0 gpmj: 0 ftpM Raadsleden stellen verschillende vragen De politie meldt: Service speelde ongeslagen eerste helft competitie a. chauffeur b. jonge dame Zelfkant van Schiedam Zaalhandbal gaat weer van start DE HAVENLOODS - DONDERDAG 10 NOVEMBER Door de leden van de Gemeenteraad mevr. J. H. H. Gerding-Eggink en mevr. A. C. M. Blaaaw-Rieu CP.S.P.) zijn de volgende vragen gesteld: 1. Is het aan het College van B. en W. bekend dat er bij de eerste, de lich ;ste ,i-bom die op Hirosjima werd gegooid een totale verwoesting van hui zen en bedrijven was op een oppervlak te die een straal van 4 km had en ge deeltelijke verwoesting over een opper vlakte met een straal van 8 km, met daarbüj behorende „fall out"? 2. Is het het College bekend dat reeds 10 jaar later alleen al een A-bom 25 x zo sterk was om nog maar te zwijgen rvan de H-bommen enz.? 3. Wanneer deze vragen door het Col lege bevestigend beantwoord worden, is dan het College van B. en W. niet met ons van mening dat oefeningen zoals op 19 oct. door cie B.B. gehouden wer den in Schiedam volkomen met de wer kelijkheid 'in strijd zijn? 4. Vindt het College het niet onaan vaardbaar dat voor dergelijke schijn vertoningen vele mensen (politie, onder wijzers, personen uit de havendiens enz.) aan hun werkelijk nuttige dagtaak onttrokken worden? 5. Is het College niet van oordeel dat men voor dergelijke misleidende oefe ningen geen schoolgebouwen beschik baar mag stellen, daar de bestemming van deze gebouwen is dat daar verant woord paedagogisch de jeugd opgeleid wordt? 6. Is het College niet met ons van mening dat men de jeugd van dergelij ke niet met de werkelijkheid in over eenstemming zijnde actie's verre moet houden, want 7. Voelt het College niet met ons het gevaar dat: a. een gedeelte van de bevolking ook de jeugd zich werkelijk zal laten mis leiden? b. het denkende deel van de jeugd door het feit dat zij zeer goed begrijpen dat vele volwassenen (die ook niet in de B.B. geloven) in deze zaken een on waarachtige houding aannemen? t. door deze onwaarachtigheid de Jeugd gedreven wordt tot een protest houding? d. de volwassenen schuldig zijn aan deze protesthouding, ook als deze tot negatieve uitingen komt, doordat de jeugd haar vertrouwen in het doorzicht of in de integriteit van de volwassenen verliest? 8. Kent het College de inhoud van de brochure van het Nederlands Komité te gen verspreiding van kernwapens (me de onderschreven door het Pugwash Ko mité) waarvan de eindconclusie luidt dat ons volk onderontwikkeld" is op het gebied van de voorlichting inzake de gevolgen van een oorlog gevoer met atoomwapens? 9. Is het College niet van mening dat ook Gemeentebesturen in deze een taak hebben? 10. Is het College niet met ons van mening dat men een alternatief moet stellen en men de jeugd in plaats van deel te laten nemen aan onverantwoor delijke oefeningen in de gelegenheid moet stellen enige ontwikkeling te krij gen op het gebied van de polemologie? Naar aanleiding van bovenstaande vragen wordt het volgende medege deeld door het college van B. en W.: Ad 1. Na informatie bij deskundigen meent het College, dat de in vdaag 1 genoemde gegevens enige correcties be hoeven. Waar „straal" staat, dient „middellijn" te worden gelezen. De A-bom op Hirosjima, uitgeworpen op een hoogte van 600 m, veroorzaak te geen z.g. „fall out", doeh een initiële straling gedurende een seconde. Deze straling veroorzaakte de zo gevaarlijke A 2. Het College heeft vernomen, dat sinds Hirosjima de ontwikkeling der kernwapens niet heeft stilgestaan. Zo mag b.v. worden aangenomen, dat reeds enige jaren geleden de Sowjet Unie in het Poolgebied een bom van 60 tot 80 megaton heeft doen ontploffen. Ad 3. B.B.-oefeningen worden niet ge houden voor gevallen, waarin kernont ploffingen in liet eigen gebied zouden plaats vinden. Wanneer elders onver- Mousse Nylons, 30 denier, geschikt voor Iedere maat, uiterst rekbaar en door de slankmakende naad met een ideale pasvorm. Een 30-denier kous, speciaal voor hen, die een iets dikkere kous wensen in deze winter maanden, als speciale aanbie ding per paar voor ander halve gulden. inou»s0 fiylori® 30 denier met naad hoopt zulk een bom tot ontploffing zou worden gebracht, kunnen in op grotere afstand liggende gebieden nog zeer vele personen worden gered door tijdige hulpverlening. Hierop is de opleiding van de B.B.-ers gericht, terwijl anderzijds ook bij ram pen in vredestijd hulp kan worden ge boden. Ad 4, 5, 6. Het College kan in verband met zijn antwoord onder 3 niet van op vatting zijn dat het bij B.B.-oefeningen gaat om schijnvertoningen of misleiden de oefeningen of iets van dien aard. Ad 7. De opvattingen, neergelegd in de vragen en stellingen onder 7, wor den door het College niet zonder meer onderschreven. Bovendien meent het College, dat de vraagstellers het Colr lege een aantal vragen heeft voorge legd, dat thuis hoort in de landelijke politieke sfeer. De B.B.-oefening van woensdag 19 oktober 1966 was bevolen door de Minister varibinnenlandse Za ken en stond onder leiding van hét Hoofd Bescherming Bevolking van de Kring voor het gehele Waterweggebied. Ad 8, 9. Het College heeft van bedoel de brochure geen kennis genomen. Het meent, dat de bij deze vragen aan de orde gestelde problematiek eveneens een aangelegenheid is, die in landelijk verband dient te worden bezien. Ad 10. Polemologie is een jonge- ech ter belangrijke wetenschap. Het Colle ge kan niet beoordelen, of het nieuwe vak reedis in aanmerking komt om op de scholen te worden onderwezen. Ook hier geldt, naar zijn mening, dat spe ciaal voor het Gemeentebestuur van Schiedam een taak is weggelegd. Po lemologie als onderwijsvak is een aan gelegenheid, die op hoger bestuursni veau dient te worden bezien. Op de Horvathweg hield de politie de 18-jarige L. van R. aan. die daar met een auto reed. waaraan vrijwel alles mankeerde, terwijl de jongeman niet in het bezig was van een rijbewijs en het voertuig ook niet verzekerd was. Ingebroken is in de kantine der v.v. Ursus, waarbij aan de achterzijde een ruitje werd vernield. Er werden enkele flessen „fris drank", postzegels en siga retten gestolen uit de bestuurskamer. #De 42-jarige koopman D. P. J. S. die zijn auto in de Fabristraat geparkeerd had kwam tot de ontdekking dat zijn voertuig was gestolen. #Een bewoonster van de Kamerlingih Onneslaan hoorde des nachts buiten een sissend geluid. In de mening, dat een lek in de gasleiding was ontstaan, waar schuwde zij de politie. Bij onderzoek bleek, dat achter een patatbakkerij in de Celsiusstraat de slang van een Butagas- fles was losgeraakt en het gas ontsnap te. De nodige maatregelen werden ge nomen aan bet gevaar een eind te ma ken en de eigenaar gewaarschuwd. De zesjarige Renatus H. Zoetmulder uit de van Maanenstraat, raakte bij het spelen in het water langs de Lange Ha ven Dit werd gezien door de 30-jarige vertegenwoordiger J. Kostense, wonen de aan het van 't Hofplein 11b. Hij sprong gekleed te water en wist het knaapje, dat niet kon zwemmen, te redden. In een aangrenzende fabriek werd de heer Kostense van droge kleding voorzien. 0 De 8-jarige Joh. van Meerwijk stak op de ventweg langs de Burg. van Haaren- laan nabij de van Oïderbarneveldtstraat van achter, een geparkeerde auto plotse ling de weg over toen juist een auto. bestuurd door de 22-jarige A. S. S., pas seerde. Hij kon het knaapje niet geheel ontwijken, zodat het o.a. een hersen schudding opliep. Door de GGD werd het slachtoffer naar de Dr. Noletsticbting vervoerd. 0 Doordat een 11-jarige knaap onvoor zichtig nabij de Parkweg de Burg. van Haarenlaan overstak, kwam dé 20-jarige ge bromfietser P. v.d. L. te vallen, en liep verschillende verwondingen op. Hij werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd, en later naar zijn woning. HUWELIJKSGESCHENK PRINSES MARGRIET De verschillende akties voor het inza melen van gelden voor het geschenk van Schiedam aan H.K.H. Prinses Mar griet en de heer mr. P. van Vollenho ven ter gelegenheid van hun huwelijk beginnen nu goed op gang te komen. Het bestuur van de stichting V.N.F.G. heeft in overleg met de stichting Schiè- damse Gemeenschap en het Centraal Vrouwen-comité Schiedam thans de lei- ordinerend óp, om zodoende tot een ge- meensschappelijk resultaat te komen. Hierdoor zal het mogelijk zijn om één behoorlijk geschenk vanuit Schiedam aan te bieden. De directies van bedrij ven zullen worden benaderd en de be sturen van de verenigingen en van de bestaande wijk-verenigingen zijn ver zocht in eigen kring aktie te voeren. Leden van de verenigingen en van de wijk-verenigingen kunnen hun bijdragen en die van bekenden aan hun besturen afdragen. Deze zorgen dan voor verdere doorzending. Zij die een bedrag willen storten, dit geldt voor een ieder, kunnen dit doen op giro-rekeninig van een der onder staande instellingen en aan het kantoor van het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, waar ook het felicitatieregister kan worden getekend. Het zal zeer op prijs worden gesteld als ook de scholen een aktie beginnen, opdat de jeugd een belangrijke bijdrage in het cadeau kan geven. Hier volgen de gironummers: Amster dam-Rotterdam Bank N.V. nr. 5093, Alg. Bank Nederland, kantoor Schiedam: nr. 278328, Boerenleenbank Kethelnr. 382623 Nederl. Middenstandsbank N.V. kantoor Schiedam nr. 9399, Mees Hope, bij kantoor Schiedam: nr. 4444, Spaarbank Anno 1820, Schiedam nr. 2717, t.g.v. rek. nr. 146800, N.V. Slavenburg's Bank, kan toor Schiedam nr. 350972. Op de girostrook te vermelden: T.b.v. V.N.F.G.-huwelijks-geschenk. Vrijdag err zaterdag verkopen wij deze kousen met de ideale eigenschappen, in diverse mo dekleuren,- y JTV) per paar M f) voor M - Ciin UI. of schrift, b 0 Het maandblad van de Schiedamse buurtvereniging „Het Singelkwartier" is ditmaal grotendeels gewijd aan versla gen en nabeschouwingen, in verband met de viering van het 35-jarig bestaan, waar we in De Havenloods reeds mel ding hebben gemaakt. Er zijn algemeen tevreden klanken te beluisteren en zo wel jong als oud hééft genoten van net zeer gevarieerd programma dat is afge werkt. Medegedeeld wordt dat maandag 21 nov. in gebouw Marijke de jaarver gadering wordt gehouden, waarbij de he ren C. van Hagen en J.' Jeup als be stuursleden aftreden en herkiesbaar zijn en de heren E. van Rossen zijn taak als voorzitter overdraagt aan de heer H. van Vliet. Juliana won van koploper D.T.S. De volleyballers van Juliana te Schie dam hebben jl. zaterdag voor een aan gename verrassing gezordig. Uitgere kend tegen het Enkhuizense D.T.S.dat mede met nog enkele ploegen aan de kop staat in de hoofdklasse, hebben de Schiedammers hun eerste overwinning van dit seizoen behaald. De start van Juliana was evenals in de voorgaande vier wedstrijden goed. In hoog tempo spelend namen zij een grote voorsprong zonder dat de gasten er ook maar iets aan konden doen. Bij de stand 110 stokte het ritme even en kreeg D.T.S. de gelegenheid wat meer in het offensief te komen. De af stand was echter te groot en Juliana nam deze set met 15—7 voor haar re kening. Ook in de tweede set leek het er op alsof de geschiedenis zich zou herhalen. De Juliana-ploeg stortte vol ledig ineen en de gasten hadden miet de minste moeite deze set met 151 te winnen. Gelukkig wist Juliana zich in de derde set te herstellen. De Schie damse aanval, met Jaap Keizer, Cees de Munnik en Peter Soeters als afma kers, wist herhaaldelijk het blok van D.T.S. te verschalken. Er werd deze keer met overleg gespeeld hetgeen re sulteerde in een 1614 setizege. In de belangrijke vierde hetzelfde beeld. Een gelijkopgaande strijd waarin van alles mogelijk was. Bij de stand 1212 bleek Juliana echter over de beste eindsprint te beschikken. Door deze set met 1512 te winnen sleepten zij de eerste belang rijke punten in de wacht. Heren-2 heeft met het Rotterdamse Concordia-3 geen enkele moeite gehad. De opbouw der aanvallen aan Juliana- zijde was aanmerkelijk beter dan van de Rotterdmse kant. De jonge en be weeglijker Juliana-ploeg schiep zich door een veel hoger tempo legio kan sen. De tegenstanders daarentegen wer den slechts zelden gevaarlijk. Slechts in de tweede set was er sprake van enige strijd. De f ststanden waren156, 1512 en 155. De ploeg blijft daar mee voorlopig ongeslagen en behoudt daardoor de aansluiting met de koplo pers. Junioren-jongens-A won in Berkel met 31 van Set Up en blijft dus ook In de running. Zaterdag a.s. komt het Leidse V.V.S. op beeoek in de Thomas a Kempis- straat. Het eerste herenteam zal tegen deze ploeg moeten bewijzen dat zij de juiste vorm weer te pakken heeft. De wedstrijd begint om 8.00 uur n.m. Als U nu eens iets wilt aanschaf fen, waar het hele gezin het hele Jaar plezier van heeft... kom dan in onze huishoudafde- ling beneden. Want daar verkopen wij mo derne Personen-weegschalen, voor vaders en moeders die slanker moeten worden... en kinderen die moeten groeien... Personen weegschaal, uit de serie van 25 gulden, met makke lijk afleesbare schaal en zeer solide weeg-mechanisme, als speciale Sinterklaas aanbieding voor nog géén tientje. Vrijdag eh zaterdag verkopen wij deze weegschalen, die in ieder gezin thuis horen, tot 130 KG maximaal wegend, per 5C0 gram onderverdeeld, Ciin tel. of schrift. I Germinal aan de zegekar te hebben gebonden de eerste helft van de compe titie ongeslagen af kunnen sluiten. De Schiedammers wonnen met 73 en heb ben uit de vier gespeelde wedstrijden ze ven nunten in de wacht gesleept. Het speelde alleen gelijk tegen Irene, eerste wedstrijd van het seizoen. Za terdag a.s. gaat in Tilburg de return van deze wedstrijd. Het is tegen Germinal geen moeilijke wedstrijd geworden. Alleen Dick van Rooy kon het de Schiedammers wat moeilijk maken. Dick Boer moest zijn partij tegen de eerste man van Ger minal gewonnen geven en dat lot onder ging ook Kreischer in de laatste partij van de avond. Het dubbel ging ook naar de Rotterdammers al moest daar een derde game, 2119 voor nodig zijn. Uit dit alles blijkt, dat Van Slobbe zijn drie partijen won en tot. nu toe het beste gemiddelde van de ploeg heeft. Het tweede team van het succesvolle Service blijft het maar slecht doen. Ook nu moest tegen TBSJ genoegen worden genomen met een nederlaag van 64. Dat is voor de derde achtereen volgende keer. dat met deze cijfers ver loren werd. Het vierde team van Service won met 9—1 van Intiem 7 en met diezelfde cijfers verloor het zevende team van Robaver 2. Noad kwam tegen Eendracht aan de tweede overwinning. Het werd 10—0 voor de Schiedammers en uit de cij fers blijkt wel, dat dit vierde team van Eendracht niet in de overgangsklasse thuis hoort. De eerste indruk van dit Eendracht- team was ook al niet zo best, want de heren kwamen precies een uur t laat in de Beurs. Noad heeft door deze overwinning de eerste helft van deze competitie afge sloten met twee nederlagen en twee overwinningen en is zaterdag vrij. Het tweede team van Noad, moest met twee invallers, voor Segers en Buik naar SVA, maar dat mocht toch niet verhinderen, dat de overwinning met 7—3 mee ging naar Schiedam. Dit mag toch wel een prestatie van de bo venste plank worden genoemdp A. van Dijk en Nico Almendinger waren de in vallers. De overige uitslagen van Noad wa ren: Noad 3—21 Up 2 2—8; Noad 4- 2lUp 5 3—7; Noad 5—HPV 1 4—6: TTCK 1—Noad 7 5—5 Noad 8—Diveko i vj: vbi TwBf j ■c',xL' 0 EUROTAX N.V. vraagt; voor boekhouding Sollictaties: B.K. laan 18, telefoon 26 77 8i (kantoortijd) b.g.g. 2628 54 TAe verstedelijking van Kethel heeft vele nieuwe wegen doen ontstaan in het vroe- gere polderland. Zo'n weg is bij voorbeeld de Zwaluwlaan. Van hieruit heeft men een schilderachtig gezicht op de boerderij „Het Hof van Spaland", weliswaar van de achterzijde maar niettemin ook van hieruit van een onmiskenbare schoonheid. De eeuwenoude dorpstoren in de veste is een schakel in het gehele beeld en nog steeds het waarmerk van de echte Kethelse sfeer. Octave De Conlnck Nieuwe bijbelcyclus In het vorige winterseizoen leidde pa ter dr. Terstroet vijf bijbelavonden met als onderwerp „De ontmoeting met de vier evangelisten". Zeer boeiend vandaar ook het ver rassend grote en regelmatige bezoek waren zijn inleidingen, niet alleen om zijn deskundigheid op dit terrein maar zeker ook om de wijze, waarop hij zijn toehoorders actief betrok in zijn ver handelingen- Vanwege deze kwaliteiten echter gaat hij voor een half jaar naar Amerika om ook daar dergelijke lezingen te ge ven. Zijn overste, pater Bokeloh, de lei der'van zijn „team", kom hem nu voor de komende cyclus vervangen. Voor de avonden in het komende sei zoen werden verschillende thema's ge kozen. die in deze tijd bijzondere aan dacht trekken. De eerste twee onder werpen betreffen „De nieuwtestamenti sche visie op de werkelijke tegenwoor digheid van Christus in de viering van de Eucharistie" en „De nieuwtestamen tische visie od Maria, de moeder van Jezus". Het tweede onderwerp zal worden be handeld op 14 december in de boven zaal van de Amstelbron, Broersvest 13, Schiedam, aanvang 8 uur. De overige drie avonden in de eerste maanden van het volgend jaar worden te zij ner tijd nader aangekondigd. Evenals vorig jaar zal voor het bij wonen van deze vijf avonden een bij drage worden gevraagd van f.12.50 per persoon. Zondag werden er nog hier en daar enkele veldhandbalwedstrijden gespeeld, maar veel leverde het programma niet op, omdat verschillende terreinen afge keurd werden. Van de Schiedamse teams waren het alleen de dames van DWS die in het strijdperk kwamen. Zij moes ten in Den Haag de eer laten aan Hy- giea 2. In dit elftal spelen verschillende oud-internationals en dat was goed te merken. Hun meerdere ervaring hebben die Haagse dames goed uitgebuit op het jonge Schiedamse team, dat met de rust al achter stond met 4—1. Het werd ten slotte een Haagse overwinning van 63. Zaalhandbal De heren van Wilton hebben als eerste de strijd aanvaard in de zaalhandbal competitie. In de Margriethal ontmoette het de heren van WIK. Van WF, dat pas is gedegradeerd uit de districtsklasse, hadden we wel iets meer verwacht dan wat het in deze eerste wedstrijd liet zien. De werfmensen verloren met 117 na een ruststand van 7—6. Het geheel werd aan beide kanten een zeer slappe vertoning. Wellicht dat na deze eerste wedstrijd de ogen bij WF open zijn gegaan en dat zij alles in zul len zetten Het verloren terrein terug te winnen. Voor de eerst komende zondag ziet het programma er wat magertjes uit. Er blijkt ondanks de nieuwe aan winst, sporthal Margriet, toch nog een Personeel Verolme hield feestavond In „Musis Sacrümheeft de perso neelsvereniging van de werven Verol me een feestavond gege\ en die rlruk bezocht was. De heer J.C. Nouwt, voorzitter oer verenig.ceii wel komstwoord waarna de avond verder werd verzorgd door een aantal arties ten, zoals The Jackets, the Wlmmies, André van Heyst als conferencier. Door The Rytm Aces werd de bai- muziek verzorgd. Sportexamens In de maand oktober zijn weer een aantal leerlingen van sportschool Bishoff in Sch edam voor hun examen geslaagd. Het examen \Verd afgenomen door de volgende leden van het Schiedamse Zwarte Banden College, de heren P. J. Jagtman, H. C. de Jong J. Kleyheeg, B. van Thiel en W. Bishoff. Jeugdjudo, ge le slip; Roy Broekman, Peter Brugge ling, Berry van Duyn, Hermann Hofman. Roland Reintjens, Ronnie Rijken, Geor ge Smits. Gele band: Simone Bergwerf Alfred Druppers, Jaap van der Ende, Rob de Koster, Dick Kuiters, Peter Mellema. Desiré Parthesius, Freek de Rooy, Jo- han Seip. Rudd Steenbergen, Bert de Vos, Ed van Waardenburg. Oranje slip: Ron Dijkstra, Ron Korn- feld, Ricco Lauwers, Jan Meier. Hans van Nesse. Oranje band: Dick van Gendt, Wil lem-Jan Nooteboom. Groene band: Dick de Jong. Senioren, gele band, de dames A. Smits. A. Willemse. Oranje band: A. van Aalst. E, Blok, G. Buytenhëk. L. Kalden en de héren J. F. Berggren. J. Bischop en M. Folsche. 2 3—7; Elan 8—Noad 9 4—6; Favoriet 4Noad 10 28: Noad 11—Telefoon 5 5-5. fAOK de vierde Wijek is voor T.S.F. een bijzonder succesvolle gewor den: alle vijf teams wonnen hun wed strijden! Ofschoon alle teams dus ook nog ongeslagen zijn en een sterke E laats innemen in de kopgroep van unafdelingen, kwamen de overwinnin gen van deze week toch r stand (alle seniorenteams v slechts 64!) dat verwacht 1 den, dat enkele van die ongeslagen re cords binnenkort zullen sneuvelen. T.S.F. 1 liep tegen Overschie 1 hard van stapel: het stond dra en vrijwel moeiteloos met 3—0 en 41 voor. D» Overschieërs maakten hun achterstand daarna echter goed (44), waarna zich nog een zeer spannende strijd om eindzege ontspon. Paul de Looze gaf de TSF-ers de zekerheid van tenmin ste een gelijkspel (21—11. 21—15) en John Schilperoord zorgde er in een zeer spannende slotpartij voor, dat beide punten in Schiedam bleven (2624, 9-21, 21—16 tegen L. Meijeri. 6-4 dus. TSF 2H.P.V. 3 had een vreemd verloop. Met 30 namen Bouwer c.s. de leiding maar vier partijen verder was de stand 34 voor de Rotterdammers. Toch trok T.S.F. 2 uiteindelijk met 64 aan het langste eind. dank zij overwinnin gen van Jorritsma en Bouwer (elk twee), één van Baard en een gewonnen dubbelspel. T.S.F. 3 kwam tegen H.P.V. 4 maar net met de hakken over de sloot: even eens 64. Maan en Van Valderen scoor den ieder tweemaal. Wiepke Voorbach éénmaal en eertsgenoemden zorgden door een gemakkelijk gewonnen dubbel voor het beslissende zesde punt. Bij de junioren zag T.S.F. 1 de wed strijd tegen Favoriet 1 met enige zorg tegemoet, doch dat bleek onnodig te zijn geweest: 41 werd de uitslag. Hans v.d. Broek moest in drie games een nederlaag accepteren. Peter bleef ongeslagen. T.S.F. 2 behaalde nu al zijn vierde overwinning: het bezoekende T.O.G. 2 kreeg geen voet aan de grond (5—0). Goed werk dus ook van Peter v.d. Lely en Fred Geyp. Brushed nylon nachthemden, zacht en koesterend als een perzikhuidje, zalig warm en bovendien... zó gewassen en niet strijken, een luxe, die nu voor alle klanten bereikbaar is. Wacht dus niet langer, maar koop zo'n brushed Nylon nacht hemd... voor U zelf of als zeer geslaagd Sintpresentje... voor nog géén zeven 'gulden. zalen tekort te zijn. Zaterdag zal er in de Energiehal te Rotterdam van 19.00 uur tot 21.00 uur gehandbald worden. Op de zondagen maakt men het nog bonter, want dan zullen de eerste wedstrijden om 9.00 uur beginnen en tegen het nach telijk uur zal het laatste fluitsignaal klinken. Zaterdag komt het heren-team van UVG binnen de lijnen tegen Snel- wiek 3. Wat de Schiedammer zullen gaan presteren valt moeilijk te voorspellen. We houden het voorlopig op een neder laag. De dames van UVG treden eerst om 20.00 uur aan in de Margriethal tegen EDH uit Delft. Het zal voor UVG beslist geen gemakkelijke taak worden, maar een overwinning tegen de stevig spelen de Delftse dames moet er toch wel In kunnen zitten. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Brushed Nylon nacht hemden, in div. modellen.met flatteuze kant afgewerkt. In" de maten S, M, en en in diverse pasteltinten, voor j fgewerkt, Iri de Eerste steenlegging St. Martinuskerk Zaterdagmorgen. 12 nov om half elf zal de eerste steen worden gelgd voor de nieuwe R.K. St. Martinuskerk te Ke thel. De bouw van deze kerk is mede een resultaat van de actie welke reeds lange tijd is gevoerd om gelden bijeen te brengen. Bij de plechtigheid der steen legging zal het muziekcorps S.T. Rad boud voor muzikale opluistering zorgen. Na afloop is er een bijeenkomst. Vrijdag, 25 november, 26 en zondag 27 nov. zal in gebouw Arcade door de afd. Schiedam van de Ned. Ver. van Vogelliefhebbers de jaarlijkse tentoonstel ling worden gehouden. Hier zal een gro te verzameling van kanaries enz. bijeen worden gebracht. Voorts rijn er tro pische vogels te zien. parkieten, dwerg kwartels enz. Donderdagavond 10 nov. zal de afd. Schiedam van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde in Irene verga deren, waar o.a. een lezing zal worden gehouden. Onder auspiciën van de Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam, wordt zaterdagavond 12 nov. in de aula een concert gegeven door het kamermu ziekgezelschap Intertexta. solist is Da niël Otten viool. Uitgevoerd worden de werken o.a. van Bach. In Kethel zal een actie worden ge voerd om te komen tol bouw van een Geref. Kerk. Binnenkort zullen de plan nen hiertoe nader worden besproken.

De Havenloods | 1966 | | pagina 7