^Q-ecUtóc/eclmgetjeó Blirg. Van Haarenlaan nu helemaal geopend VERBLUFFENDE CHINESE TOEREN IN DOELEN Vragen staat vrij... :s.,, 498 mm? hebt u het nieuwe gasfornuis al bewonderd bij UW HANDELAAR? WASAUTOMAAT Rentevoet stijgt Cas cadeau Overtrekt nu Bankstel Turndag in Sporthal werd groot succes Lm» ^vLinLUUDü DONDERDAG 26 MEI 1966 HET gaf nog een beetje geharrewar, de onofficiële opening van de gere construeerde Burgemeester van Haaren laan. Er was aangekondigd, dat om vier uur ook het laatste gedeelte van de weg voor het verkeer zou worden geopend en er stond op verschillende punten een talrijk publiek langs de weg om getui ge te zijn van dat grootse gebeuren. Een ook de bewoners van de weg hadden zitplaatsen voor het raam inge nomen. Het werd vier uur en er gebeur de niets. Het wachtende publiek werd al ongeduldig, niet iedereen had er de tijd voor genomen. Het duurde tot ktv^rt voor vijven voor dat het grote moment was aangebroken en brigadier Bouwman en- zijn mannen in samenwerking met de bouwers van de weg, borden en hekken op het kruis punt Nieuwe Damlaan - Burgemeester van Haarenlaan wegsleepten. De wachtende, enthousiaste autobe stuurders wilden meteen al hup rech ten op de autoweg doen gelden, maar de weg moest hen nog door de politie worden versperd; er moest eerst een grondige controle plaatsvinden of alle obstakels wel waren verwijderd. De ver traagde opening van de weg was een gevolg van het feit, dat op het kruis punt der Troelstralaah - Van Haaren laan de wegaansluiting nog niet geheel gereed was. De trilmachine moest nog wat grond instampen en de asfaltlaag Is het eigenlijk niet tragisch dat Juist voor hen, die in het dage lijks leven veel moeten sjouwen en staan, de prijs van ruim een tientje voor een paar steun- kousen... èen beetje gortig was! Maar dat Is nu veranderd. Want morgen koopt U niet alleen steunkousen, maar de mooiste N/Ion steunkousen van een zeer békend merk,... dat wij In ver band met de prijs niet mogen noemen... per paar voor nog géén vier gulden. Extra steun door deze prachtige kousen, mèt of zonder naad, die verlichting geven aan ver moeide benen, een uitkomst voor hen, die veel moeten staan en lopen en beenklachten hebben. nylon steun- KOU»en ?ondenr-«>d Vrijdag cn zaterdag verkopen wij deze elegante steunkousen van 100% Nylon, met prima pasvorm, In de maten t/m 11, per paar ttf. of schrift. Het grote ogenblik is aangebroken: de borden die het verkeer reeds Véle maan- den de weg versperden, worden in samenwerking tusseit politie en de bouwers van de nieuwe Van Haarenlaan weggesleept. aangebracht' „Zie je wel, ze beloven maar wat om vandaag de weg te ope nen, ze hadden beter tot maandag kun nen wachten", mopperde een werker. Dat het verkeer dan nog een paar da gen langer de last van omwegen had te ondergaan, scheen- hem minder te de ren. De weg ging tóch open, al was het dus wat later dan aangekondigd. De ge nerale inspectie verliep bevredigend en toen konden de „laatste beletselen" "a- bij de Havendijk worden weggenomen. Even later suisden de auto's over Schiedams modernste verkeersweg, waar door de meest snelle verbinding met 't hart van Rotterdam tot stand was ge bracht en de nieuw aangelegde Horvath- weg en de beide bruggen ten vpUe ef fectief gemaakt. Intussen houdt de verkeerspolitie re gelmatig de vinger op de pols van auto bestuurders èn wordt procesverbaal op gemaakt tegen degenen, die de nieuwe weg als een racebaan zien. Het is ook goed te weten voor wiel rijders en bromfietsers, dat de Burge meester van Haarenlaan voor hen ver boden terrein is, in elk geval op de ge deelten waar het snelverkeer zich be vindt. Dit geldt dus niet voor de zgn. „ventweg" voor wat betreft het verkeer in de richting van de Horvathbrug en aan de andere zijde waar het rijwiel pad gereeds is. Dat is dan tot aan de Nieuwe Damlaan. Verder gaande in de richting van de Vlaardingerdijk, is het rijwielpad nog niet gereed en dus ver boden terrein. De verkeerslichten hoopt men spoedig in orde te brengen, waatfdoor dus voor de overstekende voetgarigers groter vei ligheid wordt gewaarborgd. Nauwelijks hebben B. en W. van Schie dam het ene vragende raadslid beant woord, of het andere heeft alweer nieuwe vragen ingezonden. Hebben B. en W. dezer dagen de heer J. Scheffer (P.v-d. A.) bericht dat het met de veiligheid van de HorvathwegBurgemeester van Haa renlaan echt wel in orde is, mede door het systeem van verkeerslichten en scherpe snelheidscontrole, of daar was de heer Schueler (KVP) die vragen stel de omtrent de kwestie rond het Passage- Theater. Achtereenvolgens worden nu weer vragen gesteld door mevr. J. Krikke1- Hein en de heer J. Scheffers (beiden P.v.d.A.) Eerstgenoemde informeert: 1. Heeft het College kennis genomen van het feit, dat een deel van het openbaar groen ge legen tussen de beide Sterflats aan de Havendijk aan zijn bestemming is ont trokken? 2. Kan het College mededelen of deze onttrekking a. toelaatbaar, is op grond van en in overeenstemming met het betreffende bestemmingsplan; b. de instemming heeft van de commissie voor de gemeentewerken. 3. Kan het College mededelen of deze onttrekking a. toe laatbaar is op grond van en in overeen stemming met het betreffende bestem mingsplan; b. de instemming heeft van de commissie voor de gemeentewerken- 3. Kan het College - voorts mededelen a. door wie het werk is uitgevoerd; b. wie daartoe opdracht heeft gegeven; c. met welk oogmerk die onttrekking is ge- schied; d. wat de financiële gevolgen van een en ander zijn voor de gemeente en eventuele andere bij dit werk betrokken partijen. '„dtai De heer Scheffers vraagt: 1. Kan het College meedelen of het niet van oordeel is dat de verkeerssituatie op de Churchillweg tussen de Sporthal en de Laan van Bol'Es, mede door het ont breken van een voetpad, een ernstig ge vaar oplevert voor de voetgangers en wielrijders die van deze weg gebruik moeten maken. Zo neen, waarom niet? 2. Zo ja, wil het College dan bevorderen dat op de meest korte termijn een aan tal voorzieningen worden getroffen, waardoor het gevaar van ongelukken tot een aanvaardbaar minimum zal worden teruggebracht. 3. Is het College bereid bij het overwegen welke voorzieningen moeten worden getroffen vooral te den ken aan de volgende oplossingen: 1. het aanleggen van een tijdelijk voetpad van bijvoorbeeld betonplaten; 2. het voor schrijven van een lagere maximumsnel heid voor het snelverkeer, bijv. 30 km per uur. 4. Wil het College ten slotte meedelen, waarom gedurende de afgelo pen maanden hieraan zo weinig is ge daan, terwijl herhaalde malen hierop de aandacht werd gevestigd. Welk merk? Welk type? Welke prijs? Vraag de volledige brochure v alle Voorl ichtl ngsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of In ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. adres (blokletters s.v.p.) Wachtend op het sensationele ogenblik, dat na ruim een hafjaar afgesloten te zijn geweest, het verkeer weer bezit kan nemen van de Burgemeester van Haaren laan. En hóéveel er geen officieelheid bij te pas kwam, toonden toch velen hun belangstelling, en Wwreh de banken dicht bezet met toeschouwers. De heer J. B. Schueler (KVP) vestig de er in de raadsvergadering van Schie dam de aandacht op, dat thans voor de eerste maal een geldlening moet wor den aangegaan tegen een rentevoet van 6 3 4 procent. Dit maakt de lasten voor eer» gemeente toch wel bijzonder zwaar op den duur. zo constateerde spr. Waar gezegd wordt, dat alleen voor urgente werken kan worden geleend bevreem de het spr. dat dit nu f 700.000,- voor dempen van de Poldervaart betreft, wat toch niet zo urgent is. De wethouder van financiën, mr. P. van Bochoven gaf toe. maar deelde mee. dat genoemd werk in het lijstje voor urgente werken is op genomen en nu toevallig het eerst is goedgekeurd door de minister. De raad keurde het voorstel goed. Naar aanleiding van het beschikbaar stellen van een nieuw krediet van f 3 miljoen voor bouw van het nieuwe zieken huis, deelde de voorzitter desgevraagd mee, dat in de afgelopen winter er 40 niet werkbare dagen zijn geweest. Toch is men op het schema vrijwel gelijk en spoedig zijn ingehaald. Ir. liominicus (Prot. Schiedam) be sprak het geschil dat is ontstaan met de heer M. Stolk inzake herstel van gebreken aan panden in de Nieuwe Maas straat 3a en Houtstraat 25, waarbij hij het feit bekritiseerde, dat een waarschu wing werd gegeven terwijl de verbete ringen reeds waren aangebracht, Hij waarschuwde tegen een teveel, automa tiseren ..bij de correspondentie en- te gemakkelijk doen uitgaan van brieven. De hoer Collé (Comm.) constateerde, dat de bewoners reeds te lang met hun be nen in het water hebben moeten staan. De heer Boerman meende, dat het „klimaat" waarover de heer Dominicus sprak niet door'het gemeentebestuur is verkild, maai- wel door de heer Stolk, die op aanschrijvingen pas na drie a vier maanden reageerde. Inderdaad waren de verbeteringen na de laatste brief aangebracht, doch het kan vaker gebeu ren dat een aanmaning tot betaling wordt gedaan op het moment, dat die juist is geschied. Wethouder van Kinde ren wees erop, dat per jaar wel dui zend van dat soort waarschuwingen tot verbetering van woningen uitgaan, zo dat er weieens een onjuiste doorheen kan lopen. HBS-vereniging had feestavond De laatste feestavond van de Schie- damse HBS-vereniging „Onder Ons" muntte weer uit door een gezellige sfeer en een gevarieerd programma, hoewel de belangstelling voor deze avond niet zo groot was als op andere avonden het geval was. De cabaretgroep van Joop Stokker- mans heeft gedurende twee uur met veel afwisseling een programma ge bracht, o.a. met enkele persiflages. De teksten waren in hoofdzaak van eigen samenstelling en door Jeanine v.d. Lely en Cees v. Nooyen, begeleid door Cees van Nooyen vlot gebracht.' De beat- groep „Les Baroques" zorgde voor de muziek. Excelsior houdt piuksterspeldag De traditionele speldag voor de junior- leden van de R.K. Gymnastiekvereni ging Excelsior wordt ook dit jaar weer gehouden op de derde pinksterdag 131 med). Enkele honderden kinderen hebben voor dit grootse festijn ingeschreven en de leiding is druk bezig plannen en indeling te maken om er een leuke en gezellige dag van te makei^ en vooral voor de kinderen een prettige en spor tieve dag. Gezien de resultaten en blij ken van belangstelling van de voorgaan de jaren, mag ook dit jaar een prach tige dag worden tegemoet gezien, waar bij hopelijk het weer geen spelbreker wordt. Bovendien worden de kinderen verrast met koek en limonades en enke le prijsjes voor diverse wedstrijden zijn e» beschikbaar. De toegang is gratis. Ik heb het gelezen", begon op één van de afgelopen zittingen van het Schiedamse kantongerecht mr. W. E. van Vloten. „Ik heb het gelezen en het was een misse boel hé?". Hij keek naar de Schiedammer J. B., die, de handen gevouwen op het hekje, toeluisterde. „U hebt daar zonder rijbewijs gereden, een aanrijding veroorzaakt en bent toen het ongeluk had plaatsgevonden, met de noorderzon vertrokken". „B. knikte. Hij had zonder rijbewijs gereden, beaamde hij, en hij had zich inderdaad uit de voeten gemaakt, maar waarom hij dat gedaan had kon hij niet zeggen. „Ik weet het wel", onderbrak de rech- '~T. „Ik niet", antwoordde B. „Kom nou", hervatte de kantonrech- r, „we weten het allebei heel goed". „Nee", hield B. vol, „ik weet niets". Er is tegenwoordig een ebeknd lied je...", hield de kantonrechter aan. B. trok een gezicht alsof hij voor zichzelf de hitparade langs ging. „U bedoelt", zei hij na .een tijdje, „dat ik dronken zou zijn geweest?". De kantonrechter knikte instemmend. „D'as helemaal niet waar", kwam B. „Ik ben helêmatU niet dronken geweest Ik had maar een paar glazen op; veel te weinig om van onder de invloed te zijn". „Ik zeg niet dat u werkelijk onder in vloed bent geweest", repliceerde de kan tonrechter, „maar iets zal het toch ze ker toe hebben bijgedragen". B. haalde zijn schouders op. „Die paar kleine glaasjes", schamperde hij „Het zijn juist de kleine glaasjes, waarin de grote gevaren schuilen", onderbrak de officier van justitie, mr. G. G. Abeln „,en het ziet er naar uit dat die glaasjes hierbij een niet geringe rol hebben vervuld". Hij merkte in zijn rekwisitoor op, dat de voorbereidingen van deze zaak geen gemakkelijke was geweest. „Eerst heeft de verdachte alles ontkend", zei-hij tot hebben veroorzaakt en dat hij op het aangegeven tijdstip op de genoem de plaats is geweest en toen hij eenmaal de kantonrechter was gehoord, achter mijn cliënt" P. dacht even nu. „Er achter", zei hij. „Dan is het heel eenvoudig om aan te tonen" richtte de raadsman zich tot de kantonrechter, „dat deze man mijn de tenlaste gelegde client heeft aangereden en niet anders- Een bewijs hiervoor vond hij ook der invloed, hoewel hij dat laatste ont kent". Hij eiste tegen B. een straf van zeven dagen hechtenis onvoorwaardelijk plus een geldboete van 150 gulden of 30 dagen. De kantonrechter maakte hier ten slotte twee maal 100 gulden of 20 dagen plus een voorwaardelijke hechtenis van zeven dagen van. Depaald geen vlot verloop had de -t> zaak tegen de Rotterdammer Th. G. Z„ die bij het rechtsaf slaan een ander, die gelijk met hem opreed van de weg zou hebben gedrukt. De moeilijkheden hier lagen echter minder bij de voorbe reiding van de zaak dan bij de afwikke ling waarbij verschillende verklaringen werden afgelegd, die slechts zeer ge deeltelijk bij elkaar aansloten. Het duide lijkst was die van de het laatst gehoor de getuigg J. P., die vertelde, dat hij heel langzaam de bocht was ingegaan, waarbij hij plotseling de wagen van Z. naast zich had gezien. „En die meneer" zei hij tegen de kantonrechter „kon toen weinig anders doen, dan tegen mij op rijden". „U moet weten", verduidelijkte hij zijn enigszins vreemd schijnende ver klaring, dat daar in het midden van de weg een verkeerszuiltje staat, dat hij moest ontwijken". Hiertegenover echter stond weer de eerder afgelegde verklaring van Z. waarin P. van de schuld aan de aanrij- din gwerd beticht. „Ik reed niets ver moedend naar rechts", was zijn lezing, „en toen zag ik opeens die wagen naast mij verschijnen en voor ik iets kon doen was het al te laat". „Waar reed u eigenlijk", vroeg de raadsman van Z. aan Ptoen deze door X- -T I hij reeds eerder had aangevoerd de politie zou hebben aangetroffen. „Remsporen?"had toen de eve als getuige opgeroepen verbalisant heb ben verklaard, „er waren helemaal geen remsporen". „Die waren er wel", hield de raads man aan, „negen meter lange". „Er was niets", antwoordde de verba lisant. De raadsman moest aannemen, dat hij zich in dit geval vegist had, maar wat betrof de werkwijze van de dienaren der Heilige Hermandad had hij nog enige pijlen op zijn boog. „In het proces verbaal", hernam hij het woord, „komt bovendien niet tot uiting, dat het hier drie wagens betrof, waarvan er èèn na de aanrijding is doorgereden". „Dat had meneer dan moeten zeg gen", antwoordde de verbalisant en wees op Z„ die onmiddellijk opveerde en verontwaardigd zei: „Ik heb steea drie gezegd". „U dacht toch niet dat wij op eigen houtje dingen in de verklaring verande ren", vroeg de agent bedaard. „Dat niet", antwoordde Z. „maar ik heb drie gezegd, echt waar". De kantonrechter knikte en wachtte tot P. de zaal inkwam. „Hoeveel wa gens reden er gelijktijdig op de krui sing", was zijn eerste vraag. „Twee", zei P., die meneer en ik, „en verder heb ik niks gezien". De zaak is op ver zoek van de officier van justitie aange houden om naast de betrokkenen ook nog twee andere getuigen te horen. TVTa tien jaar kwam het befaamde Va- tiété-Theater van Peking weer op toernee door West-Európa. Maandag avond ging de première voor Nederland in De Doelen. Op 28, 29 en 30 mei ko men deze opzienbarende Chinezen weer terug naar Rotterdam, op de 30ste zal er echter alleen een matinee-voorstel ling gegeven worden. Wat deze merendeels jeugdige zonen en dochters van het Hemels Rijk laten zien is ronduit verbluffend. Het gebeurt alles met een gemak en een gratie die ons, westerlingen, een beetje om de tuin leidt wat betreft de prestaties, want die zijn beslist van hoog gehalte. Hun acro batiek, die zij nagenoeg zonder instru menten bedrijven, is spectaculair door de lichaamsbeheersing. Zeer charmant zijn de echte Chinese nummers waarin op fantastische wijze met tientallen perseleinen bordjes op een woud van stokjes wordt gemanoe- vreerd, waarin meisjes ware kunststuk jes vertonen met de diabolo's en het nummer waarin een artieste met een pagode van rijstkommer. op haar hoofd met een uiterste aan concentratie de meest ingewikkelde standein uitvoert tot boven op het hoofd van «en mannelijke collega toe. En dan zijn er nog de onderdelen waarin liefst 14 Chineesjes op één fiets over het pdium toeren, waarin dansers een koord waaraan met water gevulde schalen bliksemsnel in de rondte laten draaien en nóg vele andere. Alles ge- De gemeenteraad van Schiedam is ac- coord gegaan met het voorstel van B. en W. om aan degenen die zich een nieuw verwarmingsapparaat aanschaf fen, een hoeveelheid gas cadeau te ge ven. In de raadsvergadering informeerde de heer P. J. Beekman (P.v.d.A.) wat nu eigenlijk precies de bedoeling is, waarna wethouder Van Kinderen uiteen zetten, dat op dit moment nog niet kan worden gezegd welke resultaten deze actie op zal leveren. Er is echter .uit gegaan van de gedachte, dat het ge bruik van aardgas zoveel mogelijk gesti muleerd dient te worden. De raad be sloot reeds eerder uit te gaan van het S.R.O.G.-tarief en dan is het gewenst om zoveel mogelijk het gasverbruik te stimu leren. Daardoor kan men van een ver laagd tarief profiteren. Dit is zowel van belang voor het gasbedrijf als voor de gasverbruikers. Het bespaart aan de dienst werk in dien nieuwe apparaten worden gebruikt en voor de middenstand heeft dit ook betekenis. Op een vraag van de heer Verhulsdonk, of ook aan verwarming van winkelruimte aandacht zal worden besteed antwoordde de wethouder, dat een en ander nader zal worden bezien. In de „Actie cadeaugas" zal degene die een apparaat van f450,- koopt, 500 m3 gas gratis ontvangen, bij een twee de apparaat 300 m3 en derde apparaat 200 m3, terwijl bij minder waarde dan ƒ450 resp. 300 m3, 300 m3 en 200 m3 beschikbaar wordt gesteld. De raad kon zich-hiermee verenigen. schiedt onder de begeleiding van et orkestje, dat non-stop exotische Chinese klanken voortbrengt, afgestemd op ti.fii.. artiesten. Het is uiteraard een program: ma voor iedereen, maar vooral kinde ren zullen het kleurige spektakel dubbaC waarderen. TL A. K voor bijzonder lage prijs Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel- 25 31 11, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 De Turndag die in het kader van de I opening van Sporthal Margriet voor en door de Schiedamse gymnastiekverentr— ging werd georganiseerd, is een sufcees geweest. Niet alleen dat er een ruime medewerking was, doch ook een talrijk publiek woonde de demonstraties bij die op hoog peil stonden. Er waren onge veer 1250 medewerkenden, waarvan de helft van dit aantal, in hoofdzaiak W3t de jongeren betreft, 's middags optra den en de overigens 's avonds, In een stermars begaven de deelnemenden zich uit alle kanten van Schiedam naarde 'Sporthal, waarbij uitera&rd dé diverse drumbands medewerking verleenden. De heer P. H. Kegel van Animo u;t K-ethel had de leidihg van déze ster mars, terwijl de demonstraties werden geleid door de heer A. Herlaar, de hoofdleider van de chr. gymnastiekver eniging DOK. Zowel de vrije oefeningen als het toestel-turnen kwam ten volle tot zijn recht en ontvingen een welver diend applaus. De voorzitter van de SBLO, de heer A. de Jong heeft in diens welkomst woord dank gebracht voor de royale me dewerking, terwijl door de heer Jac. van Oudheusden een slotwoord werd ge sproken. 0 De 74-jarige bromfietser J.J.W. ver leende op het kruispunt N. Damlaan Burg. van Haarenlaan geen voorrang aan een auto, bestuurd door de 54-jari- ge procuratiehouder J.W.V. waardoor de bromfietser werd aangereden en o.m. een hersenschudding bekwam. Hij werd nqar het gemeenteziekenhuis vervoerd. 0 Op hetzelfde kruispunt vond een bot sing plaats tussen een tankauto en een personenauto, bestuurd door een invali de. De personenauto werd zwaar geha vend en de bestuurder liep zodanige verwondingen op, dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd.

De Havenloods | 1966 | | pagina 6