I Oecumenische raad besprak enkele kerkelijke zaken wefers Drukte in de bouwerij prachtig: vlammende salonkast van Rio palissander 1375.- zie 't zelf bij meubel groothandel havenwerker Margaret den Hoed vertelt van kerkelijke jeugd in Amerika Binnen uw bereik i DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 S'd 13 Zie die vlam, als een sprook je uit het tropisch woud. Salonkast van 2 meter 10, tweedelig opgebouwd tot 1 meter 60 hoog, onder twee kleppen en drie laden, boven vier kastjes en een bar met verlichting. Origineel Rio pa lissander, en degelijk ge maakt. Roo-Valkstraat 25 - Rotterdam Tel.: 010 - 24 32 26 levering via de woninginrichter Spaarresultaten Bij de Spaarbank anno 1820 te Schie dam werd in de afgelopen maand ƒ2.105.098,55 ingelegd en 2.272.385,26 terugbetaald. Een terugbetalingsover schot een bij deze spaarbank onge woon verschijnsel dus van ƒ167.286,71. Dit terugfoetalingsexcedent is echter voornamelijk te wijten aan de sluiting van het oude hoofdkantoor op 29 en 30 september j.l. in verband met de ver huizing naar de Lange Nieuwstraat. Hierdoor ontstond een verschuiving van de gebruikelijke grote inlegoverschotiten op de laatste dagen der maand naar oktober. Het tegoed van inleggers bedroeg ul timo september 1966 57.714.109,58 tegen ƒ52.554.420,57 op 30 september 1965; een stijging van het obligo dus van 10% in één jaar tijds. Het aantal inleggers bedroeg op 30 sep tember 1966 56.679 tegen 55.408 op 30 september 1965. De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserves waren eind sep tember 1966 voor ƒ29.870.013,51 belegd in effecten, voor 8.782.517,84 in hypo theken en voor ƒ16.019.879,84 in onder handse leningen aan gemeenten ed.De liquide middelen bedroegen ƒ6.556.030,90 Voor precisiewerk aan radio's', televisie, auto, speelgoedtreinen enz, is dit de ideale soldeer- revolver voor vakkundig en it solderen. Voor 220 Volt, 60 Watt, 50 perioden,'compleet met kope ren soldeerpunt voor metaal- binding, terwijl het ingebouwde lampje het werk schaduwvrij verlicht, bij deze soldeerrevol- ver van rond de 25.- Voor nu of straks voor de Sint een pracht gereedschap, voor iets meer dan een tientje. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze robuuste electrische soldeer-revolvers, met sterk gestroomlijnd huis van kunst stof, compleet ziek. Hij zou er to.v. een vesperdienst van willen maken met een bepaald karakter. Er zou een rooster van onderwerpen aan de orde kunnen worden gesteld, waar over op zo'n dienst zou kunnen worden gesproken, b.v. naar aanleiding van de conferentie te Genève. Ook de oecume nische problematiek zou aan de orde kunnen komen. De raad neemt ook deze zaak in studie. De heer J. M. Dijk (herv.) vroeg of het niet zinvol zou zijn om nieuwe gezin nen, die via de Burgerlijke Stand binnen komen en niet tot een kerk behoren, na mens de gezamenlijke kerken een infor matief bezoek te brengen. Pastoor v.d. Berg voelde hier wel iefs voor. Er zou den zeker bepaalde kontakten uit kunnen voortvloeien. De raad zal nagaan jn hoe verre dit zou kunnen worden gerealiseerd. Ten slotte deelde ds. Steinhart mede, dat hij met Pasen éen Paaswakedienst wilde houden, gaarne met medewerking van de Rooms-Katholieken en ande-e kerken. Hierin zouden vooral de jonge ren moeten worden betrokken. De vergadering werd daarna gesloten, waarna de deken der r.k. kerk het dank gebed uitsprak. J Schiedamse Oecumenische raad van kerken met de afgevaardigden der plaatselijke kerken. Deze bijeenkomst vond plaats in een der zalen van de Magnalia Deikerk. Doel van deze bijeenkomst was ook nu weer te zien ot het mogelijk was te komen tot enkele gezamenlijke activiteiten, die voor alle kerken aanvaardbaar zouden zijn. Het, in overeenstemming met dat van de landelijke Oecumenische Raad van kerken, ontworpen statuut voor de plaatse lijke raad kwam eerst ter sprake. Er bleken nog wel enkele wijzigingen nood zakelijk en dankbaar accepteerde de Raad de opbouwende kritische opmer kingen van ds. Jansen en anderen. Het b stuur van de Raad zal de gemaakte opmerkingen in liet bestaande concept verwerken en het zo gewijzigde concept dan definitief aan de plaatselijke kerken, gemeenten en parochies ter goed keuring voorleggen. Daarna wend volle aandacht besteed aan enkele .plannen, die de Oecumeni sche Raad aan de afgevaardigden wilde voorleggen. Een groot deel van deze plannen was in de interne kring van de Raad reeds gelanceerd tijdens de Raads vergadering van 31 mei j.l. Het was ver heugend, dat deze plannen voor een deel ter tafel waren gebracht door de nieu we vertegenwoordiger van de Gerefor meerde kerk in de Raad, ds. J. N. Nam- mensma, die op de vergadering van 31 mei als zodanig was geïnstalleerd. In de persoon van ds. Nammensma ontving de raad een bij uitstek' oecumenisch man, die reeds jarenlang in zijn vorige stand plaats een actief aandeel in de oecumeni sche samenwerking had gehad en die nu vanuit deze ervaring hier in Schiedam enkele goede voorstellen naar voren bracht. Hij was het, die voorstelde, een mas sale volkskerstzangsamenkomst te hou den niets nieuws weliswaar voor Schie dam, waar, dit enkele jaren geleden ook heeft plaatsgevonden, maar niettemin belangrijk genoeg om te trachten zoiets nu weer eens te verwerkelijken. Het plan vond algemeen bijval. Als datum werd genoemd maandag 19 december, dus in de Adventstijd. Zo mogelijk zal deze bijeen komst plaatsvinden in de Grote Kerk. De raad zal dit plan nader uitwerken. Ds. Nammensma stelde daarnaast voor op de Eerste Paasdag een geza menlijke massale Paaszang te houden en wel na afloop van de morgenkerkd-ien- sten. Die zouden dan alle ongeveer op hetzelfde tijdstip moeten eindigen, waar na de kerkgangers van alle kerken zich naar een tevoren afgesproken verzamel punt begeven (gedacht werd aan de Gro- M-rkt of het parkeerterrein bij de Sin gelkerk), om dan gezamnelijk een kwar tier of 20 minuten door het zingen van Paasliederen de Paasvreugde naar bui ten te brengen. De raad zal nagaan of dit te verwezenlijken is. Een derde voorstel van ds. Nammens ma was te overwegen of het niet moge lijk zou zijn, om. evenals dit in zijn vorige gemeente was ontstaan, als ge zamenlijke Schiedamse kerken een ge meenschappelijk bureau voor levens- en gezinsmoeilijkheden te stichten. Hij meende, dat dit in een behoefte zal voor zien, terwijl zoiets enorm samenbindt. Hij dacht in eerste instantie in ieder ge val aan een sociaal werkster, een of meer pastorale figuren, een medicus, enz. Ook de Rooms-Katholieken zouden mee moeten doen. Hij zette uiteen, dat veel kerken al zoiets hebben. Wel zou het z.i. noodzakelijk zijn ons te laten voorlichten door mensen, die ervaring op dit gebied hebben. Het mooie werk achtte hij het gezamnelijk pastoraal be zig zijn. Hij gaf toe, dat dit een terrein is vol voetangels en klemmen, maar er is iets te doen oo dit gebied, meende hij. Pastoor v.d. Berg juichte dit oe en dat juist de kleine kerken er behoefte aan zouden hebben De deken der Rooms-Katholieke kerk, pastoor Boel rijk, zou graag meewerken en verzocht de raad om een gedetailleerd plan. Ds. Nammensma wees er nog op, dat de praktijk uitwijst, dat in een dergelijk plan. dat de kerkelijkheid erdoor op de achtergrond komt en de menselijkheid prevaleert. Het zal er z.i. vooral op aankomen naar de mensen te luisteren in hun nood en dan goede adviezen te geven. Pastoor v.d. Berg stelde voor, dat de raad zal onderzoeken wat er op dit gebied reeds bestaat en in hoeverre daar van gebruik kan worden gemaakt. De raad zal beginnen zich te oriënteren t.a.v. wat hier op dit gebied reeds be staat en zal daar zo spoedig mogelijk rapport over uitbrengen. Mogelijk im mers is hier reeds veel tot stand geko- de raad niet op de hoogte T.O.P. viert het herfstfeest De plaatselijke' jeugdvereniging Tot Ons Plezier vierde op grootse wijze met al haar leden een gezellig herfstfeest. Alle meisjes en jongens hadden enkele dagen tevoren persoonlijk een uitnodi ging ontvangen om met elkaar op za terdagmiddag een uitvoerig buitenspel^ te houden. Het spel bestond in het opsporen van een aantal bijzonderheden van bepaalde gebouwen in Schiedam, en deze bijzon derheden moesten, als het juist gedaan werd fènminste. corresponderen met de aangegeven gebouwen. Ongeveer twee uur vertrokken de leden in groepjes van drie of vier. in het'bezit van een fikse ballon, om de puzzeltocht te beginnen. Reeds kort na de start keerden al enige groepjes terug met volgens hen de juis te oplossing; zij waren zo pienter ge weest om diverse vragen uit het hoofd op te lossen, hetgeen natuurlijk veel in. tijd scheelde. Andere groepjes zwoegden tot de laatste vraag door en keerden dan pas terug. Op het clubhuis aan de Nieuwe Haven heerste een gezellige sfeer; één van de grotere „ruimten was in herfstsfeer omgetoverd en alle leden werden er op heerlijke pannekoeken ge trakteerd, die twee leidsters met veel smaak voor hen hadden gebakken. Na een gezellig samenzijn werd tot slot de uitslag bekendgemaakt: tevens werd iedere groep die zijn ballon heel had weten te houden beloond met een extra traktatie. Men kon mede dank zij het fantastische weer terugzien op een geslaagde middag. Als laatste herinnering aan de afge lopen zomer vierde T.O.P. dinsdag jl. een gezellige kampvuuravond met de jongere groepen. Dat dit nog niet voor alle leden de laatste herinnering aan het kamp van dit jaar is, blijkt wel uit het berfstkamp dat aanstaande zaterdag voor een aantal leden begint en dat tot vol gen de week woensdag duurt. Zij gaan nog even genieten van de schone natuur in de Drunense Duinen, voordat althans voor dit jaar de tenten zullen worden opgeborgen. Ook dit kamp zal in het te ken van de herfst staan. Bij ons STUWADOORSBEDRIJF aan de Wilhelminakade kunnen enkele medewerkers worden geplaatst in de functie van Ervaring is niet vereist; opleiding tot vakman geschiedt tijdens werktijd to ons eigen bedrijf. Geboden wordtgoede sociale voorzieningen en premievrlj pensioen. U kunt zich dagelijks aanmelden bij de Afdeling Personeelszaken, doorsbedrijf, Wilhelminakade 35, Rotterdam, tel. 27.88.43. Bent u overdag verhinderd, dan zijn wij gaarne bereid - afspraak - ook 's avonds of 's zaterdags nadere iniichtingeR te Ds. Steinhart stelde voor, dat groepen catechesanten van een bepaalde kerk een bezoek brengen aan andere kerken. Na afloop zou er dan een gesprek kun nen zijn. Hij had daarmee goede erva ringen Pastoor v.d. Berg viel hem bij en de 'Raad besloot, deze zaak te bekij ken. Ds. Steinhart vroeg daarna of het niet mogelijk was het oecumenisch avondge bed weer nieuw levén in te blazen. Hij stelde voor dit in de nieuwe stadswijken weer in te stellen, ter inleiding van de zondag. De raad zal de mogelijkheid na gaan of hiermede in een bepaalde wijk kan worden'begonnen of dit in meerdere wijken in te voeren en dan elke week b.v. in een andere wijk. Anderen zagen liever een wekelijks avondgebed in iedere wijk. De raad zal ook dit voorstel trachten te concretiseren. Er werd ook nog over de oecumenische diensten gesproken. Is het niet mogelijk, vroeg ds. Steinhart. aan deze diensten een bijzonder karakter te geven, doof er b v. niet in de eerste pl-ats een preek- dienst van te amken. Hij wilde het zwaartepunt doen vallen op kennisma king met de liturgie en op zang en mu- Margaret den Hoed, Charlotte de Bour bonstraat 33 in Schiedam heeft in het kader van de American Field Service een jaar in Shiremanstown U.S.A. door gebracht. Ze vertelt daarover het volgende in het Oecumenische Bulletin van Schie dam het volgende. „Mijn Amerikaanse familie was lid van de United Church of Christ en met hen heb ik actief aan het kerkelijk leven daar mogen deelnemen. Allereerst zal ik U beschrijven hoe de kerkdienst op zondag plaats heeft. Bij het binnenkomen worden eerst de kleintjes en de kinderen tot tien jaar naar hun eigen zondagsschool gebracht. De ouders en de oudere kinderen gaan naar de kerk waar een korte meditatie wordt gehouden door een leek, gevolgd door een gebed, gezang en cöllecté. Dit alles duurt onge veer vijftien minuten. Daarna gaat ieder een naar zijn eigen zondagsschoolklas. Voor de jeugd tot twintig jaar zijn er aparte leeftijdsgroepen en verder heeft men de groep jonge volwassenen en ou dere volwassenen. In dit zondagsschool uur behandelt men actuele problemen van het hedendaagse christendom; het gaat er vooral om kritisch en analyse rend te leren denken. Na dat uur volgt pas de eigenlijke kerk dienst, waarbij iedereen, ook de jongste kinderen, aanwezig zijn. Het koor komt zingend binnen om naast het altaar plaats te nemen. De dominee spreekt een votum uit, dan volgt de schuldbelijdenis van de gemeente de genadeverkondi ging, het Gloria 'Patri. Vervolgens de bijbellezing, een gebed, koorzang, en col lecte Nadat het geld opgehaald is, wordt het aan de dominee overhandigd die het bij het altaar aan God opdraagt. Nog een gemeentezang en tenslotte de preek, die meestal kort is. Gedurende het Slotlied wandelt het koor de kerk uit en de do minee spreekt de Zegen uit van achter uit de kerk. Vrijwel alle mensen uit de omgeving waar ik verbleef, behoren tot een kerk en bezoeken ook trouw de diensten. Er wordt de Amerikanen wel eens verweten dat hun kerk een status symbool is en dat ze schijn-religieus zijn; hoewel dit voor een klein gedeelte wel waar is, ben ik telkens toch weer verrast door het diepe, persoonlijke geloofsleven van de mensen. Vooral bij de jeugd is me dit opgevallenJlaast de zondagse kerk diensten is de kerk ook een centrum van sociale activiteit. Elke zondagavond is er een jongerenclub. Daar worden spelen gedaan, naar lezingen geluisterd, 's Zon- mers picnics gehouden enz. De jongeren- club biedt ook de helpende hand bij het versieren, opruimen of schoonmaken van de kerk, want een koster bestaat er niet. Eens per zes weken wordt er een zo genaamde „family night" gehouden. Al- le gemeente leden komen als het even kan op zondagmiddag naar de kerk.waar eerst een „covered dish" wordt gehou den Iedereen heeft een.of.twee schalen voedsel meegebracht. Die worden dan. soort bij soort op lange tafels gerang schikt. Daarna kan men met zijn bord overal langs gaan en uit-iedere schaal naar believen iets nemen. Als alles na afloop opgeruimd is e" men heeft wat ontspanning gedaan, wordt de avond be sloten met een lezing. Een duidelijk voorbeeld nog van de en thousiaste Amerikaanse sportgeest is het feit dat zelfs de kerk een honkbalteam heeft dat in de competitie meespeelt. Verder bestaan er nog verscheidene dis cussie kringen die door de week op gezette tijden bij elkaar komen. De United Church of Christ kent natuur lijk ook de sacramenten van de doop en de communie. Bij de kinderdoop worden de babys op de arm van de dominee gehouden, of als ze iets groter zijn,heeft de vader ze op de arm. Ongeveer eens per maand is er een avondmaaldienst. Opmerkelijk vond ik het dat geen Wijn maar druivensap gebruikt wordt. Belijdenis wordt door de veertienjarige gedaan, nadat ze eerst twee jaar lang ca- techesatie-lessen gevolgd hebben. De aan neming geschiedt met Pinksteren. Tot slot wil ik nog i-ets vertellen over de christelijke feesten. Kerstmis wordt in de kerk alléén maar gevierd in de kerst- avonddienst op 24 december. Kerstdag zelf men kent geen tweede kerstdag) wordt thuis gevierd met vele eadeaux. Gedurende de lijdensweken wordt er ie dere woensdagavond een kerkdienst ge houden. Pasen wordt echt als een hoog tepunt gezien en krijgt van de christe lijke feeestdagen ook de meeste aandacht in de kerk. Hemelvaartsdag en pinkste ren worden niet als feesten gevierd. Ondanks de uiterlijke verschillen tussen de kerk daar en wat ik hier gewend was, heb ik me er toch wel thuis ge voeld. Vlijdag 28 oktober gaat het Schiedamse Maquette St. Liduina Lyceum een feestperiode te gemoet, welke tot 6 november zal voort duren. Dit is ter viering van het tien jarig bestaan van het Lyceum en reeds lang is men onder leiding van Pater dr. Lub bezig geweest om een goed program ma samen te stellen. Uiteraard nemen de leerlingen daarin het leeuwenaandeel, samen met het on- oerwijzend personeel. Vrijdag wordt de viering ingezet met een toespraak door burgemeester Roelfsema. Die dag is er ook de Eucharistie-viering. waarvoor de heer J. Braun muziek com poneerde, welke in samenwerking met de leerlingen tot uitvoering wordt ge- het nieuwe St.-Llduin» Lyceum bracht. Het schoolorkest zal in de komende da gen meer van zich doen horen. Voorts is er een voetbalwedstrijd tussen een elf tal van het lijceum en de rijks-h.b.s. Op de boot, „Erasmus" is een bal. Tal van andere evenementen volgen en er is een extra schoolblad verschenen Oecumenische agenda De Oecumenische agenda voor Schie dam is als volgt samengesteld: Maandag 21 november: Forumavond miet als onderwerp: „Heeft de Kerk nog zin?" in de parochiezaal van de Nieuiw- landkerk aan de Migr. Nolenslaan 99. Aanvang 8 uur. Zondag 4 decemberOecumenische dienst op de oecumenische zondag na goedkeuring door de C. K. van de Her vormde Gemeente in de Grote Kerk. Aanvang 5 uur. Zondag 11 december: De oecumenische raad gaat op bezoek en nodigt u uit met hen de dienst in de Oud-Katholieke Kerk bij te wonen. Aanvang 10 uur. Miaandag 19 december: Kerstzang- samenkomst, Aanvang 8.'15' uur. Schiedammers gaven mild De Schiedammers hebben het er be slist niet slecht bij laten zitten in de Viuchtelingenactie voor de Tibetanen. Nauwelijks was het sein via de tele visie gegeven om met de inzameling aan te vangen, of 612 medewerkenden gingen de straat op, belden in de 42 wijken van de stad huis aan huis aan, om een gift voor het goede doel in ontvangst te mo gen nemen. Het centrale punt werd uit eindelijk het gebouw der Spaarbank aan de Tuinlaan, waar 16 personen, geassis teerd door diverse machines, aan het geld tellen sloegen en omstreeks twaalf uur reeds een bedrag van dertigduizend gulden had vastgesteld. Alleen Kethel leverde toen reeds vijf duizend gulden op. Er was kopergeld bij doch ook briefjes van honderd waren la niet zeldzaam. De leiding van de actie was in handen van de gemeentelijke Jeugdleider, de heer Rens. die alles vlot deed verlopen. Eerst tuintje dan betalen De heer Boerman (PvdA) heeft in de vergadering van de Schiedamse gemeen teraad aandacht gevraagd voor een schrijven van de bewoners van de Ed. van Beinumstraat en omgeving, waarin bezwaren worden aangevoerd tegen het betalen van vergoedingen voor tuintjes, welke nog niet bij woningen zijn aange legd. „Wat is het criterium voor beta ling", zo legde spr. de vraag. Hij vond het een juiste basis, dat de tuintjes dan eerst gereed moeten zUn. Wethouder Van Kir^tom kon niet zeg gen. welke regeling fffdt aangehouden, daarover zou hij eerst overleg met de dienst moeten plegen- Wel kon spr. zich de vraag voorstellen. Men zit echter met de problematiek, om zo snel mogelijk de woningen op te leveren, die men ook zo gauw mogelijk wil betrekken. De rege ling houdt ook verband met de datum, waarop de afschrijvingen worden toege past. De heer Boerman vond het criterium niet wanneer men de woning betrekt, doch wanneer de tuintjes klaar zijn. Tus sen het eerste en het laatste kan weieens een jaar verschil zijn. De wethouder zeg de toe een en ander in studie te zullen nemen. De raad heeft de verdere agen dapunten zonder discussie goedgekeurd. De geloofsbrieven vap de heer drs. J. Bastiaans werden in orde bevonden en besloten werd hein als lid van de raad. toe te laten. Apothekersdienst De apothekersdienst vangt aan vrijdag avond om 6 uiur. De dienst wordt waar genomen door apotheek Jansen, Swam- merdamsingel 41, telefoon 264917. liggen de prijzen bij "ABC" 2 Uw vertrouwde bontzaak! Kom eens rustig kijken en passen .Al I koopt u niets,u bent hartelijk welkom! din tel. of schrift, best. gende bouwvergunningen verstrekt. D. van Geijl alhier, tot verbouwing van het pand Den Bommelsestraat 1, omvat tende het wijzigen van de gevels en het veranderen van de indeling van het pand: G. van Diest, alhier, tot de bouw van een duivenhok op het achtererf van ITet pand 2e Tuinsingel 14; H. S. Bqrsboom alhier, tot verbouwing van het pand Tollensstraat 5. omvatten de het vergroten van de winkelruimte door bijtrekking van de woonruimte; C. F. van Dulleman alhier, tot ver bouwing van het pand Laan 4, omvatten de het verplaatsen van de trap, het ma ken van een badcel en het veranderen van de keuken; A. van Dijk alhier, tot verbouwing van het pand Strijensestraat 25, omvatten de het veranderen van de voor- en ach tergevel en het wijzigen van de indeling van het pand; Directeur van Gemeentewerken alhier, tot plaatsing van een houten noodgebouw voor het onderbrengen van een tijdelijk filiaal van de Gemeentelijke en R.K. .Leeszaal en Bibliotheek op een terrein ten noorden van da Hargalngel. In de maanden juli - augustus werden 156 woningen opgeleverd t.w. 84 ge meente-woningen en 72 woningen, ge bouwd door particulieren (2e flat S.S.N.). De stand van de opgeleverde woningen sedert 1 januari 1966 tot en met 31 augus tus 1966 bedraagt 836, op 31 augustus 1965 bedroeg dit aantal 354 woningen. Per 1 september zijn in uitvoering 1274 woningen, waarvan 959 in opdracht van de Gemeente en 315 in opdracht van particulieren. De voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de 3e fase bejaarden tehuis t.b.v. de St. Liduinastichting zijn zo ver gevorderd, dat op 16 september de eerste paal kon worden geslagen. Bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening zijn aanhangig een complex van 77 woningen te bouwen door N. V. Muijs en de Winter (laatste gedeelte behorend tot een complex van 1253 woningen Groenoord-Midden) en een complex van 572 woningen hoogbouw Elementum, te bouwen in Groenoord- Noord. Verwacht wordt, dat in deze maand de gunning voor beide complexen nog door het Ministerie zal worden tot- gestaan. Representatieve secretaresses in staat buitenlandse relaties van vooraanstaande bedrijven te vergezellen en te introdu ceren, tevens als tolk en gast vrouw te fungeren. Wij bieden de honorering die past bij deze charmante taak van exclusief karakter. Minimum leeftijd 25 jaar. Ook zij' die door bepaalde omstandig heden weer in de gelegenheid gesteld willen worden een werkzaam aandeel in het bedrijfsleven in te nemen, kunnen zich schriftelijk wenden tot de directie Uitvoerige gegevens Foto insluiten van: Coolsingel 89 Rotterdam 7/8 Kidskin Koop in een speciaalzaak! Betrouwbare service Vol- J ledige garantie Credietservice 0 mogelijk Eigen atelier, ook voor veranderingen en reparaties 2 Prijzen die binnen uw bereik lig- 0 gen Gespecialiseerd In grote en kleine maten e Deskundig advies Bontmantels In elke prijsklasse. Nieuwe Binnenweg Rotterdam 11 O (biJ'$-Gravendijkwal)Tel.234577

De Havenloods | 1966 | | pagina 13