Zaterdagvoetballers zeggen zomerrust vaarwel Sportgrabbelton SPORTTOTO Kapper Koen Brouwer maakte carrière WÊÊBSA Zwaar weekeinde voor betaalde voetballers Tafeltennissers wachten gespannen op Zal DWS het verloren terrein terugwinnen? EERSTE WEDSTRIJDEN STAAN VOOR DE DEUR siü Mm M>^ROE±LQ£lRM DE HAVENLOODS DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1966 A/ OOR de zaterdagvoetballers is de zomerrust afgelopen. De clubs die uitkomen in de KNVB gaan zaterdag hun eerste wedstrijd spelen. In Schiedam zijn er vier clubs die uitkomen in de zaterdagcompetitie, waarvan twee in de KNVB zich aan het opmaken zijn voor de eerste wedstrijd. Deze beide clubs. HBSS en PPSC, hebben het vorige seizoen uitstekend meegedraaid in de competitie en dat was voor PPSC, dat in de derde klasse debuteerde, een prestatie van gewicht. Het gaat de. zaterdagclubs in Schiedam goed. Uitstekende terreinen en clubgebouwen, waarvan dat van HBSS wel een unicum genoemd mag wor den, stellen het groot aantal leden in staat hun sport naar hartelust te beoefenen. Voor PPSC is het een grote gerust- «telling dat Lody Kalden weer elke zater- dagmiddag beschikbaar zal zijn. Kalden heeft zijn militaire dienst erop zitten en kan weer frank en vrij aan het voet ballen denken en, wat ook belangrijk is, de training bijwonen. Met Piet van Veen vormt hij een duo, dat door elke ver dediging wordt gevreesd. Ook dit seizoen Zijn er scouts uit het betaalde voetbal 4 bezig geweest dit tweetal te verleiden (K de vrijdag te houden leden verga- een overstapje te maken, maar, zoals w dering, zal penningmeester D. van huizen, hij gaat zijn vierde seizoen in bij HBSS zal echter ook wel over goede plaatsvervangers kunnen beschikken. In de gespeelde oefenwedstrijden bleek wel, dat ook nu de verdediging van de ploeg, met Karei Leeflang aan het hoofd het sterkste gedeelte van de ploeg is in het 424 systeem. JUBILEUM de heer De Vries, de volijverige wed strijd-secretaris ons vertelde, het is niet gelukt. Beiden zijn teveel PPSC-er om hun club te verlaten. Op een paar uitzonderingen na zal het eerste elftal wel precies eender zijn dan dat, waar mee het vorig jaar zo succesvol in de derde klasse is gedebuteerd. Volgens de heer De Vries is de indeling van de competitie voor PPSC niet zo gunstig als vorig seizoen. „Dat wil niet zeggen dat we pessimistisch zijn, maar de in deling met tal van clubs uit de agra rische gemeenten lijkt ons bijzonder zwaar. Over het algemeen wordt daar nogal stevig en fors gevoetbald en dat ligt onze jongens nu eenmaal niet. In het afgelopen seizoen is overduidelijk zal eindigen. De gemiddelde leeftijo het eerste elftal is 22 jaar en enkele oudere spelers zullen het veld moeten ruimen voor jongere krachten. Een keer per week hebben aanvoerder Jan Teeuw en zijn mannen getraind onder leiding van J. van der Stel en zij trappelen v4n verlangen om na enkele trainings wedstrijden aan de competitie te begin nen. De eerste wedstrijd, die van zater dag a.s. dus, is al meteen een semi-der- by. De Schiedammers spelen uit tegen het Vlaardingse HVO en het is moeilijk om daar nu reeds een voorspelling over te doen. Voorzitter Koolman, die tal van jaren de club heeft geleid, heeft de voorzitters hamer overgedragen aan de nog jeugdi ge, maar bekwame Leen Noordzij. Voor de rest is alles in het bestuur bij het oude gebleven. PPSC, dat nu met vijf junioren en vijf seniorelftallen aan de competitie begint, bezit samen met SFC een prachtig sportcomplex in Thurlede. De samenwerking tussen beidé clubs is uitstekend en laat niets te wensen over en dat is een prettig geluid. HBSS NAAR DE TOP DE grootste zaterdagmiddagvereni ging in Schiedam, HBSS rekent er vast op, dat na twee vergeefse pogingen nu het kampioenschap binnen gehaald zal worden. Het afgelopen seizoen kwam HBSS slechts een punt tekort om zich kampioen van de derde klasse te noe men en het seizoen daarvoor waren het twee punten die de Schiedammers te kort kwamen. Het elftal dat zaterdag aan de compe titie begint, zal niet veel verschillen met dat van het vorige seizoen. Enkele A junioren staan echter te dringen voor een plaats in het eerste team, en mis schien lukt het er wel een of twee van de ouderen te verdringen. De man die voor de meeste doelpun ten zorgde, Cor Corbeau zal echter nog wel niet van de partij kunnen zijn. De in een van de laatste competitiewedstrij den opgelopen blessure aan een knie is nog steeds niet over. Trainer Ad Bier- Hernen zich niet meer herkiesbaar stel- len voor het bestuur. De heer Van Her- nen heeft 25 jaar de penningen beheert, en vindt dat nu welletjes worden. In hem verliest de vereniging een uiterma te kundig bestuurslid. Ook de heer De Hoedt, de stuwende kracht achter de bouwcommissie zal zich niet meer her kiesbaar stellen. Studie dwingt hem daartoe en dat moet gerespecteerd wor den. Het bewijs van zijn noeste werk zaamheden staat nu te pronken op het terrein van HBSS, een clubgebouw dat zijn weerga haast niet vindt. Beide he ren laten een leegte achter in het be stuur. Men kan bij HBSS échter putten uit een groot aantal trouwe leden, om de open gevallen plaatsen weer te bezet ten. Twee clubs uit het zaterdagvoetbal ko men uit in de afdeling Rotterdam. Dit zijn GTB en GSS. GTB, een 37 jaren geleden opgericht door arbeiders werk zaam bij de gemeentelijke diensten, is allang geen besloten vereniging meer, al bestaat het bestuur met voorzitter A. Noorddijk aan het hoofd, bijna geheel uit ambtenaren. GTB komt uit in de tweede klasse van de RVB en heeft de laatste jaren herhaalde malen vergeefs op de deur van de eerste klasse geklopt. Telkens werd een of twee wedstrijden voor het einde van de competitie de deur net dichtgeklapt door de concurren- krachten bij gekomen en de laatste we ken is er druk gevoetbald om tot de samenstelling van het eerste elftal te ko men. De geselecteerde spelers oefenen onder leiding van H. Steenbergen zelf een speler uit het eerste elftal maar zeker van een plaats in het eerste is niemand. Verleden jaar was K. Sants aanvoerder, maar dat hij het dit seizoen zal zijn is nog niet uitgemaakt, omdat de spelers van het eerste elftal hun aan voerder zalf kiezen. Jammer is het voor GTB dat het niet terug kan grijpen op de jeugd, want er zijn geen juniorelftallen en dat is tegen woordig, nu juist alle clubs hierbij gesteund door de afdeling Rotterdam van de KNVB alles in het werk stellen om het jeugdwerk te doen groeien en bloeien. Men hoopt dan ook bij GTB in de toekomst weer over te gaan tot een jeugdafdeling, welke een gezonde vereni ging niet kan ontberen. Evenals GTB is GSS, dat uitkomt kunnen lid zijn van deze afdeling van de personeelsvereniging. GSS ligt dus sterker in het bedrijf verankerd dan GTB. Juist omdat het een specifieke be drijfsvereniging is, heeft ook deze club te kampen met een gebrek aan jeugdige spelers. GSS speelt in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam en heeft in de 28 ja ren van het bestaan nooit hoger gespeeld. De gemiddelde leeftijd van de spelers waarover trainer A. Mout kan beschik ken, is vrij hoog. Het eerste team is een elftal zonder uitblinkers, waarvan de voorhoede faalt in het afmaken van de aanvallen. De heer Mout hoopt ech ter, dat uit de aanwas van nieuwe leden enkele spelers zullen komen die goed zijn voor een plaats in het eerste elftal. Dit seizoen zal weer gestart worden met vier elftallen en voor het eerste team rekent de heer Mout toch zeker op een plaatsje bij de eerste vier. SCHEIDSRECHTER OP A-LIJST Dit weekeinde zal voor onze betaalde voetballers niet gemakkelijk worden. Voor de eerste en tweede divisie heeft de KNVB namelijk voor de clubs twee wedstrijden vastgesteld. SW krijgt twee thuiswedstrijden en Hermes DVS moet het twee keer buiten de deur zoeken. SW ontvangt zaterdagmiddag om kwart over vier Alkmaar en zondag om twee uur komt Vitesse op bezoek. SW is tot nu toe nog zonder winst gebleven, maar wat nog erger Is, de voorhoede heeft in de twee gespeelde wedstrijden nog niet een doelpuntje kunnen maken. De verdediging daarentegen heeft niet minder dan zes doelpunten toe moeten staan in die twee wedstrijden. Willen de groen witten een goed figuur slaan in de eerste divisie, dan zal dit week einde toch zeker drie punten binnen ge haald moeten worden. Dit moet zeker kunnen, maar dan zullen de beide vleu gels toch beter uit de verf moeten ko men dan in de eerste twee wedstrijden. Hermes DVS gaat dus twee keer uit. Zaterdag naar Zwolse Boys en zondag is Wilhelmina de tegenstander. In Den Bosch zal het een spannend duel wor den tussen twee gelijkwaardige ploegen. Beide hebben drie punten uit drie wed de, nl. 3-3. Een gelijkspel ligt dan ook wel in de lijn der verwachtingen. De wedstrijd tegen Zwolse Boys moet door de Schiedammers gewonnen kun nen worden. Zaterdagvoetbal. De beide zaterdag clubs uitkomende in de KNVB gaan de ze week ook aan de competitie begin- WêMMêï het tafeltennis in Nederland een be langrijke dag worden. Niet omdat er dan een internationale ontmoeting zal zijn, maar dan is het de dag die de propagandacommlssie van de NTTB noemt „Uur U". In eerste instantie lijkt dat een vreemde betiteling, maar voor een ieder in geheel Nederland bestaat er dan gelegenheid een partij tafelten nis te spelen. Een uur tafeltennis voor U dus die dag, vandaar de naam „Uur U". Schiedam blijft op deze dag niet ach ter en op 24 september staan de deuren van „De Beurs" de gehele dag open voor een ieder die maar eens wil pro beren een balletje te slaan. De Schle- damse verenigingen Service, TSF en Noad hebben die dag de organisatie op zich genomen en zorgen dan ook voor het materiaal. Vanaf 1 september kan een ieder, jong of oud, man of vrouw zich na zeven uur 's avonds o.a. daar opgeven voor deelname, aan deze voor Nederland unieke propagandadag. Leden van de NTTB kunnen zich een gang naar de Beurs besparen. Zij zijn namelijk van deelname uitgesloten. He lemaal voor niets gaat dat natuurlijk niet, want die organisatie brengt enorm veel kosten met zich mee. Voor deelne mers tot 16 jaar zullen de kosten vijf- tig cent bedragen en ouderen betalen aan inschrijfgeld een gulden. Al weet u niets van tafeltennis, u kunt zich gerust aanmelden, want u krijgt een keurig boekje met daarin alle spelregels. Geen mens zal dan ook geheel vreemd en zonder kennis van zaken op het „Uur U" achter de tafel staan. Van de landelijke leiding is het een goede gedachte geweest op deze manier propaganda te maken en goodwill te kweken voor het tafeltennis, en we ne men aan dat alle verenigingen in Ne derland achter dit voorstel hebben ge staan. In ieder geval is het wel zo, dat alle verenigingen aangesloten bij de NTTB hun medewerking verlenen. Wij vragen ons echter af waar het heen moet als uit de eerste kennismaking met deze sport het verlangen groeit in verenigingsverband te willen gaan ta feltennissen. De verenigingen zien natuurlijk niets liever, dat hun club groeit en bloeit, maar waar moeten zij al die leden la ten spelen? De bestuurders van onze plaatselijke verenigingen zullen nog Wel enkele gaatjes weten te vinden in het wedstrijdschema, maar helaas kampen ook zij met een gebrek aan speelruim te, omdat in Schiedam met 2 clubs, No- ad en Service - in de overgangsklasse - deze sport erg populair is. De grote sporthal is bij de tafeltennisverenigingen niet erg „in" omdat de zaalhuur boven hun financiële draagkracht gaat en omdat die grote ruimte niet erg bevor- delijk zou zijn voor de clubsfeer. Toch zal men moeten proberen de aanwinst van leden op te vangen en wat dan het zwaarst is. moet het zwaarst wegen. eigen terrein de doorslag geven de Schiedammers. PPSC trekt naar Vlaar- dingen voor de semie-derby tegen HVO en het is moeilijk om hier al een voor spelling te doen, maar een puntenver deling moet pr toch minstens inzitten van Piet van Veen c.s en vooral wanneer de eigenaar van de salon scheidsrechter is in de top van het betaalde voetbal. Zo gaat het ook in de zaak van Koen Brouwer aan de Rembrandtlaan. Vooral op zaterdag is het er een komen en gaan van mannen en jongens, die tijdens het wachten op hun beurt heslist niet over het weer zullen praten. Het gaat daar richtjes worden vermeld, tenminste als wij er weet van krijgen. Nieuws uit de verenigingen kunnen wij natuurlijk niet ruiken en daarom zou 't prettig zijn als de sportverenigingen die iets aan de lezers willen laten weten, ons een be richtje sturen aan het correspondentie adres voor de sport. Mgr. Nolenslaan 590. Telefoon 269858. In de weekbrief van Ursus, die met vele andere elke week in de bus komt, stond, dat daar de training al weer is be gonnen. De eerste oefenwedstrijden zijn al gespeeld, o.a. in Delft tegen Full Speed en zondag 28 augustus ontvangt Ursus op het terrein in Harga het Haag se „Vogel." Alle seniorelftallen zullen een wedstrijd spelen tegen een team van de Hagenaars. De drie juniorenelftallen spelen een dag eerder, op zaterdag dus, een oefenwedstrijd tegen het Rotterdamse Nado. Afscheid. In een der kolommen heeft u 'n stukje kunnen lezen over het uur „U" van de NTTB. Een man die met de organisatie hiervan in de afd. was en is gingen gaan zich weer opmaken voor het nieuwe seizoen. Het wordt voor het handbal een bijzonder seizoen, om dat het feit herdacht zal worden dat veertig jaar handbal in Nederland be dreven wordt en het Nederlands Hand bal Verbond 25 jaar bestaat. De viering van het 25-jarlg bestaan van het NHV zal in Schiedam niet ongemerkt voorbij gaan. Ter gedegenheid daarvan zullen in de Sporthal enkele bijzondere wedstrij den worden gespeeld. De eerste teams van de drie Schie- damse handbalverenigingen zullen in het nieuwe seizoen ongetwijfeld enkele wij zigingen ondergaan, maar definitieve be sluiten zijn er nog niet gevallen. Zowel DWS, Wilton als UGV hebben enkele oefenwedstrijden gepland en aan de hand daarvan zullen de eerste teams wel samengesteld worden. Bij DWS heeft trainer Pouiwe de moeilijke taak om te trachten het verloren gegane ter rein bij de dames weer terug te win nen. Lange tijd heeft dit team op oude geroutineerde krachten gedraaid, waar mede goede successen werden bereikt. Twee jaar geleden moest men echter gaan verjongen. De nieuwe jonge speel sters misten echter nog de ervaring, wat mede de oorzaak was dat DWS uit de overgangsklasse moest degraderen. De heren hebben zich tot twee keer toe het kampioenschap voor de neus weg la ten kapen. Toch moet het dit seizoen mogelijk zijn om de titel te grijpen. Wilton heeft de jeugdige en enthou- «iaste trainer Houtbraker aan kunnen trekken en moet in staat zijn daarvan profijt te trekken. Gezien de prestatie van liet vorige seizoen moet het dames team nu tot goede resultaten kunnen ko men. Het herenteam zal de jeugdige trainer meer zorgen kosten. Dat is de laatste jaren hard achteruit gegaan en het vorige seizoen kon het zich maar nauwelijks redden van degradatie. Mis schien doen enkele nieuwe krachten dit team versterken en als Houtbrakei dan een goed verband in de ploeg kan bren gen, zal het wel lukken. Minder prettig is de situatie bij UVG. dat zijn trainer naar de hoofdklasser Verburgh, uit Poeldijk, zag gaan. Voor hem heeft men nog geen plaatsvervan ger gevonden. Het is te hopen, dat, voor- gitter G. Rens en zijn, medebestuurders kans zien de ontstane vacature te la ten bezetten, want anders is de kans niet uitgesloten dat de door de dames veroverde positie prijs zal moeten wor den gegeven. De heren van UVG zullen het dit jaar echt beter moeten doen, want de resul taten van het afgelopen seizoen waren niet zo daverend. UVG hoopt dit seizoen met een heren juniorteam uit te komen en het is al heel lang geleden dat deze dappere vereniging een dergelijk team binnen de lijnen kon brengen. Ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van het NHV, zal in Nederland het wereld jeugdtoernooi zaalhandbal worden georganiseerd. De Schiedamse sporthal is ook in dat pro gramma opgenomen, want op vrijdag 10 maart zullen in de hal twee wedstrij den worden verspeeld in de kwart fina le. De opening van dit toernooi waar aan ploegen zullen deelnemen uit: Noorwegen, Polen, Roemenië, Zweden, België, Oostenrijk, Senegal, Spanje, Zwitserland en Nederland, zal plaats vinden te Amsterdam op 4 maart. De finale van dit grandioos handbalfeest is dan op 12 maart in Rotterdam. Clubbladennieuws Volgens „Sannieplak" van Hermes- DVS zal de sluiting van het cricketsei zoen worden gevierd met een „wijn avond" op zaterdag 10 sept. De organi satie is in handen van die Contact-com missie. Vrijdag 26 sept. vindt de vakan tie-match tegen Surbiton plaats. Van „Op naar de velden", het we kelijks clubblad van de Chr. Korfbal club ODI, heeft de heer G. L. Bastiaan- se de leiding op zich genomen en het eerste nummer van dit seizoen is weer verschenen. De training op Harga is be gonnen en de wens wordt uitgesproken dat het nieuwe seizoen betere resultaten zal brengen. De afgelopen competitie was geen groot succes, het kampioen schap ging voorbij. Het eerste elftal is door instelling van een overgangsklasse wel gepromoveerd, maar moest genoe gen nemen met een tweede plaats. Ursus-Nieuws klaagt over slechte op komst van junioren en pupillen, nu de training is begonnen. Zaterdag 27 aug. spelen drie junioren-elftallen oefenwed strijden tegen NADO-V. Let op uw kans Deze week een dubbel-toto. Verdubbel de kansen en... bovendien nog 2 extra prijzen van f 25.000. Er volgen nog 4 van deze dubbel-toto's. Vraag om het strooibiljet. TV/AAR zou het lekkerder kunnen zijn op de warme dagen zoals we die bij zomerse uitzondering hebben beleefd, dan in het zwembad? Zo dachten in die dagen duizenden Schiedammers er ook over en zij stroomden naar bad Groen- oord, waar zaterdag 8300 en zondag 8500 bezoekers werden geteld. Er was nauwelijks een plekje over in de baden en evenmin op de gazons, waar hele gezinnen waren neergestre ken. En uiteraard waren er degenen die in èèn bruin moesten bakken en als wentelteefjes op het gazon zich lagen rond te draaien, omdat bruin zien zo vreselijk interessant is en de schaarse zomerse dagen het dit jaar er lelijk bij hebben laten zitten. Overal tot in wijde omtrek van het zwembad stonden de fietsen, bromme en auto's geparkeerd, zij het veelal niet op daarvoor aangewezen plaatsen, omdat er ruimte tekort was. Er zijn evenwel plannen om tot uit breiding van de parkeergelegenheid over te gaan. belast, is de voorzitter van NOAD, dhr. Marijnen, die als afdelingsbestuurder voor de pers en propaganda zorgde. Hij prijst zich gelukkig, dat mede door zijn werk in het aflopende zittingsjaar van het afdelingsbestuur, 9 nieuwe verenigin gen zijn toegetreden tot de NTTB. Dhr. Marijnen heeft gemeend zich niet meer herkiesbaar te moeten stellen voor een bestuursfunctie in de afdeling. Niet omdat het hem niet is bevallen, of omdat het werk hem niet aanstaat, maar om de een voudige reden dat het dienen van twee meesters volgens heni niet te verenigen is. Zijn eigen vereniging Noad is hem te lief en omdat het 'n club is met 'n groot aantal leden vergt zij heel veel tijd van de heer Marijnen. „Het hemd is nu een maal nader dan de rok", vindt hij en daarom is de voorzitter liever geheel bij zijn vereniging. Een besluit, waarmee ie der zich wel zal kunnen verenigingen en waar Noad hem wel dankbaar voor zal zijn. Gefuseerd. De katholieke tafeltennis vereniging RAP leed een beetje kwijnend bestaan en heeft zichzelf ontbonden. De gehele vereniging is opgegaan, niet in het eveneens katholieke Service, maar in Noad. Aan de ene kant is een bundeling van krachten natuurlijk toe te juichen, maar aan de andere kant verdwijnt de gezonde sportieve rivaliteit, wat voor al tot uiting zal komen bij de Schiedam se kampioenschappen. Maar ja, nood breekt wet en het zal voor RAP echt geen zin meer gehad hebben het noodlijdende bestaan te rekken. In het door Oranje Wit te Dordrecht voor de veertiende keer georganiseerde toernooi om de Zilveren Krab een voet baltoernooi voor verenigingen die uitko men in de zaterdagcompetitie, heeft het er naar uitgezien dat de finale een Schie damse aangelegenheid zou worden. PPSC en HBSS hadden zich in de halve finale geplaatst en ieder dacht al aan een Schie damse finale. Het mocht echter niet zo zijn. PPSC moest in Oranje Wit zijn meerdere erkennen (1—0) en zo kwam HBSS door 'n overwinning op Zwaluwen Boys in de finale tegen de organiseren de vereniging. De Schiedammers, die voor het eerst aan dit toernooi deelnamen, wonnen de finale met 3—0 door doelpunten van Aalwijk, Droge en Schop, waardoor de Zilveren Krab voor een jaar in de prij- zenkast van HBSS mag prijken. Instuifkoerier deelt mede, dat de eer ste instuif voor r.k. jongeren te Schiedam op zondag 4 sept. zal zijn in Arcade. Er zijn in het bestuur enkele wijzigingen gekomen, zodat het er thans als volgt uitziet: geestelijk adviseur Pater Ribbe- rink O.P., voorzitter Piet Baartmans, se cretaresse Mary Willemse, penningmees ter, Henk Olsthoorn, programmaleider, Dick de Vette, ledenadministratie Anne ke en Henny Scholte, redacteur Gerard de Leede. Aan de eerste avond werken mee Peter and hls rising four en 11 sept. The Hellcats. Volgens „Schiedams Nieuws" is de elftalcommissie met twee leden uitge breid en bestaat nu uit: T. Krommen hoek, H. M.. Zonneveld, A. Schell, M. A. Jansen en J. Krabbendam. Door de enorme uitbreiding van wijk Groenoord en grote toeloop van leden, is het bestuur der r.k. gymnastiekver eniging „Excelsior" voor grote proble men gesteld. Besloten is daarom in het lokaal aan de Vlaardingerweg, voorlopig geen kleuterlessen meer te geven. Er zal gewacht worden op een nieuw gym nastieklokaal in die wijk. De lessen in het lokaal aan de Dwarsstraat kunnen hervat worden met een kleutergroepje en een meisjesgroep. in de Rembrandtlaan over niets andere dan voetbal en scheidsrechters. Het is voor de heer Brouwer misschien wel goed dat hij zaterdags wat om han den heeft. Dat geeft hem afleiding, want al is Koen op het veld een „ijskoude", zaterdags is het helemaal mis met de klein gebouwde, door de Spaanse zon ge bruinde scheidsrechter. Heel wat keren per dag moet hij zich dan bij de klan ten excuseren, omdat een gang naar het toilet niet uitgesteld kan worden. De zenuwen zijn pas over als hij zondags met de bal in een hand geklemd het veld opstapt en de beide aanvoerders bij zich roept. De heer Brouwer heeft een carrière ge maakt in de scheidsrechtenj, waar een beginnend scheidsrechter alleen maar van durft te dromen. Binnen vier jaar is hij van beginnend scheidsrechter op geklommen tot het betaalde voetbal en nu met het ingaan van zijn derde sei zoen in het betaalde voetbal, is de Schie- dammer op de A-lijst geplaatst. De laat ste wens van Koen Brouwer moet nu nog in vervulling gaan. Namelijk zijn plaat sing op de internationale lijst. Velen zijn wat afgunstig op Koen en smalen schamper „Kunst die jongen heeft pro tectie gehad". Natuurlijk is het zo dat een scheidsrechter een beetje geluk moet hebben, maar niet één lid van een scheidsrechtercommissie zal een arbiter voordragen voor promotie als de betref fende kandidaat daar niet voor deugt. Tegenwoordig kan namelijk een scheids rechter die niet voldoet zonder meer te rug gezet worden naar een lagere afde ling. Koen wil helemaal niet tegenspreken, dat hij geluk heeft gehad in zijn scheids- rechtersloopbaan. „Opstekers" noemt hij dat. Hij trof het dat juist bij wedstrij den die onder zijn leiding werden ge speeld adviseurs waren, die naderhand met goede rapporten kwamen. Koen Brouwer heeft zelf gevoetbald en bracht het zelfs als amateur tot het eer ste elftal van het Engelse Lutown Town. Dat was in de periode '45-'47, toen hij als tolk bij de Nederlandse strijdkrach ten in Engeland fungeerde. In het va derlandse voetbal speelde hij enkele sei zoenen in het eerste van Hermes DVSj maar een gebroken kuitbeen en later een operatie aan een knie maakte een einde voor hem aan de voetballerij. Op aanraden van zijn vrouw, die r' alleen zijn echtgenote, maar bok zijn charmante collega is in de damessalon, gaf hij zich op voor de scheidsrechters- cursus en hij en zijn vrouw hebben daar nooit spijt van gehad. Zij is ook zijn grootste supportster, want weer of geen weer, vanaf het moment dat Brouwer is gaan scheidsrechteren, heeft zij haar man vergezeld. Koen Brouwer vindt dat een scheids rechter een uitzonderlijke conditie moet hebben. „Een scheidsrechter en vooral jongens zoals ik, die nog niet zo bekend zijn, moeten er bij zijn. Moeten daar zijn waar de bal is. We moeten er met de neus bovenop staan. De voetballers accepteren dan veel eerder je beslissin gen, want ze zeggen dan, de scheids rechter stond er immers vlak bij". Koen traint dan ook drie maal per^ week en niet zo zuinig. De Van Haaren- laan op en neer in een straf tempo is niets bijzonders voor hem en zo blijft de conditie van Brouwer in orde. We geloven aan te moeten nemen, dat de laatste wens van Koen, internatiorr arbiter, niet lang op zich zal laten wach ten. Hoe de duiven vlogen De Schiedamse vereniging De Vrij heid vloog met broed '66 de eindvlucht voor jonge duiven Orleans 480 km en een vlucht voor oude duiven vanuit Roo- zendaal. De eerste 25 prijzen van Orleans: 1. E. v.d. Berg 2 4 en 8. J. v. Rossen 3 A. Pronk, 5 en 20 D. Ram 6-14 H. v.d. Steen. 7. M. Putters 9.-15-18 W. de Win ter. 10. A. de Rouw. 11. J. Doejaaren 12-21. E. de Potter 13-23-24-25. G. Bar- zilay 16. H. Hagen. 17-19 J. Mackay. De eerste 25 prijzen Roozendaal: 1-12- 19 M. Putters. 2. J. Kazenbroot. 3-6-14- 23. J. Doejaren 4. H. Hagen. 5-13. P. Pols. 7-17. W. Poort. 8. C. Heukels. 9-22. Jack Doejaaren. 10. A. Verhaal. 11. H. v.d. Steen. 16. M. Put. 18-24-7. Blom. 20. A. Limborg. 21-25. E. da Potter.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4