BB 2? ^Qecktóc/eclincfetjeó SINKAL S3 Dierenbescherming Schiedam heropent het asiel B. en W. vragen krediet voor nieuw materieel Gasontploffing Dkl HAVENLOODS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1966 1IE BONTMANTEL VAX koopt U bij W LEVEN •MISEI*IIIE*S KOI TltH E Bergweg 218 R'dam Keuze uit een collectie allernieuwste SHOWMANTELS, de één nog mooier dan de ander, 65,e.h. Uit de Sehiedamse raadsportefeuille Toen een Jaar geleden het dierente huis moest worden gesloten in verband met liet kostenvraagstuk. scheen het, alsof dierenbescherming Schiedam bij ge brek aan nieuws had afgedaan. Niets was echter minder waar! Koortsachtig is cr achter de schermen gewerkt, zowel in als buiten het asiel. In het dierentehuis wer den de zaken grondig aangepakt; het aan tal kattenhokken werd uitgebreid tot 18, de hondenhokken werden gemoderni- erd, waarbij wij dankbaar gewag maken van de daadwerkelijke hulp van de N.V. Wilton-Fljenoord, de N.V. Bockel Transportonderneming en de K.K. Tech nische school en van de vele uren, die de heren van de asielcommissie met hun medewerkers er belangeloos aan gewijd hebben. Resultaat van dit werk is dat per 1 september 1966 het asiel weer op volle toeren draait met als beheerster mej. W. Lodders, die reeds ruime erva ring op hét gebied van liet asielwerk had. Intussen zat liet bestuur niet stil. Na dat eerst schriftelijk was gewezen op de onvolkomenheid van de Algemene Po litie Verordening met betrekking tot (te zwerfdiren en op de precaire lasten- en batenrekening van het dierentehuis, kwa men, nadat enkele raadsleden tijdens de afgelopen gemeentebegroting hierom trent vragen hadden gesteld, in monde ling overleg met het gemeentebestuur tot een overeenkomst aangaande de uit voering van de taak met betrekking tot het weren van zwerfdieren. In de Alge mene Politie Verordening werd de zorg voor de opgevangen zwerfhond en zwerf kat geregeld, terwijl met ingang van 1 september 1966 de gemeentelijke taak voor (Jit zwerfdier wordt overgedragen ZüNDAPP vertroffen soliditeit Langste ievensduur. onder houdskosten factor. Zeer zuinig in gebruik. Verkrijgbaar Het Motorpaleis gerenommeerde zaken in Rotterdam en omgeving aan dierenbescherming. d:e hiervoor een vergoeding per dienstverrichting zal ont vangen. Op de gemeentebegroting werd hiervoor een' post van f BÜOÜ.- gereser veerd. Intussen werd door het gemeentebe stuur eveneens de nodige hulp toegezegd •bij de bouw van een nieuw exploitabel asiel, zodat wij geschraagd door deze medewerking op onze jaarvergadering konden overgaan tot de installat e van de commissie „Nieuwbouw Dierentehuis Schiedam" met als voorzitter de heer M. Heeroma. Het wachten is nu op de beschikbaarstelling van een terrein. Wan neer, dat is toegezegd, kari de commissie met volle kracht vooruit! Staande de vergadering bood de heer v.d. Heuvel spontaan een bedrag van f 200,- aan voor het nieuwe asiel, terwijl reeds giften bin nenkwamen tot een bedrag van f 45,-, Het gironummer vaji dg penningmeester van de afdeling Schiedam is 216407 (on der vermelding van „Nieuwbouw Dieren tehuis"!. De collecte 1966 zal een groot succes, worden. Er is een lijstencollecte in de week van 3 t m 8 oktober en sneldjes- dag op zaterdag, 8 oktober 1966. Men kan zich opgeven als collectant,(trice) Opgaven aan de lieer J. C. v. Melis, asiel, telefoon 266266. Vlaardingerdijk 215 te Schiedam, tele foon 268529 B. en W. van Schiedam vragen de raad een krediet van f 39.60# te verle nen voor de aanschaf van tien betonnen zandkisten, een jeep en spuitapparatuur voor reiniging van riolen. Op daarvoor in aanmerking komende punten in de stad zijn thans ten behoeve van de glad- heidslu strijding in totaal 20 kisten met strooizand geplaatst. Deze oorspronkelij ke in hout uitgevoerde kisten «orden ge leidelijk aan vervangen door betonnen kisten, die belangrijk minder onderhoud en reparatie vergen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dit jaar 10 betonnen zandkisten aan te kopen. I.v.m. de geste gen prijs toen f380 nu f45# per stuk. moet worden volstaan met de aan schaffing van 8 betonnen zandkisten, wa -rmede een bedrag is gemoeid van 3600.-, af te schrijven in ten hoogste drie jaar. Voor diverse werkzaamheden (bestrij ding gladheid rijwielpaden, ontdooien straatkolken, trekken dentilcars, ver voer materiaal en gereedschappen etc.) worden twee jeeps gebruikt. Deze kleine doch krachtige met voor- en achterwiel- aandrijving toegeruste auto's zijn voor genoemde werkzaamheden uitermate ge schikt. Eén van.de twee jeeps moet door een nieuwe worden vervangen. De aan- «chaffingskosten van een jeep, com pleet met o.a. trekhaak, zwaailicht en watertanks, bedragen 13.000.-, af te schrijven in ten hoogste zeven jaar. Sinds 1957 geschiedt het reinigen van riolen met apparatuur, die het rioolslib Uit de riolen haar de toegangskokers en bezinkputten spoelt. Met een z.g. putten- luiger wordt daarna het slib uit de toe gangskokers en; bezinkputten verwijderd. Een door een benzinemotor aangedre ven waterpomp, aangesloten op de brandputten, zorgt ervoor,,dat het spoel water via spoelslangen voorzien van SDeciale mondstukken, in liet riool wordt geperst. De gehele apparatuur is aange bracht op een vierwielige aanhangwa gen, gekoppeld achter de puttenzuiger Zowel 't slangenmateriaal als de pomp met motor zijn na 9 jaar intensief ge bruik versleten. De pomp, die aanvanke lijk het spoelwater met een druk éan circa 8. atm. in het riool bracht, levert grootte van die van het waterleidingnet. Naar nieuwe en doelmatiger appara tuur is uitgezien. Het oog is gevallen op een hogedruk-waterpomp, die het spoel water met een druk van 60 tot 100 atm. in het riool perst. De bijbehorende hogc- drukspoelslangen hebben 'n aanmerkelijk kleinere doorsnede en worden niet meer met de hand, doch met behulp van een hydraulisch aangedreven haspels in en uit het riool gebracht. De hoge water druk bewerkstelligt met een lager water verbruik een betere en snellere schoon- spoeling van het riool. Voorts heeft de nieuwe apparatuur het voordeel, dat het compact op een tweewielige aanhangwa gen is gemonteerd en daardoor gebruikt kan worden op moeilijk bereikbare plaat- De prijs van de apparatuur, com pleet met spoelslangen en een extra slangenhaspel met 60 m slang voor de ier van water vanuit de brandput- iaar de pomp. bedraagt ƒ23.000.-. schrijven in ten hoogste 6 jaar. ^Hiimiiltnu inn „m 'W Route \VS\l gewijzigd Burgemeester en wethouders der ge meente Maassluis delen mede. dat de route Monster, Naaldwijk. Maasdijk, Maassluis, Maasland, Schipluiden. Delft (lijn 57- van de N.V. Westiandse Streek vervoer Maatschappij (W.S.M.) in de gemeente Maassluis per 14 augustus 1966 als volgt is gewijzigd: Westlandseweg. Noordriiik, A. E. Maasstraat. Heldring- straat. P J. Troelstraweg, Mackaijplein. Industrieweg. Stationsweg. Station N.S. In tegengestelde richting blijft het oude traject door deze gemeente gehandhaafd n.l. via Laan 1940-1945. Kon. Wilhelmina- laan. Station N.S.. Stationsweg, Fenaco- liuslaan. Zuiddijk. Hoogstraat. Noord- dijk. Westlandseweg. De route Rotterdam - 's-Gravenhage via Naaldwijk dijn 53) luidt als volgt: Maas dijk. Westlandseweg. Mozartlaan. P. J. Troelstraweg. Mackaijplein. Industrie weg, Stationsweg, Station N.S.. Kon. Wil li elminalaan. Laan 1940-1945, wachthuisje Maasland. Rotterdam. Vanuit Rotterdam naar 's-Gravetihage wordt door Maassluif dezelfde route ge- Oplossing puzzel Horizontaal: 1 sonate; 6 senaat; '1 akanl. 12 kanon: 13 enkel: 14 ion; 15 getal: 15 poen: 17 beker: 18 norm. 19 eer, 20 be raden: 21 nee; 22 L'octorll S'S'utem): 23 bete: 24 eden: 25 Niomen) N'escio); 26 tronen: 27 Nevada: 28 ere: 29 Ede; 30 beiden; 33 talent; 36 Po, 5? sela, 38 emir: 39 R(everendus) D'ominus) 40 eer: 41 nadelig: 42 igei; 43 drop 44 nolle: 45 gace. 46 aste:48 ''r>t4fl horen: 50 tuien; 51 noord; 52 toekan; 53 meteen. Verticaal: 1 soepel: naken: 3 Aken. 4 tal; 5 en: 6 S(ociété) A(nonyme>; 7 eng: 8 noen; 9 Anten: 10 talmen: 11 tieren: 12 kneden; 13 noest: 14 Oka; 15 arena: 17 bete: 18 rede; 20 beneden; 21 nevelig; 22 Boris; 24 nader; 26 ree 27 den; 30 boers; 31 elan; 32 nadoen. 33 tellen; 34 amie: 35 trede; 36 oedant; 39 dienen: 40 Rotte; 41 elp: 47 garde: 43 peuk; 45 gort: 47 Ria: 49 hoe; 50 en, 51 om. Maanua',j\ nrid 5 sept, de genie»n'tei-fd ven Schiedam in verga dering bijeenkomen tér behandeling van een agenda, welke 34 punten telt en o.m. afscheid van de verirekkende raadsle- 0 Aan de raad wordt voorgesteld aan mevr. J. A. vin Haaften, arts bij de ge meentelijke gêneeskundige- en gezond heidsdienst met ingang van 1 oktober, eervol ontslag te verlenen. De Bond tegen het Vloeken heeft in verband met het 50-jarig bestaan om een extra bijdrage verzocht voor de viering in 1967. De Stichting Astma Fonds ver zoekt subsidie voor het jaar 1967. B. en W. stellen de raad voor beide verzoeken af Aan de raad wordt voorgesteld ter stimulering van het gebruik van aardgas voor verwarmingsdoeleinden, een nieuw tarief toe te passen van f 150 als vast recht en 7 cent per m3 bij afname van meer dan 2100 m3 gas. 0 Ter financiering van onderhoudskos ten aan oude woningen van de gemeente, wordt aan de raad een krediet van f25.000 gevraagd. R en W. stellen de raad »>>o over te gaan tot aankoop van het panu .ïarrewèg 15 met schuur en erf. groot 205 ca. Voor plaatsen van twee transforma- - toren aan de Kommiezenlaan in de Spaan- sepolder. vragen B. en W. een bedrag van f 18.500 te verlenen. In verband met het ontslag aan mevr. Van Haaften als arts bij dé G.G.G stel len B. en W. de raad voor te benoemen mevr, J. A. Hupkes-G'óed te Rotterdam. Voor aanschaf van spelmateriaal ten behoeve der openbare kleuterschool in Groenoord. stellen B. en W.' voor een krediet te verlenen van f 5000. Een zelfde bedrag wordt gevraagd voor de R.K. kleuterschool in Groenoord. en f 3800 voor de Chr. Kleuterschool. 0 Voor oliestookverwarming der Th. Thijssenschool, wordt f 25.000 gevraagd. Voor aanschaf van een stempelmachine Vervolg van pagina ook in de aangrenzende woningen scha de was veroorzaakt. Na een uitvoerig onderzoek zijn tech nici tot de conclusie gekomen, dat de lekkage in de aardgasleiding hoogst waarschijnlijk een gevolg is van een materiaal fout. Tijdens een bespreking met de wethouder voor de Technische Bedrijven, mr. M. J. M. van Kinderen en de directeur, de heer J. van Hardings veld is ons medegedeeld, dat voor sa menstellen van een bepaalde koppeling, reeds vele jaren gebruik wordt gemaakt van loden buizen. Het is nu gebleken, dat de samenstel ling van hel lood iets anders is dan vroeger, toen dit zeer buigzaam was, terwijl het nu harder is. Dit heeft tot gevolg, dat het lood scheurtjes gaat ver tonen bij het buigen, waardoor gas kon ontsnappen. De betrokken stukken zijn nu ter be schikking gesteld van het T.N.O. voor nader onderzoek. Intussen heeft men al le aansluitingen jn het betreffende woon blok onderzocht, waarbij nog een kleine lekkage werd opgespoord. Voorts is con trole uitgeoefend met behulp van een zgn ..gaszoeker", die evenwel minder geschikt voor het aardgas bleek te zijn. - ajrJ beter waarneembaar ïs. Voorts zal iedere maand op een bepaalde dag, waar schijnlijk de eerste dinsdag, een over dosis odorisatie plaats vinden, waar door eventuele lekkages gemakkelijk ge constateerd kunnen worden. Men hoopt spoedig over het nodige materiaal hier voor te beschikken. Voorlopig wordt gebruik gemaakt van min of meer hulpmiddelen. De odori satie geelt een stank, welke doet den ken aan die van de olieraffinaderijen, hetgeen wel enig bezwaar heeft doorge vaar met verwisseling. Doch op den duur zal men wel onderscheid weten te maken. Geconstateerd kan worden, dat een deel der burgerij angstvallig is gewor den van het aardgas, en de zegen die men er aanvankelijk heeft verwacht, tot een vloek is geworden!. Overigens be'tekent het dicht houden van de gaskraan allerminst dat men daar door tegen lekkages is beveiligd, want die komt zoals thans tweemaal is gebleken van buitenaf. TT en heel onplezierige smaak had tij- Ij dens de afgelopen zitting van het Sehiedamse kantongerecht de zaak te gen W. de B. een jeugdige Schiedammer, die onverzekerd de voorrangsregels had geschonden. Volgens de kantonrechter mr. W. E. ran Vloten -had B. reeds een kwalijk verleden, hoewel hem dat zo op het oog niet viel aan te zien. Mogelijk was hij negentien, twintig jaar oud. een heel kleine leeftijd voor een dan al groot verleden. Hoe het ook zij. de ge dragingen die B. voor de kantonrechter hadden gebracht wéren er ook wel naar. Nadat hij een van rechts komende wa gen had aangereden was hij, niet een vriend 'uit de wagen gesprongen en hard weggelopen in de hoop zich zo aan de strafvervolging te kunnen onttrekken. „Jullie reden nogal hard ook. hè", vroeg mr. W. E. van Vloten. B knikte „Nee", zei hij, „helemaal niet. Dal kon niet met die auto". „Hoe verklaar je dan. dat die andere wagen de weg over werd geslingerd en tegen een paal tot stilstand kwam". B. haalde zijn schouders op. „Och", zei -hij. „Als ik veertig rij'd en die an dere ook. dan is het een behoorlijk har de klap". „Mogelijk", antwoordde de kanton rechter. „maar als ik hier op de teke ning kijk is zelfs dat nog niet voldoen de i de r de andere kant van de weg te duwen". „Die aangereden icagen". ruide de of- ficier van justitie, mr. G. G. Abe In aait. ,.ts met geweld opgetild en aan de an dere kant van de weg w'éer neerge- B. stond er lusteloos zwijgend bij met een gezicht of de zaak hem niet zo heel erg aanging. „Toen de bestuurder uit zijn wagen geholpen was", vervolgde de officier. ..is de verdachte hard leeggelopen in tegenstelling tot' zijn vriend die is blij ven staan en die zelfs .nog een luind.ie geholpen heeft. I.ater heelt hij die vriend echter opgezocht en hem gezegd, dal hij de hele zaak verraden had en dat. hij ook had moeten weglopen en toen zijn ze nota bene samen de getuigen afge gaan om de verklaringen te laten ver draaien. Volgens het proces-verbaal hebben ze alle getuigen bezocht en een heel verhaal opgehangen hoe ze hun ver klaringen moesten wijzigen zodat het een hele nieuwe lezing van het geval zon worden. Toen ze dat eenmaal hadden ge daan hebben ze ook neg een bezoekje gebracht aan de aangeredene. die ze hebben verteld, dat hij geen schadever goeding zou krijgen wanneer hij voor de kantonrechter niet precies verklaarde wat zii hem vertelden". De officier be- sloot zijn rekwisitoor met de opmerking, dat B. nog zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid tegoed had en met een eis van 150 gulden of 30 dagen, vijf maanden ontzegging onvoorwaardelijk een hechtenisstraf van veertien dagen onvoorwaardelijk en nogmaals negen maanden ontzegging van de rijbevoegd heid, eveneens onvoorwaardelijk. „De verdachte", voegde hij er aan toe. „moet maar eens goed welen, dal der gelijke zaken hier niet worden geduld". Ongeveer hetzelfde, zei ook mr. W. E. van Vloten, die B. bovendien nog ver weet dat hij in Schiedam zo'n beetje de held trachtte uit te hangen. B. reageer de niet op die opmerking. Wel echter op het procés-verbaal waaruit kennelijk de precieze weergave van zijn zonden ach teraf hem had doen schrikken. „Het is wel een hoop", zei hij. aanmerkelijk minder nonchalant en heldhaftig dan aan het begin van de zitting. Ik heb haast, geen geld en mijn vader is inva lide. zodat ik thuis voor de inkomsten „Daar gedraag je je overigens niet naar", merkte mr. W. E. van Vloten met. een blik op het opengeslagen dos sier. „En wee de wolf die hier in een kwaad gerucht staat". B. gaf het knikkend toe Het werd voor hem een boete van 100 gulden of 20 dagen met een onvoor waardelijke ontzegging voor de tijd van iraarlijke hechtenis van veertien dagen. Voor eèn. zii het treurig, record zorg de op diezelfde zitting de Schiedammer J. P. Z., die pereden had in een niet geheel in vlekkelose staat verkerende automobiel. Maar dat was nog niet het. ergste Z. had tevens zijn euveldaden ge pleegd zonder dat hij i.n het bezir was van ook maar één enkel bij ee» «uto be horend papier. Hij had geen rijbewijs, geen kentekenbewijs, geen verzekering geen belastingpapieren en aangezien hij de wagen had overgenomen voor de som van 200 gulden zal hit ook wel geen koopcontract hebben gehad. U Vraag uw drogist naar de „O", L. produkten-serie voor moderne verzorging „Maar we geloven wel", besloot mr. G G Abeln. ..dat misleiding van de politie niet uw opzet is géi veest". „Nee", vulde L. weer opgelucht aan. „Ik heb de papieren verloren dus van opzet is er echt geen sprake". „Dat houdt geen verband met elkaar" zette de kantonrechter een domper op zijn vreugde. ..U had natuurlijk de wiie- --'• met op-et kunnen verliezer" ■oordeelde k. tot een hoe'e n of viif danev. de be'tf GESLAAGD Voor het Praktijkdiploma Boekhouden slaagden uit Schiedam voor de in juli j.l. gehouden examens, de heren: J Blomsteei, M. Breevoort, J. Entrop, H v. Grootveld, P. Guns. D Hoogenboe- zcm. P. J. Kooy. F. Koedoot, C. v.d Kraan, J. A. Luyendijk. A. Luyendijk. A. Schenk. F. Steynen, en H. v. Veen Alle cursisten werden opgeleid door de H"-en Mev-rs en N-pv to Sc'->iod«n> Voor het Praktijkdiploma Engelse Handelscorrespondentie slaagden vooi de in juli j.l. gehouden examens. Mej A Briegoos. alsmede de lieren G. Fonc- ke, J. P. Holierhoek, D. J. Oostrurn en M. v. Wijk. Deze cursisten volgden hun opleiding bij de heer H. Meyers te Voor het Middenstandsdiploma „Alge mene Handelskennis" slaagden bij de m juli j.l. gehouden examens te Delft de dames: F. Baron. K. M. de Bel. N. v.d Berg. R. v. Beurden. P. v. Duikereii M. C. de Jong, P. v.d. Knaap. G v Leeuwen. M. v. Mil, F. Snoep. H. Son neveld. A. v.d. Veen. S. Verlinde. A Vermeulen, en M. Wasserman, alsmede de heren: A. Bezemer. M. v.d. Bosch J. Both. C. v.d. Endt, N. Fillekes. J Gerrets. W. de Jong, A. Karde., A Lansbergen. G. Lansbergen, M. Lems K. v.d. Lubbe. M. Mak. A. v.d Meei G. 'RSiar J v PPi|. P. v. "elt. S de Ridder, J. Schlarmann. L. Simons. T. Vollebregt. en D. Wissenburg. Alk- cursisten werden opgejeid door de Mid denstandsopleiding van de neren Meyers en De Pater" te Schiedam. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagmiddag om zes uur. Dienst apotheek Nieuwland, Dr. Witbautplein 17, tel. 267532. Nieuwe raad vergadert Dinsdagavond, 6 sept.. om 8 uur zal de gemeenteraad van Schiedam in nieu we -samenstelling bijeen komen. Dan zal de benoeming van vier wethouders plaats vinden, benevens 'de benoeming van den der diverse commissies. Zijn excuus: „Ik wilde hem even pro beren. De papieren had ik dan altijd later nog wel kunnen aanvragen". Hij werd veroordeeld tot een totale boete van 200 gulden of 40 dagen plus een voorwaardelijke hechtenisstraf van veertien dagen en een proeftijd van twee TT" ventjes benauwd had het de Amster- -If dammer J. L., die voor de kanton rechter had moeten verschijnen omdat het kenteken van zijn wagen niet had gedeugd. Met Amsterdamse verve droeg L. zijn lezing van het geval voor. Enige tijd voordat de sterke arm hem van de weg viste, had hij zijn kentekenbewijs verlo ren en aangezien het rijden zonder een dergelijk papier verboden is had hij een nieuw aangevraagd. Dat had hij na de gebruikelijke wachttijd thuisgezonden ge kregen. met daarop vermeld een ander kenteken, zodat L. de nummerplaten moest laten veranderen. Net toen hij dat had willen doen. moest hij even weg en... werd gepakt. „Jammer", zei hij voor de kantonrechter, „maar ik wist dat dat kon gebeuren". U moet wel beseffen", merkte de of ficier van justitie op, „dat dit eigen lijk geen overtreding, maar een misdrijf „Een misdrijf...?" wendde L. zich tot de kantonrechter. I)c had alleen het ver keerde kenteken op mijn iuaaen zitten. Het goede had ik net besteld". „Tja...", zei mr. W. E. van Vloten, „het is precies zoals de officier u zegt. Eigenlijk is het een misdrijf. We netnen wel aan. dat het bij u niet zo kon- bedoeld was. maar wie zegt ons. dat u niet met valse kentekens hebt gereden om de politie om de tuin te leiden". I, stond eerst sprakeloos. „Ik", zei hij. „Ik heb helemaal die bedoeling niet gehad. Ik ben m'n betvijs verloren. Dat is alles". „Als dat niet alles was", onderbrak dé officier, „stond u echt niet hier. maar rhtbank in Rotterdam". Als brood, vlees, suikeren melk in prijs steeds stijgen, moeten Vader en de jongens dan geen nieuwe hemden hebben als 't nodig is? Dat kunnen we toch geen welvaart noemen... Maar morgen tóch een paar van die leuke, nieuwe ruitshirts kopen voor 't manvolk - ruitshirts met ingeweven dessins uit de series tot 8 gulden toe. No Iron flannel ruitshirts in prima model met opstaande boord, ideaal voor vrije tijd en het werk, morgen voor nog géén vijf en een halve gulden. In onze afdeling Herenmode verkopen wij deze No Iron Flannel ruitshirts met ingeweven dessin, een prachtige kwaliteit, in diverse kleuren en in alle dienste van Sociale Zaken, stellen B. en W. voor een krediet van f 2025 te ver lenen. is noodzakelijk gebleken de speel plaats van de Prinses Beatrixschool aan de Buvg Ballotsingel od te h-gen. omdat deze sterk aan verzakken onderhevig ii. De kosten van het werk worden op f 13.350 geraamd. Voor dezelfde school wordt een kre diet van f 18.700 gevraagd voor aanschaf van nieuw meubilair. In 1965 hebben B en W van Schie dam aangekondigd, dat restauratie van sportvelden dient plaats te vinden, het geen in vier etappes zal geschieden over de jaren 1965-68. Thans wordt een twee de krediet van de raad gevraagd, tot een bedrag van f 37.000. Mede ten behoeve van het salaris der directeur van de Sehiedamse Gemeen schap. besloot de gemeenteraad het sub sidie te' verhogen tot f 14.000. Als gevolg van loonstijgingen, wordt thans gevraagd het subsidié te brengen op f 13.100. Tevens wordt aan de raad machti ging gevraagd voor volgende jaren het subsidié evenveel als nodig is te verho gen. teneinde de salarisverhoging van d# directeur op te vangen. Welvaart Is... lagere prijzen Een grote paftij fantasie Nylon en Poplin Beha's, met beugel (voor perfecte uplift) en met voor gevormde cups, in schattige bloemdessins op jonker fond en in fijne ruitmotiefjes. Beha's, te kust en te keur, in B-cup, met verstelbare sluiting en schouderbandjes, normale prijs 4.98, voor modieus en ele gant silhouet, door elkaar voor nog géén rijksdaalder. In onze Corsetterie afdeling ver kopen wij deze partij Nylon en Poplin fantasie beha's, met beu gel en voorgevormde B-cup, beha maten 32-34-36-38 (japonmaten 38 t/m 44) Bijpassende jarretelles gordel- 1.25 De grond in het Sehiedamse Groenoord blijkt in nogal sterke mate te verzakken, en dit feit speelt zeer waarschijnlijk mede een rol in de gevaren van lek kages in de aardgasleidingen. De vraag is gesteld, of de ge meente Schiedam eigenlijk wel op deze grond had mogen bouwen „Misschien achteraf niet, al is zo'n vraag moeilijk te beantwoor den". aldus mr. M. J. M. van Kin deren. de wethouder voor de Tech nische Bedrijven. Maar uiteinde lijk gaan we af op de rapporten omtrent het grondonderzoek en dan is het afwachten wat er ge beurt. In zeker opzicht neemt men een risico, doch wat moet als grond steeds schaarser wordt" De wethouder vestinde er wel de aandacht op. dat het niet de huizen zijn die verzakken. d*e staan stevio aenoeg on de palen. Doch met de grond lint het anders. Hoewel overal in S"h'ednm de grond verzakt, is het temon waar mee zulks in het betreffend ge deelte van Joh. Stransolein wel wat sterker en het vervelende is. dat we nu juist met het aardgas bezig zijn. Overigens wees de wethouder er op. dat grondverzakken een eigen- sc*a7p is van eigenlijk heel het ge bied rond Rotterdam en Schiedam. Het. komt Wel voor. dat b.v. rioolbuizen twee hoog worden ge legd. teneinde op deze wüze het tempo van verzakken in elk geval te vertragen. De wethouder herinnerde er aan. dat aanvankelijk het plan be stond in Kethel geen of zeer be perkte woonlagen te bouwen, doch dat door gebrek aan arond. het aantal woonlagen steeds meer is opgevoerd. Er komen thans reeds 20 woonlagen'. Overigens, bij het bouwen van de z.g.n Sterflats aan de Maas boulevard werd ook vrees voor verzakken uitgesproken en dat valt wel mee.

De Havenloods | 1966 | | pagina 6