Het probleem van woningdoorstroming gaf veel moeite in raad CHEFAIO - ROTTERDAM JONGE IHPAKSTEIS KANTINEJUFFROUW Gehandicapten ontvingen sportstoelenCAB Bouman egyptian style haarlak In onze Parfumerie afdeling verkopen wij deze haarlak, een schoonheidsmiddel voor Uw haar, per J&L flinke spuitbus PS HAVENLOODS DONDERDAG 27 OKTOBER 1966 6. EN W. SCHIEDAM STELLEN TOESLAGEN VOOR: (ADVERTENTIE) tl® temeenteraad van Schiedam heeft zich heel wat moeite moeten geven om het voorstel van B. en W. inzake de toeslagen ten dienste van de Woningdoorstroming te verwerken. Het werd voor de wethouder een zwaar karwei tegen deze stroom op te roeien. Bovendien waren de discussies zodanig Verward, dat sommige sprekers en daar waren er nogal wat! een geheel Kdere taai spraken dan het college. Wethouder M. Eykenaar, die zijn wet- uderlijke maidenspeech hield kwam er op het laatst zelf niet meer uit en hpperde het hele voorstel nog maar eens in het Senioren Convent te bespreken, hetgeen zichtbare consternatie bij het college teweeg bracht. We sagen wethouder Van Bochoven ook een lelijk woord fluisteren en kreeg vlak daarop het woord om te -sn het voorstel te redden, waarbij ijlings de steun van de voorzitter -effi Uiteindelijk ging de raad dan accoord wet een soort van „potverteren"-systeem Daarna zien we wel weer. Het kwam allemaal door de talrijke •Ümplicaties die aan het voorstel, zoals We dat reeds publiceerden, waren ver bonden. De heer Van Rossum (P.v.d.Ai Bomde er zo wat op. Hij vond het weliswaar een onprettige gedachte, dat men in andere gemeenten van de nieuwe rijksregeling zou profi téren en in Schiedam nog niet en daar om kon hij wel met hét voorstel als ge heel accoord gaan, doch er waren op Verschillende punten bezwaren. Waarom wordt voor een woning bene den i 70 per maand geen toeslag gege- gto. Dia grens wilde hij laten verval- Onjuist is de bijdrage te doen verval len, indien men vrijwillig naar een an dere woning verhuist, dat moeten we juist waarderen. Waarom geen toeslag geven, indien men buiten Schiedam en t/*lh in hot Tïiinimrvn/ictoiKin^ Klüf+ nmnn» te. Mi geval eigenlijk maar een lapmiddel. W bouwen te weinig woningwetwoningen e: teveel die niet betaald künnen worden Hoeveel van die dure woningen staan er leeg wilde spreekster weten en als er niet leeg staan dan behoeft de regeling helemaal niet te werken, want dan heb ben we dus geen woningen beschikbaar. Iemand die f 200 huur kan betalen, kan ook de verhuizing wel bekostigen. Be staat het gevaar niet, dat door iemand middels de toeslag te verleiden naar een duurdere woning te gaan, men die later toch niet blijkt te kunnen betalen? De heer Collé (CPN) constateerde dat zoals men de regeling leest, iedereen die verhuist voor de toeslag in aanmerking komt. Is iedere woning beneden f 70 niet goed? „Daar zijn krotwoningen" met meer dan f 70 huur maar ook het omgekeer de is het geval. Wie controleert of de woning welke verlaten wordt, door een particulier niet opnieuw wordt verhuurd? Moet daarvoor een speciale ambtenaar komen? „Zijn er uitwisselingsfaciliteiten moge lijk met andere gemeenten?", zo infor meerde de heer Verhulsdonk (VVD*. Ook deze spreker had bezwaar om de regeling alleen toe te passen voor ver huizingen binnen Schiedam. Dat is in strijd met de Rijnmondgedachte. Van waar die f70 huurgrens? De heer Sonneveld (Prot. Chr.) had dezelfde vragen, die hij maar niet wilde herhalen. De heer Metaal (KVP) ten slotte informeerde op welke wijze aan de regeling bekendheid zal worden ge- Aan wethouder Eykenaar de moeilij ke taak om het voorstel, waarin hij ken nelijk zelf niet zo sterk geloofde en dat hij een week na overname der wethou- derlijke portefeuille in handen kreeg, te verdedigen. Hij zat daar kennelijk mee en zei het trouwens ook met zoveel woorden. In teveel woorden, want na bijna een half uur verdediging, verloor hij steeds meer aan overtuigingskracht en luisterde de raad nauwelijks méér naar de vele herhaalde motieven van de wethouder. De wethouder was dan van mening, dat er veel misverstanden in de raad rond het voorstel aanwezig waren. Het is be paald niet de bedoeling iedereen in de gelegenheid te stellen maar te gaan ver huizen en daarvoor las de wethouder de bepalingen voor uit de regeringsvoor schriften, waarin beperkende bepalingen aan de hand van de doorstromingswen- sen, zijn opgenomen. Zo moeten jonge echtparen met een groeiend gezin, gelegenheid krijgen om te verhuizen. De wethouder zag in het geheel een, sociale achtergrond; het voorstel moet geheel zakelijk worden bezien. Er zijn reeds meerdere gemeenten die een der gelijke regeling hebben. Spreker deelde mee. dat er momen teel in de vrije sector 254 woningen in Schiedam leeg staan. Hoeveel in de pre- miebouw, wist de wethouder op dit mo ment niet. Het zou mogelijk zijn om de toeslagen ruimer toe te passen, doch daar heefl de gemeente het geld niet voor. We wil- ien rond zien te komen met het bedrag dat het Rijk voor Schiedam beschikbaar stelt, (plm. f75.000). Berekend naar hetgeen in de afgelopen zeven maanden in Schiedam nodig is ge weest voor de regeling zou f200.000 no dig zijn zodat het de gemeente ruim een ton zou kosten en dat kan niet. Het is alles nog een onbekende rege- e zonder dwang verhuist, kan geen toe- want de uitbetaling vindt pas plaats, in dien de woning opnieuw is bewoond in overleg met de gemeente. Spreker deel de mede, dat per 1 september in Schie dam totaal 1274 woningen in aanbouw waren, waarvan 959 vanwege de gemeen te en 315 particuliere bouw. Dat Bel O Fast tot de meest verkochte en meest geliefde overhemden horen, hoeven wij U niet meer te vertellen. Hoe kan 't ook anders, wassen zoals U zelf verkiest, met de hand of in de machine, een hemd dat zich zelf strijkt in de was, op en top moderne gemak. Maar dat U dit voortreffelijke hemd nu koopt voor nog géén acht gulden als'specialeJubi leum aanbieding... is toch wel iets dat onze klanten zal Inter- Vrljdag en zaterdag verkopen wij deze Bel O Fast overhemden in hagelwit in de maten 36 t/m 43. Géén tel. of schrift, best. Zelf zou spreker het vóorstel liever terug nemen en nader door het Senioren Convent doen bespreken. Wethouder Van Bochoven constateerde, dat de raad zich evenals het college slechts aarzelend je gens dit voorstel opstelt, doch de finan ciële toestand der gemeente laat niet meer toe. Anderzijds wil het college toch de inwoners hun deel geven van hetgeen het Rijk beschikbaar stelt en zo kwam deze wethouder tot het voorstel, om de regeling voorlopig tot 1 juni 1967 te laten werken. „Dan is na 1 juni de pot leeg en grij pen de andere mensen er dus naast, het geen onbillijk is", wees de heer Collé af. De heer Van Rossum diende een amen dement in. om de regeling ook te doen gelden indien men binnen Rijnmond ver huist, welk amendement met 18-17 stem men er door kwam. De heer Roede (BP) wilde het experi- 1 eerst maar eens afwachten, gezien onbillijkheden dreigen dan oorspronkelijke voorstel én voelde wei voor nadere bespreking In het Senioren Convent. De voorzitter vond het plan van wet houder Van Bochoven nog het beste dat dan ook werd geaccepteerd. Waarna de hele regeling met vier stemmen tegen werd aangenomen. Zo kwam het einde van een uitermate verwarde discussie, waarin wethouder Eykenaar wel een las tige rol was toebedeeld, en de voorzitter hem reeds had toegevoegd: „En toch help ik u hier niet bij." In onze pharmaceutische afdeling, waar o.a. gemaakt worden de bekende artikelen Chefarine „4" en Sucrosa, kunnen wij plaatsen enige zowel voor hele dagen als voor de middaguren van 12.00-17.00 uur. Ook is er een mogelijkheid voor een die de leiding zal krijgen van de kantinewerkxaamheden van bovengenoemde afdeling. Aanmelden dagelijks van 10.00 - 16.00 uur aan ons bedrijf aan de Keilewèg 8 (bij het Marconiplein) te Rotterdam. Nylon Simplex Dameshand schoenen, nog steeds de meest gedragen handschoen voor het najaar. Heerlijk warm geruwd voor de koude dagen, in perfect passend model, en nu voor een prijs, die ongekend is. Modieuze Nylon Simplex dameshandschoenen, van een prima kwaliteit, per paar voor nog géén anderhalve gulden. Replieken De replieken brachten niet veel nieuws vrijwel alle sprekers hielden zich aan hun eerst ingenomen standpunt vast. De heer Collé had wel bewondering voor de wijze waarop de wethouder het voor stel waarin deze zelf niet geloofde had verdedigd, doch spreker zag weinig heil in het hele voorstel, dat hij een stok paardje van minister Bogaers noemde. Spreker zou tegen het voorstel stemmen, vanwege de vele onbillijkheden die erin zijn opgenomen. Zowel de heer Sonneveld als Metaal verklaarden bereid te zijn de regeling een kans te geven. „Niemand kan weten hoe de zaak zal lopen, we hebben hier en daar geïnformeerd, doch geen enkele gemeente kon ons daarover inlichten", zei de wethouder. „We moeten alleen oppas sen niet te grote uitgaven te doen." Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon Simplex dames handschoenen, In het modieuze zwart en In de f1 edurende de lange reeks van jaren dat ik als tekenaar werkzaam ben, overviel mij af en toe een zekere mate van besluiteloosheid bij het zoeken naar een teken-object. Zo verging het mij ook met betrekking tot de boerderij in Kethel die op deze teke ning staat afgebeeld. Hoe dikwijls ik hier langs gelopen heb weet ik niet, maar tel kens koos ik een ander tekenvoorbeeld. Totdat ik van de week plotseling zag hoe mooi dit geheel wel is. Hoewel de boerderij zelf niet bijzonder fraai is, noch oud te noemen valt, werkt de natuur hier, in de vorm van gewas en geboomte mee, aan het samen stellen van een bekoorlijke compositie. Langs de boerderij, die aan de Harreweg ligt, loopt ook nog een doodlopend pad dat aan het einde geflankeerd wordt door naar elkaar toe buigende bomen die de illusie wekken van een poort. CCIIIEDAMSE gehandicapten die voorzover dit mogelijk is aan sport willen doen, hebben onlangs een eigen vereniging opgericht onder de naam „De Ooievaars Het getuigt wel van grote levensmoed om met soms een ern stige handicap, niettemin zo goed moge lijk van de sportmogelijkheden te pro fiteren en zo komen iedere week in een afzonderlijk gedeelte van de Schiedamse sporthal ongeveer twintig gehandicapten bijeen, om ieder op eigen wijze d!e sport te beoefenen. Deze beperkt zich in het algemeen tot tafeltennis, zit-volleybal en rolstoel-basketbal. Er is een speciale trainer en de vereniging is voornemens zich aan te sluiten hij het NIS, de Ne derlandse Invaliden Sportbond, die de be langen van deze groep sportbeoefenaars (sters) verzorgt. Binnenkort zal iemand van de Bond over dat werk een lezing komen hou den. De vereniging zelf telt thans 28 le den, doch het staat wel vast, dat in Schiedam een veel groter aantal gehan dicapten zijn, voor wie aansluiting bij de vereniging voordelen zou geven. Voorzit ter is de heer J. G. Valstar,, secr. J. Simons, Brugmanstraat 56b en penning meester J, B. Kempers. Het is aan een gelukkig initiatief van de Schieddamse Lionsclub te danken, dat de vereniging tot stand kwam en de leden van deze club zorgen ook bij toerbeurt, dat iedere donderdagavond het vervoer naar en. van de sporthal plaats vindt. Het was nu de bekende CAB, die in de zomermaanden aan vele honderden Schiedamse bejaar den en gebrekkigen een uitstapje bezorgt, dat aan deze gehandicapte sportbeoefe- naars(sters) vier „sportstoelen" aan bood. Het beoefenen van bepaalde sporten moet zittend in rolwagens plaats vinden. Niet alleen, dat sommige gehandicapten niet in het bezit zijn van zulk een ver voermiddel, doch aan een dergelijk voer tuig worden weer geheel andere eisen van wendbaarheid, hanteerbaarheid enz. gesteld. Bovendien kan nu bij toerbeurt van een dergelijke sportstoel gebruik worden gemaakt. Het waren de heren A. T. Schuddebeurs, voorzitter en A. de Jong. secretaris-penningmeester van de CAB die de vier sportstoelen de vereni ging aanboden waarbij eerstgenoemde de wens uitsprak, dat daarvan een nut tig gebruik kan worden gemaakt De heer Valstar verklaarde, dat zulks onge twijfeld het geval zal zijn en om zulks te bewijzen, werd reeds aanstonds een spel volleybal gespeeld. Er mag worden ver wacht, dat nu ook andere gehandicapten gebruik zullen gaan maken van de mo gelijkheden, welke de vereniging heeft te bieden. Er wordt iedere donder dagavond van 8-11 uur gespeeld. De con tributie voor de vereniging bedraagt f 2 per maand. Voor gebruik van de sporthal moet f 21 per avond worden be taald, doch mogelijk, dat zodra de ver eniging definitief is opgericht, d.w.z, sta tuten enz. vastgesteld, een gemeentelijke subsidieregeling kan worden toegepast. Leden van het Rode Kruis verlenen op de speelavonden indien nodig assistentie. In het eerste nummer van het vereni gingsblad „Het Ooievaarsnestwordt medegedeeld dat de eindredactie in han den is van de heer J. G. Valstar te Maassluis (tel, 4644). Medegedeeld wordt dat getracht wordt donateurs te werven. Het blad dat er goed verzorgd uit ziet, vertelt over hetgeen alzo is gedaan na op richting der vereniging en dat is heel wat. Uiteraard is alles aan de financiële mogelijkheden g-monden, do/to men hoopt toch iets te kunnen bereiken. Gel den kunnen worden overgeschreven op naam der vereniging op giro 2717 van de Spaarbank Anno 1820. Agenda Schiedam De politie meldt: O Twee 14-jarige knapen hielden zich onledig op de Lange Haven een fiets in het water te smijten. Gelukkig werden zij door een politieman daarbij be trapt. Eerstens moesten zij zelf de fiets weer opvissen en op het politiebureau volgde nog wel iets! De bromfietsberijder H. P. uit Amersfoort botste op de Grote Markt tegen een auto die hem tegemoet kwam rijden. P. bleek onder invloed van drank te verkeren, want hij werd na een ach tervolging, op het Stationsplein aange houden en ter ontnuchtering in bewa ring gesteld. Op het kruispunt B.K.-laan - Julia- nalaan verleende de 32-jarige hotelhou der C. G. uit Rotterdam met de door hem. bestuurde auto geep voorrang aan de scooterberijder, de 25jarige student W. P. J.uit Vlaardingen. Deze viel en bekwam enkele verwondingen. Hij werd door fle GGD naaf het Holy-ziekenhuis vervoerd. In het nachtelijk uur wandelden de 19-jarige bijrijder W. N. en de 23-jarige schoonmaker A. W. beiden uit Rotter* dam ovèr de Meeuwensingel. Plotse,' ling stbpte een auto, waaruit tweè mannen sprongen.- N. werd met een, scherp voorwerp gestoken. Hij vluchtte een huis binnen en werd later door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij een niet ernstige steek in borst en arm had gekregen. De politie speurt naar de dader. Op het kruispunt Nolenslaan - N. Damlaan gaf de 18-jarige scholiere F.K. die op een bromfiets reed geen richting aan toen zij naar links afsloeg. De 16- jarige bromfietser R. G. C reed tegen, haar op waarbij een duo-passagier van C. de 17-jarige A. C. B. een gekneus- de heup bekwam. Hij werd door des- GGD naar huis vervoerd. De scooter, die vorige week van Th., B. werd gestolen, is Onbeheerd te Vlaar dingen aangetroffen. Ten nadele van de 21-jarige sloper',," A. van S. is diens Volvo-aulo. welker- hij gedurende enkele ogenblikken op de Grote Markt niet afgesloten en met de':." contactsleutels in het voertuig had ach tergelaten, gestolen. Dat de Egyptische schonen reeds wisten dat een perfect kapsel voor vrouwen zo belangrijk is... is genoeg bekend. Denk maar aan Cleopatra! Maar dat U in onze Parfumerie afdeling deze superfijne haar lak „Egyptian Style" kunt kopen voor nog géén 90 cent... komt niet iedere dag voor. Spuitbus met haarlak, waar mee U een fijn, onzichtbaar haarnet over Uw kapsel aan brengt, dat geen stof achterlaat en Uw haar glanzend en soepel houdt. 27 oktober: Valksgebouw, 2i en dia-avond. Arcade, 20 uur: gadering. Sursum Corda: 20 uur: Wandelsport vereniging „De Trekvogels": vergade ring. 28 oktober: Wijkcentrum, 20 uur: Kon. Ned. Nataiur- historischevereniging: lezing. Musis Sacrum, 20 uur: Schied. Acc. Ver. K.D.O.: openbare concert-feestavond. Sursum Corda, 20 gadering. Wijkcentrum, 20 uui ulo: ouderavond. 29 oktober: Tivoli, 20.30 N.C.G.O.: - Willem de Zwjjger- Schied. Jazz Soc. „Guillaume": bijeenkomst. Sursum Corda, 20 uur: N.C.O.V.: districtsvergadering. Musis Sacrum, 20 uur: S.V.C.: feest avond. 30 oktober: :Vc8'd,f.'uur: R K- Instuif: dansavond. Stedelijk Museum: Tent van werken van Martine Anthoni, Ad Dekkers, Hans- Koetsier. Galerie Punt Vier: Tent. van werken van Harrie van Kruiningen t.m. (i nov. De Centrale kerker?ad der Ned. Herv. gemeente van Schiedam heelt besloten aan de cjassis té verzoeken een predi- kantsplaats te mogen opheffen, zulks om financiële redenen. De sterk gestegen kosten houden nl. geen gelijke tred met het verhogen der inkomsten. Het ligt in de bedoeling om na verkregen toestem ming, de wijken dan opnieuw m te delen. toonzalen aan de fabriek ELKE DAG Zi MEUBELEN KIJKEN ij tan 9-17.30 uur Extra kijkavond vrijdags van 7-10 uur ^zondags gesloten IJsselmondselaan I7S kenJ esloten m J vlak bij BrisnMiMrdbrug

De Havenloods | 1966 | | pagina 8