yw EPSB w Skisport krijgt steeds meer aktieve beoeft enaars Sportgrabbelton ORGELS SINKAL Schiedams basketbalteam tweede wedstrijd won DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966. de Skivereniging het komende seizoen *MK J JET zal niet lang meer duren of duizenden landgenoten trekken de grens c op zoek naar de witte zonnige sneeuwhellingen in Oostenrijk, Zwitserland en Italië. Er zijn er natuurlijk bij, die het avontuur voor het eerst gaan beleven. Anderen en dat zijn de meesten gaan het avontuur van vorige seizoenen prolon geren. Zij zijn „in" voor de wintersportvakantie in de sneeuw en de stilte. Zij zijn het die het genot van het suizend naar beneden glijden op de lange latten al kennen. Maar ook zij weten, wat die nieuweling de eerste dagen in de winter sportcentra door zal gaan maken. Die ervaren skiërs weten dat de nieuwkomer 's avonds na een dag van oefenen niets anders wil. dan de moede ledematen uitstrekken op een bed. Voor hun is er geen gezellige gebabbel aan een bar of een dansje. Dat is voor de i skiër die minder of in het geheel niet geplaagd wordt door spierpijn en J:~ ~~n vermoeidheid niet meer op of neer kunnen. ledematen die v steld, dat dagelijks gedurende de gehele dag de wintersport en in het bijzonder de skisport kan worden beoefend. Om misverstanden te voorkomen, er zal geen sprake zijn van een geza menlijke wintersportvakantie. Bij een sneeuwklas wordt eenvoudig gedurende de schooltijd een klas in zijn geheel ge transporteerd naar een wintersportplaats waar het normale onderwijsprogramma onverkort wordt voortgezet. Het ocg ge- Toch zal ook die meer ervaren skiër de eerste dagen last van zijn onwillende spieren hebben. Daar is echter wat op gevonden. Ski-enthousiasten, die vanaf de eerste dag van hun wintervakantie zonder ge kwelde spieren willen genieten, bereiden zich enkele maanden voor het seizoen begint, daarop voor. Elke week beste den zij minsten een uur aan gerichte gymnastiek, gericht op de kwellingen die de spieren van een skiër de eerste dagen te verwerken zullen krijgen. In Schiedam traint de kring Rijnmond van de Nederlandse Ski Vereniging, on der leiding van de heer W. van Zutphen uit Rotterdam. De heer Van Zutphen is een man. die al heel lang zijn winterva- kanties op de lange latten doorbrengt en geheel pro deo de spieren van leden en niet leden van de Nederlandse Ski Ver eniging los maakt en in conditie brengt voor het naderende seizoen. Wij zijn eens gaan kijken in het gym nastieklokaal van de Willem de Zwijger Ulo II, in de Van Leeuwenlaan. Een ge zellig clubje dames en heren, van jong tot oud waren daar een uur intensief be zig en zouden een voorbeeld kunnen zijn voor menig voetballer. Geen moment werd hen rust gegund. Met een grapje en een kwinkslag daar, weet de heer Van Zutphen z jn pupillen te animeren. Zon der dwang, wie een oefening niet wil ging in de herfstvakanties verschillende jeugd-skicupsuseen. De reissommen, om vatten ligwagenplaatsen in een normale D-trein. Verzorging onderweg en ter plaatse, ongevallen en WA-verzekering, feestavonden en natuurlijk de skilessen. Alle handige huisvaders .die het tegenwoordig „zelf doen" of veel knutselen... verdienen voor al dat geknutsel toch Iets extra's met de Sint! Een grote partij dopsleutels, bestaande uit 21 doppen, vari ërend van 5,5 tot en met 23 mm, 1 kleine - 1 grote ratelgreep, 1 kleine -1 grote haakse greep, 1 kniestuk met geel transparant plastic handvat, 3 stuks verloop aanzetstukken, 1 bougiesleutel met stift van. 22 mm, dit alles voor nog géén acht gulder doen zou dat ook niet hoeven, wordt de op skiën gerichte stof doorgenomen en er is niemand die langs de kant blijft staan. De geoefende skiërs zijn er direct uit te halen. Het gaat hun allemaal wat vlotter en soepeler af, maar zij doen mee evenals de personen, die dit sei zoen voor het eerst naar de wintersport zullen gaan. Mevrouw J. Hoek-Weber een ijverige TV AAST het beoefenen propagandiste voor de skisport in het al- als gerioegeliike winti gemeen en voor de Nederlandse Ski Vereniging in het bijzonder, vertelde ons dat dit het derde seizoen is dat de ski- gymnastiek in Schiedam wordt gehou den. Daarvoor gebeurde dit in Vlaardin- gen. Een deelnemer van het eerste uur is" dr. B. H. Wormgoor uit Vlaardingen, samen met zijn echtgenote. Dit jaar neemt voor het eerst ook hun zoon deel aan de gymnastieklessen. De kring Rijn mond beslaat het hele agglomoratiege- bied Rotterdam, met uitzondering van de stad Rotterdam, dat een eigen af deling is. De kring heeft 142 leden en mevrouw Hoek vindt het jammer dat nog maar zo weinig gebruik maken van de gymnastieklessen van de heer Van Zutphen. Zij vindt de lessen geweldig en zou ze niet meer willen missen. Mevrouw Hoek spreekt met kennis van zaken, want al noemt zij zich maar een middel matig skister, dit seizoen gaat zij voor de tiende keer naar de wintersport. „Jammer is ook", aldus mevrouw Hoek, ,,dat nog tal van landgenoten naar de wintersport gaan zonder te weten dat er een Nederlandse Ski Vereniging be- A bemoeienissen die de vereni- staat ging genomen heeft ter bevordering van het skipeil bij de jeugd, heeft verle den jaar bewezen niet voor niets te zijn geweest. Toen immers werd Wedstrijdsport -- skisport als gerioegelijke winterse vrijetijdsbe- ling, is er de wedstrijdsport De NSkiV organiseert op 3 januari in Neu- stift, Oostenrijks Tirol, de Nederlandse jeugdskikampioenschappen voor jongens en meisjes van M-18 jaar. De welbeken de heer J. Boon'' zal daar als technisch leider fungeren Ook de nationale kampioenschappen voor senioren zullen in Neustift plaats vinden. Deze staan open voor leden van de NSkiV welke de Nederlandse natio naliteit bezitten en over voldoende ski capaciteiten beschikken. De kampioen schappen bestaan uit: slalom, reuzensla lom en afdaling. In tegenstelling hier mede zijn de kampioenschappen der ia- ge landen, die in de eerste plaats een Succes Het lidmaatschap van de N. Ski V. biedt zo enorm veel voordelen en is be slist niet duur. De vereniging heeft een jarenlange ervaring, zij werd opgericht in 1927 en is een deskundige- en dienst verlenende organisatie in de ruimste zin. De vereniging biedt zijn leden o.a. ski- gymnastiek, verenigingsavonden, jeugd- skireizen. training voor wedstrijdskiërs, reductie in binnen- en buitenland het verenigingsblad, uitlenen van boeken, kaarten en gidsen, de organisatie van de jaarlijkse nationale- en jeugdkampioen schappen en nog veel meer. Lid van de N. Ski V. betekent vooral een verhoging van het skigenot. Het lid worden is een verstandige daad bij de voorbereidingen voor het skiseizoen om zonder zorgen de skisport te beoefenen. De zorg van de vereniging strekt zich uit tot de heel jonge en de niet meer zo Jonge beoefenaren van de skisport. Skisport in 99 eerst door een Nederlandse ploeg het kampioenschap van de lage landen ge wonnen en ging de ploeg van Engeland eens niet met de Churchill-cup naar huis: Al met al staat de Nederlandse Ski Vereniging op de bres voor de skisport en doet alles om het skigenot van de leden te verhogen. De skigymnastiek is een van de vele aspecten uit het pro gramma van de vereniging die volgend jaar veertig jaar bestaat en alleen daar door het bestaanrecht heeft geleverd. Mevrouw J. Hoek-Weber, Laan van Spaland 21, telefoon 268051 is gaarne be reid een ieder adspirant skiër inlichtin gen te geven over haar favoriete sport. Vraag uw drogist naar da Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze gereedschap afdeling deze zeer uitgebreide dop- sleutelsets, 30-dellg met metalen genoten de weg naar de skioorden, per trein, auto of vliegtuig. Skiweekein- den nemen in populariteit toe. De ski sport is helemaal „in" en misschien wel terecht. Vakantiegangers die eenmaal de skisport hebben beleefd zijn daarvoor gewonnen en laten daarvoor hun zomer vakantie varen om 's winters de bergen in te trekken. In de wedijver tussen de wintersport en de zomervakantie krijgt de eerste steeds grotere aanhang. De juiste cijfers van het aantal wintersport- gangers is niet bekend. Het moeten vele tienduizenden zijn die elk seizoen de win tersportcentra bezoeken om de gezonde wintersport te beoefenen. Verstandige mensen treffen goede voorbereidingen om zoveel mogelijk te genieten en teleurstellingen te voorko men. Het beschikbare geld voor een win tersportvakantie en de skisport moet nu eenmaal zo goed mogelijk worden be steed en daarom vindt mevrouw Hoek het zo belangrijk lid te zijn of te worden van de Nederlandse Ski Vereniging. Sneeuwklassen het skiën v de jeugd aktief bezig. Zo is een com missie ingesteld onder voorzitterschap van mevrouw mr. H. A. van Hinlopen Lobberton-Hoogendijk tot voorbereiding van uitzending van sneeuwklassen. Deze worden gevormd door de hoogste klassen van de lagere school die gedurende vier weken in hun geheel en met hun eigen onderwijzers in een wintersportplaats verblijven en waarbij de dagindeling en het programma zodanig worden vastge- produkten-serie voor moderne toilet verzorging Worden Juliana- spelers niet gewaardeerd De heer Bremer, de secretaris van de volleybalvereniging Julia na neemt in het laatst verschenen clubblad geen blad voor de mond. als het de samenstellingen van verschillende selectieteams onder de loep neemt. Uit dat clubblad ontlenen wij het volgende: Na broer Cees is thans Peter de Munnik uitverkoren voor de se lectie van het Ned. Jeugdteam. met welke verkiezing wij hem van/ harte gelukwensen. Hoewel deze selectiegroep zeer uitgebreid is, vertrouwen wij er niettemin op dat Peter zich met succes zal we ten te handhaven. De weg naar de uiteindelijke verkiezing is bijzon der moeilijk, maar wij kennen Peter als een eerzuchtige jonge man (in de goede betekenisen hij kan zich gesterkt voelen door de welgemeende wensen van alle leden De selectie van het Rotterdamse team blijft zoals gewoonlijk een droevige zaak. Door het Bestuur waren voor deze selectie voorge dragen: Peter Soeters. Jaap Keij- zer. Gebr. de Munnik en A. H. Visser en gezien de recente ver richtingen van ons le team als mede de vlaats van dit team in de hoofdklasse, sterkte het onze me ning. dat beslist wel enige spe lers voor het R'dams team in aan merking zouden komen. Wel. het w er maar 1 geworden, nl. Cees de Munnik en hoewel wij hem na tuurlijk zouden moeten feliciteren met deze verkiezing, stemt het ons bijzonder bitter, waarom bv Peter Soeters nu eens geen kans heeft gekregen zijn goede vorm ri aar te maken. Ook Jaap Keijzer blijft toch altijd nog een geduchte kracht in zo'n team. Als U dan hoort wie er o.a. in deze selectie zijn terechtgekomen, geloof ik te moeten constateren, dat de T.C. R dam niet zo best meer voor haar taak is berekend. Naast 6 spe lers van Libanon l speler uit ZVC en 2 spelers uit SVC/AC (Hl!!!) Hopelijk zal het recht ook eens bij de T.C. R'dam zegevieren. Dit alles lijkt wat op discrimina tie en al zou de heer Bremer een clubchauvinist zijn. wat beslist niet waar is, dan is het een en ander toch wel het overdenken waard. Zijn de successen van Ju liana dan gekomen met maar zeer middelmatige spelers? Wij nemen aan van niet. lartinit gaat heel streng optreden tegen z.g. voetbalvlegels. Het is met de trai ner, de heer Van Beek, bezig de leden meer begrip bij te brengen voor de heren scheidsrechters. Zij willen beslist niet dat de scheidsrechters, die ook voor hun plezier in de wel lopen, zich hoeven te ergeren aan op- of aanmerkin gen uit de mond van ee n speler van Martinlt. Het bestuur zal dan ook streng optreden tegen voetballers, die praten, schelden en schreeuwen tegen de arbiter. Wij vinden het een uitstekend voorbeeld, alleen jammer dat dit nodig is. 9 Verleden week werd bij de voetbal vereniging Schiedam vergaderd. Het was de algemene ledenvergadering, die taj van leden naar het clubgebouw deed gaan. Voorzitter Jo van der Touw presi. deerde op zijn bekende, soepele maar toch dwingende manier deze vergadering die een bijzonder vlot verloop had en waar geen schokkende feiten aan de orde waren, In de vakature van wijlen de heer Spruit werd voorzien, doordat de heer P. v.d. Nagel tot 2e penningmees ter werd benoemd en het nieuwe be stuurslid de heer C. R. de Graaf com missaris van materiaal werd. In zijn openingswoord memoreerde de voorzit ter dat Schiedam met zijn groot leden tal, er kunnen tien elftallen op de been gebracht worden, tot de grootste vereni ging van de afdeling Rotterdam van de KNVB hoort. De heer Van der Touw verheelde niet dat door de grote leden, aanwas, het commissiewerk steeds zwaarder zal worden. Hij prees zich en de club echter gelukkig, dat men bij Schiedam kan beschikken over een uit veertig personen bestaand kader. De voorzitter kon dan ook met vertrouwen het nieuwe verenigingsjaar tegemoet zien. Voor de wandelaars onder de lezers, willen wij nog even wijzen op de tradi tionele Sint Nicolaas wandeltochten die de jubilerende wandelsportvereniging „De Trekvogels" ook dit jaar weer or ganiseert. Als speciale attractie, wegens het twintigajrig bestaan, zal er op za terdag j9 november in het starteebouw les over hun belevenissen bij het voet ballen. Dinsdag 15 i, /ember zal Brou wer met zijn collega's Roomer en W. Schalks voor de leden van de Rotter damse Sport Pers in de nieuwe perska mer van het stadion Feijenoord de pro blematiek van de arbitrage bespreken. Als hij met net zoveel flair spreekt als arbitreert, dan zal hij nog heel wat avondjes van huis zijn voor hij zijn loop baan beëindigt. Voor de leden van Excelsior 20 gaat de heer Leenderts een bijzondere service verlenen. Wie op zondagavond het resul taat van het eerste elftal wil weten en nieuwsgierig is naar de overige uitsla gen van wedstrijden gespeeld in de der de klasse B, kan tussen 19 en 22 uur de heer Leenderts opbellen, 153715. Genoem de heer heeft dan alle uitslagen en een bijgewerkte stand. Morgenavond zal in café restaurant Europoort een Teach in" worden ge houden, waar de liefhebbers van de ski- sport, of zij die van die sport iets méér willen weten welkom zijn. Het begint om zes uur met een borreltje Waarna een fonduemaaltijd plaats zal vinden. Een Oostenrijker zal een praatje hóu den over een ski-technisch onderwerp en ef,zal ,va1 alle» te leren zijn over de skisport. Er zullen inlichtingen gegeven worden over ski's, bindingen skigympas- tiek, wintersportplaatsen, enz. enz. De mogelijkheid tot het maken van 6en dansje zal zeker niet ontbreken. Ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan vierde de supportersvereniging van Hermes DVS feest. Op dit feest za terdag in Musis Sacrum deelde de voor zitter, de heer A. Wennes mee, dat alle leden binnen korte tijd zullen kunnen be schikken over een zilveren draaginsigne, voorstellend de God „Hermes". Heel wat getrouwen zullen zich met dit spefid- £Jtu,nne?l tooien, want al gaat het dan met de blauw witten niet zo best, de trouwe aanhang is er nog steeds en «at ook altijd wel blijven. ELECTRONISCHE aan worden aangewezen door het be stuur van de Nederlandse Ski Vereni- ging. service door eheel Nederland afstanden waarvoor ingeschreven kan worden op de wandeldagen 19 en 20 no vember zijn: 8, 12, 20 en 25 km. Iedere deelnemer die de mars uitgelopen heeft ontvangt een speciaal ontworpen, uit porceleinaarde samengestelde, wandel schoen. Verder zijn er nog groeps en ex tra-prijzen. Voor wandelaars de kan» om ook in de winter hun beste beentje voor te zetten. Uit de weekbrief van WF blijkt dat ook daar de ledenaanwas stijgende is. De competitie is al te ver gevorderd, om nog een elftal in te doen schrijven en dagrom heeft het bestuur gezocht naar een oplossing om de nieuwe leden toch te laten voetoallen. Op een elegante manier heeft man dat gevonden. Het vierde elftal zal elke week uit andere ge zichten bestaan, want de beschikbare spelers voor dit elftal, zullen bij toer beurt opgesteld worden. Men is nu een maal lid van een voetbalvereniging om te voetballen en daarom is dit de oplos sing. Ieder jaar is er voor de verschillende scheidsrechtersverenigingen die ons land telt, een spelregel wedstrijd. Nederland is daarvoor verdeeld in verschillende kringen en de winnaars van bepaalde kringen komen weer tegen elkaar uit, om zodoende tot een kampioen van Ne derland te komen. In de competitie, waarbij ook Schiedam.is ingedeeld, jko- men ook uit de scheidsrechtersverenigin gen Vlaardingen, Rotterdam, Gouda, Delft en Den Haag. Aan de SSV is opge dragen de wedstrijd tussen deze teams te organiseren. Deze zal plaatsvinden op 11 november, morgen dus. in gebouw Irene. De SSV verwacht een groot aan tal supporters van de verschillende ver- enigingen het hoopt dat ook de Schie- damse scheidsrechters niet in de steek worden gelaten. De wedstrijd begint om acht uur. Onze stadgenoot en scheidsrechter i:i de ere-divisie, Koen Brouwer gaat het pad op dat voor hem vele bekende scheidsrechters reeds zijn gegaan, Na- melljk het houden van lezingen en praat. verzorgt de Jan van Hoofstam weer St. Nicoiaasbezoeken Indien ook U Uw kinderen wilt verras sen met een ongeveer een half uur du rend bezoek van de Goedheilig Man, uiteraard vergezeld van Zwarte Piet, reserveert dan reeds nu telefonist^: doorlopend tel. m, 262713 of uitsluitend na 18 00 uur tel. nrs 263123 en 265577. Uw bijdrage (minimaal f7.50} steuntde Schiedamse Jeugdbeweging. SVC behaalde geen goede resultaten h»?%>teumÜ uu11 de Schiedamse Volley bal Club hebben het er ditmaal lelijk b.J laten zitten. Dames 1 verloor terecht van een sterkei en vooral aanvallend gevarieerde! spelend AMVJ. De set- standen 15—8 15—4 en 15—8 tonen het krachtsverschil wel aan. De overige da mesteams moesten evene< ns iet ondër- spit delven. Dames 2 verloor met 3—0 van een sterker ZVC 2. dames 3 vers foor met 3—0 van Spivo 1 en liet vier-J de dames-zestal werd met 3-1 dooó CVV I geklopt. Het eerste hèrenteam zorgde als eni ge voor de yolle winst.. Na een zeer. Spannende en enthousiaste strijd werd Syrena uit den Haag met 3—J geklopt. Setstanden 16—14. 15—10 en 15—12 He»' ren 2 «telde teleur. Na een te gemak-' kelljk gewonnen eerste set gingen de- Schiedammers wat te overmoedig spe-i len en schonken zodoende de drie laats-1 ste sets aan CVV 1, dat dus met 3— won. Heren 3 speelde 2—2 tegen Hou Stand 2, terwijl heren 4 met 3—1 werd' geklopt door AMVJ 4. Al met al geen beste resultaten die dringend om verbe-; tering vragen. In de landelijke overgangsklasse heeft de Schiedamse Basketballvereniging met haar eerste team ook de tweede competitiewedstrijd gewonnen. Opeigen terrein werd zaterdag het Haagse „Jum pers" in een felle strijd teruggewezen met 3649. De Hagenaars waren ai bij de aan vang kennelijk bevreesd voor het Schie damse spel, dat Jwentus al ln lange successenreeks omhoog heeft gebracht op de Basketball-sportladder. Want al direct begonnen zij met een fanatieke inzet. Een houding die zelfs leidde tot Stevige lichamelijke acties, waarbij de blauwwitten ook bij de armen werden gepakt. Maar Juventua ldet znch niet intimide ren. Weliswaar kwam de doelpuntenma- chine «troef op gang. Maar verdedi gend Uep het goed. De rebound was sterk mede doordat tweede-coach R, J. Skala naast van Woerkom ook Corde- mans opstelde. Daarmee waren de Schiedammers in lengte de baas. Jumpers bad echter in het begin een goed antwoord op het Juventus-break- spel. Toen gingen de blauwwitten ech ter over tot gevaarlijke set-up-aanval len, waaruit Van Woerkom (gekoeen voor de centrale training van het Ne derlandse team) kon doelpunten. De rust ging dan ook in met 18—27, Na de hervatting hebben de blauwwit- Een grote uitgave te doen? Finata helpt u snel aan contant geld door een persoonlijke lening Laag rentetarief - Geen aanvraag- of behandelingskosten-De restantschuld wordt bij overlijden kwijtgescholden. 20 bijkantoren in Nederland Inlichtingen bij FINATA N.V. Prinsengracht 749, Amsterdam; Tel. 020-67411 ten hun voorsprong geconsolideerd. Een hekseketel werd het toen Ju/entus vier minuten voor tijd op bal bezit ging spe len, maar zelfs bij deze tactiek nog meer afstand nam van zijn tegenstan der. De Haagse leiding zag echter van Jumpers veel door de vingers. Van Woerkom kwam niet veel tot aco- ren na de rust, maar de andere spe ler* hebben zeer verspreid dus voor de punten gezorgd. Topscorer: van Woerkom 20 (15--5). O-verige uitslagen: Heren- Juventus 2 -Juventut 3 40—16: BVHH 2—Juven tus 6 27—21. Dames: Juventus 2—BOB 2 4—43. Junioren jongens: Juventus a—BOB a 17-20. Junioren meisjes: Juventus a—Juven tus b 15-8. Hoe de duiven vlogen S.C.V. DE POSTDUIF Kampioenschap oude duiven eerste africhting (2 eerste geklokte). 1, A. Boes 14141 punten; 2. C. Anker- Toutijn 12264 punten; 3. C. den Tuin der 11917 punten. Kampioenschap Jonge duiven (2 eerst geklokte). 1. P. v. Os ic Grijp 5787 punten: 2. A Grijp Karreman 5830 punten: 3. H. Veltman 5620 pusten. Kampioenschap na-africhting oude en jonge duiven (2 eerst geklokte). De prijs van een werkelijk fraai overhemd, met perfecte pat- vorm, moderne boord en alle gemakken van niet strijken... ligt toch altijd'nog pm en bij de tien gulden... Daarom moet U morgen komen kijken, want dan verkopen wij twee toorten hemden, stuk voor stuk topkwaliteiten. Bel O Fast zelfstrijkende popeline, een magnifiek hemd, hagelwit en Tricot Enkalon In fijn streep- motlef... overhemden van een prachtkwalltelt, allen No Iron morgen voor één prijs, voor nog géén acht gulden. v.d. Kan 3397"punten. Generaal kampioenschap (2 eerst ge klokte duiven). 1, C. Anker-Toutijn 21204 punten; 2. W. v.d. Kant 188«8 punten; L. v.d. Mey 18701 punten; 4. H. v.d. Kant 18351 punten; - - - ten. Smits 18340 pun- tricot enkalon Generaal-kampioenschap (2 bovenste staatjes) 1. C. Anker-Toutijn 12283 punten: 2. I. v.d. Tyun 11369 punten; 3. P. Spar- 1a 10738 punten; 4. L. v.d. Mey 9746 PUNTEN: 5. A. Smits 9704 punten. Kampioensduif late africhting oude duiven H-64 853659 eigenaar A. in 't Veld. 10 prijzen en 4669 punten. Kampioenduif africhting jonge duiven H-66 747524 eigenaar: F. Kopenhagen. 6 prijzen en 2097 punten. Kampioensduii na- en africhting oude en jonge duiven: H-65 829490 eigenaar: C. Anker-Tou tijn. 5 prijzen en 1853 punten. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij over hemden,' de B.O.F. In wit en de Tricot Enkalon in streepjes motief, beide hemden In de maten 37 t/m 43, door elkaar

De Havenloods | 1966 | | pagina 4