iiifp Behoort Nederland nog bij Europese zwemnaties VDL-JUNIOREN WEER HEELHUIDS THUIS Maassluis heeft behoefte sportvelden aan nieuwe Eerste overwinning Fortuna compliment voor Zalai Ruimte en vis waren schaars voor vissers J. Henry Dunant deed Maassluis aan Ernstig auto-ongeluk in Maasland WATERWEG DE HAVENLOODS DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1966 ^atordagnniddar i sportpark een F EN uitverkiezing voor een nationale ploeg is een eer en die komt deze week J toe aan de vijftienjarige VZC-zwemster Mirjam van Hemert. Nog te lieht bevonden om aan een individueel nummer deel te nemen, maar slerk genoeg om deel uit te maken van de dames-estafette ploeg op de 4 x 100 meter wissel slag. Mirjam van Hemert heeft In de korte tijd voorafgaande aan de Europese kampioenschappen bewezen deze plaats ten volle waarde te zijn en dat zal ze in het Utrechtse zwembad „Den Hommel" tonen. Niet alleen aan Nederland maar aan heel Europa. We mogen wel zeggen dut badmeester Schoonenberg vergrijsd is in het zwem- vak. Hij is nu aan zijn dertiende Kolpa- bad-jaar bezig «1 het is helemaal niet denkbeeldig, dat hij een tiental jaren te rug heel wat jonge VZC-troeven van nu, de eerste zwemslagen heeft bijgebracht". Een vast meubelstuk in het Kol pa bad noemt hij zichzelf, die voor de zwem- sport heel wat over moet hebben. Wan neer de VZC-9electie twee keer per week om kwart over zes aan de poorten van het Kolpabad klopt is" hij met zijn me dewerkers al drie kwartier in de weer om de nodige werkzaamheden te verrichten. In het eeuwige rumoer van het volle bassin is een gesprek soms onmogelijk. Af en toe gaan daar de zwemmers en de gelukkigen, die de kana krijgen het te leren Immers voor zwemles in het Kol pabad is veel animo, zoveel dat er een welgevulde wachtlijst is opgesteld. Ze komen naar het Kolpabad uit alle Sportweek Liefde; Vrede met veel evenementen De sportcofnmissie van de CJV Liefde en Vrede in Vlaardingen houdt van 22 tot 27 augustus een sportweek, waaraan iedereen kan deelnemen. De inschrijving voor deze evenementen idie voetballen, roeien in oude teilen, wandelen en zwem men omvatten) is nog geopend tot mor genavond. De CJV hoopt op een zeer gro» te deelname. De inschrijfprijs bedraagt een guldep per avond. Vrijdagavond' 19 augustus kan meft zteh opgeven in Obadja in de Callenburg'- straat van'zeven tot negen uur 's «v»ohds. 1 Ook kan men zich vanavond en morgen overdag opgëven op de volgende adres sen: De heer L. Kroos, Jac. van Heems- kerkstrsat 18; mej. M. Boerdam. Jac. v.d. Windtstraat 18 tel. 2872; H. Isen- doorn, ®hopinstraat 21a en L. Vermeer, Broekweg '77, tel. 6969. Echtpaar Boutkan houdt receptie r ik geef de damet estafette-ploeg windstreken. Van Hoek van Holland tot Rotterdam. Ja, zelfs Rotterdamse schoolkinderen uit Mathenesse. Of de ge plande bouw van een overdekt instruc- tiebad in Maassluis wat aan de drukte zou afdoen? „Welnee", zegt de heer Het Kolpabad bruifdt Schoonenberg, „Vlaardingen wordt zelf hoe langer hoe groter". De animo voor het zwemmen stijgt mede gestimuleerd door het schoolzwemmen, dat al in de derde klas aanvangt". Daaruit putten de zwemverenigingen hun leden en de natio nale kampioenschappen in Eindhoven hebben bewezen, dat de jeugd klaar staat om de plaatsen van de ouderen in te nemen. De jeugd van VZC is daar het bewijs van. Mirjam van Hemert, die met de nationale ploeg momenteel aan de con- djtie werkt in het KNVB-sporteentrum te Zeist, heeft die weg reeds gevonden. Een weg, die niet over rozen gaat. maai de sportman of -vrouw wel degelijk in aanraking laat komen met de doorn-en. Leipzig 1962 werd het Nederlandse heeft daar niet veel Maar Nederland is a bezig. Het gaat langzaam 1966 zal kunnen bewijzen hoevi symbool voor Tokio 1964 heel gelaten, zijn comie-back Utrecht bonds- t zijn pupillen ►p het YDL- sportpark een gezellige drukte. Van af kwart over twee werd er gewacht op de junioren, die een week vakantie op de kampeerboerderij „Berghoeve" te Epe hadden meegemaakt. Tot half vier wa ren alle ogen gericht op de Rijksweg, vanwaar de bussen moesten komen. Toen brak echter de „spanning", want gezond getint en in de allerbeste stem ming konden de leiders (sters) en kinde ren door ouders, liet bestuur van VDL en andere belangstellende vakantiegan gers begroet worden. Overal werd di- rekt gehoord: „het was fantastiseh". De hele groep dromde naar de kanti ne, waar de heer H. Grashoff, de kamp- leiders(sters) hartelijk bedankte voor de goede zorgen voor de jongens en hun be reidheid een week vakantie voor deze knapen op te offeren. Als stoffelijk blijk van waardering kregen de dames na mens het bes'uur een bouquet bloemen aangeboden. Van de kampleiding verna men we dat het weer op een enkel buitje na, niets te wensen had overgelaten. Da gelijks was men in de gelegenheid de jon gens iets van het natuurgenot te bieden, zoals boswandelingen, fietstochten, zwem men 'etc. Men had zo'n druk programma dat er van een partijtje voetbal eigenlijk helemaal niets gekomen was. Niet vermeld mogen blijven de verzorgers van de inwendige mens. Kees Houts. als ama teur-kok droeg ziln deel bij tot het sukses van de kampweek. Van alle kanten werd hem lof toegezwaaid. Voor een goede kok had Kees zijn postuur wel mee en om zijn aanzien nog te verbeteren kwam hij in die ene week nog drie kg. aan. Op enkele kleine schrammetjes na is de week zonder ongelukken vfrlopen. Gerrit Bij Koninklijk Besluit is tot notaris met als standplaats Maasland benoemd de heer W. B. H. de Jong, thans kandi daat notaris te Pynacker. De heer De Jong die 44 jaar is, komt in de plaats van notaris C. F. Petit dit de la Roche, die met pensioen is gegaan. v.d. Zee t 21.(X ceptie in de kantine van de voetbal ver eniging VDL. Dit tor gelegenheid van veertig jarig huwelijksfeest. Vooral de heer Piet Boutkan geniet in Maassluis grote bekendheid. Zo timmerde hij aan de weg als vakbondsleider en politicus (lidmaatschap gemeenteraad) Sinds 1945 heeft hij ook zijn verdienste in de jour nalistiek, als plaatselijk correspondent van het Vrije Volk. Door de vele contac ten die er in de Joop der jaren tot stand kwamen mag verwacht worden dat het hem en zijn echtgenote ap deze heugelij ke dag niet aan belangstelling zal ontbre ken. In het tweede kwartaal rukte de Schie- damse brandweer 55'maal uit. waarvan 14 maal voor uitslaande branden, 21 bui- tenbranden, 5 geruchten, 13 hulpverle ningen. In hetzelfde kwartaal van het vorig jaar werd slechts 29 maal uitge rukt. In de functie van brandwacht Is in dienst getreden^ G. Robberegt. Sportvereniging NIO De gymnastlekafdelingen van de gym nastiekvereniging NIO te Maasland zjjri maandag, 15 augustus, het nieuwe seizoen begonnen.. De oëfeningsuren zijn op de be kende tijden. Nieuwe leden zijn- van,harte welkom. Gepoogd zal worden een afdeling ritmi sche gymnastiek en een afdeling huis- vrouwengymnastiek op te richten. Belangstellenden kunnen zich wenden de heer J Mêijer, Huis te Veldelaan 70, Maasland.'Tel. 4286. De volleybalclub NIO hoopt omstreeks half september weer met de training aan te vangen. Hierover volgt een nader be richt. In de cultuur-nota die de nieuwe ge meenteraad van Maassluis in septem ber tijdens haar eerste zitting ter discus sie krijgt aangeboden, wordt ook gewag gemaakt van de urgente behoeften aan accommodaties voor de lichamelijke op voeding en spurt. Deze nota is gebaseerd op het rapport vuil 3 februari 1966, opge steld door de Vereniging van Nederland met een derde veld bestaat nog behoef te aan één voetbalveld, één handbalveld en één korfbalveld (de twee laatste ter vervanging van de tijdelijke velden van Unitas '63 en CKC Maassluis!„Voorts moet rekening worden gehouden met een uitbreiding va.11 het veldenareaal ln de naaste toekomst met tenminste 6 d 7 velden. Concentratie van de benodigde voorzieningen in één centraal sportpark zou uit economische overwegingen aan te bevelen zijn. Uitbreiding van de bestaande sportpar ken is echter niet meer mogelijk", zo schrijft het college van B W aan de raad. De grenswijziging tussen de ge meenten Maasland. Maassluis en Vlaar dingen, waarvan het wetsvoorstel Inmid dels door de Tweede Kamer is aanvaard, zal de mogelijkheid doen ontstaan een sportpark aan te leggen ln het gebied dat ten oosten van de Boonervliet. in het streekplan Rechter Maasoever, als re creatieterrein is aangewezen. „Omdat het nog enige jaren zal duren voor een dergelijk sportpark in gebruik genomen kan worden zijn wij genoodzaakt uit te zien naar terreinen die tijdelijk voor sportvelden gebruikt kunnen worden om ,n de bestaande behoefte te kunnen voor zien." Ook lezen wij in de nota, dat de gemeente het plan heeft te onderzoeken in hoeverre het wenselijk en mogelijk is om bij de hoofdvetden in de bestaande sportparken tribunes aan te brengen. Zo als bekend heeft noch Excelsior M., noch VDI. momenteel de beschikking over een goede toeschouwers-accommodatie. Wel zijn er bij beide verenigingen plannen aanwezig hiertoe te komen, welke moge lijk versneld worden dobr samenwerking met de gemeente. Ook over atletiekvoorzieningen wordt gesproken. Noodzakelijk wordt geacht eni ge springbakken en werpplaatsen aan te leggen bij een 4ef aan te leggen sport velden. als medé een 100 rtiir. baan. Wel licht bestaat de mogelijkheid twee van de aan te leggen sportvelden zodanig te situeren dat een 400 mtr. baan kan wor den geprojecteerd. Aandacht in de nota krijgt ook de behoefte aan gymnastieklo kalen. Sporthal (Pelikaan-systeem gepro jecteerd in de Di.ikpolder nabij de vel den van Excelsior M zweminrichting, tennispark, uitbreiding jachthaven „Vlietlend" en de ijsbaan. De/.e punten zijn reeds eerder in dit jaar in de raad tersprake geweest. Wat betreft de nieuwe zweminrichting zij nog vermeld dat de a.s. nieuwbouw voorzie! in een openbad, met overdekt instructiebad. Op het ver langlijstje in de nota staat nu ook een overdekte zweminrichting. Bij elkaar toont de nota, waarover wethouder J. Smit gisteren een persconferentie gaf op het stadhuis, een behoorlijk le verlangens. Wethouder J. de als tijd van realisering vj ket vijf a tien jaar. akket r imit noem- n dit pak- Ken alleenheersende trainer ls een kwetsbare figuur. Bij slechte resul taten is hij de schuldige in de ogen van het publiek, maar bij goede ls hij lang niet altijd dé man. Voor ons was zondag Laszlo Zalai, Fortuna'a trainer, dat ech- Het Zonnehuis vraagt weer collectanten Van 22 aug. tot 3 sept, is de periode waarin het „Zonnehuis" weer medewer king vraagt van de Vlaardingse inwoners. Voor de lijsten kollekte te beginnen 22 aug. en de straatkollekte 3 sept. In 1963 werd begonnen met de bouw en nu heb ben wij ons „Zonnehuis" met 204 bed den. De langdurig zieken en invaliden van alle leeftijden of gezindte ontvangen er een christelijke verpleging. Het werkcomité ziet het als een ere- plicht van de stadgenoten zichzelf op welke wijze dan ook, in te stellen voor de langdurig zieken die wij in ons mid den hebben. Deze patiënten immers heb ben reeds een ernstig verlies aan mede- Ie vet gen. Aanmeldingen kunnen geschieden op de volgende adressen: de heren N. W. Muijs, Hofsingel 24. tel. 2834; G. J. Pontier, Binnensingel 82, tel. 4303; J. Rijken, Kie vitlaan 3, tel. 3138; dames H. Niestadt- Huber, Salviastr. ,5. tel. 5986; A. v. Dam, Borneostr. 22, tel. 2341: P. Voijs, Roemer Vissersstr. 45. tel. 8360; E. M. v. d. Brink-Tom, Dirk de Derdelaan 48, tel, 7821; R. v. d. Kuii-van Helden, Ph. de Goedestr. 142, secr. Mat ige belangstelling voor de kermis Het is moeilijk te zeggen waaraan het is te wijten, maar de kermisweek heeft in Schiedam ditmaal niet zo bijzonder veel animo ondervonden. Vooral 's avonds was er weliswaar flink wat jeugd aanwezig, maar men kon niet zeggen, dat het een daverende drukte op het terrein was. De exploitanten waren dan ook niet zo enthousiast over hun financiële resul- van Gijsen en zijn medewerkers en dewerksters kunnen terugzien op stukje mooi jeugdwerk. „Het was 1 tastisch". Vrijdag was in de haven van Maas sluis de J. Henry Dunant te gast met aan boord de patiënten die maandag daarvoor in Rotterdam waren inge scheept. Voor het Rode Kruisscftip was veel belangstelling vanaf de kade. vooral van de familieleden die naar Maassluis waren gekomen om te zien of alles ok was. Aan boord gaan was niet toegestaan om de rust van de pa tiënten te waarborgen. Wel werd een be zoekt gebracht door Maassluis' loco-bur- "meester de heer P v. d. Snoek en enke le bestuursleden van de afdeiing Maassluis-Maasland en Hoek van Hol land. Uit deze afdeling en het Westlanrl gingen eerder dit jaar ook een aantal pa tiënten met het schip een weck op vakan tie. Men getuigde van een onvergete lijke reis en van een herinnering die zij zich hun leven zullen bijhouden. Het schenken van deze vreugde voor de min der bedeelde onder ons wordt mogelijk gemaakt door de opbrengst van de jaar lijkse collecte, maar ook door een lid maatschap van het Nederlandsche Roode Kruis. Al voor een minimum van f2.50 per jaar kan dit prachtige werk gesteund worden Telefonische inlichtingen over een aan te gaan lidmaatschap zijn te verkrijgen onder nummer: 01899-3598. Op rijksweg 20 onder de gemeerde Maasland, ter hoogte van de brug ovet de Trekvliet had een ernstig auto-onge luk plaats. De uit de richting Naaldwijk komende J. H. Jongejans, wonende te Vlaardingen kwam met zijn personen auto te slippen, waardoor hij op een te genligger botste. De auto vloog over de kop en raakte terstond hierna in brand Omwonenden die de klap van de botsing gehoord hadden, .slaagden er in hem fwadr gewond' uft Zijn brandende auto te ter wel. Fortuna won met 31, na de rust te zijn ingegaan met een 01 ach terstand op Baronie. In die rustperiode heeft trainer Zalai zijn kunde in de kleedkamer van Fortuna getoond. Niet onder de ogen van het ongeveer 2500 man tellende publiek, maar in de beslo tenheid van die kleedkamer. Daar ver telde hij zijn jongens, dat ze tempospel moesten leveren en meer samenspelen. Ze hebben het in hun oren geknoopt en na de rust zagen de toeschouwers het resultaat Een directer, sneller en fris spelend Fortuna, waaruit het eindeloos „gepingel" grotendeels verdwenen was. Maar toen konden die toeschouwers echter nog meer van de kunde van Za lai zien. Ondanks zijn nog maar korte dienstverband bij Fortuna bleek Zalai zijn jongens reeds in een behoorlijke conditie te hebben gebracht: een aan zienlijk betere conditie dan die van de tegenstanders, de Baronnen uit Breda. Deze conditie benut voor een soepel sa menspel hield de volle winst in Vlaar dingen. mede ook een betere tactiek. Voor rust was Fortuna nauwelijks ge vaarlijk. Eindeloos gepingel en doelloos geswitch van vooral de twee buitenspe lers Kruit en Freriks deed bij velen de gedachte opkomen van miskopen. Na de hervatting herstelden deze twee zich. Zij waren toen veelal de gangmakers voor het soepele aanvalsspel. terwijl Fortuna bovendien aan kracht won door het meer aanvallend spelen van de middenveld- spelers Joppe en Robbemond, van wie de laatste zich in de eindfase in de ver dediging kennelijk beter thuisvoelde (toen Baksteen hinkend op rechts ope reerde!. Een effectvolle vrije schop van Krult (die zeer nuttig kan zijn ais hij meer aan het spel denkt dan aan per soonlijke revanches) betekende de ge- .lijkmaker. Vier minuten later een voor zet van Freriks, na een snelle soloren, gevolgd door een kopbal van de gevaar lijke Verweel, een 2—1 voorsprong en tot ieders genoegen een onverwacht schot van Freriks 31. Spelend zoals ip die tweede helft kan Fortuna nog voor vele verrassingen zorgen. Zortda'g gaat men naar Hengelo. Tegenstander is Tu„- bantia, dat zijn eerste wedstrijd van VVV verloor en zijn tweede met maar liefst 5—1 van het met dure aankopen versterkte HVC. Met die goede tweede helft voor ogen, houden wij het op een nieuwe Fortuna-overwinning. BEN VAN HAREN Hij bleek brandwonden te hebben aan hoofd en lichaam. De bestuurder van de tegenligger, de heer F. C. Dost uit Rot terdam bleek een gebroken rechterknie- schijl te hebben. Beide personen zijn naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. De personenauto van de heer Jonge jans brandde totaal uit. De personenauto van de heer Dost werd zwaar bescha- De heer Jongejans (351, gehuwd, maar geen kinderen, is dezelfde dag aan zijn verwondingen overleden. Wielerronde met pech De jaarlijkse wielerronde ter gelegen heid van de Schiedamse vakantieweken, is welhaast letterlijk in het watei ge vallen, want het noodweer had in enke le ogenblikken hier en daar waterstro men doen ontstaan en menig toeschou wer doorweekt. Er namen in totaal 83 deelnemers voor de afstand van 80 km deel. Jan Zoetemelk ging ais eerste over de eindstreep. De leidersprijs ging naar W. Huys- mans. Er waren nu en dan. mede door het natte wegdek, slippartijen, die ech ter geen ernstige gevolgen hadden. Me nige bewoner van Tuinlaan en Nieuw- straat, waar de ronde werd verreden, bood toeschouwers gelegenheid tot schui len tijdens de onweersbui. Mededelingen en berichten kunnen worden gezonden aan onze sportredac tie in vlaardingen (Dirk Schaferstragt 18. tel. 5872), Hoek van Holland speelt zondagmid dag een oefenwedstrijd tegen een ster ke Sparta-eombinatie. waarin o.a. de nu amateur zijnde Tinus Bosselaar is opgesteld. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark van Hoek van Holland en begint om half drie. Zaterdag gaat weer de pupfllen- herfstcompetitie van start. Voor deze eerste dag is er nog geen volledig pro gramma vastgesteld voor de 51 inge schreven elftallen van de verenigingen. Excelsior M., Fortuna, De Hollandiakn, HVO, EK WIK, TSB, VDL, VFC en Zwa luwen. Fortuna levert het grootste aan tal elftallen, namelijk tien. TSB en Ex celsior M. kwamen slechts tot drie teams. •De wedstrijden worden op zaterdagmor gen gespeeld tussen 9 en 12 uur. MVV'27 houdt op donderdag 1 sept. 1966 een ledenvergadering in de kan tine. Op het programma staat voor de pauze de uitloting van de renteloze aan delen ad f 1500,-. Direct na de pauze volgt de tussentijdse verkiezing van een e.c.. waarbij de heren M. v.d. Berg en P. Doelman zich niet meer verkiesbaar stellen. Zondag hielden de rennersclubs ,.Hol- landia" (Den Haag). Pedaalridders (Rot terdam) en Coureur (Vlaardingen! een clubontmoeting op het traject „De Ver gulde Hand" in Vlaardingen. Alleen Jan Timmers zorgde bij de amateurs (45 km in 1.10.-) voor een Vlaardingse over winning. Bij de B-adspiranten T v.d. Leijst van Pedaalridders (20 km in 38 min) en bij de nieuwelingen S. Berk hout van Pedaalridders (38 km. in 1.02.-) a.s. zondagmorgen ontmoeten de clubs elkaar in de Spaanse-polder in Rotter dam (bij Van Nelle). Van voorzitter H. de Wit van de vol-i leybalafdeling van de vereniging Sun light kregen wij het verzoen mee te delen, dat men voor de organisatie van de bedrijfscompetitie nog graag enkele inschrijvingen binnen kreeg. Telefonisch werd reeds eerder contact opgenomen met enkele" bedrijven, maar dit had geen resultaat. Het betreft hier de bedrijfs competitie om de Sunlightwisseibeker, welke nu voor het derde achtereenvolgen de jaar georgsniseérd wordt. In de com petitie 1964-1965 veroverde RTB Jongen de beker en dit jaar de Vlaardingse Ge meentepolitie. Aan de laatste competitie namen behalve twee genoemde teams ook deel RK WIK (Vlaardingen), Advendo en gem. volleybalclub (Maassluis) en het Maaslandse NIO. Kandidaten voor de waarschijnlijk in september te starten nieuwe competitie kunnen zoch nog op geven bij de heer. H. de Wit, Celebes- straat 6, Vlaardingen. Sjaak Jansen is, zoals wij reeds eni ge tijd terug deden veronderstellen af gekeurd voor deelname aan het betaat- de voetbal. Sjaak heeft zich nu aange meld als lid van de zaterdag RVB eer ste klasser „Vlaardingen". - Zaterdag speelde hij reeds zijn eefste wedstrijd in de rood groene kleuren. Hij deelde mee in de score van zeven doelpunten, die een 7—1 overwinning op Ostrabeko in Oosterbeek opleverde. De aspiranttwaaiftallen van Oranje Nassau hebben met veel sukses deelge nomen aan seriewedstrijden van „ADO" te 's-Gravendeel. De A. asp. ingedeeld in de hoogste afdeling behaalden met twee overwinningen en twee gelijke spe len de eerste prijs, een mooie beker. De B-tjes moesten met de tweede plaats genoegen nemen door drie maal te win nen er, eenmaal te verliezen. Het C- team (1011 jaar) nam ook de tweede plaats in, na twee overwinningen een gelijkspel en een verliespartij. Uitsla gen als volgt: Or. Nassau AF.K.C. 20, Terheyden A.Or. Nassau A. 0—1. P.K.C. A—Or. Nassau A 0—0, Or. Nas sau A.—Terheyden A. 1—1. P.K.C. B—Or. Nass. B 0—5, Or. Nas sau. B—A.D.O. B 2—0, Or. Nassau B— P.K.C. B 4—0. A.D.O. B—Or. Nassau-B 1—0. A.D.O. C—Or. Nassau C 0—5. Or. Nassau CVIOS A 0—0. Or. Nassau C— A.D.O. C 2—0, VIOS A—Or. Nassau 1—0. A.s. zaterdag de jaarlijkse vaardigheids wedstrijden om de „Amerika"-beker be schikbaar gesteld door de fam. Knust- Graichen bij hun vertrek naar de USA van 10 uur v.m. tot 12 uur voor aspi ranten tot en met 13 jaar. Van 2 uur n.m. tot 5 uur voor de junioren en seni oren van Oranje Nassau. Gedurende de maand mei werd door de sopiale dienst te Schiedam aan 758 personen van 65 jaar en ouder en 366 be neden die leeftijd sociale bijstand ver leend. Aan werkloze werknemers aan 26 per- Door de gemeentelijke- en r.k. biblio theken van Schiedam werden in de maand juni in totaal 28.680 boeken uitge leend. n.l. 10.011 romans. 8869 studiewer ken en 9800 jeugdboeken. Zaterdag was het voor zowel VTM als VDL een visconcours met hindernissen waarbij een troost de schaduw deed ver dwijnen n.l. de kostelijke warmte van een koesterend zonnetje. In de eer ste plaats bleek bij het bereiken van de waterkant dat een tweetal Vlaardingse verenigingen er lucht van bad gekregen dat de visstand in de Maassluise wateren de laatste tijd bijzonder goed is, wat het moeilijk maakte allen een plaats te ge ven. Een volgende handicap was dat de Zuidvliet begon te ..trekken" zodat naar een andere plaats moest worden uitgezien. Nog een moeilijkheid bleek de grote af voer van polderwater in de vlieten, h er door kwam veel waterluis mee, waar- dooi- de vissen nu niet bepaald happig meer waren. De VDL-ers bleken hei bes te in staat deze hindernissen te nemen, vooral A. v.d. Heuvel die nog aan de 985 gr. kwam en daarmee niet alieen de dagprijs veroverde, maar tevens z ,n po sitie in het algemeen klassement conso lideerde. De overige vissers d:e zich bij de eerste tien schaarden bleven ver ach- hun plankje. ter bij dit resultaat; A. J. Vermaas 502 gr.. P. de Groot 492 gr., K. v d. Heuvel 360 gr., M. v. Zanten 312 gr.. D. Vermaas 242 gr., J. Holt 240 gr.. Tr. Vermaas 214 gr., B. Vermaas 162 gr. en A. de Nijs 130 gr. Gevangen werden 226 onder- en 28 bovenmaatse vissen, wat in totaalge wicht 4024 was. VTM kwam slechts tot een totaalge wicht van 2769 gr. met 175 onder- en 18 bovenmaatse vissen. K. den Bakker be haalde hier het hoogste aantal grammen met 574 gr., gevolgd door J. Hollaar met 330 gr. J. Groen Sr. 325 gr., J. Groen Jr. 288 gr. en J. v.d. Meijden 208 gr Een troost voor de VTM-ers was ook nog dat men na afloop naar de kantine van de VT ging voor de prijsuitreiking van de twee ronde, waar J Groen Sr. wa, ver laat, zijn eerste prijs kon ontvangen. Deze winnaar van de erste twee ronden (series van vijf) staat met tweemaal minder vissen op de dertiende plaats in het huidige algemeen klassement. B v. Tieien en J. Waleboer „waren weer aan het aankruisen op

De Havenloods | 1966 | | pagina 4