Schiedam was bijna een echte haven rijk geweest 0 De verrassing bij de wethoudersverkiezing Directeur Bart Wilton over zijn werk Nieuwe begraafrechten in Schiedam getroffen Af: De politie meldt KUNSTGEBITTEN weekblad voor schiedam 15e jaargang no. 4G donderdag 15 septernuer latifi Deze editie wordt bais aan huis bezorgd in Schiedam en OPLAGE 27.000 Combinaties met onze edities in Rotterdam. Vlaardingen, Maassluis, Hoek v. Holland, en/of IJssel en Lekstreek mogelijk. tota| K OPLAGE 2S2.000 onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 916, Telefoon 266900. Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnen! POSTGIRO 18344 tV ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN" BURG.VAN DUCK VAN MATENESSE STELDE VOOR wijlen burgemeester Van Dyck van Matenesse zijn zin zou heb- L ben gekregen, dan was Schiedam waarschijnlijk een echte haven rijk geweest. Nu is het slechts een schim van een havengebied en biedt de Voorhaven een armzalige aanblik, van een opgelegde oorlogsbodem, sand- en specieschepen, wat binnenvaartuigen en een rust zoekende sleepboot. Van de grootse plannen van weleer is als „pièce de resistance" een paar honderd meter kade overgebleven, waar sleepboten meren in afwach ting van een vrachtje, de mensen met belangstelling voor de scheep vaart een uurtje komen verpozen en 4e straatjeugd van het schemer donker genietend in het wachthuisje bijeen klontert of in uitingen van baldadigheid, daar bovenop klautert. Dit is het simpel beeld van de havens zoals de Schiedammers die zijn, al hebben we dan zo hier en daar nog wel wat „uitlopers", die tot het „havengebied" van Schiedam gerekend mogen worden. Als burgemeester Van Dijk van Matenesse.Maar hij kon in zijn tijd de ge meenteraad niet „mee" krijgen en er waren nog zoveel anderen die hem de voet dwars zetten. Misschien hadden al die voor de voeten van de burgemeester lopende tegenstanders van een Schiedams havengebied wel ongelijk, misschien haden zij gelijkNiemand kan zeggen of Schiedam het als havenstad beter zou hebben gedaan dan als fabrieksstad en of we het tegen Rotterdam hadden kunnen opnemen. Feit is: de plannen voor het Schiedamse havengebied zijn nu een kleine honderd jaar geleden opgeborgen en niet meer voor den dag gekomen. met recht tegen hem konden worden aangevoerd. B. en W. herinnerden er aan. dat reeds jaren over aanleg van ha vens was gesproken, ook in combinatie met verbetering van de kwaliteit van het water in de stadsgrachten, doch het was er nimmer van gekomen. Het plan was dan, om ten oosten van de toen bestaande sleephelling een ruime scheepvaarthaven tè graven, welke vrij wel dwars op de stroomrichting van de Maas zou staan en zich zou uitstrekken tót Schielands Hoge Zeedijk, dus dicht bij de Rotterdamsedijk. Het zou een ha ven worden van bijna 1000 meter lang, 75 meter breed en 5 meter - A.P. diep. De kademuren en aangrenzende gronden zouden op een hoogte van 3,50 m plus A.P. worden gebracht. In de dijk zou een flinke schutsluis worden aangebracht. Ter hoogte van het spoorwegstation, zou een kanaal worden gegraven ter lengte van ruim 1000 meter, breed 30 m en diep 3 meter. Hierlangs zouden wegen worden aangelegd. Door keersluizen, zou het tevens mogelijk zijn de stadsgrach ten geregeld van goed water te voorzien. Door dit plan zou Schiedam dus niet alleen een goede haven verkrijgen maar tevens aansluiting op het spoor wegnet der H.IJ.S.M. met verbinding op het achterland. Men kon daardoor toen concurreren met Rotterdam en Delfsha- ven, zo dacht men. Er was een kosten berekening bij, inclusief de bouw van bruggen, de bestratingen, kaden enz. werd het geheel begroot op bijna twee miljoen gulden. Evenwel zou door verkoop van bouw gronden naar raming ruim een miljoen gulden weer in de gemeentekas terug vloeien. Het college stelde wpr een geldlening aan te gaan van een miljoen gulden, aflossing in 64 jaar, zodat jaar lijks f50.000 moest worden betaald aan rente en aflossing. Het werk zou in twee etappen worden uitgevoerd, eerst het ont eigenen van de benodigde grond en aan leg der haven, daarna de bouw van slui zen en graven van het kanaal. Rotterdam had in 1872 besloten tot aanleg van havens, zodat Schiedam echt niet zo achter kwam met de plannen. Het is waar, de Rotterdamse plannen waren veel uitgebreider van opzet en men pretendeerde toen het meest moder ne havenbedrijf van ons land te zullen maken. havenplannen keerden, dit hoewel de branderijen aan de bestaansmogelijkhe den van Schiedam wel een heel smialle basis gaven. Vooral de kwestie van de noodzakelijke verversing van de binnen wateren der stad vroeg de aandacht, he le avonden heeft de gemeenteraad weerde zich heftig. Met 9 tegen 6 stem men besloot de raad om de Westerhaven te verlengen tot aan de Geul. De des kundige Fijnje adviseerde de Westerha ven te verlengen tot de Frankelandse- dijk. Men raakte in al de plannen ver ward en er werd dan ook niets uitge voerd. Het plan Westerhaven was in fei te van de baan. Kwade tongen beweren, de burgemeester te torpederen, hetgeen dan ook grandioos is gelukt. Of we hieraan moeten toevoegen „he laas", is twijfelachtig; niemand weet of Sohiedam er beter aan toe zou zijn ge weest. Dit zouden de jaren hebben moe ten leren. Overigens waren hiermee de haven plannen voor Schiedam niet helemaal van de tafel geschoven, zij kwamen er vooral weer, toen de plannen voor de spoorwegverbinding aan de orde werden dat er nooit iets meester P. J. van Dijk van Mathenesse voelde waarschijnlijk zijn verantwoor delijkheid jegens zijn in verval rakende gemeente zo zwaar, dat hij iets anders probeerde te stellen tegenover de bran derijen. Maar de branders voelden niets voor de havens en men verweet het de branders-raadsleden, dat zij om min of meer persoonlijke redenen tegen de Schiedamse havens waren. Het is nu bijna een eeuw geleden,-dat over plannen tot uitbreiding van het Schiedamse havengebied werd gespro ken. Reeds bij zijn verdediging van de annexatieplannen van Oud- en Nieuw Mathenesse had burgemeester Van Dijk gezinspeeld op de wenselijkheid tot gra ven van havens,* gecombineerd met nog oudere plannen inzake het graven van een spuikanaal ten oosten van Schie dam. Dat plan getuigde van een grote visie die de burgemeester voor zijn stad had, ondank* alle bezwaren die soms Op de Adm. de Ruyterweg hield de 19-jarige lasser L.V. met zijn brommer teveel links van de weg en kwam in bot sing met de motorrijder, de 26-jarige monteur A. R. K. Beide personen liepen verwondingen op en werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar K. die een hersenschudding had opgelopen, moest worden opgenomen. Gedurende het afgelopen weekeinde vonden in Schiedam totaal dertig aan rijdingen plaats, die echter meest „blik schade" tot gevolg hadden. Op de kruising Singel-Marconiweg reed de 17-jarige magazijnbediende P.B. met zijn bromfiets links door de bocht, zodat hij in botsing kwam met de scoo terberijder, de 23-jarige houtbewerker B. M. Deze liep o.m. een gespleten lip op en de tanden drongen hem in zijn kaak. Hij werd naar het ziekenhuis ver voerd. 0 Doordat de autobestuurder, de 21-Ja rige reiziger J. C. P. op de Honnerlage Grethelaan plotseling sterk remde, om dat een papier uit zijn auto waaide, reed de 17-jarige bijrijder J. P. J. met diens bromfiets tegen de achterkant der auto, waardoor hij verwondingen aan een knieschijf opliep. Hij werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd en daar behandeld. O Op de hoek N. Damlaan, H. Grethe laan verleende de bromfietser, de 46- Jarige afdelingschef G. W. de B. geen voorrang aan een auto,* waardoor een botsing ontstond en de B. met een wond aan het linkeroog door de GGD naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. 0 Op de B.K. laan stak de 71-jarige voetgangster H. v.d. B.-R. plotseling het rijwielpad over, en werd hierdoor aan gereden door de 23-jarige J. van R. die op zijn bromfiets passeerde. De dame viel en liep o.m. een hoofdwond op. Zij werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. 0 De SFC-voetballer, de 33-jarige assis tent M. Reeherman kwam tijdens de wedstrijd SFC 5Hollandia 4 met een andere speler zodanig in botsing, dat hij een linkeronderbeenfractuur bekwam. 0 Ten nadele van J. van V. werd diens bromfiets, welke hij bij de grensflat had neergezet', gestolen. 0 Door de 36-jarige monteur L. van B. werd bij de politie van Schiedam aan gifte gedaan, dat zijn speedboat, welke aan de wal op de Noord Vestsingel lag, is verdwenen. En de 38-jarige automonteur J. E. K. deed aangifte van diefstal van de poppen wagen van zijn dochtertje. i 28 gesteld. Zo werd een haven plm. 210 me ter ten westen van de Voorhaven gepro jecteerd, die dan via een schutsluis met de Westerhaven in verbinding zou worden gebracht. Er zijn daarna nog weer diverse plan nen aan de orde geweest, zowel aan de oost- als westzijde van Schiedam; zij werden met evenveel warmte aanbevo len als door anderen bestreden. Zo sleepten de havenplannen zich roemloos door de jaren heen. Het draai de uiteindelijk uit op een voorstel van het raadslid Vrijland, om langs de Maas een kade aan te leggen. Ook dit voorstel vond zowel vóór- als tegenstanders in de raadsvergadering, waarbij iedereen verklaarde inlichtingen te hebben ingewonnen met allerlei wis selende conclusies. Maar ook dit plan ging van de baan. Eerst maakte de leng te der kade nog een punt van discussie uit, doch uiteindelijk bleef er alleen nog een houten steigerplan over, dat het evenmin haalde. Wat uiteindelijk Schie dam van alle discussie heeft overgehou den, is het hiervoor vermelde stukje ka de, waaraan te hooi en te gras een sleepboot afmeert, de oudere Schiedam mers van de scheepvaart staan te genie ten en de jeugd zich op haar wijze amu seert. Dit is de Havenkade. Wij hebben Nederlands grootste sortering lovingsringen LEO van IERLAND LIJNBAAN. SO Daar was b. del, die met een ander voorstel kwam, nl. om de Westerhaven te verlengen tot de Maas, het maken van een sluis in de huidige Vlaardingerdijk, op het punt, waar thans een dam bestaat tussen de Nieuwe Haven en Vellevest, zodat een verbinding met de Schie zou ontstaan. Dit plan was dus in het westen van Schiedam gericht. Strijd. In een raadsvergadering v 1871 adviseerden B. en W. om het plan door een deskundige, ir. Fijnje te laten onderzoeken. Dat ging niet zonder slag of stoot, want het zat met de gemeente lijke financiën niet best. Het waren voor namelijk de branders die zich tegen de Een gezicht op de Schiedamse haven. Het is echt geen zeldzaamheid dat bij wethoudersverkiezingen zich -veelal onaangename verrassingen voor doen en ook de Schiedamse wet houdersverkiezing heeft daarop geen uit zondering gemaakt. Niet dat er een an dere wethouder uit de bus is gekomen, dan min of meer tevoren was „ge pland", maar er is zoals we reeds hebben medegedeeld nogal wat ru moer in de raadsvergadering ontstaan rond de kandidaat van Prot. Chr. Schie dam. Evenwel heeft dit rumoer hier en daar een verkeerde indruk gewekt en ook in de raadsvergadering bleek zulks al dadelijk waarna ook naar buiten be paalde conclusies zijn getrokken, die een wat verwrongen beeld geven van de situatie. De wijziging in de portefeuilleverde ling door het college, zoals men die el ders vindt vermeld, heeft ook reeds aan leiding gegeven tot allerlei geruchten, die in verband worden gebracht met een „conflict" zoals deze in de' Prot. Chr. fractie naar buiten kwam. Er heeft zich bij dit alles een merk waardige coïncidentie voorgedaan. Inde raadsvergadering heeft men kunnen zien, dat de voorzitter van de C.H.U. kiesvereniging een pleidooi voerde voor de (A.R.) candidaat van het Senioren Convent, terwijl uit A.R. richting een C.H.U.-candidaat naar voren werd ge schoven! Dit nu wijst er reeds op, dat het niet in de eerste plaats ging om een persoonlijke aangelegenheid in de ze. Hdfe was nl. de situatie? Aanvanke lijk zcm de vacature van wethouder Van Schooneveld, de heer Sonneveld CCHU) door Prot Schidam worden aanbevo len. Evenwel bleek in het genoemde Se nioren Convent tegen deze candidatuur bezwaren te bestaan, die evenwel niet golden voor een eventuele cadidatuur Eykenaar. Omdat eerstgenoemde candi datuur dus niet haalbaar zoü zijn we gens gebrek aan steun, bijzonderlijk van die der P.vd.A., werd de heer Eykenaar door Prot. Schiedam als kandidaat over genomen. Dit nu bracht in de kringen van de kiesvereniging, bijzonderlijk de CHU wel enige ontevredenheid over de gang van zaken. Dit is o.m. tot uitdrukking gekomen, doordat min of meer een ac tie werd ingezet, welke in een enkele persbeschouwing verlaat werd weergege ven, nl. alsof de actie na de wethouders verkiezing werd ingezet. In de raadsvergadering protesteerde de heer Van Katwijk (AR) fel tegen deze gang van zaken, waardoor het stand punt van een kleinere partij onder druk kwam te staan van een groter, partij, (P.vd.A.) wat stellen van candidaten naar eigen keus door partijen betreft. Dit had tot gevolg dat er namen wer den genoemd, hoewel het in feite geen strijd betrof tussen de heren Sonneveld en Eykenaar, doch over de wens van partijen, welks steun noodzakelijk was voor de verkiezing. Sommigen wensten de kandidatuur Sonneveld te handhaven. Men heeft dit hier en daar uitgelegd als een strijd welke „binnenskamers" in Prot. Schiedam zou woeden 'omtrent een candidaat, hetgeen in feite niet het geval is, doch wel omtrent de gang van zaken. Er is een stroming, welke on danks de uitgeoefende druk de oorspron kelijke candidatuur (Sonneveld) wenste worden en de candidaat niet geaccep teerd. Het bezwaar van eerstgenoemde stroming is ook, dat niet duidelijk is ge bleken, welk bezwaar men had tegen de kandidatuur Sonneveld, en ook de hr. Van Katwijk heeft in de raad op die vraag geen duidelijk antwoord verkregen. De heer Kuipers (CHU) verdedigde daarop de in het Convent gemaakte af spraak. Dit alles heeft een wat verward beeld omtrent de wethoudersverkiezing gege ven. Overigens verzekerde men ons uit betrokken kringen, dat er geen sprake is van onzekerheid rond de positie van benoemde wethouder Eykenaar en men deze tenvolle kan accepteten. De mening zo hier en daar uitgespro ken, dat er een „barst" in de Prot. Chr. samenwerking zou zijn, wordt met beslistheid ontkend, al zijn er uiteraard wel meningsverschillen omtrent de gang van zaken, speciaal binnen het Senioren Convent. Dat om die reden de burge meester enkele portefeuilles heeft aan vaard en wethouder Eykenaar b.v. niet als wethouder van gemeentewerken, zo als zijn vroegere fractiegenoot, doch als die van Sociale Zaken en Volksgezond heid zal optreden, heeft zo verzeker de mens ons niets met de verkiezings gebeurtenissen te maken. De vraag rijst sterker, hoe de verhoudingen in de toekomst ten aanzien van het Senioren Convent, waarin dus afgevaardigden van alle politieke partijen zitting hebben, zul len liggen. REPARATIES le klas werk vanaf 15.— per reparatie 20-karaats gouden kroon 117.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010-126010 Trams 1 - 2 3 - 4 - 9 - 10 - 16 - 17 en bussen 31 en 34 BLANC DE BOEUF/OSSEWIT Stearinevrjj frituur-, bak, en braadvet TV-kok Ben J. Kuyper zegt: „Ik zweer bij Ossewit je kunt er alles mee doen" Vraag uw winkelier. (ADVERTENTIE) Wenst u werkelijk EERLIJKE VOORLICHTING op gebied van reparatie en of inruil van uw t.v. Nodig ons uit voor een geheet vrij blijvend bezoek. Gebr. De Veld, Tielman Oemstr. 22, Schiedam. Tel. 26.86.38 na 18.08 uur 25.06.99. Voor pijlsnelle service. Statuut voor de oecumenische raad In een vergadering van de Oecumeni sche Raad voor de Kerken van Schiedam, onder voorzitterschap van pastoor C. P. v.d. Berg der Oud-Katholieke Kerk is een toelichting gegeven op het nieuwe statuut voor deze Raad, zoals dit lande lijk zal gaan gelden. Besloten werd om enkele wijzigingen aan te vragen. Getracht zal worden op Kerstmis in de Margriethal een zang- dienst te organiseren voor alle kerken, waarschijnlijk op maandag 19 december. Een gezamenlijke paasdienst zal in een kerk worden gehouden, waarin massa zang zal worden beoefend. Getracht zal worden te komen tot in stelling van een bureau voor huwelijks- en gezinsmoeilijkheden, naast hetgeen thans reeds wordt gedaan op dit terrein. De Deken der r.-k. kerk zegde in deze medewerking toe. Op voorstel van ds. A. Steinhart (Evang. Luth.) zal de mo gelijkheid worden nagegaan om catechi santen ook andere kerkdiensten te laten bijwonen. Aan de liturgie zal in de oecumenische kerkdiensten meer aandacht worden be steed. Gedacht zal worden oim met bui tenkerkelijken meer contact te verkrij gen. In het NCRV-televisieprogramma „On der vier ogen" heeft dinsdagavond Jan van Hillo een gesprek gehad met mr. Bart Wilton, directeur van Wilton Fljen- oord, waar 900 mensen werken. Over zijn jeugd vertelde ir. Wilton o.m., dat hij graag met zijn vader mee ging naar de werf, omdat hij zich daar zo lekker vuil kon maken. „En dat mocht ik thuis niet", aldus Ir. Wilton. Hij studeerde aan de T.H. in Delft, waarbij zijn belangstelling in het bijzon der uitging naar bedrijfseconomie. Op de vraag wat hij belangrijker achtte: de technische zijde van het bedrijf of de menselijke kant verklaarde ir. Wilton, dat het gevaar aanwezig is, door de technische belangstelling de menselijke gemeenteraad i i Schiedam heeft Brillant - schitterend bezit voor altijd I vanAndel Hoogstraat 164-152 Beyarlandsalaan 17* Rotterdam D onlangs een nieuwe regeling getrof fen voor begraafrechten, ingaande 1 september. Tot op heden bestond de mo gelijkheid om een graf te huren voor on bepaalde tijd. De rechthebbende betaal de daarvoor een bedrag van f 800,-, waardoor het „eeuwigdurend" recht werd verkregen tot het doen begraven van een stoffelijk overschot in een „eigen graf. Vanaf 1 september is het recht tot het begraven in een eigen graf voor onbepaal de tijd vervallen. Een eigen graf kan thans voor niet langer dan 45 jaren wor den gehuurd. De kosten zijn gelijk geble ven, n.l. f800,-. De bestaande rechten blijven evenwel gehandhaafd. Ook de termijnen voor het recht tot begraven in een „huurgraf" zijn ver kort. Kon men tot heden een huurgraf huren voor telkens 15 jaren (dus in fei te ook voor onbepaalde tijd, doch de ver huring en de betaling vonden plaats in termijnen van telkens 15 jaren), thans is de huur van een huurgraf gebonden aan een maximum tijd van 25 jaren, en wel een eerste termijn van 15 jaren, waarvoor f200,- moet worden betaald en eenmalige verleningstermijn -1" -i f250,- is ve jaren, waarvoor r dirJ s verschul- tarieven voor het begraven van een stoffelijk overschot zijn verhoogd. Voor een begraving in eigen graf bedra gen de kosten f 175,- voor een begraving in een huurgraf f125,- en voor een be graving in een algemeen graf f 30,-. Voor de begravingen van kinderen van 1 tot en met 11 jaar is de helft en van kinde ren beneden het jaar is een kwart van deze tarieven verschuldigd. Behoudens een uitzondering voor gra ven, die vóór 1948 zijn ontstaan, is het onderhoud van de graven door de ge meente verplicht gesteld. Voor een be graving in een algemeen graf betaalt men boven het bedrag van f30,- (voor de begraving) f 25,- voor het onderhoud van een graftuln gedurende 10 jaren. Voor een begraving in een algemeen graf moet derhalve in elk geval f55 - wcrden betaald. Wordt op het al gemene graf een steen geplaatst, dan is men voor het onderhoud van de steen gedurende 10 jaren een'bedrag ad. f20,- verschuldigd. In totaal f75,-. Voor een begraving in een huurgraf betaalt men direct f200,- voor de hüur van het graf voor 15 jarem en f 125,- voor de teraardebestelling. Wordt een steen op het graf geplaatst, dan is voor de plaatsing een bedrag ad. f 45,- ver schuldigd. Wanneer een staande steen wordt geplaatst dan komen daarbij meestal de kosten vor het aanleggen van een graftuin ad f25,-. Al deze voor zieningen maken ëen bedrag van f395,-. Het onderhoud van het huurgraf moet jaarlijks worden betaald. Het onderhoud van een liggende steen kost jaarlijks f30,-. Bevindt zich op het graf alleen een staande steen dan is men f25,- verschul digd; is er daarenboven ook een graftuin dan betaalt men f25 plus f20 of wel f45,- per jaar. In het onderhoud van de graftuin is begrepen het vernieuwen van de beplanting. Voor een begraving in een eigen graf zijn de volgende bedragen verschuldigd: huur voor 45 jaren f800,-; kosten van begraving f 175,-; voor het plaatsen van een steen f75,-; wanneer bovendien een graftuin moet worden aangelegd f50,-. In totaal f 1.100,-. Voor het onderhoud is jaarlijks verschuldigd f35,- voor een lig gende steen; f30,- voor een staande steen en f30,- voor een graftuin (inclusief ver nieuwing van de beplanting). In de verordening op de Algemene Begraafplaats te Schiedam is de tijd van begraving vastgesteld tussen 9 en 12 uur. Wil men evenwel buiten deze tijden een begrafenis doen plaats vinden, dan is men daarvoor een extra bedrag ver schuldigd. n.l. voor een begraving in een eigen graf f87,50 in een huurgraf f62,50 en in een algemeen graf f15,-. Met betrekking tot het onderhoud van factor te vergeten en dat vond hij on juist. Want het is juisrt zo noodzakelijk om de kennis over te brengen op ande- „Zo'n schip is een stuk gemeenschap pelijke prestatie", constateerde hij. De combinatie van reparatie en nieuwbouw op de werf achtte hij zeer goed moge lijk, hoewel in 't eerste geval men vaak eerst handelt en dan pas denkt vanwe ge de spoed en in het tweede eerst denkt en dan pas handelt. Dit dan als alge meen beeld. In die twee afdelingen is een stimule rende animositeit. Ook de afdeling repa ratie kent reeds veel sectiebouw. Wan neer een schip van stapel loopt, is er re den tot trots en tevredenheid. Wel is er iets van de spanning uit vroeger dagen afgegaan, mede als gevolg van de tech nische vervolmaking, ook bij een stapel loop. Eigenlijk is een schip een levend wezen, een stuk Van de mens. „Bent u streng voor de mensen?" al dus een vraag van Jan van Hillo. Over het antwoord moest ir. Wilton even na denken. „Er zijn spelregels, die ik zelf ook heb te volgen", zo stelde hij vast. „En vroeger kon u nog weieens onrede lijk driftig zijn?" „Ja. daar heb ik erg veel last van gehad, dat was een fami liekwaal maar ik heb er tegen gevoch ten", aldus ir. Wilton. Hij constateerde, dat indien men door de grote lijnen, de kleine dingen niet meer ziet, er iets fout is. Inzake het uitleven van zijn religieu ze overtuiging zei ir. Hilton, dat hij die zoveel mogelijk in praktijk wenst te bren gen, hetgeen overigens geen verband houdt met zijn belangstelling voor socia le aangelegenheden. Ir. Wilton was wel van mening, dat een predikant vaak zo ver van het be drijfsleven en de buitenwereld af staat. Als zijn hobby heeft ir. Wilton muziek. Bepaalde wensen: „Iets meer te mogen doen buiten het gewone werk, in samen werking met anderen". ospolder innenhuiskunst HEUGAFELT direct uit voorraad leverbaar 25,95 per M2' Gratis kleurstalen op zicht. Winkel: Mesdaglaan 29 Telefoon 26 0711 Expositie Burg. Knappertlaan 33 Telefoon 260530 - Schiedam eigen en huurgraven kan nog worden op gemerkt, dat de rechten voor het onder houd kunnen worden afgekocht voor een tijdvak van 15 jaren. Men betaalt dan ineens 12 maal het jaarlijks verschuldig de.

De Havenloods | 1966 | | pagina 1