Rotterdams zingende platenverkoper maakt van zijn werk zijn hobby Scholieren grepen hun kans! Jim Reeves Rotterdamse L.P. Aftermath van de Rolling Stones John Lion Even uitluisteren Amalia Rodrigues is een van de groot ste zangeressen ter wereld en zonder meer de Koningin van de» Fado. De Fa do is het tragische zangfeest van de Por tugees dat vooral in Lissabon nog puur te genieten is. Het zijn de liederen over het lid, of het noodlot zo u wilt, altijd Yvonne B«ktomêt Dl HAVENLOODS DONDERDAG 2 JUNI 1966 MUZIEK VIIVI,LU KANTEN Rotterdams zingende plateniverkoper maakt van zijn werk zijn hobby Hij heet officieel M. F. F. Snijders, maar meestal kent men hem als Ro- martin, de zingende platenverkoper. In de gezellige grammofoonplatenafde- ling van het nieuwe filiaal van Radio Star (Luc. de Krou) aan de Vieram- bachtsstraat 121 kunnen wij hem elke dag vinden. Hier is de heer Snijders de verantwoordelijke man en tevens de plateninkoper, een functie die men Eigenlijk niet verwacht van een jongeman van 23 jaar. Maar Romartin heeft zifn sporen in het vak ondubbelzinnig achtergelaten. Reeds vele platen verschenen er van hem, maar ook samenstellingen die hij bijeen bracht en die door de grote maatschappijen in hun repertoire werden opgenomen, hebben een zeer goede klank. R.C.A. The best of Jim Reeves LSP 3482(E); Stereo LPM-3482 Mono. Het is al weer bijna twee jaar geleden dat Jim Reeves is overleden en nog steeds is deze grote artiest ieer populair, vooral bij de ouderen onder ons—Zojuist is zijn tweede plaat „A Memorable Collection" verschenen. Op deze plaat zingt hij zowel country- als balladsliedjes met o.a. Mexi can Yo'e - Yonder cames-a-sucker - Wel come to my world - Is this ine? en vele andere songs. Het is een unieke plaat voor de lief hebbers van Jim Reeves, ,u zult met veel genoegen van deze plaat genieten. Jam mer dat deze fijne zanger is overleden, maar dank zij de platenmaatschappij R.C.A. kunnen wij nog volop van Jim Reeves mooie warme stem genieten. Philips P12980L. „In een café aan de haven". Er zijn in de loop der jaren al heel wat van dit soort platen op de markt versche nen, maar ik moet zeggen dat deze LP toch wel een van de leukste is. Het is een plaat die u op z'n tijd met veel genoegen zult beluisteren. Deze plaat biedt u een keur van artiesten, o.a. Rotterdamsche Riet, Pedro, de Sorella's, Jacky van Dam en Romartin. U zult met mij eens zijn, dat deze plaat voor bepaalde gelegen heden zeer amusant kan zijn. Overigens vind ik het leuk dat het een plaat is die toch wel erg Rotterdams aandoet wat be treft de artiesten. Ja, een leuke meezin ger, deze langspeler die u voert van „Aan de Maas" via „Nelis, niet kietelen" tot u weer „Op de woelige baren" bent. Frankie met sprongen naar de top Pessimisten zeggen: hij moest wel! Maar hét is een feit dat na Nancy Sinatra nu ook vader Frank de harten van het pla- tehkopend publiek veroverd heeft met de Bert Kampfert song „Strangers In The Night". Na een hit in Amerika, na een geweldige hit in Engeland (afgelopen za terdag met een sprong van 20 plaatsen be land op de 7e plaats van de top 30), gaat Frank Sinatra ook gezien de enorme eerste verkoop een top 10 hit tegemoet hier in Nederland. Vanaf zijn zevende levensjaar begon hij al met het verzamelen van platen, maar de acht jaar dat Romart'in zich helemaal in de platenwereld inleefde, gaven hem de kwaliteiten die onmisbaar zijn. Hij maak te van zijn werk zijn hobby en weet dit af te wisselen met (vooral tijdens de weekends i het optreden voor groot pu bliek. Zijn naam is gemaakt en mede daardoor zoeken vele Rotterdamse ar tiesten hem op indien zij een grammo foonplaat aan willen schaffen. Alleen de meer belangrijke contracten worden pu door hem afgewerkt en hij is mede door het zeer populaire genre een geliefde ster in het zuiden van ons land. Het begon allemaal bij een plaatje van de Drie Jack sons. Romartin stond dat mee te zingen terwijl hij niet wist dat een ander dit op de band opnam. Die stuurde dit bandje op en men nodigde Romartin uit deel te nemen aan een talentenjacht. Dat was in 1960 en hij veroverde met glans een ere prijs. Dat werk ging verder in het Cabaret van Rotterdamse Riek en feesten en par tijen. „Daar heb ik nu geen tijd meer voor," zegt hij, „ik heb het altijd uit liefhebberij gedaan en dat wil ik graag zo houden, de weinige vrije tijd dwingt me het een beet je in te tomen. Als ik thuis kom zit ik riog in de muziek. Zodra ik gegeten heb ga ik aan mijn pas gekochte BNO-band- recorder (professionele) zitten om op te nemen en te monteren. Ik heb me bewust niet op één punt in de muziek vastgebe ten. Dat kan ook niet door mijn werk. Ik wil mijn visie op de muziek zo breed mogelijk houden. Ik ben dan ook een lief hebber van opera- en operette-muziek, naast het gewone populaire Nederlandse genre. Als ik de keus moest doen uit één plaat dan koos ik de cassette (tóch twee platen!) Vijftig jaar Sinatra. Die man vind ik meesterlijk, naast mijn andere idool Valente. Ook Piaf heeft in mij een groot bewonderaar gevonden." De heer Snijders is verloofd (héél hoog, op de Euromast) en samen met zijn ver loofde treden zij al zingend ook in het openbaar op. Daarnaast heeft hij in Rot terdam grote bekendheid gekregen met zijn werk aan de verkoop „AU Star Festi val", een langspeler waarvan de baten bestemd waren voor alle vluchtelingen. In zijn dagelijks werk vindt de heer Snijders een goede hulp in zijn charmante assis tente die het tienerpubliek helpt. Daar naast wordt dit nog uitgebreid in de weekends om aan het drukke platenver- keer tussen het publiek en Radio Star tóch voldoende service te kunnen ver lenen. Gaan we nu' even langs de keuze die hij deed en zijn visie hierop. Decco mono LK 4786 en stereo SLK 4786. Afterméth is de laatste nieuwe LP van de Rblling Stones. Ondanks de Stones la ter bekend zijn geworden dan de Beatles mag ik toch wel zeggen dat ze even be roemd zijn. De LP Aftermath bestaat uit 14 goede vocale en instrumentale num mers. Een van die nummers „Goin' Home" (duur 11 minuten en 35 seconden) vind ik enorm goed. De tieners zijn bezeten op deze LP. In Engeland is deze LP After math al tot de beat LP van het jaar uit geroepen. Zou dat in Nederland ook zo worden? Ik hoop van wel! Philips LP. 12707. „Zeg maar John tegen Lion" is de titel van Johnny Lion's nieuwste LP. Op deze LP zingt hij twaalf sprankelende Hollandse liedjes. Ik moet bekennen dat ik Johnny toch liever in het Engels hoor zingen dan in' het Hollandse repertoire. Hoewel hij het toch wel apart brengt op deze plaat. Voor het eerst in zijn carrière heeft Johnny Lion een groot koor en or kest als begeleiding. Van de twaalf lied jes vind ik o.a. Tjingeling, Niemand weet, Als ik je zie en Piccata Macaroni wel het leukste. Voor de echte fan van John is het toch wel fijn om deze LP aan zijn collectie toe te voegen. Haar lenige vingers bespelen liefkozend de snaren van haar gitaarHaar ge spannen, ernstige gezicht wordt omlijst door lange, donkere haren.Een bal lade klinkt een folksong, een protest song. een song, die een boodschap ver kondigt; een boodschap, meer een waar schuwing tegen dé vele onrechtvaardig heden in het leven. Heftig protesteert zij tegen rassenonderscheid en oorlog. Joan Baez, beroemd geworden persoon lijkheid van een zéér sterke stroming onder de jongeren; j.I, Pasen liep zij nog mee in een protestmars te' Düsseldorf omdat zij meent, dat haar inmiddels wereldberoemd geworden personality 'n kleine steun zou kunnen zijntegen liet. vele wereldonrechtLuister eens naar haar; We shall overcome en There but for fortüne 05 Amadeo Avrs 21329 Lena de Haij (17 jaar), Waalstraat 5, Krimpen a. d. IJssel. Klas 3 Koningin Wilhelmina Kweekschool. „Nowhere man" en „Wire wheels", Mercury 154273 mcf. Het eerste nummer is een van de weinige nummers uit de beatmuziek die bij mij in de smaak vallen. Ik ben name lijk geen groot bewonderaarster van dit genre en ook het beroemde viertal uit Liverpool doet me niet veel. „The three good Reasons", die de song op deze plaat laten horen, doen dit niet slechter dan de Beatles, wel iets vlugger. Maar de woorden blijven verstaanbaar, de begeleiding doet het goed en de gitaar zorgt voor de laatste vrolijke noten. ..Wire wheels" lijkt in het begin ook een fijn nummer, zowel door melodie als tempo. Voordat de laatste woorden uitgesproken 1 zijn is die mening al veranderd. Er zijn maar weinig variaties 1 in en iets origineels heb ik niet kunnen ontdekken. Een r dat beslist niet boven de middelmaat uitkomt. Thee de Hoog (15 jaar), Salomon de Braystraat 21, Rot- terdam. Klas 2c HBS St. Franciscuscollege Rotterdam, i Het plaatje dat ik gekregen heb van Dusty Springfield met „You don't have to say you love me" en ..Every ounce of strength" (Philips 326754 bf) heeft goede nummers. Het zijn leuke liedjes en vootal het eerstgenoemde nummer staat al erg hoog op de Engelse hitparade en maakt volgens mij ook in ons land goede kansen. Een rustig, maar toch pittig plaatje. Yvonne Bokhorst (14 jaar), Oostzeedük 126a, Rotterdam. Klas 3a Gymnasium Erasmianum. Ik hèb het plaatje „Lola in de Lindenlaan" en „Taxi in Mexico" van The Blue Diamonds (Decca at 10199) gékregen. i Ik vind Lola wel een aardig liedje. De melodie ii vlot en 1de tekst is goed verstaanbaar. Vooral de alliteratie aan het begin doet het goed. De achterkant van deze plaat is lang i. niet zo goed. De muziek gaat wel maar de tekst hangt als los zand aan elkaar. Toch vind ik het leuk dat The Blue Diamonds nu weer eens een eigen liedje opgenomen hebben. Want ze hebben naar mijn mening een hele tijd veel te veel The Everly Brothers nagedaan. Frits Blom, Professor Aalberselaan 112, Schiedam. LEAO- 1 school. Laan .Schiedam. Frits, je bent je leeftijd en de klas vergeten op te geven! Ik heb het plaatje „Draag schoenen om te lopen" gekregen gezongen door Annet Hesterman (Philips jf 327989). Het is de vertaling van These boots are made for walking van Nancy Sinatra. Ik persoonlijk vind het plaatje niet zo erg 1 goed en zeer zeker niet in het Nederlands. De achterkant 1 „Johnny, ik bel je" vind ik niet zo leuk. Ik hou niet van 1 die langzame nummers. Josette Folkertsma (14 jaar), Schledamsesingel 161b. Rot terdam. Klas lb Instituut Bender ULO Vondelweg Rotterdam. Ferre Grignard „Ring, ring, I've got to sing" en „We want war" (Philips 319870 bf). De woorden van de liedjes vind ik heel goed. Het zijn protest-songs. Bij sommige liedjes schreeuwt hij teveel, wat zijn stem niet kan opbrengen. Het eerste nummer vind ik het beste al is het een beetje drama tisch. De begeleiding is bijzonder goed, maar ik geloof niet dat Ferre Grignard een top-ster zal worden. Hans Muller (15 jaar). Tweede Middellandstraat 22b, Rot terdam. Klas 2M Technische School, Beukelsdijk, Rotterdam. Ik heb de plaat ontvangen van Peter Koelewijn met mede werking van The Rockets (Decca at 10178». met aan de ene kant „In deze nacht" en aan de andere zijde „Alleen voor Mieke". Persoonlijk vind ik „In deze nacht" het beste num mer van de twee. Muziek en zang met koortje op de achter grond doen het erg goed en vormen een melodieus geheel. „Alleen voor Mieke" doet naar mijn,mening wat „zoet" aan. Al met al toch wel een „top" voor Peter Koelewijn! De titel van deze rubriek is beslist niet van'toepassing op het plaatje vah Joop Doderer' met fit nummers „Onze kat" en ..Hangen op :de' hoek" (Philips jf 333506». Oók Joop moest zo nodig op de plaat die wij beroepshalve wél hebben uitgeluis- terd, maar waarvan we niets goeds kun- neri,schrijven! Een ander plaatje is „Rainy day women 12 35" en ..Pledging my time" van Bob Dylan (CBS 2.307». Deze week op de 21e plaats en we mogen verwachten dat dit volgende week verder door zal zetten. Een apart plaatje dat de liefhebbers van Dylan beslist niet teleurstellen zal. do is het tragische zangfeest van de Por tugees dat vooral in Lissabon nog puur te genieten is. Het zijn de liederen over het lid, of het noodlot zo u wilt, altijd gemengd met verdriet en ongeluk. Lief de, jaloezie en haat vormen de elementen De Fado heeft ook connecties met het stierengevecht, de nacht voor de grote strijd in de arena, worden de Fado's in de kleine achteraf gelegen, maar we reldberoemde cafeetjes gezongen. Er was in feite weinig bekend van de Fado. buiten Portugal, totdat Amalia Rodri gues verscheen! Na haar glorieuze start in Portugal sloeg haar faam over de ge hele wereld. Haar stem gaf de juiste in terpretatie aan „haar „Fado", zij werd een ster van internationale allure en de Fado werd over de hele wereld bekend. Voordat de berichten bewaarheid wor den dat Amalia zich in de toekomst zal gaan wijden aan haar boerderijen in Portugal komt hier met deze geweldige plaat nog een kans voor alle liefhebbers van een gloedwarme stem. Amalia Ro- driques: Fado The Soul of Portugal CBS 62672. Met Mama's en Papa's van 23 naar tien! Een nieuwe sensationele Amerikaanse groep heeft zijn intrede gedaan. The Ma ma's en The Papa'sva»ult het niets naar de 23e plaats en nu op de tiende en vol gende week? Wacht tot maandag, want Monday Monday (RCA 45-9698) is een Hit!

De Havenloods | 1966 | | pagina 13