41 Havenloodsreis voert de lezers naar Kopenhagen Monsterpuzzel S. Sluyter 40 bij Ver. jaar Touwfabriek m£98 V Gevonden-verloren Fiets uit de (re)bus DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966. Kopenhagen. Een vriendeliijke, gast- vr je staid, die ons Nederlanders ai di rect vertrouwd voorkomt. De hoofdstad van Den marken, die met z'n ongeveer één en een kwart miljoen inwoners onge veer een derde deel van de totale be volking hpisvest. De stad van de koop lieden, waar het prettig winkelen is in de gezellige winkelstraten. Op 25 en 26 november kunnen de Ha- venioods'ezers een bezoek brengen aan Kopenhagen. Met opzet is deze tijd ge kozen omdat Kopenhagen zicih dan al in kersttooi heeft gehuld, zodat de sfeer uit de sjróokjes van Andersen de be zoeker tegemoet komt. De reis naar Kopenhagen die wij in famenwerking met het Rotterdamse reis bureau „Bel Air" en het Deense reis bureau „Ambassador" hebben uitgestip peld, wordt niet zo maar een reisje. Dank zij onze relaties wordt het een bezoek met een programma dat uniek genoemd mag worden. Op de ochtend van de 25ste novem ber vertrekken we om acht uur van Zes- t'enhoven met het vliegtuig naar Kopen hagen. Aankomst omstreeks half tien. Op het vliegveld staan bussen gereed om de deelnemers mee te nemen voor een siglht-seeingtour door de stad. Deen se reisleidsters zullen in het Nederlands vertellen over de bezienswaardigheden van de stad. Vervolgens gaan we naar een tweetal kleine eerste klas hotels waar de reizi gers gelegenheid krijgen ziah wat op te knappen. Daarna gaat het naar het we reldberoemde restaurant „7 smaa hjem" (Zeven kleine huizen) waar een speci fiek Deehse lunch geserveerd zal wor den. Fijnproevers zijn er lyrisch over geworden. 's Middags is een ihder vrij te gaan en te staan waar hij wil. Winkelen, mu sea bezoeken of zo maar wandelen. Men kan echter ook een trip gaan maken naar het Zweedse Malmó, per draag vleugelboot. een sensationeel tochtje ,van een half uur met een snelheid van ongeveer 60 km per uur. Met de „nor male" veerpont terug waarop u ge legenheid hebt tot belastingvrije inkopen en u hebt een heerlijke belevenis ge had. 's Avonds gaan we naar het 40 km buiten Kopenhagen gelegen hotel „Kys- tens Perle" (Parel van de Ketst). In dit eveneens wereldberoemde hotel wacht u een grandioos dlfter-dansant met vele Deense specialiteiten. Tweede dag De volgende morgen kunnen belang stellende mee op bezoek naar de beken de Tubor; - brouwerij. De geïnteresseer den zullen rijkelijk kunnen proeven van het eindproduct. IDe culinaire mogelijk heden zijn daarmee nog niet uitgeput. Als lunch voor de tweede dag hebben we „smorrebrod" gekozen, een begrip in Denemarken, dat niet in het Neder lands is over te brengen. Uitgebreid is het zeker en zo'n lunch ife voldoende om ook een zeer hongerige maag de rest van de dag zoet te houden. Voor de liefhebbers volgt dan nog een busr't door Seeland, het eiland waarop Kopenhagen ligt. Direct daaropvolgend brengt de bus ons naar het vliegveld.' Het is de bedoeling dat we zaterdagvond omstreeks acht uur weer in Rotterdam zijn. Wat zijn de kosten? We zijn er is ge slaagd de kosten laag te houden. Per persoon kost deze trip 199,—, waarbij plus 10,luchthavenbelasting, inbegre pen zijn. Vrijdag om tien uur begint de verkoop van kaarten voor deze Haven- loodsreies. Kaarten kunnen worden atge- haald aan ons kantoor. Westblaak 25, Rotterdam, telefoon 132170. Al hoeft U op een gulden meer of minder niet te kijken, waar om zoudt U méér geld uitgeven voorj damesmaillots, als U voor: minder hetzelfde kunt bereiken? Want guldens kunt U besparen met deze aanbieding van zware kwaliteit 100% Nylon dames maillots. De ideale kleding voor de win terdag, voor onder pantalons, of zomaar. Solide 100% Nylon maillots, die toch slank af kleden door de perfecte pasvorm, voor minder dan de halve prijs, voor drie en een halve gulden. ,00°'o Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze 100% Nylon dames maillots, voor de confectiematen 38 t/m 46, in zwart of marine, Als U toch van plan was om voor deze winter nog een mooie, wollen deken te kopen... dan Want op onze Dekenafdeling verkopen wij een bijzondere partij van de aller-allermooi- ste luxe dekens van 100% zuivere scheerwol, rondom afgezet met zijdeband, met nor male verkoopprijzen van hon derd gulden en méér. Aflossing van de wacht bij het Koninklijk Paleis. Giin tel. af schrift. I In de afgelopen week is het feit herdacht dat de heer S. Sluyter 40 jaar in dienst was van de Vereenigde Touwfabrieken te Maassluis. Hij werd hiertoe met echtgenote en kinderen in de kantine van het bedrijf onthaald en toegesproken door de direkteur, de heer R.E. D. Barmen 't Loo eijn chef en col lega's. Allereerst releveerde de heer Barmen 't Loo de loopbaan van de ju bilaris, waaruit bleek dat de heer Sluy ter enkele korte perioden elders werk zaam was, maar niettemin reeds op vrij jeugnige leeftijd zijn bestemming in het bedrijf vond. ,,De heer Sluyter heeft zich doen kennen als een ijverig en sympathiek medewerker. Hij heeft zijn werkzaamheden hoofdzakelijk ver richt in de afdeling Carderie, waar hij door zijn kennis van zaken van tijd tot. tijd de afdelingsbaas heeft moeten ver vangen en sinds enige tijd als werkzaam is. De jubilaris heeft zijn werk veel ambitie gehad voor ae muziek, wat wel duidelijk blijkt uit het feit dat hij 28,5 jaar lid is geweest van Kunst Na Arbeid. Door omstandigheden was hij genoodzaakt zelf de klarinet neer te leggen, maar hij heeft in zijn zonen waardige muziekopvolgers ge vonden. Spreker felioi teerde de jubi laris en zijn gehele gezin persoonlijk met deze zeer bijzondere dag en bood daarbij de gebruikelijke jubileumge- géschenken aan, t.w. het gouden jubi leumhorloge, het vererend getuigschrift Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 17.00 uur, behalve op zaterdag en zon dag: zwarte knipportemonnee met inh., in netje; bruine aktetas, inh. gereed schap; plastic tas inh. autogereedschap; (post Kethel)zwarte lederen tas inh., boekjes en papieren; bromfietsplaatje, GTF 516; wieldop van een auto; brom- fietsplaatje FGM 280; bromfietsplaatj'e MR G 728; rode maillot; zwarte dames- glacé, (1.); grijze poncho, bruin kinder petje; zwart hoedje, (Post Kethel)rode mohair sjaal; 1 paar zwarte sokken; autosleuteltje Fiat; ring met fietssleu- tel; rintg met 3 sleutels; 11 sleutels in bruin etui; blauw zeil. winkelraam; schoolboekje en schriften. Te bevragen aan het Dieren Asiel, St. 'Anna Zusterstaat: zwarte poedel, reu; tzwarte kater met witte neus, plm. 6 we ken oud; grijze volwassen kater; bast aard terrier, reu; jonge hond, reu, plm. AO cm. bruin wit en zwart; bruin hond je, teef, met gele halsband en riem. Te bevragen bij de einders: verchr. dameshorloge, met lederen bandje, Be- izemer, W. Pastoorsstraat 20; doublé da meshorloge, bruin lederen bandje, P. Groeneveld, 2e Van Leyden Gaelstraat Ie, Vlaardingen, tel. nr. 01898-2991; ver chroomd herenhorloge, zwart bandje, Ko- nings, Nieuwe Maasstraat 65; bankbiljet, Duifhuizen, Vlaardingerdajk 3; bankbil jet, Van Os, Nieuwe Maasstraat 90; goud-doublé kettinkje met hanger; v.d. Windt, Pendrechtsestraat 3a; beige-brui ne damesportemonnee met inh., Van Wijk, Voltiastraat 16a; rood kindertasje met afbeelding, Huigen Tuinlaan 32b; bruine aktetas, inh. schildersbenodigdhe- den, Verkaiik, Van Oiaeiïbarneveltstraat 104, na 18.00 uur; bruine kinderporte- mrntiee. ledig, Sprij, J. Catslaan 13; tas met krulspelden. De Blauwe Ster, Nieu we Mathenesserstraat 38-44; rode porte monnee met inh., Schlarmann, M. C. M. De Grootstraat 41zwart-gelakte dames tas met inh., verzekeringsbewijs ten na- me gesteld. Grafische School. Roemer Vissc'herstraat 18. Rotterdam; plastic etui met schooibeh. Foppen, Alph. Ariensstraat 76: bruine herenportemon nee met inh Notenboom, Heinsiusstraat 72; beige plastic damesportemonnee m. nb.. Nerkmans, Lange Kerkstraat 42: bromfietsplaatje JVT 388, Van Dijk, B. K laan 191; dop benzine tank met slot, Quaadt, Van Swindenstraat 59b; grijze repenrape. Den Hartog. Edisonstrrrat 33; blauw-groene mohair-sjaal, Van Konij- nènbür? Iepehlaan 24; gfoen ketelpak, W. F. Wolthuis, Leliestraat 34; grijze (ongena-pull-over, Trommel, Maekaijstr. 40; badhanddoek plus zwembroek; Plam- beok Van OldenbarneveltStraat 67: grijs wollen jongens broekje, De Graaf, Oos terstraat 98: wit kinderschoentje, (1), Visser, J. Oudegeeststraat 5; wit kinder wantje, Schilperoord. Nieuwe Damlaan 685; 1 paar groene damesglacés, De Wit. Rubensplein 23b: blauw nylon jack. De Groot. J. van Anevvestraat 49: zwarte diameshandschoen (1) Postkan toor, Lange Nleuwstraat: groen nylon jack. Rijswijk. Pinasplein 15, Rotter dam; 1 paar gymn. schoenen, Minste ren Nieuwe Damlaan 615; damesslipje en rood tafelkleed, Rissema, Rijnstraat 45blipssleutel. A. van Noort, Singel 95: ring met 8 sleutels. Van Welij, Lekstraat 49b: Mossleutel. Bronseeest Oosterstraar 80; ring met 4 sleutels, M. v.d. Vlies, Goereesestraat 16: me-siesbril. vlinder model, paars montuur, M. van den Ban, Rotterdamsedijk 258b; lipssleutel, De van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorende draagme- daille, een enveloppe met inhoud en het gouden V.T.-insigne. De heer C. J. E. Zwaard, chef Car derie. complimenteerde de heer Sluyter in een korte en kernachtige speech, ge volgd door J. Roozeboom en H. v.d. Marei, namens het gehele personeel. Het laatste woord was aan de n« Sluyter zelf. waarin hij dank bracht a de direktie, de overige sprekers en alle aanwezigen voor de ontvangen felicita ties en de prettige ontvangst. In het daarop volgende week-end heeft de ju bilaris van verschillende zijden veel fe licitaties en cadeaus ontvangen. 1-persoons 200 cm 2-persoons 170 x 220 Lits Jumeaux 200 x 240 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze merkdekens van 100% zuivere scheerwol (de etiketten zijn eraf, i.r.m. die bespottelijk /age prijs) warme dekens - in hartje seizoen - voor hartver warmende prijzen. De vijfjarige Hans Luycx uitdeHan- rathstraat 92 heeft dinsdagmiddag bij de rijwielfabriek een prachtige fiets mogen uitzoeken. Een rode moest het zijn, zonder stang, want dan kon zijn zusje Sonja er later ook op rijden. Hans had een fiets gevraagd voor zijn ver jaardag, maar vader Luycx vond hem nog te jong. En nou heeft Hans er toch een. De trekking vond dinsdagmorgen plaats door notaris T. Leopold. De an dere prijswirinaars zijn: twee bioscoop bonnen vo'or Nel Kooij, Sportlaan 4, Rotterdam, een paar rolschaatsen voor Hans van Vlerken Pieter vein Asch- straat 18b', Rotterdam, een boekenbon van 15 gulden voor J. de Groot, Joost van den Vondelstraat, Krimpen aan de Lek, een boekenbon. van 10 gulden voor A. van den Ham, Oldegaarde 532 d, Rotterdeun, een boekenbon van 10 gul den voor Corinna v.d. BJink, Bethlehem- weg 46, OoStvoorne, en boekénbonnen van 5 gulden voor F. van Wijnen, Jan Kobellstraat 50c, Rotterdam, J. J. W. Hoogendoorn, Breitnerstraat 52a, mej. N. de Lange. Zwaluwenlaan 8. Rhoon. Hierboven publiceren wij de volgende rebus. De oplossing kan worden opge zonden naar postbus 1685, Rotterdam, ten anme van Rebusactie „Gerard Hulscherfonds". Op de briefkaart moet duidelijk naam en adres van de afzen der worden vermeld. Naast de norma- le portokosten moet voor vijftig cent aan extra postzegels worden bijgeplakt. (Rebusactie goedgekeurd door B. en W.' van Rotterdam bij 'brief afd. A.Z. nr. 132-lb.). Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek Westendorp, Parkweg 207. tel. 267674. Bruin, Morsestraat 28; ring met 6 sleu tels en Franse medaille, Scholté, Rijnstr. 32a; kinderbril Verhagen, Parkweg 35; geel-zwarte autostep; De Kruijff, Groe- nelaan 93; rode autostep, crème spat borden, Van Put, Van Karnebeekstraat 82; blauwe autostep, Van Haastert, P. K.P.-Laan 170b, tel. nr. 152304; Japanse nachtegaal, Mookhoek, Donkej- .Curtius- straat 92; zwarte krulharige'horid, verm. bouvier, v.d. Wel, Mariastraat 94a; bei ge hondje, Eerenberg, Van Béverenstr. 19b; microscoop en telescoop in doos. Spring in 't Veld, Piersonstraat 6; globe in doos. Boekhandel Modern, Boerhaave- laan 124. w Agenda Schiedam 10 NOVEMBER Irene tO.00 u KNMTP: lezing en bloemschikken Arcade 10.00 u Bouwvakband St. Joseph: be stuursvergadering Arcade 10.00 u RK EHBO: bestuursvergadering 11 NOVEMBER Musis Sacrum: 10.00 u Pers.ver. Gemeentewerken; feest avond Sursuim Corda 10.00 u NCGOV: vergadering Tivoli 19.30 u Mega's: fanavond 12 NOVEMBER Tivoli 10.3.0 u Schied. Jazz Sec. „Guillaume": bijeenikpmst Julianajcerk 10.00 u Leger des Heils Zangbrigade: zangfestival Hier volgt dan de tweede opgave van de 14 die samen de Monsterpuzzel zullen vullen. De omschrijvingen van de in te vullen woorden in de hoofdpuzzel wor den regel na regel zowel horizontaal als vertikaal gegeven, waarbij het tussen haakjes geplaatste nummer achter elke omschrijving aangeeft hoeveel letters het gevraagde woord telt. De in te vullen woorden in de dik omlijnde gedeelten vallen buiten de omschrijvingen van de hoofdpuzzel. De dik omlijnde gedeelten zijn op zich zelf staande puzzels, waarvan de om schrijvingen worden gegeven, nadat alle omschrijvingen van de hoofdpuzzel zijn gepubliceerd. HORIZONTAAL 11 vertering (5); derhalve (4); plak middel (3); bioscoop (4); gezicht (4); verbrandingsrest (2); naar zij menen (afk.) (2); boom (4); kameelschaap (4); vloeibaar (3); snel (4); treurspel (5) 12 geestdrift (4); vreemde munt (6); plooisel (3); vat (3); Europeaan (3); haarpijn (5); schreeuw (5); oude maat (3); vlaktemaat (3); beu(3); schrijf gerei (6); Ned. rivier (4) 13 muurholte (3): brok (4); mak (3); houding (4); lichaamsdeel (4); hoofd deksel (5); nauwelijks (5); kost (4); heldendicht (4); keukengerei (3); parvenu (4); vogelknip (3) 14 lengtemaat (afk.) (2); kledingstuk (4); toiletgerei (3): jaarboeken (7); lichaam (3): dof (3); slot (3); gade van Aegir (3); op zulk een wijze (7); pas opgekomen soldaat (3); rivier in Engeland (4); lidwoord (2) 15 borg (6)glazen veranda (5)volgt na ploegen (5); Spaanse titel (3); zang- noot (2)grote mogendheid (afk.) (2) uitroep (3): sprong (5); (ver) toeven (5); voorkomt sterven (6) 16 zwijn (4); aantekening (7); walvis- produkt (6); loods (5); scherp (3); plas (3); vis (5); bezig (6)> (zoveel mogelijk) sparen (7); stuk gereed schap (4) 17 troefkaart (3): razend (7); Franse rivier (5); lofdicht (5); omgang (7); droog (3) 18 papegaai (3); deel van schoen (4); soort onderwijs (afk.) (2); voorzetsel (3); eierproduktie (3); antwoord be taald (afk.) (2); streven (4); wind richting (afk.) (3) 19 voorzetsel (2); geestelijke (afk.) (2); weg (4); roofdier (4); naar wij menen (afk.) (2); bevestiging (2) 20 bedorven (3); gevangenis (3); hoor baar eten (7)deelnemen (7)inhouds- maat (3); pluis (3) VERTICAAL De eerste (tussen haakjes geplaatste) omschrijving is de laatste van de voor gaande reeks. 1 (verenigingsplaats); vleier (11) 2 (afgemat); bijbels rustoord (4); afge legen (3) 3 (achteruit)schoollokaal (4)deel yan hoofd (6) 4 (bijwoord); insekt (3) 5 (bloem); geleden (3) 6 (metalen pennetje); boek (5) 7 (nummer afk.); huiselijk spel (6) 8 (strikt); zeer (4); geheel de uwe (afk.) (2) 10 (zeilboot afk.); tennisterm (3); titel voorbehouden (afk.) (2) 11 (oningewijde); bediende (5) 12 (pokdalig); bericht (4) 13 (kledingstuk); heks(3); titel (afk.) (2) Pastoor C. P. v.. <L Berg verlaat Schiedam In verband met zijn benoeming te Gou da, zal zondag 20 november Pastoor C. P. van der Berg de Oud-Kath. Kenk van Schiedam verlaten. In de gemeentezaal wordt dan de afscheidsbijeenkomst ge- den. Tot opvolger is benoemd dr. F. Smit, thans prefect aan het Seminarium te Amersfoort en priester in algemene dienst. Diens installatie zal zondag, 4 decem ber plaats vinden door mgr. Andreas Winkel uit Utrecht. Tijdens zijn verblijf in Schiedam heeft pastoor van den Berg zich veel op het terrein buiten dat van eigen kerk bewo gen mede vanwege zijn belangstelling voor het oecumenisch werk in Schiedam. Hij was o.a. secretaris - penningmeester van het Convent van Kerken.' Sinds 15 april 1956 is hij in Schiedam werkzaam. Aula Sted. Museum 20.15 u Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum: Concert te geven door kamermuziekgezelschap „Inter- texta" Arcade 20.00 u Ned. Kath. Grafische Bond: feest avond i.v.m. 50-jarig bestaan Musis Sacrum 20.00 u Postduivenver. Union: feestavond Opstandingskerk: 20.00 u Soc. „Den Teirquasth": dans avond 13 NOVEMBER Arcade 20.00 u RK Instuif: wijn- en bierfeest Stedelijk MuseumMartine Antonie; Ad Dekkers en Hans Koetsier. 14 (heelal); grap (3); getij (2) 15 (grond); verenbont (3) 16 (getroffen); vlug (4) 17 (meer dan normaal); 18 (windrichting afk.); opgeld (4)j fraai (4) 19 (kledingstuk); putten (uit) (8); steen massa (4)) 20 telwoord (3); ministerie (afk.) (3) 21 (boom); telwoord (4); buikziek (5) 22 (kost); laten (4); bewegingskunst (4); familielid (2) 23 (ladder); Engelse titel (4); wrok (4) 24 (bakvis); haast (4); smakelijk (6) 25 (groet); graanafval (3); hen (5) 26 (gelooide huid); doch (4); meskant (3) 27 (inplooien); geluid (4); klein paard (3); naken (7) 28 (navigatiemiddel); uitstallen (8) 29 (uitbouw); geven (om) (5); afvaar diging (9) 47 (toon); gebrek (5); praten (9) 48 (smeltglas); slaan (8) 49 (onbeschreven); kledingstuk (4); bij woord (3); werelds (7) 50 (model); zeer (4); sprookjesfiguur (3) 51 (hogepriester); voorzetsel (3); broei- huis (5) 52 (slim); knol (4); trapper (6) 53 (stijf); omroepvereniging (afk.) (4){ vertaler (4) 54 (streven); water in Zeeland (4); hoofddeksel (4); rustend (afk.) (2) 55 (alvorens); Franse stad (4); hoge zetel (5) 56 godin van de dageraad (3); steen (3) 57 (boom); maatsch. klasse (8); korf (4) 58 (lichaam); hengselscharnier (3); sier plant (4)deel van het jaar (4) 59 (bestuursinstelling) 60 (muziekteken)schaakstuk (4) 61 (plek in bos); kielwater (3) 62 (gehucht); roofdier (3); persoonlijk- voornaamwoord (2) 63 (verre); scheepsverblijf (3); voorzet sel (2) 64 (drinken); soort textiel (4) 65 (verharde huid); trachten (5) 66 (voorzetsel); ton (3); deel van bijbel (afk.) (2) 67 (bloem); 68 (flink); zedig (4); uitroep (2) 69 (godsdienst afk.); gratie '6) 70 (Turkse tarwe); stelen (5) 71 (woedend); oorlogstuig (3) 72 (scheepsterm); fatsoenlijk (3) 73 (plaats op Sumatra); schors (4); na- apen (6) 74 (gedicht); dienstbode (4); ordezuster (3) 75 (vrijwel); dansgezelschap (11) nu... beduidend goedkoper Tienduizenden autobezitters kenden reeds het; genot en de waardë van plaid-hoezen voor hun wagen... ze staan niet alleen, gezellig en comfortabel, maar'ze besparen InJselangrljke maten Uw kleding en de auto bekleding. Ook voor Uw wagen-verkopen wij deze hoezen voor een prijs, die niets meer met de waarde te maken heeft, voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze auto-plaldhoezienr een gemak en een comfort voor U en Uw wagen, plaldhoezen, ln^ gezellige kleuren per stuk

De Havenloods | 1966 | | pagina 5