Vragen en antwoorden over gemeentelijke zaken BOUMA'N KEUR-MEUBELEN EXPOSITIE DAGELIJKS - Schiedamse amateurs speelden echt niet onverdienstelijk PUROL WASAUTOMAAT HUUR Damp0 bevrijdt ^ivuAG 10 NOVEMBER 1966. DA 1 J W gemeentebegroting 1967, heeft het colle ge van B. en W. van Schiedam nadere Informaties verstrekt. Hieraan ontlenen we de volgende gegevens; Het toekomstige profiel van de Lan ge Nieuwstraat en de Tuinlaan alsmede de verbetering aan de kop van de Plan tage zijn in een schetsontwerp opgeno men. Aangezien de uitvoering door de moeilijke financiële positie van de Ge meente voorlopig nog niet kari plaats Vinden, Is de uitwerking van het schets ontwerp mede rekening houdend met personeelsgebrek, voorlopig uitgesteld. Het scheppen van parkeerruimte is on derwerp van bespreking geweest in de verkeerscommissie. Het is niet eenvou dig om grote vrachtauto's van de nor male parkeerplaatsen te weren. Mis schien is het in de toekomst mogelijk deze auto's te verwijzen naar de wegen van het industrieterrein bewesten de Schie, die bij het huidige gebruik daar toe nog wel gelegenheid bieden. W oningverbetering DE plannen voor het verbeteren van de woningen van de complexen B en C van de Bouwvereniging Eendracht van respectievelijk 17 woningen aan de Nieuwe Maasstraat en aan de Voorn- sestraat en 2^ woningen aan de Huys- mansstraat zijn 14 juni 1966 ter goed keuring gezonden aan de Provinciale Directie van Zuid-Holland. De beschikkingen, waarhij de Minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening overeenkomstig het daarin ver melde medewerking toegezegd heeft en vergunning tot aanbesteding der werk zaamheden geeft zijn gedateerd 6 ok tober 1966. De directeur van de Gemeentelijke Woningdienst zal op korte termijn ad vies over deze beschikkingen uitbrengen. De plannen voor het verbeteren van de woningen van complex D (48 wonin gen aan de -Havendijk, Rijnstraat en Lekstraat) zijn bij brief d.d. 21 okto ber 1966 aan de Provinciale Directie in Zuid-Holland toegezonden. Van dit éomplex zijn 24 woningen ge legen aan de Rijnstraat hoek Lekstraat. Daar het racé van de waterkering nog 'niet bekend is en het mogelijk is, dat deze waterkering van invloed zal zijn op het al of niet voortbestaan van de woningen zullen aan dit gedeelte van complex D voorlopig geen hoge kosten ten laste worden gelegd. Ook voor de woningen van complex A \gelegen aan de Maasdijk, de Nieuw Ma- thenesserstraat en de Eendrachtstraat geldt hetzelfde als voor een gedeelte van de woningen van blok D. De ar chitect, die is ingeschakeld voor de re novatie van de onder nr. 107 bedoelde woningen-, bereidt een plan voor nood- zakelijk herstel van deze woningen voor. Geluidsmetingen en proeven hebben plaats gevonden in de trappehuizen: Burgemeester van Haarenlaan 496-510; Burgemeester van Haarenlaan 856-864; Burgemeester van Haarenlaan 1025-1029 en in 1 trappehuis van de Dura-Coignet- woningen. De conclusie van de metingen is, dat door het treffen van voorzieningen de geluidshinder aanzienlijk kan worden te ruggebracht. Deze voorzieningen moeten bestaan Uit; a. bekleden van de onderzijde van trap- bordessen met geperforeerde boardte gels; b. het vullen met zand van de holle trapleuningen. De totale kosten per trappehuis zou den dan bedragen plm. f 1200.-. De voorzieningen zouden moeten wor den getroffen in plm. 450 trappehuizen, zodat hiermede ongeveer f 540.000,- ge moeid zal zijn. Gelet op de sterk geste gen kosten van onderhoud kunnen deze kosten niet worden bestreden uit de post voor normaal onderhoud. De vraag of andere financiële middelen ter beschik king kunnen worden gesteld om deze geluidshinder te bestrijden, is in studie, maar reeds nu vast staat, dat voor de Een speciale Sinterklaasverkoop van vederlichte linnen week end- of vliegtuigkoffers... hoe U ze maar noemen wilt, uit de collectie van 12.90 voor nog géén zeven gulden. Schattige koffer» van waterdicht linnen, In leuke schotse ruiten, rondomlopende rits en slotje, ideaal voor weekends, voor sport of korte vacantlereizen... en zo licht als een veertje! waterdicht Zaterdagvoetbal tSS van RCL zou winnen lag -i de lijn der verwachtingen. Het werd maar liefst een overwinning van 5—0. HBSS moet nu uit tegen Oranje Wit en weer ligt er winst in het ver schiet. Bij PPSC zat het wat tegen, dat in de allerlaatste minuut Rljspord nog gelijk maakte 3—3. Vriend en vijand wa ren het er over eens, dat dit voor de thuisclub een verdiend doelpunt was. De uitslag gaf de verhouding wel weer. Za terdag komt Die Haghe op bezoek en met Lody Kalden een beetje op sdhot, moet de wedstrijd in winst omigezet kunnen worden. GTB, dat met 20 won van DOS, zal het tegen Sunlight niet gemak kelijk krijgen en de punten wel in Vlaar- dingen moeten laten. Voor GSS zien we tegen Groen Wit met geen mogelijkheid Sohiedamse winst. FABRIEKSSHOWROOMS T700R het amateurvoetbal was het zondag een beste dag. De meeste van de Schiedamse clubs wonnen hun Vrijdag en "zaterdag verkopen wij deze linnen weekendkoffers In blauwe en rodeschotse ruiten gegarandeerd waterdicht, Giin Ul. of schrift. gegeven, met als organist Feike Asma. uitvoering van deze werkzaamheden een spreiding over verscheidene jaren nood zakelijk zal zijn. Sculpturen beeldhouwwerk. Er zou in de omgeving van de Pro- veniersorug en de -oraiiuersweg praats zijn voor een dusdanig werk. Of een en ander financieel realiseerbaar is, zal moeten blijken. Verder is t.a.v. de versiering van open bare gebouwen een voorstel in bewer king voor de: g.l.o.-sohool, gymnastiek zaal en kleuterschool voor openbaar on derwijs aan de Peter van Annooylaan (dienst Gemeentewerken); g.Lo. school met kleuterschool aan de Ed. van Bei- nttmlaan (bestuur voor R.K. onderwijs en bestuur voor Prot. dhr. onderwijs). W oningwetwoningen Tn dit raadsbesluit van 25 juli 1966 is In principe besloten tot de bouw van 665 woningwetwoningen; Het ligt in het voornemen deze uit sluitend te realiseren in type A, waar bij zoveel mogelijk gestreefd wordt naar het maximaal toelaatbare van de „Voor schriften en Wenken". Bouw van woningwetwoningen in type B acht het Ccftlege, gelet op de daar uit resulterende huuruitkomsten voorals nog niet verantwoord. Deze huuruitkom sten zijn op de eerste plaats het ge volg van de hogere stichtingskosten van dit type woningen, doch zijn tevens te wijten aan de ministeriële voorschrif ten krachtens welke de stortingen in het 5 pet-fonds (A-woningen 7 pet) geheel ten laste van de huurder komen ter wijl de bijdrage van het Rijk 65 pet. van de bijdrage voor woningwetwonin gen type A bedraagt; tevens zal in de exploitatie van deze woningen rekening moeten worden gehouden met een ho ger bedrag voor onderhoud. Samenwerking Wie het „mini-postkantoortje" van Kethel kent, en uiteraard zijn dat vrij wel alle inwoners van Kethel, kan zich welhaast niet voorstellen dat dit zich snel uitbreidend stadsdeel van Schie dam thans de beschikking heeft verkre- jen over een postkantoor, waarin men niet op straat behoeft te wachten totdat een klant is geholpen. Vele jaren zijn door het nauwe loketje de zaken gedaan en had de kantoorhou der de benauwde „beschikking" over enkele vierkante meters ruimte, welke in feite niet eens aan „de klanten" was toebedeeld. Nu is aan de Biestraat 2, in het nieuwe wijk van Kethel, een nieuw postkantoor verrezen, waar over een ruimte wordt beschikt, welke in dit verband welhaast onwezenlijk lijkt Er zijn diverse moderne loketten, zo dat men niet meer door een „poortje" naar de ambtenaar behoeft te loeren bij het afhandelen der zaken De verlichting is aangepast, een goede hal voor wachtend publiek. Voor het personeel is er een mogelijkheid om gemakkelijker te werken kortom, hier is voor de bewoners van Kethel en de PTT een zeer belangrijke verbetering verkregen, waarvan vanaf heden gebruik kan worden gemaakt. Want woensdagmiddag is dit nieuwe kantoor officieel geopend en begrijpe lijkerwijs zijn heel wat dankbate woor den gesproken! Geen groter cadeau dan juisw datgene dac men nooit had verwacht. En daarom .met de Sint zo'n volautomatische 4-kleuren ballpoint blauw, rood, grotn en zwart schrijvend. In onze Schrijfwaren afdeling koopt U zo'n 4-kleuren ball point, ideaal voor kantoor en voor de school, voor de helft van de normale prijs voor nog géén twee gulden. verent"0 4 kleuren ballpoint Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze volautomatische 4-kleu ren ballpoints, blauw, rood, groen en zw schrijvend RUWE HANDEN in wedstrijden, wa* van het betaalde r bal beslist niet gezegd kan worden. Her- i mes en SW verloren beide hun wed- strijden en voor zondag zit er voor de betaalde sector weer niet veel winstkans in. Het zou tenminste een verrassing van de eerste orde zijn, indien SW met winst bij koploper NEC vandaan zou ko men. Hermes ontvangt thuis Veendam en daar moet gezien de stand op de ranglijst niet veel perspectief in zitten voor de Schiedammers. De reserves van beide clubs deden het 'beter. SW zag kans Sparta in eigen huis een gelijkspel af te dwingen en Hermes won met flinke cijfers 4—1 van Fortuna VI. Voor zaterdag staat op het program ma SW—©WS en zondag om 10.30 uur treden de resefrves van Hermes aan te gen die van HDO. De jeugd van SW trekt naar die van Fortuna 54 en Her mes ontvangt Limburgia. Onze hoogst spelende ging DHS, doet het uitstekend zondag j.l. van Spartaan 20. Toch zullen de geel zwarten op moeten passen, want die overwinning op een zwaar gehandi capt Spartaan, vier invallers en bijna de ■gehele wedstrijd spelend met een gebles seerde speler, die geen bal aanraakte, was er één zonder glans. Zondag komt Emma op bezoek en gezien de stand van beide partijen op de, ranglijst, moet dat voor Cor Gudde en zijn mannen weer een overwinning kunnen worden. Excelsior 20 laat het er een beetje bij liggen. Het speelt goed voetbal, maar j het maken van doelpunten schijnt bij de het-op bezoek gekomen Velo. De votgen- t de wedstrijd gaat op Thurlede tegen r koploper Delft en wellicht schieten de Schiedammers nu eens uit hun slof en zorgen voor een verrassende over winning. Martiniit is, hoewel de over winning tegen RDM zeer gelukkig tot stand kwam, in opmars en wellicht lukt het de rood witten op eigen terrein Hekelingen te verslaan. SVDPW, ook de laatste wedstrijden beter voor de dag komend, zondag werd gewonnen van Voorwaarts met 20, moet naar Geer vliet en kan bij PFC vandaan komen met de beide punten. In de afdeling lopen de prestaties vas Ursus in het oog. De Ursianen hebben zelfs in hun afdeling de leiding geno men al heeft nummer twee, Bolnes, dan een wedstrijd minder gespeeld. Ursus moet die voorsprong van twee punten voorlopig kunnen behouden. Het zal er hard voor moeten werken, maar daar zal het niet aan ontbreken. De volgende tegenstander is USC, dat onderaan staat Indien Ursus de tegenstander niet onder schat. moet het de twee punten mee naar huis kunnen brengen, vooral als Henk Verweij, topscorer uit Schiedam er een ibeetje zin in heeft. Demos ontvangt DESV en voor Demos zoek der gemeentebegroting 1967 gesteld, delen B. en W. van Schiedam het vol gende mede: „De overdenking of het economisch zin zou hebben om het gasdistributie- bedrijf te combineren met dat van een andere gemeente heeft tot op heden niet tot een positief resultaat kunnen lelden. Dit probleem moet n.l. in een ruimer kader worden bezien, omdat hierbij ook de distributiebedrijven van water en elektriciteit zouden moeten worden be trokken. Bij het loskoppelen van het 'gasbedrijf van de Schiedamse Technische Bedrij ven zouden wij de voordelen verliezen, die thans worden bereikt door de ge combineerde beherende, technische en administratieve werkzaamheden ten be hoeve van de drie bedrijven. Wij verwachten tegenover deze voor delen. die dan verloren zouden gaan, niet zodanige voordelen uit een combi natie met het gasdistributiebedrijf van een andere gemeente omdat er ter plaat se toch een zodanige technische outilla ge aan materiaal en personeel zou moe ten worden gehandhaafd, dat hieruit geen noemenswaardige besparing zou zijn te bereiken en anderszins de bespa ring, uit hoofde van een administratie ve combinatie van twee gasdistributie- bedrijven niet hoger zal zijn dan het te verwachten verlies door het verbreken van de huidige administratieve combi natie van de drie bedrijven. De discussie in de G.G.Z.H. over dit onderwerp «pitst zioh toe op een toe voeging van de z.g. „witte gebieden", dw.z. de gebieden, die thans nog niet over leidinggas beschikken, aan be staande bedrijven. De combinatie in reeds bestaande bedrijven komt daarbij niet aan de orde, omdat de bedrijven -in de G.G.Z.H. boven het niveau liggen van bet normale bedrijf dat als stan- daardbedrijf in de calculaties van de G.G.Z.H. wordt aangegeven, namelijk van 20.000 aansluitingen. Wordt het probleem in een ruimer ka der gesteld aan moet worden opgemerkt dat bij combinatie met Rotterdam er een scheiding zou ontstaan tussen het Waterbedrijf enerzijds en het Gas- en Elektriciteitsbedrijf anderzijds, omdat in Rotterdam deze scheiding bestaat. Hier bij komt dan nog de complicatie van het waterleveringscontract met Rotterdam, die ook zou spelen bij de combinatie van de drie bedrijven met die van Vlaar- dingen. Al met al zien wij nog geen directe economische voordelen in de beperkte combinatie van alleen de gasdistributie- bedrijven noch in een combinatie van de drie respectievelijke bedrijven. Hierbij is nog geheel buiten beschouwing geble ven of Rotterdam of Vlaardingen bereid zouden zijn tot een dergelijke combina tie. De deelnemende gemeenten zouden dan een deel van hun directe zeggen schap over de drie bedrijven moeten af staan, die voorzien in dagelijkse levens behoeften van hun inwoners en voordat men hiertoe bereid is moet duidelijk vaststaan, dat hier belangrijke econo mische voordeler, tegenover staan. Dit laatste is in de huidige omstandigheden niet te verwachten. n W inkeldief stallen Naar aanleiding van uw artikel: „Maakt de gelegenheid de winkeldieveg ge" in de „Havenloods" van donderdag 3 nov. j.l. wil ik graag het volgende op merken. Wij hebben zelf 1 jaar geleden een studie gemaakt van het verschijnsel „Winkeldiefstallen". Het bleek ons hier bij dat in verhouding meer kinderen zich aan winkeldiefstal schuldig maken dan vrouwen: en wel om verschillende redenen nl. 1. Het stelen omdat ze het zelf niet kunnen kopen; 2. het stelen om dat ze het geld er niet voor willen uitge ven; 3. Het stelen gewoon uit sport; 4. en wat het meeste voorkomt kleptomanie. waar punt 3 eigenlijk min of meer onder valt. Deze diefstallen kunnen niet voorko men worden, wel kan men bepaalde maatregelen nemen om winkeldiefstallen te bemoeilijken. Deze zijn: 1. De vitrines waar de duurzame gebruiksvoorwerpen uitgestald liggen beter te beschermen door een verticale glasplaat te plaatsen, hierbij bedoelen wij gebruiksvoorwerpen, die de kiant niet in handen hoeft te komen wat betreft kwaliteit, b.v. horloges, le vensmiddelen. Van levensmiddelen we ten de kopers precies wat het bevat en wat het is, dat hoeft dus niet in handen te worden genomen. Horloges zijn ge bruiksvoorwerpen waar de verkoopster genoeg tijd heeft om de klant van advies te dienen, dit is dus. niet het geval bij andere artikelen, zoals sokken, speel goed, boeken enz., daar dit artikelen zijn die a la minute worden verkocht, dus waar de verkoopster door gebrek aan tijd geen of weinig advies kan ge- In zaken wafer nog geen controleurs aanwezig zijn, controleurs te plaatsen, b.v. alleen op drukke dagen en zaterda gen, daar dit dagen zijn waarop het meeste wordt gestolen, daar niemand van het personeel dan de tijd heeft om het publiek in de gaten te houden, waar de winkeldieve(n)egges een dankbaar ge bruik van maken. December is de drukste tijd van het jaar. Het is bewezen dat in deze maand het meest wordt gestolen. Zoals waren huizen waar geen controle aanwezig is, zou men op deze drukke dagen 1 of meer controleurs kunnen aanstellen (al naar gelang de grootte van de zaak). Maar de meeste warenhuizen voelen daar niets of weinig voor, vanwege de financiën die zij voor deze mensen moe ten uittrekken, maar zij vergeten dat deze mensen in de meeste gevallen hun onmisbaarheid tonen door de gestolen goederen die door hun toedoen weer te ruggebracht worden. Ook is het een be wezen feit, dat in warenhuizen waar con trole aanwezig is en waar de controle van het publiek is, in verhouding de winkeldiefstal afneemt en veel minder wordt gestolen, dan in warenhuizen waar controle ontbreekt. In die warenhuizen neemt winkeldiefstal n.m. toe, daar de winkeldieve(n)egges zich in onbescherm de warenhuizen beter thuisvoelen dan in beschermde warenhuizen. Een zeer belangrijk punt is ook: „Wat te doen met de mensen die op winkel diefstal Worden betrapt: Mijn opvatting is: een warenhuiscontroleur moet ook sociaal-voelend zijn. Hiermee bedoel ik het volgende: Wanneer iemand betrapt wordt op winkeldiefstal, nooit direct de politie hiervan in kennis stellen. Ik wil dit graag met enkele voorbeelden duide lijk maken: Een oude man wordt betrapt op dief stal van een pijp van f6. Deze oude heeft nog 'nooit iets gestolen, hij de geval met die Amsterdamse kraan drijver in uw artikel van verleden week. Moeten zulke mensen aan de politie wor den afgegeven, wat hun een blanco straflijst kost om dan nog maar niet te spreken, wat zijn familieleden en vrien den en kennissen zullen zeggen. Welk merk? Welk type? Welke prijs? Vraag de volledige brochure vai tile wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden tan: Consumenten voorlichtings bureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht. geldt hetzelfde als voor Ursus. De tegen stander die laag genoteerd staat, niet onderschatten. We rekenen op twee pun ten voor Demos. Schiedam is wat van slag af. Nu werd verloren van RKWIK en dat was beslist niet nodig geweest. Wellicht moet de ploeg moreel sterker gemaakt worden, want dat is de zwakke stee bij Schiedam. Zondag krijgt het de kans beide punten binnen te halen, als hekkesluiter Dindua op bezoek komt. Bij SFC kwam de zege zondag zeer moeilijk tot stand. Er bleek geen afwerker in- ds voorhoede te schuilen en het zal tegen Crooswiijk beter moeten gaan, anders zien we daar geen winst in voor SFC. In de tweede klasse schijnt Schiedam se Boys de goede formatie gevonden te hebben. Trainer Cabor Kossick is lang zaam maar zeker aan het bouwen met jonge spelers en zondag j.l. had hij ein delijk succes met zijn ionge ploeg. Het won met 5—1 van Boezemkwartier en daarom durven wij de Boys voor zondag een overwinning te geven in de uitwed strijd tegen Smeetsland. WF staat aan de top van 2 B en is aan zijn stand ver plicht het bezoekende VND de beide punten te ontfutselen. DRZ tenslotte ont vangt DOS en ook daar zit Schiedamse winst in. ^WurliTzer ri|zen met recht zondereerste storting Demonstraties Van de modellen 1967 te Rotterdan dagelijks van 104 uur dooi on?- zij dit vergrijp vernemen. Ik vind dat m deze gevallen de controleurs of de be drijfsleiding best de hand over het hart kunnen strijken en zulke mensen met een waarschuwing naar huis kunnen laten gaan. Dit heeft in de meeste gevallen meer effect dan de politie daar in te mengen. Een dame wordt betrapt met 2 tassen gestolen voorwerpen. Met deze dame moet de politie er worden bij betrokken, daar dit gevallen zijn. waarbij bij huis zoeking meestal veel meer goederen te voorschijn komen, ook van andere wa renhuizen. Een jongen van 14 jaar wordt be trapt op het stelen van een grammofoon plaat. Deze jongen is een zoon van een rijke fabrikant. Hij heeft zelf geld ge noeg om deze plaat te kopen, maar weer de bekende verleiding. Wanneer de poli- tie hierbij betrokken wordt, kost hem dit op de eerste plaats een blanco strafregis ter, vaak ook zijn toekomst, terwijl zijn ouders ook enorme schade hiervan on dervinden. Met zoiets stel ik voor met een waarschuwing, wanneer hij daarna weer betrapt wordt, kan de politie er al tijd nog wel bij betrokken worden. Met deze 3 punten die ik hier net ge noemd heb, bedoel ik het volgende: 1. Wanneer iemand bij het verlaten van een zaak aangehouden wordt op het ste len van één artikel is het 99 van de 100 pet dat dit de eerste diefstal van die persoon is in warenhuizen. Men kan dit ook zien aan de manier hoe het gestolen wordt: een beginneling is altijd zenuw achtig en gedraagt zich daar ook naar. B.v. het voorwerp bekijken, steeds om kijken of ze hein niet zien. dan weggaan zich bedenken en weer terugkomen en dan het vergrijp zo onhandig als het maar enigszins kan, direct daarna loopt hij naar de uitgang om maar zo vlug mogelijk weg te wezen. Dit zijn beginne lingen, waarbij een waarschuwing de schrik er wel voorgoed inzit. 2. Een geroutineerd iemand stopt zon der blikken of blozen zijn of haar tas vol en loopt dan doodkalm naar de uitgang. Wanneer die persoon echter gegrepen wordt is het noodzakelijk de politie hier in te mengen, zonder rekening te hou den met omstandigheden. Van deze men sen is het 100 pet zeker, dat zij méér gestolen hebben, dat bewijst nl. de rou tine. terwijl bij huiszoeking meestal veel meer goederen gevonden worden, ook ook van andere zaken. Degenen die meestal in warenhuizen gegrepen worden zijn de mensen die voor het eerst gestolen hebben, dus die door hun handelswijze de aandacht op zich laten vestigen, terwijl er maar af en toe een geroutineerde dief (egge) wordt aangehouden. Voor degenen die echter voor het eerst gestolen hebben, is het zeker de moeite waard deze voor één keer met een waarschuwing te laten gaan. met de belofte wanneer zoiets nog een keer voorvalt, direct de politie wordt gebeld. Ten overvloede vermeld ik er nog bij dat zo'n controle vooral op zaterdagen en andere drukke dagen noodzakelijk is. Daar wij ons op dit gebied gespeciali seerd hebben, raad ik de warenhuizen en andere winkels aan wanneer zij voor, controle belangstelling hebben, eens con tact met ons op te nemen voor inlich tingen of prijsopgave, terwijl wij op ver. zoek gaarne langskomen. Voor eventuele kritiek houden wij ons gaarne aanbevo- PIANO's Prijzen vanaf 67J met recht van koop E! m v.a. ap.mnd. zonder eerste storting Letwel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO. HAR- MONJUM of ELECTRON ISCH len. Part. Recherchebureau, „Secret" Dir. G. J. Pompe, Postbus 282, Schiedam. Commissie stelt vragen over burgemeester en politie „Is de burgemeester bereid, indien daartoe aanleiding Destaat, verantwoor ding af te leggen over zijn politiebe leid?", zo luidt een vraag uit de Be grotingscommissie van Schiedam. Hierop antwoordt ae burgemeester: „Volgens art. 3 van de Politiewet be rust de algemene leiding, de organisatie en het beheer van de gemeentepolitie bij de burgemeester. Bij stoorn'; van de openbare orde is de burgemeester bevoegd alle nodige bevelen te geven (art. 219 der Gemeentewet). De Com missaris der Koningin ziet toe oi de politie haar taak met betrekking tot de openbare orde naar behoren vervult (art. 51 der Politiewet). De kosten ter zake van de gemeente-politie zijn ver plichte uitgaven van de gemeente (art. 9 der Politiewet). Hoe de burgemeester over bovenge schetst systeem persoonlijk ook moge denken, hij is gehouden om, ook in dit opzicht, de bepalingen van genoemde wetten na te leven. Dat neemt niet weg dat hij bereid is op event.'ele vragen, in te gaan en, met inachtneming van^ de grenzen gesteld door de openbare' veiligheid, zijn beleid in alle openheid; met de gemeenteraad te bespreken". C. Schouten verlaat Schiedamse havendienst De heer C. Schouten neemt afscheidt van de Gemeentelijke Havendienst van Schiedam, na plm. 35 jaar. laatstelijk als' sluiswachter le klasse. De havenmeester, sprak de scheidende functionaris in gezelschap van zijn echtgenote toe, waarna hem namens het personeel van de Havendienst een cadeau werd aange boden. Voor mevrouw Schouten waren er bloemen. Daarna bleef het gezelschap' nog enige tijd gezellig bijeen. 0 De vereniging voor ziekenverpleging Ziekenzorg te Schiedam, is bezig met ontwerpen van plannen voor de kerst- feestviering. Deze zal plaats vinden dinsdag 20 dec. in gebouw Arcade, waar bij de bejaarden aanwezig zullen zijn.» neus, keel.borst van vastzittend slflm.

De Havenloods | 1966 | | pagina 18