Schiedamse verkeer wordt in nieuwe banen geleid Tlli UAumKiifiiBlW oTa^ i/JL# 11A V Juli WVlJ/u .o.M PRIJZEN BIJ AANLEG VAN HET AARDGAS BURG. VAN HAARENLAAN WORDT BEVEILIGD orde wor. KUNSTGEBITTEN Schiedammers fleurt uw stad op Wordt badhuis nu gesloten Prins stelt dok bij Wilton in gebruik .MB® MM V V W VM M "W V fw 15e jaargang no. 31 donderdag 2 juni 1966 STOOPMAN JUWELIER J£en zich kennelijk beangstigend Schiedams gemeenteraadslid heeft zich onlangs gehaast aan B. en W. vragen te stellen over een dodenweg" die de Burgemeester van Haarenlaan zou worden. Deze onheilsprofetie berust voorshands op geen enkel gegeven en indien het betrokken raadslid zijn tijd zou hebben afgewacht tot na de verkie zingen, zou hij een duidelijker inzicht hebben ontvangen op hetgeen speciaal op genoemde weg zai gaan gebeuren. Want, de Van Haarenlaan zal in tegenstelling met wat het bezorgde raadslid oppert, één van de best beveiligde en moderne verkeerswe gen van Schiedam worden. We hebben daarover reeds eerder mededelingen gedaan. In feite heeft om zo te zeggen de techniek de versnelde openstelling van de weg niet bij kunnen houden. De verkeersweg zelf wat wel klaar, maar niet de zgn. ventweg t rijwiel-bromfietspaden. Omdat er evenwel dringende behoefte bestond aan de weg voor h dat zoals men weet bijna een halfjaar van allerlei omwegen gebruik heeft n maken en ook, omdat de Horvathweg en brug gereed waren, heeft n Haarenlaan zo snel mogelijk geopend. Als gevolg echter van de omstandigheid, dat genoemde ventweg en rijwielpad nog niet klaar waren, omdat hieraan ook uitgebreide werkzaamheden verricht moesten worden, kon de Technische Dienst niet op tijd beginnen met het leggen DEd i kabels en maken van verbindingen Hierdoor is tijdelijk de moeilijkheid ontstaan, die de grootste voorzichtigheid van het verkeer vereist. De verkeerspolitie is in deze zeer ac tief en op het gevaarlijkste kruispunt, dat aan de N. Damlaan, is vrijwel per manent een politieman aanwezig om zo nodig in te grijpen. Bij de gemeentelijke Technische Dienst deelde men mee, dat vrijwel alles ge reed is om de verbindingen tot stand te maken, maar mede door het graaf werk. het leggen van kabels enz op verschillende punten moest worden ver traagd. V erkeerslichteii DE Verkeerspolitie heeft ook reeds de plannen klaar om er uitvoering aan te geven en de chef van de dienst, hoofdinspecteur Willems van Beveren heeft daarover mededelingen gedaan. De bedoeling is. om van de Van Haarenlaan een zgn. „groene zoom" te maken. Dit betekent du®, dat vanaf de Vlaar- dingerdijk, het verkeer „in één ruk" door gaat naar de Horvathweg. Dit is niet alleen een voordeel voor het verkeer, maar ook voor al hetgeen deze weg moet kruisen. Na het passeren van een ..verkeersgolf' ontstaat dan een pauze over de Van Haarenlaan. De technische voorzieningen aan de VlaardingerdijkB.K.-laan zijn reeds getroffen, omdat er heel wat meer voer tuigen ter plaatse linksaf zal slaan. Daarom is de tijdruimte van 12 tot 24 Damlaan—Van Haarenlaan de verkeerslichten. Op de Van Haarenlaan komen dan vier verkeerslichtenkruispunten, nl. aan de Troelstralaan, Nieuwe Damlaan, Park weg en 's-Gravenlandseweg. Door deze snelverkeersweg zal het ver keer door de binnenstad via B.K.laan- Koemarkt, Rotterdamsedijk aanzien lijk worden verminderd, hetgeen thans reeds merkbaar is. Zelfbediening viër genoemde volledig beveilig de kruispunten zijn de voornaamsten op de Van Haarenlaan. maar er zijn nog enkele secondaire oversteekplaatsen, waaraan eveneens alle aandacht is be steed. Dit betreft dan bij de Ruys de Bee- renbroucklaan met het bruggetje naar de ULO-school, dan de Piersonstraat, welke later voor de Rijks H.B.S. en Gym nasium belangrijk wordt. Op dezp punten zal een „zelfbedienings verkeerslicht" worden geplaatst, de eer ste in Schiedam. Door een druk op de knop, wordt daar na enkele ogenblik ken het vierkeerslicht in werking ge steld. hetgeen een veilige oversteek „groene golf", omdat niet alleen het onderbreken van die stroom alles in de war zou brengen, doch ook de vei ligheid door plotseling en sterk remmen etc. in gevaar wordt gebracht. Tenslotte zal ook bij het station een beveiligde oversteekplaats komen. Het eerst zal het kruispunt Nieuwe REPARATIES ie klas werk- vanaf f5.— per reparatie 20-karaats gouden kroon f 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTIUA Hoogstraat 45, R'dam, Tel. 010-126010 Trams 1-2-3-4-9-10-16-17 en bussen 31 en 34 Brillant- schitterend bezit voor altijd! van Andel Nu wordt het verkeer op de kruispun ten aan de Burg. Van Haarenlaan nog door agenten geregeld. Binnen afzien bare tijd zullen deze door automatische 1 verkeerslichten worden vervangen. I den gebracht. Voor de scholieren der H.B.S. enz. komt dus zowel aan de Parkweg als bij het bruggetje een beveiligde oversteek plaats. Zeer waarschijlijk dit hangt af van de wenselijkheid zullen de ver keerslichten langs de Van Haarenlaan dag en nacht werken. De fietsers DE fietsers krijgen straks ook weer een volledig beveiligd eigen pad zowel aan de noordzijde als op de' ventweg. Zoals we reeds mededeelden, is het be rijden van de Van Haarenlaan op het ogenblik door wielrijders en dus ook voor bromfietsers, dip onder gelijke voor schriften vallen als wielrijders, verboden. Dit hebben verscheidene van hen reeds middels een proces-verbaal moeten erva- moeten maken. Naast dit alles wordt thans ook regel matig een scherpe snelheids-controle toe gepast, reeds sinds het ogenblik dat de Van Haarenlaan voor het verkeer is opengesteld. Alles bijeen, is het niet alleen wel erg prematuur om te gewagen van een „dodenweg", doch zal men weinig stra ten en wegen in Schiedam aantreffen, welke zo intensief beveiligd is als juist de Burgemeester Van Haarenlaan! Aan sensationele, verontrustende, on deskundige en onjuiste beschouwingen, bestaat dan ook geen behoefte! De Technische Bedrijven Schiedam delen mee: Nu de gasverwarming bij de komst van het aardgas mede door de cadeau-gas-actie in de belangstelling komt te staan, is gebleken dat vele ko pers zich, alvorens tot aanschaf over te gaan, afvragen wat de bijkomende kos- Soms worden meterprijzen gevraagd. Deze meterprijzen kunnen echter ver warring stichten, omdat niet steeds dui delijk is wat hiermede eigenlijk wordt bedoeld. SICO-AARDGAS heeft deze aangele genheid bestudeerd tezamen met de Technische Bedrijven. Hierbij is het vol gende gebleken: le. dat het aanbeveling verdient te'vo- ren prijsopgave te vragen voor de aan leg van de gasleiding, de plaatsing van het toestel en eventueel te treffen voorzieningen, zulks in verband met de eisen welke de GAVO, dat zijn de gas- - voorschriften, stellen: 2e. dat het noodzakelijk is, wanneer men bij een verkoopgesprek ongezien tot een globale kostenberekening moet ko men, uit te gaan van een aantal richt- a. Een installatie bestaat behalve uit het gastoestel, uit gasleiding aanslui ting toestel en eventueel nadere voorzie ningen o.a. nieuwe gasmeter verbin ding of het aanbrengen van voorzienin gen aan de ventilatie of afvoerkanalen, soms geheel nieuwe afvoerkanalen. b. De lengte van de leiding moet be kend zijn. De meterprijzen voor korte of langere leidingen lopen beduidend uit elkaar. Een gemiddelde lengte moet dan worden aangehouden. c. De aansluitkosten van het toesv»1 hangen af van het verkochte toestel. Deze aansluitingskosten zijn voor een badgeiser, gaskachel, fornuis of keuken geiser verschillend. d. Zelfs wanneer de onder a. b en c genoemde punten in acht worden geno men. dienen ongezien gegeven meterprij zen als vrijblijvend te worden beschouwd omdat de omstandigheden niet bekend zijn. Een aantal onvoorziene omstandig heden is van invloed op de bepaling van kosten voor leidingaanleg. e. Deze onvoorziene omstandigheden zijn: lekkage van de aanwezige gaslei ding, onvoldoende afvoerkanaal, beton nen balk of muur op ijzeren bint, moei lijk bereikbare ruimte voor montage gasleiding enz. f. Onvoorziene omstandigheden zullen echter tijdig zodra deze zich aandienen, dat is tijdens het werk, ter kennis van de opdrachtgever moeten worden ge bracht. Alvorens verder de noodzake lijk gebleken hogere kosten te maken, dient men zich bereid te verklaren de meerdere kosten te betalen. 3e. Bij plaatsing van nieuwe toestel len op bestaande leidingen moet even eens rekening gehouden worden met de gasvoorschriften. Hieruit volgt dat daar bij eveneens rekening moet worden ge houden met een aantal onvoorziene om standigheden, zie 2a, e en f. Installaties moeten zoals reeds ge zegd worden uitgevoerd volgens de gas voorschriften, door erkende installa teurs. Alle installaties staan onder keur van de Gem. Technische bedrijven, alle geleverde toestellen moeten zijn voor zien van een z.g. Giveg-keurmerk. De leden van de Sico-Aardgas stellen er prijs op bij de komst van aardgas hun taak naar behoren te vervullen, niet alleen bij de omschakeling maar ook wat betreft een goede voorlichting aan het publiek, bij de verkoop van gas- verwarmingstoestellen. Hiertoe behoort ook een goed inzicht inzake de kosten voor aanleg, waarover nog al eens mis verstanden ontstaan. VELEN KOCHTEN BLOEMBAKKEN We hebben onlangs melding gemaakt van het sterk afgenomen aantal bezoe kers van 't badhui-s aan de Lange Haven te Schiedam. Door het lid van de Gemeenteraad, mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen (KVP) zijn de volgende vragen gesteld- Is het college op de hoogte van de slui ting van het badhuis op de Lange Ha ven? Zo ja, is dit geschied in overleg met het College? Is er een mogelijkheid tot heropening van het badhuis met steun van de Gemeente zoals dit ook is ge schied met 't badhuis in Schiedam-Zuid? VI e hebben veel instemmende verkla- ringen ontvangen op hetgeen we schreven over de noodzaak on-zc stad een fleuriger aanzien te geven, met bloembakken, raamversiering enz. Hoezeer we dit ook waarderen, belang rijker is wanneer er ook daadwerkelijk iets wordt gedaan, dat wil zeggen, het niet blijft bij een „Ja, het zou wel mooi zijn", om het dan verder aan de buur man over te laten, die het op zijn beurt weer aan de buurman overlaat. Met slechts weinig kosten en in het geheel geen moeite, kan veel worden bereikt om Schiedam niet alleen het aanzien van een bloemenstad te geven, doeh ook aan de vanouds bekende reputatie een „doodse, ongezellige fabrieksstad" le zijn, gezamenlijk een einde te maken. Graag wil „De Havenloods" daartoe een steentje bijdragen en stelt tweehon derd gulden als aanmoedigingsprijzen voor dat doel beschikbaar. Dat wil zeg gen. een prijs van vijftig gulden, twee prijzen ieder van vijfentwintig gulden en tien prijzen elk van tien gulden. Zoals gezegd, het zijn aanmoedigings prijzen, het kan voor velen op deze wijze niet slechts een extraatje beteke nen, maar ook een volledige vergoeding van een bloemenbak. Want zo deelde men ons uit han delskringen mee voor tien gulden kan men zich reeds een bak met bloemen, geschikt voor een gevel of balion aan schaffen. De kosten behoeven dus voor zeer weinigen een beletsel te zijn om aan deze actie mee té doen. Van de zijde van de Schiedamse Ge meenschap, waar men eveneens zeer in genomen bleek te zijn met de poging de stad een gezelliger aanzien te geven deelde men mee. een dergelijke actie ook al eens te hebben overwogen, maar hiertoe nog niet te zijn gekomen. Webe vinden ons dus in goed gezelschap bij deze actie, het wachten is op de mede werking in deze van de Schiedamse bur gerij, of deze nu in zuid, noord, west of oost woont. De bedoeling is nu, dat tot maandag 13 juni de gelegenheid wordt openge steld om voor een prijs als hiervoor ver meld, in aanmerking te komen Alles wat men heeft te doen is, om schrifte lijk of telefonisch aan onze redactie (tel. 266900 of 132170) mededeling te doen indien men enige bloemversiering, hoe eenvoudig ook, heeft aangebracht. De directeur van de gemeentelijke plant soenendienst Schiedam, de heer Overzet zal daarna samen- met een lid van „De Havenloods"-redactie beoordelen of en voor welke prijs men in aanmerking koml. Zoals gezegd, het is slechts een aanmoedigingsprijs, want we hopen dat iedere ingezetene van Schiedam in deze zijn bijdrage zal leveren om het gewen ste doel, een fleurige stad, te bereiken. Met enig initiatief - het beeld van de stad verbeteren. Het is toch n alle werkzaamheden aai lijke Plantsoenendienst o- op zijn terrein doet hetgeen mogelijk k Maar aan de eigen woning, is iedere ingezetene niet alleen baas, maar heeft hij het ook voor het zeggen. Nieuwlandkerk neemt nieuw orgel in gebruik Zaterdag, 4 juni, 's avonds om 8 uur. zal het nieuwe orgel in de Nieuwlandkerk plechtig in gebruik worden genomen met een concert, waaraan o.a. zullen mee werken de heer Bartelink uit Amsterdam, adviseur van de R. K. Nederlandse Klok ken- en Orgelraad, als organist, de alt mej. Els Kloos uit Schiedam, leerlinge van het Rotterdams conservatorium en het zangkoor van de parochie versterkt met enige dames o.l.v. de heer Jan Rem merswaal. In de kerk zullen de programma's klaar liggen met de uit te voeren werken en de dispositie van het orgel. Bewogen jaren zijn aan de bouw van dit orgel voorafgegaan met verschillende akties, vele ontworpen en verworpen plannen, talrijke besprekingen en ettelijke diepte punten. Na een eerste echec met de plannen voor een gebruikt orgel werd het duidelijk, dat een eventueel nieuw orgel een kleine oppervlakte zou moeten heb ben en gezien de situatie in de kerk electrisch bespeelbaar zou moeten zijn. De fa. Vermeulen uit Alkmaar heeft het orgel dan ook zeer compact gebouwd op een bordes van 3 x 1,50 m. aan de rechter zijmuur vooraan in de kerk. Het heeft 2 manualen, een vrij pedaal en zg. kegellade. De dispositie is als volgt: Ma nuaal I: prestant 8', roerfluit 8', dulciaan 8 octaaf 4', mixtuur 3-4 st. Manuaal II: gedekt 8', fluit 4'. prestant 2', kwint 1' Pedaal: subbas 16'. gedekt 8', fluit 4'. Verder heeft het 4 koppelingen en 4 vrije combinaties. Al met al een mooie aan winst voor deze kerk. dié het heel goed zal doen. Entree vrij! Vissers sloegen hun slag De Schiedamse hengelaarsvereniging heeft het nieuwe seizoen in de vijvers van het Beatrixpark geopend met een wedstrijd, waarbij mooie resultaten wer den behaald. Er werden karpers ter leng te van 40-53 cm. gehangen en een snoek van 83 cm. Voorts tal van brasems. Winnaar werd de heer J. Harte met zijn karper 5 Naar wij vernemen zal Z.K.H. Prins Bernhard dinsdagmorgen 21 juni om elf uur het 150.000 ton gegraven reparatiedok van Wilton-Fijenoord officieel ingebruik stellen. |I I mm ^^^m onze onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 916, 1 mm m Telefoon 266900. iveeutnaa VOOV SCllieaatn Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13,21.70 (5 lijnen) POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN"

De Havenloods | 1966 | | pagina 1