Tegenwoordige voetbal is beslist niet te ruw Sportgrabbelton Ook afdelingsvoetbal komt langzaam op gang SCHEIDSRECHTER VAN ÜST HUUR PIANO'S HUUR Tivee wedstrijden voor het betaalde voetbal Overtrek! nu Bankstel DE HAVENLOODS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 4 S'd. Het was zo'n simpel berichtje maan dag. De heren Roomer, Boogaers en Van Ravens kregen zaterdag te horen dat zij door de KNVB op de Uefa-lijst zijn geplaatst. Voor insiders zegt dat be richtje voldoende. Deze drie heren mogen nu wedstrijden leiden in het toernooi om de Europese voetbalbeker. Een simpel berichtje, maar de vreug de die er vanuit gaat bij de betreffende arbiters is in feite niet te beschrijven. Dit is toch een ideaal waar zij jaren naar toe hebben geleefd, waarvan zij alleen maar hebben durven dromen. Dat begrepen wij eerst goed, toen we een praatje gingen maken met de Schiedam- se arbiter Lou van Ravens, de 43-jarige vertegenwoordiger in stalen ramen en kanteldeuren bij de firma Eocospoor. De heer Van Ravens is er maar wat trots op, dat hij op die UEFA-lijst is ge plaatst en hij steekt dat dan ook niet onder stoelen of banken. Gelukkig loopt Lou nog steeds in zijn schoenen en er niet naast. „Mijn plaatsing op de UEFA-lijst betekent ecnt niet dat ik er nu ben", vertrouwde de Schiedammer ons toe. „Deze voordracht geldt maar voor drie maanden. Na die periode wordt de zaak weer bekeken en dan zou het best kunnen gebeuren, dat een geplaatste scheidsrechter weer afge voerd wordt, omdat hij niet heeft vol daan. Ik vind dat wel juist, want je zal jezelf dan beslist geen „arrivé" gaan voelen en alles in het werk stellen om bij het drietal beste scheidsrechters van Nederland te blijven. Lou van Ravens staat bekend als één van de beste spelregelkenners in het land. De spelregels hebben voor hem geen geheimen, „maar", vertrouwde hij ons toe „je kan een wedstrijd beslist niet leiden met het spelregelboekje in de hand. Je moet een wedstrijd aanvoelen en daar naar handelen. Niet een wed strijd is eender. Elke wedstrijd brengt andere problemen met zich mee." Indien een wedstrijd geleid zou moeten worden precies zoals de spelregelemen- ten dat voorschrijven, wordt die wed strijd doodgefloten. Er zou dan voor de spelers niet veel plezier meer aan zijn, maar evenmin voor b publiek. De voetballerij en hst scheidsrechte ren zijn de enige hobbies van hem en als hij daar dan ook over praat, is het met kennis van zaken. Hij arbitreert nu al zo'n 18 jaar en daarvoor was hij een gewaardeerd lid van SW, waar hij van 1941 tot '43 het doel in het eerste team verdedigde. Feiten en data omtrent zijn scheidsrechtersloopbaan hoeven niet uit het geheugen te komen, maar staan alle maal keurig netjes op chronologische volgorde genoteerd. De notities vangen aan op 12 november 1948 met de wed strijd ASB 3—NRC 2 in de laagste re gionen van de afdeling Rotterdam van de KNVB on eindigen op 28 augustus 1966 met DWSFeijenoord. Al bladerend in het boekwerk, noemt de heer Van Ravens enkele data op, die evenzovele mijlpalen voor hem betekenen. In 1951 de eerste wedstrijd in de KNVB, CVV 3 DHC 4. Twintig oktober 1957 zijn eerste wedstrijd in een trial, Enschede- se BoysGo Ahead. Het seizoen '58-'59 bracht hem de officiële aanstelling als scheidsrechter in het betaalde voetbal met als eerste wedstrijd Be QuickEn- schedese Boys op de veertiende septem ber. De eerste wedstrijd in de ere-divisie was die tussen Noad en NAC in I960. Dan, op 27 april van dit jaar, Oost- DuitslandZweden. Geen pech vindt Lou toch ook Met dat „Ik heb geen pech gehad" van Ravens, ,,maa? ik heb hard voor moeten werken, werken bedoelt hij dan alles doen laten om in conditie te blijven, scheidsrechteren is voor 80 procent Welvaart is lagere prijzen Voor liefhebbers en kenners van klassieke muziek is dit een aan bieding om nooit te vergeten... 30 cm Klassieke langspeel platen, spiksplinternieuwe pla ten met een sublieme geluids weergave - producties van be roemde orkesten, ...voor nog géén drie gulden. Klassieke muziek, o.a. Ludwig Van Beethovens' beroemde pia noconcerten,Tchalkowsky's No tenkrakersuite, Zwanenmeer fabrieksnieuwe 30 cm langspeeli V""' Vrijdag en Zaterdag verkopen wij in onze Discohoekdeze partij fabrieksnieuwe 30 cm langspeel- muziek, M per stuk voor Lou Ravens, scheidsrechter naar Ierland. ditle. „Ik ben graag daar, waar de bal is en daarbij nogal agressief waardoor ik ook nogal snel klaarsta met mijn be slissingen. Natuurlijk kun je dan ook wel eens een fout maken, het buitenspel geval vorig seizoen in de wedstrijd Spar taAlax, maar is een vergissing niet menselijk?" Op onze vraag of er bij al die wedstrijden door hem geleid, ook wel eens lastige zijn geweest, antwoord de hij: „Alle wedstrijden zijn lastig en als je met deze mentale instelling het veld opgaat, dan breng je het meestal wel tot een goed einde." Het tegenwoor dige voetbal vindt de heer Van Ravens beslist niet te ruw. Wel mannelijk hard. Aan de vooravond van zijn eerste Euro pacup wedstrijd, die tussen FC Water ford en FC Vorwarts in Ierland, stippel de hij de gedragslijn uit die hij dacht te volgen. „Van het begin af strak houden, zodat die twee en twintig knapen precies weten wat ze aan mij hebben en in het begin van de wedstrijd zeker de voor- deelregel niet al te snel toepassen. Als er maar even één een beetje verkeerd wil, dan zit ik er bovenop en al moet ik het dan in rond Hollands doen, de boos- dat er s en dat Veel geleerd Elke scheidsrechter heeft zijn eigen manier van optreden en het is onjuist om te proberen iemand te imiteren. Je moet een wedstrijd leiden met je eigen karakter, met je goede en minder goede eigenschappen. Dat wil niet zeggen, dat je van andere scheidsrechters niets kan leren. Ik ben bij voorbeeld erg dankbaar voor wat ik o.a. van de heren Horn en Martens heb geleerd in de periode dat ik met hun meemoeht naar buitenlandse wedstrijden om als grensrechter te as sisteren. Uit het verdere gesprek bleek, dat hij het leuk vindt, dat uit een kleine scheids- rechtersvereniging als SSV drie arbiters in het betaalde voetbal uitkomen. Lou gelóóft dat dit louter toeval is. Als alles loopt zoals het nu al achttien jaar ge gaan is, zal mijn vriend Van der Veer volgend seizoen op de internationale lijst komen. Hij was in alles precies een Jaar na mij, omdat hij ook een jaar later is gaan scheidsrechteren. Zo zijn we precies gelijk op gegaan. We zijn goede vrienden en het zou enorm leuk zijn als het Henk ook zou lukken op de interna tionale lijst te komen. Aan alle wedstrijden houdt een scheids rechter herinneringen over. Prettige en minder prettige. Sommige vervagen, maar er zijn ook wedstrijden waar altijd op teruggekeken wordt. Voor Lou van Ravens was dat ongetwijfeld de wed strijd Feijenoord—DWS het vorig seizoen in een uitverkocht stadion. „Dat was een wedstrijd", zegt hij daar nu van. „Sfeer, spanning en sensatie en daarbij het publiek, dat tekeer kan gaan als be zeten. Dat vind ik tot nu toe mijn top wedstrijd in mijn 18-jarige loopbaan als scheidsrechter. Er zullen echter nog meer wedstrijden komen voor de internationale arbiter Lou van Ravens en wis en zeker zal hij wel eens een wedstrijd arbitreren, die voor hem nog grootser zal zijn dan die „topper" tot nu toe. Europacup wedstrij den zijn niet voor de poes. WurliTzer met recht van koop C m v.a. p.mnd. zondereerste storting Demonstraties Van de modellen 1967 te Rotterdam dagelijks van 104 uur door onze Wurlitzerorganlst joop Wauw. e Bij «amchaflïng van een orgel EN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sorterir Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 4 C m v.a. p.mnd. zondereerste storting Letwel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL Vraag folders en inlichtin gen over de nieuwe serie 1967 bij de Wurlitzer- Fa. J. van Urk ?8n< Westersingel 42-44 R'dan tél.(0tO)135O25 Het aloude Boschhoek, wat werd daar voor Schiedam een stukje voetbalgeschie denis gemaakt, was gelukkig aangeslo ten op het telefoonnet en een ieder die iets met Boschhoek te maken had, kon het nummer 67484 dromen. SFC en PPSC.. de laatste bewoners van dat sportpark, moesten verhuizen naar Thurlede, maar helaas kon toen de telefoonaansluiting niet mee. Twee jaar is het daarop tob ben geweest, want de dichtsbijzijnde te lefoon was haast een kwartier lopen. Daar is gelukkig nu verandering in ge komen, want het nieuwe sportcomplex is weer aangesloten en wel onder hetzelf de nummer van vroeger, met natuurlijk de twee er voor. Een ander nummer van SFC, dat van de wedstrijdsecretaris de heer H. J. Greten, is voor zaken SFC betreffende niet meer te bellen. Werkzaamheden hebben de heer Greten genoopt zijn func tie neer te leggen. Op de verleden week gehouden halfjaarlijkse ledenverga dering kon geen plaatsvervanger wor den gevonden en daarom is besloten dat de heer G. Kuil. de secretaris, nu ook voorlopig de taak van de heer Greten over zal nemen. Het telefoonnummer is 152539. De BEL ploeg van Schiedam afde ling honkbal is kampioen geworden en mag daarom meedoen aan de nationa le BRL kampioenschappen. In een BRL ploeg speelt de jeugd tot 15 jaar en een ieder kan begrijpen, dat die wedstrij den om het nationale kampioenschap de vereniging Schiedam handenvol geld gaat kosten. Het bestuur is aan het re kenen gegaan en is tot de slotsom ge komen, dat het om alles te financieren nog hónderd gulden te kort komt. Aan de senior-leden is nu gevraagd dit be drag op tafel te brengen. Schiedam ken nende zal dit zonder mankeren gebeu- ïr op -Gra- knet- het Het duurt nog wel even, ma zondag 18 september zullen in de velandsepolder de motoren weer teren en zal de jeugdige schare leer weer van de partij zijn bij de wed strijden die de nog jonge Crossclub Schie dam daar organiseert. Dan zullen de wel of niet opgefokte brommers weer knet teren en wat overmoedige en ook wel be dachtzame jongelui de strijd weer aan binden. Niet alleen met elkaar, maar ook met het sterk geaccidenteerd ter- SVV gunstiger dan voor Hermes. In de eerste plaats sleepte SW twee punten uit het vuur. waar tegenover Hermes het niet verder bracht dan één punt. Het ergste is echter, dat zaterdag tegen Zwolse Boys spil Rijke, na een botsing met Witzand, met een gebroken neus het ]^a het betaalde voetbal en het zaterdagvoetbal, mogen zondag de afdelingclubs de wei in om aan de competitie te beginnen. Ver schillende verenigingsbestuurders hebben we hun mening gevraagd over het nieuwe seizoen en wat hun verwachtingen zyn ten aanzien van hun club. Het zouden geen goede bestuurders z\jn indien hun toon niet optimistisch ware geweest. Stuk voor stuk geloven zij redenen aan te kunnen wijzen, waarom hun club in het komende seizoen heter zal worden dan voorheen. Van der Horst heeft voorheen de ama teurafdeling van SVV onder zijn hoede gehad en weet van „wanten". De training van Demos wordt straf aangepakt, maar de sfeer en de geest die er tijdens de training heerst is zo goed, dat niemand op het appel ontbreekt. Op woensdagavond lopen er een veertig voet ballers onder zijn leiding te sporten en op vrijdag ontbreekt er niet een speler uit de selectieploeg. „Die selectieploeg bestaat uit ongeveer zestien spelers en het leuke is dat die allemaal in aanmer king komen voor een plaats in het eer ste elftal. Er zal dus echt voor „geknokt" moeten worden", aldus secretaris Wahl en hij besloot: „En zondag gaan we de eerste wedstrijd winnen". Daar houden we het dan ook maar op. Cién tel. of schrift. bast. Bij SFC, dat in een paar seizoenen een teruggang meemaakte van de derde klasse KNVB naar de eerste klasse van de afdeling, heeft men in het eerste elf tal wel erg het mes gezet. In feite zijn er maar vier spelers uit het elftal van het vorige seizoen, zeker van hun plaats in het eerste elftal. Dat zijn Van Oud- heusden, Nieberg, Hekman en Jan Offer man. Daar zullen rondomheen jeugdige spelers worden opgesteld, die zo overko men uit de A-jeugd. Uit de SVV-jeugdse- lectie kwam terug naar zijn oude club Veringmeijer en wellicht maakt ook hij een kans voor het eerste elftal evenals de van Germinal gekomen Kooiman. Trainer en lid van SFC Jan van Buite nen heeft nog een jaar bijgetekend om de jongens balvaardigheid, techniek en. tactiek bij te brengen. Al is SFC dan in de periode dat Van Buitenen traint, gedui keld naar de RVB, men stelt bij SFC nog het volste vertrouwen in hem. Dat is beslist niet alleen omdat Van Buitenen voor de vereniging zo'n uitstekende staat van dienst heeft, maar omdat men weet, dat Van Buitenen zich ten volle voor de vereniging inzet en indien hij het spe lersmateriaal voorhanden heeft echt wel wat van een ploeg weet te maken. Omdat de ploeg zo verjongd is, rekent men er bij SSC beslist niet op dat reeds dit seizoen een plaats in de KNVB terug gewonnen zal worden. Er wordt gehoopt en gerekend op een plaats in de midden moot. Bij Demos liggen de zaken wat anders. We spraken de nieuwe secretaris van deze vereniging, de heer H. F. Wahl, die naast bestuurder nog een gewaardeerde kracht voor het eerste team is. De heer Wahl liet zich wel zeer opti mistisch uit ten aanzien van het nieuwe seizoen. Hij verwacht een kampioen schap en als dit niet zou gebeuren zou dat wel een grote tegenvaller zijn. Hij ba seert zijn mening op het feit dat tal van oud-eerste elftalspelers, die de vereni ging de rug hebben toegekeerd om hun geluk elders te beproeven, weer zijn te ruggekeerd op het oude nest en voor de clüb een waardevolle aanwinst beteke nen. Zo is Frans Groenhorst weer terug uit Boxtel, waar hij enkele jaren heeft gewoond. Natuurlijk heeft hij zich weer als speler aangemeld bij de ploeg waar zijn broer Willem voorzitter van is. Al is Jan Groenendijk dan 27 jaar, ook hij werd na een jaar SVDPW weer met open armen ontvangen. Waarschijnlijk zal hij met Frans Groenhorst deel gaan uitmaken van de verdediging. Piet da Nijs, na een jaar SVV ook weer terug bij de club waar hij de eerste trap tegen de bal deed, zal ook weer een gooi doen naar een plaatsje in het eerste elftal, maar zal op de linkerwing in de van USC gekomen Jan Hagen misschien een geduchte concurrent vinden. In de ach terhoede van DEMOS met Groenhorst, Groenendijk en als oudste, doelman Van Gelderen (31), niet „piepjong" meer. Met hun vergeleken zijn de voorhoede- Iers „broekjes". Na zeven jaren trouwe dienst is trainer Joop van Meerwijk vertrokken en in zijn plaats zal nu Frans van der Horst de training op zich nemen. Geluk „Als we nu het geluk, dat ons vorig seizoen zo in de steek gelaten heeft nu eens een keer meekrijgen, dan neem ik aan dat we aardig meedraaien en durf ik zelfs te voorspellen dat we hoge ogen gaan gooien". Dat vertelde de heer Ver- haeren, secretaris van WF. Hij is van mening, dat zijn club het dieptepunt waarin zij ongetwijfeld heeft verkeerd te boven is gekomen. De jon gens die in aanmerking komen voor het eerste team hebben er zin in. Dat be wijst de opkomst bij de training wel. Dat was in het verleden wel eens anders. „De zaken worden bij ons energiek aan gepakt en vooral het jeugdwerk heeft on ze volle aandacht". WF heeft diezelfde moeilijkheden waar elke uitgesproken personeelsvereniging mee kampt. Men is gebonden het spelersmateriaal te putten uit het personeel en uit de gezinnen daar van. WF heeft enkele oefenwedstrijden gespeeld en volgens de heer Verhaeren zijn de resultaten daarvan zeer bemoedi gend geweest. „De ploeg, waarin Van Zelm met zijn dertig jaren de oudste Is en Noordzij (19) de jongste, speelt een aardig technisch spelletje vindt de secre taris: „Alleen dat geluk hè". Nieuw team Bij Schiedam is het eerste team heel an ders dan het vorig seizoen, vertelde voorzitter Jo van der Touw. Jan van Naamen is een van de weinige ouderen rondom hem is een sterk verjongde ploeg gebouwd. Zo is o.a. doelman Vermeulen vervangen door de jeugdige Van der Tas. UW voor bijzonder lage prijs Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 Van de twintig nieuwe leden is er maar een bruikbaar voor het eerste en dat is de van Martinit gekomen De Waal, die de linksbuitenplaats gaat bezetten. Natuurlijk is ook de heer Van der Touw optimist, maar dan gematigd. Hij verheelde niet dat aan zijn ploeg net dat tikkeltje „pep" ontbreekt, dat nodig is, om in de afdeling succes te hebben." Er wordt daar fel en energiek gespeeld en dat kan bij ons niet. Ach is dat eigenlijk wel zo noodzakelijk. Voethal is voor ons geen levensnoodzaak. We hebben een fij ne club en dat is veel belangrijker" vindt de heer Van der Touw. Thuis „dubbel" voor Hermes-DVS Het z.g. „dubbelprogramma" van het afgelopen weekeinde heeft Hermes ken nelijk geen goed gedaan. Nu is dit niet verwonderlijk, want 2 wedstrijden op 2 achtereenvolgende dagen is al een he le opgave, maar als men 's-Zaterdag's naar Zwolle wordt gestuurd met n.b., een laat aanvangsuur en de zondag daar op naar den Bosch, dan wordt dit een bedenkelijke zaak. Daartegenover staat echter, dat de blauw-witten bij de volgende „dubbel" en dit is het komende weekeinde, twee thuis wedstrijden hebben. Zaterdagmiddag, aanvang 4.15 komt Wageningen naar „Harga", waarvan bekend is, dat deze ploeg op eigen grond beter te bestrijden is dan op de beruchte „berg". Zondag komt Haarlem naar Schiedam een alou de tegenstander van Hermes, waartegen in het verleden menig belangrijk duel is uitgevochten, doch meestal op goed technisch peil. Daar zowel Wageningen als Haarlem als Hermes reeds punten hebben verspeeld, zijn de komende wed strijden van belang om de aansluiting niet te veel te verliezen. Spannende wed strijden is dus geenszins uitgesloten. Hermes-D.V.S. 2 speelt eveneens thuis en wel zondagmorgen 10.30 uur tegen Gooiland 2. De Jeugd is vanwege het „dubbelprogramma" vrij. veld moest verlaten en of dat nog niet voldoende was, werd zondag tegen Wil- helmina linksbuiten Korporaal met een shock en waarschijnlijk een hersen schudding naar het ziekenhuis vervoerd. Het ziet er dus wel erg triest uit voor Hermes, dat zaterdag Wageningen op bezoek krijgt en zondag Haarlem ont vangt. Haarlem moet als de gevaarlijk ste tegenstander worden gezien, want in de vijf gespeelde wedstrijden zag die ploeg kans om dertien keer raak te schie ten. De aanval van Wageningen hoeft niet zo gevreesd te worden want zij brachten het niet verder dan een totaal van vier. Uit deze twee ontmoetingen moeten dus voor Hermes DVS twee winstpunten te halen zijn. Moeilijker lijkt het voor SW, dat za terdag naar Holland Sport trekt en zon dag naar de stad van „Zoete Lieve Ger- ritje" moet, om het op te nemen tegen Den Bosch. Gezien het voetbal van afge lopen zaterdag, zit er weinig winst in voor de groen roden. De, te ver doorge voerde combinaties en het langdurige so- lospel waaraan enkele voorhoedespelers zich te buiten gaan, is voor elke verde diging een kolfje naar de hand. Het duurt allemaal te lang en de tegenpartij krijgt zo alle gelegenheid zich goed op te stel len. HBSS. dat goed van start is gegaan door een overwinning van 20 op Zuid- land. moet naar CSVD. Het kan daar in Delft voor de Schiedammers een over winning worden. PPSC ging niet z" best van start, want het verloor van HVP. dat toch beslist niet zo sterk is. Zaterdag komt dan de eerste thuiswedstrijd tegen Pelikaan en daar de jongens uit Zwijn- drecht het de eerste wedstrijd nog slech ter deden, zij verloren met 3—0 van DOTO, houden we het op winst voor PPSC. Evenals de afdelingsclubs van het zondagvoetbal, gaan ook die van het za- terdagvoetbal de eerste wedstrijden spe len. GSS gaat naar Groen-Wit waar toch op zijn minst een punt vandaan te sle pen is en GTB zal het tegen DVO beslist niet makkelijk krijgen. De zondagclubs hebben de afgelopen weken danig geoefend. De een met wat meer succes dan de ander. Veel clubs hebben de bedoeling het elftal te verjon gen, maar of dat na de eerste wedstrijd ook doorgezet zal worden, zal de tijd leren. In de eerste klasse A, krijgt Ursus be zoek van het jubilerende USC. De man nen van voorzitter Mouthaan hebben zich vast voorgenomen deze wedstrijd te win nen. Demos krijgt het niet makkelijk. Het moet naar DESV en indien de nieu we samenstelling van leider Goof van 't Geloof goed op elkaar ingespeeld is dan moet daar op zijn minst een gelijk spel weg te slepen zijn. In diezelfde af deling, le klasse B, gaat ook Schiedam geen gemakkelijke wedstrijd spelen, uit tegen Dindua, en het is aan te nemen, dat ook hier een puntenverdeling op zijn plaats is. SFC de nieuwe afdelingsclub, gaat het met de jeugd proberen tegen het op bezoek komende Crooswijk. Zou den de „jonkies" het Rotterdamse ge weld kunnen weerstaan? In de tweede klasse lijkt er voor WF in de uitwedstrijd tegen VND weinig winstkansen te zitten. Schiedamse Boys moet thuis tegen Smeetsland de volle buit binnen kunnen halen, evenals DRZ in de uitwedstrijd tegen DOZ. Hoe de duiven vlogen S.C.V. de Postduif Uitslag van de wedvlucht voor jonge en oude duiven vanuit Duffel, afstand: 91 km. Gelost: 28 augustus 1966 om 9.30 uur. Deelname: 700 duiven. Eerste duif: 10.3!).20 uur. Laatste prijsduif: 10.51.16 UUG. Meyer 1 11 16 91 102 107 112 117 en 170; A. v.d. Grijp Karreman 2 9 18 21 24 64 67 69 77 96 139 149 en 169; C. d. Tuinder 3 5 80 83 135 158; A. Smits 4 14 48 57 78 en 114; C. Anker-Toutijn 6 152 en 172: P. Sparla 7 22 40 54 100 en 154; C. Verhearen 8 46 60 120 en 130; H. v.d. Kant 10 56 70 87 113 132 en 166; P. v. Os v.d. Grijp 12 26 28 30 42 110 en 150: A. Vis 13 15 20 en 86; A. Sut- torp 17 116 en 173; N. v. Ark 19; H.-Velt- ma 23 25 37 62 99 115 121 140 141 159 en 171; A. Middendorp 27 33 105 118 en 131; A. in 't Veldt 29; P. Gouweleeuw 31 en 104: H. Brökling 32 43 en 81: A. v.d. Tuyn 34; A. Boes 35 41 49 82 122 128 157 en 162; O. Bolkenbaas 36; A. v. Gogh 38; H. Brama 39 en 106; J. Blomsteel rein, dat alle rijderskunst en behendig heid van de rijders vraagt. Ongetwij feld zullen weer tal van Schiedammers naar dit spektakel, waar rijders uit Gouda en Maasdijk de Schiedammers partij komen geven. Als er bromfiets- rijders zijn die iets meer van die sport willen weten, dan moeten zij maar eens gaan praten met de heer De Rooy, Fa- briestraat 41. Het is van de ziekenomroep Schie dam een goede gedachte geweest om van de wedstrijd SWAlkmaar een di recte uitzending te geven. Jammer is het alleen maar, dat collega Bas van Bochove maar eeii kwartier direct met. onze ziekenhuizen verbonden was. Het is begrijpelijk dat het niet anders kon, want anders was het schema van eten, slapen en derg. in de war geraakt. Maar het was voor de zieken een prettige ver andering in het ziekenhuisleven. Tennispark Van Vliet is zaterdag van start gegaan met het Parktoernooi, dat tot 10 september zal duren. Er zijn daar natuurlijk spelers en speelsters, die bo ven anderen uitsteken en zo maakt Eric van Woerkom in de hoogste afdeling een goede kans, evenals bij de dames Mar- grid Sneep en Els Zwanenburg. Zater dag a.s. begint ook op Spieringshoek het Parktoernooi. Daar zijn het wellicht in de hoogste klasse Jaap Beijer en Hof man die de dienst uit zullen gaan ma ken. Bij de dames lijkt Jos Legen met de eerste prijs naar huis te zullen gaan. In de klasse van de pas beginnende zul len aller ogen gericht zijn op de jeug dige Ada van Stighel, pas dit seizoen gaan tennissen, maar een meisje met toekomst, waar haar vereniging Keep Smiling veel plezier van zal kunnen be leven. Dit toernooi duurt tot 18 septem ber. DRZ heeft de oefentijd goed afgeslo ten. Het deed voor het eerst mee aan het toernooi van SVO en nam maar ge lijk de wisselprijs voor een jaar mee naar huis. Een beter doelgemiddelde bracht de Schiedammers de zege. voor SVO. DBGC. VOB en het Limburgse Pingelrade. Afgelopen week werd bij HBSS ae veertiende ledenvergadering gehouden. Tijdens die vergadering werden enige verdienstelijke leden in het zonnetje ge zet. De heer J. van Hemen die 25 jaar de penningen heeft beheerd en zich niet meer herkiesbaar stelde, werd benoemd tot lid van verdienste. Van de leden kreeg de heer Van Hemen een elektrisch scheerapparaat. Het ere-lidmaatschap werd de heer K. J. Simon aangeboden, voor de enorme bijdrage die hij heeft ge leverd bij de bouw van het nieuwe club huis. Daar ook de heer A. W. den Hoed zich niet meer herkiesbaar stelde voor het bestuur moesten twee nieuwe be stuursleden worden gekozen. Dat werden de heren M. v.d. Klink en G. de Jager. Tijdens de vergadering is men het er niet over eens geworden wie de pennin gen zou gaan beheren. Hangende deze benoeming, blijft de heer Van Hemen voorlopig die functie v Voor de leden van de voetbalvereni ging Excelsior zal zondag 4 september een gezamenlijke Eucharistieviering plaatsvinden tot intentie van de tijdens het afgelopen seizoen overleden club vrienden A. van Mil, M. Schoenmakers en A. van Buijtenen. Deze H. Mis, tevens plechtige opening van het nieuwe voet balseizoen, wordt opgedragen in de Dom. Savioschool. Genoemde school bezit een zeer ruime hal, zodat er zeer veel leden verwacht worden. Na afloop van de H. Mis wordt er gezamenlijk koffie ge dronken in de parochiezaal van de kerk. Welvaart is lagere prijzen Gun U zelf de luxe en het genot van fijn geparfumeerde, rijk- schuimende toilet- en badzeep... een luxe, die iedere dag terug komt en die nu betaalbaar is. Zeven stukken kwaliteits- zeep, 5 stukken toiletzeep en 2 grote stukken badzeep, met een normale waarde van 1.59, kopen onze klanten voor nog géén gulden. 5 stukken letxeep X stukken badxeep In onze Parfumerie afde1inj*"er- kopert wij deze prima kwaliteit toilet- en badzeep, 7 stukken zeep, keurig /|JL In plastic zak %WWÊ tel. of schrift, best 44 61 123 en 132: A. Brouns 45 65 145 en 164; A. Brökling 47 125 en 146; I. v.d. Tuyn 50 en 55; J. de Koster 51 en 79; G. Vermeer 52 58 en 85; W. v.d. Kant 53 66 71 94 109 151 en 155; L. v.d. Mey 59 143 en 175; D. v.d. Tuyn 63 en 68; W. v. Deurzen 72 en 129; W. Gilden 73 76 95 114 148 en 174-diploma; M. v.d. Waal 74 en 119; A. Loke 75 84 98 103 127 en 136; E. v. Smirren 88; J. Vis 89 en 1161: Mevr. Ilmer 90 en 134; J. Sil- vius 92; C. Herwig 93 en 165; G. Boon 97 en 147; Th. Jansen 101; J. Lips 108 en 143; H. Breuker 124; A. Sandstra 126; J. de Hertog 133; J. Suttorp 137; J. Boot 138; J. Flipse 144; C. Paarde- koper 156; G. Dankerman 160; J. -de Waard 163 en 168; A. Hersbach 167.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4