BEESTEN BI V KRAAK deze puzzel voor 'n KNAAK r Overtrekt nu Bankstel HUUR PIANO'S HUUR Mac Manie en het geheim van de Gouden Boeddha F ff ff 9 !S f 9 3ï Q 9 WASAUTOMAAT DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 ANGST JJoek t>on Holland, dat al vele jaren tot de gemeente Rotterdam behoort en van deze gemeente de eigen badplaats ij geworden, waar de accommodatie geleidelijk, aan verbeterd werd, heeft in het algemeen in ons land en ook daar buiten zijn grote bekendheid te danken aan de dagelijkse diensten op Engeland door de Mij. Zeeland- onderhouden. Aangezien Rotterdam nu de drukste en eerste zeehaven ter wereld is geworden en al die miljoenen tonnen, die in statistieken verwerkt worden, hier pas- geren mag ik Hoek van Holland met een gerust hart „de drempel van Holland" noemen. OCTAVE DE CON1NCK. i'^AAAAAAAAAAA/NAAAAAAAA/V FABRIKANT UW roor bijzonder lage prijs I Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 3111, Rotterdam h.g.g. tel. 28 34 83 Kaarten geschud voor het eigen gebouw In de Lichtboei is zaterdag de derde ronde verstreden voor het Eigen gebouw Het deelnemertal voor dit evenement •tijgt wekelijks en ditmaal waren er 52 deelnemers, waaronder drie dames De verste deelnemers kwamen uit Breda en Arkel. De dagprijs ging ditmaal naar 9 y ?l Ber« «net 5865 pnt., 2e J. Blok land 5752 pnt., 3e J. vd Kaaden en 4e mevrouw Groenendaal uit Rotterdam 5198 pnt De bate van de wekelijkse kaartcompetitles zijn voor het eigen NW gebouw, waarvoor het terrein de afgelopen week reeds omheind werd en de grondwerkzaamheden zijn begonnen De vierde klaverjasronde wordt zater dag gespeeld om 15.00 uur, eveneens in de Lichtboei, Pres. Steynstraat, ingang sportschool Henneveid. WurliTzer met recht -inkoop ^(5 m v.a. mm%S ap.mnd. zondereerste storting Demonstraties WASAUTOMATEN TIJDELIJK MET HOGE KORTING! De bero^W®Construct» kookauto- maat (type K-4>»fca). De enige vol- automaat met hetzelfde droogeffect als een losse centrifuge. CONSTRUCTA K-4 EXTRA f 1480,— - 300,— NU TIJDELIJK f 1180, Bel nu op voor een vrijblijvende demonstratie of een map met foldersl GERARD DE LANGE 1e Middellandstraat 68, tel. 236101. Elke klant gratis premie-chequeboek. Prijzen vonaf 675,- met recht van koop I (J v.a. A9 ap.mnd. zander eerste storting Letwel: hoge inruilwaarde MONIUM of ELF:CTRONISCH ORGEL. We zaten wat te praten. Ja, waarover? Over alles en nog wat. Over allerlei toestanden in de wereld. Over men sen. Ja, vooral dat laatste, over men sen. Wat de mensen tegenwoordig wel het mee«it bewoog. Wat waren de mensen van deze tijd? Waren ze blij althans In dit Westen met hun welvaart? Met hun ijskasten en auto's en televisietoestellen? Waren ze ..mon dig"? Waren ze tegen alle gezag dat hun door „vreemden" werd opgelegd? We lieten de gedachten zo wat rond gaan en iedereen zei er wat van. Toen Ineens die ene man in ons ge zelschap zei: als je mii vraagt ziin de mensen bang. Ze stikken van de angst. Waarvoor? Voor alles. Voor een nieuwe oorlog, voor China, voor een nieuwe economische crisis, voor d.ie totaal onbekende toekomst die we tegemoet gaan met al die moderne successen van de wetenschap, mis schien wei gewoon, als altijd al. voor de dood. Maar angst hebben ze. We kwamen er van onder de indruk. Een mens hoeft er niet altijd angstig uit te zien om toch diep in zijn we zen angst te kennen. Hij kon er over heen leven. Hoe luidruchtiger hoe ver dachter. Aan heel dat gesprek moest ik vanmorgen terugdenken toen ik dat kleine berichtje in het ochtend blad las: Loon van de angst. Een 14-jarige jongen ergens uit Beieren stal de auto van zijn broer omdat hij bang was voor een verhoor op het politiebureau, waarvoor hij een op roep gekregen had. Een kwartier la ter haalden ze hem dood onder het wrak van de wagen uit. Hij had de macht over zijn stuur verloren. Dat misdaad niet loont weten we. Maar dat angst ons nitet minder in de kou laat staan, wisten we dat ook? Angst kan lijken op een worm die aan je knaagt en je weet niet hoever hij is. In de afgelopen jaren schijnen de mensen van Aberfan in Wales meer malen geklaagd te hebben over wa teroverlast van de bron onder de sintelberg. Maar wie wist hoever de zaken stonden met die waterbron? Wie wist hoe accunt het gevaar van Instorten was. De sintels bedekten het dreigende geheim. Angst is |ets dat je niet kunt laten be staan. Het wroet door, ondergronds, onderhuids, in verborgen hoeken van je leven, totdat het ineens uitslaat. Maar angst loont niet. We moeten zoe ken naar een leven zonder angst. Sommigen onder ons is het gegeven zonder angst te leven. Ze vonden die manier, zoals die man een schat in z'n akker vond, 't Leek wel per on geluk. Toeli Iaat het mij niet los dat daar vlakbij staat dat verhaal van die koopman die schone parels zocht. Dat was wat anders, die man zocht. En hij vond. Misschien moeten we zo samen zoeken naar een leven zonder angst. Voor wie wil weten waar die verha len staan, ze zijn te vinden in Mat- theus 13. MEDEMENS De dikke Heinrich zat zich nog steeds te laven aan grote glazen bier en het droevige schooiertje keek likkebaardend toe. „Geef mij nou ook 'es een glaasje bier, baas." zei hij smekend. „Ik heb toch zekers een boodschap voor je ge daan?" „Ik heb geen tijd voor bier," snauwde de Kille. „Kom, Heinrich! Schiet op!" Dikke Heimrioh verhief zich van zijn stoel en keek de oude sloeber grijnzend aan Wil jai ain glaasjen bier?" grinnikte hij. „Hier haben sie "dan een glaasjen op jouw gezicht! Hahaha!" En de dikke lafaard gaf het arme kereltje zo'n hevige slag, dat hij ach terover tuimelde en voorlopig roerloos bleef liggen. Scha terend begaf Heinrich zich toen ook naar buiten en stapte met de Kille in een taxi. Meteen suisden ze weg door da stille straten van de nachtelijke stad naar de Kruishoek. En daar was intussen van alles gebeurd. Mac Muzzle en Pie Yah Ma hadden na een fikse wandeling het oude land goed bereikt en stonden voor de tuinmuur „Mogen da goden mij, onwaardig chipaman, gunstig gezind zijn en mogen zij mij op het spoor van de gouden Boeddha brengen," lispelde Pie Yah Ma. „Dan zul je toch zelf een hand ja moeten helpen door over die muur te klimmen," fluisterde Mac Muzzle. „Kom, geef me eens een zetje." Dat gebeurde en in een wipje zaten ze op die muur. Maar. Toen ze voorzichtig naar beneden keken, zagen ze tot huu schrik een man staan. „Een wachtpost!" dacht Mac. Hij keek nog eens goed en begreep toen waarom deze figuur de muur- klimmers niet bemerkt had. De man stond namelijk zo'n beetje te dommelen, maar schrok toch geweldig op toen er plotseling een Chinees uit de hemel viel, pal boven op hem! „Wat mot dat?" snauwde de kerel. Als antwoord op deze ..Een nederig en onwaardig chinaman bewondert en be oefent de verheven kunst van het judo." - Mac Muzzle dia intussen ook naar beneden geklauterd was, keek met ontzag naar de kleine Chinees en zei: „Ik geloof, dat ik niet graag met jou aan het knokken zou slaan!" „Een wijs man ant woordt niet op loffelijke woorden", glimlachte Pie Yah Ma bescheiden. Hij bond de man stevig vast, haalde een revoï- ver uit diieris zak en ging nu met Mac Muzzle op weg naar het v r hun liggende huis (Wordt vervolgd) AGENDA de W urlitzer-importeur VLAARDINGEN Donderdag 27 oktober: Stadsgenhoörzaal 9.30 en 14 uur: Toneel f Commissie Jeugdvoorstellingen) Vrijdag 28 oktober: Stadsgehoorzaal, 10.45 uur: Toneelgroep Animo, Ohr. Bestuurders Bond. Zaterdag 29 oktober: Stadsgehoorzaal, 19.45 uur: Toneelgroep gramma, Pers. Ver. Albatros. Zondag 30 oktober: Stadsgehoorzaal, 18.30 en 21.15 uur. film „Zeven gouden mannen", 14 jaar. Dinsdag 1 november: Stadsgehoorzaal, 20 uur, Filmclub Vlaar- dingen, „The Knack", 18 jaar. :r, vergadering Deze Jubileumserie zou niet compleet zijn zonder een aan bieding tafelkleden. Maar dan moet 't ook de moeite waard zijn en het voordeel moet een kind als het ware kunnen zien- Een grote partij tafelkleden, gezellige, leuke kleden in twee uitvoeringen, met dikke franje rondom en in prima kleuren, voor nog géén twee rijks daalders. Opbrengst bliksemaktie De bliksemactie voor de Vluchtelingen hulp heeft in Schiedam f 41.116,88 opge bracht. :<§r Betrouwbaar en betaalbaar, Mi Mathenesserplein 29, Telefoon 23.86.76 Befjerlandselaan 65, Telefoon 27.15.60 Collectanten gevraagd De federatiestichting sociaal pedagogi sche zortf „Open uw hart" voor het gees telijk gehandicapte kind houdt in Schie dam de jaarlijkse lijstcollecte van 31 oktober tot 6 november en de straatcol lecte op zaterdag 5 november. Personen van 14 jaar en ouder kun nen een dag of enkele uren collecteren. Men kan zich bij de volgende adres sen opgeven: 1. H. J. Bal, Louis Rae- maekerstraat 199. 2. D. de Bruin, Prof, Kam. Onneslaan 139b, telefoon 267983. 3. H. W. Feenstra, Burg. v. Haarenlaan 478, telefoon 266281. 4. Z. Hazewindus, Prof. Kam. Onneslaan 94a, teief. 154151. 5. A. J. Houtsma. Burg. Knapperlaan 234a, telefoon 264372. 6. F. J. v. Noort- wijk, Veelandstraat 12a, teief 265507. T. Vlug, Voornsestraat 24. Harmoniezaal, N.V.V. Sociëteitszaal, 11 imeente Werken. Sociëteitazaa'l, 20 i dingen. Woensdag 2 november: Stadsgehoorzaal, 20 u Friese Ver, Aanbesteding Ge- Studiekring Vlaar- l 498. vanaf 8 i In het 2e kwartaal van dit jaar ls ont vangen aan havengeld f54.747.47 en aan sluis- en bruggeld f720,17, totaal f58.172,27 hetgeen f 2685,54 minder is Showroom: ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN e LOSSE BAKJES in alle maten u voorraad leverbaar. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze smaakvolle tafelkleden, voor gezellige hulskamers, maat 140 x 140 ci of stuivertafels, :m, voor ronde dan in het voorgaande kwartaal. Aan havenloodsgelden werd ontvangen f49.608 hetgeen f6461 meer is dan in het eerste kwartaal. H, v. d. ENDEN STRAATWEG 36, R'DAM TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. Extra grote maat 140x170 cm Ciin taf. of schrift, feut. Horizontaal: 46 ooridh Wi ai V 5— 9 7 s 9 10 1 .2 12 13 IV 15 Ib Ib 17 17 ld 13 20 2(1 n TA 22 13 2ï M 2b 27 IS 30 30 31 31 32 TA 35 35 36 37 38 39 vo vo V? V2 f V3 V3 W w IS V6 1 afbeelding 9 be volking 10 klepper 11 rijtuig 12 schoeniband 13 deel van net 14 lichaamsdeel 15 pers. v.n.woord 16 kledij 17 middag 18 losgeraakte draad 19 manspersoon 20 in gebruik geven 21 voorzetsel 24 bedrag 25 bundel 26 voedsel 27 genezen 28 heren (alk 29 lidwoord 30 gezet 31 pers. v.n.woord 32 hijsinstallatie 33 verdwenen 34 beeld bij drogist 35 moment 36 appel 37 hoeveelheid 38 meskant 39 streek 40 hoen 41 wedstrijd 42 speileiding 43 lijst 44 Engelse stad 45 steen Ver al: 1 speelgoed 2 maaltijd 3 partij in rechtszaak 4 Frans lidwoord 5 bijwoord 6 lichaamsdeel 7 als voren 8 bijeenhorend stel 9 naderen 10 gelooide huid 11 soort zweep 12 omgang 13 duidelijk maken 14 huisdier 15 peps, v.n.woord 16 op a 17 plaats op Ameland 18 feestelijk herdenken 19 roofdier 20 hoogstaand 22 zoet produkt 24 voorzetsel 25 slaapplaats 28 dierenvoer 29 kip 30 toiletgerei 31 zitplaats 32 meetk. figuur 33 vaste regel 34 mal 35 kleinood 36 bijwoord van tijd 37 opschrift 39 kijken 40 edelknaap 4? scheepstouw 43 mandje 44 titel voorbehouden (afk.) 45 ten slotte (afk.) Horizontaal: 1 een; 4 opossum; 8 iep; 10 sloep; 11 inert; 12 por; 13 die; 14 ets; 15 lat; 16 doorduwen; 19 lemoen; 20 Oregon; 22 ion; 23 kop; 24 e(d)el; 25 nier- 26 berin; 27 roet; 28 voor spoed: 29 inka; 30 meter; 31 Abel; 32 aap; 33 nat; 34 vla; 35 Gerrit; 37 tierig; 38 trai neren; 41 leb; 42 A.K.O.; 43 dar; 44 vee; 46 Ilona; 47 Evert; 48 sta; 49 trainen; 50 les. Verticaal: 1 esp; 2 eloge; 3 r.or; 4 opdoen; 5 over: 6 sneu; 7 misère; 8 iel; 9 Erato; 10 P.T.T.; 13 ion; 14 two; 16 doorvaart; 17 door staan; 18 neerdalen; 19 lan ding; 20 Mie; 21 G(ewoon) L(ager- O(nderwijs); 22 ne telig; 23 keren; 24 pipet; 26 bom; 27 nor; 29 kar; 31 bar; 33 piraat; 34 vieren; 35 emelt; 36 tak; 37 tra; 38 Isère; 39 Iowa; 40 eden; 41 lis; 42 boa; 44 vel; 45 ets. Een KNAAK verdiende: E. de Winter, Poetsstraat 4b, Rotterdam-4. Het kan de dood van uw hond en uw kat ten gevolge hebben als u het dier botjes van kippen, konijnen of ander wild en gevogelte geefNet als varkensbottm carbonadensplij ten dergelijke Veentjes bij het stuk bijten in een groot aantal dolkvormige stukken, die met hun spitse punten en scherpe kanten maag en darmwand maar al te gemakkelijk doorboren. Gooi die botjes dus in het vuilnisvat en zorg er voor dat uw huisdieren en die van anderen ze er niet meer uit kunnen halen. Het voor honden in de handel zijnd» rubber speelgoed is niet minder ge vaarlijk dan de botjes van wild en aevogelte, om het even of hei in o« vorm van een bot of van een bal is gegoten. Keelgat en slokdarm van til*, een hond zijn veel rekbaarder dan u denkt en dus wordt dergelijk speel goed vaak ingeslikt, hetzij in zijn geheel, hetzij bij gedeelten. Aangezien de fabri kanten hun winst hoger stellen dan het leven van uw hond, zult u er goed aan doen uw aankopen te doen in die winkels van dierenbenodigdheden, die weigeren dergelijk dodelijk „speelgoed" te ver kopen. In de handel zijn tegenwoordig hondt- kluiven van nylon verkrijgbaar, die aan zienlijk duurder zijn dan het rubber speelgoed, maar in tegenstelling daartoe j;oor de dieren geen gevaar opleveren, omdat zelfs de sterkste hohdekaken ze niet kapot kunnen bijten. De splinters die zij er wellicht afknagen, worden door het maagsap verteerd, maar niet in het lichaam opgenomen, zodat ze geen na delige invloed hebben. Deze nylonbotten zijn, om ze voor de hond aantrekkelijker te maken voorzien van een vleesgeurtje Ook de kauwrollen, kauwballen en kauw- halters van buffelhuid zijn volkomen ongevaarlijk zelfs wanneer zij door de hond naar binnen worden gewerkt. Dat een rashond die één keer in een onbewaakt ogenblik een mésalliance met een straatfik heeft gesloten blijvend voor de fok onbruikbaar zou zijn omdat ze in iedere worp bastaarden brengt is een sprookje. Maar het is een sprookje dat een buitengewoon taai leven heeft. Natuurlijk worden er wel eens bastaard- jes aangetroffen in een worp die door een reu van zuiver ras verwekt is maar dan heeft die worp twee vaders gehad, omdat de moeder zich niet alleen de attenties van haar rasgenoot, maar tevens de ongevraagde diensten van een onge wenste minnaar heeft laten welgevallen. Er is geen sprake van dat een hond van melk „zere" ogen zou krijgen. Zere ogen kunnen verschillende oorzaken hebben, maar zwakte, veroorzaakt door verkeerde, onvoldoende of eenzijdige voeding is wel een der meest voorkomen de. Evenmin ij er sprake van dat een hond van rauw vlees wormen krijgt, uit de mond gaat ruiken of wild wordt. De hond is van nature een vleeseter en zijn dieet dient dus voor een belangrijk deel uit vlees te bestaan. JAN VAN RHEENEN. Welle merk? Welk type? Welke prljj? Vraag de volledige brochure vit wasautomaten vin het Con nie" Voorlicht! ngibureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe lenden a bureau (C.V.B.) Poetbui 207 De afdeling Maasland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen viert he den donderdagavond, 27 oktober om 7.45 uur haar 20-jarig bestaan in het Tref punt. Het bekende echtpaar Van Deth van het poppentheater uit Den Haag zal op deze avond voor de^ dames optreden. De 18-jarige H. E. van der Kieft te Maasland, slaagde te Amsterdam voor het diploma Drogist. Omdat haar moe, een koe uit Asch, gespeend van zachte spenen was, schonk Trijntje Zes, een nuchter kalf, een doos spenicillinezalf JANTJE VAN LEIJEN.

De Havenloods | 1966 | | pagina 2