Wethouder J. Smit opende discussie cultuurnota Door de deur itüüifa UIT DE KERKEN «UitilftllflftSli mP Zeekadettenkorps won sportwisselbeker De Havenloods voor TiT Overtrekt nu Bankstel DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1986 IJCITEN was het stralend weer, de thermometers graven waarden aan waar zelfs de optimisten niet meer in «geloofden. Wij Hollanders, stellig niet Ingesteld op temperaturen boven de 20 graden C beklommen in ons colbert het oude raadhuis op de Hoogstraat, waar wethouder J. Smit reeds achter de tafel had plaats genomen om de pers in rijn officiële persconferentie te ont vangen. En waarlijk het lokkende zomerweer had de moed er niet uit gehaald, want juist om half vier waren alle stoelen bezet. Achter de tafels hadden nu ook de heren Kramer, gemeentesecretaris, Stam, referendaris en Vos, ambte naar culturele zaken, plaats genomen. Stellende dit niet te willen hield de heer Smit als inleiding een „preek", waarin hij de verantwoordelijkheid van de pers aanstipte, waarna hij ons krantenmensen uit nodigde met de vragen te komén, die ons mogelijk op de lippen brandden, ondanks de klare faal die de nota als preadvies aan de raad is aangeboden, want het is nogal wat, hetgeen het college van B.enWop het verlanglijstje heeft gezet. Alhoewel niet allen nieuw, komen er toch zo'n zesendertig verlangens naar voren, die min of meer van omvangrijke aard zijn. In ons vorige nummer bespraken we al een aantal van deze punten uit de nota en werkelijk nieuwe gezichtspunten kwamen er niet uit naar voren. verandering komt. Bij het onderwerp sporthal was de heer Smit bijzonder strijdlustig. Haast bewogen ging hij in op de moeilijkheid om de nodige gel den hiervoor op tafel te krijgen, maar ,,een goed team ambtenaren in Maas sluis" kreeg in dit verhaal een pluim op de hoed. We zullen er voor vech ten en ik durf; positief te zeggen dat hij er komt. Bulten de sportvelden, speel tuinen, dierejjjïoeken is het streven in Maassluis ook ruimte te scheppen voor Vrijere recreatie, b.v. terreinen voor sportbeoefening buiten verenigingsver band voor de jeugd. In de wat verdere toekomst zal zowel in West als in Noord- Oost een aantrekkelijk recreatiegebied tot stand komen. Ook met het ingaan van de grens correctie per 1 septem ber^ zal verdere uitbreiding van het „Vlietland" mogelijk worden. Bij de fragmenten die, wij hier ge noemd hebben, uit het lijvige rapport, willen we nog aanstippen een uitgave van een gemeentegids, welke ongeveer oktober het licht zal zien. Wanneer de inhoud van de nota geheel gerealiseerd zal zijn, is er nodig -aan totale inves teringen, verdeeld over vijf fasen, 11,171.200,- De uitvoering wordt ge schat over een tijdperk van vijf tot tien jaar en de opstelling is geschied naar de behoefte van een inwonertal van rond de dertigduizend. Alhoewel er ramingen bestaan over een groei van Maassluis^ tot rond de zestigduizend, verzekerde' Uit het antwoord van <le heer Smit over de sinds vorig Jaar gereorganiseer de MG vernamen wa dat de MG- „nieuwe stijl" een steeds belangrijkere rol moet gaan spelen in het op gang komen van dê culturele (dit in de ruimste zin).ontwikkeling van Maassluis. ,,De MG in zijn nieuwe constellatie ver keert nog steeds in de periode van re organisatie,..In het eerste jaar is de MG daarom weinig namr buiten getreden, maar nu *61 het ook naar buiten een belangrijke rol gaan spelen. „Financieel krijgt de MG dan ook steeds een rui mere armslag. „Waarschijnlijk gaat men in september aan het gemeentemu seum beginnen, en we verwachten dat het dan met Kerstmis gereed zal zijn, maar of dit haalbaar is staat niet vast, als men maar alvast begonnen is. Dit zal in een pand aaij Zuiddijk 16 «en cen trale plaats in de gemeenschap moeten gaan veroveren. Het moet een ontmoe tingsplaats worden voor iedereen. Het streven zal er op gericht moeten zijn dit gebouw een zo'n breed mogelijke op zet t« geven. „De aanduiding museum is daarom eigenlijk niet helemaal juist." De heer Smit wil er produkten van eigen bodem zien (pottenbakkers en schilders clubs, kindertekeningen, produkten van huisvlijt (modelbouw) etc. zodat een elk op een moment door omstandigheden kennis maakt met het musgum. „En zo kijkt men licht eens verder." Ook het vestigen van een agendabureau, wat ook een belangrijke coördinerende taak moet gaan vervullen, kan bijdra- fen qm de loop er in te krijgen. Aan e beheerscommissie is mede de taak deze ontwikkeling in te zetten. Sport en recreatie Op dit terrein is ook een groot aan tal wensen in de nota opgenomen. Een van de reeds lopende zaken hieruit, de verwezenlijking van een nieuw zwem bad. Volgend seizoen zal men er zeker nog niet in kunnen zwemmen," zei de heer Smit, „zelfs niet als men er nu al aan gaat beginnen." „Maar Maas sluis is helemaal klaar, ..\ult de heer Kramer aan. Dit betekent dan ctot alle benodigde vergunningen binnen zijn, al leen het geld moet nog cp tafel komen. De ijsbaan op deze plaats zal echter wel geheel klaar zijn, maar of hier dan ook op geschaatst zal worden van de winter werd nogal onzeker." Als er niet een bonafide bestuur voor de IJsclub komt, dan wordt hij dit jaar misschien niet eens opgespoten. Uit de nogal ver ontwaardigde uitlatingen van de heer Smit begrepen we dat het met het be heer van de financiën van het eerste bestuur nu niet bepaald zuivere koffie is geweest. Een duidelijk commentaar van de heer Smit was „Als ik lid was van de IJsclub zou ik me met zo'n be stuur, dieet opzeggen. „Te wensen voor de Maassluise schaatsliefhebbers is ech- - ter dat in deze situatie voor de winter 't Beat-vat Zaterdagavond. 27 aug. om 8 uur pre cies, zaal open om 19.30, start 't beat- vat weer met z'n wekelijks terugke rend beatfestijn. De avonden worden iedere zaterdagavond in beide zalen on der de H. Hartkerk in Schiedam-Zuid ge houden (te bereiken met bus 41 Onze eerste gasten zijn „The Flying Dutch- Op deze avond is ledereen welkom en bestaat tevens de gelegenheid om. 118 te worden. verkeer, vooral sinds Holy zich be- gint uit te breiden, tussen het centrum en het noorden van de stad, wordt ver breed. i Sinds enkele dagen is men heel hard bezig om zo gauw mogelijk dit smalle oude straatje op een breedte van tien meter te brengen. Dat dit geen overbodige luxe is zal iedereen die er regelmatig passeert beamen. Het laatste obstakel, de zagerij van Lamoen is sinds een week of wat ver dwenen. De hele noordkant van het Emaus is nu weg. Alleen het gebouw van het woningbureau staat er, maar dat is toen het enkele jaren geleden ge bouwd werd direct al aangepast aan de toestand zoals die in de toekomst moet worden. De Jan Ligthartschooi zal voor de verbreding van de straat ook een veer moeten laten. Het hek om de school zal een stukje achteruit moeten om die ruimte te geven die nodig is voor een goede verbinding tussen cen trum en Ambacht en Holy. Nog even en dan is het leed voorlopig geleden. Defi nitief is deze verbetering namelijk nog niet, daarvoor moet er eerst meer geld zijn. Maar dat zal nog wal even duren. HOLWIJ KLOCKE KOMA VAN KUTK KEUKENS H. v. d. ENDEN Showroom: STRAATWEG TELEFOON 180857 RDAM, "t Voordeligste adres »n Nederland. wat zeker binnen de vier 6 vijf jaar kan worden gehaald. Tot de opstelling van de behoeften voor Maassluis is het col lege niet gekomen omdat de bevolking zich zo zou uitgesproken hebben, maar mede op basis van het rapport van de mereentigmegnVd°aï dealde Sefteln ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN de "ot an^lgz afzij^An de«d an a a ^8 SE BAKJES in alle maten uit vankeïijk in de bedoeling lag zal het col- leverbaar, lege van B. en W. de nota aan de nieu we raad in haar vergadering van ok tober voorleggen, dit om de nieuwe raads leden even de gelegenheid te geveh wat te acclimatiseren. Vergadering TSF De afd tennis van de Schiedamse Sport vereniging „The Smashing Fellows" zal vrijdagavond'9 sept, in tennispark van Vliet een ledenvergadering houden. De agenda bevat jaarverslagen, vaststellen contributie, gebruik Sporthal, verkiezin gen. Zich herkiesbaar stellen de heren N. Spithoven, C. Bokx, ir. C. Bogerman, P. C. van Geem, G. Olthof, mevr. N. Bokx, mej. N. v.d. Vaart In het jaar verslag wordt medegedeeld, dat in het afgelopen eeizoen totaal 15 banen werden gehuurd. In de woning van de B. aan de St. Lidulnastraat stond soepvlees op een laag pitje te trekken, doch toen men bij de buren op visite ging vergat men het soepvlees dat stond te branden en enor me rookontwikkeling gaf. De brandweer werd gewaarschuwd, doch buren hadden inmiddels reeds maatregelen getroffen. enkele historische plekjes te vinden, me niet direct in het oog springen. £en daarvan is de steen in de pui van de zaak van Van Heusden. De verbouwing die deze winkel onlangs onderging ont trok de interessante steen helemaal aan het oog maar nu' heeft de heer Van Heusden de bezienswaardigheid weer in de belangstelling geplaatst. In een inspringend gedeèlte, van de gevel, maar duidelijk zichtbaar voor wie er langs Ioopt 'is de steen met het vreem de opschrift te zien. Dat opschrift intri geert. een beetje. De heer A. Bijl Mzn. die hét boekje Historische wandelingen in en om Vlaardingen", schreeft, heeft voor dit rijmpje ook geen verklaring. Het opschrift van deze uit 1713 dateren de steen luidt „Laat het vriezen bij de Vriezen - 't Vriezen past den Winter- tijdt - Zou de Vries daar bij verliezen - Neen, de Zomer scherpt zijn vlijt". Wie belangstelling heeft voor dit merk waardige stukje historie kan het bekij- ken links van de Smalte Havenstraat, waar de gevel van de zaak .van Van Heusden inspringt. nu... beduidend goedkoper Een ciippertas, een wens droom van iedereen, die veel heeft óp te bergen en toch z'n papieren gescheiden en gemak kelijk bereikbaar bij de hand wil hebben. Een partij 2- en 3-vaks Clipper- tassen van ijzerstérkDuraphren het nieuwste kunstleder op lin nen basis, verkopen wij voor ongekend lage prijs. Sterker dan leer, lichter dan leer en onder alle weersomstandig heden mooi soepel blijvend. Koop nu Uw clippertas, normale prijs 19.75, tijdens deze unieke aanbieding voor nog géén acht gulden. slaagde de zeilploeg onder leiding van de schipper F. Janse er toch in de derde plaats te veroveren. Met roeien ging het al even goed. De roeiploeg onder leiding Het Zeekadetkorps „Jacob van Heems- nog werdgedl qualiceerd, kerek" te Schiedam heeft op het Jaar- J— '-,J' lljkse Zomerkamp van het Zeekadet- korps Nederland, de felbegeerde sport wisselbeker gewonnen. Het Zomerkamp ls van 26 juli t.m. 4 augutitus gehouden ln het Marine Oplei dingskamp te Hilversum. Aan dit kamp hebben ongeveer 230 kadetten van 10 korpsen deelgenomen, t.w. Amsterdam, Arnhem, Gouda, Groningen, Den Haag. Den Helder, Maassluis, Rotterdam, IJmuiden en ook Schiedam, dat verte genwoordigd was door 33 kadetten onder leiding van de heren Bergvelt en De Groot. Ieder jaar, waarin het steeds moeilijker wordt op sportgebied iets te veroveren heeft Schiedam toch weer kans gezien als sterkste korps te voor schijn te treden en zelfs nog enige vaan tjes ln de wacht te slepen voor roeien en voor voetballen. serie z nu... beduidend goedkoper Dat U en de kinderen er In'de regen Iedere dag weer door moeten is erg genoeg... Maar dat men dan met druip natte kleren thuis, op 't werk of op school komt... kijk, dit is niet meer nodig. Want daarvoor verkopen wij deze fantastische fietscapes van extra zwaar vinyl op linnen basis... nèt een tentje waarin U helemaal droog blijft en toch voldoende bewegingsvrijheid hebt... voor een prijs, die nu geen bezwaar meer is, voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Vinyl fietscapes met capuchon en rits, In de afdeling regenjassen, Géén ttl. of schrift, belt. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. A. Ie Coq, 5 uur ds. J. Kooien, Reeu- wijk; Betlhelkerk 10 uur dirs. R. H. Wis- sink; Opstandingskerk 10 uur ds. J. W. Zimmerman; Vredeskerk 10 uur ds. J. Bouterse, Vlaardingen; Kethel, Dorps kerk 10 uur ds. J. van Noort, Vlaardin gen, 7 uur ds. C. van der Steen; De Rank 8.30 uur ds. J. van Noort, Vlaardingen. Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. J. N. Narnmensma, 5 uur ds. A. Nagel- kerke, Dordrecht; Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. P. H. de Kleer, Scheveningen, 5 uur ds. J. N; Narnmensma: Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. G. Oppedij'k, Delft, 5 uur ds. W. Bos, Sclhiebroek: „De Goede Haven" 10 uur ds. A. Nagelkerke. 5 uur d®. J. Niemandsverdriet, R'dam- Lombardijen; Julianakerk 10 uur ds. J. Niemandsverdriet, 5 uur ds. P. H. de Kleer. Ned. Prot. Bond, West vest, 10.30 uur ór. W. R. M. Noordhoff te Rotterdam. Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur Hei'ligingssamenkómst, 6.30 uur openluchtsamenkomst Koemarkt, 7.30 uur Venlossingssamenkomst. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, dienst om 9 en 3.45 uur. Oud-Katholieke Gemeente, Dam 28, 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen, Volksgebouw, Tuin. laan 50, 6 uur toespraak, 7 uur Wacht torenstudie. Vrije Geref. Gemeente, Tulnlaan 50, 10 en 4 uur dienst., Baptisten Gemeente, Lange Haven 125, 7 uur samenkomst. Mission to the Seamen, Anglicaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord iedere eerste, derde en vijfde zondag der maand om 9 uur v.m. Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. leer, Lange Nieuwstraat 67, dienst om 10 en 5 uur. Voorganger ds. H Hofman. Evang. Luth. Kerk, hoek Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur dn. C. Vonk. Gemeente voor Oorspronkelijk Chris tendom, gebouw Lange Haven 129 4 uur voorganger de heer N- v. 4. Brugge uit Den Haag. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10 uur de heer D. G. v. d. Hoeven uit Bent huizen, 5 uur Grote Kerk ds. J. Kooien uil Reeuiwijk. MAASSLUIS Gereformeerde Kerk: Immanuëlkerk 9.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer, 4.30 uur ds. A. J. Aaftink; Maranathakerk 9.30 uur ds. A. J. Aaftink, 4.30 uur ds. P. A. Bohlmeijer. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), gebouw N.P.B., Canst. Huyigensstraat 1, 8.30 en 2.30 uur ds. H. van Tongeren. R.K. Kerk: H. Petrus- en Paulus- parochie, pastoor L. P. M. Vester, H. Miissen zijn: zaterdag 19 uur, zondag 8.30 uur hoogmis, 10.15 uur, 11.30 uur en 19 uur avondmis; H. Andreasparochie, noodkerk Korhoenstraat, pasttoor wordt wegens vakantie waargenomen, H. Mis sen zijn: zaterdag 19 üur, zondag 8 uur, 10 uur hoogmis, geen avondmis. Zondagsdiensten Komend weekend wordt voor Maasland vanaf zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8'uur de artsendienst waar genomen door P. Noordam, arts, Molen weg 1, tel. 01890-2035. De veeartsendienst voor Maasland en Vlaardingen wordt waargenomen door C. v. d. Most, Kethelweg 13a, Vlaardingen, tel. 01898-3084. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek 't Gouden Hert, Liduinastraat 58. tel. 268364. schipper v. d. Vlies, die door de steeds toenemende drukte op de Maas vrij wei nig heeft kunnen trainen, heeft kans ge zien een tweede en een eerst plaats te bezetten én een nieuw roeirecord op hun naam te zetten. De triomfen, de laatste dag geleverd bracht voorde tweede maal de wisselbeker in hun be zit. Indien zij er in slagen volgend jaar de beker weer te krijgen, mogen zij hem behouden, en dit zou dan de tweede wisselbeker zijn die in handen komt van het Zeekadetkorps Schiedam. Waarschijnlijk geïnspireerd door de wereldkampioenschappen voetbal heb ben ook zij de eer in de verlenging naar zich toe kynnen trekken, door het korps Arnhem met 10 te verslaan. Zaterdag 3 september gaat liet korps weer draaien. Jongens van 13 tot 18 jaar die interesse hebben het leven op en bij het water beter te leren kennen kunnen telefonisch inlichtingen inwinnen bij de heer S. A. Sprong, Lorentzplein 12a, Tel. 262275 of zij kunnen via de hoofdpoort van de Scheepswerf Gusto, Maasdijk 5. te Schiedam naar het wacht schip Jan van Gelder gaan. geeft opening van Aan de 's-Gravenlandseweg 612 ie Schiedam heeft N.V. Groothandel Ve- gro, waarvan het hoofdkantoor i de moderne tas bergrutfw® In onze lederwaren-afdeling ver kopen wij deze 2- en 3-vaks clippertassen, zeer geschikt voor kantoor en school, M In de kleuren VWBtAfl zwart en bruin, M v(/ Géén tef. of schrift, best. AGENDA Donderdag 25 augustus: Stadsgehoor zaal 20 uur film „De verknipte Melk boer". Vrijdag 26 augustus: Stadsgehoorzaal 20 uur film „De verknipte Melkboer". Zaterdag 27 augustus: Stadsgehoorzaal 14.30 en 20 uur film „De Verknipte Melkboer". Zondag 26 augustus: Stadsgehoorzaal 18.30 en 21.15 uur film „De Verknipte Melkboer". Dinsdag 30 augustus: Stadsgehoorzaal 20 uur film „De Verknipte Melkboer". Woensdag 31 augustus: Stadsgehoor zaal 14.30 en 20 uur. film. „De Ver knipte Melkboer". Toegang alle leeftijden. voor bijzonder lage prijs I Vraag, vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam b.g.f. tel. 28 34 63 TAit oude straatje wordt gevormd door oude huisjes, loodsjes en pakhuizen. Hoelang deze bebouwing zich hier nog zal handhaven? Gezien de ter hand genomen grootsheepse sanering in de binnenstad zal hun lot spoedig bezegeld zijn. Dit wil echter niet zeggen dat de bewoners op een schopstoel zitten. Het kan nog wel enige jaren duren. Maar wat betekenen een paar jaren in deze tijd waarin wij zo snel leven. Octave DeConinck. len tentoongesteld, zodat het welhaast uitgesloten mag worden geacht, dat iemand het apparaat van zijn of haar keuze niet aantreft. Aan de voor- en achterzijde van de showroom is voldoen de parkeergelegenheid. Vegro is een groothandel op verwar- mingsgebied. Naast het hoofdkantoor en grote magazijnen in Alkmaar is er een vestiging in Utrecht, die het gehele mid den en oosten van ons land bestrijkt. De nieuwe showroom in Schiedam is ook van groot belang voor die instal lateurs, die niet de mogelijkheid hebben hun klanten een TUim assortiment ver warmingsapparaten te tonen. Vegro heeft hierin voorzien, door één van de grootste kollekties op dit gebied hier neer te zetten. De installateur kan zijn klant; nu naar de Vegro showroom ver wijzen, waar Vakbekwame' medewerkers de klant met deskundig advies terzij de staan. Levering geschiedt uitsluitend via de erkende installateur. De show room Is geopend van maandag t.m. vrijdag van 8.15 tot 18.00 uur. De bónt- en pelterij handel, de fa. J. J. en N. de Koster uit de Cuyper- straat te Vlaardingen, die door de brand in het nevenpand bij de fa. Van Noort schade had geleden, werd door deze brand gedwongen zes weken eerder het pand aan de Schiëdainsëweg 10 te betrekken. Het lag echter in de bedoeling dit pand eerst te laten opknappen, door deze bespoediging echter was dit niet mogelijk. De verkoopruimte is ondanks alle haast toch nog omgetoverd in een sfeervolle winkel, waar de dames op hun gemak een bontmantel kunnen kie- zeh uit de enorm grote collectie uit het buitenland afkomstige bontmantels. Ook de collectie bontstola's is opvallend groot. Alhoewel de heer en mevrouw Koster geeneigen bontwerkerijmeer heb ben, verlenen zij toch alle service aan hun cliënten, daar mevrouw Koster zelf bontwêrkster is en er ook nog een bontwerker in dienst is. De service nl. staat bij hen op de eerste plaats en dat is ook wel te merken door hun uit gebreide klantenkring over geheel Ne derland. De heer en mevrouw Koster begonnen ongeveer 14 jaar geleden een zaak in dames- en herenkleding. Na een jaar echter teffden zij zich toe op de verkoop van bont en hebben nu uitslui tend de verkoop van bontmantels en bontstola's of kragen. Daarnaast ech ter verhuren zij' ook perfecte moderne gelegenheidskleding voor heren. Zij be schikken -over ruim 200 kostuums die allen in prima staat verkeren. En in St. Nicolaastijd worden er ook nog lijsterrijke St. Nicolaaskostuums var- kocht met de daarbij behorende Pieten- pakken. De vorige week kreeg ik van vrienden die met vakantie waren een prachtige kaart uit Florence. Op die kaart ston den twee grote deuren afgebeeld van de doopkapel in het centrum van de stad. Die deuren zijn van brons en prachtig bewerkt door Lorenzo Ghlber- ti. Tien bijbelse taferelen versieren de twee deuren die als de „porta del pa- radiso" bekend staan. De deur van het paradijs. Zij zijn zo verrukkelijk bewerkt dat je zou vergeten dat het deuren waren die op een bepaald ogen blik toch moeten wijken, zodat j* naar binnen kunt... om gedoopt e worden. Veel mensen komen niet verder dan de deuren. Daar hebben ze genoeg aan, zeggen ze. Een groot wijsgeer moet eens gezegd hebben dat als God hem de keus liet tussen de waarheid en het zoeken naar de waarheid, dat hij dan het laatste zou kiezen. D>e man koos voor de deuren. Maar deuren zijn er om binnen te gaan. Tegenwoordig zijn de mensen druk be zig met het bediscussiëren van de waarde van het christendom. Velen bestrijden of betwijfelen die waarde. Anderen verdedigen die. Maar het gaat in dergelijke discussies altijd om de deuren. Je komt er niet zoveel ver der mee. 't ls wel interéssant en mis schien ook wel nodig en nuttig, maar 't is natuurlijk niet de bedoeling. Ik heb eens een man gekend die een zekere waardering voor preken had omdat hij eens een dominee had ho ren zeggen dat je verder kwam in de wereld door je arm te houden en ja niet al te rijk voor te doen. Hij had zich die raad aangetrokken en zich daarbij wel bevonden. Het had hem, als je hem wilde geloven, geen wind eieren gelegd. Geloof was daarvoor nauwelijks nodig gezien de inrichting van zijn huis. Nu is dit alles niet bepaald de bedoeling van een preek. En je kunt die man gemakkelijk beschuldigen van opper vlakkigheid en opportunisme. Maar ge zegd moet worden, dat hij wat deed met wat hij in de kerk hoorde. Hij bleef niet bij de deuren staan. Hij ging op zijn manier naar binnen. Hij deed er wat mee. Als je mij vraagt had hij nog niet de juiste deur te pak ken, maar daar gaat het nu verder De deuren kunnen nog zo mooi zijn, als het echte deuren zijn hebben ze de be doeling dat je de deurknop opzoekt en hem probeert open te krijgen. Ik heb wel eens gehoord dat wanneer je dat doet met de „porta del paradiso". de poort van het heil, dat je dan ineens merkt dat een onzichtbare hand die zelfde knop van binnen opent. MEDEMENS

De Havenloods | 1966 | | pagina 2