Parkeren in is goedkoper dan u denkt Afsluitbomen werken als een barriere Femina brengt ditmaal negen nieuwe artikelen Zuid-Afrika en objectiviteit Langs de Buitenhaven n., PARUI NG8CHÖUWBL Drumbandconcours slaagde volkomen Overtrekt nu Bankstel Amerikanen gaan ook Rotterdam bezoeken sbSs&siïsg?worden aan fiet DE HAVENLOODS DONDERDAG 15 SEPTEMBER illtlÉ fJE PARKEERGARAGE onder het Schouwburgplein is by de meeste automobilisten nog veel te weinig bekend. Daar zijn verschillende redenen voor aan te wijzen. In de eerste plaats draagt de garage de verkeerde naam „Parking Schouwburg". Vele automobilisten menen daardoor, dat alleen bezoekers van de Schouwburg het recht hebben van de garage gebruik te maken. Een andere oorzaak ligt in de rood en wit geblokte slagbomen, die automatisch omhoog gaan, wanneer de automobilist een bonnetje uit een automaat trekt. Velen zien die afsluit bomen als een barrière en keren terug. En dan is er nog het feit, dat de automobilisten liever goedkoper of gratis parkeren. Onlangs zijn de tarieven voor de garage drastisch verlaagd. Bij de opening van de garage moest men voor de eerste twee uur f 1.50 be talen en verder 50 cent per uur. Thans kost het parkeren daar twee kwartjes voor de eerste twee uur en een kwartje voor elk volgende uur. De computerklok, die het ver. schuldigde parkeerbedrag uitre kent, is al in die zin gewijzigd. Af gelopen zaterdag waren de resul taten van dit lagere tarief al te merken. De parkeergarage mocht zich in een grotere belangstelling verheugen. De 19de Femina, die van 30 september tot en met 13 oktober wordt gehouden, heeft dit jaar een grote en enkele kleine wijzigingen ondergaan De grote verandering is, dat de beurs wordt gehouden in het nieuwe en „tijdelijke" Ahoy'-gebouw op het voormalige Heliport, een plaats, dié, zoals wij reeds eerder schreven, gunstiger ligt in verband met de verbin dingen dan de vorige. Als gevolg daarvan zullen in verband met de wat beperktere ruimte enkele evenementen vervallen. Dat is in de eerste plaats de modeshow en daarnaast de verkiezing van de Femina-huis- vrouw, welke verkiezing op de volgende Femina echter weer zal terugkeren. ge belangstelling de toekomst niet al te somber in. „Bij de opening is al gezegd, dat de garage vijf tot tien jaar met ver lies zou moeten draaien", zegt hij. „Die tien jaar zijn misschien wat aan de hoge kant, vooral nu we het tarief heb ben verlaagd. Maar die termijn hebben we genomen, omdat we in Brussel al veel ervaring hebben opgedaan. Daar liep de parkeergarage in het begin ook niet al te best". Twee in aanbouw De exploitante van de parkeergarage beschikt in Brussel over vier van derge lijke garages, terwijl er daarnaast in Antwerpen en Luik elk nog een is. In Brussel zijn er bovendien nog vijf in aan bouw. Ook voor Rotterdam en Amster dam bestaan nog verdere plannen, maar wanneer de twee volgende garages in Rotterdam verwezenlijk1 J - kan nu nog niet wordei Bij alle parkeergarages heeft aanslag op de Zuidafrikaanse diplo maat Jan van der Poel te Londen kun nen de sinistere voortekenen zijn van een bloedbad. De situatie in Zuid- Afrika kan op veilige afstand nog zo objectief en genuanceerd bekeken en beoordeeld worden, men kan oog heb ben voor de redelijke elementen in een apartheidspolitiek die gefundeerd t* in de realiteit van het „anders zijn" van twee of meer volksgroepen, dit alles zal zich bloedig wreken als niet doorgestoten wordt naar de diepste, menselijke laag van het conflict. Ook de politiek speelt zich af in een „ge laagde" werkelijkheid. Wat in een bepaalde „laag" van de samenleving misschien redelijk en nuttig kan schij nen in dit geval een gescheiden bestaan in een continent waar zo ver schillende rassen en mentaliteiten moeten samenleven blijft, ondanks •II* fraaie argumentaties, in de har ten van de mensen een on-mense- lijkheid. Iedere „nuttigheidsformule" die met com puterachtige kilheid wordt gehanteerd en die niet in overeenstemming is met de waarde en de waardigheid van de mens hetzij blank of zwart zal stukbreken op de wezenlijkste emotie die God in de mens heeft gelegd: zijn vrijheid in gelijkberechtigdheid. Des te meer zal het bloed kruipen waar het niet gaan kan als de objectieve nuttigheidsformule duidelijk door één partij wordt opgelegd. Wanneer er van objectiviteit gesproken mag worden, moet deze objectiviteit gegrond zijn in de fundamentele waar heid van het Evangelie: dat wij allen als broeders moeten samen leven onder één Heer! Dit is de enige objectiviteit die geldend kan zijn, omdat hij niet gegeven is vanuit de menselijke voorzienigheid en be rekening, maar vanuit de ene Autori teit die alle mensen omvat en bepaalt. Deze waarheid vaagt alle (theologische) spitsvondigheden, die wij in de Zuid afrikaanse kwestie opgelepeld krijgen volkomen weg. Afgezien van het feit dat volkenkundig in het geheel niet vast te stellen is of de negers, met name de Bantoes wel afstammelingen zouden zijn van de gedoemde Cham, is de in de bijbel geschetste verhou ding tussen Cham, Sem en Jafeth in geen enkel opzicht van toepassing op onze politieke beginselen en activitei ten. Het hanteren van deze „lotsbepa- ling" is even onzindelijk als het ge bruiken van bepaalde profetieën tegen Israël ter rechtvaardiging van het antisemitisme. De bijbelse lotsbepallng der volken ligt geheel en al in het vlak van Gods bedoelingen met de volken in het Koninkrijk Gods, dat niet van deze wereld is, maar dat zich eenmaal in een vernieuwde aarde zal manifeste ren. De onderworpenheid van Kanadn (de zoon van Cham) en diens nakome lingen aan Sem is reeds vervuld in de overheersing van het Semitische Israël over Kanadn en wat de nieuwtesta mentische tijd betreft is er in Christus peen onderscheid tussen de volken. Hoe men de zaak ook keert of wendt, blank en zwart zullen, óók in Zuid- Afrika, ongescheiden móeten samen leven. De ongetwijfeld zeer grote moeilijkheden, die deze samenleving met zich mee brengt mag nooit een excuus zijn tot apartheid over te gaan. De opdracht die de mensheid gegeven is, is gelijkvormig te worden aan de Volkomen Mens die God in de gestalte van Jezus Christus is. Geen uitdaging kan op de weg naar dit doel vemeden worden. H.V. een stuk of drie. De anderen laar, houden het meer op de parkeer- >laats op het Van Oldebarneveltplein. J-ze gaat in de toekomst verdwij- dan zullen ze ook wel bij ons plaal Maai Rotterdam verwezenlijkt zullen worden, «ft fde ervaring opgedaan: gedurende de eerste jaren trok deze mogelijkheid wei nig belangstelling. Thans staan zij elke dag vol. De heer Jonker is er van over tuigd, dat deze tendens ook in Rotter dam te zien zal zijn. In een ander opzicht ging de vergelijking met België niet op. Dat waren de prijzen, die oorspronkelijk gelijk waren aan de Belgische. Naar thans is gebleken, denkt de Rotterdamse parkeerder minder gemakkelijk over zijn guldens dan de Belg over zijn franks- kes. „Buitenlanders aarzelen veel minder als zij de garage binnenkomen", vertelt de heer Jonker, toen wij dinsdagochtend met hem zaten te praten. Op dat mo ment gaf het automatische registratie- apparaa, dat elke binnenkomende en ül- gaande auto telt, een getal van 128 aan. „Maar die eerste vijftig tellen niet mee", zei de heer Jonker. „Die staan er altijd op, waarschijnlijk om bij ons de moed er in te houden". Er waren dus, buiten de auto's van de abonnementhouders, die niet worden meegeteld, 78 auto's in de garage, die op twee verdiepingen 850 wa gens kan herbergen. Een keer stampvol Toch heeft de garage een keer*stampvol êestaan. Bij de opening van de Doelen, 'aarna niet meer. „Maar tijdens con gressen en voorstellingen in de Doelen is de garage vrij goed bezet", aldus de heer Jonker. „Congresbezoekers zijn over het algemeen wel gewend aan der gelijke garages. En voor de bezoekers van de Doelen geldt een speciaal tarief. Maar vele automobilisten zien de slag boom als een soort spoorwegovergang. Dat is erg vervelend, want als ze terugkeren, heeft de automaat toch een bonnetje er uit gewipt. Dat bonnetje mag niet blijven zitten. Dan moeten wij naar boven om het er uit te halen. Maar dan gaat automatisch de slagboom omhoog en die moeten we dan ook weer speciaal naar beneden doen. Afgezien van het feit, dat er dan een parkeerbewijs verlo ren is gegaan, is het allemaal erg om slachtig". Ook is de heer Jonker nog niet erg geestdriftig over de medewerking van de middenstanders in de omgeving. „In de Karei Doormanstraat hebben we met veel winkeliers de afspraak, dat zij bij een bepaalde aankoop het tarief voor een uur vergoeden. Op de Lijnbaan zijn dat 'ik of J-!- omhoog zullen gaan? De heer Jonker blijft daarop het antwoord schuldig. Ook al, omdat B. en W. van Rotterdam daar veel in hebben te zeggen. „Ik kan ook niet in de toekomst kijken", zegt hij. Trouwens voorlopig maakt hij zich daar geen zorgen over, want hij heeft het knop je in zijn kantoor, waarmee hij het bord je „Vol" buiten de garage in werking stelt, nog niet hoeven te gebruiken. De keren, dat hij dit systeem aan bezoekers demonstreerde, tellen we uiteraard niet mee. Voor het laten vervallen van de mode show hebben de organisatoren nog een ander motief. Gebleken is, dat de laatste jaren de belangstelling voor die show aan het tanen was, mede als gevolg van het feit, dat vele grote zaken zelf shows organiseren. Het vervallen van de verkie zing van de Femina-huisvrouw is ook niet alleen een gevolg van het ruimtege brek. Vandaar dan ook, dat diie verkie zing, wellicht in iets gewijzigde vorm, op de volgende Femina weer zal worden ge houden. Een andere wijziging ligt in de slui tingstijd. De Femina gaat nu een half uur eerder dicht dan in voorgaande jaren en wel om half elf 's avonds. Dit heeft men gedaan om te ondervangen, dat stand houders in verband met het openbare ver voer van de beurs weggaan, voordat zij officieel gesloten is. De organisatoren hopen met deze vroegere sluitingstijd teleurstellingen 'yan belangstellenden te voorkomen. Dit jaar zullen er 161 stands zijn, acht tien minder dan vorig jaar. Dat houdt niet alleen verband met de mindere ruimte, waarover men beschikt, maar ook met het feit, dat de standhouders Het heeft zaterdag in Schiedam weer gedaverd vanwege de talrijke drumbands die door de stad marcheerden en in het bijzonder in de omgeving van de Planta ge, waar het concours werd gehouden. Er namen 35 korpsen uit alle delen van ons land aan het concours deel, waarbij de Euroband uit Rotterdam in de hoog ste afdeling de eerste prijs behaalde en tevens de maitreprijs veroverde. De Rijnmondband van Schiedam ver kreeg in de superafdeling een eerste prijs, Harpe Davids uit Schiedam in de 2e afd. een derde prijs. Gusto uit Schie dam in de le afdeling een tweede prijs, de Rijnmondband in de juniorenafdeling een tweede prijs. De drumband van Wil ton verkreeg in de le afd. een le prijs met lof van de jury. Door burgemeester Roelfsema werd in de Lange Nieuw- straat'een défilé afgenomen vn de deel nemende korpsen. Een talrijk publiek gaf blijk van belangstelling. De concoursleider, de heer H. Jong man heeft in een toespraak gewezen op de betekenis van dit jaarlijks terugke rend concours, dat thans voor de achtste maal is gehouden. Hij achtte dit een versterking van het culturele leven in Schiedam, dat niet meer uit deze stad is weg te denken. Het volgende concours i3 bepaald op zaterdag 9 sept. 1967. V erkeer songelukken Blijkens een overzicht van de politie, vonden in de maand juli totaal 173 ver keersongevallen plaats tegen 182 in de zelfde maand van het vorig jaar. Er wa ren 18 gevallen van zware schade, 143 lichte schade, 12 zonder schade. Er was een dode boven de leeftijd van 15 jaar, 6 zwaar gewonden en 33 licht gewonden. De meeste aanrijdingen, 29, vonden plaats tussen 17-18 uur, 16 tussen 16 en 15 tussen 11 en 12 uur. De be- Cchiedams Buitenhaven die de verbinding vormt van de Schie met de Nieuwe Maas bezat vroeger veel oude pakhuizen en branderijen als flankversiering. Door de vernieuwing van pele industrieën is er veel van de vroegere fagade verdwenen o.a. door de uitbreiding van de Glasfabrieken. Maar aan de overkant van het water staan nog enkele zeer oude pakhuizen waarvan de ouderdom moeilijk te schatten is. De hoogste panden die op de tekening te zien zijn hebben zeer verweerde muren die plaatselijk vlekken vertonen, vernioedelijk een gevolg van de sodabereiding in dit gebouw. Door de forse opzet en de hoogte van deze groep pakhuizen krijgt het geheel, in al zijn eenvoud, iets monumentaals. Het schilderachtig effect van Schiedam vindt men soms op plekken waar men die het minst verwacht. OCTAVE DECON1NCK Oef komen. En als er in het Hiltonhotel grote receptie is, sturen ze de automo bilisten ook hier naar toe. Dat verreke nen wij dan later met het hotel of met degenen, die de receptie houdt". Naam niet gelukkig De heer Jonker heeft nog meer kritiek. Zo wil hij ook wel een beetje laten door schemeren, dat hij de naam van de ga rage niet bepaald gelukkig vindt, maar wanneer wij als naam „Parking Lijn baan" voorstellen, onthoudt hij zich van elk commentaar. Maar daarnaast vindt hij, dat de toegangen tot de garage e beetje ongelukkig zijn gekozen. Doelen hebben we een rijbaan v binnenkomende verkeer en bij de Schouw burg twee. Maar ik heb uitgerekend, dat zeventig procent van de auto's bij de Doe len binnenkomt. Dat zou wel eens moei lijkheden kunnen opleveren, wanneer de garage werkelijk gaat lopen". ,Bij de 11 uur, 10 lussen n langrijkste oorzaken voorrang verlenen 48, onoplettendheid 17, onvoorzichtig achteruit rijden 12, te dicht volgen 9 en slippen 7. Bij de botsingen waren 175 auto's be trokken, 25 vrachtuato's, 50 bromfietsen, 21 fietsers en 10 voetgangers. Op zebra's gebeurden 2 ongevallen. Als bijzon derheid kan nog worden vermeld, dat op dinsdag 12 en zondag 31 juli geen enkel ongeval in de gemeente zich voordeed. FABRIKANT UW voor bijzohder lage prijs Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 3111, Rotterdam b.g.g. tel. 28 34 63 Nieuw programma van Schiedamse filmkring Voor het komende seizoen heeft de Schiedamse Filmkring een goed gevari eerd programma samengesteld, dat op 20 sept. aanvangt met het klassieke meesterwerk van de filmkunst, over Jeanne d'Arc. Op 18 oktober spreekt de Amsterdamse filmcriticus Jan Blokker over filmcritiek. Dan volgt op 22 nov. „Don Quichot", op 24-jan. nogmaals Jan Blokker, op 21 febr. de bekende Engelse film „The Lord. the Lady and the but ler". Met medewerking der Hongaarse ambassade op 25 april een Hongaars filmprogramma en op 23 mei een lezing door drs. W. de Vogel uit Utrecht over „Erotiek in de film". Zaterdag, 17 sèpt. organiseert de afd. Schiedam-Vlaardingen van de Kon. Ned. Natuurhistorische vereniging een excur sie naar Voorne, waarbij in het bijzon der vogels en eenden, benevens padde stoelen. Zondag 25 sept. volgt een dagex- vcursie naar de Leidse-Duinwatergebie- den, op zaterdag 15 oktober worden de opspuitgebieden in het Vlaardingse Holy in ogenschouw genomen, zondag 16 okt. is er een najaarswandeling in Hoek van ^Holland, zondag 16 okt. een gewestelijke "paddestoelexcursie naari de bossen en duinen van Bergen. Zondag 18 sept. vangt het wintersei zoen aan van het Schiedamse Sportfond- senbad. Op zondag is 10.40 tot 12 uur. Huisvestingszaken In het eerste halfjaar van 1966 werden door het Schiedamse Bureau Huisvesting geholpen of afgevoerd 1050 gevallen en werden 1289 nieuwe ingeschreven. Per 30 juni waren 6491 nieuwe gevallen ingeschreven. Er werden 1654 verhuis vergunningen uitgegeven. In totaal 71 wo ningen werden aan hun bestemming ont trokken. Het aantal ingeschrevenen om een woning bedroeg op 30 juni 6491 tegen 6544 op 31 maart van dit jaar, zodat het aantal in de drie maanden met 53 ver minderde. In het tweede kwartaal werden 611 ver gunningen tot verhuizen afgegeven. De afgegeven vergunningen betroffen 133 nieuwe woningen, 280 opschuifwoningen, 43 woningruil, 19 die hoofdbewoner wer den, 8 door huur en aankoop vrije sector, 2 overname zaak of dienstwoning, 16 aankoop oude woning. Er werden 480 nieuwe gevallen voor verhuizing ingeschreven. Er werden 246 vestigingsvergunningen uitgeschreven, waarvan 116 voor nieuwe woningen, 49 opschuifwoningen en 32 aakoop vrije sector. In het tweede kwartaal werden 38 woonruimten aan bestemming onttrokken, waarvan 30 voor sanering. Mutaties bij gemeente Ter gemeente-secretarie van Schiedam is benoemd tot adjunctcommies A aan de afd. Onderwijs de heer S. W. L. Fak kel te Vlaardingen. Bij Gemeentewer ken is de heer C. van Sliedregt be noemd tot opzichter schoolgebouwen; de heer H. Vermeer te Vlaardingen tot te kenaar; tot hoofdschrijver bij de dienst Soc. Zaken de heer P. Bouwman; tot adspirant agent bij de gemeente-politie de heren D. J. Hoek te Oud-Beijerlanr en E. R. Batenburg te Schiedam. Eervol ontslag is verleend o.m. aan de heer A. de Heer van Alg. Zaken, we gens benoeming bij de Rijnmóndraad; de heer G. Stroeve, adj. commies bij Huis vesting in verband met benoeming te Noordwijk; de heer B. Weidgraaf werk meester bij de Openb. bibliotheek we gens benoeming te Amsterdam; aan de heer C. Schouten, sluiswachter wegens bereiken pensioengerechtigde leeftijd; aan de straatmaker P. van Leeuwen we gens eenzelfde reden. Operakoor „Maasstad" heeft plaats voor nieuwe leden Bij Operakoor „Maasstad" dat op 11 november de opera Simon Boccanegra van Verdi (in concertvdrm) met solis ten en de „Zuider-orkestvereniging" zal geven, kunnen alsnog leden met goede stemmen t.w. tenoren, baritons, bassen en alten worden aangenomen. De dirigent is Nico Ringels. Repetities worden gehouden iedere donderdag avond van 20 tot 22.30 uur in de aula (2e etage) van de Willem de Zwijger- school aan de Adm. de Ruiterweg. In lichtingen te bekomen bij mevr. Brou wer telefoon 116652 en mej. C. J. de Jong, telefoon 283917, en de heer F. Tas telefoon 286230". steeds meer ruimte huren voor het expo seren van meer duurzame goederen. Zelfs is het zo, dait 49 aanvragen om ruimte moesten worden afgewezen. Uiteraard zullen op deze consumenten beurs weer alle artikelen, die de aan dacht van de huisvrouwen en de „huis man'' wagen, worden tentoongesteld. Zp zullen er naast een grote verscheidenheid van andere verbruiksartikelen, bijvoor beeld veertig keukens zijn, van de klein ste tot de grootste. Nieuw is een expositie van het Bouwcentrum over verwarming, dit mede in verband met de steeds gro ter wordende waag naar centrale ver warming. De gemeente Rotterdam is dit jaar voor het eerst op de Femina aan wezig met het „Open Boek", een stand, waarin voorlichtingsambtenaren de vra gen van het publiek over Rotterdam zul len beantwoorden. Een belangrijk nieuwtje, wordt ge vormd door een aantal artikelen, die op de „Daily Mail Ideal Home Exhibition" in Londen, een beurs, die door bijna an derhalf miljoen mensen wordt bezocht, de „Blue Ribbon'' prijs hebben gewonnen. Dat zijn artikelen, die gedurende het af gelopen jaar op de wereldmarkt zijn ge komen en die getest werden op hun bruikbaarheid, vormgeving en kwaliteit. Een deskundige jury heeft in Londen uit 23 naar deze prijs dingende artikelen negen uitgekozen. Het zijn een koelkast, een bijzonder efficiënt en prachtig afge werkt tafeltje, een servies, een werk bankje, een camera met projector, een grill, een set krultangen, een elektrische kachel en een vaatwasmachine. GEVONDEN EN VERLOREN Te bevragen aan het Hoofdbureau vdh Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 —17.00 uur, behalve op zaterdag en zon dag: Groene wollen trui met V-hals, jon- genskleding in zak, (Post Kethel); grij ze fietstas met kleding; sleutels FIAT FF-56-52; zwarte zonnebril; fietssleutel- tje; sleutel met fotosleutelring; sierrand auto. Post Buitenhavenweg. Te bevragen bij de vinders: algebra-boek Lyceum, Vrijland, Van Oldenbarneveltstraat 116; bromfietsver zekeringsbewijs HBL-387, Jamin, Wi- bautplein 129; 2 pakken lege suikerzak jes, Pol. Rotterdam, afd. Gevonden Voorwerpen; wagendekentje, tevens voe tenzak, Steenbergen, Van Oldenbarne veltstraat 199; lap stof, Schonk, Dr. Za- menhofstraat 29; blauwe nylonbroek, Van Kesteren, J. van Lennepstraat 25; padvindersmuts, Van Woerkom, Stad houderslaan 84; wit kinderschoentje, Gosenï, Nassaulaan 15b; blauw wit kin derschoentje, Wolters, Ribeslaan 12; gouden zegelring, De Haas, Van Maa- nenstraat 24; muntbiljet, Van Hofwegen, Nieuwe Damlaan 665; verchr. herenhor loge, Van Kempen, Ostadelaan 34; zilve ren bedelketting, Duivenbode, VanLeeu- wenhoeckstraat 52b, tel. nr. 269443; dou blé dameshorloge, defect, Van Nielen, Anth. Muysstraat 69; gouden armbandje met naam, Wenneker, Nolweg 5, Maas dijk; rode step op luchtbanden, Van Geene, De Meesterstraat 11, tel. ni. 260353; etui met schoolbenodigdheden, M. Vollebregt, Marconistraat 55b; groe ne kinderparapluie, v.d. Geer, L. Nieuw- straat 7b; paarse damesparapluie, Apo theek NieuwlafH, Dr. Wibautplc'- ,s 'ibautplein 17; 'J 'arts, irih., v,„u«.a, xaiiwweiu portemonnee met inh De Pijper., B. l£ Gretelaan 157; portemonnee met inh., v.d. Heide, Dr. de Visserlaan 64; lederen diplomatentas, met kleding, Van Loenen, Joh. de Win straat 119b, Vlaardingen; ring met 3 sleutels aan ijzeren plaatje, Zwart, Van Karnebeekstraat 34; autosleuteltjes in etui, JCok, Nieuwe Damlaan 709; bril met zonneklepjes, mevr. Van Dijk, Heemraadsstraat 8a, Rotterdam; heren-; bril, bruin montuur, Lagendijk, Potgie terstraat 17b; 4 sleutels in etui, Kegge,; Van Ostadelaan 21b; bruine bril in plas- tic etui, Meivogel, St. Liduinastraat 71b;' herenleesbril, licht montuur, Loch, St. Liduinastraat 102a; lipssleutel, Wolters Ribeslaan, 12; 3 sleutels in rood etui Steenbergen, Van Oldenbarneveltstraat 199; autosleuteltje 173-898, plus hanger, Van Hemert, Joh. -..w.Jijk, Rotterdamse- dijk 283; bromfietsplaatje GXS 946, - Laan 245b; zakje gereed schap, Post, Hoofdstraat 29. Dat Rotterdam ook voor de Europa bezoekende Amerikaan aantrekkelijk ge worden is, blijkt uit het besluit van de A. T. C. Amsterdamse Touroperators Committee, om met ingang van het sei- zoen 1967 te starten met een tour, waar- in o.a. zijn opgenomen de steden Am- s{5d?™i Den Haag en Rotterdam. De aktiviteiten van de V.V.V.-Rotterdam m samenwerking met het Rotterdamse bedrijfsleven, de A.N.V.V. en de VVV Amsterdam zullen er ongetwijfeld toé blagen dat zeer veel aanvragen bij het A.T.C. binnenkomen. Circa 50.000 Amerikanen zullen aan deze tocht gaan deelnen\en. Op het programma staat o.m. een „be devaart" naar de plaats waar de Pil- grim-fathers zich inscheepten voor de reis naar de nieuwe wereld. Ook zal er Vlaardingse zwem club bestaat 40 jaar m^L^U£ile™nde Waardingse Zwemclub opgericht 30 augustus 1926, houdt za terdag 17 september in de sociëteitszaal van de Harmonie van 17.00-18.30 een re ceptie. Hier zullen vooral de gebroe ders Verwey in het middelpunt staan, daar beiden van het begin lid zijn van de vereniging. De heer J. Verwey is zelfs momenteel nog voorzitter. i

De Havenloods | 1966 | | pagina 9