Hengelfestijn voor jonge en oude Maassluizers JUDOKA CHRIS DE KORTE TERUG NA TIEN MAANDEN JAPAN - y waarom teveel betalen SINGER Expert in grondtechniek Hengelaar Jan Groen jr. loonde zich een goede zoon van pa VZC-jeugd deed goed mee in Eindhoven Zomer Carrousel in VDL-kantine Laszlo Zalai hoopt op teamwork hij Fortuna ECOLE FRANCAISE Tineke Maat brons SE HAVENLOODS DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 om de kennis, opgedaan iri Japan, over te brengen op, de Vlaaidjngse pupillen Die kynnen eJ', alleen jnaar beter van Met Chris de' Korte i? ook de Japan ner J. Moby* meegekomen. De heer Morya ls student werktuigbouw BIJ gaét een Jaar naar Amerika voor zijn >!udi* maar ook om t*. judoën. Hier in Neder land blijft hij nog drie'weken. De heer Dé Korte en .Ie'héér Van öorsel kunnen Sportschool Van Gorsel kan in de toekomst dè judoschpol in Neder land worden, waar het beste de grondtechniek van het judo wordt onderwezen. Dat zal dan te danken zijn aan Chris de Korte, de assistant van de heer Van Gorsel, die na een verblijf van bijna tien maanden uit Japan in Nederland terugkeerde. Chris de Korte ïs tijdens zijn ver blijf in het land, waar het.judo werd uitgevonden en ontwikkeld, student geweest aan de DoshiSha-universiteit. Hij trainde daar jnee met de studenten, die als sport judo gekozen hadaen. Die training is in geen enkel opzicht te vergelijken met Nederlandse methoden. De Korte vertelt, dat hij minstens drie uur per dag oefende en niet zo maar. Oefenen wil in Japan zeggen: op volle kracht werken. Partijen maken. Aan de «tijl wordt geen aandacht besteed. Men begint met trainen op ongeveer tienjari ge leeftijd en degenen, die niet mee kun nen, vallen automatisch af. Dat wil niet zeggen, dat die afvallers niets van; judo weten. Dikwijls zijn deze mensen al iwarteband dragers. „Het aanpassen aan de Japanse om standigheden was het moeilijkste", egt De Korte, ..maar als je daar doorheen bent, is het verder alleen maar prettig." Hij heeft bijzonder veel geleerd in de tijd, dat hij in Japan was. Vooral de grondtechniek, zoals gezegd, is een spe cialiteit van hem geworden. Het grond- judo wordt in Nederland nog niet zo in tensief beoefend en dat was voor Chris de Korte reden genoeg om er meer van te willen weten. Waar kon dat beter dan in hét judoland? Hij heeft les gehad van een van de beste grondtechniekspecialis ten ter wereld, de achtste dan Ebii. De heer Van Gorsel is buitengewoon blij met een medewerker, die op dit punt zoveel weet, misschien liet meeste van alle Nederlandse judoka's. Pak slaag De manier, waarop de Hollandse leer Unpen moeten worden aangepakt ver schilt echter hemelsbreed van de Ja panse. Het is dan ook zaak eèn methode te vinden om op de meest :effiriënte manier het geleerde in de praktijk te brengen. Chris de Korte zei/ is wel ge charmeerd van de harde Japanse ma nier van trainen. Een pak slaag als het niet goed gaat, Wordt daar geaccepteerd als de gewoonste zaak fan de wereld. De Japanner judoot echter om bij de kom plezier. In Nederland ligt dat principieel anders. Hier sport men voor'zijn plezier. Een uur per week trainenlevert niet zulke topmensen op als me* de Japanse methode. De nadruk valt hxei altijd op de lichamelijke opvoeding. De heer Van Gorsel en de heer De Korte zoeken nu naar de béste manier nu... beduidend goedkoper 't Lijkt onbestaanbaar... een paar soepele Vinyl slippers voor nog géén gulden per paar... maar U kunt ze uitzoeken... te kust en te keur. T.V. slippers, een uitkomst voor vermoeide voeten, heerlijk makkelijk niet alleen thuis bij de T.V., maar ook tijdens een lange rit In de auto. Een grote partij T.V. slippers, In leuke kleuren en prima pasvorm, per paar voor nog géén gulden. In onze Parfumerie afdeling ver kopen wij deze grote partij T.V. slippers, In de maten 34 t/m 41, WêfS CUn ttl. of tchrift Geslaagd in die tijd nog profiteren van de heer Morya/, want hij is ook zeer bedreven in de grondtechniek. Bijna niemand kan hem op de grond de baas worden. Chris de Korte heeft duizenden indruk ken in Japan opgedaan. Hij zou best weer terug willen. Voorlopig gaat hij evenwel weer les geven in de dojo van Van Gorsel. Maar hij heeft een achter grond gekregen, die maai- weiaig mensen in Nederland op dit gebied hebben. Hij hééft in Japan zijqj.. viarde dan- graad behaald. Eigenlijk moeit hij vol gens de Nederlandse maatstaven nog een jaar derde dan blijven, maar die moei lijkheid schijnt n-u te zijn opgelost. De heer Van Gorsel meent dat het te gek is om iemand die door de Japanse judofederatie goed genoeg geacht wordt om vierde dan te worden moeilijk de ze gfaari onthouden kan worden. Vierde dan. De Korte blijft erechter nuchter onder. Hij heeft zijn papieren in Japan gekregen en die neemt niemand hem CA. Groeneveld onderscheiden De heer W. C. A. Groeneveld heeft vrijdag uit handen van burgemeester mr. J. Heusdens de zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau ontvangen. De burgemeester speldde deze onder scheiding op de borst van de heer Groe neveld op de dag dat deze veertig jaar in dienst was van de ENCK. In 1926 kwam de heer Groeneveld in dienst van de kunstmestfabriek en tot voor kort heeft hij daar de functfe van kamerwacht bekleed. Dit is een bijzon dere verantwoordelijke functie. Want van de kamerwacht hing het af of de berei ding van zwavelzuur goed verliep, al thans bij de oude methode. Toen enkele jaren terug een nieuwe produktiemetho- de op gang kwam. ging de heer Groene veld uiteraard mee. Sinds een paar jaar heeft hij de functie van bankwerker-ma gazijnbediende. Op eigen verzoek werd hij overgeplaatst, omdat zijn gezondheid niet toeliet dat hij langer zijn vroegere werk deed. Burgemeester Heusdens feliciteerde de jubilaris met de koninklijke onder scheiding. ..U bent nu niet beter dan een ander", aldus mr. Heusdens. „De trouw" en toewijding gedurende veertig jaar on derscheidt u evenwel van anderen en dat is een reden om daar met deze onder scheiding de aandacht op te vestigen." De directeur van het bedrijf, ir. W. A. den Bakker, legde de nadruk op het werk van een kamerwacht ip vroeger tijd. Hij wees nog eens op deze belang rijke functie. De heer Den Bakker over handigde de jubilaris een enveloppe met inhoud, een diploma en de draagmedail- le. Namens het personeel sprak de heer J. Mostert. Deze maakte duidelijk, dat de heer Groeneveld door zijn collegialiteit en kameraadschap bijgedragen had tot de sfeer in het bedrijf. Een sfeer, die er de oorzaak van is, dat betrekkelijk veel mensen het veertigjarig jubileum vol maken bij de ENCK. De heer Mostert gaf een fraai bloemstuk cadeau. Praten over sla Donderdagavond om 7.45 uur is er ln de Magneet te Maasland een gezamén- lijke bijeenkomst van de leden van de Land en Tuinbouwbond- Studiëclub en de Chr. Boeren en Tuindersbond. Deze avond zal staan in het teken van de slateelt. De assistent van het proefsta- tion te Naaldwijk, de heer C. v.d. Zoh. zal de diverse uitslagen van de slaproe- ven van het vorige jaar behandelen. Vervolgens zal de heer A. P. van der Hoeven, eveneens verbonden aan het proefstation te Naaldwijk, de gehele sla- teelt onder de loep nemen zoals bijvoor beeld de nieuwste ontwikkelingen bij de opkweek van de slaplanten. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In het Eindhovense miljoenenzwembad De Tongelreep heeft VZC goed meege daan in de strijd om de nationale jeugd- tltels. Drie eerste plaatsen, een tweede en twee derde plaatsen was de oogst van VZC in de door het weer en de middel matige prestaties wat tegengevallen zwemweek voor de georganiseerde zwemjeugd van Nederland. Uiteraard was Mirjam van Hemert de grootste troef van de Vlaardingse vere niging. Bij de "veertien tot zestienja rigen veroverde zij op de 100 meter vrije slag wederom de titel^met een tijd van 1.04.3, wat tevens een scherper stellen van het reeds in haar bezit zijnde ad- spirantenrecord betekende. Haar prestatie was echter niet vol doende voor. een klassering in de damesploeg voor de Europese kam pioenschap op dit nummer. Zij kwam daarin uiteraard wel, als lid van de 4 x 100 meter vrije slag estafetteploeg met Toos Beumer en Bep Weeteling, die in Eindhoven net iets betere tijden maak ten (en derhalve vooï de 100 meter vrije slag werden verkozen) en de Dordtse Corrie Mulder. Mirjam zorgde ook nog voor een zilve ren plak. Op de 400 nieter vrije slag tik te zij na de Rotterdamse Maaneman aan met 5.2 sec. achterstand in een tijd van 5.19.1. Mirjam maakte ook deel uit van de estafetteploeg van VZC, die op de 4 x 100 meter vrije slag de-gouden plak be reikte. Met Tineke Maat, Cora v.d. Veer en Connie Buijs zorgde zij voor een tijd van 4.39.4, hetgeen 5 seconden sneller was dan het over de gehele linie succes volle Heemsteedse HPC. Ook een gouden plak veroverde Lenie Teekens in de jongste deelnemersgroep (onder de 12 jaar) en haar prestatie be looft veel voor de toekomst. Naast het brons voor de derde plaats op de 4 x J00 m^ter wisselslag (door Frida Sebel, Mir jam van Hemert, Cora v.d. Veer en Con nie Buys), na een verbeten gevecht met GDZ en HDC behaalde achter HDZ en Mosa, kwam er ook, brons bij VZC door Tineke Maat. Met de keurige tijd- van J.il.O tikte ze op de 100 m. vrije slag (onder 14 jaari als derde aan achter de veelbelovende HPC-zwemsters Yvonne Kuilenburg en Wilma Steding. De VZC-zwemmer Gerard van Opstal kwam weliswaar niet in aanmerking voor een plaats op het ereschavot, maar i zijn prestaties waren toch hoopvol. Diver se clubrecords stelde Gerard scherper en op alle vrije slagnummers 1100, 200 en 400 meter) plaatste hij zich in de finale. Ook de jongens weerden zich danig. Al leen Kees Smit zag echter kans om tot de finale door te dringen, waarin hij op het -nummer 1Ö0 meter schoolslag zich nog plaatste ais vijfde met een tijd van 1.23.3. Zaterdagavond wordt floor de damver eniging Maassluis en The Zorro fanclub in de VDL kantine een zomercarrousel gehouden. Uiteraard zullen hier The Zpr- ro's het s muzikale gedeelte verzorgen. Maassluise „puUp girls'' zullen eveneens hun medewerking aan deze-avond geven. Ook op 13 augustus wordt door beide verenigingen een soortgelijke avond ge houden in de VDL kantine. De baten van deze avond komen ten goede aan een bootreis op 20 augustus door de havens van Rotterdam. De kosten van deze reis. tijdens welke ook gedanst kan worden op muziek van The Zorro's, zijn zo hoog dat men met het bedrag van f 2.75, dat de deelnemers hiervoor moeten betalen, niet uit zou komen. Zowel leden van de dansclub als van The Zorro fanclub kun nen aan deze reis deelnemen. Mocht de belangstelling groter te zijn dan het ma ximum toelaatbare aantal, dan zullen d» besturen zich er over beraden een derge lijke reis te herhalen. De dansavond vangt aan om 8uur precies. Afgelopen zaterdag hebben The Zor ro's deelgenomen aan de auditjes in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. op uit- nodiging van de heer J. Traas. Naai aan leiding hiervan heeft het gezelschap van de Vlaardingse Gerneenschap de uitnodi ging ontvangen medewerking te verle nen aan de tieneravond, morgen (vrij dag) in de Stadsgehoorzaal in het kader van- het vakantieprogramma van deze atari. Bestemmingsplan gewijzigd Van 4 augustus af zal gedurende een maand ter secretarie van Maasland voor een ieder ter inzage liggen het ontwerp van een plan. regelende de bestemming van gronden, gelegen ten westen van de R.K. Kerk. Dit is een gedeeltelijk herzie ning van het plan Dorp met bijbehoren de bebouwingsvoofschriften en toelich ting. Tegen het ontwerp kunnen gedurende (én maand na de datuim van ter visie legging door een ieder bij de gemeen teraad bezwaren worden ingediend. De Hongaar Laszlo Zalai I* nog maar kort oefenmecster van Fortuna Vlaardin gen. Nog slechts weinig heeft hij van de kracht van zijn spelers kunnr.n constate ren. Als zondag de competitie aanvangt heeft hij deze spelers nog geen maand onder zijn hoede en heeft hij ze pas in twee oefenwedstrijden in actie gezien. Zi in verwachtingen over de komende competitie worden uiteraard voorzich tig geuit. Ilij hoopt natuurlijk op een goed resultaat en ziet gezien de verhou dingen in de vereniging de toekomst wel prettig tegemoet. „Er i* veel jong ma- IrrUal. ook met capaciteiten, en vazi het bestuur ontvang ik aiie steun". Zalai is in zijn uitingenzelfs zo voor zichtig. dat' liij niet praat over het beha len van een van de drie hoogste plaatsen, die recht geven op promotie. Hij noemt een zesde of zevende plaats en even latex- praat hij zelfs over de eerste acht. Hij is geen man, die zonder grondige reden zal zeggen: „We promoverenIk heb - nog maar weinig kunnen constateren. De eerste trainingen zijn uitsluitend gericht geweest op de lichaamsconditie van de contractspelers. In de oefenwedstrijden heeft hij posi tieve punten gezien, maar ook negatieve en die vindt hij het belangrijkste om te bekijken. „Daar kan van geleerd wor den", zegt iiij. „Ik heb er dus vier nieu welingen bij. Deze jongens moeten nog wennen aan hun nieuwe omgeving. Zij- moeten: als het ware acclimatiseren. Veelal vinden de drie FeijenoOrders el kaar in het veld wel. maar er moet na tuurlijk samenspel komen tussen alle spe lers, die opgesteld worden. De voorbe reidingstijd is eigenlijk te kort. maar daar was niets aan te doen. Ik geloot dat we twee snelle buitenspelers zullen krijgen, maar nogmaals ik heb nog slechts weinig kunnen constateren". Hoewel ook Zalai, die vorig jaar Hee renveen trainde, de hoop uit spreekt be spaard te zullen blijven van blessures, moét het voor hem toch een geruststel lende wetenschap zijn, dat Fortuna liefst 23 spelers onder contract heeft. Een aantal, dat in de slijtageslag van 44 wedstrijden met enkele dubbelprogram ma's een stevige basis is. De medewer king. die hij van het Fortuna-bestuur ontvangt vindt hij enorm. Als voorbeeld noemt Zalai, die nu er nog geen woning voor hem in Vlaardingen beschikbaar is. tijdelijk in Hotel Maas woont. Zaterdags speelt Fortuna in Amersfoort tegen HVC en zondag in Heerenveen tegen de oude club van Zalai. De nacht van zaterdag op zondag zullen de spelers dan door brengen in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Over zijn tegenstanders zegt Zalai: „HVC, dat diep in de beurs tastte voor spectaculaire aankopen, is zondermeer favoriet. Voorts acht ik de kracht van AGOVV, Roda JC en Veendam behoor lijk. maar met een beetje geluk en zon der last van veel blessures hoop ik, dat we het ver schoppen". DE ROTTERDAM Westersingel 22 - Rotterdam - téléphone 127807/131579 heeft nog enkele plaatsen be schikbaar in de kleuterklas en de voorbereidende klassen voor het schooljaar 1966-'67 T - Onderwijs volgens het Franse Jardin d enfants et classes lesrooster. pnmaires, quelques places encore disporubles pour la rentrée de sept. Renseigne- mens sui place. ►or het werk van 1' Ecole Frangaise in Rotterdam e aangeboden door Simca Nederland N V. Geslaagd: De heer M. Vreugdenhil te Maasland, slaagde met goeda cijfer» voor het diploma boekhouden. De hengelaars vair VTM te Maassluis weten allemaal hoe rpoeilijk J. Groen sr. te kloppen is aan de waterkant. Daarom leek de strijd zaterdag volle dig open, toen bleek, dat hij wegens vakantie niet mee viste. "Niet ai te voorbarig" moet "kleine" Jan Groen gedacht hebben, want als goede zoon van zijn vader toonde hij zich in de laatste ronde van de serie van vijf op permachtig. Met haast duizend gram (980) was liij de beste visser van de dag, zonder zicli iet- aan te taekken van het slechte visweer. Wanneer we zien dat er in totaal door de club slechts 3954 gr. gevangen werd, dan blijkt hieruit wel duidelijk hoe sterk hij viste. Ook in het algemeen klasse ment ging hij hierdoor met sprongen om hoog, waardoor hij op de vijfde plaats eindigde. Overigens heeft J. Groen sr. toch de serie voor zich opgeëist, want met een dag minder vissen bleef hij nummer één met 3923 gr, gevolgd door J. Hollaar 3455 gr. J. v.d. Meijden 3213 gr. P. v. Buuren 3055 gr. en J Groen jr. 2809 gr. De eerste vijf in het dag-klassement waren; J. Groen jr. 980 gr. D. Molen dijk 655 gr. J. Meeberg 435 gr. J. Hollaar 410 gr. en J. v.d. Meijden 395 gr. Er werden 104 onder- en 29 bovenmaatse vissen gevangen. De leiding hadden B. v. Tielen en J. Waleboer. Ook de VDL-ers klaagden over het slechte visweer, wat de vangst sterk drukte.Voor de vier nieuwe leden die men weer kon begroeten was dit niet zo'n glorieus welkom. In totaal werden slechts 81 onder en tien bovenmaatse vissen gevangen en hiervan g.ng nog een belangrijk deel naar nummer één, M. Fastenau, die de dagprijs won met slechts 283 gram. De overige eerste tien geklasseerden waren A.v.d. Heuvel 215 gr. A.J. Vermaas 176 gr. T Vermaas 161 gr. M. van Zanten 112 gr. J. Jordaan 100 gr. J.v. Vliet 81 gr. P. de Groot 70 gr. K v.d. Heuvel 60 gr. en.C. Troe- beldorve 50 gr. De minst fortuinlijke visser was J. Holt, die niet meer dan vijf gram ving. Ondanks dit magere resultaat gooit men echter zaterdagochtend om zeven uur weer welgemoed het simmetje uit. Daartoe is het om kwart voor zeven verzamelen geblazen bij de Marktbrug. Een week later dan oorspronkelijk de bedoeling was, zullen in Maassluis weer viswedstrijden worden georganiseerd. De heren G. de Groot en H. Koudijzer, beiden zeer enthousiaste vissers, vatten al enige weken geleden het plan op evenals vorig jaar op eigen initiatief voor de jeugd en ouderen van Maassluis enkele viswedstrijden te organiseren waar iedereen, verenigingslid of niet, aan zou kunnen meedoen. werd aangeklopt. De gunstigste tijd hier voor dachten de heren gevonden te heb ben in de eerste week van augustus, daar dan de meeste Maassluizers vrij zouden hebben. Echter pas einde vorige week kregen de organisatoren bericht dat de subsidie werd toegekend, zodat tijd van voorbereiding Ie kort was voor de eerder geplande data. Nu échter de geldelijke steun is toege zegd, is men aan het werk getogen. Als eerste resultaat kan nu gemeld wor den. dat op de volgende dagen wordt ge vist: op woensdag 10 augustus zal voor de Maasslpise jeugd tot en met 14 jaar s middags een groot concours worden gehouden, waaraan men kan meedoen tegen een inschrijfgeld van f 0,25. Voor iedere deelnemer (ster) zal er een prijs beschikbaar zijn. Dan zal er op donder dag een groot concours worden gehouden voor vissers van vijftien jaar en ouder Hiervoor zullen de kansen op een prijs één op twee liggen. Het inschrijfeld voor deze wedstrijd bedraagt een gulden. Gezien de ervaringen van vorig jaar wordt op een enorme deelname gere kend. want het attractieve bij deze wed strijden is, dat er voor de jeugd voor ie dereen en bij de senioren Voor een op de twee een prijs is. Dus ook voor de min der goede vissers zijn er mooie kansen. Bovendien zullen nog enkele aparte prij zen voor een bepaalde prestatie worden geschikbaar gesteld. Wat betreft de keuze van het aas en voer is iedereen vrij, zowel bij de jonge- rèn als bij de ouderen. Slechts het vis sen met levend aas en meer dan één hen-» gel is niet toegestaan. Gevist wordt na tuurlijk in de binnenwateren van Maas sluis. terwijl het visfestijn op beide da gen begint om twee uur 's middags. Om kwart voor twee wordt echter al verza meld op de Ma'"kt. Met het oog op de eerder opgedane er varingen hebben de heren organisatoren als' prijzen waardebonnen gekozen, waar voor men dan zelf iets in de winkel kan gaan kopen. Hierdoor wordt voorkomen dat r len. iets v Niet helpen Vooral wat betreft de jeugd is het tot nu toe ieder jaar gebleken, dat men het bij zonder leuk vindt eens in een echte wed strijd te kunnen vissen. Voor de ouders langs de kant is het echter vaak even spannend en als ze dan zien dat het niet helemaal lukt, dan wordt gauw een hel pende hand geboden. De leiding zal er echter nauwlettend op toezien, dat dit niet gebeurt. Ieder moet z'n eigen aas aan slaan etc. „Wanneer er echter een haakje aan gezet moet worden of zo, dan helpen wij natuurlijk wel evén", ver zacht de heer G. de Groot deze strakke wedstrijdbepaling een beetje. Voor het meedoen aan de viswedstrij den is het noodzakelijk, dat men zich van te voren opgeeft en wel tot en met 9 au gustus bij de volgende adressen: G. de Groot, Esserstraat 36, P. de Groot, Noordvliet 151 en H. Koudijzer, Dam straat 34. Gezien het vele werk wat er nog gedaan moet worden is het wel pret tig om als men van plan is mee te doen, dit zo spoedig mogelijk te laten weten. Wanneer de deelname even groot is als vorig jaar, dan is te verwachten, dat er verdeeld over de twee middagen in totaal zo'n hondervijftig a tweehonderd vissersisters) aan de kant zullen zitten. Het is te hopen, dat het 10 en 11 augustus in alle opzichten goed visweertje zal zijn want de opzet is en blijft, er fijne midda gen van te maken. 'n Gewone koelkast kost u te veel. Neem dan liever 'n Singer, met alle gemakken en voordelen van dienwant alles aan een Singer koelkast is voordeel. Zelfs de prijs! Ja zeker,'n echte, uni versele Singer koelkast hebt u al v.a. 298.-

De Havenloods | 1966 | | pagina 6