblik aan (17—21, 2138 «1 21-16). Marijke Kusters (Elan) werd derde door een 22—20 21—15 overwinning op mej I. Krank (D.V.C.). De junioren A-klasee bracht het groot ste sukses: Nico van Slobbe (Service) •werd winnaar me£ R. Joëls (St. Hoger- T.S.B.) als tweede en G. Kiaassen <JCV) als derde. In deze groep kwamen geen verrassing voor: de als nr. 1 tot en met 4 geplaatsten bereikten alien de hal ve finales, waarin N. van Slobbe van G. Kiaassen en R. Joëls vail E Seelaar won. De finale N. van Slobbe—R. Joëls leek aanvankelijk een verrassing te gaan opleveren: de Hagenaar won de eerste game met 18—21. Daarna herstelde Ni co van Slobbe zich echter uitstekend en met de cijfers 21-13, 21—10 weid hij toch nog overtuigend winnaar van de 1 A-klasse. Het dubbelspel ere-lioofdklasse heeft na een bijzonder spectaculaire strijd een zege opgeleverd voor B. SchoofsW. Schoonemeiier In de finale troffen zdj H. StolkP. Joëls als tegenstanders. De eerste game werd door laatstgenoemden met 21—17 gewonnen en bij de stand 2020 in de tweede game leken de kan- rzeer gering. Tot 26—26 bleven de par tijen volkomen aan elkaar gewaagd, doch toen sleepte het Amsterdamse Ned- lloyd-dubbel een 2826 game-z.ege én een derde game uit het vuur. Gedesil lusioneerd moesten Stolk-Joëlr daarin toestaan, dat Sdhoofs-Sehoonemeijer met 21—11 toch nog de eindzege naar zich toetrokken. Buiten de fraaie eerste plaats van N. van Slobbe in de junioren A-klasse boek ten vertegenwoordigers van Scihiedamse verenigingen nog enkele suksessen. A. Braak (NO.AD.) bereikte in uitsteke de vorm de finale overgangsklasse, doch dolf daarin tegen B. Tortier 'Bloemen- lust> het onderspit met 18 212114, 18—21: een tweede plaats dus voor A. Braak A. Nuis iT.S.F. veroverde een Se prijsje in de vierde klasse en D. Boer-ii. Eikmans (Service) boekten een zeer goede zege In het dubbelspel over gangsklasse: in de finale werden Kan- bier-Schouten met 21 17. 15-21. 21—9 verslaeen. Ten slotte hielden L. de Ligt- S. Fomcke (Noad) de tweede prijs dub belspel 4e klasse in «gen stad. De zeer fraaie verenigingsbeker, uif- 1 weet heql goed. dut ik geen beste jongen ben. Edelachtbare", begon de Vlaardinger H.M. „maar aan dal. wat ze me daar in de schoenen willen schuiven heb ik me niet schuldig ge maal:!". M. wees op het dossier, dat opengeslagen voor de kantonrechter lag. „Ik geef toe", vervolgde hij,-dat ik wei- eens dingen heb gedaan die niet door de beugel konden. Maar dat. Nooit". Ten bewijze schudde hij misprijzend het hoofd. M. werd ten laste gelegd dat hij zich zou hebben schuldig gemaal# aan een misdrijf, dat de verboden voortzetting is van het vangen van vogels door mid del ran de karnstok. waarbii M. ironie sijsjes op het oog had gehad, zodat hij. eenvoudiger gezegd, terecht moest staan wegens sijsjeslijmen. Samen met een vriend was hij betrapt toen ze met lijm bestreken stokken door de weilanden trokken, welke bezigheid volgens M. echter niet de minste aanwijzing op leverde. „Ik ving geen vogels", hield Ir, voor de kantonrechter staande, „daar waren die stokken niet voor". „Wat deed u dan in het veld?", wilde de officier van justitie weten. M. haalde zijn schouders op. Daarop h*4 hij geen antwoord. Jloz kwam het dan", vervolgde de officier, „dat de bij uw vriend aange troffen vogel Kjm op de kop had". -Ook hierop moest M. het antwoord schuldig blijven. „Ik weet het niet", ver dedigde hij zich nog. „maar met dja lijm stokken had datniets te maken". Ten bewijze van de onjuistheid van het proces verbaal had M. een vogeltje meegebracht. Een kanariepiet in deze. want- sijsjes zijn een verboden bezit en met dit vogeltje wilde hij de inbeslagge- nomen lijmstokken demonstreren, waar bij zou moeten blijken, dat de vogels zich gemakkelijk zelf konden bevrijden en dat hij, dientengevolge, het hem ten laste gelegde misdrijf niet kon hebben gepleegd. „Een dier is trouwer dan de mens", zei hij theatraal, terwijl hy het kooitje voor de kantonrechter plaatste, „en dit dier zal het bewijs van mijn onschuld leveren". „Laat u voorlopig maar", onderbrak de officier, „ik had liever, dat u mij rens vertelde wat tl met die Hjmbestreken stokken in de bomen deedVissen M. maakte een ontkennende beweging. „Vissen niet", zei hij. „Maar vogeltjes vangen ook niet". De kantonrechter vond het beter, toen M. zo overduidelijk te kennen gaf niet te willen zeggen wat zijn bedoelingen in de weiden waren, de zaak aan te houden om naast M. ook nog de dienaar zei de verdachte. Ze aarzelde even. „En toen besloten we dat hij niet goed was". Zeggen wat er volgens haar verkeerd was aan de haar voorgestelde school wilde ze blijkbaar niet. „En omdat die school verkeerd was dacht u dat het maar beter was wanneer u uw dochter botweg thuishield", vroeg de officier van justitie. Zeker", antwoordde mevrouw G. „als ze niks anders hebben dan scholen waar we niets mee te maken willen hebben". Mr. G. G. Abelm knikte. „Ik geloof", richtte hij zich tot mr. W. E. van Vloten, „dat de maatschappij niet gediend wordt door de jeugd om allerlei redenen van school wordt gehouden, zeker niet", ver volgde hij, „als het redenen zijn als hier worden aangevoerd". Hij eiste tegen de verdachte een boete van 100 gulden of 20 dagen waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. „Hoe moet ik dat betalen", stoof on middellijk nadat de officier zijn requi- sitoor had beëindigd mevrouiv G. op. „Mijn man is ook maar werkman en per slot van rekening heb ik nog meer kinderen". „Dat is het juist", onderbrak de kan tonrechter, „om hun een zelfde narigheid te besparen wordt een zo hoge boete geëist. De opleiding is een ran de weinige dingen die we onze jeugd kunnen mee geven. noch de jeiugd noch de maat schappij zijn ermee geholpen wanneer ze om allerlei redenen wordt thuis ge- houden". „Geholpen", smaalde de verdachte. „Ze worden helemaal niet geholpen. Ik" zei ze en wees op zichzelf, „ben overal voor m'n dochter geweest, maar niemand heeft er ook maar dat voor gedaan" Ze knipte met haar vingers ten bewijze van de geringe aandacht die men aan haar had besteed. ,Ja", besloot ze met dezelfde verontwaardiging, .jze geven scholen waar een fatsoenlijk mens zijn kinderen niet naar toe doet". „Maar wat was er dan met die school informeerde voor het laatst de kanton rechter. „Tegenwoordig moet elke school aan de gestelde normen voldoen, dus ik begrijp niet wat u tegen een u aange wezen school kan hebben". „U niet", vervolgde de verdachte, lang zaamaan in de ban van haar eigen woor den gekomen, „u niet. Maar ik wel. Ik weet wat een zootje het daar is". Ze pakte haar tas en liep met een kwaad gezicht naar de deur. „Ik", zei ze terwijl ze de kruk naar beneden drukte, „ik heb m'n informaties ingenomen, en mijn doch- Mevrouw G. werd veroordeeld tot een boete van 100 gulden waarvan er 75 voorwaardelijk waren. geloofd voor de vereniging die de beste prestatie levende, kwam in het bezit van de vereniging Red Star uit Tilburg, die in de punten-eindstand een ruime voorsprong had op Eendracht (Rotter dam:. Bij de uitreiking v«n deze prijs legde de toerftooicommissie er de na druk op dat ze is ingesteld om voor vol gende toernooien een massale vereni- géngs-inschrijving te stimuleren. Ten slotte volgen hier de volledige Bit- slagen van de 18 klassen waarin is ge speelt!. Erekl. 1 W. Sehoonemeijer. 2 P. van Ham. 3 C. Deken: hoofdkl. 1 F. Kraayenga, 2 D. War les 3 J. Knikken- berg: Ovg. ki. 1 B. Tortier, 2 A. Braak. 3 F. Joossen: le kl. 1 L. van Leuffen 2 L. de Krijger. 3 B. Tortier: 2e kl 1 Th. Nooy, 2 J. van Ierse], 3 H van Paridon; 3e kl. 1 J. van lersel. 2 N. Schmidt. 3 H. van Paridon: 4e kl 1 G van Beek. 2 N. Schneiders, 3 A. Nuis; dames hfd-le kl. 1 R. Bogmans, 2 M. ten Broek. 3 M. Kusters: dames 2e kl. 1 A. van Ommering, 2 P. de Kriger 3 1. Frank: dames 3e-4e kl. 1 J. Hubers. 2 J. de Lijster, 8 B. Otto: jun. A 1 N. 850 parkeerplaatsen voor de deur van Slobbe. 2 R. Joëls. 3 G. Kiaassen: jun. B 1 A. van Zoelen, 2 H: Chrispijn, 3 P. Roodenrijs. Dubbel ere-hfd. 1. Schools-Schoonemeijer. 2 Stoik-Joëls; Ovg.-le kl. 1 Boer-Eikmans, 2 Kanbier- Schouten: 2e kl. 1 Stein-Ammerlaan, 2 v d. Waarde-Pas; 3e kl. 1 v. Iersel-de Bruin, 2 Wilson-v. Veen; 4e kl. 1 v. d. Linden-v. d. Muranik. 2 v. d. Ligt-Fonc- ke: jun. 1 Joëls-Rodenrijs, 2 Deneer- Cl ubbladeimietiHs In ..The Smasher" wordt geconsta teerd. dat door de reeds gespeelde wed strijden, de nieuwe sporthal uitnemend geschikt is voor deze wedstrijden, het geen ook dooi- „cracks" wordt bevestigd. Getracht zal worden beslag te leggen voor 's vrijdagsavonds op drie naast el kaar gelegen badmintonvelden. Volgens mededeling in „Op naar de velden", is deze Chr. korfbalvereniging aangezocht het Schiedarnse jaarlijkse korfbaltoernooi te regelen. De Sportraad heeft medegedeeld, dat van 6 juni—15 juli de rustpauze voor de velden bestaat. In „Hermes-D.V.S." wordt er de aan dacht op gevestigd, dat door het ver wijderen van struiken aan de zijde van Groenoord. de nieuwe verkeersweg zicht baar is geworden, hetgeen echter ook het rumoer doet toenemen, dat op het cricketveld storend werkt. Ned. h.erv. bejaarden hui* in augustus open De werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe Ned. Herv. Bejaardenhuis voor Schiedam zijn thans zover, dat naar verwacht wordt, dit in augustus in ge bruik kan worden genomen. Er waren vele honderden aanvragen voor een flat je en als gevolg daarvan is thans reeds een wachtlijst aangelegd, nadat een se lectie was gemaakt uit de aanvragers. Tot administrateur van het tehuis is benoemd de heer D. Nels. terwijl ook verplegend en huishoudelijk personeel i» aangesteld. Als U parkeerproblemen heeft en U moet een stuk lopen voor Uw bestemming... meestal nog in de regen., dan is deze para- pluie dè oplossing. Een opvouwbare herenpara- pluie, normale prijs f 40.-- samengevouwen 44 cm iang, uit geklapt net zo groot als een nor male parapluie - een luxe aan schaf, nu voor ieder betaalbaar. Morgen koopt U deze solide heren paraplules, opvouwbaar en ideaal om in aktetas, Jaszak of auto mee te nemen, met 100% Nylon bespanning, de knop overtrokken met ledervinyl en met blank stalen binnenwerk, morgen voor nog géén vijftien gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze opvouwbare heren parapluies, met 1 jaar garantie op binnenwerk en bespanning, en met leder vinyl foudraal, kleur Drie grote stukken luxe „Tabac" zeep, waarmee Uw bad een verfijnd genot wordt, badzeep 120 gram per stuk), uit de series van 1.95... heerlijk geurend, rijkschuimen(j, nu >g géén tachtig cent. Vrijdag en Zaterdag verkopen wij deze zakken met 3 grote stukken „Tabac" WVËWI badzeep, Géén tel. of schrift, best. Ur grint ecu :eer markant stukje oud-Schiedam verdwijnen, waaraan de slopers met vaardige hand werken. Het is het „verzonken gedeelte aan de Broersvest. waar sinds jaar en dag de familie Stokhof was gevestigd.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4