BESTEN 3 KRAAK deze puzzel voor n KNAAK ■T Vader verhuurde dochter op een contract UIT DE KERKEN mr. L m vrijheid Mac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha 1 6 (i>s 6> N t WASAUTOMAAT DE HAVENLOOJjo DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1966 2 S'd. V. De gemeente-archivaris van Schiedam de heer G. van der Feljst schrijft in „Het Stadhuis Meldt": In het Notarieel archief bevindt zich een contract, dat wel aardig is en waard aan de verge telheid te ontrukken. Het luidt als volgt: „Op heden den 22en Junij anno 1676 compareerde voor mij, Jacob Bollaert, openbaar notaris etc., ter presentie van de onderschr. getuijgen, Heijndrick Gleijns van Goch, leijdekker, wooneijde binnen deser Stede, als vader over Hes ter Heindrickx, out 28 jaren, ten eenre, ende Maria Alders, Huijsvrou van Jan Bartholomeusz. Maquereel woonende tot Voorburch, ter andere sijde, ende ver- claerden mettem anderen geaccordeert ende overgenomen te wesen, dat hij van Goch in dienst presenteert ende sal la ten sijn voors. dochter ten behoeve van de voors, Maria Alders omme haer in alle kermissen ende jaermarcten te reijsen ende haer persoon ten toon ende om te cijcken te stellen, soo als men ln diergelijcke vertooninge gewoon is te doen, ende sal den tijt ter saecke van dien verbonden ende vast wesen, drie Jaren van nu af Ingaende; des belooft aij Maria Alders ten opsichte van allen dien (boven onderhout van cost, dranck ende cleedinge) jaerlijcx aen de eerste comparant ofte sljn ordere te betalen de somme van 48 gulden tot XI, grooten het stuck, verbindende tot voldoeninge deses elcx haer persoon ende goederen, geen uijtbesondert". Een overeenkomst dus, waarbij een vader zijn dochter verhuurt aan een ker- misexploitante voor de tijd van drie jaar, tegen betaling en vrije kost en kleding. Helaas staat er niet bij, waarom het meisje voor „diergelijcke vertooninge" in aanmerking kwam. Misschien was ze een dwergje, misschien was ze van uit zonderlijke grote omvang. Hoe dan ook in elk geval zag Maria Alders er wel wat in. Vroeger was het heel gewoon om mensen te gaan bezien, ofndat ze mismaakt waren. Men bracht zelfs om redenen van vermaak bezoeken aan in richtingen voor krankzinnigen. De En gelse schilder William Hogarth (1697- 1764) heeft op één van zijn schilderijen getiteld De Lichtmis in Bedlam, zo'n bezoek afgebeeld. Het is duidelijk te zien, dat de bezoekende dames zich uitste kend amuseren.. Overigens Is het ten toonstellen van Mensen geen zaak uit het verleden, want ook heden vindt het nog plaats. Op dé onlangs gehouden ker- Maar wat armzalig is dit alles in vergelijking tot de „wonderen der we reld", die kijklustigen vroeger konden zien. Zomer 1868 was op de Schiedamse kermis te zien „Admiraal Tom Pouce (Jan Hannema). Belangwekkende speling der Natuur. De Kleinste Heer, de eenig- ste in Europa, Het Wonder der Wereld, Vereerd met een bezoek van de geheele Koninklijke Familie der Nederlanden, ge boren den 23 april 1839 te Franeker in Friesland, weegt 11 Nederlandsche pon den, en is 29 jaar oud, slechts 7 palm groot en spreekt vijf verschillende ta len". In 1875 waren te zien „Andersson, De grootste Heer der Wereld, bijgenaamd de Kong der Reuzen de jongste, schoon ste en grootste Reus die aan het publiek voorgesteld is, den ouderdom bereikt hebbende van 24 jaar, geboren in Zwe den en een lengte hebbende van 2 me ter 30 cemtlmeter vergezeld zijnde van den Heer Kasper Lutwich, die niet groo- ter is dan 90 centimeter, welke tot he den als de twee grootste contrasten in de natuur kunnen worden gepresenteerd en ter bezichting gesteld". Deze voorbeelden zouden nog met vele te vermeerderen zijn, maar de op somming zou vervelend worden. Laat ik met nog één geval te noemen volstaan. In 1876 konden de Schiedammers aan schouwen. „Het kleinste schoonste meis lang, de eenigste en kleinste welke ooit te zien is geweest. Ieder, die haar met een bezoek vereert zal erkennen moeten dat zij een goed verstand en vermo gen bezit. Men moet haar zien en spre ken, om het te kunnen gelooven". Dit is de wereld, waarin Hester Hein- dricxs terecht kwam. Als haar 19e eeuw- se lotgenoten zal zij wel met veel bom bast zijn aangekondigd. Als bezoek zal het haar niet ontbroken hebben, daar de kermis in vroegere Jaren een gebeur tenis van de eerste rang was, vrijwel het eenlge dat de sleur van het dege lijke leven doorbrak. Onze „arme" voor ouders kenden immers nog niet de ge nietingen van T.V. O. v.d. FEÏJST. Welvaart is... lagere prijzen Nu kunt U bij Iedere mantel en bij ieder pakje een bijkomende shawl dragen... want nu kiest U ze uit voor nog géén gulden per stuk. Zijden shawls, handgezoomd, In een royale maat, en in prach tige effen kleuren uit de nor male series van 2 tot 3 gulden. Grote, vierkante zijden shawls, van een prachtige kwa liteit, voor In de mantel of als hoofdshawl. v Groenoord sluit Het zwembad Groenoord zal zondag, 18 september de poorten voor dit sei zoen weer gaan sluiten. Tot dusver wa ren er rond de 300.000 bezoekers, rat iets meer is dan het vorig jaar. Nage- geopend zou kunnen blijven, doch dit bleek thans niet wenselijk. Wel verwacht men het volgend seizoen een langere openstelling te kunnen toepassen. In een van de meest besproken boeken van dit jaar, nl. De stad van de mens, van Harvey Cox, las ik: „Vrijheid ver onderstelt Innerlijke discipline". Ik geloof dat dit een heel goed uitgangs punt is om eeng over de vrijheid te denken. Heel onze samenleving kan ge zien worden vanuit de gedachte van de vrijheid. Ik neem maar een voor beeld. De laatste tijd komen er nog al eens berichten in de krant over be drijven die plotseling een aantal men sen ontslaan. Dat zijn vaak heel moeilijke situaties. Goed, we hebben nog altijd (chauvinis tisch geredeneerd) een groot getal buitenlanders aan het werk, die we eerst naar huls kunnen sturen. Maar iedereen die van vóór de oorlog is denkt bij zulke berichten aan de toen malige crisis en malaise. Heeft de ondernemer het recht zijn werknemers zo maar voor een voldon gen feit te plaatsen. Zoek maar een heenkomen! Vaak is er geen overleg geweest en zijn er moeilijke omstan digheden verzwegen. In hoeverre is de ondernemer niet alleen verantwoorde lijk voor de bloei van zijn zaak maar ook voor allen die daaraan hun werk kracht en leven geven? Een heel ander voorbeeld brengt mij op de vrij uitgekauwde kwestie van het lange haar. Die dit met man en macht verdedigen beroepen zich op de men selijke vrijheid om er nlt te zien zo als men zelf wenst. Wat is vrijheid? De mannen van het oostelijk blok den ken daar anders over dan wij hier ln het westen. Toen ze eens aan de vroegere Uno-man Ralph Bunch, een kleurling, vroegen waarom hij althans met gematigd en thousiasme Amerikaan was, antwoord de hij dat hij dit het voordeel van Ame rika achtte dat je daar in ieder geval kon protesteren zonder onmiddellijk onschadelijk gemaakt te worden. Dat dit laatste zijn grenzen heeft zal een leder bedacht hebben die zaterdag avond J.I. op de TV Amerikaanse Na zi's door een negerwljk zag marche ren. Vrijheid veronderstelt innerlijke disci pline. Het komt toch weer op ons in nerlijk aan. Wie zijn wij daar? Ken nen wij daar normen en regels. Hebben we daar een z.g. wetgever? Ons ge weten is niet genoeg. Ons geweten lijkt vaak veel op elastiek. Het rekt. Er zal een stem moeten sijn die ons In licht over ons leven, over de moge lijkheden en de verantwoordelijkheden ervan. Een Stem. MEDEMENS. Zondagsdiensten Komend weekend wordt de artsen- dienst voor Maasland waargenomen door J. W. Oltmans, arts, 's-Herenstraat 4, tel. 1899-2039. De veeartsend'ienst voor Maasland en Vlaardingen wordt waar genomen door C. v.d. Most, dierenarts, Kethelweg 13a, Vlaardingen, tel. 01898- Zijden ilsaw's Vrijdag en zaterdag verkopen wij In de afdeling Nbüveauté's deze fraaie zijde?) shawls, hand- gezoomd, Ir» effen kleuren al» zwart, marine rood, groen, beige enz., Ctin ul. pf schrift. but. SCHtlxAM Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J. W. Zimmerman, 5 uur ds A Vroegindeweij, Veenendaai; Bethelkerk 10 uur ds. E. Beens, Hillegersberg, 7 uur ds. K. M. Vogel, Maassluis; Opstandings- kerk 10 uur ds. D. J. Spaltng H. Doop, 7 uur ds. A. Ie Coq, Jeugddienst; Vredes- kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes, 7 uur ds. D. J. Spaling; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons; De Rank 8.30 uur ds. W. Vons, 7 uur ds. W. Vans, Jeugddienst Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur dr. B. Rietveld uit Den Haag, 5 uur ds. P. C. Koster uit Monster; Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. W. A. Krijger, 5 uur ds. W. Visscher uit Maasdijk; Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. J. M. Namimensma,1 5 uur ds. Krijger; „De Goede Haven" 10 uur ds. Koster, 5 uur ds. Namimensma; Julianakerk 10 uur ds. Heide uit Rotterdam, 5 uur dr. Rietveld. Ned. Prot. Bond, Westvest, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur Heiligingssamenkoimst, 6.30 uur open- luchtsamenkomst Koemarkt, 7.30 uur V erlossiingssamenkomst. Chr. Geref. Kerk, Warande, 10 en 5 uur prof. J. J. v. d. Schuit Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97. dienst om 9 en 3.45 uur. Oud-Katholieke Gemeente, Dam 28, 10 uur H. Mis. Jehova's Getuigen, Volksgebouw, Tuin. laan 50, 6 uur toespraak, 7 uur Wacht torenstudie. Vrije Geref. Gemeente, Tulnlaan 80, 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente, Lange Haven 125, 7 uur samenkomst. eerste, derde en vijfde zondag van de De zwarte vreemdeling was voor Mac Muzzle komen staan en gaf hem een kletsende muilpeer tegen zijn wang. Toen zei hij: „Luister naar mij! Kijk me goed aan en probeer te onthouden hoe ik eruit zie. Mijn naam Is Zwarte Joop, maar mijn makkers noemen mij gewoonlijk de Kille. Proef die naam maar eens goed: de Kille En dat is dan het laatste wat je in je leven geproefd hebt, want Je gaat er aan! Je weet te veel! Let maar eens op hoe we korte metten met Je maken. Ga je gang, Heinrich!" De Kille gaf Heinrich een teken en deze haalde grijnzend een rond, zwart voorwerp uit een kist. Hij verbond er een lange lont aan en draaide vervolgens een oude wekker op. Beide voorwerpen zette hij op tafel voor het venster neer ver buiten Mac's bereik. „Wal gaan jou ploefen lassen", lachte hij toen. „Sjnell naar die heil met Heinrich's reisbureau! Hahaha! O, wie gern had iek jou zien ploefen! Sjaade das es niet gaat!" Toen zei de Kille: „Je hebt nog precies een half uur, makker. Het ia nu acht uur en om half negen precies Is de lont opgebrand. Dan ga je, van boemberdeboem, afgelopen, uit! Ik denk, dat we je nog wel horen. Ajuu, goeie reis." Onder schaterend gelach verdwenen de beide booswichten en ze lieten Mac eenzaam achter bij de sputterende lont en de tikkende wekker Mac Muzzle hoorde bulten de vogels zingen en zag de zon schijnen, maar hier binnen zat hij weerloos met een zekere dood voor de ogen. „Een mooi einde van mijn avonturen", gromde hij. „Was ik maar ln die autobus blijven zitten. Kwam er maar iemand langs. Of gebeurde er maar een wonder, waardoor die bom niet ontplofte. Als ik dan later de Kille en Heinrich nog eens tegenkwam, dan zou ik ze. Waaratje, ik zou- ze! Als ik dan met ze klaar was, dan hadden ze geen been meer heel en geen tand meer ln hun mond. Ik Angstig keek Mac op de naargeestig tikkende wekker, die onverbiddelijk voortliep naar half negen. De lont was nu bijna opgebrand. „Nog één minuut", dacht Mac en het angstzweet brak heim uit. Toen gebeurde plotseling het wonder. Een hand schoot naar binnen door het raam en slingerde de bom weg. Onmiddellijk volgde buiten een hevige ontploffing en een deel van de wand mèt de deur vloog krakend naar binnen. Toen de rook wa# opgetrokken zag Mac een kleine, vriendelijk lachende Chinees voor zich staan, dfe zei: „Grootmachtige blankd vergeve onbelangrijk Chinaman ongewone wijze van binnen' treden (Wordt vervolgd) maand om 9 uur Rev. Chr. Reeves B A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, Lange Nieuwst raat 67, dienst om 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Evang. Luth. Kerk, hoek Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Gemeente voor Oorspronkelijk Chris tendom, gebouw Lange Haven 129, 4 uur. Voorganger de heer N. v. d. Brugge uit Den Haag. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10 uur ds. A. Vroegindeweij, Veenendaai, Grote Kerk 5 uur ds. Vroegindeweij. WASAUTOMATEN TIJDELIJK MET HOGE KORTING! De beroemde Constructa kookauto- maat (type K-4 extra). De enige vol- automaat met hetzelfde droogeffect als een losse centrifuge. CONSTRUCTA K-4 EXTRA f 1480,— - 300,— NU TIJDELIJK f 1180,— Bel nu op voor een vrijblijvende demonstratie of een mep met folders! GERARD DE LANGE 1e Middellandstraat 68, tel. 236101. Elke klantgratis premie-chequeboek. AGENDA Donderdag 15 september. Stadsgehoor zaal 20.15 uur, Nederlandse Com< :V.K.C.) „Mevr. Warren' ledie VLAARDINGEN Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. Th. Srwen, 5 uur ds. N. J. Tiemersma; Emimailskerk 10 u. ds. N. J. Tiemersma, 5 uur dr. F. L. Bos; Holy-kapel 9 uur ds. G. AalberSberg, 5 uur ds. Th. Swen; Pniëlkerk 9 en 10.30 uur ds. L. R. Krol, 5 uur ds. F. J. Kouwenhoven; Mara- nathakerk 10 uur ds. F. J. Kouwenhoven, 5 uur ds. L. R. Krol. Chr. Geref. Gemeente, Dijksteeg 6, 10 en 5 uur de heer Nijhof. Leger des Hells, Baanstraat, 10 en 7.30 uur samenkomsten. MAASSLUIS Geref. Kerk: Immanuëlkerk 9.30 uur ds. P. J. Duursema, 4.30 uur ds. A. J. Aaftink; Maranathakerk 9.30 uur ds. A. J. Aaftink, 4.30 u. ds. P. J. Duursema. R.K. Kerk: Parochie H.H. Petrus en Paulus, pastoor L. P. M. Vester, H.H. MSssen zijn: zaterdag 19 uur, zondag 8.30 tiur hoogmis. 10.15 uur, 11.30 uur en 19 uur avondmis; H. Andreasparochie, noodkerk Korhoenstraët, pastoor C. J. M. Vermeulen, H.H. Mïssen zijn: zater dag 19 uur, zondag 8 uur en 10 uur hoogmis. Vrijdag 16 september. Stadsgehoorzaal «f uur. Cabaretavond Ned. Kath. Vak verbond. Zaterdag 17 september. Stadsgehoor zaal 14.30 uur. Toneelmiddag, Vlaarding- se Zwemclub. Stadsgehoorzaal 20 uur. Cabaretavond Vlaardingse Zwemclub. Zondag 18 september. Stadsgehoorzaal 18.30 en 21.15 uur, film „Ipcress streng geheim". Dinsdag 20 september. Stadsgehoorzaal 20 uur, film „Ipcress streng geheim". Woensdag 21 september. Satdsgehoor- zaal 20 uur, film „Ipcress.. streng ge heim". Sociëteitszaal 20 uur. Vergadering Pers. Ver. Sprij. Film toegang 18 jaar. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek Gouka, Groene- laan 127, tel. 268035. Vrijdag 16 sept. zal in het Stedelijk Museum van Schiedam een tentoonstel ling worden geopend van schilderijen van Shimizu Shohachi en van Teruo Onu- ma. Deze tentoonstelling blijft tot 9 okt. geopend. Tot dezelfde datum is er een tentoonstelling van werken welke de sdhilder Van Golden in 1964 in Japan vervaardigde. schoon het merendeel uit ttalii Afrika afkomstig is. Ze zijn vegetariër en u behoeft er dus geen aan te schaf fen in de hoop, dat hij uw tuin vrij zal houden van slakken en ander ongedierte, want ofschoon een enkel exemplaar met graagte van tijd tot tijd een reepje rauw vlees zal verorberen, bestaat het menu hoofdzakelijk uit plantaardige kost: sla, bloem, weegbree en andere onkruiden, stukjes appel, tomaat enz. Voor schildpadden geldt hetzelfde als voor ieder ander dier: hoe meer varia tie er in de voeding wordt gebracht, hoe beter het is en hoe minder kans er bestaat dat zü aan avitaminose (vi taminegebrek zullen gaan lijden, waar door schildverweking, mondrot en al dergelijke nare ziekten meer kun nen ontstaan. Wilt u het zekere voor het onzekere nemen, voeg dan regelma tig aan het voedsel een kleine hoeveel heid toe van het speciaal voor schild padden in de handel gebrachte vitami- nenpreparaat, dat PET AID heet en in iedere goede handel in dierenbeno digdheden verkrijgbaar is. Aan zichzelf overgelaten zullen schild padden in ons klimaat zodra de tem peratuur in het najaar daalt aanstalten maken om een winterslaap te houden, maar nodig is dit niet. Wanneer u hen in een constant verwarmd vertrek plaatst dus niet in een kamer waar in des nachts de oliestook wordt uitge draaid, zullen zi) niet talen naar hun winterdutje. Wilt u ze liever wel laten slapen, dan doet u ze omstreeks half oktober in een op klossen geplaatste kist met dor blad, hoof of stro, legt daar een paar lagen zakkegoed over heen en zet het geheel tot het voorjaar in een koele, maar vorstvrije ruimte. In het voorjaar gaat u dan zo af en toe eens kijken en als hij aanstalten maakt om wakker te worden, brengt u hem in de warmte, waar hij na een paar dagen wel weer aan het eten zal gaan al is het aanvankelijk „met lan ge tanden". Een lauwwarm badie na het ontwaken, gevolgd door het inwrijven van het schild met wat sla- of olijfolie doet hem goed. De ogen worden voorzichtig gerei nigd met wat boorwater. Schildpadden met een schjldlengte van minder dan 10 cm moet u maar liever niet bloot stellen aan de risiko's van een winter slaap, die zij heel vaak niet zullen over leven. De juniores brengt u tijdens het winterseizoen dus altijd onder in een verwarmd vertrek. JAN VAN RHEENEN et het met deze puz KNAAK te verdien X 3 1 S 6 7 8 9 10 li u W 15 16 17 8 19 10 11 NV li 11 IS 16 17 18 11 30 31 31 33 31 35 36 37 39 10 11 11 93 11 15 16 17 18 50 Si (2) W 51 53 51 w (S) 55 57 58 59 60 61 61 63 6H 65 66 67 68 10 HORIZONTAAL: 1 cycloop 6 huid van 11 groente 12 Oosterse titel 14 soort onderwijs (afk.) 15 pijn 16 toets alleen 17 soort missionaris 18 deel van bijbel (afk.) 20 strafwerktuig 30 begroten 32 vlaktemaat 33 soort document 34 geheel 36 heten 38 39 reddingsmiddel 40 geste 43 kort aangebonden 46 hoofddeksel 47 Russische rivier 49 in gebruik geven 51 kost 52 dorpsweida 54 gewicht 55 masker 56 plaag 58 godsdienst (afk.) 60 belang 61 pers. v.n.woord 62 boom 64 boom 65 Europeaan 66 drank 7 puist(je) 8 ln cpdrac VERTICAAL: 1 meisjesnaam 2 boom 3 voorzetsel 4 beroep 5 vreugde 6 vloerlijst 7 orgaan 8 te weten (afk.) 9 lidwoord 10 fatsoenlijk 13 droombeeld 14 schreeuwen 19 de boventoon voeren 22 ervaring 24 verstomd 25 vreemde munt 27 48 bijbels vaartuig 28 oorlogstuig 29 metaal 31 voegwoord 33 ijsprodukt 35 papegaai 37 grondsoort 40 bres 41 mandje 42 prijzen 43 preekstoel 44 mal 45 kwab 46 notie 48 zie 27 50 betreffende 52 soort hotel 53 afnemen roem) 55 honingdrank 57 meisjesnaam 59 biljartstok 61 v De oplossing van de puzzel van vorige week is als volgt: HORIZONTAAL: 1 wesp; 4 diets; 8 zijde; 12 let; 13 S(ociaal) E(conomische) R(aad); 14 zee; 15 enig; 17 mager; 19 pens; 20 pijler; 22 kijker; 24 pen; 25 pol; 27 heiig; 29 geluk; 32 elan; 34 geven; 36 wolk; 38 lik; 39 wel; 40 lak; 41 ijdel; 43 danig; 45 pope; 46 nijdig; 48 desem; 50 van; 51 vod; 53 tiran; 55 kaper; 58 brug; 60 rabat; 62 lint; 64 bol; 65 arr(ondisse- ment); 66 tor; 67 egel; 68 grijns; 69 Nero. VERTICAAL: 1 wier; 2 een; 3 stip; 5 Isar; 6 E(uropese) E(conomische) Gemeen schap); 7 trek; 9 ijzer; 10 den; 11 eest; 16 gijpen; 17 menig; 18 rijpen; 19 peluw; 21 lei; 23 kol; 26 lelijk; 27 haken; 28 gewag; 29 gelid; 30 kolom; 31 akker; 33 lid; 35 ven; 37 lap; 42 lijvig; 43 dinar; 44 ge vat; 45 pedel; 37 dar; 49 sop; 52 ebbe; 53 tule; 54 naar; 55 karn; 56 rite; 57 stro; 59 rog; 61 brij; 63 nor. Een KNAAK verdiende hiermee F. C. v/Bergh-Bosman Vredenoordlaan 36c Rotterdam-16 Wulk mark? Wulk typut Wel ka prijs? Vraag da volladiga brochure vu lumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon Invullen en opplakken op briefkaart o( In ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Pesthui Dordrecht. Agenda Schiedam 15 september Arcade: 20.00 u. NKV, bestuursvergadering; wijkcentrum: 10.00 u. Ned. Kath. Vrouwenbond: feestdag; Sursum Corda: 20.00 u. Centrale Kerken raad, vergadering. 16 september Musis Sacrum: 20.00 u. PPSC, ledenvergadering; Tivoli, 19.30 u. MEGA'S fanavond; Sursum Corda: 20.00 u. NCGOV, vergadering. 17 september: Arcade: 20.00 u. Kon. Mannenkoor Orpheus, feestavond; Tivo li: 20.30 u. Schied. Jazz Soc. Guillaume, bijeenkomst; Musis Sacrum: 14.00 u. Singelkwartier, feestmiddag; Opstan- dingskerk: 20.00 u. Soc. „Ien Teirquasth" dansavond. 18 september: Tivoli: 19.30 u. The FAB fanavond; Arcade: 20.00 u. RK Instuif, dansavond. t.m. 9 oktober: Sted. Museum: Tentoon stelling van Werken van Bonies, Rous en Staakman. Een inktvis heeft in Grevenbicht een opvangcentrum ingericht; en meldt men zich, dan staat hü daar met open opvangarmen klaar- JANTJE VAN LEYE.

De Havenloods | 1966 | | pagina 2