W i SINGER xe« cadeau van f 150.- Drie grote beurzen in nieuwe Ahoy-complex Schiedamse gemeentewerken maakte jaaroverzicht SCHIEDAMS EUROBAL WAS GROOT FESTIJN WASAUTOMAAT *"T DK HAVKiNLOODS DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1966 De politie meldt: 0 Een gecompliceerde botsing vond plaats op de Dam, toen de autobestuur der van V. uit Veenendaal weg wilde rijden en een 66-jarige bromfietsberijder plotseling moest remmen. De achter deze rijdende 22-jarige chauffeur B. uit Rotterdam moest dat voorbeeld volgen, waardoor diens duopassagiere, de 19-ja- rige J. E. L. J. op straat viel en een bloeduitstorting opliep. Toen de politie" op de Vlaardingerdijk een autobestuurder aanhield, om een onderzoek naar de auto in te stellen, ging de chauffeur er plotseling vandoor. De politie zette een achtervolging in en kon de auto in de Breedstraat tot stil stand doen brengen. De auto bleek niet aan de eisen te voldoen, had o.m. drie gladde banden, de remmen werkten niet behoorlijk en er was geen belasting- kaart. zodat het voertuig in beslag werd genomen. Op de BK-laan staken twee dames on voorzichtig de weg over. zodat de be stuurder van een autobus sterk moest remmen en tegen een verkeerszuiltje te recht kwam en werd vernield. De 18-jarige student V. uit Poortugaal verleende op zijn bromfiets in het Har- gapark geen voorang aan de 19-jarige bromfietser N. uit Vlaardingen, die viel en enkele lichte verwondingen opliep. Voornamelijk tijdens het noodweer van zaterdag vonden tal van aanrijdin gen en botsingen plaats, alsmede van wege het drukke verkeer door degenen die van vakantie terug kwamen. Er von den in Schiedam die zaterdag twaalf botsingen, van niet ernstige aard plaat?. De politie nam bij bad Groenoord 12 fietsen en 6 bromfietsen in beslag, die verkeerd geparkeerd stonden. Afscheid in ziekenhuis HET NIEUWE AHOY'-COMPLEX op het voormalige Heliport zal beien in alle p:rijsklassen kunnenj^ken volgend jaar een belangrijke rol gaan spelen. Naast de elk jaar richting te maken heeft, zoals gordijnen, terugkerende evenementen zullen er volgend jaar drie grote beurzen vloerbedekking, sanitair en dergelijke, voor de consument worden gehouden. De eerste beurs, „Binnenhuis '67" zal worden gehouden van 27 januari tot 7 februari. Daarna volgt een beurs over foto, film en optiek en tenslotte zal er nog een beurs worden gehouden, die geheel gewjjd zal zijn aan de muziek. Deze laatste beurs zal gehouden worden tijdens het Grand Gala du Disque. Naar de orga nisator, het „Beurscentrum Rotterdam", hoopt, zullen deze beurzen grote belangstelling trekken. Het is de bedoeling het nieuwe Ahoy'- tiesten optreden. Dit gebeurt niet op complex een zelfde plaats in het Rotterdamse leven te geven als de RAI bezoe™èrsWvandderbeursaze1fCwordtaafgee verse onderwerpen, zoals verlichting, het gebruik van hout in de woning en ver warming, zodat het publiek zich vrijelijk over al die onderwerpen kan laten in lichten. thans in Amsterdam bezit. Zoals bekend moesten vorig jaar de Ahoy'-hallen plaats maken voor de medi sche faculteit. Verschillende beurzen we ken uit, onder andere naar Amsterdam- Vooral ten behoeve van „Femina" werd naarstig gezocht naar een andere oplos- Welk mark? Walk type? Welke prijs? Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (CV.B.) Postbus 207 (bloklettars Rijks Monumentenzorg heeft op de rondgang door Schiedam, ook het oog laten gaan over de Markt en daarbij veel van haar gading weten te ontdekken. Daar is dan allereerst het stadhuis zelf, waarvan het rapport zegt: ,.In oorsprong 16e eeuws gebouw met zadeldak tussen in- en uitgezwenkte topgevels aan voor- en achterzijde. Na een brand (1614) in 1637 hersteld en in 1732 gemoderniseerd. Sierlijke, koepelvormige daktoren uit deze periode; omlijsting van ingang en bovenvenster in Lodewijk XI V-trant Voor het bordes twee gietijzeren lantarens (XlXe). Inwendig drie 18e eeuwse schouwen." Verder: Grote Markt 17 hoek pand. Breede Marktsteeg (XV 111 met parterre en twee verdiepingen. Schild dak. Aan de Marktzijde kroonlijst. De vérdiepingsvensters hebben zesruitschuif- ramen. Grote Markt 19, 23, 25, 27, 29, 31a en b, 35, 37a en b, 2a en 2b. 4 en 6, al deze panden worden door Monumenten zorg om de één of andere reden op de lijst geplaatst. Hieronder valt dus ook het pand, dat thans door de inspectie der domeinen wordt bezet en het voormalige politiebureau. Op de foto enkele panden r Monumentenzorg. de stands. Daarnaast zul len 'nog andere attracties worden georga- sing, die, men tenslotte'vond op het voor- niseerd. malige Heliport. De nieuwe plaats is veel gunstiger dan de oude. Het nieuwe Ahoy]- I eilfifCll CStllIl WCPCl CC11 complex ligt midd?n in de stad, vlak bij c"> het station, bij het eindpunt van vele bus diensten en het is per tram gemakkelijk te bereiken. Tevens beschikt men in de omgeving van Heliport over ruime par- keermogelijkheden. In de loop der jaren is de Amsterdam se RAI een centrum geworden voor beur zen, zowel voor de vakman als voor de consument. De heer J. Nijsse, organisa tor van de drie beurzen, die volgend jaar in Rotterdam zullen worden gehouden, is er van overtuigd, dat het Ahoy'-complex eenzelfde functie voor Rotterdam kan krijgen, vooral omdat naar zijn me ning de ligging van Rotterdam gunstiger is. In een straal van 25 kilometer rondom Rotterdam woont eenderde van de bevol king van Nederland. De beurs „Binnenhuis '67" wordt met opzet in het begin van het jaar gehou den, omdat de meeste mensen omstreeks die tijd gaan rondkijken naar nieuwe meubelen, gordijnen of vloerbedekking. Elke grote meubelzaak organiseert in het voorjaar grote shows maar in de prak tijk is gebleken, dat toch nog altijd veel mensen een soort drempelvrees bezitten. Die drempelvrees bestaat niet ten opzich te van een beurs, war" ronddwalen. succes in Margriethal Het jeugdfestijn, dit jaar voor het eerst dan in de Schiedamse Margriet hal gehouden, is beslist een succes ge worden, dank zij de goede organisatie en ruime medewerking. Gemiddeld bevonden zich iedere dag 700 kinderen in de hal en dus niet op straat, waar zij het gebruikelijke katte- kwaad konden uithalen en anderzijds aan de gevaren van het verkeer bloot stonden. Voor slechts één gulden konden de kin deren een hele dag van allerlei amusan te dingen genieten en kregen er boven dien nog een lunch en wat snoep. De tijd van voorbereiding Grote belangstelling Het nieuwe Ahoy'-complex heeft een vloeroppervlakte van 11.000 vierkan te meter. Voor de beurs „Binnenhuis '67" zal echter slechts 7000 vierkante meter warden benut, omdat men de tentoonstel ling zo overzichtelijk mogelijk wil opzet ten. De organisatoren willen voorkomen, dat de tentoonstelling een grote showroom gaat worden. Daarom wordt bij het ver delen van de ruimte ook een strenge se lectie toegepast. Men wil een zo groot mogelijke indruk geven van wat de Ne derlandse „woonindustrie" te bieden heeft. Van de zijde van de fabrikanten be staat reeds grote belangstelling voor deze beurs, die misschien in de komende ja ren herhaald zal worden. Dat is voor een groot gedeelte ook te danken aan de gro te publiciteitscampagne, die aan de beurs zal vooraf gaan. Zo zal enkele dagen, voordat de tentoonstelling wordt geopend een krant worden verspreid in een opla ge van 700.000 exemplaren. Op de beurs zal men niet alleen meu- kort en daardoor is lang niet alles tot zijn recht kunnen komen, doch als heel kunnen de organisatoren en mede werkers best tevreden zijn over de ver kregen resultaten. Bij een afscheidsmaaltijd heeft de heer R. Rens nog enkele plannen voor het volgend jaar ontvouwd,' want men heeft ook nu weer geleerd. Veel ouders zullen ongetwijfeld de or- vrii" Iran ganisatoren dankbaar zijn. In totaal heb- vrij kan ben b„na 7000 kin(jeren van het jeugd festijn genoten. Hoe de duiven vlogen SCV DE POSTDUIF Uitslag van de wedvlucht voor jonge duiven' vanuit Chantilly, afstand 334 km. Gelost: 13 augustus óm 6 uur. Deelname: 328 duiven. Eerste'duif: 19.28.26 uur; laat ste prijsduif: 11.17.08 uur. P. v. Os v. d. Grijp 1, 14, 80; A, Smits 2 5 29, 31, 48, 54; H. Veltman 8, 40, 50, Drs. J. Buntjer, economisch-directeur van het gemeenteziekenhuis Schiedam heeft als zodanig afscheid genomen in een bijeenkómst, waarvoor grote belang stelling bestond. Het woord werd gevoerd o.m. door de geneesheer-directeur, drs. J. H. van den Berg, die dank bracht voor de prettige samenwerking welke zoveel jaren heeft bestaan. De directrice mej. B. Essink bood een geschenk onder couvert aan namens het verplegend personeel. Namens de geza menlijke specialisten werd een geschenk in couvert en grasmaaimachine aangebo den. De heer P. Nagtegaal, voorzitter der personeelsvereniging betuigde dank voor de steun welke steeds van drs. Buritjer was ondervonden en bracht een' bloemen hulde. In diens dankwoord verklaarde drs. Buntjer, dat na 27 jaar als secretaris- penningmeester aan het ziekenhuis Schie dam verbonden te zijn geweest, het af scheid hem moeilijk viel. De laatste zes jaar was drs. Buntjer economisch-directeur. Hij wees er nog op dat de werkzaamheden voor bouw van het nieuwe ziekenhuis veel nieuwe lasten heeft opgelegd. Hermes DVS speelt tegen 1 imburgia Voor de eerste maal in dit seizoen komt dit weekeind de gehele betaalde taalde sector van Hermes-DVS op het Schiedamse Sportpark „Harga" bin nen de lijnen. Zondagmiddag, 14 uur de hoofdschotel, n.l. het eerste team tegen een oude bekende nl. „Limburgia". Na een goede start van Herwies tegen PEC moesten onze stadgenoten afgelopen zondag de punten Jn Kerkrade laten nl. aan Roda JG. Ondanks deze nederlaag, was het verheugend, dat Hermes tegen, vooral na de rust, nogal stugspeie; Roda, opbouwend voetbal speelde en in technisch opzicht de meerdere was van de Limburgers. Daarom was het sneu, dat deze Hermes-ploeg door een vrij du bieuze strafschop in het zand moest bij ten. Maar odanks deze nederlaag was het vertoonde spel van dien aard, dat de strijd tegen Limburgia met vert^ou wen tegemoet kan worden gezien. Her mes-DVS 2 opende het seizoen met een ggede 31 overwinning in de uitwed strijd tegen Alkmaar. Zondag om half elf op „Harga" tegen de reserves van de Volewijckers kan daarom een aan trekkelijke match worden. De jeugd komt het eerst binnen de lijnen. En daar om geen voorspelling voor de thuis wedstrijd. zaterdagmiddag 4.15 uur, te- geh de jeugd van RBC. gemeentewerken in Schiedam geeft een overzicht van de wegenplannen, die door de dienst van Stadsontwikkeling in studie zijn genomen, dit in samenwer king met het stedebouwkundig bureau Fledderus en na behandeling in diverse commissies. De plannen betreffen: 1. wegaanslui- tingen op de Beneluxweg, rijksweg 20 en prov. weg 15, 2. reconstructie Burg. van Haarenlaan met aanpassing van de kruispunten, 3. verkeersvoorzieningen in diverse uitbreidingsplannen, 4. parkeer voorzieningen o.a. in de Plantage, Nieuwland en Tuindorp Kethel, 5. ont sluiting alg. begraafplaats met situering nieuwe aula, 6. tracering nieuwe water- kerende dijk langs de Maasboulevard, Hoofdstraat en verder, 7. ten behoeve van het onderzoek der ETI studie om trent mogelijkheden doortrekken Metro van Rotterdam, via centrum Schiedam en Vlaardingen, 8. verkeerstellingen op drukke verkeerswegen en kruispunten met behulp van zelfregistrerende ver- keerstellers met verwerking op tekenin gen, straten en grafieken, 9. voorberei dende bespreking wegaansluiting Bene- luxtunnel bij Vijfsluizen in gemeente raad, 10 situaties verschillende benzine verkooppunten. Verder vonden ten dienste van stads ontwikkeling der volgende besprekingen plaats: 1. Gedeeltelijke wijziging van de kaart en de beschouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom voor het ge bied, begrensd door de Schie, Noord- vestgracht en Korte Haven. Vastgesteld 22 februari 1965. Goedgekeurd 7 juli 1965 (G.S. no. 648). Overzichtskaart behorend bij ontwerp bevriezingsverordening om geving nieuwe brandweerkazerne. 2. Uitbreidingsplan in onderdelen Groenoord-noord. Vastgesteld 24 mei 1965. Ter goedkeuring toegezonden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. 3. Uitbreidingsplan in onderdelen Ke- thel-centrum. Behandeling bezwaar schriften door Gedeputeerde Staten nog gaande. Ten behoeve van publicatie in weekblad „bouw" is een z.g. showprent vervaardigd van Kethel-centrum. 4. Partieel uitbreidingsplan in hoofd zaak Kethel-noord bevattende o.a. rege ling voor kassenbouw bij tuinbouwbe drijven ten oosten van de Groeneweg. Om advies toegezonden aan P.P.D. Uit brief P.P.D. blijkt, dat het plan in stu die is bij Rijkswaterstaat en Prov. Wa terstaat. In verband met eventuele wij ziging wegtracé's, enz. 5. Bestemmingsplan Blij dorp m ont werp gereedgemaakt, zal binnenkort om advies worden toegezonden aan de PPD. 6. Aanvullende wijziging van de kaart en de bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom door opneming van de herziening vah het uitbreidingsplan Dr. Zamenhofstraat in dit plan. Nadat Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding, alsmede de PPD hadden verklaard, zich met de voorge stelde wijziging te kunnen verenigen, is deze voorgestelde wijziging in de Ge meenteraad verworpen. 7. Partieel uitbreidingsplan in hoofd zaak voor het gedeelte op Vlaardings gebied. Toegezonden aan afdeling Stads uitbreiding Vlaardingen met v.erzoek om vaststelling en goedkeuring te willen be vorderen. 8. Bestemmingsplan Kethel-oost. In gevorderde staat van voorbereiding. Zal begin 1966 aan het College Burge- Wethouders worden toege- zönden. 9. Bestemmingsplannen Woudhoek en Spaland. Voor-ontwerpen bureau Fled derus in studie. Wel zeer opvallend is in dit lijstje de mededeling, dat de mogelijkheden zijn of worden nagegaan voor aanleg van een ondergrondse verbinding tussen Bot terdam, Schiedam en Vlaardingen, via de centra van die gemeenten. Voorts, dat regelmatig besprekingen hebben plaats gevonden met vertegen woordigers van het Econ. Techn. Insti tuut (ETI) inzake het sociaal- econo misch onderzoek ten behoeve van het nieuwe reconstructieplan voor de bin- stad van Schiedam. 57. 64. 76. 78; H. Vrama 4; T. Jansen 6, 26 37 65; L. v. d..Mey 7, 9, 15, 49, 53, 62, 69. 79: I. v. d. Tuyn 8: 11, 35, 38; J. Sut- torp 10 71; C. Paardekoper 12, 41: J. Blomsteel, 13, 58, 70; J. Middendorp 16, 18, 21. 22, 42, 51, 82; P. Sparla 17; A. v. d. Grijp Karreman 19, 66; G. Ver meer 20, 73, 74, 81; F Koppenhagen 23, 4A, 63; A Suttorp 24, 36; 46, 56. 77; N. v. Ark 25: C. Anker-Toutijn 27, 39, 43, 55, 60; T. v. Weelie 28. 44: H. Blondé 30; G. Meyer 32, 67, diploma; O. Bolkenbaas 33; J. v. Gils 34, 61, 75; J. Lips 47; W. v d. Kant 52: C, den Tuinder 59; A. Brouns 68; C. Vprhearen 72. Een grote teleurstelling op deze avond was het ontbreken van Karin Kent. Tij dens de televisie opname verleden week voor de Therèse Steinmetzshow bezeerde zij haar been. De commissie Eurobal -laagde er op het allerlaatste moment nog in een ver vangster te arrangeren namelijk Conny van Solingen. Haar optreden deze avond, twee maal twintig minuten, was een van de hoogtepunten. Jammer echter was dat haar tweede optreden te snel na het eer ste kwam zodat zij het Musis Sacrum reeds vroeg verliet. Niettemin slaagde de RIATS erin de menigte tot 1.00 uur 's nachts bezig te houden. Het is waarschijnlijk de laatste maal geweest dat de commissie Eurobal dit festijn in het Musis Sacrum heeft gehou den. Het ligt namelijk in de bedoeling dit evenement volgend jaar in de sport hal te laten plaatsvinden. Een van de beweegredenen daarvoor is geweest dat er dan meerdere mensen kunnen worden toegelaten. Voor de tweede maal de comfnissie Eurobal,er weer in ge slaagd de Schiedamse jongelui een goede avond vèor te schotëlen. Gezien de in grote getale opgekomen 'jongelui, er waren in de voorverkoop reeds 450 kaarten verkocht en het res tant ging aan de zaal grif van de hand, kunnen de organisatoren tevreden op deze avond terug zien. De benedenzaal van het Musis Sacrum was volledig bezet. Ér werd gedanst op de muziek van, de RIATS. Uiteraard voerde de beat de'boventoon, maar ook gaf deze veelzijdige band Zuid Ameri kaanse, Country, Western, blues en eni ge Rhytm nummers ten gehore. Verder kon men terecht in zaal de Bron waar de NEWPORTS er in slaag den de niet bqatliefhebbers het naar de i zin te makep. In de bovenzaal presen teerden Joop Daalmeyer en Frans Hap- pel Hakkert's .top vijftig, welke platen zij onafgebroken door de Hi-Fi stereo installatie lieten schallen. De reeds uitgekomen deelrapporten van het ETI zijn, zo wordt medege deeld, doorgezonden aan het college van B. en W. aan de leden van de Commis sie Stadsontwikkeling en Stadsuitbrei- ding. Het mag zacht gezegd merk waardig worden genoemd, dat omtrent deze beide, voor Schiedam wel bijzonder belangrijke onderwerpen nog nimmer een woord in het openbaar is gezegd. Reeds meermalen is in de pers ge vraagd om bijzonderlijk omtrent de toe komst van het centrum van Schiedam, waaromtrent vooral ook de middenstand in dit gebied vol twijfel en vragen ver keert, enige mededeling te doen, doch systematisch werd dan geantwoord, dat er nog niets bekend is. Kennelijk is zulks wel degelijk het geval. Ook het „Rotterdams Nieuwsblad" stelde dezer dagen de vraag, waarom over het alles een waas van geheimzinnigheid moet blijven hangen. We kunnen het ons voorstellen, dat mogelijk uit speculatief en ander oog punt men zo lang mogelijk wacht om de plannen openbaar te maken, doch er zou wel iets meer zijn te zeggen dan een jaarlijks terugkerend antwoord: „Nog niets ontvangen", terwijl nu blijkt, dat B. en W. reeds lang in het bezit zijn der deelrapporten van het ETI, waar omtrent indertijd een enquête werd in gesteld. Indertijd werd door de heer Fledde rus toegezegd, dat de burgerij, bijzon der wat de plannen voor Kethel betreft, de mening kenbaar zou kunnen maken alvorens het tot definitieve plannen tou komen. De vraag is, wanneer dit dan zal ge beuren. En ook, wanneer de „gemeen telijke voorlichtingsdienst" iets daar over zal mededelen. En of de metro plannen serieus opgevat dienen te wor den, dan wel als „zo maar eens' een gedachte. Wanneer je een boot bezit, dan ben je pas gelukkig, zo zegt men weieerts. Men heeft dan niets te maken met. al die autodrukte op de wegen, je behoeft Op weinig te letten en alleen maar te wach- Maar zo is het toch niet. Wat wij als ivatersportliefhebbers in Schiedam tipse mpeten maken is een schande voor onze stad- We liggen met onzi'vóol in -de Schie, lussen de zgn. Rolbrug nabij het Huis te Riviere en de Rolbrug. Wan neer wij een weekeinde weg willen dan moeten we steeds 1 a 2 uur ver letten om de boot voor 6 uur bij de brug te leggen. Dat gaat toch niet? Dus dan zaterdags zo vroeg mogelijk, om wanneer de brugwachter om 7 uur zijn werk begint, aanwezig te zijn. Dan mogen we blij zijn, als we na 2 uur wachten door de brug kunnen. Dit heb ben reeds vele mensen rneè inoefen hin ken. We wilden nu' zaterdag 6 cntQ. voor de zoveelste keer weer eens een week einde weg en dachten: Als we vrijdag even de Havendienst van Schiedam bel len, of we om 7 uur door de brug kun nen, want zo laat begint immers een brugwachter, dan komen we des mor gens vroeg nog een heel eind op weg. Maar zo was het toch weer niet. We belden de Havendienst en kregen ten antwoord, dat de brugwachter omstreeks 7 uur bij de Rolbrug begint. Om plm. 6.45 uur lagen we voor de brug en hebben geblazen. Er bleek nie mand te zijn. Tot 8 uur hebben we ge wacht en zijn toen naar de noodbrug gelopen. Doch daar bleek niemand aan wezig te zijn. We belden de Havendienst op, die nergens van wist. Maar men zou zo snel mogelijk iemand zenden. Zo verscheen omstreeks 8.45 uur een brugwachter Dat was dus weer twee uur wachten voor de door de watersportliefhebbers zo fel gehate Rolbrug van Schiedam Nu vragen wij ons af, of daar helemaal niets aart te doen is. Want waar je ook komt met een boot, in een grote stad of klein dorpje, je hebt maar een signaal te geven en in de kortst mogelijke tijd wordt je geholpen. We hopen dat de Havendienst van Schiedam nu eens rekening zal gaan houden met de watersportliefhebbers van Schiedam en omgeving Met dank voor de plaatsing, Mevr. J. van Wijk Voltastraat 16 a Schiedam Koopt u tijdens de vakantie uitverkoop-periode, tot uiterlijk 27 augustus, een Singer 611 of 631 Lady-Star schuine naald zigzag, dan krijgt u, inplaats van de koffer, een prachtig teak naaimachinemeubel cadeau (winkelwaarde maar liefst f 150.-!). 'n Sieraad in uw woning...'n groots cadeau om trots op te zijn! Profiteer van deze gulle Sinoer geste! Reserveer vóór u met vakantie gaat! ROTTERDAM - Hoogstraat 1TÜ BEIJERU ROTTERDAM - Plein weg ba SOMMELSDIJK SCHIEDAM - Oranjestraat 7 VLAARDINGEN GOUDA - Kleiweg 35

De Havenloods | 1966 | | pagina 9